KAMILLEKES NEMEN OPTIE OP DERDE PLAATS ZONDER VERHAAL VOLLEYBALKALENDER DAMES TRANEN KNAP VERWEER OVERZICHT VOLLEYBALKOMPETITIE DAMES volleybal De Voorpost - 31.1.1986 - 31 ERE-AFDELING VC Temse dames 3 Hermes Oostende 0 (15-12, 15-12, 15-10) Temse heeft een oververdien- de overwinning behaald tegen de -landskampioenen, in een wedstrijd die kwalitatief zeer hoogstaand was. De bezoek sters trokken onmiddellijk de kaart Miet Deckers (interna tionale), met sukses trouwens want een aangeslagen Temse zag de score tot 4-12 opklim men. Spelverdeler Anita Jans- sens speelde, wanneer het enigszins mogelijk was elke bal in de richting van Deckers. Dit werd doorzichtig, aangezien Marleen Berton afwezig was. Ze kreeg telkenmale een goed georganiseerd tweemansblok voor haar neus opgetrokken. Het rendement zakte gevoelig en Temse kon hiervan gebruik maken om een suksesvolle achtervolging in te zetten. Na- dia Van den Brande, met aces en puike aanvallen, hielp de kloof dichten. Van de Velde stelde met een rake smash de bordjes in evenwicht bij 12-12. Via een ace van Hilde De Meuter kwam Temse op voor sprong en het stevende af oj3 de eerste deelzege. In de twee de set werden de aanvallen vanop de hoeken verlegd naar het midden, maar een alles gevend Temseblok hinderde de Oostendse doorbraak. Om beurten kwamen de twee ploe gen aan de leiding. Melis bracht de ploeg bij 12-11 aan het keerpunt en Bea Keyaerts zorgde met een ace voor een tweede setzege. Temse kon in de derde set steeds op voor sprong blijven, maar bij 14-9 verloor het eventjes de kon- centratie na een betwiste scheidsrechterlijke beslissing. Hermes kwam terug tot 14-10, waarna Nadia Van den Bran den met een geredigeerde aan val kon afronden. EERSTE LANDELIJKE Pardaf Kruibeke 1 Merelbeke 3 (8-15, 18-16, 10-15, 7-15). Pardaf kon geen beroep doen op de gekwetste Schoenaerts en Van Buynder (met skiva kantie). De afwezigheid van deze tweede basisspeelsters was er voor deze topwedstrijd te veel aan. Onder impuls van Hilde De Mey begon Pardaf goed aan deze ontmoeting. Meteen werd er voor een 4-0 voorsprong gezorgd. De be zoeksters sloegen keihard te rug en ze pakten de eerste set. De tweede set kende een span nend verloop. Via Van Glab- beeke kon Pardaf bij 14-10 voor de eerste maal voor set winst serveren. Merelbeke redde tot viermaal toe en kreeg op zijn beurt bij 15-16 een eerste setbal. Een nooit aflatend Pardaf pakte de set. Eens gelanceerd ging Pardaf op zijn elan verder. Beide ploegen zorgden voor hoog staand volleybal, dat zeker door de toeschouwers gewaar deerd werd. De thuisploeg ge raakte bij 9-7 op voorsprong, maar Merelbeke begon hard te serveren. Hiermee wist Krui beke geen raad en de gastvrou wen werden kompleet over rompeld. In de derde set was de veer geheel gebroken Pardaf bood nog maar weinig tegenstand. Een nochtans goed en enthousiast begonnen Pardaf Kruibeke kon de afwe zigheid van twee basispionnen niet kompenseren. VC Stekense 3 Nieuwpoort 1 (15-13, 16-18, 15-10, 15-8) Na twee opeenvolgende neder lagen (tegen Kruibeke en He rentals) was Stekense aan zijn aanhang een revanche ver schuldigd. Deze zege kan al leen maar hartversterkend werken, wanneer men bedenkt dat Nieuwpoort op de tweede plaats prijkt. Stekense legde de basis van de overwinning in de eerste set. De thuisploeg stond met 9-13 in het krijt. Op het ogenblik dat Anita De Rid der werd ingebracht met het oog op haar keiharde opsla gen. Deze wissel was geslaagd, want Stekense haalde de eerste set binnen zonder dat de tegenstander nog tot scoren kwam. De tweede set kende eenzelfde spannend verloop, maar nu moest Stekense met het kleinste puntenverschil het onderspit delven. Vanaf de derde set was Stekense niet meer te stuiten en het behaal de oververdiend de zege. Ste kense is op een knappe wijze de baas gebleven van een ho ger geklasseerd Nieuwpoort, waarmee het meteen bewezen heeft dat vorige nederlagen ten onrechte op onwil werden ge schoven.' TWEEDE LANDELIJKE B Volgende wedstrijd is op 8 fe bruari tegen de ambitieuze ploeg van VK Aalst. TWEEDE PROVINCIALE B Kangoeroes Aalst Beervelde ATB St. Niklaas Wervik (5-15, 4-15, 5-15) ATB dat nu elke week moet knokken tegen de dreigende degradatie, kon tegen de lei ders niet voor de verrassing zorgen. Wervik kwam nooit in moeilijkheden. Van een wed strijd kan men niet gewagen, wanneer men de setstanden bekijkt. Het spel van kat en muis duurde nauwelijks dne kwartier. ATB scoorde amper 14 (veertien) puntjes in de drie sets. Wervik is een waardig leider. EERSTE PROVINCIALE Nova Smash St. Amandsberg 3 Juvenes Zele 1 (15-9, 15-11, 12-15, 15-13) Juvenes heeft de kloof tegen rechtstreekse konkurrent voor de titel. Nova Smash, te groot laten worden. Drie punten achterstand is te veel en mira kels zijn uit de mode. Het rechtstreekse duel voor de titel lokte heel wat toeschou wers naar St. Amandsberg. Beide ploegen zorgden voor een goede partij volleybal. Verdedigend waren ze elkaar gelijke maar dc thuisploeg kwam aanvallend beter uit de verf. Enkel in de derde set was Zele bij machte iets te forceren bij een 11-12 stand na een scheidsrechterlijke betwisting en in de vierde set zat er noch tans meer in. Korrekte uitsla gen, hoewel Juvenes voor een aardige repliek gezorgd heeft. VIERDE PROVINCIALE A Madavoc Hamme 3 VC Buggenhout 0 (7-15, 11-15,7-15) De problemen stapelen zich verder op voor de dames, van Kangoeroes Aalst. Dit week einde was normaal gezien een niet te zware wedstrijd voor de Kangoeroesmeisjes wegge legd. De tegenstanders uit Beervelde zijn derde laatste geklasseerd en hadden tot nu toe slechts drie wedstrijden ge wonnen. Maar het vlotte weer niet bij de Aalsterse ploeg. Van bij de start van de eerste set in de verdrukking: 0-3. Maar nadien kon Kangoeroes nog aanklampen via 4-5 tot 7- 7, om dan opnieuw zoals reeds in zoveel wedstrijden dit sei zoen de pedalen te verliezen en ingeblikt te worden met 7- 15. De tweede set, met een iets beter in het verweer zijnde Aalsterse ploeg, maar toch te zwak, tussenstanden 3-4, 7-4, 10-11 en 11-15 De derde set werd ook de laatste, zoals men al had ver wacht. Kangoeroes hield op nieuw stand tot 7-7 en toen kwam Beervelde in volle aktie: 7-15. Er zal toch iets moeten gebeu ren bij de dames van Kangoe roes. Er moeten toch vragen gesteld worden. Waarom was de wedstrijd tegen Erwetegem zo prachtig en die er nadien kwamen zo hopeloos? Met de zelfde akteurs op het terrein! Waar ligt het probleem, als het maar één probleem zou kun nen zijn. Er kan toch naar een oplossing gezocht worden, er kan toch nagedacht worden of zitten ze een gans jaar met de karnaval in het hoofd. Werk op de plank voor bestuur, trai ner, coach en niet in de laatste en belangrijkste plaats de speelsters. De reservewedstrijd werd ge wonnen door Kangoeroes met 2-1. De setstanden waren 11- 15, 15-9, 15-1. Volgende wedstrijd op 15 fe bruari thuis tegen Aalter, tweede geklasseerde in de reeks. Gaat Kangoeroes dan iets bewijzen? Volleybal. Madavoc-Buggenhout 3-0. De Waele verslaat het Buggenhoutse blok (vh) VOLLEYBAL DAMES 2e PROVINCIALE Volleybal. Madavoc-Buggenhout 3-0. Een mooie tussen komst van het Hamse blok Rombaut-Meert (vh) MODERNA LEBBEKE 0 ZELZATE 3 Lebbeke heeft niet veel kun nen inbrengen tegen het betere spel van de bezoekers die zo wel in de aanval als in de receptie beter waren. Alleen de derde set bracht nog enig animo in de wedstrijd omdat Moderna in deze set het langst kon stand houden. In de eerste set liep Lebbeke eerst uit tot 3-0 om dan plots stil te vallen en Zelzate toe te laten bij te benen en uit te lopen tot 3-7. De thuisploeg slaagde er dan nog in nu één punt te halen en dan was het de beurt aan de bezoekers die uitmaakten. De tweede set werd nog slechter gestart want hier werd Lebbeke op een 1-12 achterstand gespeeld. De thuisploeg slaagde er slechts in nog drie punten te maken evenals in de eerste set om dan Zelzate toe te laten uit te ma ken. De derde set tenslotte bleef het spannend tot 5-5 om dat tot dan de ploegen om beurten een punt maakten. Dan bleek het voor de bezoe kers welletjes. De nummer ze ventien van Zelzate begon toen vanop positie zwaar uit te halen met diagonale aanvallen die voor het Lebbeekse blok onhoudbaar bleken. De thuis ploeg begon toen ook met en kele slechte opslagen zodat Zelzate kon uitmaken met een 9-15 stand op het bord. TEMSE 3 OUDEGEM 0 Oudegem dat nog steeds twee basisspeelsters moet missen heeft op Temsè zijn tweede nederlaag van het seizoen gele den. Door de handikap van Oudegem, dat met twee reser- ven tussen de lijnen moest, is ook de samenhang van de ploeg zoek. Vera Klinckaert die nog niet helemaal is inge burgerd in het spel van het fanionteam liet wel enige ste ken vallen. Dit probeerden de Oudegemse speelsters zoals Gerdi De Kimpe en Dina Van Medegael op te vangen door hun medespeelsters te bescher men. Hierdoor kwamen er ga ten in de Oudegemse defensie, waarvan Temse dankbaar ge bruik maakte om Oudegem met geplaatste ballen voor on oplosbare problemen te stellen. Het begon nochtans goed voor Oudegem dat in de eerste set tot 5-9 kon uitlopen om nadien nog een 9-12 op het bord te krijgen. Dit bleek niet vol doende te zijn want Temse kwam eerst bij en won tenslot te de set met 15-12. Ook in de tweede set was Oudegem lange tijd de beste ploeg die ook nu tot 6-8 kon uitlopen maar dan het initiatief aan Temse moest laten dat uitmaakte met 15-10. Met de derde set was ook de veerkracht bij Oudegem ge broken. Temse bleef aan de leiding en maakte uit met 15- 10. Na deze nederlaag waren de Oudegemse meisjes wel erg onder de indruk en er kwamen zelfs tranen bij, vooral omdat wegens de kwetsuren het team verzwakt tussen de lijnen moest komen en hierdoor een zekere zege verloren ging. Bij Oudegem maakten Yvonne Spitaels en Christel Caudron een beste indruk. DAMES 3e PROVIN CIALE BERLARE 1 KRUIBEKE 3 De leidersploeg van 3e provin ciale, Kruibeke, heeft op Ber- lare meer tegenstand onder vonden dan het aanvankelijk verwacht had. De speelsters van coach Van Driessche slaagden er zelfs in om de eerste set in de wacht te slepen met 15-9. In de 2e set ging het heel wat minder en werd er verloren met 5-15. Meer tegenstand in de derde set maar ook hier moest Berla- re buigen met een 10-15 op het bord. Het bleek in de vierde set dat Berlare het zou halen vooral omdat het hier vlot naar een 10-6 stand kon uitlopen. Maar Kruibeke bleek als ploeg een beter geheel te vormen dat zowel in verdediging als in aan val domineerde. Wanneer de Berlaarse meisjes dan ook bij de opslag enkele fouten maak ten was dit voor Kruibeke het sein om door te stoten en de set af te sluiten met 12-15. Bij Berlare werden Greet De Block en Bea Van Cauter als de betere speelsters van de thuisploeg aangewezen. (A.) Ere-afdeling 1.2 19.30 Ibis Kortrijk-V.C. Temse 2.2 18.00 V.C. Temse Davozon Houthalen Tweede provinciale A 1.2 19.00 Watervliet-Delta Eksaarde 2.2 10.30 Libera St.-Niklaas-Cactus De Klinge Derde Provinciale A 2.2 10.45 Leeuwerik Lede - V.C. Kemzeke Beker van Vlaanderen 1.2 20.00 VOG Rebels-VC. Stekense 1.2 17.00 Meerhout-Pardaf Kruibeke VOLLEYBALKALENDER JEUGD Jongens junioren 1.2 10.30 Rapid St.-Niklaas-Hemelveerdegem Jongens kadetten 1.2 14.00 Heusden - Ajax Aaigem Meisjes junioren B 1.2 9.30 Snuffel Grembergen-Sinda St.-Ni- Tdaas 1.2 16.15 Madavoc Hamme - Appelterre Meisjes scholieren Reeks B 2.2 15.00 Zelzate - Sinda St.-Niklaas (15-7, 15-2, 15-2) Een wedstrijd om vlug te geten. Na reeds vroegere goe de verrichtingen zijn de be zoeksters in een weinig kolle- giale geest hervallen. Afwezig heden waren weer eens troef. Er waren amper vijf basis- speelsters aanwezig zodat een invalster moest opdraven. De fout van deze nederlaag aan deze speelster wijten zou wei nig sportief zijn en de waar heid geweld aandoen. Indien deze speelster, steeds gemoti veerd voor de volleybalsport en steeds aanwezig op de wed strijden en trainingen, even eens haar kat zou gestuurd hebben, dan kon de rest alvast inpakken. Daarbij kwam dat de trainer-coach van Buggen hout ook afwezig bleef zonder enige verwittiging. De ploeg kwam daarbij nog eens in de verkeerde sporthal terecht! Zo kan men begrijpelijk de 100% malaise in de ploeg verklaren. VC Buggenhout kwam nog tij dig in decsporthal De Wuiten aan. Elke speelster moet eens in eigen «boezem kijken» en beseffen dat er keihard ge traind moet worden wib men vooruitgang blijven boeken. - DAMESVOETBAL TWEEDE NATIONALE KAMILLEKES AALST - STANDAARD ELEN 9-2 DAMESVOETBAL De Kamillekes hebben de str(jd om de derde plaats vorige zaterdag tegen hun naaste konkurrent uit Elen meer dan waarschijnlijk definitief in hun voordeel beslecht. De eindstand loog er niet om: 9-2 voor de Aalsterse meisjes! Ann Eeckhoudt nam net als de week tevoren nog maar eens vijf treffers voor haar rekening, Mieke Den Blauwen trof tweemaal de roos en Lutgart Viaene en Greta Van Hauwermeiren maakten ook hun doelpunt. J Madavoc-Buggenhout 3-0. Het Hamse duo De Ridder-Rombaut schermt goed af (vh) Beerse won echter met 1-3 op het veld van Ekeren en Asse Terheide kreeg de punt jes zo maar van Izegem, dat niet eens kwam opdagen om zijn kansen te verdedigen. Zo blijft de kloof voor de tweede plaats vijf punten bedragen en met nog slechts acht wedstrij den voor de boeg kan men slechts rekenen op het falen van de twee koplopers, op voorwaarde dat men zelf geen enkel steekje laat vallen... Gezwind slalommend Ann Na vier minuten was het al vlak in de roos: Renilde Clom- pen zond Mieke Den Blauwen de ruimte in, die zond in naar Ann Eeckhoudt, die even uit week en dan trefzeker in het Elense doel mikte (1-0). Vier minuten later belandde een scherp inzenden van de Aalsterse scherpschutter Eeckhoudt bijna onder de dek- lat, maar doelvrouw Karina Hauman kon de bal nog net wegtippen. Dat was slechts uit stel, want weer vier minuten later kwam het leder na een kombinatie tussen Lutgart Viaene en Paula Bisback bij Ann Eeckhoudt terecht, die zich in de strafschopzone werkte en flegmatiek de 2-0 op het bord spijkerde. Rond het kwartier kwam Ann na een haarfijne diepte pas van Sigrid De Causemae- kcr opnieuw in schietpositie. Ze drukte af, volgde aandach tig de baan van haar schot, stak juichend de armen in de lucht maar de bal ketste op de onderkant van de deklat weer op de drassige Zandbergse bo dem. Het balletje bleef trou wens voor het Elense doel han gen, werd afgeweerd in de voe ten van Lutgart Viaene, die sekonden later de derde Aal sterse goal in het dak van het doel katapulteerde. Ons uurwerk duidde zeven tien wedstrijdminuten aan toen Mieke Den Blauwen ge vat Ann Eeckhoudt met een dieptepass aanspeelde, waarop Ann gezwind doorheen de Elense verdediging slalomde en dan de bal pardoes over de totaal verlaten Elense kooi en de regenachtige Aalsterse lucht knalde. Direkt daarop besloot Sigrid De Causemae- ker na samenspel met Renilde Clompen op doel, maar de Elense doelvrouw redde. Renilde Clompen was aan de 23ste minuut op weg naar een doelpunt, maar werd door Marleen Poelmans genadeloos onderuit gehaald in de backa- rea. Geel voor Poelmans en strafschop voor de Kamillekes en Greta Van Hauwermeiren zette die feilloos om. 4-0 zou den de rustcijfers worden al bleven de Aalsterse meisjes onvermoeibaar aanvallen. Zo bereikte Sigrid De Causemae- ker met een listige en effekt- volle kromme bal Mieke Den Blauwen maar die kwam niet tijdig uit de modder los om de bal het ultieme tikje te geven dat nodig was om het doel te bereiken. Een sublieme poging van Sandra Van der Linden week in extremis af op een bezoe kend lichaam en Ann Eeck houdt werd door Els Damiaans keihard van de sokken gelopen toen ze op weg was naar het Elense doel. Dat werd dus geen doelpunt maar leverde wel geel op voor Damiaans. Net voor de rust werd een fraaie poging van Eeckhoudt nog gestopt, zodat de forfait- score dus nog niet werd bereikt. Duivels Aalsters ritme Die 5-0 kwam er wel vier minuten na de koffie, toen Ann Eeckhoudt nog maar eens op weergaloze wijze doorheen de Elense defensie laveerde en zegevierend besloot. Na tien minuten werd het 6- 0 wanneer Mieke Den Blau wen de verdediging van Elen voor schut zette en Ann Eek- houdt bediende, die kalm het beslijkte balletje onder kon- trole nam en het beheerst te gen de touwen tikte. Aan de veertiende minuut namen de cijfers bepaald kata- strofale vormen aan voor Elen: 7-0 'toen de doorgebroken Eeckhoudt de nog beter ge plaatste Den Blauwen aan speelde en Mieke niet aar zelde. Toen verslapte de Aalsterse aandacht heel even en redde Elen de eer via Marlies Haart- man (7-1). Nadat scheidsrech ter Chantal Raepens aan de 21ste minuut een knappe Aal sterse aanval wegens ver meend buitenspel onterecht had afgefloten, mocht Ann Eeckhoudt de volgende mi nuut na inzenden van Sigrid De Causemaeker in off-side- positie vertrekken en met haar snelheid was het een koud kunstje om de arme Carina Hauman voor de achtste maal het nakijken te geven (8-1). Met nog tien minuten te spe len bracht trainer Jo Loeman Brenda Van den Eeckhoudt nog in het doel en wat later kwamen Nancy De Cremer en Ingrid Geerinckx nog even in de sompige wei voor respektie- velijk Nicole Verhofstadt, Jo- sette Van den Steen en Renil de Clompen. Die wijzigingen verstoorden geenszins het duivels Aalsterse ritme want Ann Eeckhoudt lanceerde vier minuten voor het eindsignaal Mieke Den Blauwen die rustig de keeper dribbelde en de bal voor de negende maal in het Limburg se doel deponeerde. Nog dezelfde minuut milder de Elen de stand tot 9-2 langs Ludwige Gielen. De topmatch werd dus een eenrichtingswed- strijd die door de Kamillekes zodanig werd gekontroleerd dat Elen er nooit in s even op adem te komen. Kamillekes Aalst: Nicole Ver hofstadt; Josette Van den Steen. Greta Van Hauwermei ren, Iris Hubrecht en Lutgart Viaene; Paula Bisback. Sigrid De Causemaeker, Sandra Van der Linden en Renilde Clom pen; Ann Eeckhoudt en Mieke Den Blauwen. Wisselspeel sters: Brenda Van den Eeckhoudt, Nancy De Cremer en Hilde Geerinckx. Cyriel Temmerman Damesvoetbal. Een guitige Josette Van den Steen speelt iedere week een verdienstelijke wedstrijd in een ploeg die momenteel doelpunten maakt aan de lopende band. Daar door wordt het werk van de defensie wat uit het oog verloren (da) Damesvoetbal. Iris Hubrecht is één van de beloftevolle jonge Kamillekes die dit seizoen een vaste stek heeft verworven in het eerste elftal. De ploeg maakt ophef door de hoge scores die ze de jongste weken in tweede nationale bereikt, (da)

De Voorpost | 1986 | | pagina 31