Mooie praalwagens sierden Moerzeekse kamavalstoet OfQ-TOJE Moerzeke de kamavalgemeente bij uitstek De Voorpost - 14.2.1986 - 23 De 17* kamavalstoet kende ondanks de zeer gure weersomstandigheden, zondag 11. een zeer grote belangstelling. Langsheen de grote omloop hadden vele toeschouwers post gevat. Alhoewel het bijna uitsluitend plaatselijke groepen waren, was het toch weer eens een zeer prachtige vertoning en iedere groepering had zijn uiterste best gedaan om er iets speciaals van te maken. Het majorettenkorps «Het Korenbloempje» uit Hamme en het muziekkorps «Djing Boem» uit Dendermonde waren de enige gasten. De opvoeringen hadden plaats op het Ko ningsplein en het was voor de juryleden geen gemakkelijke taak een onderscheid te maken. Uit eindelijk werden Kastel 250 als eerste gerangschikt. Tweede werden De Djiepenassen gevolgd door de Kazoo's en De Palieters. Bijna alleen gelijk werden de volgende plaatsen toegekend aan: Moes 1900, Jominco's, Moese Sikken, KLJ Kastel, KLJ Moer zeke, Chiro Moerzeke. Voor de muzikale noot werd ook nog gezorgd door De Bolhoeden en Duran- Duran Moerzeke. De kavalkade werd op een uitste kende wijze geleid door Prins Robert III en zijn hofdames Katn^én Christel. Ook Keizer Tin met zijn orde van de Kruidnoten zorgde voor plezier en leute. Moerzeke heeft eens te meer weer eens bewezen dat het een echte kamavalgemeente is waar deze feest vieringen iets heel speciaals hebben want dit werd ook nog eens tentoon gespreid op maandag en dinsdag. Ook op deze dagen ontbrak het zeker niet aan een grote volkstoeloop en er werd gevierd tot in de vroege uurtjes. Hamme. Chiro Knudde was pinguïns gaan zoeken (vh) Hamme. De Jominco's met hun mariniers de boot in (vh) Tijdens de voorbije dagen vierde men in Moerzeke en Kastel opnieuw karnaval, een feest dat in deze deelgemeente van Hamme niet meer weg te denken is. Het hoogtepunt was ongetwijfeld de 17' kamavalstoet die zondagnamiddag door de straten van Moerzeke trok. Mooi versierde praalwagens, pittige liederen en humoristische teksten waren de ingrediënten van deze kavalkade en deden de bittere kou vergeten. Vanop zijn praalwagen en omringd door zijn hofdames Kathy en Christel, groette Prins Robert III de vele belangstellenden langsheen de omloop. Er waren 14 deelnemende Kastel. Het majoretten- Hamme en het Klein Mu groepen uit Moerzeke en korps Korenbloempje uit zieksken Djing Boem uit Dendermonde waren te gast in deze stoet, die werd geopend door het muziek korps van Moerzeke in hun vermaarde punkersstijl. De Prins Karnaval werd ge volgd door de Orde van de Kruinoten met Keizer Jan I op kop, die warm omringd werd door zijn hofdames. Groot Baljuw De Ruys- scher hield een oogje in 't Hamme. KLJ Kastel met een rondtrekkende show (vh) Hamme. Kastel 250 met een kaartspel goed voor de eerste prijs (vh) Hamme. Het reizend volkstheater (vh) zeil. Praalwagens Elke deelnemende groep had een mooie praalwagen gebouwd want aan deze ka valkade is een prijskamp verbonden. De Jominco's uit Moerzeke hadden him boot aangemeerd aan de kille, vonden het zo plezant in Moerzeke en besloten om mee karnaval te vieren, trokken hun boot op het droge en lieten de toeschou wers genieten van hun mooie matrozenkledij. De plaatselijke chiro had een iglo gebouwd en voelden zich allicht in hun sas in deze kou. Als pinguins trokken zij naar de Zuid pool, waar zij de burgerva der tegenkwamen die aan het vissen was. De jongens en meisjes uit de Boonstraat ofte Moes 1900 gaven een leuke balletopvoering ten beste. De Djiepenassen hadden het over het sluiten van de matemiteit, met enkele lu dieke slogans. Na de te rechtstelling van enkele plaatselijke politieke figu ren, kwam hun vleesmolen in werking. De Moese Sjie ken hadden vader Abra ham en zijn funny Puppies uitgenodigd naar Moerze ke. Ook Ali Krok was van de partij en zong uit volle borst zijn krokoliefdeslied. De KLJ Moerzeke zocht warmere oorden op en trok op safari. Daar kwamen zij allerlei wilde dieren tegen, zoals een witte muis en een dikke kangoeroe, Louipoe, die veel geld in zijn buidel had gestoken, misschien wel om de werken in de Hammestraat te betalen. De folkloristische groep De Bolhoeden was er om de stoet muzikaal op te fleu ren, met hun alomgekende zelfgemaakte muziekinstru menten en hun vrouwelijk schoon. Kastelse groepen De Kastelse groepen moe ten zeker niet onderdoen voor hun Moerzeekse kol lega's. Ook op die parochie wordt er veel belang ge hecht aan het karnaval en vele uren gespendeerd aan het optimmeren van een praalwagen. Ook aan hun klederdracht wordt veel Hamme. Moes 1900 ging op de ballettoer (vh) aandacht besteed. De Pal- lieters uit Kastel waren reeds in Mexico aangeko men. In mooie kleder dracht, met grote sombre ro's op het hoofd, dansten zij op banjo- en gitaarmu ziek, in en rond hun ha cienda. Zij deden de winter eventjes vergeten. Het kaartspel werd uitgebeeld door de groep Kastel 250. Als boeren, azen, vrouwen en heren en vergezeld van talrijke jokers dansten zij stijlvol op de tonen van middeleeuwse muziek. Ook hun praalwagen had veel bijval. Zij werden be kroond met de eerste plaats. De KLJ Kastel had een cir- kus uit Rusland uitgenodigd Hamme. De KLJ van Moerzeke ging op safari (vh) naar Kastel. Goochelaar Marcos van der Broecko- vitch stal de show. Slangen bezweerders, messeneters en muzikanten omringden hem. Zij brachten een spet terende show, op zijn Kas- tels. En de Kazoo's gingen op de politieke toer. Als paters hingen zij aan de klepel van de klok van het gemeentehuis. Na de stoet was er een re ceptie voor de genodigden in het vroeger gemeen tehuis van Moerzeke. Maandag waren er meer dan 200 kinderen present in Kastel voor hun jaarlijks kinderkamavalbal. In stoet trokken zij van de ene zaal naar de andere, waar zij gratis versnaperingen kre- oTmTndadgen<m dinsdag- HammeDe Wpenassen mei hun sabbel (vh) nacht werd er in Moerzeke dorp nog uitbindig karnaval gevierd, tot in de vroege, vroege uurtjes. bd Hamme. De Moesse sjieken waren voor een keer in Hollywood (vh) Hamme. De Kazoo's met hun paters in de politiek (vh)

De Voorpost | 1986 | | pagina 21