Ie MISVERSTAND AFGESTRAFT BELONING VOOR KRACHTIG KARAKTERVOL VOETBAL Q LEDE VERDIENDE MEER GEHANDICAPTE THUISPLOEG 6PDRT 1e Nationale GROOTHANDELSPRIJZEN Vivian Bogaert SK BEVEREN REKENT OP UEFACUPVOETBAL KLIMUIT RUSTINGEN LOKERSE KATTEBELLETJES 18 VOETBAL Lokeren-Seraing 1-1. Dirk De Wachter had, na aangeven 1 voeten doch kon niet afronden (DS) LOKEREN SERAING 1-1 Uit de twee opeenvolgende thuiswedstrijden tegen twee Waalse opponenten kon Sporting Lokeren slechts één puntje sprokkelen. Een mager beestje, en ietwat onverwacht ook. De Durmeploeg was nochtans bezig aan een opvallende remonte die startte net voor de win terstop. Eerlijkheidshalve dient gezegd dat de arbitrage in voornoemde wedstrijden ze ker niet in het voordeel van het thuisfront uitviel. Niet alleen in de wedstrijd Lokeren- Standard bakte de (Waalse) scheidsrechter het een tikkeltje bruin, ook ref Magerat, tus sen haakjes een buur van de Seraing-boys, leidde niet helemaal zuiver: een dubieuze ingreep in het strafschopgebied op Raymond Mommens, net voor de rust, en nadien een al even grove fout op Patrick Versa vel, bleven onbestraft. Het hoeft echter gezegd dat niet alleen de arbitrage aan de oorzaak lag van het falen van de thuisploeg. Lokeren akteerde niet schitterend, bovendien lag het veld na 40 minuten spel kompleet onder een sneeuwtapijt. Voor de rust was Angelo Nijskens één keer gevaarlijk. Zijn schot ging echter verloren in het zynet. Een mooie aanval van een alweer sterk spelende Mommens kon even nadien door Dirk De Wachter niet worden afgerond: de Lokerse flankverdediger schoot on begrijpelijk voorlangs. Seraing wist in die eerste helft slechts enkele vrije trappen af te dwingen, doch die gingen even zoveel keren de verkeerde richting uit. De 45 minuten zaten er dus op, veel had het allemaal niet om het lijf. Wel sloeg even vóór rust de vlam in het Lokerse stadion toen Raymond Momment, op voorzet van Schoofs, de hele Seraing-defensie voor aap zette doch de plaatselijke draaischijf werd door Englebert professioneel gevloerd in de strafschop zone. Magerat deed alsof zijn neus bloedde en liet lustig doorspelen. De aanvangsfase van de tweede helft begon veelbelovend. Ondanks het feit dat er een dik pak sneeuw uitviel boven het Daknamse veld kon Angelo Nijskens doelman Kerremans belagen, doch die wist het schot met de vuisten onschadelijk te maken. Niet lang daarna werd Patrick Versavel, wéér in de penaltyzone, door Thoelen tegen de witte vlakte ge maaid. En weer deed scheidsrechter Magerat alsof er niets aan de hand was. Dat werd hem door de plaatselyke aanhang, terecht trouwens, niet in dank afgenomen. Nog geen minuut later kon diezelfde aanhang dan toch juichen. Versavel, blykbaar al bekomen van zoveel onrecht, rukte op langs links en zyn inzenden werd met sukses overgenomen door een hardwerkende Nyskens: 1-0. Seraing moést nu wel komen en diende offensief ook iets te tonen. Thoelen en Englebert trachtten wat te forceren maar veel had dat niet te betekenen. Aanvallend stond Seraing nergens. Bovendien maakte het spiegelgladde veld voetbal onmogelyk. Het werd wel even warm voor het doel van Hoogenboom toen Raymond Mommens bal- BEVEREN CLUB BRUGGE 1-1 Met de komst van leider Club Brugge heerst op Freethiel weer de sfeer van de betere gele kaart voor De Wilde ciënte verdedigingswerk dagen. De supporters werden zondag voor hun aanwezigheid ook ruim beloond door de toonde. Brugge en doelman Van de beide teams. Brugge, de ploeg heeft weliswaar niet langer dat friss, speelse en makkelijk voetballende tintje, toonde zich de eerste helft zeker meest efficiënt en de leiders kwamen toen niet - helemaal onverdiend op voorsprong. Na de rust ging Beveren diep in de reserves en dat voe ureeg 8®el"blauw ait de juiste baan gehaald. i* ï-i i u TT. weer de overheersende rol oo Schmeddine en Albert verston- karaktervoetbal werd met.een late gelykmaker beloond. Het gelykspel kon zondag dui- j Mommens, de 2-0 in de Daarna steeg de inzet bij Be- Walle bleek het stevige veren en misschien minder door sluitstuk. Schoten van Theunis, talent dan wel door een forse Albert en Schmedding werden uit de juiste baan gehaald, weer de overheersende rol op Schmedding en Albert verston- H i"if h - - - het middenveld toebedeeld, den elkaar wonderwel en het e ïi iedereen bekoren. momenteel de beste doelwach- De Wilde die onmiddellijk aan Lius leek daarbij een zwakke samenspel van Beveren werd Verrassing bij de Beverse ter uit onze kompetitie is, en het werk moest. Hij ging daar- schakel en er werd dan toch steeds maar beter. En toch opstelling toen bleek dat Erwin later door verdediger Beyens bij zo onstuimig in de voeten naar beroep gedaan op Erwin werd het steeds minder zeker of Albert op de bank werd gehou- van het openingsdoelpunt ge- van Verheyen dat een Albert, duidelijk toch nog al- Beveren uit de wedstrijd ook den en Franz-Jozef Schmed- houden. strafschop eigenlijk gewettigd r'jd de lieveling van het trouwe het zo nodige puntje zou halen, ding de rol van zijn landgenoot En toen was het voorlopig ge- bleek maar scheidsrechter Freethielpubliek. Men ging toen Ruim tien minuten voor tijd kon overnemen. Naast daan met het Beverse over- Crucke het aardige spel niet bet laatste halfuur in. Beveren kreeg het geel-blauwe voetbal- Schmedding verscheen Lius in wicht. Brugge reageerde vlot en wou bederven en alleen een bleef beuken tegen het effi- volk toch de haver die het ver- de spits. kon rond het halfuur via Jan Aanvankelijk leek die stoute zet Ceulemans al tweemaal gevaar verlies leed en Kimoni een ploegmaat kon bedienen. Laroy kon echter in hoekschop ver werken. En een paar minuten werd het ei zo na 2-0 via de opgerukte Nyskens, maar Ker remans dook gepast in de voeten van de Hulstenaar. De wedstrijd leek nu wel gespeeld, we schryven 78 minuten. En toen kwam de antikli- max. Seraing scoorde de gelykmaker na een misverstand tussen doelman Bob Hoogen boom en libero De Schrijver. Takacs, invaller trouwens, liet het geschenk niet liggen en daarmee was voor Sporting Lokeren de kous af. Mommens en Van Cauter konden nog wel enkele kansjes kreëren, maar de Metallo's waren by de pinken. Het werd alles byeen een wedstrijd om vlug te vergeten: Seraing stak, onverdiend, een punt op zak. Lokeren behaalde niet het spelpeil van de vorige wedstryden en de vedette op het veld was alleszins Magerat, die zijn voorkeur voor de Waalse ploeg niet onder stoelen of banken stak... diende. Van de Walle maakte een laag schot van Albert weer onschadelijk maar zag Paul Theunis hard de teruggeduwde bal in doel schieten. Het gelijkspel bekoorde ieder een en Beveren en Brugge ver kozen het resultaat dan ook maar zo te laten. De helden waren trouwens moe en beide teams hebben dit seizoen nog werk aan de voetbalwinkel. Beveren kan in de uitwedstrij den op Lierse en Charleroi en thuis tegen Beerschot en Kor- trijk misschien wel een duide lijke stap in de richting van Uefacup-voetbal plaatsen. De voetbalgoden zijn de Waaslan- ders na zondag waarschijnlijk ook beter gezind want Beveren bewees met het gekende ka rakter en de tomeloze inzet dat voetbal ook in 1986 nog een heerlijk sportfeest kan zijn. Hugo Aerts 3° Nationale Beveren ook nog resultaat op voor het doel van De Wilde te leveren want met Marek zaaien. Oogst was er echter nog Kusto en Theunis als spelbepa- niet maar de talrijke Brugse lende figuren op het midden- supporters moesten daarop toch veld trokken de Waaslanders de niet lang meer wachten want eerste gevaarlijke sporen in het nog voor rust kopte de kleine drassige, licht besneeuwde ta- Degryse een vrije trap van Ver- pijt. Kansen kregen de geel- heyen verder voorbij De Wilde, blauwe aanvallers trouwens ook De ruststand was voor Brugge onmiddellijk, maar Lius werd misschien wat te gevleid, eerst door doelman Van de Na rust verschenen de twee J°ng Lede schynt zich volledig hersteld te hebben na een waren de gasten de betere ploeg Walle, zowat iedereen was het teams opnieuw in dezelfde puntenarme periode. Na de volle winst tegen Eendracht geweest in het bewogen eerste er zondag over eens dat Filip opstelling en het was doelman HO MERCHTEM JONG LEDE 1-1 Paul Theunis maakte zondag zijn eerste doelpunt van het seizoen. Een belangrijk doelpunt voor SK Beveren dat daarmee het verdiende gelijkspel tegen leider Club Brugge diep in de tweede helft op het scorebord kon brengen. Het doelpunt van Theunis betekent dat SK Beveren bij de groep ploegen blijft die begerig lonken naar de Ue- facupplaatsen. De twee koplopers, Brugge en Ander- lecht, schuiven verder weg van de achtervolgers die nu met zes in een speling van twee punten hangen in de strijd om de twee resterende Uefacupplaatsen. "Ook de vijfde plaats in de eindafrekening kan nog goed zijn voor Europees voetbal", haast Paul Theunis zich. "Tenminste wanneer Club Brugge of Standard voorin blijven en ook de beker winnen." Het is dus duidelijk dat de Beverse spelersgroep zijn zinnen op een Uefacupplaats heeft gezet. Is dat in de gegeven omstandigheden echter realistisch? "Het gaat ons wat tegen natuurlijk. Gekwetsten bij de vleet en tegenslag in het wedstrijdverloop. Men moet dan al sterk staan om dat allemaal te kunnen opvan gen. Het zat ons de voorbije weken echt niet mee." Theunis zelf was dit seizoen vijf maanden out en pas na de winterstop loopt de Limburger weer in het geel- blauwe shirt. Stilaan lijkt Theunis weer naar zijn vroe gere vorm te groeien. Wel erg snel dus? "Ja, ik had wellicht nog wat langer moeten wachten en bij de reserven meer wedstrijdritme opdoen maar trai ner Rik Pauwels vroeg me het snel in de eerste ploeg te proberen en met al die gekwetsten kon ik eigenlijk ook niet anders. Vandaag lijkt de konditie inderdaad weer op een behoorlijk peil te komen. En voor Beveren rekent Theunis op Europees voetbal. Hoe moet men dat bereiken? "Bij Beveren wordt nogal gemakkelijk gesteld dat Eu ropees voetbal geen must is. Akkoord, als men in die kompetitie maar een of twee ronden meekomt haalt men er weinig uit. Maar de spelers hopen toch op een Ue- faticket. De klub kan het trouwens ook gebruiken om de naam, en dus de waarde van Beveren in het buiten land hoog te houden. We hebben er vorig seizoen juist naastgepakt. Dit jaar blijft ons de kompetitie om het doel te bereiken. En sla er de kalender maar eens op na. We kregen zowat alle toppers al voor de voeten. Op papier moet het voor Beveren nu een stuk gemakkelijker wor den. Eind februari moet in dat verband toch al meer duidelijk zijn." (h.a.) Zele wist Lede nu ook in Merchtem overeind te blyven. De bedrijf, puntendeling leek achteraf logisch maar Lede had alvast Lan8 dienden de Ledenaars meer verdiend. De Oostvlamingen, gestart met Verhelle in eve"we' n'et *e wachte",®pn8ne' de basis en zonder Franky Van der Schueren, waren alvast d^he'meróng^aThS al zover, de gevaarlijkste ploeg. Wat zeker positief was te noemen De aartsgevaarlijke Carlier wist na de partij is het feit dat Lede door zijn puntenwinst weer de score in evenwicht te bren- voeling krygt met de top van de klassering. Het begon alvast zeer goed voor i geluk toen het in die pe- Lede te Merchtem. In de aan- riode niet op grotere ach- vangsminuten was het al dui- terstand werd geplaatst. Zo delijk voor de thuisploeg dal kreeg Jan Priem een uitste- Guido Carlier een lastigaard is kende kans om Merchtem op als aanvaller. Doelman De rozen te schieten. Lede bleef Buyser diende al onmiddellijk echter niet bij de pakken zitten gen. De wedstrijd bleef nu ge- lijkopgaand. Beide ploegen lie pen nog tegen enkele kansen aan maar zowel Lorré voor Lede als Priem voor Merchtem wisten niet finaal af te druk ken. Zo eindigde de partij op een puntendeling en kon na afloop Alain De Rijck ge noemd worden als de beste speler van het kransje. Scheidsrechter: Jeurissen. Jong Lede: Vijt, Baten, De Rijck, Bettens, De Winne, Verhelle, Loopmans, Van Til burg, Frans yanderschueren (87' Franky Van der Schue ren), Lorré, Carlier. Doelpunten: 12' Gijssels (1-0), 51* Carlier (1-1). Guy De Tandt gevat tussenbeide te komen. Het openingsdoelpunt viel ech- en reageerde fel. Zo kwam Carlier, Frans Van der Schue- ter aan de overkant. Vijt was ren en Lorré dicht bij een doel- volledig kansloos op het schot punt. Toch dienden de bezoe- van Gijssels. Merchtem beukte kers de rust in te gaan met een nu even verder en Lede had minieme achterstand, ook al EENDRACHT ZELE VK NINOVE 0-3 Door de afwezigheid van vier titularissen Freddy Jacobs, Jan Pieters, Rudy Peersman en Toon Pfaff, gekwetst ty- dens de donderdagtraining, leek Eendracht reeds vooraf een moreel aangeslagen ploeg. Ondanks de inzet en het wils- via het lichaam van John krachtig optreden van de inval- Christiaens naast een hulpeloze Iers Bruno De Wilde, Patrick Van Puyvelde in doel ver- Maache en Kris Van Cauteren dween. Een treffer die alle il- raakte de thuisploeg omzeg- lusies stuk sloeg. Dat was ook gens nooit aan een uitgespon- de mening van de Zeelse libero nen doelkans. Een nochtans die achteraan het verweer or- behoorlijk gestarte Kris Van ganiseerde. Op dat ogenblik Cauteren diende na 38 minuten was et geen terugkeer meer af te haken na een schou- mogelijk, beaamde de 30-jarige derontwrichting zodat de jonge Zeienaar. Zoveel nood- Benny Van Lokeren aan zijn gedwongen vervangingen doet debuut toe was. Pech voor de i niet ongestraft, hoewel de thuisploeg en ook voor de invallers zich niets te verwijten hardwroetende en eenzame hebben vermits zij zich voor spits Frank Van den Broeck, honderd procent hebben inge- Hij forceerde op de 21ste mi- zet. In het beste geval hoopten nuut de eerste en enige lokale wij een punt te kunnen vrijwa- doelpoging, vuurde krachtig ren. Zolang het verschil zich tot naar de linkerhoek waar doel- één doelpunt beperkte hoorde man Herssens net op tijd ter deze optie tot de mogelijkhe- plekke was. Ninove beheerste den. De vaststelling dat wij voluit dit treffen zonder van een praktisch geen doelkansen hoogstaande partij te kunnen afdwongen was dodelijk voor de gewagen. Aan de rust kon de ploeg. Na de tweede treffer wedstrijd nog alle kanten uit, verdween de kracht om terug te ondanks de treffer van Jan Van der Weeën. Ninove liep verder uit na een geluksdoelpunt dat slaan voorgoed uit de ploeg. (a.j.z.) VOETBALKALENDER le nationale Lierse-SK Beveren (Schoeters) 8.2 - 20.00) Waregem-Lokeren (Bla- reau) 2e nationale Boom-E. Aalst (Jeuris sen) 8.2 - 20.00) Sint-Niklase-RC Jet - (Moons) 3e nationale Harelbeke-E. Zele (Ro- main) J. Lede-Oudenaarde (De Pauw) Bevordering A VW Hamme-Zwarte Leeuw (Matthys) le provinciale Temse-Heirnis (Eecke- man) KV Ertvelde-Melsele (Van Extergem) SK Aalst-Aalter (Van Zande 8.2 -18.00) Latem-Dpndermonde (Van Goethem) 2e provinciale B Heikant-A ppelterre (Balthazar) Kemzeke-Schellebelle (Wauters) SK Lebbeke-Lokerse (De Pauw) E. Meldert-Brakel (De Vrieze) Kruibeke-Robur (Ver niers) H. Vrasene-Stekene Sp. (Meganck) 3e provinciale D Erpe-Massemen (Van- coillie) Pollare-Burst (Heyse) Mere-Berlare (Van Im- schoot) Bambrugge-SK Overmere (Callebaut) Gijzegem- Vlier zele (Moons) Hofstade-Heldergem (Boeykens) 3e provinciale E Kallo-Bazel (Verriest) St.-Gillis-D. Baasrode (Aelbrecht) Opstal-Wieze (Van Der Eecken) Grembergen-Klinge (De Bodt) St.-Pauwels-Oudegem (Van Damme) Kieldrecht-St. -Gillis-W. (De Waele) Waasmunster-KI. L. Vra- sene (Van Den Ede) Haasdon-Excelsior (Rey- niers) 4e provinciale G Baardegem-Doggen Heerweg h) W. Moorsel-Okegem (Hautman) Schoonaarde-TK Meldert (De Groof) Appels-Buggenhout (Phi- lips) Iddergem-S. Moorsel (Delmotte) Terjoden-R. Lebbeke (De Bruyne) Erembodegem-Op dorp (Pieters) Herdersem-Welle (Pollez) 4e provinciale H Hoogeinde-Boonwijk Coppens) Meer donk-Verrebroek (De Cock) Wachtebeke- Tielrode (Van Laere) Straatje-SK Lokeren Klein Antwerpenstraat 36 LEBBEKE Tel. 052/35.72.45 EIGEN FLOCK en DRUKDIENST ,Met het oog op een zware reeks wedstrijden in het verschiet, zou een overwinning tegen Seraing de Lo keraars in een riantere uitgangspositie geplaatst heb ben. De week voordien werd tegen Standard verloren door een hele reeks individuele fouten. Afgelopen zon dag, tegen de Metallo's, lag een misverstand in de ver dediging aan de basis van het puntenverlies. Lokeren had nochtans dit duel kunnen winnen. Niet alleen de flater van het duo Hoogenboom-De Schrijver, maar ook de toestand van het veld en de erbarmelijke arbitrage ,de thuisploeg had immers recht op minstens één pe nalty, lagen mee aan de basis. Toch wou trainer Aimé Anthuenis na afloop van de wedstrijd niet uitvaren tegen scheidsrechter Magerat. Wel vind ik het hoogsteigenaardig dat Lokeren, vo<. twee duels tegen Luikse clubs, telkens een Waalse scheidsrechter kreeg. Ik geef eerlijk toe dat ik tegen Seraing op de volle winst had gerekend. Een domme tegengoal kost ons een punt, daar waar wij toch de kans- kregen om de wedstrijd af te maken. Wij zijn er tegen Seraing echter niet in geslaagd het spel te maken, al bracht dat team duidelijk anti-voetbal. In de volle ne gentig minuten zijn ze er amper in geslaagd een halve kans te kreëren, Ik ben trouwens van oordeel dat Spor ting in mindere doen was. En voor de wedstrijd Loke ren-Seraing wil ik als verzachtende omstandigheden ook nog aanhalen dat de sneeuw voor de ploeg die het moest maken de spelbreker was, terwijl de beslissingen van de scheidsrechter zeker niet in ons voordeel uitvielen. Het kwaad is dus geschied, dame Fortuna had haar zegje. Het wordt de eerstvolgende weken duchtig knok ken voor het Daknam-team. Nu zondag staat Ware- gem-Lokeren op de agenda, drie dagen later wordt de inhaalwedstrijd Gent-Lokeren afgewerkt en de week nadien, op 16 februari, is Waterschei te gast op Daknam. Op 23 februari dan wordt de verplaatsing naar Anderlecht gemaakt, Lokeren krijgt het dus de eerst volgende weken behoorlijk lastig. Bob Hoogenboom was niet te spreken over het domme tegendoelpunt van Seraing. De oorzaak ligt eerst en vooral bij de onbespeelbaarheid van het veld. Ik ver wachtte dat Maurits De Schrijver de bal terug zou spe len maar Maurits van zijn kant dacht dat ik uit zou ko men. Uiteindelijk bleven we beiden waar we waren. Takacs was inmiddels al opgedoken en tikte de bal vóór mijn handen in het doel. Eigenlijk was dit een onbe nullige faze. De Schrijver kreeg immers alle tijd om mij de bal toe te spelen..., aldus een boze Hoogenboom. Lokeren-Seraing 1-1. Raymond Mommens De auteur van de Lokerse treffer was Angelo Nijskens. De laatste tijd rezen er wel enkele vragen omtrent de konditie van de Hulstenaar. Na een groots seizoen 1984- 85 leek hij een beetje weg te deemsteren en men stelde zich dan ook terecht de vraag: vanwaar die malaise? Het klopt dat ik mijn konditie van vorig seizoen nog niet heb kunnen evenaren. Maar een verklaring daarvoor vind ik niet zo onmiddellijk. Het is wel zo dat de ploeg, in vergelijking met vorig jaar, sterk gewijzigd is. En ik ben, als spits, toch in ruime mate afhankelijk van de rest van het team. Ik denk dat ik nu wel stilaan terug naar mijn topvorm aan het groeien ben. En dat wordt de hoogste tijd, besluit Angelo. Dirk De Vriese stond, na zijn recente schorsing van drie weken, niet meer in de basiself. Wel werd hij voor de wedstrijd Lokeren-Seraing op de bank gezet, doch hij bleef daar negentig minuten lang. De Vriese is met dit alles weinig opgezet en is dan ook zinnens naar een andere ploeg uit te kijken. Ik denk dat het de hoogste tijd wordt om te vertrekken. Lokeren denkt duidelijk al aan het komende seizoen en ik ben er van overtuigd dat ik niet meer op het verlanglijstje sla... Ik heb al kon takten met enkele klubs maar alles hangt af van de vraagprijs van Lokeren. Ik wil immers, indien moge lijk, mezelf vrijkopen. Mocht Anthuenis echter beslui ten vooralsnog beroep te doen op mij, dan zal ik me tot de laatste wedstrijd voor het team inzetten, stelt een ontgoochelde Dirk De Vriese. Het gaat de Lokerse gewestelijke miniemen blijkbaar beter voor de wind dan het eerste elftal. Vorige week zaterdag werd tegen Valentino's Overmere een 35-0 overwinning behaald. De goalgetters vermelden zou ons te ver leiden...

De Voorpost | 1986 | | pagina 18