Maatregelen voor veiliger verkeer te Lokeren CVP-Lokeren: Nieuwjaarsreceptie en viering van veertig jaar kristen-demokratie Openbare werken in Lokeren: gisteren en morgen Lokeren: karnaval komt eindelijk op straat ATB De Natuurvrienden organizeert vormingskursus in Waasmunster Lokeren krijgt er een brug bij 7 Dat "Verkeersveiligheid" geen ijdel woord is te Lokeren wordt wel bewezen door de omstan dige lijst maatregelen die in de periode van 1983-85 in Loke ren werden genomen. Som mige van die maatregelen zijn reeds uitgevoerd. Andere zijn er nog maar in de vorm van een "verzoek", maar het stads bestuur heeft ook voor die punten reeds de zekerheid dat zij in de naaste toekomst zullen doorkomen. Hier volgt nu die lijst, en zoals de lezer zal zien: die cijfers en feiten spreken voor zich zelf: Een verzoek aan het Ministerie van Openbare Werken tot uitritverbod in de Oeverstraat (Zelebaan) Verzoek aan het Ministerie van Openbare Werken tot plaat sing van verkeerslichten aan het kruispunt Rivierstraat-Zele- baan. Verzoek aan het Ministerie van Openbare Werken tot plaat sing verkeerslichten aan het toekomstig kruispunt K.Boudewijnlaan-Oostelijke Omleidingsbaan (in uitvoering) Eenzelfde verzoek voor het toekomstig kruispunt Zelebaan O. Omleidingsbaan. Verzoek aan hetzelfde Mi nisterie tot plaatsing bij priori teit van verkeerslichten aan toekomstig kruispunt Brugstraat-K. Albertlaan-Oude Bruglaan-Oostelijke omlei dingsbaan, (reeds toegezegd). Vraag aan het Ministerie van Openbare Werken tot omvor ming kruispunt Molenstraat-K. Boudewijnlaan-Loker- houtstraat (reeds toegezegd). Vraag tot plaatsing van hand- bedienmgslichten (i.v.m voet gangers en fietsers) ter hoogte van de Hovenierstraat-K. Boudewijnlaan. Opzetten van een fietsroute vanaf de K. Boudewijnlaan doorheen de nieuwe wijk van de Huurderscoöperatie (verkeers veilig wegennet met de eerste verkeersdrempels te Lokeren) - Kazernestraat, Schoolstraat, Markt, Kerkplein, Torenstraat, over vroegere grond Isabey, naar fietspaden Sportlaan, Durmebrugje aan zwembad, Aardeken, Fietspad Lokeren- Moerbeke. Realisatie fietspad in een deel Kazernestraat. Aankoop van een deel eigen dom Isabey (i.s.m. de staat) Deelnemen aan vergaderingen, groepsbesprekingen bij wonen, praatgroepen leiden, een kursus meemaken, bij eenkomsten van de ondernemingsraad, bestuursvergade ringen. We worden er allemaal wel eens mee gekonfron- teerd vroeg of laat. Meer zelfs, aan het bijwonen van vergaderingen wordt heel wat kostbare tijd besteed. Meestal wordt op die bijeen komsten gepraat over duizend en-een dingen en komt er van vergaderen maar weinig in huis. Dat komt omdat de mees te mensen de vergadertechnie ken niet beheersen en dus niet doelmatig kunnen vergaderen. Lokeren. Op de nieuwjaarsreceptie van de CVP-afdeling werd teruggeblikt op het veertigjarige bestaan. De verdien stelijke leden werden gevierd. O.m. burgemeester Hilaire Liebaut voerde het woord (polo). Dat alles gebeurde op 28 januari II. in de Zaal van het Volk te Lokeren, en dat onder zeer grote belangstelling. Moest de CVP by vroegere gelegenheden beroep doen op Minis ter Tindemans, of op premier Martens, dan was er nu natuurlijk niet meer zo ver te zoeken, want Lokeren telt nu een regeringslid binnen de eigen grenzen: staatssekretaris Miet Smet. Een goede doelmatige verga dering waarop elke deelnemer zijn inbrpng kan hebben, waar naar anderen echt wordt geluis terd, waar er naar besluiten toe wordt gewerkt en waarin ieder een zich kan herkennen, die vergaderingen zijn uiterst zeld zaam. Toch kan men doelmatig ver gaderen leren. ATB De Na tuurvrienden organizeert met dat doel een kursus. Geduren de twee zaterdagen wordt er gewerkt aan de techniek van het vergaderen en komen de verschillende vergadervormen aan bod. Door middel van praktische oefeningen leert u uw eigen inbreng, uw ideeën formuleren, leert u luisteren en de inbreng van anderen begrij pen, leert u een gesprek op gang brengen, verruimen, af ronden, leiden. Een praktij kgerichte kursus dus die reke ning houdt met uw ervaringen en verwachtingen. De kursus staat open voor maksimum 15 deelnemers en heeft plaats op de zaterdagen 22 februari en 8 maart van 9.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 16.30 uur in het Na tuurvriendenhuis Heidebloem, Oude Heirweg Oost 20 te Waasmunster. Kursusleider is Fred Dielens. De bijdrage in de onkosten bedraagt 350 fr voor leden van ATB De Na tuurvrienden en 450 fr voor niet-leden. Inschrijven, schrif telijk of telefonisch, voor 15 februari bij ATB De Natuur vrienden, Provinciestraat 53 te 2018 Antwerpen (03-236.18.61 of 62, post 17). Tevens vermel den of u op voornoemde dag een warm middagmaal wenst: 240 fr voor leden, 280 fr voor niet-leden. ATB De Natuurvrienden orga nizeert in de Heidebloem ook een kursus over de verzekerin gen. Die heeft plaats op zater dag 22 maart van 9.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 16.30 uur. Voor de ATB bestuursleden is deze kursus gratis, gewone le den betalen 180 fr en niet-leden 225 fr. 40 jaar CVP te Lokeren en in België Romain Cools en Rita Rogiers waren de eersten die aan het woord kwamen. Zij riepen beurtelings herinneringen op uit de voorbije gloriedagen van de Lokerse CVP. Na het tot stand komen van het Kerstpro gramma dat op 25 december '45 werd ondertekend door August De Schrijver, werden in verschillende arrondisse menten, steden en gemeenten afdelingen van de CVP opge richt. Zo ook te Lokeren waar onder impuls van Prosper Thuysbaert, samen met enkele jongeren, Albert Smet, Paul Van Eetvelde. Robert De Noos cn Robert Maréchal een dyna mische partij werd gekreëerd, die bij de eerste naoorlogse verkiezingen van 24 november '46 de absolute meerderheid zou behalen. In de twee partij lokalen, Gildenhuis en Kring werd beurtelings vergaderd on der leiding van Dr. Dierinck, voorzitter, sekretaris Leon Hermans en penningmeester Paul Theylaert. Andere mede werkers van het eerste uur wa ren Armand Ponnet, Rudolf Govaert, Florent Claeyé, Ar thur Ysewijn, Maria Coppie- ters, Gabriel Vervaet. Prosper De Vijlder, Edgard Van Pete- ghem, Walter Verhoeven. Ook in Eksaarde kende de CVP een grote bloei Daar was senator Theofiel Van Pete- ghem de grote promotor van de partij. Daarbij behoorden eveneens Frans Van Goey. Raymond Van Hoye. Ernest Van Hoye, Theophiel Pieters, Emest D'Hondt en René De Maesschalck Ook in de afde ling Doorslaar waren enkele aktievc figuren: Prosper Dac- ninck, Maurice Marchand, Marcel Poelman, Antoon Die- rick, Réné Rooms. De geschiedenis van de CVP in België en in Vlaanderen werd dan vervolgens vertoond bij middel van enkele films die herinneringen opriepen uit de goede en kwade dagen: de ko ningskwestie. dc schoolstrijd, de grote staking van 1960. Burgemeester Hilaire Liebaut Nadat dat eerste overzicht gege ven was kwam burgemeester Hilaire Liebaut aan het woord. In zijn toespraak betuigde hij zijn dankbaarheid om al het goede uit het verleden. Ook ai had Lokeren het historisch moeilijk, toch werd er heel wat gerealiseerd. De burgemeester Constateerde dat het nu moei lijk is om aan politiek té doen dan vroeger: na een periode van permanente groei, kennen W|J nu een tijd van relatieve De burgemeester haalde tevens grote noden aan van Lokc- rcn, met name dc huisvesting en de werkgelegenheid. Een v'jftal akticpuntcn kwamen hierbij naar voor: het groen en de veiligheid, waarbij Lokeren alle vergelijkingen kan door staan, het wonen, de landbouw met de ruilverkaveling, de am bachtelijke cn industriële te werkstelling, met het aantrek ken van nieuwe bedrijven, en tenslotte de commerciële aan trekkingskracht, hier'ook zijn tal van ideeën aanwezig. Bur gemeester Liebaut besloot met een oproep om samen verder te bouwen op de fundamenten van de CVP: de volksgezind heid, het overleg, de Vlaams gezindheid en de kristelijke waarden. Viering van de eregasten Vervolgens werd door staatsse kretaris Miet Smet aan de aan wezige leden van het eerste uur een herinnering aangeboden in de vorm van een diploma 40 jaar CVP, samen met een boe kwerk over de geschiedenis van de CVP in België. Ook de verontschuldigde leden die er in '45 bij waren, werden gehul digd. Zij hebben de CVP in Lokeren en in Eksaarde mee gevormd. Het waren: Maurice Aerssens, Norbert Audenaert, Maria Claus. René Dc Maes schalck, Robert De Noos, Ga ston De Vos, Roger De Vos, Emest D'Hondt, Antoon Die- rick, Romain Goeters, Robert Ilenderickx, Willy Herbert, Leon Hermans. Leon Kclem, Julien Lerno, Gerard Magher- man, Robert Maréchal, Anna Mciresonne, Alois Michiels, Marcel Poelman. Maria Son- neville, Frans Tas, Paul They laert, Albert Van Avermaet, Robert Van Avermaet, Paul Van Eetvelde, Jules Ver- brugghen. Staatssekretaris Miet Smet Als voorzitter van de plaatselij ke afdeling dankte zij namens de ganse partij de gevierden voor hun inzet. Ook legde zij een verband tussen hen die als jongeren, vol idealisme en overtuiging, via de CVP. too ndertijd hebben getracht hun idealen in werkelijkheid om te zetten, en de jongeren van van daag die hetzelfde doel nastre ven. Ook al komen zij in bot sing met de gevestigde waarden uit hun omgeving. Miet Smet vroeg ook begrip voor de ver schillende aktiegrocpen en be wegingen. Ten slotte behandel de zij het probleem van de werkloosheid, waarbij ze be klemtoonde bijzondere inspan ningen te zullen leveren om hieraan wel degelijk essentiële veranderingen aan te brengen. Ook beloofde zij de problema tiek van de kansarmen in haar beleid grondig aan te pakken. De suksesvolle a\ond werd be sloten met een optreden van de Lokerse volksdansgroep Roe land, waarna aan de aanwezi- Naast hetgeen al gepresteerd werd in Lokeren inzake open' bare werken in de jaren '85 en vroeger, wacht ons nog een heel pakket voor wat nog moet geschieden in 1986 en later. Een eerste lijst van werken aanbesteed in 1985, en waar van de uitvoering normaal, is voorzien in 1986: - De Hoogstraat, deel tussen de Papestraat en Zamanstraat. - Zeer nodige herstelwerken aan het dak van het Parkhotel. - Daarbij ook dakwerken aan de meisjesschool Rozen en ook aan de pastorij van Daknam. - Het Veldeken op Doorslaar wordt onder handen genomen, evenals een deel van de Bos straat dat hersteld wordt. - De nieuwe rundersslachtlijn in het stedelijk slachthuis. Met daarbij de aanpassing van de varkensslachtlijn in hetzelfde slachthuis aan de EEG-nor- men. Hier is reeds de vaste belofte van toelage. - O.V. - E3-industriepark; Rozen-industriepark, en Wijk Kazernestraat (voor deze drie ook reeds vaste belofte van toelage). - Herstel van het dak Vrede gerecht (het houtwerk). - De vernieuwing van de ra men STBL in de 2' fase. Enkele werken waarvoor het stadsbestuur nog moet wachten op de vaste belofte van toelage, maar die toch reeds werden aanbesteed: - De afwateringswerken aan een deel van de Eekstraat. - De rioleringswerken in een Het aandringen van senator Georges Anthuenis voor de bouw van een voetgangersbrug over de Durme ter hoogte van de Heirbrug/Vijgenstraat is niet zonder sukscs ge bleven. In zijn antwoord bevestigt minister Olivier zijn akkoord met de bouw van dit nieuw kunstwerk over de Durme. De Lokerse senator had al lang opgemerkt dat veel fietsers en voetgangers vanuit de richting Heirbrug en Staakte nutteloos veel omweg moesten afleggen voor de weg van en naar het station en de school. Door de overbrugging van de Durme aan de Vijgenstraat zou deze omweg langs de Durmelaan, Markt, Koophandelsstraat en Stationsplein definitief tot het verleden behoren. Een niet onbeduidende tijdswinst, maar ook veel verkeersveiliger. Deze oversteek zou dus niet alleen belangrijk zijn voor de trein- en busreizigers, de vele schoolkinderen, maar ook voor een groot deel van de bevolking omdat er zo een rechtstreekse verbinding zou ontstaan tussen de belangijke stadswijk Heirbrug en het park Ter Beuken, de stedelijke muziek- akademie en de andere woonwijken rond de Groendreef, Brouwerijstraat en Kopkapel. Juist om al deze redenen opteerde senator Anthuenis voor een oversteek ter hoogte van de Vijgenstraat. Gezien het belang van dit kunstwerk voor de Lokerse gemeenschap was het zeker niet verwonderlijk dat de senator de minister en zijn diensten dankte voor hun toezegging van deze brug. In zijn brief schrijft de minister ook dat de juiste inplanting van deze brug zal besproken worden met het stadsbestuur! Er moet inderdaad rekening gehouden worden met bepaal de plaatselijke moeilijkheden. Senator Anthuenis beklemtoonde evenwel dat hij zal blijven aandringen op de spoedige realisatie van deze brug. deel van de Sinaaistraat. - De Ploegstraat. - De Verbindingsstraat (tussen Kouterwegel en Heirbrug), - Herstel van de Beekstraat. - Riolering van de Muylaert- straat. Terugblikkend op 1985 zien we dat volgende zaken in groot- Lokeren gerealiseerd werden, onder meer: - Voetpaden, beplanting en opritten in de wijk van de Landmaatschappij te Eksaarde en in de wijk van de Tuinwijk- Kopkapel. - Aankoop en plaatsing van 9 bushokjes en verplaatsing van 3 oude hokjes. - Verlichting goederenkoer. Vondelstraat en nieuwe Kop- kapelwijk. - Aankoop voor de technische dienst van een kolenzuiger, een camionette en een weg schaaf, alsook nieuwe machi nes voor de stadsschrijnwer- kerij. - Riolering tweede deel Ster restraat totaal vernieuwd. - Aanvang beplanting langs westelijke omleidingsbaan door de staat. - Aanpassing varkensslacht lijn in slachthuis (liggende ont- bloeding). - Asfalteringswerken: deel grote Kaai, Koophandelsstraat, Rivierstraat en Nieuwe Molen straat. - Inhuldiging van de nieuwe Materniteit, en van de nieuwe brandweerkazerne - In Daknam: Renovatie van de pastorij (stadseigendom) en vernieuwing van het dak van het oud-gemeentehuis. - Ophogen en verharden van de durmedijken tussen E3 en zuiveringsstation. - Aanplantingen langs de Nieuwe Baan, Weehaagstraat, Nieuwe dreef cn Waasland. - Renovatiewerken in boven zaal van het museum. - Nieuw dak voor gebouw van de Muziekakademie in de Groendreef. - Vernieuwing Middendam (Daknam) en afwaterings werken. - BTK-projekten: voorberei ding kruidentuin e.a.; onder zoek werkloosheid te Lokeren; Inventariseren archief stad Lo keren; voorbereiding uitgave middenstandsgids. Zoals overal te lande voltrekt het karnavalgebeuren zich ook in Lokeren in schuifjes. Enkele weken geleden werd prins karnaval 1986 verkozen en vorige week werd Georges II dan op het prinsenbal aangesteld. Zaal Concordia was voor de gebeurtenis volgelopen met da mes en heren die getooid wa ren met de klassieke pluimhoe den en dito kapmantels, al of niet getooid met medailles, ere- linten en ten velde veroverde eretekens en skepters. Ande ren hadden hun plunje van vorige jaren bovengehaald en nog anderen hadden gehoor gegeven om dit jaar de Safari- look in de broeiende zaal te demonstreren. Prins Georges kreeg op het podium alle attri buten om met veel ornaat over zijn discipelen te regeren. Ook mocht hij een aantal geschen ken ontvangen en een check die hij best in de komende weken zal kunnen gebruiken. Na de definitieve installatie de fileerden prinsen, prinsessen, groot en klein op het podium die van nabij en verre waren afgekomen. Te talrijk om op te sommen. Zondagavond is het dan zover. Prins Georges zal tijdensde kamavalstoet (al bibberend?) de toeschouwers kunnen groeten. (Polo) Politietoezicht op het openen en sluiten van de scholen op vol gende kruispunten: a) Markt- Durmelaan, b) Markt- Schoolstraat, c) Oude Bruglaan- Brugstraat-K. Albertlaan, d) Vrijheidsplein, e) H.Hartlaan- Dwarsstraat, f) K. Boudewijn- laan-Hovenierstraat, g) Ue- bergdreef-Groendreef, h) Eekstraat-Heirbrug. De regelmatige snelheids controles op Hillare, Oude Bruglaan... Afbakenen van verbrede fietspaden langsheen de K. Al bertlaan. Beslissing door de gemeen teraad tot halverwege van de rijvakken op de Sport- en Al bertlaan in overleg met Mi nisterie van Openbare Wer ken. Aanleg Oostelijk omleidings baan (H. Engelen) i.v.m. door gaand verkeer. Onderzoek door de verkeers- kommissie en kommissaris naar de wensen inzake verkeersvei ligheid van de diverse scholen. Verzoek tot Ministerie van Openbare Werken tot verbe tering van volgende kruispun ten^) Veerstraat-Rijksweg 14, b) Kerselarenlaan-Oude Heir weg. Autovrijmaken van eerste deel van de Torenstraat. Indienen van het dossier tot het verkeersarm maken van de Kerkstraat. Plaatsing van verkeersspiegels: Bautschoot-Eksaardedorp, Schuifelstraa't, Eksaardebaan, P. Tackstraat, Kazernestraat, Galgedreef, Doorslaardorp. Jaarlijks onderhoud van ver- keersbelijningen. Plaatsing door Ministerie van Openbare Werken van ver keerslichten op het kruispunt Oude Heirweg - Rijksweg 14. Aanleg fietspaden langsheen de Groendreef. Aanleg zuidelijk fietspad langsheen de Gentse Steenweg door het Ministerie van Open bare Werken. Indienen van dossier Rechtstraat met verhoogde fietspaden in een deel van de Rechtstraat, deel Bautschoot, verlenging van het fietspad langs Dam tot aan de brug. Voor 1986 wordt de realisatie van de verhoogde fietspaden langs de Antwerpse Steenweg door het Ministerie van Open bare Werken verwacht. De stadsdiensten zullen de kruispunten Spletterenstraat, Eksaardedorp en Kopka- pelstraat, Oude Heirweg ver keersveiliger maken. Een waarlijk indrukwekkende lijst waarop burgemeester Lie baut samen met zijn stads bestuur terecht fier mag zijn. J.V.L Lokeren. Vorige vrijdag werd Georges De Nul aangesteld als karnavalprins. Hij krijgt hier de medaille van schepen De Gryze (polo). STUDIE VAN GERECHTSDEUR WAARDER A. KOCHUYT L. Dosfelstraat 20 C/1 DENDERM0NDE Tel. 052/21.22.03 BIJ RECHTSMACHT OPENBARE VERKOPING VAN Platendraaier, tuner-ver sterker, boxen. Gerechtsdeurwaarder A. KOCHUYT ter stand plaats Dendermonde zal op maandag 10 februari 1986 te 10 u. stipt ter open bare markt van Dender monde (aan de Kazer nestraat) overgaan tot openbare verkoping van inbeslaggenomen voor werpen, te weten: metalen ministerbureel, metalen kast, brandkoffer Royal Safe, draaitafel Sanyo, tu ner-versterker Sanyo, regi streerkas, espressomachi ne, rekenmachine, enz. Strikt kontante beta ling. Zonder kosten. 6.86-AS «Intersig» naamloze vennootschap, Hoeksken 3 tot 7, 9380 Lebbeke (Wieze) H.R. Dendermonde 37301 - BTW 424?462.694 De heren aandeelhouders worden uitgenodigd de algemene statutaire vergade ring bij te wonen die zal doorgaan op zaterdag 15 februari 1986 om 10 uur, ten maatschappelijke zetel, Hoeksken 3-7, te Wleze. Agenda: I. Verslag van de raad van bestuur en commissaris. 2. Goedkeuring jaarrekening per 31 december 1985 3. Aanwending resultaat. 4. Ontlasting aan bestuurders en commissaris. 5. Varia. De heren aandeelhouders gelieven zich te schikken naar de statuten en de wettelijke voorschriften terzake. O1725) De raad van bestuur Lokeren. Het prinsenbat stond in het teken van de Safari-look. Dat de tuiste maten t steeds voorhanden zijn blijkt duidelijk. Plezier was er in elk geval (polo).

De Voorpost | 1986 | | pagina 9