Gouverneur van Oost-Vlaanderen tekende beroep aan tegen beslissing van deputatie Afsluitdam en parking totaal overbodig en nutteloos zegt oppositie Twist rond Grembergse kippenkwekerij gaat verder Aanpassing verkeersreglement in Dendermonde Besluit klassering Oude Dender stuit op verzet Lebbekenaar elfde Kuiperprins De Voorpost - 31.1.1986 - 9 Het gebeurt lang niet elke dag dat een provinciegouverneur in beroep gaat tegen een beslissing die door zyn bestendige deputatie werd genomen. In Oost-Vlaanderen gebeurde dat toen de deputatie besloot in beroep toch een uitbatingsvergunniiig af te leveren aan de aanvrager. De gouverneur was het daar evenwel niet mee eens en ging tegen die uitspraak in beroep. Het ziet er naar uit dat deze hele affaire nu op de lange baan wordt geschoven en dat de uiteindelijke beslissing zal moeten genomen worden door de gemeenschapsminister voor leefmilieu, toevallig een Dendermondenaar. Volgens VU-raadslid Willems, die zich in geen geval liet van de wijs brengen door de talrij ke aanwezigheid van leden van de Landelijke Bedrijfsgilde die de raadszaal bevolkten en met felle blik de besprekingen volgden, zette in zijn aanklacht uiteen dat er een wet bestaat die voor iedereen geldt en waar men niet buiten kan. «Wat volgens de wet mag, mag» zo formuleerde hij het en volgens hem kan de kip penkwekerij er volgens de wet telijke normen nooit komen. Daaruit besloten schepen Die- rick en met hem ook de vele aanwezige landbouwers dat Willems gekant zou zijn tegen elke uitbreiding van een land bouwbedrijf. Wat natuurlijk een al te krasse gevolgtrekking is. Al moeten we dan toch ook weer toegeven dat het voor de landbouwers niet altijd makke lijk is om hun bedrijf binnen de wettelijke omschreven nor men uit te breiden. Geen bouw-, wel uitbatingsvergunning Het klinkt voor een buiten staander gek, maar de bouw vergunning werd zij het na tussenkomst van Arol door de stad geweigerd. De aanvra ger kreeg wel zijn uitbatings vergunning. Wat nonsens is, want zonder gebouw kan men nu eenmaal de kippen niet kweken. Daarvoor heeft men stallingen nodig die moeten voldoen aan een aantal hoog gestelde eisen. De bouwaan- vraag werd verworpen, de uit batingsvergunning kreeg het licht op groen en daarmee zet men de aanvrager en vooral deze persoon, een beetje voor aap. Omdat de aanvrager dat blijkbaar ook had begrepen ging hij tegen deze beslissing van de stad in beroep. Hij werd dan ook uitgenodigd om naar Gent te komen om zijn zaak te bepleiten. Zoals ge bruikelijk ging schepen Die- rick mee naar de deputatie om er het standpunt van de stad (het schepencollege) toe te lichten. Volgens SP fraktielei- der De Batselier een politieke miskleun, want de schepen en de aanvrager bezitten niet al leen dezelfde familienaam, ze zijn ook nog (verre) familie. Schepen Dierick vindt dat' een nogal krasse uitspraak en zegt dat hij in Gent maar één ding kan doen en dat is het stand punt van het schepencollege toelichten. Dat is alles. En dat heeft hij dan ook gedaan. Hij voegde eraan toe dat hij dat trouwens doet voor alle bouw- aanvragen waartegen in be roep wordt gegaan. Het is dus geen uitzondering die werd gemaakt. Raadslid Willems stelde dat de Bestendige Deputatie op 10 januari 1986 de uitbatingsver gunning heeft afgeleverd. Het schepencollege had die aan vraag gunstig geadvizeerd, zonder ook er maar een voor waarde aan te verbinden. Daarbij legde het schepencol- Dendermonde. Schepen Dierick: ik heb gedaan wat ik doe voor elke bouwvergunning en de betwistingen daaromtrent (arch.) lege 11 bezwaarschriften naast zich neer. Daaronder ook een bezwaarschrift van de eigen Stedelijke Raad voor het Leef milieu. De gouverneur gaat te gen die beslissing van de depu tatie in beroep. Daarnaast is er de bouwver gunning. Die werd door de stad eerst gunstig geadvizeerd, maar na een tussenkomst van Arol kreeg men een negatief antwoord. Dat was tegen de zin van de aanvrager (natuur lijk) die prompt tegen deze beslissing van het schepencol lege beroep aantekende en bij de Deputatie ook gehoor en wat meer is gelijk kreeg. Te gen deze beslissing kan men alleen verhaal aantekenen bij de Raad van State. Dat moet het schepencollege dan ook maar doen, zo zei Willems die een heleboel argumenten aan haalde waarmee men het be roep kan staven. Zo is de per soon die de vergunning aan vroeg niet dezelfde als diege nen die het beroep aanteken de. Er is wat mis met de toe lichting uitbreiding en nieuwe inplanting en het feit dat er volgens de deputatie op het bewuste terrein al een bedrijfs gebouw staat, is volgens Wil lems de waarheid geweld aan doen. Er staat een schuilhok voor paarden en verder niets. Het echte bedrijf ligt 200 me ter verder, binnen een woon gebied dat niet in aanmerking komt voor een omschakeling naar intensieve veeteelt. Vol gens interpellant is het argu ment «tewerkstelling» maar povertjes omdat het over een weinig arbeidsintensief bedrijf gaat (werk voor één gezin). Waar de deputatie stelt dat de «bezwaren gedurende het openbaar onderzoek hoofdza kelijk door mensen woonach tig in het woongebied met lan delijk karakter geuit werden», is Willems van oordeel dat de bewoner evenveel recht heeft op de naleving van de wet als de aanvrager. Over de hinder lijkheid van het bedrijf valt ook nog wel een en ander te zeggen en de toegangsweg tot het perceel, dat is volgens Wil lems helemaal een lachertje. De deputatie is blijkbaar niet ter plaatse een kijkje gaan ne men, want dan had zij volgens Ferdy Willems ook gezien dat de Meuleweg aan de kant van de Bakkerstraat amper 50 cen timeter breed is (de verhar ding) en dus alleen maar ge schikt voor voetgangers en fietsers. Op andere plaatsen is de verharding 2 meter breed, nog steeds niet genoeg voor landbouwvoertuigen. De twee zijdelingse verharde zijstroken zijn vaak met een vergrootglas te zoeken. Ook over het zoge naamde schuilhok valt wat te zeggen. In de vergunning die in 1973 werd afgeleverd is er sprake van een paardenstal, gebouwtje waarrond in die tijd ook al felle betwisting was. Het schepencollege van Grem- bergen voegde toen aan de toelatingsvoorwaarde toe dat de bouwvergunning wordt ver leend, onder de uitdrukkelijke voorwaarde dat de aanvraag geen aanleiding kan geven tot het later bijbouwen van een nieuwe woning. Over het be grip openbare weg en wat daarmee bedoeld wordt, zette men daarna een hele diskussie op. Willems had als besluit van zijn aanklacht ook een negen tal vragen naar het beleid toe. Vragen over financies, want wie gaat de bouw van een transformator betalen, op wiens rekening komen de kos ten voor de openbare verlich ting, de aardgasleiding, de af watering en de riolering? Wie gaat de asfalteringswerken voor de verbreding van de Meuleweg betalen? En wat meer is die bedoelde weg ligt voor een deel op privégrond die men voor de verbreding zal moeten onteigenen. Ook dat betekent een financiële aderla ting. Voor wie? Over de vraag waarom de schepen mee naar Gent ging, hadden we het al eerder en tenslotte de ham vraag: gaat het schepencollege in beroep bij de bevoegde mi nister (in dit geval Pede)? Negatief uitvoerig gemotiveerd advies SP fraktieleider De Batselier sprong meteen op de kar en zei dat men blijkbaar via allerlei wegen tot een positieve uit spraak is geraakt. Een voor hem betreurenswaardige vast stelling. Ook volgens de SP fraktieleider is het aanvoeren van het argument tewerkstel ling een lachertje. Wat belang rijker is, dat is dat de ambte naar een uitvoerig negatief ge motiveerd advies heeft inge diend en dat de deputatie dat advies naast zich heeft gelegd. Dat is een uitzonderlijke toe stand. Ook hij betreurde dat schepen Dierick, zij het met goede bedoelingen, naar Gent is geweest om de zaak te ver dedigen. Deontologisch fout en vooral zou de buitenwereld kunnen veronderstellen dat er andere belangen hebben ge speeld. Dat zijn dingen die als politieker moeten vermeden worden. Voor De Batselier is het eigenaardig dat de betrok ken ambtenaar toevallig of niet afwezig was op de deputatie toen het dossier ter sprake kwam. Nu de gouverneur be roep heeft aangetekend zou ook de stad de logica moeten volgen. De gemeente is ten slotte een ondergeschikt be stuur en zou volgens De Batse lier er geen andere mening mogen op na houden dan een hoger geschikt bestuur. Voor Herman Burghgrave is en blijft het een delikaat be stuur. Vooral voor hem, Grembergenaar en in de on middellijke buurt wonend. Voor hem mag alles, zolang het maar wettelijk is. Van een nieuw bedrijf is er geen sprake, evenmin van een industrieel bedrijf. Van een weg is er evenmin sprake, toch niet van een weg van 5 meter breed, nog veel minder van een verbindingsweg. Hij vroeg zich af of er zolang het beroep loopt er geen vorm van werken kunnen beginnen? Schepen Dierick stelde iedereen gerust: de werken die moeten uitgevoerd worden wanneer het bedrijf er zou komen, vallen ten laste van de aanvrager. Dat wat betreft de transformator, de aardgasleiding, de openbare verlichting, de riolering en de afwatering, de asfaltering. Hij herinnerde eraan dat de veel besproken weg wettelijk een breedte van 5 meter moet heb ben. Dat is nu eenmaal voorge schreven voor een weg met landbouwdoeleinden. Al voeg de hij eraan toe dat dit lang niet altijd hetzelfde is voor de buurtwegen. De Meuleweg noemde hij een verbindingsweg voor land bouwexploitatie en het is vol gens de schepen ook in deze zin dat men de toelichting van de deputatie moet zien. Wat ten slotte zijn aanwezigheid in Gent aanging, dat is zyn taak en die wil hij naar behoren vervullen. Hij heeft daar het standpunt van het schepencol lege uiteengezet, zoals dat van hem mag worden verwacht. Hij voegde er terloops aantoe dat hjj de betrokken ambtenaar van stedebouw in Gent nog nooit heeft gezien wanneer de dossiers ter sprake komen. Wat er ook van zy, het schepencol lege bl(jft bij zyn beslissing en denkt er niet aan om in beroep te gaan tegen de uitspraak van de deputatie. Burgemeester Cool vatte kort en bondig nog de houding van de meerderheidsgroepen sa men: die staan achter de beslis sing van het schepencollege zei hy ter afronding. Dendermonde. Raadslid Ferdy Willems die zowel het Denderprobleem als de kippenkwekkerij aan de dagorde zette en bij het verlaten van de raadszaal van enkele leden van de landelijke bedrijfsgilde schampere opmerkingen moest inkasseren (arch.) In de Rosstraat in het centrum van Baasrode zijn er nogal wat verkeersproblemen. Daar wordt het systeem van beurte lings parkeren toegepast. Maar er is ook een school in de straat en bijgevolg zit men opgeza deld met een aantal langpar- keerders. Dat wil men nu ver mijden. In het deel van de straat tussen de huisnummers 6 en 34 kunnen voortaan nog alleen kortparkeerders te- recht. De parkeerschijf wordt er verplicht. De lang parkeer ders worden verwezen naar het Dorpsplein dat amper een boogscheut verder ligt. De wij ziging zal duidelijk met ver keersborden volgens de wette lijke normen worden aange bracht. Ook in de Kerkstraat te Den dermonde wordt het verkeers reglement aangevuld. De be doeling is het fietspad achter het museum en de huizenrij die erop volgt richting Justitie paleis verkeersvrij te laten. Men gaat het fietspad van de Kerkstraat doortrekken. Wat een goede zaak is voor de veiligheid van de fietsers, die anders nogal bruusk op het wegdek dienden te rijden. Men stelde voor om van de gelegenheid gebruik te maken om het voetpad langsheen die huizen te herstellen. Karnavalstoet in Grembergen Omdat op 2 maart in Grem bergen opnieuw een karnaval stoet door de straten zal trek ken, werden de nodige schik kingen getroffen om het ver keer om te leiden. De stoet vertrekt om 14 u. en vanaf dat tijdstip is er geen verkeer toe gelaten in de Ganzegavers, Tuinwijk, Smidsestraat en Ga verstraat waar de stoet wordt gevormd en in de straten Ham- sesteenweg, Dorp, Dr. Haek- straat, Grootzand, Station, Bakkerstraat, Reynoutstraat, Leugestraat, Bakkerstraat, Sportpleinstraat, Vossenhoek, Station en Grootzand, straten die men zal aandoen. Dendermonde. Louis De Boeck is de nieuwe prins Kuiper 1986. Op vrijdag 10 januari werd Lebbekenaar Louis De Boeck verkozen tot 11de Kuiperprins te Dendermonde. Albert Pauwels, eerste Kuiperprins en tevens oudste lid cn voorzitter van deze karriavalvereniging, maakte de uitslag bekend: Louis De Boeck haalde het voor tweede kandidaat Jules Mannaert. De verkiezing van de nieuwbakken prins, zo werd ons medegedeeld, is in ruime mate te danken aan de inzet en de onverbeterlijke ijver van Aline Leys, echtgenote van Prins Kuiper 1986. In de Anjerstraat 11 te Lebbeke werd de verkiezing door familieleden, vrienden en kennissen uitbundig gevierd. Plichtsgetrouw zal Louis deelnemen aan alle karnavalfestiviteiten in het Dendermondse. Ook de jaarlijkse uitstap met een muziekmaatschappij zal weldra St.-Gillis op z'n kop zetten. De Kuipersvrienden zullen hun prins en de plaatselijke herbergen alle .eer aandoen die hun toekomt. Ook de Blankenbergse Bloemenstoet staat op Louis' programma. Misschien gaat sympa thieke Louis ook het karnavalgebeuren in het buitenland opluisteren. Hopelijk niet te ver, meent hij. En hij dacht aan Rio de Janeiro. Hoewel ook Maastricht en Keulen hem nauw aan het hart liggen. Alaaf! (pvr) Men heeft er lang naar uitgekeken en op gewacht en nu het ministerieel besluit over de rangschikking van de oude Denderloop in de Dendermondse binnenstad er is, blykt dat lang niet iedereen met het besluit is opgetogen. Dat bleek tydens de jongste zitting van de Dendermondse gemeenteraad waar de oppositie nogal wat bezwaren had tegen dit besluit. Ferdy Willems van de Volksunie en Norbert De Batselier van de SP formuleerden voor de oppositiepartijen de klachten en schepen van openbare werken Maurits Dierick weerlegde deze feiten. Geen dam en geen parking Ferdy Willems had het punt aan de dagorde geplaatst en stelde dat de Volksunie voor stander was van een integraal behoud van de Dender zoals dat trouwens door minister Galle was bepaald in diens voorlopig beschermingsbesluit van 21 mei 1981. Daaruit, zo zegt Willems, kan men aflei den dat wij gekant zijn tegen de aanleg van een dam en tegen het dempen van een deel van de Dender om dat stuk te' gebruiken als parkeerplaats. De dam is totaal overbodig, zo vindt hij, want het Rijksadmi nistratie! Centrum is best be reikbaar via andere toegangs wegen. Er zijn trouwens over die dam een aantal bezwaar schriften (13) ingediend. Ook over de voorgestelde parkeer plaats valt nogal wat te zeggen. Die bewuste parking tussen de Bogaerdbrug en de oude Den- dermonding is van geen enkel nut. Ze is te ver gelegen van de handelscentra en de aanleg er van zal op kosten van de stad moeten gebeuren (wanneer de Dender stadseigendom is). Bijgevolg, aldus Willems in zijn betoog, schenkt het minis terieel besluit maar gedeelte lijk voldoening. Ofschoon men het besluit kan aanvaarden en toejuichen omdat het een hele vooruitgang is met jaren gele den, toch blijft de Volksunie de paragrafen met betrekking tot de dam en de parking afwij zen. Om verschillende redenen en waarvan de ene al belangrij ker is dan de andere. Er is in de eerste plaats de al te lange periode tussen de voorlopige en de definitieve bescherming (1981-1985) die tegen de geest van de wet is gezien er onder tussen een rechtsonzekerheid kan ontstaan zijn. Er zouden in dat verband bij de Raad van State al een aantal preceden ten zijn. Dan zijn er de advie zen. Onder meer het advies van de Nationale Kommissie voor Monumenten en Land schappen dat voor de voorlopi ge bescherming verplicht was. Datzelfde advies wordt nu ge bruikt bij de definitieve be scherming, die evenwel gron dig verschilt van de voorlopi ge. Vandaar de vraag of het niet nuttig en noodzakelijk was om voor de definitieve be scherming opnieuw een advies te vragen aan genoemde kom missie. Ook de procedure is vo{gens Willems aanvechtbaar. Door de Vlaamse Exekutieve werd gesteld dat de minister van kuituur zelf tot een bescher ming mocht overgaan, indien de adviezen eensluidend wa ren. Was dat niet het geval, dan moest het klasseringsbe- sluit voor de Exekutieve ko men. In het geval van het klas- seringsbesluit van de Dender waren de adviezen uiteenlo pend en toch besliste de kui tuurminister twee dagen voor de verkiezingen het besluit te ondertekenen. Er was op de Exekutieve geen eensgezind heid over de dam en over de parking. Willems zegt verder dat de motivering voor de dam en de parking gewoon achter wege blijft. Hij heeft het ook over de erfdienstbaarheden die men kan inbouwen in een be sluit, maar dan moeten die gebonden zijn aan een aantal voorwaarden. Hij verwijt het ministerieel besluit ook zich zelf te ondergraven omdat het toelaat wat precies moet wor den vermeden en wat zonder het besluit ook niet zou kun nen. Willems bedoelt daarmee het dempen van een stuk van de Dender. Precedent De uitvoering van het besluit houdt volgens Willems ook een gevaarlijk precedent in. Indien men in de toekomst iets wil afbreken wat normaal niet kan, beschermt men het eerst Dendermonde. De Denderbrug die zal verdwijnen (arch.f om dan nadien in een volgend artikel bij wijze van erfdienst baarheid te stellen dat het ge heel of gedeeltelijk mag wor den afgebroken. De Denderaf- faire wordt daarmee van natio naal belang. Willems heeft als lid van de Provinciale Kom missie voor Monumenten en Landschappen de zaak doorge speeld aan de Gouverneur die voorzitter is van de kommissie. Hij vraagt de gemeenteraad om steun om bij de Vlaamse Deelregering de herziening aan te vragen over de artikelen die betrekking hebben op de dam en de parking. Als dat niet helpt, dan moet de stad gewoon om de vernietiging vragen bij de Raad van State. Willems noemt zichzelf een realist en beseft dat de stad die stap niet zal zetten. Daarom zal hij zelf initiatieven nemen om zich tot de Vlaamse Exeku tieve te richten en zo mogelijk ook tot de Raad van State. Daarom, zo voegt hij eraan toe, ook deze tussenkomst op de raad omdat hij eerst alle wettelijke rechtsmiddelen wenst aan te wenden die hem ter beschikking staan. Overhaast besluit SP fraktieleider De Batselier noemt het een overhaast geno men besluit en steunt Ferdy Willems in diens stellingname. Op 15 oktober 1979 zo brengt hij in herinnering hebben de drie toenmalige oppositiepar tijen zich tot de minister ge richt om de Dender te klasse ren. Dat gebeurde ook. Hij stelt net als Willems vast dat er over het klasseringsbesluit zelf geen onenigheid bestaat, wel wat de bewuste dam betreft. Voor hem is dit mossel noch vis en kan de SP dat niet toela ten. Men steunt op de advie zen uit 1981 waarbij toen spra ke was van inrichtingsplannen voor een parking. Maar die plannen zijn volgens De Batse lier ondertussen voorbijge streefd. Misschien was die par keerruimte noodzakelijk ge weest als het kultureel centrum er was gekomen. Maar dat is nu niet zo en bijgevolg had men de plannen meteen. Dat er geen probleem bestaat over de vaste bruggen en het herstel van het sas, ligt voor de hand. Alleen de bouw van een dam zit hem dwars. De Batselier vraagt zich trouwens af waar om er plots zo een haast is geweest om het dossier rond te maken. Hij noemt de jurist die het besluit heeft geformuleerd een miskleun en zielig iemand. Als het besluit wordt uitge voerd dan zou het centrum van Dendermonde wel eens gron dig van uitzicht kunnen veran deren, zo waarschuwt De Bat selier die van oordeel is dat men dit niet mag toelaten. Men moet dus de nodige stap pen ondernemen om korrek- ties aan te brengen aan het plan waarbij hij doet opmer ken of de stad wel in het klas seringsbesluit terug vindt wat ze heeft gevraagd. Geen zaak van de stad Schepen van Openbare Wer ken Maurits Dierick legt uit dat het klasseringsbesluit maar weinig afwijkt van het voorlo pige besluit dat werd geformu-. Ieerd. Hij zegt ook dat de onderzoeken die leiden tot een advies geen zaak zijn van de stad en dat men het klasse ringsbesluit van de Oude Den der niet mag beschouwen als een afzonderlijk plan. Dat ka dert ook in wat men van plan is met de omgeving van de Me- chelsesteenweg. Wat die ple ziervaartuigen betreft, dat is een afzonderlijk onderzoek ge weest. Maar dat wil nog niet zeggen dat die pleziervaartui gen er zullen komen. Men wil alleen de mogelijkheid in bouwen. Wat dan het dempen betreft en de bouw van de dam aangaat, het staat iedereen vrij zich daarover te richten tpt de Raad van State. Maar van de stad mag men dat niet ver wachten, omdat men op enke le kleinigheden na grote vol doening heeft met het besluit. Het besluit is volgens schepen Dierick trouwens identiek aan het raadsbesluit en hij voegt er als bewijs een vergelijkende nota bij. Daarin lezen we on der meer dat de stad vraagt: vanaf de Dendermonding tot en met de verlenging van de Veerstraat zal de Dender op gevuld worden met het oog op de aanleg van een weg en/of gelijkvloerse parking. Het Mi nisterieel Besluit zegt: «De overwelving of opvulling van het gedeelte tussen de dam aan de Oude Dendermonding in de Schelde en de Bogaerdbrug met het oog op de aanleg van een gelijkgrondse parking wordt toegestaan. De inrich tingsplannen van deze parking dienen door de Gemeen schapsminister of zijn gemach tigde te worden goedgekeurd». Wat de dam betreft zegt de stad: «Een overgang van de Oude Denderloop in de vorm van een dam voor de realizatie van de verbindingsweg Zuid laan-Gentsesteenweg wordt voorzien. Vooieen dam wordt geopteerd om eventueel over stromingsgevaar te keren en verontreiniging van het bin nenwater te vermijden». Het Ministerieel Besluit is genuan ceerder want daarin lezen we: «Een dam kan op een afstand van 400 meter stroomafwaarts worden toegestaan. De plan nen dienen ter goedkeuring aan de gemeenschapsminister of zijn gemachtigde te worden voorgelegd». De nuance zit na tuurlijk in het woord «kan» waaruit men zou kunnen aflei den dat ook volgens het Minis terieel Besluit die dam geen noodzaak is. Voor volksvertegenwoordiger Verberckmoes (PW) is het een hele opluchting dat er ein delijk een klasseringsbesluit is gekomen. Dat na raadpleging van alle lagen van de bevol king. Hij zegt van zeer nabij betrokken te zijn geweest bij deze hele zaak en vindt het besluit bevredigend voor de stad. Het besluit opnieuw op de helling zetten door aan te dringen op korrekties of naar de Raad van State te trekken, zou niet goed zijn. Hij is in tegendeel van oordeel dat de tijd nu is aangebroken om te gaan werken aan de uitvoering van het besluit. Willems reageert nog even op de uitspraken van de meerder- heidsfrakties en zegt tegen schepen Dierick dat de Dender degelijk en wel een zaak van de stad is. Hij betreurt het geen antwoord gekregen te hebben op zijn juridische vra gen en tot volksvertegenwoor diger Verberckmoes zegt hij dat men met niets rekening heeft gehouden in het besluit. Daarop wordt gestemd over het amendement van Willems. Het wordt met 21 tegen 11 stemmen verworpen. Volgens De Batselier een ongeldige stemming want men heeft de tekst van het amendement ge zien. Hij zou wettelijk naar de gouverneur kunnen stappen en om vernietiging vragen van de stemming. Bovendien heeft hij twijfels over de uitgebrachte stem van CVP raadslid P. Van Damme die geen duidelijk ja of neen heeft gezegd Wat door deze laatste dan weer wordt weerlegd met de woor den: ik heb het amendement verworpen... In Frankrijk heeft men een fiets zonder zadel gemaakt. De fiets heeft drie in eikaars ver lengde liggende wielen waarop je staande fietst en waarbij het lichaam een wat schuivende beweging maakt. Het heeft iets van lopen op een fiets, zonder dat het een echte loopfiets is.

De Voorpost | 1986 | | pagina 9