Drie dagen lang feestelijke karnavalklanken in opgesmukte sporthal Verkiezing Dendermondse jeugdprinsen op nieuwe leest geschoeid Vader Chantie en dochter Fabiola voeren karnavalstoet in Oudegem aan IJZIG KOUD EN AF EN TOE SNEEUW Baasrode weer op zijn kop tijdens showweekends Karnavalfeesten zuilen weer voor grote toeloop zorgen 3 Een paar jaar geleden ging het nieuwe karnavalkomitee over tot een drastische vernieuwing van het hele karnaval- gebeuren in de Denderstad. Men begon met het herschik ken van de prinsenverkiezing. Daarmee heeft men een aantal kritikasters de mond gesnoerd. Die beweerden im mers dat men over flink wat geld moest beschikken wilde men stadsprins van Dendermonde worden. In een tweede fase werd over- de meest koddige, de schoonst gegaan tot het stimuleren van verklede, de origineelste en nog de eigen karnavalverenigingen vele andere meer. Het is dui- die gegroepeerd werden onder delijk dat deze omschakelingen Dendermondse Karnaval verenigingen 'DKV'. Het over koepelend orgaan van de DKV's is het karnavalverbond en daarin hebben alle aan gesloten karnavalverenigingen hun woordje mee te praten. Geregeld wordt er vergaderd en het dient gezegd dat op die ver gadering bijna altijd alle DKV's vertegenwoordigd zijn. Het ge volg laat zich raden; van jaar tot jaar groeide de stoet in omvang en in schoonheid. En wat meer is: ook het aantal karnaval verenigingen nam toe. Waren er een vijftal jaar geleden maar vijf groepen, nu zijn het er al achttien geworden. Het tijdstip is nu volgens het komitee rijp geworden om de derde fase van de vernieuwing in te zetten en door te duwen. Die fase richt zich meer in het biezonder op de jeugd. Het eerste doel is het kinderbal. Ook daar wil men over enkele jaren positieve resultaten zien. De bedoeling zit voor om van het kinderkarnavalbal een echt karnavalfeest voor de al lerkleinsten te maken. Dat kan best. Men heeft de administratie van het hele feest in handen gegeven van enkele Dendermondenaars die op dat vlak enige ervaring hebben. Die groep zal verder door het leven gaan als de 'Floeretoeters'. Wat de verkiezing van het prinsje en het prinsesje aan gaat, zal de jury voortaan ook een grotere inspraak hebben dan vroeger het geval was. Toen bepaalde alleen het pu bliek het resultaat. De deelnemende kinderen die verkleed zijn, zullen ook geen snoepgoed meer krijgen als be loning, maar een leuk verras singsgeschenk. Verder zullen er prijzen wor den uitgereikt aan de mooiste, niet van vandaag op morgen 'picco bello' met andere woor den af zullen zijn. Van jaar tot jaar gaat men bijschaven tot men de ideale formule heeft gevonden. De verkiezing van de Dender mondse jeugdprinsen heeft plaats op zondag 9 februari vanaf 14.00 uur in de boven zaal van 't Peird op de hoek van de Veer- en de Kasteelstraat. De toegang is geheel gratis en het einde is voorzien rond 17.00 uur. Om de zaal te betreden moet men niet persé door het café, er is een aparte ingang voorzien. Na de verkiezing van het prinsje en het prinsesje volgt om 20.00 uur de aanstel ling van Prins Pierre I. Hij zal met zijn gloednieuwe prin senstaf geskulpteerd met een Ros Beiaard, aangesteld wor den in de raadszaal van het stadhuis, waarna er een rond gang zeg maar kroegentocht zal plaatshebben met de nieuwe prins op kop. Maandag in de loop van de na middag wordt dan het Ay- monshof aangedaan waarna men een rondgang maakt in de wijk Donckstraat. Later op de avond volgt er nog een rond gang van de DKV die start om 20.00 uur en die ieder jaar bie zonder veel sukses kent. Vermelden we tenslotte nog dat op zondag 16 februari de Den dermondse karnavalisten ver broederen met hun collega's uit het Duitse Pullheim. Dat be looft in elk geval heel wat te zullen worden. Onze weersverwachting Het karnavalweekeinde dreigt ijzig koud te worden. Bovendien kan er af en toe wat sneeuw vallen. Grote hoeveelheden lijken voorlopig onwaarschijnlijk. Het meest onaangename effekt wordt de wind die af en toe krachtig kan waaien. Tussen hogedrukgebie- den die zich van*IJsland over Finaldn tot Noord- Rusland uitstrekken en depressies over de Middel landse Zee wordt met winden van Noordoost tot Oost zeer koude lucht aangevoerd. Daarin trekken zwakke storingen mee die bewol king en nu en dan wat sneeuw veroorzaken. Tussen door zijn er opklaringen en als die 's nachts voorbij komen kan het streng vriezen. In grote orde zullen de minimumtemperaturen schommelen tussen -6° en -13°. Overdag bengelt het kwik tussen -2° en -7°, met een kleine opwarming na het weekend. Dit weertype zal tot midden volgende week aanhouden. Op de oceaan neemt intussen de depressie-aktiviteit toe, wat kan duiden op een weersverandering in de tweede helft van volgende week. Maar wat of hoe is vooralsnog een vraagteken. (EG) Baasrode heeft het voorbije weekend weer eens onderstreept dat het wil zeggen karnaval te vieren. Drie dagen na een wist het Feestkomitee van de Palinggemeente enkele duizenden toeschouwers naar de fraai omgetoverde sporthal van BB Panters te lokken voor een feestelijke avond of namiddag boordevol leute en plezier. Van overal waren ze gekomen, ook uit naburige gemeenten en steden, prinsen en kandidaat-prinsen, ex-prinsen en zij die ooit hun kans als prins hebben gewaagd. Ze waren er allemaal met de glimlach van de grote dagen. Tussen al dat volk wandelden de leden van het Feestkomitee, ondertussen bijna 20 man sterk, glimlachend van tevredenheid rond. Met recht en reden want deze negende editie van het bonte showweekend mocht er zijn. Keurig uitgedost in het uitgaanspak vervulden die leden van het Feestkomitee de taak die hen op voorhand was toegewezen. Alles was dus tot in de puntjes voorbereid en dat was merkbaar. roodse vedetten de spits af. Dat komt nadat voorzitter Veyt van het Feestkomitee iedereen har telijk welkom had geheten en erop gewezen had dat het kar- navalgebeuren in Baasrode nu al een sukses was. Waarin hij groot gelijk heeft. Het echte eerste optreden bracht Nana Mouskouri op het podium Dat dachten wij en niemand kon ons van die me- Applaus voor het feestkomitee Een goed gebruik in Baasrode wil dat het Feestkomitee het showweekend afsluit met een optreden dat telkens wordt ge plaatst in een of ander thema. Dit keer had men geopteerd voor «van karnaval tot kar naval». Vier seizoen kwamen daarbij in aanmerking. In die seizoens wisseling kwam zowat alles naar voor wat men zich kan inbeelden. Maar het werd alle maal prachtig gebracht. Het leek wel of er de hele tijd geroutineerde vedetten uit een of andere Parijse revue (maar dan veel meer kleding aan) op het podium stonden. En het publiek kletste in de handen dat het een lieve lust was. Applaus alom toen ook de leden van het feestkomitee richting Mexico trokken en een Nederlander op de planken zetten. Ook de modeshow waarbij de dames de winterkledij voor de heren showden, getuigde van veel fantasie en ludieke vond sten. Zoals achteraf ook kon worden vastgesteld wanneer de Dendermonde. Bont Show-weekend in Baasrode. Prins Calus p zijn gemak aan het Noordzeestrand (foto Piet Hermans) heren eens toonden wat de da mes de komende maanden over hun sierlijke ledematen gaan trekken om er zo voorde lig mogelijk voor te komen. Tussendoor kwamen een stel nationale en internationale ve detten op het podium in een bonte afwisseling, zonder hia ten. Het was weer feest in Baas rode. Vermelden we dat de techni sche ploeg van Incar Lebbeke geluid en belichting voor haar rekening nam en dat wil zeggen dat die perfekt was, dat voorzit ter Emiel Veyt zorgde voor een amusante presentatie van de verschillende nummertjes en dat het geheel goed geolied verliep onder leiding van Fer- nand Van Hoey. Voor de 24 maal in Baasrode Inderdaad, wanneer de lijn van de laatste weken wordt doorgetrokken, dan zal men volgend weekend in Baas: rode op de koppen kunnen lopen. Een massa volk op de prinsenverkiezing, nog veel meer belangstelling voor het showweekend, men vraagt zich af wat het zondag zal zijn wanneer voor de 24 maal de karnavalstoet door de straten zal trekken. Baasrode weet best wat karnaval vieren betekent. Het feestkomitee heeft zoals gebruikelijk is ook nu weer voor een biezonder druk programma gezorgd. Dat wordt al geopend op zaterdag 8 februari om 17.30 uur wanneer Prins Pierre aan huis zal worden afgehaald. De vlaggen zullen allicht weer wapperen langsheen de provinciale weg. Om 19.00 uur begint dan de zitting van de 'Orde van de Pa lingboer' op het gemeentehuis. De nieuwe prins zal daar officieel worden aangesteld en dan volgt er nog een mu zikale rondgang in de gemeente waarop de grote karna- valfuif van de KKH De Eendracht in de zaal Scaldis de za terdagse feestelijkheden sluit. Zondag 9 februari brengen prins en gevolg om 10.00 uur een bezoek aan het rusthuis en maken zij zich klaar voor de kavalkade. Voorafgegaan door een grote reklamestoet trekken meer dan 1.000 karnavalisten door de straten van de gemeenten. Binnen- en buitenlandse groepen, al dan niet met praalwagen en zeven muziekkorpsen zorgen voor de vrolijke noot. De reklamestoet wordt gevormd aan Driehuizen, de karnavalstoet in de Fabriekstraat en dan volgt men de Theo Vermylenstraat, Schuurkouter, Kloosterstraat, Dorpsplein, Scheepswerfstraat, Sint- Lirsmarusstraat, Baasrodestraat, Broekkouterstraat, Broekkouter, Baasrodestraat, Geerstraat, Smeyskens- straat, Rosstraat, Scheepswerfstraat en het Dorpsplein. Om 19.00 uur worden op het gemeentehuis de prijzen uitge reikt. Maandag 10 februari begint om 9.00 uur al de verklede rondgang voor niet al te lange slapers en om 16.00 uur volgt er een kinderparade. Om 15.00 uur is er de rally met om gebouwde fietsen en om 17.00 uur heeft voor de vijftiende maal de massale palingworp plaats, met als inzet de 'Gou den Paling 1986'. Om 19.00 uur staat er dan nog een rond gang van de Orde van de Palingboer op het programma. Dinsdag 11 februari brengen Keizer, Prins en gevolg een bezoek aan de straten waar de stoet nu eenmaal niet kon langskomen en om 20.00 uur defileren de Baasroodse kar navalisten voor een laatste maal uitgebreid. Dendermonde. In Oudegem werd Chantie I verkozen Quisquater werd prinses (vh) Dat was zowat de voornaamste vier kandidaten hun allerbeste vraag die zaterdagavond in de beentjes voor en dongen zij de zaal Ikaros werd gesteld. Voor hele avond naar de gunsten van alle kandidaten waren de ver- de vele karnavalisten uit Oude- wachtingen hoog gespannen, gem en omliggende. Maar ook Dat betekende dat zowel Mau- van ver buiten de stadsgrenzen rice Abbeloos die onder de waren prinselijke hoogwaar- naam Chantie I - zo is hij ook digheidsbekleders goeiedag het best gekend - zich had ge- komen zeggen aan de leden meld; als Danny Roelandt zich van de Orde van de Ajuin- sterk maakten over hun kan- prins, die meteen van de gele- sen. Eenzelfde verschijnsel bij genhcid gebruik maakte om de de vrouwelijke kandidaten kontakten te verruimen en de waar de echtgenote van Danny, broederbanden nauwer aan te Annemarie het zou opnemen halen. tegen Linda Quisquater. Mis- Nog vlug even de kandidaten schien lag de spanning hier niet voorstellen en omdat men in zo vingerdik te rapen, maar je Oudegem de emancipatie al weet bij een verkiezing toch een eind achter de rug heeft, maar nooit. Bijgevolg zetten de eerst de mannen. Zoals gezegd ning afbrengen. Maar achteraf bleek dat dan om Marie-Jean- ne Van Nieuwenhove te gaan die een schitterende play-back bracht van «Only love», het recente suksesnummer van de Griekse zangeres met de rech thoekige bril. Om het dan over een andere boeg te gooien tra den een groep tiroler buben en madchen aan, in traditionele klederdracht en voor een bil- lenkletser naar aloud gebruik. Jean-Pierre Tilley en de zijnen waren daarvoor verantwoorde lijk. Voor Schele Van der Lin den lag de inspiratie in USA for Africa en meteen was er een pleiade aan vedetten op het podium. Met de onmisbare Mi chael Jackson, die we iets later nog eens terug zouden kunnen bewonderen in de persoon van de zoon van Jacobie, die voor een schitterende act zorgde. Dendermonde. Eric De Decker diende zich zondag als Een zwaargebouwde, maar al- baby te laten vervangen in het Bont Show-weekend. Hij leszins biezonder lenige alter- maakte het dan maar wat te bont op het voetbalveld en eê° van Michael Jackson, die kreeg van de scheidsrechter een geel karton onder de neus, spontaan applaus kreeg het zodat hi, zondag rustig karnaval kan vieren foto Piet ZieMÜJa was' Prins Claus hermans) en zijn Collega Jef II al eens naar de noordzeekust gaan kij- Zonder enig noemenswaardig iaat gevonden in de zaal Seal- ken om er een eenzame visser probleem konden de ontelbaar dis. dan was vorig jaar over- een kanjer van formaat te zien vele bezoekers een plaatsje duidelijk gebleken dat die zaal ophalen. Lachen was het op- vinden ini de sporthal van de te klein was Als een geschenk nieuw met de Baby Sitter Bou- Panters, e voor e ge egen- uit de neme! werd in de loop gie. waarvoor men zondag een heid voorzien was en fraai po- van v .rig jaar de sporthal van beroep moest doen op een in dium. Het laatste werk van BBC Panters gebouwd en toen valler voor «babv» Eddy De kunstenaar Leo Van Stappen uitgerekend tijdens een basket- Decker, die een steenworp ver die het dekor uittekende kort balloos weekend samenviel der zich in het warm rende voordat hij kwam te overlijden. met de data van het Bond tegen de jongens van Opstal Een futuristisch dekor, waarbij Showweekend was de stap al Buggcnhout. Maar de baby gebruik werd gemaakt van bic- vlug gezet. De Pantershal werd zonder eenvoudige matom loch omgedoopl in een karnavaltem-1™' dlens' kwee' ™h, "'Is,te" lol een mooi geheel te komen, pel voor drie dagen Daar kcnd van z,l" taak André Van Hagelblank zoals de sneeuw was plaats en ruimte in over- Nieuwenhove koerste en spurt die eigenlijk op de velden had vloed, zo oordeelden de leden te als Mn volleerde Urbanus uit moeten liggen rond deze tijd van het Feestkomitee. Maar ei ande,re ,ormule 1 ,cirkos van het jaar. voorzien van de zo na hadden ze zich misre- over het podium, op zoek naar blauw-gele kleuren van Baas- kend op zaterdag toen om en Zljn Hl,,cntlt en toen dic dan rode en natuurlijk het vaandel bij de 1.100 toeschouwers kwa- Ulteindellik was gevonden, als bekroning. men opdagen en men stoelen bra^ht he< feestkomitee een sta in dat schitterende dekor evo- en tafeltjes te kort had. Nokvol t,scbe zoals het„ot* h°°" lueerden gedurende bijna vier dus. Vrijdag was het een tik- "'«*«<>'"8 van Hello Dolly, uur de ene karnavalgrocp na keltje minder, maar zondagna- Al was de verrassing die Sonja de andere, kreeg het Feestko- middag was het weer vollen op het einde te beurt viel, voor mitee de gelegenheid om zijn bak. Het gevolg was dat men de ',eve darae op hel ccrsK inbreng te presenteren en wa- veel te weinig tombolaloten in «ez,ch' nic'b,l nod<8 geweest, ren er natuurlijk ook een aantal voorraad had Het strekt het Leo Riet en co. brachten individuele karnavalisten die feestkomitee tot eer dat men een Parodic °P dc Strangers hun duit in het zakje deden nict zomaar hals over dc kop me' de ^aasro"dsf .s,ro8a" Baasrode op zijn best en wan- nog wat loten bijmaakte, maar no"s cn Keizer Staf &in8 met neer we dit showweekend heb- dat men rekening hield met de enkeIc ledcn van SoeP. al een ben meebeleefd, dan houden prijzenmassa die ter beschik- klJkJe ncmen naar Mexico. Als we ons hart vast voor wat het king werd gesteld en men zich het land er mderdaad zoveel te zondag gaat worden bij de had voorgenomen dat iedereen bicden heef! a's Pfud°- stoet. Meer nog: wat gaat het die een omslag met loten kocht, damc met de fruithoed, dan volgend jaar zijn wanneer een op zijn minst met een prijs naar Saan de Rode Duivels kwade drievoudig feest wordt gevierd: huis zou gaan momenten tegemoet 30 jaar karnaval, 25 jaar prin- Een programma dat in drie De Jaeobie-familie maakte dat sen en tien jaar Bond Show- delen was opgevat en waarbij het afsluiten van het eerste deel weekend. En daarbij komt dan de pauzes nogal ruim waren een dijenkletser van formaat nog een prinsenverktczing. bemeten, althans op zondag. wcrd, Dnc kcer "a clkaar 1987 wordt dus een uitzonder- Van die pauzes werd gebruik zor8dc men voor cen ander lijk jaar voor Baasrode. gemaakt om allerlei dingen in nummer en w»j kondcn zondag n. orde te brengen, maar die na- genieten van een optreden van Drie dagen vollen bak men lang niet alle ti,d in beslag, de Star Sisters. Had men tot dusver zijn toever- Gebruikelijk beten dc Baas- vertrouwde namen BBB de Pa(n)ters opende het tweede deel met een suk sesnummer van de Nederland se schcvcsmoelentrekker Van Duyn Een prachtige play-back van het klokkenspel. Dc Sim- plisten kwamen dan aan de beurt met een nogal lang uitge sponnen nummer met in de hoofdrol Fonnc T. Bones and his Red Hut Stinking Pillicator Band. Dan een tweede optre den van Prins Klaus, deze keer bijgestaan door Katinka. Prins Leo en Dolf Van Riet hadden een hele diskussic over «de mijnen» en hoe dat bij de matrozen nog tot problemen kan leiden, was na afloop meer dan duidelijk Marie-Jeanne Van Nieuwenhove maakte dan voor iedereen bekend dat ze elke nacht eenzaam is en voor de dames van BBC Panters was Family genoeg om een leuke bijdrage te maken, Maggie Van Ransbccck, Bob en Ronny presteerden om een spelletje alles of niets op te voeren en met bang hart keken we uit naar Pia Zadora en Jeremy Jackson. Schele Van der Linden zette ze met veel bravoure op het podium. Dat de wereld vol mensen moet zijn, kan best waar zijn, maar wij hebben toch nog graag een plekje waar wc rustig kunnen ademen. De Pretmakers ont- braken ook niet op het appèl en Dendermonde. Bont Show-weekend in Baasrode. André zij nodigden al hun vrienden Van Nieuwenhove hanteerde heel even de spuitbus in de uit om het feest mee te maken, verkeerde richting en kreeg de volle lading in zijn gezicht, waarop nog maar eens de Jaco- Tot groot jolijt van het talrijke publiek (foto Piet Hermans) b'es mel een Ballet van Vlaan deren het tweede deel besloten. Oudegem koos dus voor Chantie I die meteen zijn zevende dochter op rij uitriep tot zijn Maurice Abbeloos, alias Chan- hofdame voor de komende karnavalfeesten. Danny moest de duimen leggen in de stryd tie. In zijn vrijetijd motorcros- tegen Maurice Abbeloos, maar zag zich dan getroost toen zyn echtgenote Annemarie het ser e.n karabijnschutter. Vader van liefst acht dochters, van wie haalde als prinses 1986. Zoals gebruikelijk was er in Oudegem volk in overvloed voor de verkiezing van de de z®v_e!e-a.am nieuwe prins en prinses. Wie zou de opvolger van Frans II als prins en wie zou de Va° °nZe onin®in en us a kroonjuwelen van Heidi I overnemen? onze koningin biola heet. Chantie, in heel Dendermonde en ver daarbui ten bekend als het kleine gezel lig kijkend dikkertje dat alles weet over het bakken van knappende frietjes, had zich kandidaat gesteld om zijn vijf tigste verjaardag uitgerekend op Zotte Maandag 10 maart, een feestelijk tintje te geven. Zijn tegenstander was de heel wat jongere (24 jaar) Danny Roelandt die in Aalst zijn eer ste karnavalsporen heeft ver diend. Hij maakt dat al een zevental jaren na elkaar met enkele vrienden een wagen en trekt in de Ajuinenstoet mee als individualist. Vorig jaar was hij voor de eerste keer te zien in de stoet te Oudegem. Het sukses overigens. Hij spendeert zijn vrije uren aan het draaien van plaatjes. Zijn vrouw is Anne marie Jansegers, die kandidate was voor de titel van prinses. Zij doet niets liever dan luiste ren naar disco-muziek en draagt de reklaambladen van huis tot huis. Een werk dat heel wat tijd in beslag neemt. Linda a Quisquater moest ze proberen prins. Annemarie Ltad. een 20- jarige ongehuwde schone die uit het Leuvense afkomstig is. maar zich een tweetal jaren in Oudegem wist in te burgeren. Ze brengt er haar weekends door en is gek op zwemmen, breien en dansen. Vraag was natuurlijk of dat haar zou kun nen helpen. Blijkbaar niet, want toen een stukje na twaalven de stemstro- ken en dus de punten waren geteld, kon de voorzitter met luider maar. toch al hese stem me het verdikt meedelen: Chantie werd prins en mag achter zijn naam een eentje zetten. Prinses werd Annema rie en samen zullen zij dus de karnavaldagen in Oudegem moeten schragen. Chantieke stelde prompt zijn zevende dochter Fabiola aan tot zijn hofdame. Kwatongen beweren dat Dan ny niet zo opgetogen was met zijn prinselijke echtgenote en ontmoedigd om zijn verlies, haar met haar prinselijke ge waden terug stuurde. Maar la ter werd alles weer in de goede plooi gelegd. Danny is ook een karnavalist in hart en nieren en beseft als geen ander dat men ook in het verlies een voorna me heer moet blijven. Daarmee weet men nu ook in Oudegem waar men zich in de toekomst moet aan houden: Chantieke spreekt men aan met de erenaam prins cn Annema rie krijgt het etiteton prinses.

De Voorpost | 1986 | | pagina 3