Wat koopt u vandaag nog voor 23 Fr? ...of'n volledig TeVe Blad handig en praktisch Ajuinprins Luc, Ajuinprinses Inge en Ajuinkoning Jeannine SuperSeppe is Prins Karnaval Lede 1986 «'t Es van den Hond» Nog Amylumprijzen voor maandagstoet in Aalst Noig met Tombola voor kunstnierpatiënten Zet eens een latje in de wereld 16 Tengevolge van de laatste strubbelingen in verband met karnaval in Lede werd de vrees geopperd dat er geen officiële prinsverkiezing zou zijn en dat er een prins aangesteld zou worden door het Karnavalkomitee. Een ultieme vergadering in de buurt van het station tussen mensen van het feestkomitee, enkele karnavalfiguren en enkele mensen van de Volksunie groeide uit tot een reddingsoperatie. De prins karnavalverkiezing zou normaal doorgaan in de zaal Lelie, met de drie kandidaten Jef I, Guy I en Mare (Super Seppe). Naar Leedse gewoonte kwam het publiek maar laat opdagen, toch werd het gauw duidelijk dat de prinsverkiezing gered was. De drie kandidaten had den een entoesiaste schare sup porters meegebracht. De span ning en de nieuwsgierigheid naar wat deze avond zou bren gen kenmerkten de sfeer. Mare Corthals, organisator, had voor een aantrekkelijk voorprogramma gezorgd met o.a. het afscheid van de vorige prins Willy, optredensvan de jeugdprins en -prinses Davy en Ilse, optreden, van Miss Bette Carine, voorstelling van de ju ry en bij de voorstelling van de kandidaten kon men al snuiven vanwaar de wind kwam en wie de kandidaten om op de roos ter gelegd te worden. Al met z'n eerste woord legde Super Seppe de zaal plat. Guy I liet zich echter niet onbetuigd en gaf lik op stuk. Jef I (Bierprins 1986) besefte blijkbaar niet waarover het ging. Toen kwam het onderdeel waarin de kandi daten moesten bewijzen wat ze konden: het eigen optreden met liedjes, sketches, speeches, enz. Alle drie gooiden zij met pek en veren naar de burgemeester omwille van zijn rol in de kar- navalsstrubbelingen. De «carte blanche» die hij aan de voorzit ter van het Karnavalkomitee zou gegeven hebben was een ander onderwerp waar de drie houdelijk onverzorgde tekst en verwarde nogal wat namen en feiten. In afwachting dat de jury zou beslissen bracht het Leedse Kamavalorkest van de gebroeders Bauters de karna- valssfeer op de dansvloer. Toen de jury dan opnieuw in de «uilenbak» verscheen en de bordjes de lucht ingingen, waarbij Super Seppe als win naar bekend gemaakt werd, waren er weinig die die uitslag aanvochten. Lede stuurt waar achtig een Super Prins het kar- navalsjaar in en de prinsen uit Aalst. Inge Redant werd Ajuinprinses (a) de streek zullen een geduchte konkurrent vinden in hem. De stadspolitie van Aalst zal vanaf 9 februari a.s. geregeld in het centrum surveilleren met getrainde politiehonden. Daar mee hoopt het stadsbestuur het kattekwaad en ernstiger bees tigheden in het Aalsterse uit gangskwartier de kop in te drukken. Enkel als het geen weer is om er een hond door te jagen, zullen de dieren hun ronde doen zonder agenten. Met deze aanwinst staat de ge meentepolitie alweer een stap vóór op de rijkswacht. Dat de twee ordediensten als kat en hond tegenover elkaar staan, is een publiek geheim. Maar of de wetsdienaars uit de Dender- straatkazerne de kat uit de boom zullen kijken, terwijl de stadsagenten als een hond in een kegelspel met hun parade diertjes verschijnen, is zeer de vraag. Daarbij komt nog, dat het jaarlijks gebrek aan entoe- Lede. Super Seppe, de nieuwe prins van Lede (a) Het «Bal van de Ajuin», georganiseerd vroegere jaren op met 455 stemmen en dus ruime zeer speciale hulde ging naar zaterdag als opening van de karnavalesbattementen, kon voorsprong op Freddy Ottoey Mevr. Delmoitié, ruim 60 jaar zyn tiende editie spijtig genoeg niet beleven. De FFR- (336) uit de Sint-Annalaan en karnavaliste, sekretaris van feestzaal aan de Dendermondsesteenweg waar het feest Hunninckx (316) uit Park «De Pelikaan», erkend verzets- traditioneel plaats had is wegens verandering van bestem- Pe Blieck. Ajuinprinses werd strijders met bewijzen en bij de ming niet meer beschikbaar. Redant u,t LarewlJ met Oude Garde cantinière en vi- 367 punten waarmede ze nogal vandière. (lh) siasme, waarmee de bereden rijkswacht le omloop van de Aalsterse shxi irijhoudt, ertoe geleid h«.ef> dat «K stadspolitie deze klus /.al opknappen op 9 februari eerstkomende, met hun patroeillehonden, natuur lijk. Als eerste groep in de gekende Aalsterse karnaval- stoet krijgen we dus (nummer la): Stadspolitie met honden! We willen geen slapende hon den wakker maken, maar de kritische lezer zal tussen de regels door wel al gezien heb ben, dat als twee honden vech ten voor een been, een derde, in dit geval werkgroep Noig, ermee gaat lopen. Mis dus het begin van de stoet niet! Aan de karnavaloptocht te Le de zullen de honden van «Noig» alvast niet deelnemen. Kwestie van er geen tweede maal uit te vliegen. Noig viert alleszins van 9 tot en met 11 februari «drie doagen carnaval». De ASLK heeft zijn hoofdzetel te Brussel uitgerust met een totaal nieuw en intelligent uitge werkt elektronisch branddetek- tiesysteem dat werd gemaakt door de Belgische firma Betea. Het systeem doet een beroep op de meest vooruitstrevende technieken van de micro-elek- tronica. Gelukkig zorgde de Orde van prins Marcel van Dendermon- wat vóór Els Muylaert (294) de Ajuinprinsen voor aflossing de, de Jeugdprins van Oost- uit de Caudronstraat en Nancy van de wacht, al moest dan wel Vlaanderen, ex-prins van Van Biesen (244) uit de Drie- alles een week vroeger gebeu- Oost-Vlaanderen Clement sleutelstraat eindigde, ren en diende men uit te kijken Melckebeeck die te Lede «zijn Voor de l',el van Ajuinkonin- naar andere behuizing. Die schop afkuiste», de prins van 8*" was de derde kandidate, men dan vond in de H. Hart- Eeklo en die van Mechelen,. Danielle Roelant uit Erembo- kring in de Dr. De Moorstraat, die van Waasmunster, de voor- degem, niet opgekomen Jean- Pluspunt was dat wat traditio- zitter van de Berkes van Sint- nine Van Schuylenbergh haal- neel door de «Vriendenkring Anna en Mevr. Delmoitié-Si- de de kroon 339 punten y de derde maa] reeds een fant8stisch sukses kende van de Bloedgevers De Pel.- mays. vóór Nathal,e Anekaer (307) AMYLUM de karna- uit de C .aunmnstraat r. valgroepen .van Aalst. Een to taalbedrag van 250.000 fr. is hiermee gemoeid. kaan» onder leiding van Cle- uit de Caudronstraat. mens Hoste gebeurde, nl. de Titels verkiezing van Ajuinprinses Voorzitter WUliam Heireman Huldigingen (tot 25 jaar) en van de Ajuin- mocht volgende titels prokla- «De Toerenbijoekes» werd ge- koningin nu kon gekoppeld meren. huldigd als representatieve ver- twee aktiviteiten. worden aan die van Ajuin- Ajuinprins werd Luc De Wae- eniging voor de ruim 50 Aal- Het Driekoningenfeest van he- pnns. Die was vroeger wel geneer uit de Naarstigheidstraat sterse karnavelgroepen en een tA K.V. dat ook dit jaar weei eens beperkt tot een «aanstel- 1 ling». De Kring liep verleden zater dagavond en -nacht zowat eivol en de belangstelling was naven ant. Met acht kandidaten voor de drie titels - één kandidaat was niet komen opdagen - was uiteraard ruime belangstelling verzekerd en ook tal van kar- navalprominenten waren van de partij. Ook al werd het ver leden zaterdag te Aalst een drukke bedoening zowat alom waarbij de Saturday night fever welig tierde. Proeven Naast het dansen van een lan goureuze tango met een partner naar keuze werd ook een prak tische proef afgelegd, waarbij naast kostumering, wijze van op- en aftreden en van dekore- ren en de show werden beoor deeld. Door het publiek dat inspraak had in de beslissing en vanzelfsprekend ook door een jury onder voorzitterschap, van de met-stemgerechtigde William Heireman, van de «Gaa Lowies». Deze jury bestond o.m. uit ex- (40 ingeschreven groepen), liep reeds weg met 150.000 fr. De overige 100.000 fr, wordt verdeeld met karnaval zelf. Dit bedrag is bestemd voor Een deel hiervan gaat naar de eerste eerstejaarsgroepen (twaalf nieuwkomers dit jaar) waarvan de drie beste speciaal beloond zullen worden. Ook de kleine groepen krijgen hun part en ongeveer de helft gaat naar de grote groepen met praalwagen. Om de maandag stoet nog grootser te maken en nog meer aantrekkingskracht te geven, zal de Amylum-jury (die uitsluitend bestaat uit leden van het Amylum-Feestkomitee en niets te zien heeft met de andere jury) speciale aandacht schenken aan de verzorging van de wagen en de kledij in de maandagstoet. De uitslag zou dus wel eens kunnen beïnvloed worden in het nadeel van minder georgani seerde groepen in de maandag stoet. De prijsuitreiking zal plaats hebben in de Keizershallen op maandag na de prijsuitreiking van het Aalsters Feestkomiteit. Alle groepen worden dus aan geraden te blijven wachten na de bekendmaking van de uit slag door het Feestkomiteit. Aalst. Te mooi om waar te zijn. Jeanine Van Schuylenbergh vroeger Ajuinprinses, werd nu Ajuinkoningin (a) het mooie weer hier zou gaan kandidaten lelijk in de maag maken. Marc Van De Sijpe, niee zaten. Ook verweten zij die zichzelf tot Super Seppe ajle drie de burgemeester dat omgedoopt had: Hij domineer- hij nog steeds zijn plaats niet de meteen de andere kandida- afgestaan had voor Jules Hen ten en de zaal: zelfverzekerd, drickx. Super Seppe lardeerde uitdagend, superieur. Maar zijn «speech» taktisch met met een knipoog naar het kar- «zang» zodat eentonigheid ver- navaleske. meden werd en hij opnieuw de Na nog een sketch van Mare aandacht kreeg van de zaal. Corthals en een lied met de Guy I z'n optreden was ver- (ex.) Miss (Bette) Singers zorgd maar het kwam wat licht waarin de burgemeester en de uit dë verf en zijn tekst was ex-voorzitter van het Karnaval- eerder mager omkleed. Zijn komitee op humoristische maar lied mocht er wel zijn. Jef I was frappante wijze gehekeld wer- duidelijk tevreden met zijn titel den, was het dan de beurt aan van Bierprins, bracht een in- II I Kunstnierpatiënten kunnen wegens de hen opgelegde ver plichtingen normaliter niet eens eruit met vakantie. Vzw vakantie-dialyse van het O.L. Vrouw-Ziekenhuis, «de kliniek», heeft er echter reeds driemaal voor gezorgd dat zulks wél kan. Onder impuls van dokters Lornoy en Becaus en hoofdverpleger. Mare Vermaut gaat dit nu voor een vierde maal gebeuren van 5 tot en met 19 juli e.k. De tocht gaat naar Klausen in Zuid-Tirol, Italië. Daartoe wordt dan een monstertombola georganiseerd waarvoor aan milde schenkers naar prijzen wordt ge vraagd. Aangifteformulieren daartoe kunnen bekomen worden vij «Vakantie dialyse», O.L.V. Ziekenhuis te Aalst. Tel. 053/78.53.53, binnenpost 367. i Op zondag 23 februari kan U te Bütgenbach langlaufen op j drie loipen, van respektievelijk 6, 8 en 11 km. Vertrek te Lede op de Markt te 7 uur. Prijs: 700 fr.' voor j j bus en huur van materiaal plus, eventueel, 300 fr. voor een j volledig middagmaal. U kan inschrijven tot uiterlijk 19 februari bij Geert Uytenhove, Reymeersstraat 22 te Lede j (053/70.19.72), bij Luc Rasschaert, Wichelsesteenweg 19 te Lede (053/78.36.47), in Jeugdhuis Leeuwerik, Omme- i ganglaan (053/77.48.10) of bij de Sportdienst, Brilstraat 2 te I I Lede (053/78.60.39). j Moest er onvoldoende sneeuw liggen dan worden de I j ingeschrevenen ervan verwittigd en wordt een andere datum bepaald. I Een organisatie van de Leedse sportraad en het Jeugdhuis j j Leeuwerik.

De Voorpost | 1986 | | pagina 16