Volledig vakantiepakket bezorgt bezoekers va- me'H-Familie in Hamme kantiedroom in stadhuis Jonogroots de ruimte in met pornoster Moerzeke en Kastel in de ban van karnaval Milac-Berlare organizeerde jeugd-minivoetbaltornooi Overmere heeft vele hobby's Laureaten wedstrijd 'vijf jaar Intergem' bekroond fcnid„° ÏÏX^gedu" •ST—rt! d9 kar" VVV Dendermonde organizeert tweede vakantiebeurs TWilltiQ jdcIT UIN16I1 Voor de tweede maal organizeert De Dendermondse Vereniging voor Vreemdelingenver keer (VVV) een vakantiebeurs. Vorig jaar kenden deze premiere een enorm sukses en mocht men in het prachtige stadhuis een massa bezoekers verwelkomen. Vakantie, zomerse maanden, de drang om er eens tussenuit te zyn, de zucht naar avontuur, naar de zon en de zee, zit er dus nog steeds ingebakken. Dat is een facet van de beurs. De VVV wil er nog flink wat andere toeven in uitspelen. Een heel weekend Net als vorig jaar wordt de vakantiebeurs die het hele stad huis in beslag neemt, gespreid over een heel weekend. Hou dus in elk geval de data 22, 23 en 24 februari vrij want dan kan je in het Dendermonds stadhuis terecht om een voor smaakje te krijgen van je stout ste vakantiedromen. De VW van Dendermonde maakt zich sterk dat deze twee de editie even suksesrijk zal zijn als de eerste uitgave. Dat zal ook zo wel zijn. Immers men biedt de bezoekers een zeer verscheiden pakket aan vakantiemogelijkheden aan. Zo zullen er naast de reisagen ten of de organizaties die reizen verkopen, ook handelaars die specifieke vakantieartikelen verkopen om dan nog niet te spreken over de binnenlandse diensten voor toerisme. Er dus voor ieders gading wel wat te vinden. WV van Dendermonde heeft zich steeds voor ogen gehou den dat haar taak verder strekte dan het louter verschaffen van toeristische informatie waarom de toerist verzocht. Men heeft evenzeer en misschien nog meer aandacht besteed aan de organizatie van eigen manifesta ties met een opvoedend en animerend karakter. Zo heeft men niet alleen de eigen inge- zete maar ook alle andere be langstellenden de kans gebo den om kennis te maken met de ruime toeristische verscheiden heid die Dendermonde weet te bieden. Naast het gulle onthaal dat er elke bezoeker te wachten staat. Wat deze manifestaties zijn, daarover kan men heel wat vertellen. Wij beperken ons tot enkele voorbeelden: de jaar lijks weerkerende driekonin genwedstrijd waarbij aan kin deren en volwassenen de kans wordt geboden een aloud ge bruik in leven te houden. Met sukses, want Van jaar tot jaar neemt de kwaliteit van deze wedstrijd toe. Verder citeren we de muzikale taptoe's die er in het verleden zijn geweest en ervoor zorgden dat Grote Markt zwart zag van het volk. Ook al wilde het in de loop van de maand juni nog wel een kol en koud zijn. Het optreden van de verschillende korpse en het entoesiasme van de organisato ren zorgden er wel voor dat het binnen in je hart warm was van het vele schoons dat werd aan geboden, In het verleden wer den de Dendermondenaars en de mensen uit de wijde omge ving ook getrakteerd op en drietal «Buitenlandse tiendaag- sen», waarbij telkens een gast land de kans werd geboden zich uitgebreid voor te stellen. Van die organizatie is men wil lens nillens afgestapt. De hoge kosten voor het huren van een tentpaviljoen dat op de Grote Markt werd geplaatst verplicht te de WV inderdaad af te zien van de voortzetting van dit ini tiatief. Maar ondertussen had den onder meer Spanje en De nemarken en als we het goed voor hebben ook Oostenrijk de kans gekregen om zich aan een zeer verscheiden publiek voor te stellen in al hun pracht en praal. Een heel pakket Ondertussen is er in Dender monde heel wat veranderd. Zo kwamen de ruimtes van het stadhuis, de vroegere lakenhal le haast volledig vrij en kreeg men nieuwe mogelijkheden. De VVV wilde daar ook dank baar gebruik van maken en stapte terstond af van de idee van de buitenlandse tiendaag- sen. Men gooide het over een andere boeg en wilde zoveel mogelijk mensen de mogelijk heid bieden met de vakantie wereld in al zijn varianten. Meteen was de vakantiebeurs geboren. In een beperkte ruimte krijgt de bezoekers een heel pakket aankant- en klare vakantiedro men voorgeschoteld. Men heeft voor het presenteren van die vakantiemogelijkheden een beroep gedaan op een zeer brede waaier aan organizaties en instanties die betrokken zijn bij het boeken van vakanties, maar evenzeer gaat de aan dacht aan bedrijven die een specifieke inbreng hebben in de vakantiebestemmingen. We denken dan meer in het bie- zonder een neventakken als fo tografie, kano's, motorhomes, enz. Dendermonde krijgt dus zijn vakantiesalon nog voor men in Brussel het neusje van de zalm kan zien. Want dan moet men wachten tot midden maart. Zowel op de eerste verdieping als op het gelijkvloers van het Stadhuis wordt die vakantie- droom werkelijkheid gemaakt. Via allerlei stand, waar men natuurlijk een massa aan infor matie zal kunnen terugvinden, waar men steeds terecht kan voor vragen en waar men uiter aard ook zijn vakantiebestem ming zal kunnen bepalen. En meer nog: vastleggen. Een tweede deel van de vakantie beurs speelt zich af in open lucht. Een noodzaak, want in het stadhuis kan je nu eenmaal niet binnen met voertuigen. Op de Grote Markt staan reisbus- sen van de deelnemende reis- bureau's en autocaruitbaters te pronken en daar kan men rus tig een kijkje in nemen. Zo weet men over welk komfort die bussen beschikken. Drie groepen Men kan de deelnemers aan deze tweede vakantiebeurs on derbrengen in drie grote groe pen. Een eerste reeks bestaat uit de reisagenten pf -organiza ties. Dat zijn Autocars en reis- bureau P. Heyvaert uit Merch- tem, Süccestours uit Mechelen, Reisburo Ultra Montes uit Dendermonde, Begonia Rei zen uit Lochristi, Vlaamse Au- tomobilistenbond vzw uit Ant werpen, VZW Emiel Moyson uit Sint-Niklaas, Christelijke Mutualiteiten uit Dendermon de, Liberale Mutualiteiten uit Brussel, Reisbureau BBL Tra vel uit Aalst, TenBel .Touring uit Antwerpen, Touroperator Bemetextours uit Brussel; Au tocars en reisbureaus «Rudy Cars» uit Dendermonde en Touroprator Maxitours uit Brussel. Daarnaast zijn er de hande laars die specifieke vakantiear tikelen verkopen. We citeren: Britisch Import Benelux uit Dendermonde met kano's kayaks en andere; Foto Luc Tecqmenne uit Dendermonde met allerhande fotoartikelen, het diamantmuseum uit Crob- bendonk dat een demonstratie brengt over diamantbewerken, het reinigen en testen van juwe len en Reko SV met de ver huur van zwerfauto's, minbus- sen, charter-binnenschip en zeiljachten. Tenslotte zijn er nog de binnelandse diensten voor toerisme. Zeg maar de VVV's die zich presteren. Men heeft de VVV van Hamme, Wieze, Donkmeer, Dender monde, Leiestraat, Temse, Zuiderkempen, de vzw De No- telaer uit Bornem, de diensten voor toerisme uit Sint-Niklaas Grimbergen, Aalst en Waas munster en ook het Centre d'A- ction Torustique des Provinces Wallones et de Bruxelles. Met een strijkje Men heeft ook gedacht aan de animatie. Touroperator Maxitours uit Brussel brengt immers een Roemeens orkest mee dat zal zorgen voor de nodige sfeervolle muziek. De ideale gelegenheid om kennis te maken met het typische in strument uit Roemenië: de pan fluit. Uiteraard is er op vakantie beurs ook een cafetaria waarop men de kans knjgt geboden te proeven en te genieten van de vele streekspecialiteiten. In die cafetaria is ook de uren opge steld waarin men zijn deelne mingsbiljetten voor deze gratis tombola kan deponneren. Aan die tombola zijn net als vorig jaar heel wat waardevolle prij zen verbonden. Onder meer enkele reizen, maar ook ga stronomische weekend, boe kenpakketten enz. De Vakantiebeurs in het stad huis is open op 22, 23 en 24 februari telkens van 10 tot 21 uur en toegang is geheel gratis. Parkeergelegenheid is er in overvloed op de Grote Markt en de omliggende straten. Hamme. De KA V Turnkring vierde zijn twintigjarig bestaan (vh) De turngroep van de KAV H. Familie stelde eerder onverwachts haar kandidatuur voor de prijs voor sportver- dienste 1985. De aanleiding hiertoe was het 20-jarig bestaan. Wy gingen dan ook eens een kijkje nemen in de turnzaal van de Broekstraat, waar deze turnsters elke woensdagavond te 20 uur samenkomen voor een ontspan nende turnles o.l.v. een gediplomeerde lesgever. Mevr, D'HoIlander-Schever- nels vertelde ons dat deze turn groep gestart is op initiatief van de KAV H. Familie. Van 12 oktober 1965 tot 1 februari 1966 werden er turnlessen gegeven voor huisvrouwen door de praktische school van Gezins- en huishoudopleiding in de zaal De Greve. Toen deze kursus beëindigd was, groeide de idee bij enkele leden om deze turnlessen ver der te zetten. De lesgeefster werd hiervoor bereid gevon den en het zou nooit meer ophouden. De groep verhuisde eerst naar het parochiehuis en nadien naar de turnzaal van de Broekstraat. «Wij hebben slechts enkele ja ren in ons twintigjarig bestaan gehad, met minder dan twintig leden, toen hadden wij het wat moeilijker, maar wij hebben volhard en er kwamen betere tijden», aldus Mevr. D'Hollan- der, de verantwoordelijke voor de turngroep. Iedereen welkom Wekelijks zijn er ongeveer een vijfentwintigtal vrouwen aan wezig van verschillende leef tijdsgroepen voor de les. De oudste is 62 jaar en naast Mevr. D'Hollander is ook José Mette- penningen er nog bij van bij de start in 1965. Vroeger waren de vrouwen op het einde van het seizoen minder gemotiveerd en haakten vlugger af, zegde de verantwoordelijke leidster, daarom werd er een gezellig samenzijn ingevoerd op het einde van het seizoen en met sukses. Er wordt niet geturnd tijdens de vakanties en de le den betalen slechts 40 fr. per les, verzekering en huurgeld van de zaal inbegrepen. Sinds oktober heeft Guido De Ridder, een regent lichamelij ke opvoeding, de vrouwen on der zijn hoede. Hij iS de eerste mannelijke lesgever geduren de de 20 jaar. Er wordt wel ernstig geturnd en niet voor de lol. Alle leden zetten zich ten volle in, ieder naar zijn eigen mogelijkheden. Sommigen turnen voor de ge zondheid. Anderen om de spieren soepel te houden en nog anderen om te ontspannen na de dagelijkse werktaak. Maar er wordt niet alleen ge turnd, bij KAV H. Familie, el ke dinsdagnamiddag gaat deze groep wandelen in de omge ving. Vertrek te 13.45 u. aan het Parochiehuis. In de zomer gaan vele leden 's avonds zwemmen in het gemeentelijk openluchtzwembad en in de winter trekt men elke donder dagavond naar Bornem voor een partijtje zwemmen. Mevr. D'Hollander-Schever- neis wijst er nog op dat iedere vrouw welkom is bij deze turn groep, ook niet-KAV-leden. (bd) Naar aanleiding van de Week van de Soldaat, organizeerde de Berlaarse Milac-afdeling een minivoetbaltornooi voor het 5de en 6de leerjaar van de Ber laarse lagere scholen. In deze formule was Milac aan de 2de uitgave toe. Vroeger werd het tornooi voor Berlaarse vereni gingen gehouden, wat mede leidde tot liet huidige sukses van deze sport. Vier ploegen Aan het tornooi werd deelge nomen door 2 ploegen van het Berlaarse St. Martinuscollege, een ploeg van de Overmeirse gemeentelijke jongensschool en één van de Uitbergse school. Zoals vorig jaar werd de ploeg van Uitbergen eindwinnaar. Hiervoor versloegen ze eerst Berlare A (5-1), daarna Ber- lare B '17-3'. Het was aan de kombinaties duidelijk te zien dat met deze ploeg al heel wat getraind was. Toch een pres tatie voor deze op papier kleinste school. Berlare B had eerst in een spannende strijd Overmere achter zich gelaten (4-3). Tegen Uitbergen kwa het echter vooral fysisch en fysiek te kort. Technisch liet men echter ook heel mooie dingen zien. Berlare A en Overmere speelden voor de 3de plaats. Berlare haalde het overtuigend tegen een Overmeerse ploeg die de wedstrijd tegen Berlare B nog niet verwerkt had (6-0). Burgemeester Van Sande zelf kwam, zij het met enige vertra ging, de bekers door het Feest- komitee Van Sande geschonke, overhandigen. Milac-voorzitter Mark Heirman dankte het Mi- lac-bestuur en ieder die zich voor de Milac-aktie en voor dit tornooi ingezet' had. Voor de komende maand werden nog enkele aktiviteiten in het voor uitzicht gesteld om de werking neer bekend te maken. N.K. Wie het voorbije weekend de hobbytentoonstelling in de Overmeerse Parochiekring bezocht, kon zien dat vele Overmerenaars zich ook met andere dingen dan TV-kij- ken kunnen amuzeren. De plaatselijke KWB-afdeling was er voor de achtste keer in geslaagd een boeiend geheel samen te brengen. Enkele autochtone kunste naars toonden hun schil derijen, mozaieken, penteke ningen en stillevens met weg te zetten met hun verza meling. Naar aanleiding van deze ten toonstelling was er ook een te- gedroogde bloemen. Daar- kenwedstrijd voor kinderen van naast waren er verschillende de Overmeerse scholen. Voor verzamelingen te bewonderen, elk studiejaar werden 5 win- van bierglazen, overblijfselen naars gekozen: van de volksdevotie uit groot- 1ste leerjaar: moeders tijd, krante-artikelen, 1. Els Maegerman foto's van wielrenners, speel- 2. De Dobbelaere goed, postzegels enz. 3. Pieter De Schrijver De verzamelklub De Biekorf, 4. Stefan D'Hooghe die stilaan de aktiefste vereni- 5. Danny Engels ging met leden uit de verschil- 2de leerjaar lende deelgemeenten wordt, 1. Bart Schepens gaf een overzicht van wat tot nu 2. Lieven Van De Sype al gedaan werd om mensen op 3. Koen Blancquaert 4. Davy Van Doorselaere 5, Ulrich Van Der Linden 3de leerjaar: 1Annelies Verherbrugghen 2. Jurgen Rogiers 3. Kelly Maes 4. Bert Van Der Linden 5. Virginie De Thaeye 4de leerjaar: 1Bob Pieters 2. Annabelle Van Daele 3. Peter Van De Velde 4. Nancy Van De Velde 5. Kris Sichin 5de leerjaar: 1. Tom Van Der Linden 2. Ann Spaerkeer 3. Steven De Backer 4. Iris Van Den Bossche 5. Karen Van De Weghe 6de leerjaar: 1. Tania De Bruyne 2. Fanny Looman 3. Jovanna Van Wesemael 4. Lieve Bauwens Berlare. Het Milac minivoetbaltornooi in de sporthal werd gewonnen door de gemeen telijke jongensschool van Uitbergen, (jj) Sinte-Ceciliakwis Appels Met Jonogroots krijgt het Sinte-Cecilia kwistornooi natuurlijk een groot kwistalent op het winnaarspalmares. Jonogroots, ook op zijn schiftingswedstrijd goed in het werk, be wees dat ook in een kwis met eigenaardige jokertoestanden de beste ploeg het uiteindelijk toch haalt. Na Jonogroots waren het allemaal ploegen uit de eerste afdeling van de Ap- pelse Kwiskompetitie die de ereplaatsen opeisten. Dat bewyst dan weer de waarde van die kwisgebeurtenis. Al na tien vragen zat Jo- Istmos, de ramp met Apollo I toestanden, maal twee of maal nogroots op kop van de 23 en Euripides vormden voor veel vijf, zorgden ook nu voor ver- ploegen die de finale moesten ploegen de eerste zware hin- rassende wendingen en na maken. De Griekse landengte dernissen. De zware joker- twintig vragen had Loco de lei- In de gebouwen van Intergem op de Tragel te Aalst had de prijsuitreiking plaats van de winnaars gelauwerd van de wedstrijd 'Vijf jaar Intergem'. Het is inderdaad al vijf jaar ge leden dat de Interkommunale Vereniging voor Energieleveringen in Midden-Vlaanderen, kortweg Intergem, werd opgericht. Deze vijfjarige samenwerking tussen 24 gemeenten uit de regio's Aalst, Dendermonde, Geraardsbergen en Sint-Niklaas en de privé-vennoot Distributie Noord werd in september van vorig jaar op een passende wijze gevierd met fel gesmaakte opendeurdagen in Aalst. Tevens werd de duizenden bezoekers de kans geboden deel te nemen aan een wedstrijd, eveneens ter gelegenheid van dat lustrum. De gelukkige winnaars mochten nu hun prijzen in ontvangst nemen. ding overgenomen met het Ne derlandse Markerwaard, goed voor twintig punten, en verder ook de Persische legeraanvoer der Cambyses en de haast on mogelijke Vlaamse schrijver Felix Dalle. Het Aalsterse Loco, de ploeg had eerder toch ook zijn schfitingsronde gewon nen, bleef trouwens de ganse avond mee in strijd voor de zege. Halfweg, het overzicht was toen veel duidelijker want iedereen had zijn eerste reeks jokers opgebruikt, Jonogroots als eerste met een erg kleine voorsprong op Kaaimannen Temse en op Loco. Van de an dere favorieten bleven Wo- deismedoade, Knok en Tiem nog in de running. ATB daar entegen,. na hun schiftings ronde als één van de grote kanshebbers beschouwd, haalde nooit het goede ritme en bleef tussen de staartploegen han gen. Onmiddellijk na de pauze viel er weinig te rapen want met de Ganges, met Filips de Schone, met sir Walter Scott en met basketter Sabonis hadden wei nig ploegen last. Ook de stand veranderde nauwelijks en al leen Knok leek even te zullen meespelen voor de eindover winning. Linus, eerste paus na Petrus, maakte VAL-Buggenhout ge lukkig terwijl de andere ploe gen het weer hadden voor de naaktbeelden van John de Andrea. En dat Niki Lauda haar en oren verloor op de Nurnburgring was ook geen nieuws meer. Tien vragen voor het einde bleven Jonogroots en Wodeismedoade dicht bij el kaar vechten voor de zege. Kwismaster Willy Verleysen, zaterdag in Appels aan zijn drieduizendste vraag toe, had nog wat in petto en het was Jo nogroots dat met de-pornodia van dito ster vijfentwintig pun ten haalde. In Appels zal men zich Seca, want zo noemde dat blote wicht, nog lang herinne- Spanning om de eindoverwin naar was er toen natuurlijk niet meer en ook de tweede plaats voor Wodeismedoade lag vast. Voor de derde en vierde plaats werd het narekenen, Loco en Knok haalden evenveel punten maar Loco beantwoordde meer vragen. De p-rijzentafel lag dunner dan andere jaren. Heeft de krisis nu ook in kwisland toegeslagen; Neen, zegt men in Dender monde, kijk maar naar de kwi- sorganisatie van de Vlaamse Klub Sint-Gillis. Voor ruim 500.000 frank prijzen. In Ap pels werd rond de kwistafels al veel over het IKD gesproken. Vrijdag 21 februari, de eerste kwisronde in Dendermonde zullen er al veel van hun dro men verlost zijn. DE UITSLAG 1. Jonogroots 152 p., 2. Wo deismedoade 134 p., 3. Loco 122 p., 4. Knok 122 p., 5. VAL 121 p., 6. Aquila 120 p., 7. Kaaimannen 112 p., 8. Entity 105 p., 9. Ploeg X 103 p., 10. VJB 102 p., 11, Tiem 99 p., 12. Beiren 95 p., 13. Asdammen 94 p., 14. Fiasco 91 p., 15. Ros- sers 87 p., 16. Club 13 87 p., 17. Alles of Niets 82 p., 18. Banzai 81 p., 19. ATB 80 p., 20. Tora Tora 73 p., 21. Club 79 69 p., 22. Meerhof 22 p., 23. Kame leons 56 p, Hugo Aerts Berlare. De KWB van Overmere organizeerde een hobbytentoonstelling, (jj) Tijdens het komende weekend zal het karnaval in Moer zeke en Kastel hoogtij vieren. Zondag 9 februari trekt de 17e karnavalstoet door de straten van Moerzeke. Hie raan nemen 12 karnavalgroepen en vier muziekkorpsen deel. Alle groepen komen uit Moerzeke en Kastel, met uitzondering van het Dendermondse Djing Boem. Het karnaval in de Hamse Deelnemende groepen: Moes deelgemeente zal dit jaar ge- 1900, Jomico's, Pallieters, KLJ leid worden door Prins Robert Moerzeke, Chiro Moerzeke, II, alias Den Toep. Hij zal op de Djiepenassen, Moese Sjieken, hulp kunnen rekenen van Kei- Kastel 250, KLJ Kastel en Ka- zer Jan I die samen met de zoo's. ^vendrieda9en,ent0PZl"'en U"r aan "héi Dorpsplein van Moerzeke. Wie wil inschrijven dent rch te zullen de jeugdprinsen, De wendBn tot Rudi Van Ri8ti |e| 47.63.32. Smet Davina ên Peelman Davy, plaatsnemen. Zij werden verkozen tijdens het groots Na de stoet is er om 17.30 u. kruinootjesfeest, waarop 240 een receptie voor prominen- kinderen aanwezig waren. ten, peters en afgevaardigden De stoet trekt dit jaar door de van de groepen op het vroeger straten van Moerzeke en vangt gemeentehuis van Moerzeke. aan om 14 uur in de Om 19 uur is het prijsuitreiking Boonstraat. Op het Molenplein in zaal De Vier Gekroonden op zal een tribune opgesteld staan, het Koningsplein. Er is ook een waar elke groep een kleine karnavaltrofee voorzien voor de sketch zal opvoeren over het- meest originele en karnava- geen zij uitbeelden. leske groep. Het kinderkarnaval waarop ook de jeugdprinsen en hun gevolg zullen aanwezig zijn, heeft plaats op maandag 10 fe bruari vanaf 13 uur te Kastel. Vanuit de verschillende straten komen gemaskerde kinderen naar de Vrijboomstraat, van waar een kinderkarnavalstoet vertrekt naar de verschillende herbergen op deze parochie. Deze namiddag Is voor de kin deren een waar festijn. Zij krij gen her en der gratis vern- saperingen aangeboden. In het Centrum van Moerzeke zal op 10 en 11 februari allicht tot in de vroege uurtjes karnaval ge- bierd worden. Omloop van de stoet: Boonstraat, P. Poppestraat, Hulstwijk, Donkstraat, Mo lenstraat, Dorp, Burg. Lem- menstraat, Geeststraat, Bal juwstraat, Hammestraat, Bloemenstraat, Vredestraat, Kon. Boudewijnlaan, Kouter, Ommegangstraat, Dorp, Kasteellaan, Killestraat, Rog gemanstraat, Molenplein. bd

De Voorpost | 1986 | | pagina 4