Kerk van Aaigem wordt hersteld VIPS LEIDEN DE KWISDANS Gezinskwis te Hofstade Feest voor Aalsterse Senioren Hilde Droessaert, laureate Welsprekendheidstornooi Aalst Kintferkarnaval in Netwerk Minister Galle met de stofvod op Aalsterse raad Benoemingen in kinderopvang te Aalst 28 Op zaterdag 15 februari heeft voor de vijfde maai te Hofstade de gezinskwis plaats georgani seerd door de Bond van Grote en Jonge Gezinnen. Deze avond onder leiding van Her man Van Molle, presentator o.a. van de I.Q.-Quiz, heeft plaats in het parochiaal centrum en start te 20 u. Met een eerste grote ronde naar het publiek toe, worden de (kwis)paartjes gevormd. Er zijn niet alleen prachti prijzen te winnen doch tusse door is er een tombola en als toetje volgt een gezellig samen zijn. Toegang 50 fr. Gezins- kaart 100 fr. Alle Hofstadenaren welkom om familieleden en vrienden aan te moedigen LH Klassiek stramien met innova ties Het is me inderdaad wat. Zo maar 270 'Buggenhoutenaars' wie in de bosgemeente ge boren werd, er school loopt of liep, er werkt of werkte, mocht deelnemen bewegen aan een kwis deel te nemen is noch min noch meer dan een groot sukses. De bijval van de vorige edities zal hieraan niet vreemd ge weest zijn. Ook deze keer overigens offreerden de or ganisatoren aan de deelnemers en het publiek een gevarieerd kwisgebeuren. Elk van de 25 vragen die de teams voorge schoteld kregen gezien het groot aantal deelnemende ploegen werd de kwis in twee reeksen betwist werden niet alleen via een originele formu lering ingeleid, maar daarnaast ook geïllustreerd door een aan gepaste dia. Zo werd bvb. on der de noemer 'de royale vraag' geïnformeerd naar de naam van het ex-pornosterretje 'Koo Stark is the name' dat de in teresse van Engelse prins Andrew opwekte en stond 'de natte vraag' vanzelfsprekend in verband met dranken. Elke ploeg had via lottrekking een tafelnummer toegewezen gekregen en zag zich automa tisch op de vraag met hetzelfde nummer ook een 'tafeljoker' toegekend. Wat inhield dat zij op deze vraag het dubbel aan tal punten kon verdienen. Alle ploegen vanaf tafelnummer 25 en volgende, speelden allen met vraag 25 als tafeljoker. Voor de jurering deed de Vrije Openbare Biblioteek opnieuw een beroep op voorzitter André Van Duyse en op de leden J.P. Vandelanote, Odette Albrecht, Piet Bonnarens en Jos Mar tens. Ludo Cosijns presen teerde. De ervaring van de eerste kwi- savond heeft de organisatoren geleerd voortaan strenger op te treden ten inbreuken op artikel 12 van het kwisreglement, dat o.a. stipuleert dat het antwoord op de vragen slechts genoteerd mag worden nadat daartoe het startsein door de kwismaster werd gegeven. Om onregel matigheden op dit vlak te ver mijden moet het antwoordblad voortaan toegevouwen de hoogte ingestoken worden en zal het antwoord pas getoond worden wanneer de kwismaster de tafel bereikt heeft. Wedstrijd Na de eerste kwisavond het tornooi wordt gespeeld over drie vrijdagavonden voert 'Vips' de lijst aan. De volledige voorlopige stand: 1. Vips 46 2. Gem. Parafonenkoor 44 3. The Muppets 43 4. Leerkrachten BLO 42 5. Rolumanie 41 6. Revapsy 41 7. BGJG-centrum 40 Buggenhout. Het ouderkomitee van de KSA mengde zich ook in de strijd (G. Breckx) 8. Marodali 38 VAL-Buggenhout Ouderkomitee Ro-VKsj Kwistet Speelvogels 13. Bobo 38 Splitting Image 38 The Thinking heads 38 16. Focus 37 De Kookmannen KVG 19. Long long 37 20. 't Zal wel 36 21. KWB Opdorp 36 22. De Contra's 35 Wielewaal 's Heerenbosch Geburencomité Zithan 25. De Genadelozen 35 26. Revanok 35 27. Ouderkomité KSA-Bug- genh. 34 28. Iverto 34 29. VP-Spelemee 34 30. De Bende van Jan de Lichte 33 31. Chiro Hemo Opstal meis jes 33 32. De Cari's 33 33. liCSC 32 Sportopedic 35. The Gang of five 31 36. Oud-leiding Chiro Hemo Opstal 29 KSA Buggenhout 38. Atoom 29 39. Last Generation 26 40. Bibliotheek Opstal 26 41. Hepacuja 26 42. Kweetnie 26 Last but not least 44. Chiro Opstal aspiranten 25 45. Moeders Mooiste 25 De Huifkartrekkers VTB-VAB 48. KWB-Centrum 25 49. Plastiek Chocopot 25 50. Volleybal BGJG-Opdorp 24 Chiro Opstal leiding 52. Je weet maar nooit 22 53. De Bostrappers 21 54. VKSJ-Ro Buggenhout 21 55. Quetzalcoatl 15 De ploegen na deze eerste avond gerangschikt van de 29ste tot en met de 55ste plaats, spe len op 7 februari de eerste reeks,n die start te 19.30 u. stipt. Omstreeks 21.30 u. start de tweede reeks die de ploegen die de eerste helft van de rangschikking bevolken omvat. Vermelden we nog dat de ge middelde leeftijd van de deel nemers aan deze eerste avond 26,5 jaar bedroeg, de win nende ploeg een gemiddelde leeftijd van 21 bezat en de ge middelde leeftijd van de laatst gerangschikte ploeg 16 was. De oudste deelnemers werd in 1920 geboren en maakte deel uit van het 'Geburenkomitee Zithan'; de jongste deelnemers worden dit jaar zestien en wer den gevonden bij Volleybal BGJG-Opdorp, Kon. Ge mengd Parafonenkoor en Leerkrachten BLO. Van de 270 deelnemers wonen er momen teel 210 op Buggenhouts grondgebied. Volgende ronde: 7 februari, 19.30 u. Zaal Ter Roest. Pierre Van Roeaem Na de herstelling van de kerk van Erpe komt deze van Aai gem aan de beurt. In de eerste gemeenteraadszitting van 1986 kon men door schepen H. Mailefroy vernemen dat er een fiks bedrag mee gemoeid is. Het wordt een uitgave van ongeveer zeventien miljoen frank maar dit is verantwoord vermits het hier gaat om een gebouw 'met kuituur-histo rische waarde', aldus de schepen. Buggenhout. Chiro Opstal nam meteen de leiding G. Breckx) In de lokalen van de G-Bank vonden de schifting en de fi nale plaats van het tiende door de Jonge Ekonomische Ka mer Aalst georganiseerd welsprekendheidstornooi. Kilde Droessaert, studente aan de Dames van Maria en aan de akiïdemie waar ze diktie en voordracht volgt, haalde de eerste pry's binnen. Wat haar naast een minitrip een plaats voor de nationale finale die plaats heeft te Sint-Niklaas opleverde. kommissie Hector De Baere, Nationaal opgelegd tema architekt en plastisch kunste- Vooral voor jongeren zonder naar Achiel Hutsebaut, ervaring maar misschien is sistent bij de direkteur van het dit een plusfaktor voor hun Europees Vakbondsinstituut kreatjviteit zonder enige rem- Martin Hutsebaut, opdracht- ming bleek het tema 'Eigen houder van het Brussels Con- keuze; Vrije keuze' lang niet servatorium Freddy Vander makkelijk. Bauwede en namens de Gene- De 17 kandidaten bogen er zich raie Bank in wiens lokalen het elk met hun eigen visie over en allemaal doorging funktionaris het werd beide avonden voor de Norbert Buys, vele luisteraars een boeiende De openingsrede werd gehou- avond. den door voorzitter van de De leden van de Jonge Eko- jonge Kamer Wim Van Cau- nomische Kamer konden in de ter. Kommissiedirekteur Erik evolutie van de houding van het yan Driessche lichtte doelstel- publiek een duidelijke vooruit- ijngen en organisatie van de gang onderkennen. Zonder wedstrijd nader toe en de pre- goed- of afkeuring, niet panic- sentatie lag in handen van Luk kerig wanneer het op het po- Van den Broeck. dium even minder vlot verliep TV-man van de IQ-kwis Her en steeds zeer attent voor Alle man Van Molle stelde samen kandidaten. Het Welsprekend- mej (je lieve verschijning 'Mer- heidstornooi heeft dus posi- hna' Mieke Bouvy de vragen tieve konsekwenties zowel voor waarbij de kandidaten wel eens de aktievelingen op de Bühne duchtig aan de tand gevoeld als voor de luisteraars in de Van werden. Innis-zaal. De jury Olympische leuze Als jurylid fungeerden onder Omdat ook hier deelnemen voorzitterschap van Ria Peyn- duidelijk belangrijker werd saert Verstraete, lerares Ingrid geacht dan winnen werden een Verhaegen-Decoussemaker, aantal kandidaten gewoon vol- hoofdadministrateur EEG- eens chronologische orde van optreden ex-aequo geklas seerd. Het zijn Annicq Carl, Bernard De Cordier, Hilde De Craene, Annick Geeroms, An- nelies Troch, Bart Van Boxtael en Peggy De Kimpe. De laureaten 1Hilde Droessaert 2. Gert De Boever 3. Miet De Ruysscher 4. Stefan Vermeulen 5. Annouschka Vergeylen 6. Alexander Eemans 7. Sandra Brondeel 8. Hans Smet 9. Barbara Steenhout 10. Regien Veldeman 11. Liesbeth Bogaert 12. Jeroen van Keymeulen. Proficiat. Dat hij dit onderstreepte zou betekenen dat hij begaan is met het kuituurpatrimonium en terecht want de Sint-Niklaas- kerk van Aaigem is een be schermd monument wat trou wens een financieel voordeel is voor de gemeente vermits ze daardoor slechts een vijfde van de kosten moet dragen bij herstellingen. De schepen was nog aan zijn uitleg bezig toen fraktieleider Et. Bliki (CVP) akkoord was om de beslissing van de kerk- fabriekraad van Aaigem zon der meer gunstig te adviseren. Maar zo vlug zou het niet lo pen want E. De Temmerman (PW) was zeer verwonderd over het gunstig advies en hij wilde van zijn eigen meerder- heidsgroep weten waarvoor de 198.000 fr., in het dossier ver meld, moest dienen. Schepen Mailefroy verklaarde dat het bedrag bestemd is om vooraf gaandelijk en dringende herstellingswerken te betalen en drukt er op dat het hier gaat om advies van de kerkfabriek. Tuurlijk vieren je ouders kar naval. Maar ze weten niet goed wat dat is. Wij wel en jullie ook. Een vreemde keizer uit een ver land schreef ons dat hij het ook eens wou weten, hoe jullie kar naval vieren. En dat hij zeker langs kwam. Dus: verkleed je maar, hoe gekker hoe liever. En wie niet gekleed of geverfd is, die kleu ren we dan zelf wel bij. Je moet natuurlijk wel iets kun nen om aan die vreemde gast te tonen: je vinger wegtoveren, je tong uitsteken, je snottebel ope ten, eender wat. maar iets moet je wel kunnen. Anders zoeken we wel samen iets: een liedje kunnen we maken of zo maar doen alsof we Madonna zijn. Maar de keizer moet een mooie voorstelling krijgen. Tussendoor zullen we dansen en we zoeken wel een gooche laar en er zijn al kinderen die willen playbacken (je weet wel, zoals op de TV). Natuurlijk kom je, want je bent de mooiste clown of de lelijkste cowboy. We maken er samen een groot feest van, want dat is toch echt karnaval. Zaterdag 8 februari te 15 uur. Toegang: 80 fr. 60 fr. (redukties) 50 fr. (groepen). Organisatie: Netwerk Maar toch drong E. De Tem merman om wat zwaarder aan deze kwestie te tillen 9vermits er zeker nog meer onkosten in die aard zullen volgen). Boven dien vond hij het dossier niet volledig genoeg om er nu al tot een advies over te gaan. Sche pen De Wolf (SP) wees er op dat dringende herstellingswer ken altijd primeren en dat er bijgevolg in dit geval een ze kere procedure moet gevolgd worden die er in bestaat: ad vies te vragen bij Monumenten en Landschappen, dossier- ontwerp aan de raad voor te leggen, na goedkeuring terug te sturen. Het dossier werd echter niet teruggezonden om de programmatie van het bestuur niet overhoop te halen. Nadat schepen Mailefroy de verplichte dokumenten, nodig voor het dossier, opgesomd heeft, besluit Et. Bliki dat de oppositie het eerste agenda punt gunstig wil adviseren om dat het voorontwerp aangepast werd aan eventuele proble men. Interpellant E. De Tem merman wenste vooralsnog te onthouden. Openbare werken In de raad werd o.a. beslist om een schuilhuisje te plaatsen in de Kloosterstraat, dit ten ge rieve van de autobusreizigers te Mere. Een bestek voor een bedrag van 84.000 fr. werd goedgekeurd om de openbare verlichting uit te breiden aan de Ledeweg te Erpe. Toch merkte raadslid H. Van Wilder op dat er hier een variante van Intergem blijkt te bestaan omdat er een bedrag van 24.000 fr. niet bijgerekend werd en alhoewel schepen De Grave verklaart dat het hier niet om een volledige vervanging gaat, vervolgt H. Van Wilder dat in Burst toch hetzelfde ge beurd is voor dergelijke wer ken en waar het evenmin een vervanging betrof. Schepen De Grave geeft ook nog kennis van voorziene investeringen door Intergem, o.a. werken van kleine omvang en deze van een miljoen frank en meer, die dan tot de grote uitvoeringen gere kend worden. Zo kan men we ten wat er nog op het programma staat, voor diverse projekten althans. Vervolgens diende men de aanbesteding goed te keuren voor de reeds veel omstreden pendelparking in de nabijheid van het station te Burst. De prijs opgemaakt door de laagste bieder bedroeg 12,8 miljoen fr. wat volgens E. Bliki toch een stijging van 17 proc. betekent. Volgens schepen De Grave is dit echter een normaal verschijnsel omdat de materia len intussen fors opgeslagen zijn. Dit nam niet weg dat de oppositie dit agendapunt niet wilde goedkeuren vooral om reden dat vroeger geformu leerde voorstellen geen gehoor vonden bij de meerderheid. Ook onafhankelijk raadslid L. Van Durme kon zich niet ak koord verklaren met het volle dig verloop van het projekt en stemde eveneens tegen. Het projekt om in de omgeving van de Lange Ommegangstraat te Erpe een sociale woonwijk op te richten begint langzamer hand vaste vorm te krijgen. De aanbesteding voor de aanleg van wegen en riolering is ten einde en de uitslag van de laagste bieder bedraagt 12,8 miljoen frank waarvan het aan deel door de gemeente te be talen ruim twee miljoen be draagt. In verband met dit punt was alleen raadslid L. Van Durm niet akkoord. Een lening van 350.000 fr. ter financiering van verbeterings- werken in de Kortestraat te Mere werd unaniem goedge keurd maar terloops vond raadslid Bliki het nieuw sys teem van financieren met het Gemeentekrediet nogal ondui delijk. Schepen De Langhe, die nog kwijt wou dat de intresten aan de marktevolutie gekop peld zijn, beloofde een kopie over de nieuwe reglementering ter beschikking te stellen. Om te besluiten geeft J. Van Den Steen nog melding dat de plaatselijke openbare bi bliotheek van Erpe-Mere ein delijk de erkenning verworven heeft. JV Op maandag 10 maart organi seert het stadsbestuur een Feest voor Senioren in de Kei- zershallen. Ingang via het par keerterrein aan de Beek- veldstraat. Een organisatie van de Gezins-, Gezondheids- en Welzijnsbeurs. Programma 14 u. Paneelgesprek over "Be jaardenzorg voor morgen". Tussendoor optreden van de Aalsterse Zangkoren. 16u30 Koffiepauze 17u30 Optreden van Keizer Kamiel en Ajuinboer 18u00 Optreden van show groep "Maria Teil" met "De Gouden Toppers" 20u30 Einde. De deelname in de onkosten bedraagt 40 fr., houders van een Plus-3 Pas 20 fr. De inschrijvingskaart geeft recht op een gratis consommatie van max. 20 fr. De senioren die het wensen kunnen opgehaalden terugge bracht worden met speciale au tobussen, mits betaling van 20 fr. Teneinde de organisatie zo vlog mogelijk te kunnen voorberei den, verzoeken wij u tijdig in te schrijven (voor 25.2). Bussen Deelnemers worden met bus sen opgehaald. Bus 1: Moorsel Houten Kruis te 12ul5, verder Steven en Rijger Bus 2: Moorsel Koebrug te 13 u en verder Waver en hoek Groenstraat-Eksterken. Job Bus 3 Nieuwerkerken: Dorpl 12ul5 en verder Maal, Edix-I velde en hoek Bremtstraat- j Edixvelde. Bus 4: Nieuwerkerken Laar te Ne 13 u. en verder hoek Pijpe-j beek-Hoezestraat, Brug Dries,] café Roman Terjode en rustoord j Hopperank. Bus 5: Erembodegem: kerk te 12ul5 en verder rondpunt Ka- pellestraat, Leuvestraat-Van 11 Asschelaan, Hogeweg-Brussel- j baan en Immerzeeldreef (so-1 ciaal centrum). Bus 6: Aalst Sint-Anna te 13 u. v en verder Merestraat-Gent- en Rustoord Sint- v0< k« Bus 7 Meldert Hoogstraat te on 12ul5 en verder kerk Nievel en liel Doment. 19, Bus 8: Gijzegem Dries te 12ul3 jj£ en verder gemeentehuis en Hoek waarna Hofstade Mo- lenstraat-Steenweg, Babbelaar - Overbroek. gemeentehuis, Zijpstraat, Brug, H Korte- hoekstraat - Noenstraat, Cons- cièncestraat - Steenweg en Blok j Borremans.' Bus 10: Moorsel station te 13ul5 j en verder Dorp. Bus 11: Herdersem kerk te i 12ul5 en verder grote kapen en j kapel Boskant Waarna Aalst Abdijstraat, Bo- I termelkstraat, Horebekeveld, Botermelkstraat en f nenstraat-Groenstraat. Bus 12: Aalst H Hart kerk te 13 j u. en verder Rustoord Sint-Lie ven LH Aalst. Hilde Droessaert werd de laureate van het welsprekendheidstornooi (a) De jongste gemeenteraadszit ting kreeg wel een «nieuw» lid in de persoon van gewezen minister Mare Galle maar an derzijds waren er zoveel onbe zette stoelen dat getalmd werd met de aanvang van de zitting omdat de meerderheid niet in aantal was. SP-fraktieleider Edgard Hooghuys zegde wel dat de oppositie de zaal niet zou verlaten nadat hij had gehoord dat raadsleden Alloo, De Bru- cker, Van Laethem en Ver- massen geldig waren veront schuldigd. Op de schepenbank bleef echter ook een plaats open wat de burgemeester dui delijk geen genoegen deed Mare Galle herinnerde zijn bij de aanvang van de bestuurspe riode afgelegde verklaring dat hij onmogelijk de zittingen van de gemeenteraad kon bijwo nen. Deontologisch is het in derdaad onverenigbaar, tege lijkertijd gemeenteraadslid en toezichthoudende minister te zijn. Ministers moeten al eens beslissingen treffen die daarom niet altijd parallel lopen met de houding die ze als gemeen teraadslid zouden hebben aan- luintjeszakdock zijn zetel na drie jaar vrij te zijn gebleven had afgestoft werd hij in de raad welk geheten door de di verse fractieleiders. Jan Caudron ziet in de aanwe zigheid van de ex-minister een verrijking van de gemeen teraad als zijn inbreng evenre dig zal zijn met het aantal be haalde voorkeurstemmen. Ook de parlementaire fraktie in de raad wordt nu een «triumviraat Caudron-Galle-Willems». Edgard Hooghuys ervaart bij de komst van Mare zowel een geluk als een ongeluk. Een geluk omdat de SP-oppositie er een sterke pijler bijkrijgt en een ongeluk omdat de stad Aalst haar minister verliest. Ook de burgemeester en de fraktieleiders Herman Goossens en Oscar Redant slui ten zich aan bij de welkomst woorden geuit ten opzichte van Mare Galle en de SP krijgt nog een dankwoord j_H Voor de Tweehagenstraat en de Oude Gentbaan werd bij mi nisterieel besluit een vaste personeelsformatie goedge keurd met in de Tweeha genstraat 15 vaste en 14 tijde lijke personeelsleden en voor de Oude Gentbaan 2 vaste en 1 tijdelijke. Voor de overige zes kinderdagverblijven bestaat er (nog) geen kader. Voorstellen Jan Caudron poneerde dan twee voorstellen. Voor de plaatsen met goedgekeurd ka der ten spoedigste examens or ganiseren om tot vaste benoe mingen te kunnen overgaan. Voor de andere zes kinderdag verblijven vraagt hij dat zou aangedrongen worden op het goedkeuren van een kaderwij ziging teneinde ook daar men sen vast te kunnen benoemen. Nuances Personeelsschepen Paul Stock man doet dan haarfijn de nuan ces uiteen tussen de verschil lende instellingen met elk hun mogelijkheden. De kinderen onderscheidt hij in liggerkes kruiperkes en loperkes. Niet te verwonderen van een jonge ge lukkige vader van twee nog Aalst. Dit is geen bankoverval, maar een karnavalis druk aan de slag met het verfpistool in de werkhalle (a) Jan Caudron stelde dat de opvang van kinderen door de stadsdiensten goed wordt georganiseerd. Naast de kin- derkrib aan de Tweehagenstraat en peutertuin en dagver blijf aan de Oude Gentbaan telt de stad nog zes kinder dagverblijven aan stedelijke kleuterscholen verbonden. Maar van de 57 personeelsleden werken er 44 in tijdelijk verband, 6 in het DAC, 6 als tewerkgestelde werkloze en één als vervangster. kleine afstammelingen. Hij antwoordt dat inderdaad tot vaste benoemingen kan wor den overgegaan, daar waar het kinderaantal zich heeft gesta biliseerd. Als er geaarzeld wordt heeft dat zijn redenen. Normen van betoelaging wer den gewijzigd en bij inkrimping van het aantal kinderen kan bij vaste benoeming de stad maar opdraaien. Het college zal daaromtrent de gepaste beslissing treffen Al leszins komen er examens om te belanden in een gedeeltelijk vaste formatie. -Jan Caudron resumeert dan dat er over zijn eerste voorstel exa mens zullen komen en dat er wat betreft zijn tweede voorstel na de kaderwijzigingen even eens benoemingen kunnen vol gen. Maar burgemeester Uyt- tersprot vindt dat wal al tc voortvarend. De situatie zal terdege onderzocht worden. Er volgt alleszins eep oproep naar kandidaten. En die zullen er genoeg zijn. (L.H.) Sfeer en spanning troef, vorige week vrijdagavond in zaal Ter Roest' te Buggenhout, waar de lokale Vrije Openbare Biblioteek niet minder dan 55 autochtone kwisteams mocht begroeten op de eerste avond van haar 7de Kwistornooi. Vermits elk team vijf kwissers mocht bevatten slechts vijf ploegen klaarden de klus met vier spelers en ook een zeer ruime schare supporters de,weg naar Ter Roest vond, was er aan volk en animositeit geen gebrek. Originele vraagstellingen en een presentator die spijts een af en toe tegendraadse mikrofoon, vlot ter taal was, maak ten van deze avond zowel voor de deelnemers als voor het publiek, een geslaagd avondje uit. Buggenhouts kwistornooi

De Voorpost | 1986 | | pagina 28