Temse 46 - 31.1.1986 - De Voorpost Hamme Elke donderdag 16 u.:'t Klokhuis: instuif. 19 u.: K.W.B. Center Ford Michta: training volleybal Sporthal De Wuiten. Bujin VTB Jiu Jitsu: training. Den Bond P.V.V. Vrouwenbond Het Korenbloempje: kreatief handwerk. Zaal De Vrijheid. Judoclub Jitsu Kwai: training volwassenen. Sporthal De Wuiten, 20 u.: The Old Chap: vergadering van de Chapcomputerclub 20.45 u.: K.A.V. Moerzeke: zwemkursus. Olympos Dender- monde. Elke zaterdag 10 u.: Karateclub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat 10.30 u.: Madavoc: volleybal. Sporthal De Wuiten 13.30 u.: De Trouwe Hond: hondenschooloefeningen. Veld- straat 14 u.: 't Klokhuis: instuif The Old Chap: instuif 21 u.: The Old Chap: instuif 19 u.: Lokaal H.A.V. Aquarius Guillaumestraat 1, is open tot 22 u. Elke zondag 10 u.: De Trouwe Hond: hondenschooloefeningen. Veldstraat Judoclub Jitsu Kwai: training algemeen. Veldstraat Lokaal H.A.V. Aquarius, Guillaumestraat 1, is open tot 12.30 u. Bujin V.T.B. Jiu Jitsu: training na afspraak. Den Bond. Moerzeke Jeugd-Karnavalfeest Zaterdag l.l. had Keizer Jan al zijn kleine Kruinootjes uitgeno digd voor het 4e Kruinootjesfeest in de zaal «De Vier Gekroon- den» Koningsplein te Moerzeke. Het werd een zeer groot succes vermits er niet minder dan 235 kinderen aanwezig waren van minder dan 14 jaar. Kandidaten voor Jeugdprins en Jeugdprinses waren er zeker genoeg. Er was dans, muziek, spel en voordrachten. Het was zeker niet gemakkelijk een keuze te maken. Vooraf werden er eerst 10 kandidaten van elke reeks weerhouden en daarna bleven er nog 6 jongens en 6 meisjes over. Uiteindelijk waren het Devy Peelman en Davina De Smet die respectievelijk tot jeugdprins en jeugdprinses verkozen werden. Alle aanwezigen werden vergast op panne koeken, en chocomelk en deze samenkomst groeide uit tot een waar groot kinderfeest. Keizer Jan (Kruinoot) haalt alle eer voor zijn jaarlijks Kruinootfeest, dit tot groot plezier van de jeugd en tot voorbode van de aanstaande Karnavalfeesten. Pronostiekersclub «Onder den Toren» bij Jülien Verhofstadt. -Louis-,Lambrechts haalde de ovenwinning met 9 punten. Aan de leiding Hugo Willaert met 134 punten en hij wordt gevolgd door Katrien De Kuyper met 133 punten. Als laatste bengelt Paul Stobbelaers met 60 punten. Lebbeke. Club 50 organizeerde een jazz-happening (foto Piet Hermans). Lebbeke. De Dendermondse Crescent City Dreamers te gast bij Club 50 (vh). gegeven. Deze wedstrijd gaat door ten voordele van de Wiskesvrienden. Longonderzoek Het gemeentebestuur van Lebbeke deelt aan de bevolking mede, en voornamelijk aan de zelfstandigen uit de voedings- sektor die jaarlijks een verplicht longonderzoek dienen te ondergaan dat de radiologische wagen ter beschikking zal staan op woensdag 26 februari 1986 van 8.30 u tot 9.15 u aan het gemeentehuis van Wieze. Het onderzoek is kosteloos. Alle zelfstandigen van de deelgemeente Lebbeke dienen zich te Wieze aan te bieden. Bloedinzameling De plaatselijke vereniging van de bloedtransfusiecentra Zenne en Denderland organiseert haar eerste bloedinzameling van 1986 op maandag 10 februari van 19 tot 21 u in de lokalen van de gemeentelijke turnzaal te Wieze. Lokeren Diaavond Zaterdag 1 februari vindt de uitreiking plaats van de prij^pn voor de winnaars van de vrijetijdsbeurs van Kruibeke. Leden van Vakantiegenoegens kunnen aan de hand van een persoonlijke diamontage hun reisverhaal presenteren in de kleine zaal van Ons Huis om 20 u. Info via tel. 774.25.40. Wlntertocht Zondag 2 februari organiseren de Brabostappers van Hoboken een wintertocht in Kruibeke. Vertrek aan Ons Huis op het OLVrouwplein 9 tussen 9 en 14 u. Etndejaarsaktie De tiende eindejaarsaktie van het NCMV was weer een sukses, In totaal kon een prijzenpot van 500.000 fr. worden verdeeld en de hoofdprijzen werden onlangs uitgereikt. 75.000 fr. in aan koopbons ging naar Eddy De Roeck en Hermin Van Leugen- haeghe, Nieuwe Baan 38, Bazel. De tweede prijs van 50.000 fr. werd gewonnen door Leon Thoen en Godelieve Vinck, Begoniastraat 18, Kruibeke, Ouderavond KLJ-Kruibeke nodigt iedereen uit op de jaarlijkse ouderavond, een bonte mengeling van dans, zang, muziek, koreografie, vendelen en wimpelen. Deze kuituuravond wordt georganizeerd in de bovenzaal van Ons Huis, O.L.Vrouwplein. De deuren gaan open om 19.30 u. en de eerste KLJ-ers en -sters komen om 20 uur op het podium. Vrede verdedigen De Milac-afdelingen van Kruibeke, Bazel en Rupelmonde zullen het komende week-end weer hun 'extra rantsoen'-nummer aanbieden aan de kerkdeuren. Een aktie voor de plaatselijke soldaten die nationaal loopt onder het thema 'vrede verde digen'. Powerlifting In zaal Rapenberg, Rupelmondestraat 180, wordt voor de vierde maal de grote prijs powerlifting Roger Van Hoyweghen georganizeerd op zaterdag 1 februari. De wedstrijd is voor dames en heren en vangt aan om 14 uur. Lebbeke Ziekenzorg bakt pannekoeken Zondag 2 februari bakt Ziekenzorg Lebbeke van 14.00 tot 19.00 uur pannekoeken in de zaal Ons Huis, Wieze Bakschieting Op zaterdag 1 februari om 19 u wordt in café «De Stoofpot» aan de Nieuwstraat een grote bakschieting naar panklare kippen Derde ontmoeting van de Lokerse rekreatleve volleybalkompetitie Op zondag 19 januari vond de derde ontmoeting plaats van de Lokerse rekreatieve volleybalkompetitie in de stedelijke sporthal te Lokeren. Zoals reeds algemeen bekend spelen hierin 16 Lokerse volley balclubs, ingedeeld in 4 poules. Na elke tornooinamiddag stijgen de eerste ploegen van elke poule, terwijl de laatste dalen naar een lagere poule. In poule I eindigden drie van de zes wedstrijden op 2-1. Eerste werd Delta Eksaarde, tweede Dokinap, derde Vitez I en vierde VTBS. In poule II verliepen alle wedstrijden bijzonder spannend, wat blijkt uit het feit dat alle wedstrijden op 2-1 eindigden. Einduitslag: 1. Dop Sport, 2. Eureka, 3. Vitez II en 4. De Schrijver. Eindrangschikking poule II: 1. KSJ, 2. Den Duvel, 3. Volikat en 4. Okapi. Poule IV: 1. Van Branden, 2, Revobek, 3. CJM en 4. T-Club. In een korte vergadering achteraf werd door de sportraad, sportdienst, en de «werkgroep rekreatief volleybal» een evalua tie gemaakt van de voorbije tornooien en een aantal afspraken gemaakt voor de volgende ontmoetingen. De volgende ontmoeting zal plaatshebben op zondag 2 maart vanaf 13 uur in de Stedelijke Sporthal te Lokeren. De einduitslag van dit tornooi zal tevens de definitieve uitslag zijn van de «Lokerse Rekreatieve Kompetitie 86». Na dit tornooi omstreeks 20 uur zullen dan ook de trofeeën uitgereikt worden aan de verschillende ploegen. Op zondag 20 april zal nog een groot open tomooi georgani seerd worden waarin alle ploegen uit het Lokerse kunnen deelnemen, Sportkampen tijdens de krokusvakantie Deze sportkampen worden georganizeerd door de stedelijke sportdienst, in de stedelijke sporthal, Sportlaan 2 te Lokeren. Het programma ziet er uit als volgt: Sportkamp zwemmen (watergewinning niet-zwemmers) 6-12 u. 's morgens 10u,-12u. Sportkamp zwemmen (initiatie voor zwemmers) 6-12 j. 's morgens 10u.-12u. Sportkamp tafeltennis (beginners en gevorderden) 12 j. 's morgens 10u.-12u. Sportkamp turnen (beginners) 10-12 j. 's morgens 10u.-12 u. Sportkamp omnibalsport 7-12 j. 's morgens 10u.-12u. Sportkamp tafeltennis (beginners en gevorderden) - 12 j. namiddag 13.30u.-15.30 u. Sportkamp badminton (beginners) 10 j. 13.30 U.-15.30 u. Sportkamp turnen (beginners) 6-9 j. namiddag 13.30 U.-15.30 u. Sportkamp tennis (beginners) 10 j. namiddag 16U.-18 u. Deelname kost 300 F per sportkamp. Vanaf het tweede gezinslid voor eenzelfde sportkamp betaalt men 200 F. Inlichtingen en inschrijvingen bij de stedelijke sportdienst van de stad Lokeren, Sportlaan 2 (sporthal of zwemkom) tel. 091/ 48.31.99. Voordracht in de Sint Laurentiusvakschool ^et Centrum voor technische opleiding, gevestigd in de Sint- Laurentius Technische school, Pr, Thuysbaertlaan te Lokeren nodigt ieder belangstellende uit tot het bijwonen van een nieuwe voordracht, geïllustreerd met dia's over: MODERNE INDUSTRIËLE VERLICHTING. Door een voordrachtgever van ETAP n.v., Malle (Technisch,- Kommerciële Dienst) Verlichting aangepast aan de mogelijkheden en beperkingen van de mens. Wat is nieuw? Fluorescentielamp 0 26 min.: een luminantie van 16.000 cd/ Electronisch voorschakelapparaat: stroboskopisch pro bleem bij plaatselijke verlichting? Verbeterde kleurweergave bij hoge-druk kwik- en natrium- lampen, scherpstellingsproblemen van het oog. Verlichtingsarmaturen met instelbaar of vervangbaar lichtuit- stromingspatroon, aanpassen aan de verlichting van ver schillende (veranderende) zientaken. Symmetrisch lage muminatie, ook voor industrie: storing van de mens door te heldere lichtbronnen. Nieuwe computerprogramma's maken het mogelijk meer factoren vooraf te bepalen: modelling, luminantiepatronen van wanden, lichtatmosfeer. In de lezing zullen, uitgaande van het «zien», alle nuttige elementen worden opgegeven om de bestaande verlichtings systemen te evalueren, eventueel te renoveren en bij nieuw bouw te definiëren. Dat o.a. in sterk evoluerende industrieën. Deze voordracht zal plaats hebben op zondag 9 februari 1986 om 10 uur in de Sint-Laurentius technische school, Pr. Thuys baertlaan 1 te Lokeren. De inhoudsverslagen worden U toegezonden of werden bij een vorige zending ingesloten. De toegang is kosteloos. De tekstbrochure is ter plaatse verkrijgbaar. - J.V.L. Stekene. Een poosje geleden haalde Frank Dullaert uit Nieuwdorp 3b in Stekene-Koewacht een kanjer van een snoek boven. Het één meter lange en bijna tien kilogram zware dier werd na veel inspanningep op het droge gehesen. Dullaert is lid van de plaatselijke Hengelvrienden (mg) Sint-Gillis-Waas Film In De Kllnge Zaterdagavond 1 februari om 20 u. filmavond van Wielewaal in het parochiehuis van De Klinge, met gratis inkom. Kineast Leon De Loor stelt een eigen realisatie voor over Saeftinge. De hoofdbrok handelt over mens en dier in Midden-Afrika. Sint-Niklaas Café-chantant Den Eglantler Jeugdhuis Den Eglantier uit de Apostelstraat organiseert vrijdag 31 januari om 20 u. een café-chantant. Retrokledij is wenselijk. André Roelant in DNT Van 1 tot en met 22 februari exposeert André Roelant tekenin gen en schilderijen in galerie De Nieuwe Tijd, Prins Albertstraat Ierse poëzie. CDE-startdag De Christen-Democraten voor Europa, CDE, houden zondag 2 februari hun startdag in Sint-Niklaas. Om 14 u. officiële opening,: daarna deelaktiviteiten, om 16.30 u. hoofdprogramma met toespraken door een aantal CVP-en CDE-vooraanstaanden.| Doorlopend is er een infobeurs in Het Centrum aan de Gróte' Markt, van 14 tot 18 u. Toneel in Belsele Toneelgroep De Klokkenlappers van de KWB voert op zaterdag 1 en zondag 2 februari om 19.30 u. in zaal Van Remoortel op het blijspel «Weekend aan zee», blijspel in drie bedrijven van Dirk Beurms in regie van Raymond Schrijvers. Info en kaarten via tel. 772.52.05 of 772.29.88. Spektakel bij de Berkenboom «De taal van de muziek. De muziek van de taal» is de titel van het totaalspektakel dat de leerlingen van de humaniora van de Berkenboom zaterdag 1 februari om 15 u. en 19.30 u. brengen in het ontmoetingscentrum van de Berkenboom, Kalkstraat 24. Muziek en ook toneel is te zien. Info en kaarten via tel 776.54.27. Milacweek De provinciale opening van de week van de soldaat vindt dit jas in Sint-Niklaas plaats op vrijdagavond 31 januari om 20 u. in d feestzaal van het stadhuis. Milac In Belsele In Belsele vindt begin februari een speciale Milacaktie plaats Onder impuls van het plaatselijke komité, met Jef Verbelen, pastoor Oelbrandt, Marcel Van Landeghem, René Vjereecken, Michel Storme, Emiel Schelfaut en Raf Verbelen gaat men «Extra rantsoen» huis-aan-huis verkopen. Men kreeg daartoe de medewerking van de KWB en het ACV. Gestart wordt zaterdag 8 februari vanaf 9.30 u. aan het parochiecentrum. Senioren en geld Dinsdag 4 februari om 14.30 u. in de konferentiezaal van de stadsbibliotheek, Heymanplein, zesde zitting van de Wase Seniorenakademie. Emiel Vervliet, werkzaam op het Wereld-, verbond van de Arbeid, spreekt over «De macht van het geld: oorzaak van de krisis». Alle gepensioneerden worden uitgeno-; digd. Nu Bouwen Het bouwsalon «Nu Bouwen» vindt in de stadszalen van Sint- Niklaas plaats op 31 januari en 12 en 3 februari. U kunt terecht op vrijdag en maandag van 15 tot 21 u., op zaterdag en zendt van 13 tot 19 u. De Syndikale Kamer van het Bouwbedrijf Waasland organiseert i.s.m. de n.v. Exporama. Kampeerterugbllk Zaterdag 1 februari blikt Vakantiegenoegens Sint-Niklaas terug op het voorbije kampeerjaar, tijdens een diaavond. Een er ander vindt vanaf 16 u. plaats in de parochiezaal van Belsele. Info via tel. 772.43.85 of 775.32.68. Urbanus Ook al is de schouwburg kompleet uitverkocht voor die manifes-j tatie, toch nog even aanstippen dat Urbanus in Sint-Niklaas! optreedt op 30 en 31 januari en op 1 en 2 februari om 20 u. ATB De Natuurvrienden ATB Sint-Niklaas - Nieuwkerken organiseert op 1 en 2 februari een voorklimmersweekend in Freyr. ATB-Sint-Niklaas Noord) gaat op 1 februari om 16.30 u. volleyballen: de meisjesploeg (1)i speelt tegen Wording 2. En zaterdag 1 februari wordt in Heidebloem te Waasmunster de tweede afdelingsavond geor ganizeerd. Dan ook worden de dokumentaire films van stadsge noot Omer Keppens vdrtoond, vanaf 20 u. Het Zwitserland van Gilbert Wauman Vrijdag 7 februari om 20 u. worden in het Dobocentrum, Gladiolenstraat, twee diamontages over Zwitserland vertoond De maker van de montages over Zinal in het kanton Wallis en Pontresina in de buurt van Sankt-Moritz heet Gilbert Wauman De toegang is gratis. Lichtmisfeest in Pulvelde Zondag 2 februari is om 9.30 u. in de Sint-Jozefkerk te Puiveldi een kindvriendelijke eucharistieviering voorzien, met zegeninc van de kinderen n.a.v. Maria-Lichtmis. Koor Gaudeamus Sinaai Zaterdag 1 februari luistert het mannenkoor Gaudeamus van Sinaai dé avondmis in de Sint-Jobkerk van Puivelde op (17 u.) KBG-Pulvelde In Bqjsele-Puivelde organiseert men voor de Kristelijke Bonc van Gepensioneerden woensdag 5 februari om 13.30 u. eef liggende wipschieting. Mosselsouper Culturele Centrale De Seychellen mm iff jjfqfllWf. Zaterdag 1 februari om 18 u. organiseert de Culturele Centrale Maandag 3 februari organiseert ATB-De Natuurvrienden eer t orri 18 u. in zaal Forum, Truweelstraat 9, een mosselsouper toeristische voordracht over de Seychellen, met dia- er WmlÈÊ&mrfrS ;Ü®f5 '"i fWÊ^Ê klankmontage door Maria Lobelle. Om 20 u. in feestzal H|pPI|g|j8f^P> Hl JB Whistkaarten Hinderdael, Eeckhoutdriesstraat. ^Êrn /y PU pfWt JKÊk Zaterdag 1 februari in zaal De Kring, Heistraat 223, zevende J*?//9ÏÏ W\ speeldag whistkaarten. Men kan vanaf 19 u. inschrijven. Om werkzoekende meisjes HP f Ir "2 19.30 u. wordt van wal gestoken. De VKAJ-Vrouwelijke Kristelijke Arbeidersjeugd richt on moetingsdagen in voor werkzoekende meisjes. De startda *4?'; Ierse poëzie vindt plaats op dinsdag 4 februari om 9 u. in het voormalig Sint-Niklaas. Ten stadhuize werd een voorlichtingsavond ingericht over bouwen en bouwtoelagen. Er was ruime zondag 2 februari om 10.30 u. spreekt de Sint-Niklase Ier gemeentehuis van Tielrode, Antwerpse steenweg 7. Inschrijver belangstelling (Iv) Martyn Burke in de cyclus «Poëzie op zondagmorgen» over kan via tel. 776.39.52. Elke vrijdag 16 u. 't Klokhuis: instuif The Old Chap: instuif 18 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training kinderen. Sporthal De Wuiten. 19 u.: Karateclub Chikara: training kinderen. Sporthal De Wuiten. 19.30 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training veteranen. Sporthal De Wuiten. 20,45 u.: Dansclub Sjiwa: danseursus voor beginners Danscursus 2? jaar, Dansclub Sjiwa 21 u.: The Old Chap: videofilmvertoning Hamme. De Werkgroep van de Hamse rijksscholen (vh). Lebbeke. In de zaal Casino kwamen de PW-vrouwen in vergadering bijeen (c).

De Voorpost | 1986 | | pagina 46