Aktualiteit gaat met grootste belangstelling lopen Karnaval in Baasrode een sukses ondanks de kou Baasrode, heeft niet alleen jeugd-, maar ook miniprinsen Nieuwe leden voor de Orde van de Palingboer 20 - 14.2.1986 - De Voorpost Orde van de Palingboer (c) In Baasrode worden niet alleen jeugdprinsen gekozen, een jongen en een meisje, men kiest er ook miniprinsen van het mannelijk en het vrouwelijk geslacht. Iedereen komt er dus aan zijn trekken. Jeugdprins werd Davy Laureys uit de Rosstraat te Baasro de en zijn kamavalgemalin werd Kelly Pauwels uit de Scheepswerfstraat. Voor haar was het de derde maal dat ze werd gekozen. Normaal zou ze dus de titel van jeugdkei- zerin moeten krijgen, maar we weten niet of dat in kamavalmiddens is toegestaan. Mini-prinses werd Kathy Van Keer uit de Scheepswerf straat 48 en miniprins werd Steven De Kimpe uit de Broekkant. Zij mochten samen met grote Prins Pierre I op de foto. Dendermonde. Karnaval in Baasrode. De Stouse Plekkers met hun versie van Green Peace en de Rainbow Warrior hadden pinguins gevonden (c) Dendermonde. Karnaval in Baasrode. De Gremby's als konijntjes (c) Traditioneel worden tijdens de aanstellingsplechtigheid van de nieuwe prins ook een aantal verdienstelijke karnavalisten in de «orde van de Palingboer» geslagen. Voor de nieuwe ridders is dat een hele eer en een waar genoegen, zoals dat officieel heet. Dit keer viel die eer te beurt aan Pierre Verkoelen die in 1986 de titel van Prins draagt en dus om die reden in de orde werd opgenomen. Emiel Verstrepen kreeg de onderscheiding omdat hij al jaren de technische steunpilaar is van het feestkomitee en Leo Dierickx zal zich tot ridder geslagen omdat hij steeds zijn belangeloze medewerking verleend aan tal van aktiyiteiten. En dat al gedurende vele jaren. En dan was er nog de familie Jacobi, uitgebreid te zien tijdens het bont show-weekend en steeds goed voor dolle grappen en grollen. Zij werken al negen jaar mee aan deze show en dat komt er zonder meer op neer dat ze nog geen enkele uitgave hebben gemist. Een prestatie dus. Dendermonde. Karnaval in Baasrode. De wagen van Zotterkantnie met zo te zien twee bekende gezichten (c) De termometer wees verschillende graden onder nul aan, maar geen enkele karnavalist lijkt zich daaraan te storen. Met hoog opgetrokken kragen, dik ingeduffeld, handschoenen om een zwaargewicht boksen jaloers te maken en voorzien van alle denkbeeldige hoofddeksels, stonden zondag toch nog heel wat verkleumde toeschouwers vol bewondering te kijken naar de 24e Karnavalstoet die door de straten van Baasrode trok. Een stoet die werd geleid door de gloednieuwe Prins Pierre I, die onder zijn feestelijk pak een warme trainingsbroek en dikke trui had aangetrokken. De felle kou had evenwel lelijk huis gehouden in de deelnemende groepen. Enkele onder hen stuurden gewoonweg hun kat en anderen hadden blijkbaar geen rekening gehouden met het winters fenomeen met het gevolg dat hun wagen niet startte. En vermits men niet de hele omloop lang een karnavalwagen kan duwen, dat vergt immers teveel mankracht, was het alle hens aan dek bij de start. Gewoontegetrouw wordt de karnavalstoet voorafgere den door een reklamestoet die luid schetterend van de boodschappen de komst van de dolle pretmakers aankondigt. Karnaval heerst dus weer in het land en dat betekent altijd op je qui-vive zijn. In Baasrode weet men on derhand wel wat karnaval vieren is. Men heeft er zelfs een handje vanweg om ge vestigde kamavalsteden naar de kroon te steken. Niet ten onrechte, want van jaar tot jaar groeien de Baasroodse kamavalgroe- pen naar een kwalitatief hoog peil. Zin voor humor hebben deze jongens en meisjes in overvloed, ze kunnen die bovendien ook nog best in beeld brengen en verwoorden. Vandaar dat men een stoet krijgt om even bij stil te staan. Tijd om aan de bijtende kou te denken kregen we dus amper. De kleurrijke en bonte stoet zorgde er wel voor dat je opgewarmd ge raakte. De individuele kar navalisten die zowat het zout en peper van de stoet moeten vormen, waren er ook. Ze schitterden in hun eenvoud. Biezonder veel hebben we genoten van het duo dat op een al te gamme le tandem Parijs-Dakar wenste te rijden en daarmee eigenlijk de hele tamtam rond dit toch aparte gebeu ren wist te nivelleren tot een alledaags feit. Niets meer en ook niets minder. De show must go on We hadden echt medelij den met de kleine en grote majoretten die met hun kor te rokjes door de koude moesten paraderen. Ook aan die stiel zitten dus min der goede kanten. Maar we waren anderzijds vol be wondering omdat ze toch met veel goede moed en doorzettingsvermogen be gonnen aan de omloop. En die bovendien ook nog tot een schitterend einde brachten. Menig karnavalist had zich voorzien van een hartverwarmend drankje, anderen warmden zich op aan het applaus van de toe schouwers en nog anderen dansten zich gewoon in het warm. Zoveel hoofden, zo veel zinnen. De ruiters van het Gulden Spoor uit Buggenhout moesten de stoet openen. Maar die hebben wij niet gezien, tenzij de paarden op stal waren gebleven en we dus niemand konden zien. Maar Keizer Jean I van Baasrode was wel pre sent. Hij voerde het hele bataljon feestelijk uitgedos te heerschappen aan. De Prins Pierre I en zijn prins jes van allerlei leeftijden. Natuurlijk waren ook de leden van het feestkomitee present en de prinselijke hoogwaardigheidsbekle ders van vroeger. De, show- en marchingband De Eendracht zorgde voor de eerste muzikale noten. Zoals steeds keurig in uni form, altijd ordentelijk en goed voor heerlijke mu ziek. Ook bij dit bitsig kou de weer zorgden de blauw gelen voor de juiste tonen. Uit Asse was Weg en Weer gekomen. Met een pracht van een wagen en een groep karnavalisten die pech hadden: er lag immers geen sneeuw meer in de straten van Baasrode, zodat hun ski's eerder in de weg waren dan nuttig. Maar we meenden dat we de «Weg en Weer» -wagen al eens eerder gezien hadden (in Aalst?). De Tempeliers van Bomem waren bij de open haard gebleven in het Bui tenland en zij hadden blijk baar aan de Kapoenen van de Stones uit Willebroek met rooksignalen of op een andere wijze bekend ge maakt dat ze verkozen thuis te blijven. De Willebroeke- naars kwamen ookk niet «over de schreve». De Rit- zivrienden uit Wichelen wa ren er wel bij. Dat zijn jaarlijks weerkerende kar- navalgasten. Dit keer had den ze inspiratie gevonden in Mexiko, het land van de Azteken waar in de loop van de maand mei onze Rode Duivels moeten pro beren zich verdienstelijk te maken. Met de Mannen van de Nacht waren we aan de eerste Baasroodse groep toe. Griekenland was het tema en uitgedost als echte Griekse Paleiswachters dansten ze lenig over det hard bevroren grond. Het zou hen terecht een eerste plaats opleveren. Een uit stekende groep, mooi om zien, keurig in uniform, met zin voor humor en vooral overgoten met vol doende ludiciteit om dui zenden mensen te amu- zeren. Baasrode boven Daarmee was de kop van de stoet voorbij en zouden we kunnen gaan genieten van wat we het middenlijf willen noemen. Baasrode boven was daar de leuze. De Majorettes en show band uit het Franse Tour- coing lieten verstek gaan, wat niemand hun kwalijk zal nemen. Maar dan kwa men de Baasroodse groe pen in een biezonder snel tempo opzetten. Eerst de Deurdrijvers die een nogal vreemdsoortige wagen had den gebouwd, met lichtjes die knipoogden naar het publiek en die van de kar- Dendermonde. Karnavalfeest gepensioneerden in Baasrode. Wie er achter deze vermomming schuil gaat weten we echt niet. (foto Piet Hermans) naval jury voor deze wagen ook een bijzondere prijs meekregen. Uit Dender monde volgden de Polder boeren die de historie van de koninklijke aapjes uit Zaïre in herinnering brach ten. Koning Boudewijn in hoogsteigen persoon werd overgevlogen in een super jet van Ashena, een lucht vaartmaatschappij die alom bekend is. We misten op een haartje Ronald Van Den Bogaert. Nog uit Baas rode Schele Van Der Lin den dit keer met een ode aan Neptunu's de god van de zee en kon rekenen opo een schare zeemeerminne tjes om zich lekker warm te houden. Uit Dendermonde kwamen de Chikkebollen die ene vreselijke ziekte aankondigden. Jawel, aids. Gelukkig hadden ze tussen het bouwen van hun wagen door een anti-aids spray uit gevonden, zodat ook dat gevaar weer is bezworen. Dan volgden de Sterrekij- kers uit Baasrode, de Prins van de wijk Broekkant met zijn gevolg en de Wardjes- VTienden uit Oudegem die voor de laatste keer defi- Dendermonde. Karnaval in Baasrode. De Mon Louis zoals Schele Van der Linden hem zag (c) Dendermonde. Karnaval in Baasrode. De Jacobi's werden ook opgenomen in de uenaermonae. Karnaval in Baasrode. Emiel Vercauteren en Leo Dierickx werden opgenomen in de Orde van de Palingboer (c)

De Voorpost | 1986 | | pagina 20