Jan De Wilde was er, maar waar het publiek Stekene Wichelen BEECKMAN 053/70.02.93 JO-SPORT 052/21.17.59 /MOTO'S V HOFMAN 053/70.33.95 NIEUWLANDT 053/70.28.61 PUBLICITEIT 052/21.40.60 26 Jaarlijkse grote Karnavalstoet te Moerzeke Zondag 9 februari e.k. wordt het groots karnavalgebeuren ingezet met de traditionele stoet. De karnavalviering is tel kens iets speciaals. Zondag 9 februari wordt de stoet gevormd in de Boonstraat en het vertrek is om 14 uur. In volgorde zal men langs vol gende straten trekken: Boonstraat, Pr. Poppestraat, Hulstwijk, Donkstraat, Molenstraat, Dorp, Burg. Lemmens- straat, Geeststraat, Hazeldonck, Ommegangstraat, Bloe- menstraat, Vredestraat, Kon. Boudewljnlaan, Kauterstraat, Ommegangstraat, Dorp, Kasteellaan, Killestraat, Rogge manstraat, Koningsplein en Molenstraat. In de Molenstraat aan het pleintje aan café Brouwershuis zal de tribune opgesteld staan en zullen de opvoeringen plaats hebben van de verschillende groepen. r De prijsuitreiking zal plaats hebben om 19 uur in de zaal 'De Vier Gekroonden' Koningsplein. De deelname van volgende groepen en wagens is reeds verzekerd: Prinsenwagen Prins Robert III met hofdames Kristel en Katty en Jeugdprins Davy en Jeugdprinses Davina. Prinsengilde 'Orde der Kruinoten' met Keizer Jan - Moes 1900 - Jamini- co's - Pallieters - Dipenassen - Chiro Moerzeke - K.L.J. Moerzeke - Kazoo's - Kastel 250 - Moese Sikken - K.L.J. Kastel. Deelnemende muziekverenigingen: Kon. Fanfare 'Eendracht' Moerzeke - De Bolhoeden - Tsjing Boem Dendermonde en Majoretten Hamme. De reklamestoet vertrekt om 13 uur aan de kerk op de Dorpplaats en doet eerst Kastel aan om daarna de eigen lijke stoet vooraf te gaan. Sint-Niklaas Film van Woody Allen In de serie 'Filmforum' wordt op 12 februari om 20u15 in zaal Select aan de Parklaan de prent «Broadway Danny Rose» voorgesteld. Woody Allen maakte deze prent in 1984. Satire en karikatuur op z'n best. Lebbeke. De belotters van de Bierboom huldigden vorige zondag hun kampioen Leon Van Den Abbeel. (G. Breckx) Lebbeke. kampioen '85 van de Sjarlottekens werd Josephine Cooreman. De bestuurt den mochten mee op de foto. (G. Breckx) Kwallteitsprodukten kopen Woensdag 12 februari om 20 u. houdt de verbruikersklub van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen - Stekene een bijeenkomst onder het motto «Beredeneerd aankopen van kwaliteitsproduk- ten» Mevrouw Baeyens is voordrachthoudster en ze zal ook een gerecht bereiden met produkten die het Quality Control-label dragen. In het Schuttershof, Kerkstraat 61 in Stekene. Temse Belangstelling voor bibliotheek Temse blijft groeien 1985 was voor de Gemeentelijke bibliotheek van Temse een jaar vol belangrijke beslissingen naar de toekomst toe, met als hoogtepungen het voltijds gorden in 1986 en het oprichten van uitleenposten in de deelgemeenten Elversele '1986' en Tielrode '1987' Daarnaast werd het plan opgevat om van deze kulturele dienst een dynamische en gebruikersvriendelijke instelling te maken. De werkingsresultaten die in 1985 werden behaald, wijzen erop dat inspanningen zoals o.a. het organiseren van de 'Week van de openbare bibliotheek' en het opstellen van een keuzelijst met jeugdboeken geen nutteloze initiatieven waren, maar extra vi tamines leverden voor de normale groei van de bibliotheek. De nu volgende cijfers tonen een voortzetting van de reeds in voorgaande jaren opgemerkte stijgende lijn: het aantal inge schreven leners groeide van 1743 naar 1886, wat een verhoging betekent van 8 terwijl het aantal uitleningen steeg van 82.828 naar 89.871een verhoging van 9- Ook in 1986 zullen nieuwe ideeën gerealizeerd worden, zoals bijvoorbeeld het samenstellen van een verzameling boek besprekingen uit kranten en tijdschriften ten behoeve van stu denten uit het middelbaar onderwijs, en het gevoelig uitbreiden van het aanbod Frans- en Engelstalige romans. 'M.R.' GEBOORTEN Schuer Alan, Wichelen, Bohemen 101, z.v. Eddy Schuer en v. Katrien Moens Van Hauwermeiren Catherina, Wichelen, Elsbrug, 123, d.v. Rudy Van Hauwermeiren en v. Marina De Turck, Haentjens Olivier, Wichelen 'Serskamp', Verhoogstr. 22A, z.v Jacques Haentjens, e.v. Hilde Baeyens. Van Waelvelde Wendy, Wichelen 'Schel.', Suikerstraat 36, d.v. Denis Van Wzelvelde en v. Kristin Van de Velde Beeckman Melissa, Wichelen 'Schel.', Hekkergemstr. 18, d.v. Johan Beeckman e.v. Emilia Aelterman Bracke Stefanie, Wichelen, Statiestr. 19, .d.v. Jan Bracke en v. Karine Verstraeten Van Bockstael Karei, Wichelen, Dorp 21 (B, z.v. Luc Van Bockstal e.v. Ingrid Van de Velde Van Boxelaer Karen, Wichelen, Rimeir, 90, d.v. Ludwig Van Boxelaer e.v. Lydia Van Schepdael Van Huffel Carmen, Wichelen 'Schel.', Wettersestraat 39, d.v Johan Van Huffel en v Brigitte Vandenbroucke Elouch Mohamed, Wichelen 'Schel.', Wettersestraat 62, z.v. Ahmed Elouch e.v Radia Barghouti. HUWELIJKSAFKONDIGINGEN Fransen Kris, Wichelen 'Serskamp', Billegem 22 en De Poorter Patricia, Wichelen 'Serskamp', Nieuwstraat 4 Henderickx Frans, Wichelen, Doornweg 23 en Van Kut Sonja, Wetteren, Jan BROECKAERTLAAN 44(1 Van de Velde Luc, Wichelen 'Serskamp', Wanzelesteen- weg 57 en Bauwens Lieve, Wichelen 'Serskamp', Galgen- berg, 55 Moerenhout Frangois, Wichelen, Elsbrug 72(A, en Bracke Marina, Wichelen, Elsbrug, 72(A Winckels Alan, Wetteren, Moerstraat 10 en Van de Putte Nancy, Wichelen 'SchelBurg. d'Hollanderlaan 29. Van Belle Jean, Berlare, Boswegel 3, voorheen Wichelen, Dorp 35 en Devriendt Marie-Louise Berlare, Boswegel 3, voorheen Wichelen/ Dorp 35. OVERLIJDENS Vermaeren Alois, Wichelen 'Schel.' Bruinbekestraat 66, echtgenoot van Bauters Julienne, 75 j. Balduck Leo, Wichelen, Dreefstraat, 12, echtgenoot van Brondeel Julienne, 73 jaar Van Geert Jules, Wichelen 'Schel.', Wettersestraat 18, we duwnaar van De Greef Rachel, 83 jaar De Ro Jean Baptiste, Wichelen 'Schel.', Verhoogstraat 10, echtgenoot van Wynant Helena, 82 j. Grysolle Camilla, Wichelen, Rimeir 83. echtgenote van De Winne Gustavus, 74 jaar. Vernimmen Martha, Wichelen 'Schel.', Hoogstraat 46, echt genote van Elegeert Omer, 79 jaar.Praet Lena, Wichelen 'Schel.', Bellekouter 21, echtgenote van Van Gijseghem Achiel, 73 jaar De Schutter Emilius, Wichelen, Paepestraat, 135, weduw naar van Lievens Catharina, 87 jaar Aelterman Marie, Wichelen 'Serskamp', Anker 14, echh- genote van Duytschaever Maurits, 81 jaar Govaert Anna, Wichelen, Margote, 64, ongehuwd, 80 jaar Van den Abeelle Joë, Wichelen 'Serskamp', H. Geeststraat 10, weduwe van De Taey Hubertus, 79 j. Lerminiaux Renatus, Wichelen 'Schel.', Bellekouter, 51, weduwnaar van Huylebroeck Melanie, 66 jaar Coorevits Erik, Wichelen 'Schel.', Stationsstraat 117, echt genoot van Van Herreweghe Andréa, 42 jaar Debuijck Julia, Wichelen, Dorp 33, weduwe van Vanneste Jean, 88 jaar Lebbeke. Vorige zaterdag werd in de zaal Casino het jaarlijks banket van de Lebbeekse gepensioneerden gehouden (G. Breckx) We spraken met Jan De Wilde Dendermonde. Voor de VU-afdeling van Oudegem sprak Paul Van Grembergen (fcj Piet Hermans) I Davidsfonds - Erembodegem met kleinkunstavond 'De Speleman' Davidsfonds - Erembodegem verwacht ruime belangstel ling voor een avond 'De Speleman', op zaterdag 22 fe- bruari 1986 te 20 uur, in het Parochiehuis van Erembo degem. Acht uitvoerders, twaalf instrumenten brengen er het sap I uit de wortels van de Europese volksmuziek. Op het programma: Keltische dansvreugde, Ierse vader landsliefde, humor en zwaarmoedigheid uit Vlaanderen, stemmen van hoop en levenslust, van drift, van lief en leed. Over liefde, dood, geboorte voert de groep elkeen langs het wisselende landschap van onze eigen Europese wor- tels! Toegang: D.F.: 100 fr. - niet D.F.: 120 fr. (Met de medewerking van het Noordstarfonds). Op vrijdag 31 januari trad in organisatie van de Vlaam- sche Vlagge Jan De Wilde op. Aan de reklame te zien verwachtten de organisatoren de grote massa zoals bij Jef Elbert en Willem Vermandere (die overigens schitterend was). Er werd in Dendermonde en omliggende geen aan plakbord overgeslagen. Jan De Wilde was er, maar het publiek had duidelijk zijn 'kat' gestuurd. Spijtig! Aan de publiciteit lag het dus niet. «Misschien omdat Maurice De Wilde op televi sie is», lacht Jan De Wilde tussen twee liedjes door. Jan De Wilde, de nu in Aai- gem wonende Aalstenaar, is blijkbaar nog niet vergeten. Liedjes uit zijn glorietijd zoals «Hé, ma ik kan het» en «Daar is de lente, daar is de zon», sloegen nog steeds in bij het aanwezige publiek Het eerste gedeelte van het optreden van De Wilde werd lelijk gedwarsboomd door de elektrische knarsjes in de geluidsinstallatie die en kel konden verholpen wor den door een aarding. Na de pauze was aan dit pro bleem verholpen en ook had Jan zijn mikrofoon beter af gesteld zodat de teksten beter verstaanbaar werden. Tech nisch gezien liep het eerste gedeelte dus niet op rol letjes. Humor In het programma zit heel wat humor, droge humor. Geen dijenkletserij zoals bij Urbanu8 of Willem Ver mandere maar humor om van te genieten la Godfried Bomans. Heel spitsvondig schudt hij tussen twee num mers enkele dingen uit zijn mouw. Deze laten je genie ten van zijn satirisch talent, ook al was het publiek niet steeds mee. Is die humor van voorop vastgesteld? «Ik weet meestal wel in welke richting ik iets ga zeggen, maar indien ik woordelijk alles op papier zou zetten. zou ik mezelf verraden», antwoordt Jan. Is die humor afgekeken van Urbanu8? Men zegt wel eens dat jij teksten schrijft voor Urbanus. Met een ontken nende blik: «Dat is niet waar. Ik heb nooit teksten geschreven voor Urbanus. Iedereen dacht dat. Hij is echter mans genoeg om dit zelf te doen. Wel heb ik 3 platen voor hem geprodu- ced en dan heeft Jean Blaute het op mijn aanraden over genomen. Ik vind van me zelf dat het me niet ligt, je moet daar namelijk heel au toritair voor zijn. Wat die humor betreft; ik heb mijn eigen lach en mijn eieren bewegingen. Dit is niets nieuws, dit deed ik in de jaren '70 ook al.», aldus Jan De Wilde. Nederland Als we de kleinkunst in het algemeen bekijken, is er een algemene vlucht naar Nederland. Ook Urbanus heeft een tournee door En geland achter de rug Is Vlaanderen verzadigd? Met een blik alsof hij niet goed begrijpt hoe ik het in mijn hoofd durft te halen om die vraag te stellen, antwoordt hij: «Maar kom, hoe zou je zelf zijn als je in onze plaats was. Indien het Nederlands overal gesproken werd dan zou je toch ook blij zijn in dien je in Amerika ge vraagd werd. Dat klein kringetje hier in Vlaande ren daar ben je snel rond. Een ander doorslaggevend argument is de akkomoda- tie die in Nederland veel be ter is dan in Vlaanderen. Men zit liever in een gemak kelijke zetel van zo'n schouwburg dan op een houten stoel van een turn zaal.» Moest je dan de kans geboden worden om ginds te gaan «spelen», zou je ze dan grijpen? «Tuurlijk, trouwens ik ben daar reeds geweest maar ik ben daar niet zo gekend als Urbanus en Raymond van het Groe- newoud.» Is die showbiss een hobby of aanzie je het als je full-time job? «Ik heb eigenlijk nooit iets anders gedaan. Na mijn Latijn-Wi8kunde ben ik naar het St.-Lucasinstituut gegaan. Laten we het half time noemen, ik zit er onge veer vier, vijf uur aan bezig per dag», antwoordt Jan. Maar wat doe je dan met de andere uren? «Och, ik heb tijd té weinig; ik schilder, teken, tuinier, knutsel, een poppenspel in elkaar zetten. Ik zou eigenlijk veel meer tijd moeten maken om te le zen. Ik ben er niet rijk van geworden, weet je.», lacht hij. Teksten Als je het repertoire van Jan De Wilde bekijkt, valt het mij op dat Jan zich vaak laat inspireren door gebeurte nissen die hem treffen, va- der-zoon konflikten. Zijn dit je enige bronnen? «Oh neen, ik schrijf over alles. Veel van wat ik in kranten lees of op televisie zie, sa men met persoonlijke erva ringen leg ik in mijn lied jes. Vaak kies ik het dan wel zo dat mensen zich in die n.B. situaties kunnen terugvin den. Je hebt altijd iets nodij als herkenningspunt.» Terwijl hij even nipt zijn pintje stel ik mijn laats vraag. Terwijl een artiest w de bisnummers in de kleed kamer verdwijnt en voor he publiek enkel nog een her innering blijft, gaf Jan D Wilde toch nog graag ee: extra-solo-bisnummer. Met de bloemen in de ham kwam hij terug op het po dium en vertelde met de no dige dosis humor nog enke le anekdotes. Is dit een normale act in j< programma of doe je dit ui! «konten tement»? «Oh, weet nooit goed wat zeggen Ik probeer dan te improvise ren, want als je iets voorbe reid hebt, het klinkt toch al tijd ingestudeerd. Ik hoi ook van wat originaliteit. Ik bedank Jan De Wilde er zou willen eindigen met dr woorden van Zr. Gabriël waarmee ook Jan De Wildf de avond besloot. «Meisjes, zie da ge morgen nog kommunie kunt gaan!». (bot Berlare. Herman Van Molle, jawel van IQ, woont al ee tijdje in Berlare en was een belangstellend kijker op tl toneelopvoering van «Eigen schoon» (jj) De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super- Bultex. Bergemeersenstraat 18 L AALST DENDERMONDSE RIJSCHOOL 052/21.37.94 Praktisch en theoretisch onderricht door gespecializeerde personen. De Dendermondse Rijschool- op slechts 1 adres: Veldstraat 47 Sint-Gillis- V Dendermonde A Alles, maar dan ook alles van sportartikelen alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels Dienst na verkoop Schoolstraat 48, Aalst Gekend voor de laagste prijzen Gespecialiseerd in de beste merken Alle benodigdheden en Wkleding5h16l16a10 J Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud verbeteren en herstellen. Langestraat 116 9300 AALST Een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten.

De Voorpost | 1986 | | pagina 26