W.Z.K. SINT-NIKLAAS.. GELUKT ZWEMFEEST IN DENDERMONDE mui ZAALVOETBALKOMPETITIE SPORTHAL MEULENBROECK HAMME USBERENFEEST IN DENDERMONDE De Voorpost - 31.1.1986 - 35 West rij den van vrijdag 24 januari: Zakenk. Van Huychem-Verzek. Reintje 2-9 'tVoetlicht Lebbeke-De Meyerboys Hamme 15-1 FC Lee Temse-FC Lomar St. Niklaas 3-16 Stand na 12 speeldagen 1. 't Voetlicht Lebbeke 10 9 1 0 89 32 18 2. Durmemotors Hamme 10 8 1 1 81 36 17 3. FC Lomar St. Niklaas 11 5 3 3 95 59 13 4. Verzck. Reintje Hamme 10 4 3 3 66 48 11 5. De Meyerboys Hamme 10 3 7 0 40 83 6 6. Van Huychem Hamme 10 1 8 1 25 68 3 7. FC Lee Temse 9 1 8 0 26 97 2 Volgende speeldag (13) vrijdag 31 januari 20-21 u: De Meyerboys Hamme-Verzek. Reintje Hamme (tl) 21u-22 u: FC Lee Temse-Zakenk. Van Huychem Hamme (tl) Durmemotors Hamme-'t Voetlicht Lebbeke (t2) Vrij: FC Lomar St. Niklaas. Algemene vergadering nieuwe zaalvoetbalkompetitie in sporthal Meulenbroek te Hamme: vrijdag 14 februari 1984, aanvang 20.30 u in de sporthal, lokaal 23 (gelijk vloers). Start nieuwe kompetitie vrijdag 28.2.86. Nieuwe ploegen zijn steeds welkom op de vergadering! E.G Voor de tweede dag van de distriktskampioenschappen werd het Dendermondse zwembad uitgekozen. Het D.Z.O.-bestuur had voor een prima organisatie gezorgd. Het werd dus een hoogstaande wedstrijd met een span nend en aangenaam verloop. Zo vielen de mooie presta- Natuurlijk waren alle sterke ties van de Lokerse Tim Lam- kleppers van het distrikt op het mens op, zowel voor de 100 m appel en de grote klubs uit crawl als de 200 m schoolslag. Eeklo, Sint-Martens-Latem, Ook D.Z.O. viel enkele keren Gent en Sint-Niklaas gingen in de prijzen en meerdere met het leeuwenaandeel van Dendermondse zwemmers de prijzen lopen, maar hier en verbeterden hun beste tijd. daar kwamen er ook atleten Bij de kadetten-jongens van een kleinere vereniging op wordt het duidelijk een span- het podium. nende strijd om eerst beneden WATERPOLO 'oogschieten in Aalst. Tijdens de jaarlijkse vergadering van handboogmaatschappij Aalst- TIT? TRIM A A Tj VEINST VOOR 'ark werden volgende leden gehuldigd: Augustin Van der Veken als algemeen zomerkam- W1WI4 IlIlUliJ 11 AAI U A 1 vvH lioen, Désiré Temmerman, Chris Ghijsels en Johan Van der Veken, winnaars van de gi irijzen in Knokke, Dendermonde en Aalst (da) Boogschieten. Bij Black Gold in de Donkhoeve te Berlare trof Patrick Buys viermaal raak tijdens de tien kampbeurten. Hij werd ontegensprekelijk koning voor een jaar. (jj) Boogschieten. De Weekendschutters van Berlare zagen Pierre Boen gekroond als nieuwe koning (jj) Sinds de start van de waterpo- lo-kompetitie in ere-nationale, hebben de ploegen er verleden zaterdag de zesde kalender wedstrijd gespeeld. Veel konklusies kunnen echter na een derde van het kampioen schap nog niet getrokken wor den. Nochtans wordt het stil aan duidelijk dat bijvoorbeeld Ghent Swimming Club, Mac- cabi Antwerpen, Club Nata tion Tournai en in zekere mate ook nog de Antwerpse Zwemklub, toch als de ploe gen met de meeste titelkansen moeten worden beschouwd. Het puntenverschil met de an deren is nog niet onoverbrug baar geworden, maar mis schien komt dat nog wel. In tegenstelling daarbij werd de drawn welke C.N.T. bij reeks- leider G.S.C. behaalde, een gouden zaak. Alleszins voor wat de titelstrijd betreft en de voorsprong van de Gentena ren, bleef daardoor tot twee puntjes beperkt. In de onder ste helft van de rangschikking waar uiteindelijk ook de deg radatiekaartjes zullen worden verdeeld, hebben de jongens van de W.Z.K. vorige zaterdag in het stedelijk zwembad te Sint-Niklaas tegen B.Z.K. een uiterst belangrijke overwin ning behaald. Daardoor heb ben de Bruggelingen enigszins moeten afhaken en staan nu afgescheiden als laatste geklas seerd. Voor de W.Z.K. liggen de kaarten anders en er wordt bij de groep der middelmatige ploegen aangesloten. Merk waardig is echter het doelge- middelde. W.Z.K. behoort momenteel tot de betere teams en heeft anderzijds de meest gepasseerde verdediging. Bij de W.Z.K. wordt waterpolo- spektakel trouwens altijd ge waarborgd en tegen B.Z.K. was dat weer het geval. De vele belangstellenden in het stedelijk zwembad te Sint-Ni- klaas zagen de W.Z.K. de eer ste twee doelpunten scoren maar bij het einde van de eer ste periode, had B.Z.K. de aansluitingstreffer al besteld (2-1). De Bruggelingen kwa men nadien zelfs langszij en dan was het terug de beurt aan de W.Z.K. Niet minder dan viermaal na elkaar werd er toen door de plaatselijken ge scoord en B.Z.K. kon daarna nog enigszins bijbenen (6-4). De zwemmers uit de stede van Jan Breydel en Pieter De Ko- ninck gaven zich trouwens nog niet verloren en vooral in de derde herneming, werd het bij zonder spannend. Toen ge raakten de Bruggelingen tot tweemaal toe aan de gelijkma ker om nadien voor het eerst in de wedstrijd op voorsprong te komen. Toch konden de gast heren het evenwicht nog her stellen (8-8). De laatste time werd toen beslissend en na een 10-10 stand, zouden de Brug gelingen in een uitbundige lo kale sfeer definitief moeten af haken (14-10). Een belangrij ke overwinning voor de W.Z.K. waarbij vooral Filip De Meulenaer een bijzonder goede wedstrijd speelde met een uitstekende scheidsrech terlijke leiding, als een ge waardeerd toemaatje. Scoor den voor de W.Z.K.: Stefaan Thibaut (4), Filip De Meule naer (2), Franky Lijssens, Jan Foubert en Nest De Maes- schalck, elk tweemaal en Wal ter Daelman éénmaal. Resultaten van het weekend G.S.C. - C.N.T. 9-9 D.M. - M;Z.V. 13-13 W.Z.K.-B.Z.K. 14-10 Z.S.A. - S.C.M. 7-10 A.Z.C. - G.Z.V. 12-6 Na het slippertje bij G.S.C. heeft de tweede ploeg van de W.Z.K. zich hervat. Het wa- terpoloteam van de B.Z.K. werd vorige zaterdag te Sint- Niklaas gewogen en te licht bevonden. Het werd zelfs nog een vrij afgetekende nederlaag voor de moedige Bruggelingen en daarmee hebben de reser visten van de W.Z.K. als reeksleider duidelijk beves tigd. Al tijdens de eerste time werd door de Sint-Niklazena- ren een degelijke voorsprong genomen (3-1). Deze werd in de tweede herneming nog ver der doorgetrokken (7-3). On danks de bezoekende tegen stand werd de kloof tussen de reeksleiders en de B.Z.K. in de derde periode nog duidelij ker (13-5). Tijdens de laatste time poogden de Westvlamin gen dan nog een vuist te ma ken maar voor de W.Z.K. wer den het tenslotte nog komfor- tabele cijfers (17-8). De W.Z.K. doelpunten: Gert Vercauteren (5), Wim Foubert (3), Bert Schietekat, Piet De Maesschalck en Van Mieghem elk twéé terwijl Wim Me- ganck, Gert Cools en Hervé Schelfhout ieder éénmaal scoorden. Ook de dames van de W.Z.K. hebben het voor bije weekend met een over winning afgesloten. De rivalen van M.Z.V. uit Eeklo werden tijdens de eerste time al op een duidelijke achterstand ge speeld (4-1). In de volgende herneming doelden de beide ploegen elk tweemaal en bleef de onderlinge afstand ongewij zigd (6-3). De meisjes uit Ee klo geraakten nadien blijkbaar in een betere periode en op het einde van de derde herneming wees de stand 9-7. Voldoende trouwens voor een zeer span nende eindstrijd en de zwem mende dames van W.Z.K. doelden Sandra Smet (5) Mar jan De Wolf (3), Carine Lijs sens (2) en Myriam Samijn eenmaal. Resultaten W.Z.K.: eerste ploeg W.Z.K.-B.Z.K. tweede ploeg W.Z.K.-B.Z.K. dames: W.Z.K.-M.Z.V. de minuutgrens te over 100 m. crawl. Dominique Chavatte is de aangewezen fa voriet, maar trappelt de laatste maanden wat ter plaatse, maar Geert Van Gucht drijft op de konditie van zijn leven en na dert met reuzesprongen op zijn vriend en trainingskollega. Geert verwezenlijkte wel dé stunt van de dag door distrikts- kampioen te worden over 200 m dolfijn in de zeer mooie tijd van 2.49.5. De jongen uit Lebbeke ver dient zeker de titel voor zijn regelmaat en toewijding op training, gekoppeld aan een dagelijkse oefening met rek kers thuis. Deze gymnastiek die vooral gericht is naar het verhogen van de kracht, vraagt een dagelijkse inspanning, maar de resultaten zijn op en kele maanden merkbaar en ie mand die iets wil bereiken in de sport, moet zich die karwei kunnen opleggen. Vooral de meisjes die van nature leniger zijn maar duidelijk minder kracht kunnen ontplooien zou den veel baat hebben van een dergelijke training op het dro ge. Maar de wil is wel goed, het vlees is zwak. Nathalie Van Hauwe heeft er weer moed op. Ze straalt vertrouwen uit en de resulta ten zijn navenant met tijdsver- beteringen over 100 m crawl en 200 m dolfijn. Nochtans moet vooral de uithouding verbete ren om tot betere prestaties te komen over lange afstanden. D.Z.O. schijnt nu een hele lichting dolfijnzwemmers te hebben, want ook Nancy Van Hauwe en Ann Vernimmen startten n de 200 m.-wedstrijd met een prachtige chrono van 2.40 voor Nancy, bekroond met een derde plaats. Voor Ann waren de laatste vijftig meter er te veel aan, maar mits nog wat afstandstraining en bijkomende oefeningen met rekkers, moet ook zij rond 2.45 kunnen eindigen. De dag werd besloten met spannende aflossingen waar D.Z.O. pri mus werd bij de dames met het viertal Annick De Paepe, Nan cy Van Hauwe, Ann Vernim men en Veerle Parijs. Zwemmen. Ann Vernim men, een dolfijnspecialiste van DZO (v) NA BIJNA 6 JAAR IS LOKEREN WEER EEN ECHTE DERBY RIJKER LOKEREN WINT SPANNENDE DERBY!! L.Z.V. - D.Z.O. 14 - 9 14-10 17-8 11-8 Roger Van Laere Bijna zes jaar geleden, om precies te zyn, zaterdag 8 maart 1980 werd de wedstrijd L.Z.V. - D.Z.O. betwist. Een gigantische en spannende wedstrijd waarin Mark Vertonghen zijn ploeg van een nederlaag wist te redden. Hij scoorde in de slotfase de gelijkmaker: stand 5-5. Zaterdag 25.01.86 stond na jaren opnieuw deze derby op het programma. De talrijk opgekomen supporters waren er getuige van dat Dendermonde zeer goed presteerde maar dat Lokeren taktisch beter was en goed afwerkte. Mogen wy wel opmerken dat de Dendermondenaren in de eeste twee periodes de wedstrijd in handen hadden, maar nadien in hun verdediging faalden. Een echt spannende en zeer sportieve wedstrijd! De eerste periode begon niet Dendermondse zijde kon men schitterend voor de Lokerse horen dat het al heel lang gele- waterpolo, want de bezoeken- den was dat zij zo goed pres- de ploeg wist al na 2 minuten teerde, een reden te meer om een 0-2 stand op het bord te het zaterdag a.s. tegen de prikken. Toen een Lokerse tweede geklasseerde Oostende speler zich dan toch losrukte op te nemen en misschien te en alleen doorging naar het winnen. Veel sukses werd het doel, beging de keeper van van de Lokerse spelers toege- Dendermonde een zware fout. wenst. De referee keurde terecht een Langs Lokerse zijde is de pun- penalty toe die door Alex Van- tenwinst een goede zaak. Op- hove werd omgezet: In de tweede periode speelde Lokeren naar de diepe kant en zou normaal de kloof moeten slaan. Tevergeefs want Den dermonde bleef vieren en dreef zijn doelsaldo met 3 goals op. Toen begon in het Lokerse kamp een kaarsje te branden en meteen trok het hele team in de aanval. Lieven Vlaminck werd afgedekt en Lokeren kon na bijna 14 minu ten spelen voor het eerst op voorsprong komen. Guido Maes, Eddy Van Puymbroeck (2), Alex Vanhove en Yves Wauters (2) zetten de stand op 6-5. Opnieuw was er vertrouwen in het Lokerse team en het ruime publiek kon genieten van een echte derby. Zo gooide Loke ren weerom alles in het offen sief in de derde periode. Maar de Dendermondse keeper wist raad en hield op een niet te geloven manier zijn ploeg recht. Ondanks 3 tegendoel punten wist de thuisploeg de stand veilig te brengen langs Alex Vanhove, Guido Maes, Michael Geerts en Dirk Gee- rinck op 10-8. In de laatste periode bleef Lo keren aanvallen om het doel saldo op te drijven. Enkele Lokerse aanvallen faalden, an dere werden prachtig afge werkt, zodat de eindstand 14-9 werd langs Guido Maes (2) Alex Vanhove en Mark Ver tonghen. Beide ploegen waren dik te vreden over het resultaat. Van nieuw stijgt men naar de vier de plaats. Zaterdag a.s. staat er wel een zware taak op het programma, namelijk tegen leider Antwerpen die nog geen enkel puntje in de kompititie verloren heeft. Wij wensen de Lokerse waterpolospelers veel succes met de hoop op punten- winst. De ploeg: 1. Vernest Jean- Pierre, 2. Wauters Yves 2, 3. Maes Guido 4, Geerts Michael 1, 5. Bleyaert Peter, 6. Ver tonghen Mark 1, 7. Vanhove Alex 4, Van Puymbroeck Ed dy 1, 9. Roets Kris, 10. Gee- rinck Dirk 1, 11. Hullaert Geert. Klassement 1. Antwerpen 12, 2. Oostende 10, 3. Tielt 8, 4. Lokeren 4, 5. Eeklo 4, 6. Menen 4, 7. Wette- ren 2, 8. Dendermonde 0. PB OP ZONDAG 2 FEBRUARI OM 11 UUR Op zondag 2 februari organiseren de Dendermondse ijsberen hun jaarlijks feest. Deze zwemwedstrijden in koud water hebben plaats in de vijvers rond het zwembad Olympos, aan de Leopold II laan in Dendermonde. Vanaf 11 uur zullen vijftien Belgische IJsberenklubs deelnemen aan de koersen van 50 en 100 meter in verschillende zwemwijzen. Onder deze klubs de Wase Zwemkring, Neptunus Aalst en Ijsberen Dendermonde. Met «ijberen» wordt bedoeld het zwemmen in openlucht tijdens de koudste mwanden van het jaar. Van begin oktober tot einde maart wordt er van dinsdag tot zaterdag dagelijks buiten gezwommen. De Ijsberen zwemmen voor de gezondheid en niet zoals velen denken om in de kijker te lopen of voor de sensatie. De drie belangrijkste voordelen van het zwemmen in koud water zijn: 1. Men verhoogt de weerstand van het lichaam tegen koude en allerlei ziekten 2. Men bevordert de bloeddoorstroming. Het bloed dat het lichaam zuivert van alle afvalstoffen en tevens zuurstof en voedingsstoffen verspreidt over het ganse lichaam kan beter alle bloedvaten bereiken, gezien hij onderdompeling in koud water de bloedvaten krimpen en zich bij het verlaten van het water meer uitzetten dan voorheen. Vandaar dat alle Ijsberen bij het verlaten van het water een rode huidskleur hebben. 3. Door de volharding en het doorzettingsvermogen be reikt men een niet te beschrijven vreugde, ontspanning en plezier en krijgt men daarenboven meer durf en wils kracht, meer zelfzekerheid. Iedereen is van harte welkom op het LJsberenfeest en hopelijk is de vriezeman van de partij. ZWEMMEN 1 Boogschieten. André Versluys werd koning bij de Gilde Sint-Sebastiaan in Berlare (jj) Boogschieten. Mono Cornu werd koning van de Koninklijke Schuttersvereniging Concor dia uit Appels. Mario vervult zijn legerdienst. Misschien is het daardoor dat hij zo goed kon mikken in de zaal van het Volkshuis (foto Piet Hermans) Boogschieten. De Blauwe Duivels Sint-Hubertus» hielden in Berlare hun koningsschie- ting. Jean Van der Aa werd koning en Maurits De Rouck keizer. Pascal De Rouck is de jaarkampioen. Eveline Verlent werd de kampioene bij de dames en Freddy De Spiegeleer bij- de miniemen, (jj)

De Voorpost | 1986 | | pagina 35