ANN CALLEBAUT MET AMBITIE NAAR NIEUWE WEGSEIZOEN STEKENSE SPORTRAAD HULDIGT SPORTLAUREATEN I SPORTKLUB 1985 IN STEKENE VOLLEYBALKLUB DAMES: SPORTKLUB VAN HET JAAR 1985 TE STEKENE EDWIN ENTHOVEN: SPORTMAN 1985 VAN STEKENE PIERRE WEYN: TROFEE SPORTVERDIENSTE IN STEKENE De Voorpost - 31.1.1986 - 37 Het is ondertussen (toch) bekend geraakt dat ook de Stekense sportraad nog ak- tief is en dus enkele tijd geleden - tijdens een alge mene ledenvergadering met 42 stemgerechtigde aanwe zigen op een «effektief» van 55 - overging tot de verkie zing van de Stekense sportlaureaten van het voorbije jaar 1985. De ver- kozenen door de sportraad dienen dan voor advies wor den voorgedragen aan het gemeentebestuur, die dit advies uiteraard volgt. Ook deze keer dus met Edwin Enthoven als «Sportman 1985», met Nering door Sport en Steun plus de Ste kense DamesvoIIeybalklub als «Sportklubs 1985» en Pierre Weyn als «Trofee voor Sport verdienste». Dus zonder een «Sportvrouw 1985»: waar blijft die eman- cipatie-op-alle-gebied? Deze sportprijzen worden offi cieel uitgereikt tijdens een groots bal, namelijk de «Nacht van de Sport» die doorgaat op zaterdag 1 februari 1986 in zaal «Het Centrum», Dorpsstraat 129 te Stekene met begin om 21 uur. Voor de muzikale om lijsting zorgt het orkest «En- joy». Het spreekt voor zich dat èlle gelauwerden - ook zij die op minder dankbare tweede of derde plaatsen eindigden - plus hun familie en vrienden worden verwacht voor deze sportieve huldiginq. Daarnaast verwacht de sportraad ook minstens een afvaardiging van èlle aangesloten verenigingen, van alle sportklubs, van alle socio-kulturele verenigingen en van alle politieke partijen. Het kan best gezellig worden. Oficiële uitslag Voor de «Trofee voor Sportverdienste» kwamen 3 kandidaturen binnen. Pierre Weyn, voorzitter Klauwaerts Kemzeke, werd verkozen met 19 stemmen voor Etienne van Guyse, trainer van Turnklub Reynaert, met 12 stemmen en Georges Dhollander, sportver- antwoordelijke onderwijzer van de gemeenteschool, die nog 10 stemmen kreeg. Er was 1 blancostem. Voor de titel van «Sportklub 1985» kwamen 5 kandidaturen binnen. Uiteindelijk eindigden 2 klubs met gelijke punten op de eerste plaats, nl. de 20- jarige wielerklub Nering door Sport en Steun én de Kampioe- nen-Damesvolieybalklub. Lief- hebbersvoetbalklub VK Were Di werd 3* met 4 stemmen, op de 4* plaats nog twee voet- balklubs. nl. FC Pekton en FC De Zwervers met 2 puntjes. Voor de titel van «Sportvrouw 1985» kwam géén enkele kan didatuur binnen. Voor de titel van «Sportman 1985» tenslotte werden 3 kan didaten binnengebracht. Wiel renner-junior Edwin Enthoven haalde het nipt (19 tegen 17) van speerwerper Peter van Hoecke, terwijl wielertoerist Robert Vercauteren nog 6 stemmen kreeg op de derde plaats. i ;De minst opvallende sportfi- guur van het jaar 1985 van Stekene is ongetwijfeld Pierre i Weyn, de voorzitter van de Kemzeekse voetbalklub Klau waerts. Onopvallend is de heer I Weyn reeds 25 jaar voorzitter van de rood-zwarten die meestal hoger staan dan de buren én konkurrenten uit het grotere Stekene. Dit laatste feit is trouwens een «levend misterie» want hoe is het toch mogelijk dat Kemzeke (amper enkele honderden inwoners) het voor elkaar brengt om of wel een klasse (of twee) hoger te spelen dan FC Stekene of wel toch (bijna) steeds te win nen tegen Stekene? Heeft voorzitter Weyn ook hierin z'n zegje? Feit is dat de 60-jarige voorzitter uit Kemzekedorp 13 veel tijd en entoesiasme in z'n klub steekt. En ook héél wat geld, wordt er verteld. Want... wie zal de supporters- en spe lersbus betalen? Maar Pierre Weyn kan én mag dat: hij is jonggezel én is uitbater van autocarbedrijf «Achiel Weyn Zonen». Vandaar dus... De manier waarop hij voorzit ter werd is toch even het herin neren waard. De allerlaatste wedstrijd van het seizoen 1960- '61 diende uitsluitsel te geven over het eventueel behalen van de kampioenstitel door de Klauwaerts. Twee of één punt tegen Jonge Wuitens Hamme bracht Kemzeke de titel op in 3' provinciale. Achiel Ost was toen nog voorzitter (sinds het ontstaan van de klub in 1928, stamnummer 3441) en zoon Walter zwaaide af uit het le ger. Vader-voorzitter wilde z'n zoon (die kón voetballen!) voor deze speciale wedstrijd in het elftal. Doch... gedurende de 29 vooratgaande matchen hadden steeds dezelfde 11 spe lers de dienst uitgemaakt. Het werd dus een bijzonder moei lijke zaak. Het bestuur volgde z'n voorzitter terwijl de spelers o.l.v. Piet de Clercq zich ver zetten én weigerden in die om standigheden te spelen. Uit eindelijk speelde Walter Ost niét, Kemzeke won met 3-1 en werd kampioen maar... was z'n voorzitter kwijt. Daarna werd Pierre Weyn tot nieuwe voorzitter verkozen, nadat hij reeds 3 jaar de taak van sekretaris had waargeno- speelde K.V.V. ^Klauwaerts NERING DOOR SPORT EN STEUN: kampioen in 2de provinciale. In 1ste provinciale hield men het 11 seizoenen uit, zodat men nu het 5de seizoen in tweede provinciale vol maakt. De taak van Pierre Weyn is zuiver bestuurlijk en admini stratief: dit seizoen werd slechts één bestuursvergade ring gehouden... Maar elkeen kent z'n taak. G.M. Echte all-round sportliefheb- kwaliteiten van de Stekense teel draaien de «Stekense» da- reeks in ons volleyballandje! bers kennen voldoende de damesvolleybalklub. Momen- metjes goed mee in eerste lan- Men kan dus rustig stellen dat delijke, de op één na hoogste de Stekense damesvolley balklub tot de beste vieren twintig damesvolleybalklubs van ons land behoort. Vorig seizoen speelde de klub inder daad kampioen in 2de landelij ke met slechts één nederlaag. In het seizoen '73-'74 werd de allereerste behaald. Het kon niet vroeger want... het was het eerste seizoen van de Ste kense damesvolleybalklub in kompetitie! Dus meteen een schot in de figuurlijke roos. Door een uitbreiding van de reeksen (nieuwe derde provin ciale reeksen) degradeerde Stekene het volgend seizoen terug naar tweede provinciale, maar onder de in 1976 naar Stekene gekomen trainer Cor Hamelinck (nog steeds trouw op post!) werd in het seizoen 1978-'79 terug de titel ver overd. Twee jaar later wonnen de Stekense dametjes zelfs de titel in eerste provinciale. Na een moeilijk aanpassingsjaar in nationale begon het steeds Sportlaureaten in Stekene. De damesvolleybalploeg speelde vorig seizoen kampioen in beter te lopen: eerst een 4de, tweede landelijke. Dat was genoeg om de titelSportklub van het jaar» te verdienen (T&T) daarna een 3de plaats in de eindstand. En dan, één jaar nadat het was voorzien, was het weer een schot in de roos: de vierde kampioenstitel voor de Stekense volleybalklub. Ditmaal in 2de landelijke zoals 3e nationale ondertussen werd herdoopt. Mét natuurlijk pro motie naar eerste landelijke... Een prachtprestatie die de titel van «Sportklub 1985» zeker en vast waard is. Een dikke profi ciat dan ook voor trainer- coach Cor Hamelink en «zijn» juffrouwen en dametjes: Manu Var» Nuffel, Noëlla De Cau- wer, Jenny De Puysseleir (de énige die alles meemaakte!), Lut Buysse, An Demeyer, Chris Heyman, Anita De Rud der, Linda Foubert, Tiny Scheele, Lieve Heyman, Ma rian Deckers en Christel Vae- rewijck. Bovendien overleefde de klub de schiftingen van de «Beker van België» tot in de l/8ste finales, waar ze werd uitge schakeld door Antonius He rentals, de latere bekerwin naar en dus Europese beker- ploeg. T&T Eén van de meest aktieve sportklubs én terzelfdertijd één van de bekendste vereni gingen van Groot-Stekene is zonder twijfel wielerklub «Ne ring door Sport en Steun». Met de regelmaat van een precisie- uurwerk organiseert deze wie lerklub allerlei wielerkoersen en - naast een bescheiden bij drage vanwege het gemeente bestuur- voor de nodige fi nanciën (vergoeding seinge vers, materiaal én natuurlijk steeds maar stijgende prijzen- bedragen) wordt gezorgd door de verkoop van steunkaarten én door het organiseren van de jaarlijkse Korenfeesten, hét rendez-vous voor jong en oud... Twintig jaar geleden ontstond de «Sportklub 85 van Stekene» uit een fusie tussen «Sport door Steun» en «Nering door Sport», die toendertijd twee rivaliserende wielerklubs uit Stekene waren. De nieuwe wielerklub kreeg het stamnum mer 549 van de laatstgenoem de vereniging en men was met een gelanceerd: wat ervaring uit de éne klub, veel werk kracht van de andere, gepe perd met véél entoesiasme en goeie wil. Kortom: «Nering door Sport en Steun - Stekene» werd een «dijk van een klub». En dat is het 20 jaar later nog steeds! Tijdens die 20 jaren werden niet minder dan 210 wegwed strijden en cyclo-crossen geor ganiseerd, waaronder de pres tigieuze Grote Prijs Dr. E. Roggeman elk jaar in septem ber: een wedstrijd voor be roepsrenners waarvoor de toe gang volledig gratis is. In 1985 werden 13 wielerwedstrijden ingericht. Dit jaar worden er dat nog meer. En elke katego- rie komt aan bod: juniores, nieuwelingen, liefhebbers, cy- clo-crossers, beroepsrenners. Vroeger beijverde de klub zich ook nog voor het inrichten van o.m. wandeltochten en loop- koersen e.d. tijdens de ver maarde Korenfeesten in Steke- ne-Berg. Feestelijkheden die dienden om de kas van de wielerklub te vullen want on danks de 50.000 fr. vanwege de gemeente is er jaarlijks nog véél geld nodig. Het doel van «Nering door Sport en Steun» wordt als volgt omschreven: zoveel mogelijk wielerkoersen inrichten op alle Stekense wijken én door mid del van al deze sportieve orga nisaties een waaier van plaat selijke renners doen ontbol steren. Een «dikke» proficiat voor het bestuur van «Nering door Sport en Steun», dat gratis ten dienste staat: Guido Heirman (voorzitter), Lucien Temmer man en Julien Van Overloop (ondervoorzitter), Ivan De Cock (sekretaris), Stefaan Schaep (schatbewaarder), Jo zef Antheunis, Lucien Wage- naer, Omer de Vleeschouwer, Guido de Geest, Gislain de Geest, Omer Calle, Emerie Calle, Chretien Janssens, Ar- mand Braem, André Van der Linden, Achiel de Vleeschou wer, Benoni Persoon, Edmond De Clercq, Michel van Was- senhove, Tony Ferket, Willy De Moor, en Richard Ver- helst. WIELRENNEN Sportlaureaten in Stekene. De wielerklub Nering door Sport en Steunwerd door de gemeentelijke Sportraad tot Sportklub 1985 van Stekene gekozen, samen met de damesvol leybalklub. Misschien was de trofee voor sportverdienste hier meer op zijn plaats geweest. (T&T) Met Ann Callebaut, de internationale dame-wielrenster, een babbel opzetten over het voorbije wielerseizoen en datgene wat komen gaat, is geen probleem. De intelligente blondine uit Erpe-Mere vindt van zichzelf dat ze één en ander heeft recht te zetten in het komend fietsjaar en steekt die ambitie niet onder stoelen of banken. Te vroeg veel te vroeg gestart, zowel "Vorig jaar, in 1985, ben ik wat training als wedstrijden BEKER VAN HAMME Vlasbloem wipt over FC Briel! Hadden de Brieljongens tijdens hun rustdag gebruik kunnen maken om zdoh te conoentreren op de uitslag van de wedstrijd Vlasbloem-Spiegelken, dan kon men niet verhinderen dat de thuisploeg in de tussenstand over de Brlelploeg wipt. Die moesten met magere 2-1 tevreden aijn, genoeg echter om naar de derde plaats op te rukken. De Leeuwkens zagen hun partij tegen hekkesluiter Trap Tivoll afgelast zodat er geen doeltjeskermis te beleven viel echter de sporthal te St. Amands. die als het terrein het toe- De hoofdbrok was echter de titanenwedstrijd tussen de lei ders Meerstraat en Hansevel- laat voor een knalprestatie kunnen zorgen. Hansevelde is de. De bezoekers met nog een S°k noe ?ie' me' inhaalwedstrijd voor de boeg J™» ?et hf' ^oek blJ s"Uc in Hp nnciti» mat «.uur? Vrienden dat één en ander in de beste positie met gelijke punten en een gelijkspel ware een goed resultaat geweest. Winst zou echter wel de gena deslag betekent hebben voor Meerstraat. De titelverdediger scha,,en' Snuffe' a" "n"bl0?1 imnplen or*maklrpliiW Hp vnllp goed te maken heeft voor zijn supporters en tenslotte mag De Leeuwkens de uitstap naar Klein Zand zeker niet onder kon zich echter van Hansevel de ontdoen en met zelfs een moeten gemakkelijk de volle inzet halen bij Trap Tivoli en zeer produktieve uitslag. De Hjinime, de twee zwakke Hammenaars revancheerden die allicht degrade- zich op de 4-1 nederlaag van de ren |aa" J" vervangen zoUen heenwedstrijd. Spiegelen kon '«"den door waarschijnlijk niet beletten dat Vlasbloem *v° en Hem,de en/of Klod- won en zodoende konden ze de2ak' Pf Plof?en dele" mo de kollega's van Briel geen menteej de podiumplaatsen in handje toesteken. Een verras- 2e sing toch wel op Stille Vrien den waar Klein Zand ^ing Heden'zatercag is er de topper tussen FC Briel en Meerstraat. We kijken uiteraard uit naar de prestatie van de thuisploeg e afdeling. Ie afdeling Mcerstraat-Hansevcldc St. Vrienden-Klein Zand De Lecuwkens-Trap Tivoli Snuffel-VK Hamme Vlasbloem-Spiegelken FC Briel was vrij! betrof. Ik had de bedoeling erg vroeg in conditie te zijn en ging geregeld met cyclocrosser Ru dy Van Impe op training. Ru dy presteert in de eerste maan den van het jaar op erg hoog niveau, iets wat logisch is voor een veldrijder, die zijn kalen der plant tussen september en februari. In plaats van rustig op te bouwen, ging ik voluit mee op training, in een poging het hoge tempo te volgen. En dat heeft zich achteraf gewro ken, ik had mij een beetje geforceerd en moest dat na een aantal wedstrijden bekopen. Kwam daar dan nog een beetje tegenslag en ziekte bij en eer het wielerseizoen halfweg ge ëvolueerd was, voelde ik me leeg gereden." Desondanks behield je toch je nationale driekleur in de achtervolging op de wielerbaan in Langerbrug- ge, en won je nog één wed strijd. "Eigenlijk stond ik er zelf een beetje verwonderd van, want de dag van het kampioen schap zelf had ik last van het geen men in rennerskringen 'zere benen' noemt. Dat was het gevolg van het 'teveel' aan kompetitie en training dat ik al had doorgemaakt. Maar het jaar voordien was ik ook kam pioene geworden, na een fina le tegen Jenny De Smet. Dit jaar bleef Jenny afwezig en was de Waalse Hadju mijn uiteindelijke tegenstander. Maar die titel heeft mij wel een reis naar Noorwegen gekost. Na dat kort intermezzo van de zomerkampioenschappen in Langerbrugge, schakelde ik maar terug over op de weg kompetitie en draaide meteen mee in een vierdaagse in Frankrijk. Ik ben vorig jaar twee keer naar Frankrijk ge weest. De eerste keer was naar Carcasson, en daar werd ik ziek. En in Bordeaux liet ik mijn eigen ambities varen om Marleen Clemminck haar goe de positie in het klassement te helpen verdedigen. Achteraf gezien niet zo'n goede keuze, want dat ik daardoor mijn ei gen kansen opofferde werd ge woon gevonden en zelfs een beetje genegeerd. Gelukkig hadden we in de persoon van W.S.C. Merelbeke-Schelde- streek sekretaris Marcel Her- tecant, een utstekende begelei der. Hij maakte er telkens een punt van om het parcours vooraf te verkennen, teneinde de knelpuntenklassementen en klimpartijen voor de bergprijs vooraf te situeren en het koers verloop min of meer in te schatten." Koersmoe Wanneer heb je er dan de brui aan gegeven? Dat moet zowat in juni ge weest zijn. Ik was koersmoe. Gelukkig heb ik later de juiste mensen gevonden die me op nieuw pp sportief vlak begeleid hebben, en vooral, gemoti veerd hebben. De voorbije winter heb ik dan ook intensief aan powertraining, lopen en fitness gedaan. Af en toe reed ik nog eens op de winterbaan in Gent, maar dat was voorna melijk om de soeplesse wat aan te scherpen en bij te trai nen. Ik reed geen enkele wed strijd in "het Kuipken". Eind december was er dan de hoog testage in Oostenrijk, met een groep renners en atleten onder leiding ^an klubvoorzitter Freddy Van Steen en vanaf nieuwjaar probeer ik geleide lijk de konditie op de weg aan te scherpen. Levensvreugde In hoeverre kan je dat allemaal kombineren met je werk? Ik werk bij de groep Ham- burg-Mannheimer, beter ge kend onder de benaming v.z.w. Levensvreugde, als ge zinsadviseur. Voor mijn be roep heb ik een regio die zich uitstrekt over mijn eigen ge boortestreek, Erpe-Mere, tot in Horebeke, Zwalm, Zotte- gem en die kanten. Vorig jaar in april ben ik bij die firma aan de slag gegaan, en het spreekt vanzelf dat de stress en het inwerken in de nieuwe arbeids situatie mijn 'koersmoraal' geen deugd hebben gedaan. Ik heb toen ook resoluut voor mijn werk, en bijgevolg, ze kerheid gekozen. Nu heb ik het iets minder zwaar en kan ik geregeld mijn zaken zo regelen dat ik een halve dag heb om te trainen. Mijn job bestaat er in dat ik de mensen help bij het uitrekenen van hun belas tingaangifte. Onze firma vindt dat 80% van de belastingplich tigen in België teveel aan de fiscus betalen. En als belas- tingconsulente help ik mensen bij het berekenen, met de computer, van hun aangifte. Hoe zie je het komend wegseizoen? Ik had vroeger een suppor tersclub, maar een aantal men sen hebben mij de rug toege keerd en beweerden dat ik 'versleten' was. Misschien dat de verwachtingen na mijn kampioenstitel op de weg bij de nieuwelingen in 1981 wat te hoog gespannen zijn geweest, maar ik heb zeker nog niet afgedaan. In 1986 wil ik ge woon aan een paar mensen bewijzen, tenminste als het werk het een beetje toelaat, dat ze mij te vlug-hebben laten links liggen. Niets meer, niets minder! Cecco Sportlaureaten in Stekene. Junior Edwin Enthoven, zoon van ex-beroepsrenner Dirk, kende een suksesrijk seizoen en werd verkozen tot sportman van het jaar. We zien hem hier met vader en moeder, die trainer, verzorger, technicien, toeverlaat én supporter voor hem zijn. (T&T) Juist 19 jaar is Edwin Entho- ven geworden, op 23 januari. Volgend seizoen moét hij dus naar de liefhebbers, want Ed win is wielrenner. Niet omdat pa Dirk ook wielrenner was en zoonlief forceerde om dan ook maar te gaan koersen. Nee, na op 8- en 9-jarige leeftijd een beetje te hebben gefietst in Nederland (daar kèn dat nu eenmaal) ging de voorliefde van Edwin naar voetbal Wan neer het gezin Enthoven zich in 1983 in Stekene kwam vesti gen, ging Edwin bij FC Steke ne Sportief voetballen. Hij kwam evenwel op de bank (in vallers) terecht en de liefde ging eruit. Op z'n 15de kwam een andere liefde: deze voor de fiets. Ondertussen was hij wel reeds vertrouwd met het «stalen ros», want samen met vader Dirk was ooit be roepsrenner en reeds in 1963 een pracht van een Ronde van Frankrijk, waarvoor hij de Ste kene werd gehuldigd én zuster Jeanine (3 jaar geleden nog «Sportvrouw van Steke ne»!) fietste hij bij de wieler toeristen. Mét z'n wielertoeris- tenfiets ging hij de kompetitie in én... hij kon «zo maar» mee. Meer nog: hij won 2 wedstrij den dat eerste jaar. Het 2de kompetitiejaar kwamen er 2 overwinningen bij met héél wat ereplaatsen. Een gebrek aan snelheid in de spurt... Als eerstejaarsjunior in 1984 werden het niets dan ereplaat sen. Géén overwinningen dus. Maar vader Dirk kreeg meer en meer vertrouwen in het ta lent van z'n zoon. En... hij kreeg tot hiertoe althans gelijk: 1985 werd voor wielren ner Edwin Enthoven veruit het meest suksesvolle jaar. Hij be haalde liefst 11 overwinningen op de weg, hij werd tweede in de «Grote Prijs van het Pajot- tenland», 3de in de eindstand «Ster der Juniores», kampioen van Zeeland én kreeg nog 3 keer de bloemen in een cyclo cross. Na de veldrit in de Pol ken legde hij er de riem af, onderhoudt z'n konditie met zwemmen en schaatsen (als het mogelijk is natuurlijk) om eind april/begin mei z'n eerste ama teursjaar aan te vatten. Mét de bedoeling om stilletjes-aan in te rijden, zich aan de ama teursmentaliteit en -tempo aan te passen en op te bouwen. Edwin Enthoven heeft natuur lijk een enorme «achterban» thuis: een sportieve zus, als supporter-nummer-één, een zorgzame moeder om op terug te vallen én een vader die er zowat alles van weet als ver zorger-trainer. Maar... als ren ner moet je het natuurlijk (meestal helemaal alleen) dan nog doen in de koersen! T. T. Voetbal. De mannen van SK Herdersem (per)

De Voorpost | 1986 | | pagina 37