M Volksunie Dendermonde pleit voor een nieuwe politieke kuituur Frangois De Graef nieuwe schepen te Hamme Berlaarse Kuituurkring huldigde gemeenteraadsleden ACW Zele en de verkeersveiligheid ACW-Berlare wenst woonwijk 'Raapveld' voor KOUD WEER De Voorpost - 31.1.1986 - 3 Eind vorige week vergaderde de Hamse gemeenteraad, voor de verkiezing van een stemd. Nadien kwam de brief, nieuwe schepen, in opvolging van wylen Jules Vincart. De SP-ers Boeykens en Goossens het voorstel van de burgemees- waren afwezig. Wel was er een uitzonderlijke publieke belangstelling voor deze ter opnieuw ter sprake. Ver- gemeenteraad, die een vlot verloop kende en amper één uur duurde. Na de eedaflegging schillende opposanten onthiel van de heer Vereecken Gustaaf als nieuw gemeenteraadslid, werd de CVP-er De Graef ^„"gemeester Baert^bdoofde een kopie van de brief die zou Frangois bij geheime stemming verkozen tot schepen. lastenboek voorziet een be perkte offerteaanvraag. Een betoelaging zal aangevraagd worden. De gemeente ver koopt bomen. Er zijn drie lo ten: 16 kanadabomen aan de hoek Korenbloemlaan-Strij derslaan, 42 kanadabomen in Enegaert, langsheen de Dur- medijk en 26 kanadabomen in Ruysscher las de geloofsbrie- de Grote Blanckaert. Er zal ven van de heer Vereecken aar| gespecialiseerde firma s voor. Hieruit bleek dat hij nog P"js gevraagd worden, steeds aan de verkiesbaar- De verkoopprijs van de grond Nieuwkomers De eerste opvolger op de lijst van de CVP voor de gemeente raad was Moerzekenaar Gus taaf Vereecken. Hij was uitge nodigd om zijn eed te komen afleggen in handen van de bur gemeester, om daarna ge ïnstalleerd te worden als ge meenteraadslid. Schepen De Minister Lenssens is volop be- S«icht worden aan gemeen- zig'met het onderzoek. Ook de schapsmmister Lenssens. •- OCMW-Raad volgt dit dossier bezorgen aan alle gemeente- van nabij en heeft unaniem raadsleden, een nieuw onderzoek aange vraagd. «Wij willen allen het In geheime zitting werd een voortbestaan van het moeder- betrekking van politieagent va- huis. Geef de minister rustig kant verklaard. Het ontslag in de kans om het dossier op zijn gediend door Van Wesemael waarde te onderzoeken», aldus Luc als brandweerman, werd de burgemeester, die erop aanvaard. De heer De Bruyn wees dat er in januari tot op de Jean-Pierre en Mej. Bogaert dagen van de gemeenteraad, Lutgarde werden respectieve- rr-j- o no8 maar amper 8 geboorten lijk vast benoemd als leraar heidsvoorwaarden voldeed om voor het industrieterrein op waren in het moederhuis. De kunstgeschiedenis aan de aka- als gemeenteraadslid geinstal- het Zwaarveld werd lichtjes burgemeester zegde nog dat demie en bibUotheekassistente leerd te worden. verhoogd. De burgemeester het moederhuis niet zal sluiten aan de gemeentelijke bibho- Na de eedaflegging nam raads- st'Pte aan dat de industrie- op 31 maart a.s. en dat het teek. In de bestuurskommissie lid Vereecken zijn plaats in, in 8rond in Hamme één van de beter ware dat er een brief zou van de gemeentelijke avond- de raadzaal. De heer Vereec- goedkoopste is in Vlaanderen, geschreven worden vanuit de leergangen Achterthot, werd ken is 58 jaar landbouwer en Voor percelen groter dan 2 ha. gemeenteraad aan de minister, mevr. Ediers Ingrid vervangen woonachtig in' de Hebbestraat betaalt men 190 fr. en kleiner Dit stuitte op protest bij de door Samyn Myriam en in de 30B te Moerzeke. dan 2 ha 275 fr- De oppositie oppositie. Raadslid Ediers vaste kommissie van advies Vervolgens ging men over tot vroeg om meer promotie te vroeg de stemming over de werd zij vervangen door Paul de verkiezing van een nieuwe maken voor het industrieter- motie. Deze werd meerder- Verschelden. - rein. heid tegen minderheid wegge- In de gemeentelijke verkave ling De Geest is er nog één bouwlot te koop. Het ligt er al vier jaar. Het is 497 m2 groot en heeft een straatbreedte van 11 meter. De kostprijs werd niet verhoogd en bedraagt nog steeds 1.004 fr./m2. De gemeenteraad bracht gun stig advies uit voor de restaura- tie van het geklasseerd^orgel njeuwe politieke kuituur steunend op een open, voorzichtig en rechtvaardig beleid, Binnen de ACW-afdeling van Zele werd een werkgroep opgericht die zich meer in het gedaan. Vaak wordt met twee, drie en soms meer nog naast elkaar biezonder zal toeleggen op de gefietst. Wat biezonder ge- verkeersveiligheid. De ver schillende deelorganisaties van het ACW werden daaromtrent reeds aangeschreven en naar hun mening gevraagd. Het re sultaat was een lange waslijst aan gegevens waarin verkeers situaties die hinderlijk of ge vaarlijk werden bevonden, vaarlijk is. Wat het kruispunt bareel Heikant-Gentsesteen weg betreft, daar is de halte plaats van de autobus een pro bleem. De halte werd fel opge schoven maar het is geen af doende oplossing, evenmin een verbetering vergeleken met vroeger. Het ACW sugge- voor werden gebracht, reert om dan ook naar de vroe- Ook werden heel wat konkrete voorstellen genoteerd die erop gere toestand terug te keren. Het kruispunt in de Heikant- gericht zijn deze en nog andere straat wordt voor fietsers als verbeteren, gevaarlijk omschreven. Al li ook kan de schepen. De oppositie bij monde van raadslid Willaert merkt op dat er geen maatre gelen genomen waren om de verkiezing geheim te laten ver lopen. De burgemeester wou in eerste instantie niet ingaan op deze opmerking, maar na een korte diskussie, besliste de burgemeester om zijn kabinet ter beschikking te stellen van de gemeenteraadsleden om hun geheime stem in uit te doorgedrukt worden op hoger vlak, dan wordt Zele in elk geval een van de meest ver keersveilige gemeenten uit de streek. Beetje bij beetje wil men proberen de uitwerking van de gegevens te realiseren. Men is er zich goed van bewust dat het inderdaad niet in een enkele Hamme. Frangois De Graeve zal wijlen Jules Vincart keer kan daar niet zo ge- opvolgen als schepen te Hamme (vh). Men heeft de situaties on dergebracht per wijk en dat is boeiend. Zo kwam men tot de algemene vaststelling dat in de wijk Zele Heikant de omge ving van de school niet bepaald kindvriendelijk of -veilig kan ders krijgt men daar ware worden genoemd. Men vraagt modderpoelen bij regenval van makkelijk, er moet er in elk geval een zijn. Op Zele Heikant zijn er trouwens nog een aantal ge vaarlijke punten en dan denkt het ACW aan de gevaarlijke bochten in de Bosstraat, de gevaarlijke voorrang van rechts bij het uitkomen van de Eekstraat, de Kouterbosstraat op de Heikantstraat, de ver keersdrukte in de Heistraat. Op de wijk Zele Huivelde moeten de stroken voor de voetgangers tot aan de Bak kerstraat worden verhard. An- teorie ontwikkeld over het toe- te van de Sint-Annakerk. Dit or- ™uuv"" "t~"' 7 Dassen of zee maar niet-toe- brengen. Eén voor één verlie gel werd bij koninklijk beslu.t waarin nieuwe maatschappylyke projekten worden gesteund en waarin meet-aandacht 8 en de deze°oversteekpIaatsen elders keren veel beter dan wafer nu -- 7 februari 1980 geklas- wordt besteed aan de internationale dimensie van ons leven. Dat is wat de Volksunie ook H uc« r om geregeld en meer dan vroeger het geval was de ze brapaden te schilderen. Mis schien, zo wordt geopperd, is het goed eens te overwegen betekenis. Eenzelfde feit doet zich voor in de Bufferstraat. In de Bakkerstraat is vol gens het ACW beurtelings par- waarop dit blijkbaar kan. in de straat te voorzien. is. Een algemene bemerking is ten de raadsleden de raadzaal. j-iu Nadien werden de stemmen seerd als monument. Het kla- in Dendermonde graag tot stand wil brengen. Vast staat dat de VU zich ook geval van felle sneeuw of ijzel dat men het voetpad niet zou geteld door burgemeester viatuur, het pijpwerk en de Deze idee en nog heel wat anderen werden tijdens een gemoedelijke perskonferentie in de komende maanden zich zou de gemeente er moeten mogen misbruiken als plaats Baert. Frangois De Graef be- orgelkast zullen hersteld wor- ontwikkeld. Een vergadering waarop de vier fraktieleden van de Volksunie die in de niet zomaar in de hoek zal over waken dat precies de om haalde 15 stemmen, Roger den- Dit orgel heeft een rijk Dendermondse raad zetelen hebben toegelicht wat ze het voorbije jaar hebben laten duwen. We blijven ver- geving van de scholen sneeuw- Willaert 10 stemmen. De zou at"en u!' gerealizeerd en hoe zü tegen het stedelijk beleid aankijken. dedigen wat mag en zullen af- en ijzelvrij wordt gemaakt nieuw verkozen schepen legde Kosten voor herstel- keuren wat niet mag, zo werd Men stelde vast dat het niet in handen van de burgemees- l'nf> worden geraamd op 3,8 ter, de eed af. Frangois De miljoen. De gemeente Hamme Graef is 38 jaar, afkomstig uit za' 600.000 fr. ten hare laste Moerzeke, woonachtig in de Drapstraat te Hamme, gehuwd en vader van twee kinderen. Hij is voorzitter van het ACV Hamme en aktief in ACW en KWB. Hij is werkzaam op de scheepswerf in Rupelmonde. Zijn hobby is fietsen. Frangois De Graef was als vakbondsmi- litant van zeer nabij betrokken bij de sluiting van het metaal bedrijf Nobels-Peelman te Sint-Niklaas. Allerlei Op de agenda van deze ge meenteraadszitting stonden slechts een 10-tal punten in openbare zitting. De gemeen teraad besliste om 49 termosta- tische kranen aan te kopen voor het gemeentelijk instituut voor technisch onderwijs, ten einde de energiekosten nemen. De kredieten zullen worden opgenomen in de be groting van 1987. De SP-ers en PW-raadslid Ediers onthielden zich. De burgemeester stipte nog aan dat dit een merkwaardig orgel is en dat het een dossier is van lange adem. Materniteit Enkele oppositie-raadsleden waren van oordeel dat de ge meenteraad zijn zegje moest hebben in het materniteitsdos- sier. Zij legden een motie voor aan de gemeenteraad, die zou overgemaakt worden aan ge meenschapsminister Lenssens, voor behoud van de materni teit. De oppositie verwees naar de massale belangstelling die er was op de hoorzitting van de aktiegroep 'Materniteit blijft'. om goederen op te slaan. Dat is maar een kleine greep uit een lijvig dossier dat bij stuk ken en beetjes zal overge- gezegd. alleen de gemeente is die wat maakt worden aan de bevoeg- Dat betekent dat er dus nog moet doen, ook aan het gedrag de instanties met de dringende wat spannende momenten zul- Van de weggebruikers, ook van vraag aan deze problemen wat len te beleven zijn tijdens de de kinderen, kan wat worden te doen. komende raadszittingen. In de uitnodiging voor de nieuwjaarsreceptie van de Berlaarse Kuituurkring stond dat enkele mensen zouden gehuldigd worden voor hun inspanningen voor kuituur en voor de aktie 'Op weg naar 2000'. Die mensen bleken al de Berlaarse gemeenteraadsleden en de Wichelse jeugdschepen Werner Van Der Eecken te zyn. Zij mochten als eersten het Gulden Boek tekenen. Oproep de uitwerking van de plannen de tendensen, of komen die Kuituurkring-voorzitter Van- steunen, «maar niet tegen elke toch duidelijker naar buiten, derschot zei dat de gemeente- prijs», zegt fraktieleider Erik Er zijn er die voor de kulturele raadsleden deze verkiezing te Van Hauwermeiren. Het ge- infrastruktuur zijn, anderen danken hadden aan hun una- meentelijk aandeel van onge- vinden dat er eigenlijk, en ze- nieme beslissing, in juni '85, veer 14 miljoen, voortgaande ker voor de eigen verenigingen I7 nnw/i/norc m/ om in kulturele infrastruktuur op een totale kostprijs van on- genoeg lokalen zijn, zodat men Dendermonde. De Volksume-fraktie in de gemeenteraad en hun moge j pg te voorzjen «Dit toonde dat geveer 35 miljoen, vindt hij het geld beter voor andere za- drukken. De kosten worden De burgemeester zag het nut of uitbreiding in 1988 (c). geraamd op 120.000 fr. Het "iet in van dergelijke motie. Hemla„ M goede 4 proce„, van de dragen va„ de ejg„ identiteit. Voor haar moet de VU ook de Burghgrave moet er nog heel begroting. Bovendien komt wat gebeuren. Naast de nade- die verlaging hoofdzakelijk ten aandrager zijn van een aantal len die de fusie van de gemeen- goede aan de nijverheid. Dat is nieuwe ideeën, die ze wenste ten heeft, biedt deze samen- een vaststelling, aldus Van den samen te bundelen onder de smelting ook voordelen, voor- Abbeele en in geen geval ge- gemeenschappelijke noemer: al daar waar het de openbare ring. Maar het werpt vragen een nieuwe politieke kuituur, werken aangaat. Wat de finan- op. Onder meer of men geen Daaronder ressorteert onder ciële toestand van de stad aan- andere belastingsverlaging had meer een open, doorzichtige, gaat hoofdstuk waarmee kunnen doorvoeren. Hij geeft rechtvaardig beleid, de steun- raadslid Herman Van den Ab- meteen het antwoord op die verlening aan nieuwe maat- beele zich meer in het biezon- vraag door te stellen dat die schappelijke projekten, de der mee bezig houdt is de belastingsverlaging zeer twij- aandacht voor de internationa- fraktieleider de mening toege- felachtig wordt voor volgend le dimensie van ons leven en daan dat het saneringsplan po- jaar. Oorzaken hiervoor zijn het opgang brengen en organi- sitieve resultaten heeft opgele- volgens hem de noodzakelijke zeren van zinvolle en sociale wordt om eens te gaan denken voor het behoud, de uitbrei- werklozen. Ook de eerbied over belastingsvermindering, ding en het herstel van het voor de privacy behoort tot In '81 werd door het Berlaarse de huisvestingsnood in de Be- gemeentebestuur en de bouw- rlaarse fusiegemeente». De maatschappij Hulp in Woning- uitwerking van het plan zou nood een dossier samengesteld ook voor de tewerkstelling van over de uitbouw van een de aannemers en hun perso- woonwijk te Uitbergen, tussen neel een stimulans betekenen, de Strijpwegel en de Kleine Kouterstraat. Sindsdien is er Het ACW zal er dan ook bij over die plannen nog weinig gemeenschapsminister Lens- gehoord, wat de plaatselijke sens op aandringen om enig verd. Zodanig zelfs dat het tijd verhoging van de investeringen begeleidingsprojekten ACW-afdeling deze week naar schot in deze zaak te krijgen. J*j~i— u" U-U—A de pen deed grijpen. Men heeft daar wel hoop op nu w w t Paul Akkermans in deze zaak De Volksunie heeft daar vorig patrimonium. De VU blijft deze nieuwe politieke kuituur. Huisvestingsnood bevoegd is. Zijn voorganger jaar al op aangedrongen. Be- zich verzetten tegen belasting Voor de Volksunie moet ook In het dossier stond dat in de Buchman zei indertijd niet lastingsvermindering is voor de die men onevenwichtig en on- het pluralisme in de samenle- wijk zowel woningen zouden over genoeg middelen te be- VU te verkiezen boven een rechtvaardig noemt, zoals men ving worden aangezwengeld, kunnen gehuurd worden als schikken om de nodige infra- heleboel andere vormen van ook gekant is tegen sociale maar dan een pluralisme dat gekocht. Op enkele percelen struktuurwerken te kunnen retributie. Met een vergroot- voordelen als de bedeling van niet steunt op de zuilen, waar- zou men huizen volgens eigen uitvoeren. Deze uitleg wordt glas speurde VU naar de in- gratis huisvuilzakken. Wat de op onder meer de traditionele plan kunnen bouwen. In totaal door het ACW gezien als een breng van de PW partner in verhaalbelasting aangaat, zou politieke partijen zijn ge- zou het om 60 woningen gaan. begin van sociale afbouw, on- het beleid. Al heeft over de men die liever willen vervan- bouwd. De VU wil zuilendoor- «Het projekt speelt zeker in op der het mom van besparingen, schepen van financiën niets gen door een onroerende voor- brekend werken, een lang niet dan goede woorden, toch blijft heffing of grondbelasting en de makkelijke opdracht, zo be- het PW gelaat in het beleid sociale voordelen zouden al- sloot ze haar toelichting, alleen maar een druppel op leen de armsten ten goede mo- een hete plaat. gen komen. Radikaal, aktief en opbou„end Men pleit verder voor de be- Zo moet volgens Ferdy Wil- Arrogant scherming van de zwakke weg- lems een goede oppositie zijn. Samen met Ferdy Willems be- gebruiker en dringt dus aan op Aanklagen wat moet; steun treurt fraktieleider Burghgrave de aanleg van fiets- en voetpa- verlenen aan wat goed is, ak- de arrogante houding van een den langsheen verkeersinten- aantal beleidsmensen. Men sieve wegen. De VU gaat ook noemde ook paard en kar: bur- intensiever werken aan de ver- gemeester Cool en schepen keersveiligheid en zal er scherp Dierick van openbare werken over waken dat de kleinere kunnen blijkbaar niet goed deelgemeenten niet achteruit lende raadskommisies en wijdt over de baan met een oppositie worden gestoken van sneeuw- men een grondig onderzoek die alleen maar doet wat ze en ijzelruiming, reiniging van aan de voorstellen die uitgaan moet doen en die vraagt om de grachten en beken, aanleg van van schepencollege en meer- wetten, waaraan de raadsleden groen, enz. Tenslotte betreur- derheid of van de oppositie- toch getrouwheid hebben ge- de Herman Van den Abbeele partner. Men formuleert gere- zworen, te respekteren. Het het dat de uitbreidings- en geld aanvullende voorstellen, verwijt van de meerder- nieuwbouwwerken aan de ge- maar dat wordt blijkbaar door heidsoppositie te negatief is in- meenteschool van Schoonaar- de meerderheid niet altijd in gesteld, is volgens Burghgrave de voor onbepaalde tijd de dank aanvaard. Willems refe- overdrijven. De Volksunie ijskast ingaan. Vooral omdat reert naar de zaak Protec, en heeft ook gelukwensen wan- de huidige school blijkbaar heeft als het moet nog andere neer die op hun plaats zijn, niet meer wordt onderhouden voorbeelden. Hij herinnerde ook voor de meerderheid. zoals het zou moeten. eraan dat het de taak van de Een andere zaak die de VU oppositie is kontrole uit te oe- hoog zit, zijn de politieke be- Vooruitgang in kultuurbeleid fenen op wat de meerderheid noemingen. Politieke kleur Besturen is ook vooruitzien, doet en vroeg aandacht voor krijgt blijkbaar nog steeds de aldus mevrouw De Beul die de eigen voorstellen. Hij heeft bovenhand op bekwaamheid, het luik van het kultuurbeleid trouwens een lange alfabeti- Dat ondergraaft de ambtena- voor haar rekening nam en tot sche gerangschikte lijst aange- rij, aldus de fraktieleider die de algemene vaststelling is ge- legd van de tussenkomsten die zegt zich te zullen blijven ver- komen dat hier toch vooruit- de VU raadsleden het voorbije zetten tegen deze manier van gang werd geboekt. Wat nog werkjaar hebben gedaan. Een werken. niet wil zeggen dat alles koele niet onaardige, zelfs respekta- en ei is. Zo moet er nog ge- bele lijst. De armsten eerst werkt worden aan de infra- Hij vond- het evenwel ook be- Financie-specialist Herman struktuur van de gebouwen, droevend dat de VU-oppositie Van den Abbeele analyseerde Wat de vooruitgang aangaat, door burgemeester en schepen daarop de begroting en zei dat daarvan heeft ze ook voorbeel- Dierick zo hard worden aange- de stadsinkomsten via belas- den: de bibliotheekwerking is pakt. Schepen Dierick heeft er tingen liefst 65% hoger liggen er daar eentje van. Kultuurbe- volgens Willems trouwens het dan aan het de vorige legisla- leid noemde zij een van de handje van weg om de, hij die De belastingsverlaging, belangrijkste domeinen van de de waarheid zegt, in de rol Het blijft vandaag vrijdag tijdens het weekeinde en ook de eerste dagen van volgende week vrij koud. De luchtdruk- kaarten die donderdagmiddag werden geproduceerd we zen op een krachtig Russisch hogedrukgebied waarvan het centrum was toegenomen tot bijna 1060 hectopascale en er een verdere uitbreiding plaatsvindt in westelijke richting over midden Skandinavië richting van de Far-oereilanden. Tegenspeler is een depressie bij de Golf van Biskaje, die de Middellandse zee induikt (980 H.P.). Tussen deze twee druksystemen blaast de wind uit het oosten. Die is voorlopig niet erg koud. Dat komt omdat het in Oost- Duitsland, Polen en West-Rusland niet zo koud is. (don derdagochtend tussen -2 en -5). Bovendien is ook boven Skandinavië geen zware kou aanwezig. Toch ziet het er naar uit dat we de komende dagen geleidelijk aan wat meer de koudere kant uitgaan. Dat komt omdat het in de hogere luchtlagen gaat afkoelen. Er wordt berekend voor zondag op 1500 meter hoogte, boven ons land een temperatuur van min 10. En die isoterm van min 10 wordt maandag boven Noordwest-Frankrijk aangetroffen. Dus het lijkt erop dat het de komende dagen toch wat meer gaat vriezen. Toch ziet het er naar uit dat er af en toe in die hogere lagen wat zachterre lucht gaat infiltreren, wat kan aanleiding geven tot sneeuw, ijzel over regen. Laat ons in feite de voorspelling van vandaag vrijdag tot en met midden volgende week als volgt samenvatten. Opklaringen afgewisseld door periodes met veel bewol king en af en toe wat sneeuw, ijzel of regen. Temperaturen in de nacht en ochtend meestal een paar graden onder het vriespunt. Overdag iets erboven. Hoe de maand februari verder gaat evolueren is onmoge lijk te zeggen. De volksweerkunde ziet geen strenge vorst. Om een harde vorstperiode te krijgen zeggen zij, moet de wind van noordwest naar noordoost en oost draaien, en niet zoals het nu gebeurde van zuid via zujdoost naar oost tot noordoost. Anderzijds zeggen de boeren dat het een kwakkelwinter wordt omdat er veel te veel vogels zijn in het land. Tot besluit twee bekende gezegdes. «Knapt januari niet van de kou dan zit men 's zomers in de rouw» en «Lichtmis klaar en rijm, het zal een lange winter zijn». (Lichtmis is nu zondag 2 februari). q tief betrokken zijn bij alles wat er gebeurt. De Volksunie beantwoordt volgens hem aan dat beeld. Zo is men zeer ak tief betrokken bij de verschil de raadsleden ingezien hebben nog haalbaar. «De sporthal zal ken kan gebruiken in deze tijd. dat een kulturele heropleving aan de gemeente meer gekost Ook de fusiekwalen komen nodig is om uit de ekonomi- hebben. Het is dan ook maar duidelijk naar boven. «De sche krisis uit te geraken: wie normaal dat ook de mensen sporthal staat al in Berlare en over de nodige kulturele baga- die meer kulturele aktiviteiten wordt door weinig mensen van ge beschikt, kan zelf de oplos- op de gemeente willen over de de andere gemeenten ge- sing voor zijn ekonomische nodige gebouwen be- bruikt. Nu zou daar ook nog problemen vinden.» Hij hoop- schikken». het grootste kuituurgebouw te dat die unanimiteit er ook Bij de SP heeft men de plan- bijkomen???» zal zijn als 'er een definitieve nen steeds gesteund. Daar re- beslissing moet genomen wor- deneert men dat de Berlaarse Konsensus den, die ook financiële kon- bevolking de kans moet krij- Over de bibliotheek blijkt er sekwenties heeft. De Wichelse gen op eigen grondgebied rea- bij alle partijen een konsensus schepen kreeg deze eer omdat lisaties van hoog kultureel ni- te zijn. Die zal er dus wel er vorig jaar in die gemeente veau mee te maken. «Hoe be- komen. Vermoedelijk zal er een jeugddag werd georgani- ter de gemeenschapsinfra- beslist worden de rest in fasen seerd onder het tema van de struktuur, hoe meer je mensen af te werken. Dat zou dan wel aktie die de Kuituurkring vorig uit hun televisiewinterslaap het gevaar kunnen inhouden jaar startte: Op weg naar 2000. kunt halen» zegt voorzitter dat de rest er niet meer komt, Die aktie lijkt intussen buiten Mark Van Gijsegem. Met de bv. omdat de subsidies vermin- Beriare steeds meer aandacht gebouwen voor toneel, bibliot- deren. Er zou dan een onafge- te krijgen. Zo werden de men- heek en koncerten waarover werkt iets overblijven, sen van de kring gevraagd de men nu beschikt, kan men zich Er zal allicht nog heel wat over idee van de aktie te gaan uit- enkel behelpen. Ze zijn voor gediskussieerd worden, binnen leggen aan de Antwerpse Kul- iedereen ook niet echt toegan- ën tussen de partijen. Hopelijk tuurraad en bij een Leuvense kelijk. zal dit gebeuren op een niveau vrije radio. De PW is niet tegen kulturele dat verder reikt dan de gewone gebouwen, maar vindt dat in dorpspolitiek. Het gaat ten- Kultuurgebouwen deze tjjd de plannen moeilijk slotte om de vraag op welke Intussen is het basisplan van de in 1 keer kunnen afgewerkt manier men de Groot-Berlaar- kulturele gebouwen klaar. Dat worden. Voorzitter Leys se bevolking de meeste kansen wil zeggen dat de aangeduide vraagt zich af waarom de be- geeft op ontplooiing, om de architekt een voorstel klaar schikbare ruimtes niet beter vraag of men de mensen uit de heeft dat rekening houdt met gebruikt worden. «Waarom andere gemeenten ook voor de voorstellen en eisen van ging de nieuwjaarsreceptie bv. andere zaken naar de Donkge- hogere overheden. Volgens niet door in de nieuwe raads- meenten wil laten komen, burgemeester Van Sande is het zaal, die voor zulke gelegenhe- bouwdossier bij de provincie in den gezelliger is en waar de orde. «Het is nu aan de ge- aanwezigen tenminste alles Wie fit wil bhjven en slank op meenteraad en daarna aan de zouden gehoord hebben.» Er de kooP m. u u i-m? subsidiërende minister, om te is nu wel een gebrek aan goede 660 kwartiertje in behoorlijk beslissen over een volledige of gebouwen maar hij vreest dat, lerop° gaan metsen en dan wel gedeeltelijke afwerking als de gebouwen er eenmaal 'fdere Dat helpt beier ervan.» staan, die meer leeg zullen hf wulk dieet. Bij de politieke partijen is men staan, zoals dat in vele kuiture- Aldus de Amerikaanse fitness- wel voorstander, maar men le centra het geval is. exPert. Ba"<rX1, een blijft voorzichtig. De VU blijft Bij de CVP zijn er verschillen- van 0Jn recente publikaties. tuur. uc uciasuugsvciiagiiiK, oeiangnjKsie aomeinen van ae ae waarneia zegi, in ue roi van - moe n„ j die men in geen geval wil mini- toekomst van de stad omdat beschuldigde te plaatsen. Wil- Berlare. De kuituurkring kreeg een volle koffer met gegevens over 1985. De koff malizeren, bedraagt toch maar dit beleid behoort tot het uit- lems heeft trouwens een hele plechtig gesloten en verzegeld en zal pas in 2UÜO worden geopend <jj).

De Voorpost | 1986 | | pagina 3