GARAGE MESKENS EN SUZUKI: EEN FRAAI TEAM SUZUKI Koliektoren ook gespreksonderwerp tijdens Lebbeekse gemeenteraad Naar een ambachtelijke zone langs de Omleidingsweg Initiatief ABVV-Werklozenwerking Dendermonde 15 Tenslotte kan via het voorlopig herstel van het wegdek langs de kant van de woningen het be spatten van voetgangers en ge vels worden vermeden. Johan De Mol: vooral fietsers en voetgangers het kind van de rekening Het kon gewoon niet anders. Vermits flink wat Lebbekenaars (en anderen) haast dagelijks politie, eveneens doeltreffend, gekonfronteerd worden met ongemakken voortvloeiend uit de uitvoering van de kollektorenwerken langs de Dendermondsesteenweg, kwam deze problematiek ook ter plossingen sprake tijdens de jongste vergadering van de gemeenteraad. Johan De Mol zag de oplossing Johan De Mol bracht hem te berde en kreeg tydens zijn exposé zowel vanop de va" de problemen via de reali- oppositiestoelen als vanuit de meerderheid instemmende klanken te horen. Vermelden we ^e^^t'mo^hTdoSm^en Burgemeester Moeyersoon: voor de duidelijkheid dat op het moment van de raadszitting, de aannemer de werken m in beide richtingen niet aUeen Werken worden inderdaad het «smalle» gedeelte van de Dendermondsesteenweg nog niet begonnen was. Midderwyl verboden worden maar aan slordig uitgevoerd werd echter ook daar reeds de beuk in het asfalt gezet en zorgt deze tweede «fase» voor het respekteren van dit verbod In zijn reaktie op de tussen- extra-verkeersmoeilijkheden in het Lebbeekse centrum. moet dringend de hand worden komst van Johan De Mol gaf Werken zijn slordig uitgevoerd jrole op- het poUUeregieMn.. kan reeds worden opgelos, moet bij de SaTde werken sSd%"kg°" De huid.ge werken langs de Dnwordt het best gedtas- door het respekteren van he, drachtgevende besturen drin- voetd worden. We rijn echter Dendermondsesteenweg, leid- treerd door het n et efficient rijverbod. Het is met voldoen- gend tussenbeide gekomen eeen oodrachteevend bestuur de Johan De Mol zijn tussen- uitoefenen van de kontrole op de om zich te verbergen achter worden, opdat de aannemer komst in, zorgen voor een ern- het inrijverbod richting Den- het feit dat rijkswacht of politie vlugger' en georganiseerder stige en zware hinder voor alle dermonde. Er rijden soms dit onvoldoende doen. Wan- werkt, weggebruikers en bewoners, roeer wagens in de verboden neer de gemeentelijke politie Om de situatie van de fietsers te In antwoorden van de minister richting dan in de toegelaten, met een permanent verbalise- verbeteren moet een tijdelijk van Openbare Werken en van Door de beperkte breedte van rende funktie wordt belast fietspad worden aangelegd op de Gemeenschapsminister het berijdbare rijvak schept dit - zonder dat achteraf door tus- het deel waar de koliektoren voor leefmilieu werd telkens enorme problemen voor het senkomsten bepaalde proces- reeds zijn aangelegd. Het voet- beloofd dat de hinder tol een verkeer, maar vooral voor de verbalen worden verwijderd - pad is dermate beschadigd dat verscneroen minimum zou beperkt blijven «etser en de voetganger. Te- dan zal dit rijverbod wel geres- ee„ voorlopige herstelling moet Beloofd werd ook aan te drin- en da, de veiligheid van de vens wordt schade veroorzaakt pekteerd worden. Wanneer worden uitgevoerd. Tevens gen b« Openbare Werken om fietsers en weggebruikers ver- aan gevels van de wonm- men een dagelijks verslag van moeten maatregelen worden - - zekerd zou worden. 8en- We menen dat dit door de aktiviteiten vraagt, dan is de getroffen om het gebruik van Het hoeft nauwelijks gezegd iedereen vastgesteld kan wor- kontrole van de burgemeester het voetpad door auto's te voor den. Deze vaststellingen zijn als administratief hoofd van de komen, niet ingegen door partijpolitie- benadrukte hij. Wij kunnen dus alleen maar vragen. Weke lijks wordt er vergaderd met o.a. een vertegenwoordiger van de gemeente. Wat het politietoezicht betreft, zei de burgemeester dat hij het bevel had gegeven het toezicht te verscherpen. Lebbeke. Vorige week werd ook het baanvak tussen de Grote Plaats en de Under opgebroken (G. Breckx) dat deze zwakke weggebrui kers verre van beschermd wor den. Wat overigens aan ver- de werken sneller te laten ver lopen. Pierre Van Rossem ke overwegingen, maar wel schillende faktoren te wijten is. door de bekommernis om de Lebbeke Een van de voornaamste is de veiligheid van de wegge- slordigheid van de aannemer bruiker, die deze werken moet uitvoe- Door het tolereren van het rij- ren. De zwakke kontrole én den in twee richtingen en door druk van de kant van de op- de smalle rijweg wordt niet al- drachtgevende besturen, inzon- leen het gelijkgrondse geïmpro- derheid dan van de dienst viseerde fietspad als rijweg ge- Bruggen en Wegen, heeft hier- bruikt, maar ook het voetpad. ook schuld. Hierdoor wer- Het geïmproviseerde fietspad is Wordt er binnen afzienbare tijd langs de Omleidingsweg Schepen Hiel antwoordde dat den de vele overeenkomsten overigens al erg verkeersonvei- die de Dendermondse- met de Brusselsesteenweg te Lebbe- die de fasering en de uitvoering lig. Deze onveiligheid wordt ke verbindt, een ambachtelyke zone uitgerust? M.a.w. een van de werken betroffen, door nog verhoogd door het in stuk- zone waar zich ambachtelijke bedrnven kunnen vestigen? ken gereden slechte wegdek. Lig, di(. bes|issing aan de labbeekse raad, dan komf dic zone er beslist, want een meerderheid van de raadsleden Lebbeekse schepencollege me- onbruikbaar. Het is verwon- keurde tydens de jongste raadsvergadering een princieps- de de oorzaak van de slechte derlijk dat er nog geen zware beslissing terzake goed. situatie. In de notulen van het ongevallen zijn gebeurd. Een vijftal ambachtelijke be- Het Gewestplan kan echter en- schepenkollege zijn zeker geen Nochtans blijkt uit een statistiek drijven, leidde schepen Hiel de kei gewijzigd worden via de vnnrstHipn h«» nr. van de ongevallen die door de diskussie in, hebben de ge- goedkeuring van een BPA. En rijkswacht geregistreerd wer- meentelijke overheid gevraagd dat stellen wij dan ook voor, den, dat op 81 ongevallen er een ambachtelijke zone uit te zodat we het dossier kunnen meer dan 1/4 fietsers betrokken nisten. Nu voorziet het Gewest- opstarten. waren- plan dergelijk gebied tussen de Clement Vlassenroot betreurde Bewoners Brusselsesteenweg en de Korte dat het desbetreffende dossier r. Minnestraat. DDS heeft de uit- «traditioneel» leeg was, vroeg Fietsers en voetgangers, aldus Zijn de fietsers en de voetgan- rusting van die zone reeds be- zich af of er een werkelijke verder Johan De Mol, worden gers het kind van de rekening, rekend en kwam tot de slotsom nood aan een ambachtelijke in zeer hachelijke en gcvaarlij- dan krijgen de bewoners toch dat di, 42 miljoen zou vergen, zone bestond, stelde de finan- ke situaties gedrongen Aan ook hun deel van de rekening. Een andere, o.i. betere oplos- ciele haalbaarheid in vraag en hen W'drdt geen aandacht be- Het lamentabel traag en onoor- sing. die wij uiteraard dan ook vroeg ook of de middenstands- steed. Integendeel. Het sche- dee kundig uitvoeren van de voorstellen, bestaat erin de zo- verenigingen en de Kamer van pencollfcge aaide niet alleen in werken, zorgt voor onaan- nc |angs de Omleidingsweg Koophandel reeds geraad- het overmaken van voorstellen vaardbare vertraging en scha- hc|ft Brusselsesteenweg, ii pleegd werden. Vermits al de en het uitmfcnen van druk op de. In het belang van de bewo- de buun van de watertoren ïe gigevens ontbraken, noem de dienst Bruggen en Wegen, ners ,s er dan ook een dnngend dus - Ie situeren. De landbou- de het SP-raadslid het dossier te maar ook wat de vetteerste- optreden van de gemeentelijke wers ajdaar zouden daar geen azwak, Er zijn meer gegevens glementenng betreft en de kon- overheid noodzakelijk. Veel bezwaren tegen formulerem nodig, besloot hij. de aannemer wel nageleefd. Deels is de zwakke inbreng, de De vele putten en oneffenhe- kontrole en de druk van het den maken dit gedeelte totaal voorstellen betreffende de or ganisatie van deze werken en rijkswacht geregistreerd drukkingsmiddelen naar de aannemer toe, terug te vinden. Verkeersveiligheid van fietser en voetganger enkel het principe ter goedkeu ring werd voorgelegd, maar dat de realiteit een beeld toont van steeds meer Lebbeekse bedrij ven die elders ruimte zoeken. Bovendien, aldus de schepen, ligt het in onze bedoeling een uitvoerbaar - ook op het finan ciële vlak - BPA op te stellen. Waar wij nu het BPA lokalise ren is de infrastruktuur reeds deels voorhanden. Indertijd, blikte Johan De Mol in het verleden, opteerden de Lebbeekse bewindvoerders overduidelijk voor het behoud en de uitbouw van Lebbeke als een residentiële gemeente. Daarom ook stel ik me de vraag of deze ambachtelijke zone zo nodig in Lebbeke moet worden geïnstalleerd. De nood zaak van een ambachtelijke zo ne kan men bezwaarlijk meten aan de hand van een vraag van één of van enkele bedrijven. Vooraleer men de behoeften meet, moet men overigens we ten wat men aan te bieden heeft. Een inventaris van leeg staande pakhuizen, fabrieks hallen enz. is daartoe een eer ste vereiste. De vraag of de lokalisatie van nieuwe bedrijven of het op een andere plaats lokaliseren van bestaande bedrijven in de ge meente zelf moet gebeuren, ligt bij een aantal mensen nogal gevoelig, aldus nog Johan De Mol. De aangevoerde argu mentatie voor vestiging in eigen gemeente is de tewerkstelling en de financiële weerslag voor de gemeente. Of deze faktoren doorslagge vend zijn, moet m.i. betwijfeld worden. Men kan moeilijk ver wachten dat elke gemeente over een volledig bezet indus trieterrein zou beschikken. Wij zijn trouwens een land dat niet veel grond te verspillen heeft. Naar onze mening, besloot de VU-woordvoerder, moeten de bestaande industrieterreinen dan ook eerst worden volzet. Terzake moet het DDS-advies gevolgd worden. Raadslid A. Abbeloos kwam ook tussen. Hij zei graag over wat meer konkrete informatie te beschikken, maar zich niet te verzetten tegen de plannen van het kollege, wanneer zich te Lebbeke een werkelijke nood aan een ambachtelijke zone manifesteert. (pierre van rossem) Info-namiddag over misbruiken bij solliciteren De ABW-Werklozenwerking Dendermonde organiseert op vrydag 7 februari, om 13.30 u., in het ABW een info-na middag rond misbruiken by het solliciteren. Voor de deelnemende werklozen is er vrijstelling van stem- pelkontrole voorzien. Je gaat op zoek naar werk... Werklozen die geregeld de baan opgaan in de hoop een job te bemachtigen, weten welk een ontmoedigende bezigheid dat soms is. Je wordt als werkloze al gauw gekonfronteerd met het schaarse werkaanbod. Cijfers wijzen uit dat de RVA in Vlaanderen slechts 60.000 jo baanbiedingen heeft, terwijl er in ons landje rond de 550.000 werklozen zijn. En dan maar zeggen dat er werk genoeg is Er is niet alleen deze toestand. Werklozen die solliciteren, moeten ook nog een klein for tuintje betalen aan allerlei pa pieren die men nodig heeft. In deze tijd van steeds verder afbrokkelende werklozensteun wordt de financiële last van het solliciteren voor de werkloze steeds zwaarder om dragen. en je wordt misbruikt In de loop der jaren zijn een aantal misbruiken gegroeid waarvan de sollicitant vaak het machteloze slachtoffer is. Fir ma's gebruiken zogezegde personeelsadvertenties maar al te vaak als goedkope publici teit terwijl er van de zogezegde aangeboden jobs niets te bespeuren valt. Met allerhande proeven en tests wordt steeds schaamtelozer on derzocht wat er in het privé-le- ven en onder de hersenpan van de kandidaat aan interessants te rapen valt. Een helpende hand... het ABW De ABW-Werklozenwerking heeft al herhaaldelijk tegen deze mistoestanden geprotesteerd en een eerlijke bescherming van de sollicitant geëist. Op de info-namiddag zal uit gebreid informatie verstrekt worden over de misbruiken en over de mogelijke oplossingen voor dit probleem. Alle werklozen zijn welkom om 13.30 u. in het ABW (Dijkstraat 59). Vrijdagavond was er veel volk naar Garage Meskens getrokken op de Hame steenweg in Grembergen. Samen met schepen Die- rick gingen ze er Paul Mes kens en zijn echtgenote Jo- sine Van Goethem felicite ren met de uitbreiding van hun garage. Er werd een nieuw stuk van 400 m2 bij gebouwd zodat nu niet al leen de toonzaal maar ook het werkhuis konden ver groot worden. In december 1969 begon nen Paul en Josine het be drijf. Aanvankelijk bleef hij werknemer, maar herstel de en onderhield wagens na de daguren en Josine bediende de benzinepomp. Dat konden we leren uit de toespraak van schepen Schepen Matinee Dierick Dierick, die ingeleid door de h. Piet Heuvinck, deze vernieuwde zaak officieel kwam openen. Paul Mes kens zelf dankte de spre kers en de aanwezigen voor hun komst en besloot dit officiële gedeelte met een toast. Na die eerste periode be sloot men om met Huyndai scheep te gaan en dus ver deler te worden van het Zuid-Koreaanse merk. Huyndai was toen nog vrij wel onbekend en nog geen jaar aktief op de Belgische markt. Toch verliep de evo lutie vrij vlot. Momenteel echter dreigen er moeilijk heden met de invoer van nieuwe wagens. De kon- strukteur en de Belgische invoerder zijn het immers niet eens geworden over de prijs die moet gevraagd worden. Vooralsnog is er geen enkel probleem voor wat betreft de wisselstuk ken en het onderhoud. Toch heeft de Garage Meskens zich veilig gezet door nu ook Suzuki te ver delen. Dit Japanse merk heeft het gamma in de laat ste jaren merkelijk uitge breid en beschikt nu over vier modellen in 34 uitvoe ringen. Keuze genoeg dus. De Swift is het kopstuk van het gamma. Kwa zuinig heid veegt deze 1300 de vloer aan met zijn colle ga's: amper 4 liter op 100 km, tegen een snelheid van 90 km/u. Uiteraard zijn er ook de vijfdeurs, en de automatische Swifts, ele gante, veelzijdige en prak tische wagens. De kleinste telg van de familie is de Alto. Hij is charmant en elegant, zuinig, komforta bel en ruim. Natuurlijk zijn er hier drie- en vijfdeurs- versies van gemaakt. Hij vraagt gewoon om een proefrit en bewijst graag zijn puur Japanse funktio- naliteit. De Suzuki City Country is een opvallende wagen op de baan. Deze terrein wagen is krachtig en zuinig op de weg en soepel op het terrein. Achter het stoere, kompakte uiterlijk van de «jeep» gaat een gastvrije ruimte schuil. Zijn uitrusting is kompleet en zijn tech niek futuristisch. Er zijn een negental versies van deze verleidelijke wagen en zelfs de meest verwende bestuurder gaat door de knieën voor deze sympa thieke 4x4. Uiteindelijk is er de Suzuki Carry, een lichte vrachtwa gen die verrassend uit de hoek komt. Snelheid, soe pelheid en sterkte zijn z'n belangrijkste eigenschap pen. Niet alleen is het een prima bedrijfswagen, maar je kan hem ook gebruiken als een auto voor het hele gezin. Paul en Josine Mes kens hebben nu de handen vol en ze worden bijge staan door de oudste doch ter Karin. De jongere doch ter Greet studeert «ver koop en kantoor» en kan later ook nog best een handje komen toesteken, want met zo'n merk zal de deurbel dikwijls rinkelen. Publlrep. DC Foto's: Plet Hermans Geluidsinstallatie Télévallé P 1e Hamsesleenweg Grembergen er een De familie Meskens met "hepen Dierick en inleider Piet Heuvinck.

De Voorpost | 1986 | | pagina 15