STREEKNIEUWS Beveren 25 Beverse Smalfilmklub Donderdag 1,3 februari start in kasteel Cortewalle een kursus 'scenariofilms'. Om 19.30 u. begint men met 'De opbouw van één scenario'-theorie. «rookjes 1 rookjeshuis, Overhammedreef 22A (bos) Aalst. Woensdag 19 februari tussen 14.30 i[16 uur Vertellen van sprookjes aan kinderen vanaf 6 jaar. Inlichtingen: Putbosstraat 14. •1st, tel78.93.14 of 70.08.50. Organisatie: Sprookjeswerkgroep. .*■1 vrouw in het rijk der farao's zoek tentoonstelling Koninklijk Musea voor Kunst en Geschiedenis, Brussel. Vertrek _:utmarkt om 14 uur. •iDensdag 19 februari, ijs- 375 fr. (VTB-VAB-leden) en 425 fr. (rit per luxe-autocar, fooi, toegangsgeld en dleiding door plaatselijke gids inbegr.). chrijven: (bij voorkeur voor 7 februari): Elly Boel, tel.: 053/70.04.01Organisatie: VTB- 3, afdeling Aalst. inglauf jrtrek tussen 6.30 en 7.30 uur per luxebus. Zaterdag 15 februari. Wandelski in de dennen ijs. 580 fr. (VTB-VAB-leden) of 680 fr. (niet-leden). Alles inbegrepen: reis, ski-uitrusting, geleiding door monitoren, toegang tot piste, verzekering), dichtingen: Paul Talloen, tel.: 054/56.76.35. jgamsatie: VTB-VAB, afdeling Aalst. Mitoonstelling pdelijk Museum, Oud-Hospitaal, Oude Vismarkt 13, Aalst tot en met vrijdag 2 maart pvinciale prijzen beeldende kunsten 1985 (glazenierskunst, grafiek, fotografie). ^n: van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur, op vrijdag- en zaterdagvoormiddag gesloten. preekbeurt G.S.O., Cumontstraat 3, Aalst. Woensdag 12 februari om 20 uur. De situatie van de puw in de Arabische wereld door Marijke Fortuin. Inlichtingen omtrent deze aktiviteiten: G.S.O., Cumontstraat 3, Aalst, tel.: 053/21.75.13 (maandag- en woensdagavond van 20 tot I uur en elke werkdag van 9 tot 12 en van 14 tot 17 uur), jgamsatie C.G.S.O. Vrouwenkring. Inderkarnaval itwerk, De Ridderstraat 28, Aalst zaterdag 8 februari om 15 uur Kinderkarnaval. fegang: 80 fr., 60 fr. reducties; 50 fr. groepen. Voor Kinderen van 5 tot 14 jaar. raanisatie: Netwerk. ibron «gijnhof 1, Aalst, tel.: 77.63.89. ndag 23 februari en 2 maart en 16 maart: telkens om 19.30 uur: vormingscyclus rond >kens, symbolen, mythen en verhalen» o.l.v. G. Lambrechts en W, Deckers, deze tijd van groeiende interesse voor mythen en onze vraagtekens rond de symboolgevoe- ïeid van de mens van vandaag, willen deze avonden onze aandacht vestigen op de waarde n al deze elementen. oral naar mensen die liturgisch bezig-zijn zullen die avonden waardevol zijn. elname in de kosten: 300 fr. voor de 3 avonden. geven er de voorkeur aan om de 3 avonden als geheel te volgen. Inschrijven voor 15 iruari. ibruari: dekanale startavond Broederlijk Delen om 20 uur. Het project van Aalst is India: idurantakan. 3e. Idag 7 februari van 16.30 tot 18 uur: voorbereiding van de aswoensdagviering. Om 20 uur: oudelijke avond voor de liturgie van april rond «geloof en partnerschap». Deelname van /eel mogelijk mensen is uitdrukkelijk gewenst. iterdag 8 februari om 18.30 uur: Begijnhofkerk: laatste viering uit de reeks rond de ren fakterede van Luc. ire fiarna staat het huis open voor contacten en delen van de week-ervaringen. enbndag 9 februari om 10 udr: open trekkersgroep: open vergadering van mensen die sfelkommerd zijn en zorg dragen voor het wel en wee van de JP. insdag 12 februari van 19 tot 20 uur: Solidariteitsmaal met de 3® wereld om 20 uur: viering asdag. iderdag 13 februari om 20 uur: gespreks- en ontmoetingsavond voor echtgescheidenen en insen met relatiestoornissen. litenlandse handelsprospektoren r donderdag 27 februari zal de heer Khoudokormoff, handelsprospector te Tel-Aviv, treekdag houden te Aalst. afzonderlijke gesprekken zal voorlichting verschaft worden over de afzetmogelijkheden van Ig/sche produkten in Israël. spreekdag wordtgeorganiseerd in samenwerking met de Handelskamer van Aalst en west lien U wenst deel te nemen, gelieve contact op te nemen met de Economische Dienst van de d Aalst, tel.053/77.11.11, toestel 220. Het juiste uur van uw onderhoud zal U na chrijving telefonisch meegedeeld worden. De Ridderstraat 68, Aalst van zondag 9 febmari tot en met dinsdag *L f? kamP™n'n™™f va" d% Sjalaaekens plaats. In ir februari telkens vanaf 16 uur Sfeervolle karnavalviering. groepeert uitsluitend de vrouwelijke bakschieters (G. Breckx) m' Namiddags verse soep en koffie. n. gratis. Ten voordele van Filmclub Antrakt en Radio Kantanga 101.5 Mgh. n ganisatie: Radio Katanga. 0'_ twerk, De Ridderstraat 28, Aalst zondag 9 en maandag 10 februari vanaf 17 uur. Muziek, 3. ibiance, eten. Organisatie: Netwerk. idrijfsbezoek >ensdag 26 februari Bezoek aan landbouwbedrijf te Merchtem en Waterloo, schrijven bij de bestuursleden of Fr. Maes, tel.: 21.21.37. j ganisatie: Bedrijfsgilde Aalst pguitstap Brussel jziging datum: donderdag 13 februari 1986!!! Dgramma ■j u.: vertrek met de bus op de parking achter de Keizershallen (Beekveldstraat). .45 u.Bezoek tentoonstelling Thorikos in De Tinne Pot, de expositiezaal van de adietbank Brussel. - >t leven in een Oudgriekse mijnstad wordt in miniatuur uitgebeeld: een theater •nisische spelen) de bouw van een Grieks huis aan de hand van een leemtegel, een mijn en verschillende stadia van erts, munten en maskers en terracotta's uit het Koninklijk Museum n Kunst en Geschiedenis, die nooit tevoren aan het publiek getoond werden. in de opgravingen in Thorikos (ca. 2 km van Kaap Sounion), een Belgisch project in 5 menwerking met 5 Belgische universiteiten, worden foto's, genomen door een Aalsterse ografe-archeologe, ten toon gesteld. u Middagmaal naar keuze (Suggesties op de bus), i u.: Bezoek aan het Brussels, gotisch stadhuis, het broodhuis, daarna rondrit door Brussel, u.: vertrek naar Aalst. ichnjvingendoor betaling van 350 fr.uiterlijk op woensdag 12.2.1986 op de Dienst erisme, Belfort (Gebiedshuisje), Aalst, tel. 053/77.11.11 (toestel: 240). Lebbeke. Amnesty International orgamzeerde een briefschrijfaktie. Voortaan zal elke I eerste zondag van de maand een dergelijke aktie op touw worden gezet. (G. Breckx) Berlare juise Okens: 101 jaar I donderdag 13 februari viert Louise Okens in het Over- 5 terse rusthuis haar 101ste verjaardag Dit zal uiteraard ge- - Ird gaan met de nodige plechtigheden. Na de dankmis en een fctmaaltijd zal er ontspanning zijn voor de inwoners van het puis met akkordeonist Pol Bayens en de mensen van het [D. In de vooravond is er een receptie met de gemeen- padsleden. •ga t e te Berlare aan yoga wil doen kan dit elke woensdag tussen u en 21.30 u. onder begeleiding van Greta Van Hiel. De les- i worden gegeven in St. Annaplein 19. Inlichtingen (42.26.18. In Overmere loopt er nog altijd een kursus van het IBV naar 'De vrouw bij de farao's' pas opgerichte CMBV-Berlare gaat op woensdag 26 februari t de tentoonstelling 'De vrouw in het rijk van de farao's', die bussel in het Jubelpark loopt. De ingangsticketten gids' ten 150 fr. Inlichtingen op 052-42.23.25 of 052-42.25.21. KBV-Overmere bespreekt tuinkruiden Overmeerse CMBV-afdeling luistert op maandag 10 februari I een voordracht over tuinkruiden. >t8te toneelweekend op vrijdag 8 en zaterdag 9 februari speelt het Berlaarse 'Ei- 1 Schoon' de komische thriller 'Van de brandkast in de hang- Op zaterdag begint men te 20 u. in-de parochiezaal, op 'dag een half uur vroeger. ermeerse dorpsraad vrijdag 14 februari komen de Overmeerse verenigingen een ede keer samen om tot de oprichting van een dorpsraad te komen. Vermoedelijk zal dan ook een bestuur gekozen wor den. De vergadering begint te 20 u. in de Gemeentelijke jon gensschool. KWB leert sparen en budgetteren Op vrijdag 7 en 14 februari organizeert KWB-Berlare gespreksa- vonden over hoe men zijn inkomsten en uitgaven het best kan plannen en hoe men op de meest efficiënte wijze kan sparen en misschien zelfs beleggen. Men begint telkens om 19.30 u in de parochiezaal. Ket in tomooi Vrijdag 7 februari speelt Ket voor de laatste maal in de zaal van het Parochiehuis het toneelwerk 'Blaffen tegen de maan' van Di- mitri Frenkel Frank, in een regie van Maurits Apers. Met deze vertoning neemt Ket deel aan het provinciaal schiftingstomooi 1985-1986. Vanaf 20 u. wordt, naast een voltallig publiek, ook de jury verwacht in het Gildenhuis aan het IJzerhand. Er zijn nog enkele kaarten te koop bij W. Mertens, Groter Markt 30, Be- veren. Tel. 775.80.38 'Prijs 150 fr.' Filosofie In De Spiegel Vanaf donderdag 13 februari start in De Spiegel aan de Beverse Stationsstraat 28 een kursus filosofie onder de leiding van Adri De Brabandere. De lessen vinden plaats gedurende 6 weken, elke donderdag van 20 u. tot 22 u. Prijs 800 fr. voor leden, 850 fr. voor niet-leden,. In dce reeks alvast enkele bekende namen: Plato, Marx, Freud, Sartre, Nietzsche en Foucault. In het gemeentelijk sportcentrum, Klapperstraat te Beveren, worden elke maand nieuwe kursussen ingericht voor jongeren en volwassenen. Drie niveaugroepen worden gevormd met drie gediplomeerde monitoren (-trices). De lessen voor de jeugd heb ben plaats op maandag en donderdag voor de eerste kursus en op dinsdag en vrijdag voor de tweede kursus 'telkens van 17 u. tot 17.30 u.'. Volwassenen komen aan de beurt elke maandag en woensdag 'groep 1en elke dinsdag en donderdag (groep 2) telkens van 20.45 u. tot 21.15 u. Inschrijvingen aan het sekretariaat en de kassa van het sport centrum. Fotoklub portretteert Vanavond vrijdag wordt om 19 u. in De Schuur aan de Van Craenenbroeckstraat een kursus (portretten) ingericht door de Foto-diaklub Prisma 80. Voordracht bij KVLV Zondag 9 februari zal in De Schuur om 14 u. een algemene le denbijeenkomst van KVLV-Beveren plaatsvinden. Er zal een voordracht gegeven worden over 'Reklame ook voor jou, me vrouw!' Karnaval bij KAV-O.L.Vrouw Maandag 10 februari om 13 u. worden alle kinderen uitgenodigd op een verkleed karnavalfeest in de feestzaal van de Katho lieke Kring. Het einde is voorzien rond 16 u. Een organisatie van KAV-O.L.Vrouwparochie. Bezigheidsklub Ziekenzorg In de CM-zaal van het Gildenhuis aan het IJzerhand is woens dag 12 februari een bezigheidsklub voor de leden van Zieken zorg. Aan bod komt: houtbewerking, scraperbord, makramé, pitriet, mandenvlechten enz. Begin om 14 u. Dia's bij Ziekenzorg O.L.Vrouw Woensdag 12 februari presenteert Patrick Wauman in de Katho lieke Kring zijn diareeks 'Van Wieg tot graf'. Er hoort ook een bezinning mlment bij ter gelegenheid van het begin van de vasten Aanvang om 14.30 uur. Jongevrouwenwerking KAV-Lutgardis Woensdag 12 februari om 20 u. handelt men In het Gildenhuis over 'Gevaarlijke toestanden in de gezinssfeer'. Eén en ander kadert in een reeks onderwerpen, behandeld bij de klub Jon- gevrouwen van KAV. Zwemlessen Uitreiking fietsplaten De fietsplaten worden voor het centrum uitgereikt op 13 fe bruari, vanaf 9 tot 12 en van 13.30 u. tot 15 u. in het gemeen tehuis. De Opdorpenaars kunnen op 17 februari van 13.30 u. tot 15 u. in zaal Drijtoren terecht, en wie den Opstal bewoont, kan zich op 24 februari, van 13.30 tot 15 u. aanbieden in zaal Beukenhof. Een fietsplaat kost 50 fr., een bromfietsplaat 80 fr. Karnavalbal in Kallo In de zaal van de Rode Valken heeft zaterdag 8 februari om 20 u. een karnavalbal plaats. De Jeugdvrienden van Kallo nodigen uit. Inkom gratis. figfe F fri1 Vrouwenverenigingen Kieldrecht v ri? Bij KAV vindt maandag 10 februari een gespreksavond plaats ■fifiK:;«SRv i k F met mevrouw Verbeuren. Begin om 19.30 uur in Het Centrum. %3H -- WBi Mk m De Landelijke Gilden en KVLV van Kjeldrecht richten diezelfde jBf ÉÉt «i f dag te 14 u. een kinderanimatieriamiddag in ter gelegenheid van J. karnaval. KVLV van Prosperpolder is dinsdag 11 februari samen in het W Jeugdcentrum met als gespreksthema 'Op bezoek'bij de gy- necoloog'. Aanvang te 13.30 u. rj r n De Landelijke Gilde houdt dinsdfag 11 februari ook kaartnamid- Lebbeke. De Roodkapjes van Heizijde orgamzeerden zaterdag een sfeervolle Breughel <jag te 14 u. in het Centrum te Kieldrecht (G. Breckx) Ruilklubs De Haasdonkse Ruilklub Sint-Pleter richt zaterdag 8 februari een ruilnamiddag in van 14 u. tot17 u. in het Parochiehuis. Zondag trekt men naar Melsele, waar vanaf 9.30 u. tot 12 u. een ruilbeurs plaatsvindt in de Deken Ivenszaal. Karabijnschieten Vrijdag 7 februari te 20 u. verzamelen de Beverse kara- bijnschutters in het klublokaal aan de Hof ter Wellelaan voor een wedstrijd tegen de Hofschutters. Verder is er iedere zondag trai ning van 10 u. tot 13 u. Dorpsraad in Kallo Het feestkomité van Kallo plant een traditionele karnavalviering Dinsdag 11 februari te 20.30 u. verzamelt men met de mede werkers aan het Gemeenteplein. KAV te Doel In de Parochiekring van Doel richt de KAV-afdeling een bezin- ningsavond in op woensdag 12 februari. Het onderwerp is 'vrede'. Om 18.30 u. aanvang met mis. Te 19.15 u. voortzetting in de Parochiekring. Vrasene in foto's De Amedee Verbruggenkring opent zaterdag 8 februari in de gemeentelijke lagere school aan de Nieuwe Baan te Vrasene een fototentoonstelling over '850 jaar H. Kruiskerk-Vrasene in foto's' van Ludwig Thoen. Opening te 18 uur. Verwelkoming door A. De Block, muzikale omlijsting door de Akkordeonklub Jong Waasland Inleiding door E. Oste, pastoor en officiële opening door P. Goossens, sche pen. De expositie is toegankelijk op zaterdag van 18 tot 21 u. en op zondag 9 februari van 10 tot 12 u. en van 14 tot 20 uur. Kinderkarnaval BGJG De Bond voor Grote en Jonge Gezinnen afdeling Vrasene richt maandag 10 februari een karnavalsfeest in voor kinderen tot 12 jaar. Begin om 14 u. in de Parochiekring. SVV-vergadering De Socialistische Vooruitziende Vrouwen houden woensdag 12 februari algemene ledenvergadering met goedkeuring van het jaarprogramma en koffietafel. Aanvang om 19.30 uur in café Rozenboom. Ontspanning voor derde leeftijd Op zaterdag 15 februari organizeert de vzw Bravo een ontspan ningsnamiddag voor de derde leeftijd in het rustoord Meulen- broek aan de Markt te Hamme. VZW Bravo is een nog jonge club die zich tot doel heeft gesteld ontspanning te brengen voor de bejaarden, de minder-validen en de gehandikapten. Voor deze eerste aktiviteit heeft men een beroep gedaan op de bekende entertainer Staf Permentier die met zijn maats vanaf 14.30 uur te gast zal zijn. ledereen is op deze namiddag welkom en de toegang is gratis. Aktueel In februari zal de maandelijkse informatiebrochure Aktueel niet verschijnen wegens ziekte van de samensteller, Paul Engelbeen, bediende van de gemeentelijke culturele dienst. Voor het huren van een lokaal in het Peperholleken, moe ten de verenigingen zich voorlopig wenden tot Prosper Thierens, op de gemeentelijke drukkerij. Peperstraat 2. Lebbeke. Het dynamisch bestuur van de Liberale gepensioneerden. Op de foto ontbreekt voorzitter Leon Siccard. (G. Breckx) Toeristische mededelingen De V.V.V. Hamme is druk doende met de voorbereiding van het toeristisch seizoen. De nieuwe V.V.V. stand, ontworpen door de gemeentediensten, zal voor het eerst te bezichtigen zijn tijdens het Vakantiesalon te Dendermonde. Aan de Oude Durme worden de dijken verbreed. De V.V.V. Hamme had vong jaar reeds cfe bewegwijzering van de wandelpaden in dat gebied verbeterd. Omdat de dijk vanaf de Watermolen tot aan het Palingshuis er erbarmelijk bij lag, vooral bij regenachtig weer, waardoor het bewandelen van de dijk bijna gevaarlijk werd, wordt er werk gemaakt om ae dijk te verbreden. De werken vorderen goed en wanneer het werk zal voltooid zijn zullen velen opnieuw kunnen genie ten van dit prachtig natuurgebied. In het gemeentelijk magazijn is men bezig met het schil deren van de wandelborden, die volgens planning zullen geplaatst worden bij het begin van het toeristisch seizoen, aan de vertrekpunten van elke wandeling. Zoals in De Bunt, aan de Mirabrug, aan de watermolen, op ■het dorpsplein van Moerzeke, aan de kerk van Kastel. Hamme is inderdaad een paradijs voor de wandelaars Wielerwedstrijden Vorige week bereikte de nieuwe schepen van de sport, Frangois De Graef, een akkoord met al de wielerclubs die één of meerdere koersen organiseren in Groot Hamme. Er werd afgesproken om maximum 20 koersen te laten door gaan onder dezelfde voorwaarden als in 1985 Veldritten zijn hierin nie^ inbegrepen, evenals de beroeps- rennerswedstrijd. De wielerclubs beloofden zich aan de ge maakte afspraken te zullen houden. - BD Moerzeke Moerzeke-Pronostiekersclubs 'Eerlijk duurt het langst' bij Raymond Drieghe Ronny Daes was de enige winnaar met 8 punten. Luc Ost staat aan de leiding met 99 punten. 2. is Annette D'Heer 98 punten en derde Raymond Drieghe 96 punten, aan het staartje bengeit Danny De Clercq met 58 punten. 'Qnder den Toren' bij Julien Verhofstadt. De winnaars waren: Marianne Van Riet en Louis Windey ieder met 9 punten De top van de rangschikking: 1 Hugo Willaert 142 punten, 2. Katrien De Kuyper 140 punten. De rode lantaarn blijft bij Paul Stobbelaers met 62 punten. 19758 106 JEANNINE

De Voorpost | 1986 | | pagina 25