SINT-NIKLAAS: DOEL BEREIKT lmm I PAULA BISBAGK DRIEMAAL OP DE PAAL EN DRIEMAAL RAAK I CANJELS: BEWONDERING VOOR BEZOEKENDE VERDEDIGING m V ÊËHk d# SINT-NIKLAAS ONTVANGT MET RACING JET DE ONBETWISTBARE LEIDER VW HAMME ZONDER SGHUDDINCK EN MARIN m EENDRACHT AALST: HOEBEECK WEER NAAR DE BANK? 17 De Voorpost SPORT Vest 34, 93301 Tel. 05221.4a 60 VOETBAL Na het derby tussen Eendracht Aalst en SK Sint-Ni- klaas had Leo Canjels heel wat bewondering voor de Wase verdediging die volgens hem een onberispelijke wedstrijd speelde. fik kan mijn poulains absoluut niets verwijten wat de inzet betreft, maar het is duidelijk gebleken dat we aan Ihet penaltypunt wel degelijk te kort schoten op de hoge zwiepballen voor de bezoekende doelmond. De Sint-Ni- klase verdedigers waren superieur in de lucht en sloten het doelgebied hermetisch af. Bovendien zijn Lacroix en De Vocht er uitstekend in geslaagd om mijn spitsen Van Roy en Bassett om de haverklap aan banden te leggen." Nationale E. AALST SINT-NIKLAAS 0-0 SK Sint-Niklaas slaagde erin in het P. Cornelisstadion een puntje mee te pikken tot grote ontgoocheling van de plaat selijke aanhang die beslist wat meer had verwacht van de eigen poulains na de betere wedstrijden van de jongste we ken. Nu mag weer niet gezegd worden dat Eendracht zich niet terdege heeft ingespannen. De thuisploeg speelde met veel inzet en overgave, was gedurende drievierde van de wedstrijd baas op het terrein, maar kreeg in de zone van de waarheid nauwelijks de kans om een valabele kans te kreëren. Bovendien mag onderschreven worden dat de Wase verdedi ging doorlopend baas was in de lucht en de hoge zwiepballen vóór de doelmond tijdig kon keren. Geschiedde dan toch een gevaarlijke doorbraak in de middenstrook, dan was libero Nkongolo steeds tijdig bij de pinken om het gat te dichten. Limpens buiten beschouwing gelaten, ging er echter bij Aalst weinig vindingrijkheid uit. Hoebeeck viel uit de toon en Moortgat akteerde te traag en te weinig geïnspireerd. De -5 Aalsterse spitsen werden aldus onbehendig aangespeeld en verbruikten zelfs te veel ener gie bij het op gang brengen van de Aalsterse aanval. "Je mag zeker niet ontevreden zijn over de inzet van mijn jon gens, alleen werd er weer niet gescoord alhoewel er zich een paar mogelijkheden voorde den. Ons probleem was inder daad vandaag dat we moesten optornen tegen lange bezoe kende verdedigers, die weinig last hadden bij de kopduels. Misschien werd er langs de be zoekende kant wat sneller ge speeld op het middenveld, maar het zal niemand ontgaan zijn dat we de situatie doorlopend hebben beheerst. Ik geef grif toe dat dit onvoldoende is om een wedstrijd te winnen", aldus Leo Canjels. In het bezoekende kamp was men uiteraard zeer tevreden met het resultaat. De Klaasjes geven wel toe dat ze zeer zwaar onder druk hadden gestaan maar dat de Aalsterse aanval te stereotiep van opzet was. Veel bewondering ging er tevens uit naar de uitstekende wedstrijd van doelman Rudy Demayer. De Wase doelman akteerde in derdaad zeer gekoncentreerd, was baas in de kleine backarea op de hoge zwiepballen voor zijn doelmond en de manier waarop hij rond het uur die vrije trap van Moortgat uit het doel- vlak ranselde, getuigde toch van grote klasse. Bovendien willen we het uitstekend werk van La croix en De Vocht hier onder schrijven. Eerstgenoemde ont popte zich als een ideale waakhond voor Geert Van Roy, terwijl Werner De Vocht puncher Bassett van heelwat mogelijkheden wist te beroven. Sint-Niklaas wist dus het beoogde doel, nl. het vero veren van een punt, te berei ken, door een stug verdedi- gingsspel te ontwikkelen. Dat is tenslotte een goed recht, ze ker van een team dat de puntjes best kan gebruiken. A. Block DAMESVOETBAL Aalst Sint-Niklaas 0-0. ten nummertje zoals SK er veel opvoerde, waarbij refThirion af en toe voor schut werd gezet (per) v Peter Van Wambeke, de Wase middenvelder, kon zon dag op het veld van Eendracht Aalst pas na een half uur het veld op. Toen soloridder Danny Vandenhende zwaar onderuit getrapt werd, reageerde scheidsrechter Thirion slechts met een vermanend vingertje. Van Wambeke, nadien net als zijn ploegmaats slechts be kommerd om het gelijkspel op het bord te houden, was trouwens niet gelukkig met de leiding in het Oost- vlaams derby, Eerst over het geleverde spel van Sint- Niklaas, daarna over de scheidsrechter... •We zijn tevreden dat we hier de nul op het bord kon den houden. Weer een puntje, het houdt ons maar net uit de gevarenzone. We hielden alles gesloten en heb- ben het Aalst moeilijk gemaakt. Trouwens we horen hier van verschillende kanten dat we op het midden veld beter waren dan de thuisploeg. Geen risiko's, neen, We hebben al te dikwijls het deksel op de neus gehad. Het komt er nu op aan resultaat te hebben. Scheidsrechter Thirion heeft zich weer eens getoond als een home-refèree. Thirion is een showman, dat weet men in het Waasland al langer. Hijjlaot toch vaak In het voordeel van Aalst. Snel met de gele kaarten wan neer iemand zich niet akkoord toonde met zijn beslis singen maar wanneer Danny Vandenhende gewoon uit de wedstrijd werd getrapt, reageert hij niet. Onbegrij- petjjk. Zondag komt de weer onbetwistbare leider Racing Jet naar Sint-Niklaas. De eerste wedstrijd van het derde periodekampioenschap is dus zeker geen makkie voor de spelers van trainer Novak. Toch hoop? - Waarom niet. Wanneer het voor ons ook eens meevalt kan alles. Natuurlijk wordt het een zware opdracht. Zeker wanneer we hier bijvoorbeeld Danny Vanden hende weer zouden moeten missen. Wie moet dan onze doelpunten maken? Eén zaak staat vast. Zondag in ei gen huis moeten we punten halen. Liefst twee.Kun nen onze supporters voor die wedstrijd ook nog eens gemotiveerd worden? Damesvoetbal. De snelle Damesvoetbal. Paula Bis- Ingrid De Causemaecker back toont zich de jongste ligt bij de Aalsterse Kamil- weken steeds meer in haar lekes vaak aan de basis rol van aanvallende mid- van de talrijke doelpunten denvelder. Tegen Velde- die door de jonge en talent- gem trof zij driemaal de volle ploeg dit seizoen aan paal, maar schoot nadien de lopende band worden ook drie keer raak voor de gescoord (da) Kamillekes (da) VV VELDEGEM - KAMILLEKES 0-6 VW Hamme treedt zondag in het veld met een gewijzigd elftal. Luc Schuddinck en Bruno Marin zijn geschorst. Bovendien is Ronny Lambrechts onzeker. Hij onder vindt last van een verrekking in de dij. Eric D'Hondt vertrekt opnieuw als titularis, wat ook het geval zal zijn voor Mare D'Hondt, indien Ronny Lambrechts onbe schikbaar is. Vooraan zal Rik Dhaen de plaats opeisen van Luc Schuddinck. Het is niet uitgesloten, hoewel minder waarschijnlijk, dat Peter Baert aantreedt. Met de komst van Zwarte Leeuw uit Rijkevorsel staat VW Hamme een zware opdracht te wachten. De ploeg: De Wilde. Van Buyten, Boone, D'Hondt, Verbustel, Geldof, Vermeir, Smet, Vanhaecke, Pirelli D'Haen (Van Hemelrijck, Baert, Dullaert). (e.g.) E. Aalst - Sint-Niklaas 0-0. Hoebeeck geraakt voorbij Nkongolo, waarschijnlijk de beste bezoeker, t naast (per) E. Aalst Sint-Niklaas 0-0. Tijdens de aanvangsfase speelde Aalst zoals gewoonlijk muur. Daarna was het veel minder (per) Tegen hekkesluiter Veldegem kwamen de Kamillekes pas in de tweede helft aan hun trekken. Slechts in de allerlaatste sekonden van de eerste speelhelft kon Mieke Den Blauwen de stand openen nadat zy een terugketsende bal, die door besluit hopeloos Paula Bisback tegen de paal was getrapt, in de vlucht kon binnenknallen. Voordien had Paula reeds tweemaal die zelfde paal getroffen, zodat zij mits een beetje meeval zes keer had kunnen skoren, want na de rust had zij meer sukses en schoot driemaal raak! Mieke Den Blauwen skoort vlak rina De Meyere alles uit het vóór en na de rust door haar verdedigde doeivlak Al na dertig sekonden ontsnap- weren, inklusief een onhoud- te het Veldegemse doel kans- baar gewaande schicht van rijk aan doorboring, toen di- Ann Eeckhoudt en diverse rekt na de aftrap de bal na een goedgerichte pogingen van kombinatie Viaene-Eeckhoudt Mieke Den Blauwen en Paula bij Bisback kwam, die in één Bisback. Zoals gezegd werd tijd haar kans waagde maar het slechts na veertig minuten 0- voor het eerst die hinderlijke 1 en dat was maar een karige paal op haar weg vond. Nadien beloning voor het Aalsters zou de lokale doelvrouw Ma- overwicht. Zaterdagavond staat Aalst oog in oog met Boom. Het wordt voor Eendracht beslist geen gemakkelijke klus. Droesaert blijft bevestigen als libero, terwijl Derijcke in de rol van voorstopper zich na enkele weken heeft ontpopt als de meest stijlrijke en nuchter denkende speler in het Eendrachtteam. Canjels heeft intussen al begrepen dat de nood het hoogst is op het middenveld, waar te traag word geakteerd en waaruit weinig of geen gevaar uitgaat. Het zou ons derhalve niet verwonderen dat Hoebeeck opnieuw naar de bank verhuist. Totnog toe heeft de ex-Waregemnaar zich niet kunnen waar maken. ABL de bezoekers met de rug tegen de Na de herneming gingen de Kamillekes nog wat harder drukken en waren de kanon nen juister gericht: na tien mi nuten werd Ann Eeckhoudt van de sokken gelopen door de laatste tegenstrever die zij nog moest uitschakelen op weg naar het doel. Mieke Den Blauwen nam de vrijschop, die effektvol en gedreven door een felle wind, onder de dekl. in het doel kaprioleerde. Am> *r twee minuutjes later werd ee. fraai samenspel tussen Sandra Van der Linden en Paula Bis back door laatstgenoemde suk- sesvol afgerond (0-3). Aan de twintigste minuut be kwamen de bezoeksters hun achtste hoekschop van de wed strijd. die aanvankelijk werd afgeweerd, maar door Bisback opgevangen, waarna Paula vanop twintig meter raak mikte en er 0-4 van maakte. Dan dwong Veldegem ook een hoekschop af, Ann E&ckhoudt bemachtigde het Ieder en in een spektakulaire rush het hele veld over, liet de machteloze Westvlaamse verdediging ter plaatse en liet 0-5 optekenen. Na knap voorbereidend werk van Mieke Den Blauwen drie minuten voor het einde, kwam de bal bij Ann Eeckhoudt, die doorspeelde naar Paula Bis back. Tegen het hard en ge plaatst schot van het Brussels meisje had keeper De Meyere geen verhaal. Het werd dus uiteindelijk toch nog 0-6 voor de Kamillekes, die met Nancy De Cremer op de stoppersplaats aantraden, in vervanging van de zieke Greta Van Hauwermeiren. Nancy deed het goed, werd echter tijdens de tweede helft vervangen omdat Brenda Van den Eeckhoudt in het doel kwam en Nicole Verhofstadt op haar vertrouwde plaats in het middenveld ging postvatten en Sigrid De Causemaeker li bero werd. Later kwam Marij ke Buysse de positie van stop per innemen. Tegen het zwak ke Veldegem. dat weliswaar over een verdienstelijke verde diging beschikt maar aanval lend weinig voorstelt, kon de Aalsterse ploeg met enkele voorzichtige eksperimenten doorvoeren. Het wordt nu afwachten wat het morgen zaterdag wordt, aan de vooravond van karnaval, tegen de voorlaatste in de klassering BD Diepenbeeck. Hoewel de twee koplopers As- se Terheide (5-6 op Looi Sport!) en Beerse (4-0 tegen Oostende) weer geen steekje lieten vallen, blijft het er voor de Aalsterse meisjes op aan komen er tot de laatste wed strijd in te geloven en alle op drachten met dezelfde overtui ging aan te vatten. Kamillekes Aalst Nicole Verhofstadt, Josette Van den Steen, Nancy De Cre mer, Iris Hubrecht en Lutgart Viaene, Paula Bisback, Sigrid De Causemaecker. Sandra Van der Linden en Rcnilde Clompen: Ann Eeckhoudt en Mieke Den Blauwen. Wisselspeelsters: Brenda Van den Eeckhoudt. Nancy De Cremer en Marijke Buysse Cyriei Temmerman

De Voorpost | 1986 | | pagina 17