Rupelmonde op karnavalstelten 'k Doe de rest... rijmde Pros Colson, en hij werd prins Karnaval te Wieze Doe je best 24 - 14.2.1986 - De Voorpost r IUÜCHI X KltvatTEK. Delbruyere en Christel De Keyzer (Polo). Wieskarnaval ging vorige zaterdag goed van start met de prinsverkiezing. Zoals al eerder gemeld hadden er zich twee kandidaten aangeboden: prins Pros I (1980) en Urbain van «den Troep». Stipt, zoals het karnavalkomitee altijd is, werd er om 20.30 u. in het Wiezehof met het verkiezingsritueel begonnen, waarna de 11de prins van Wieze op het podium zou kunnen. Speaker Mare stelde beide kandidaten voor en zyn vrouwelijke collega Marleen noemde de juryleden o.m. voorzitter Gommaar, Godelieve De Wit, Jozef Vermoesen, Marcel Vermeir, Alfonsine Vermoesen, Gilbert Cornells en sekretaresse Yo Saerens. Lebbeke. Prinsenverkiezing in Wieze. Van Goethem had ook zijn supporters bij (vh) Proeven Traditiegetrouw begint het elektoraal gebeuren met een persoonlijke voorstelling, liefst zo origineel mogelijk. Het lot besliste dat Urbain de spits zou afbijten. Aan de hand van bordtekeningen vertelde hij over zijn kinderjaren en zijn imitatiekunde over Urbanus (de echte!) die dus aan de basis Ügt van zijn kamavalnaam. Of ficieel heet hij immers Dirk. Verder maakte hij het publiek duidelijk dat hij - ofschoon geen Wiezenaar - toch niet vies is van bier. De Pros gooide het helemaal over een andere boeg. Verkleed als clown deed hij zijn curriculum vitae uit de doeken; hij kwam echter maar naar het eindsignaal toe op dreef. Beiden oogstten voor deze proef 47 punten. De eerste praktische proef be stond er in om met kleurpapier en lijm het hoofd van de tegen speler na te bootsen. Pros was zo kwistig met de 'kol' dat hij al vlug zonder kleefstof zat. Ur bain daarentegen was hierin heel wat fijner en bootste de 'kalende' Pros sprekend na. Hij won deze proef met 56 punten tegen 42 voor de Wieze naar. De improvisatieproef was voor beide kandidaten dezelfde; zij moesten enkele minuten praten over: «Het karnavalkomitee wint de Lotto-miljoenen en krijgt de fiscus over de drem pel». Een niet te onderschatten test! Beiden zaten lichtjes naast de opgave en verwarden het komiteelid Gommaar, promo tor van de Wiezekaas, met het bewindsvijftal dat uiteraard de fiscus minder moet vrezen dan een handelaar. Pros presteerde hier veel minder dan in 1980, toen hij zijn babbelkunst met brio demonstreerde. Hij kreeg 34 punten en zijn rivaal 39. Een bijna traditioneel ingre diënt is het dansen. Dit jaar moesten de kandidaten alleen de vloer op. Was hun benen- spel niet zo mooi... het was toch geweldig! Bij deze Duitse billenkletsers, polka's en mo derne Swings moest Pros het onderspit delven met 53 pun ten, tegen 55 punten voor de Tongenslijper. Als hoogtepunt bij de proeven zongen de aspirant-prinsen hun eigen kamavalsong. Het liedje van Urbain stak degelijk in mekaar, maar was moeilijk om mee te zingen; zelfs zijn back ground «Troep Singers» kon den niet mee; zijn prestatie was toch nog goed voor 44 punten. Pros daarentegen had voor een goed meezingertje gezorgd en Lebbeke. Prinsenverkiezing in Wieze. Kandidaat Pros met de zijnen (vh) Kruibeke. Brrrr... we rillen er nog van. Wat was het koud op die jubileumstoet van de orde van Mercator. Maar de sfeer en de ambiance waren er. Het volk ook, al had bij een zonnig en warm weertje Rupelmondes karnaval beslist nog meer mensen op straat gelokt. Het feestgebcuren begon met kersverse prins Marcel I en een ontvangst op het oud-ge- eredames Gerda en Veerle. meentehuis. Een ietwat ont- Ook kamavalvrienden uit de roerde keizer Hilaire Stuer naburige en verbroederingsge- mocht er tal van kamavalisten meenten waren op het appel, verwelkomen. En ze waren er Te veel om op te noemen, al allemaal: de ex-prinsen Sam, moeten we wel een uitzonde- Door en André, jeugdprins ring maken voor de prinsengil- Willy met erejuffers Katrien en de De Caeckezetters uit Aartse- Valérie, het prinsenpaar van laar. Hun prins-in-spe, Staf, is de derde leeftijd Elza en Frans, immers het petekind van de keizer Hippoliet met eredames orde van Mercator. En bij de Olga en Ria en natuurlijk de aanstelling van Staf I op 21 fe- Rupelmonde. De Martens-dynastie, een prachtige groep (dw) Rupelmonde-karnaval. De Pillewuiters van Burcht (dw) bruari zal de Rupelmondse or de zeker niet ontbreken. Stad Rupelmonde Burgemeester Denert had het in zijn toespraak over de stad Rupelmonde waar de vreugde en het plezier herrijst als in de glorietijd van Scaldia- na en parallel met de herwaar dering van het Schelleke. Hij dankte iedereen die zich voor dit feestgebcuren inzet en als een soort missionaris meehelpt een dorpsfeest te organiseren waarbij iedereen betrokken wordt. De burgemeester over handigde daarna de sleutel aan Marcel Noens. Een sleutel waardoor deze prins voor drie dagen de macht van leute en plezier over de gemeente krijgt. En de prins met het guitige gezicht beloofde dat hij op een plezante en waardige wijze het karnaval zou leiden. De officiële ontvangst ein digde met de overhandiging van een gestileerde Mercator, het symbool van de orde, in Voor de tiende maal organi- zeert de Vlaamse Club van Brussel een poëziewedstrijd voor alle Nederlandsspreken den. De inschrijvingen sluiten af op 30 juni 1986 en dienen gezonden te worden aan J. Vleugels, voorzitter van de Poëziewedstrijd, Jubelfeest laan 145 te 1210 Brussel. In het Kunstcenter «De Gou den Pluim» aan de Vrijdag markt te Gent heeft van 7 tot 23 februari een retrospektieve plaats over Leo De Budt. Zo wel olieverven, houtskool, gra fiet, pastel, inkt en latex evenals tekeningen uit het boek Bema- dette Soubirous en de tekenin gen van «J» Geding zijn er te zien. Men kan er terecht alle dagen van 10 tot 12 en van 15 tot 17 uur. Karnaval in Sint-Pauwels. Prinses Stella van Oost-Vlaanderen was heel fier, haar echtgenoot Albert te kunnen voorstellen als prins Albert I. Die werd verkozen door de groep De Vrije Genieters uit Sint-Pauwels (dw) De ASLK heeft zijn hoofdzetel te Brussel uitgerust met een totaal nieuw en intelligent uitge werkt elektronisch branddetck- tiesysteem dat werd gemaakt door de Belgische firma Betea. Het systeem doet een beroep op de meest vooruitstrevende technieken van de micro-elek- tronica. Op 21 februari gaat in de KVS te Brussel het nieuwe Vlaamse volksstuk over de atoomoorlog in première Het werd geschre ven door de Aalstenaar Paul Coppens. De hoofdrollen wor den gespeeld door Jef Burm en Ann Petersen en verder ziet men Vera Veroft, Sjarel Bra- ckaerts, Mieke Bouve en Dirk Roofthooft. de derde leeftijd. Hij regeert als prins Theofiel I over het land (dw) klei aan het schepenkollege en de aanhef van het Rupelmond se kamavallied, daarbij bege leid door Door De Meyer op akkordeon en The Freedoms uit Wilrijk. En dan... op naar de stoet. Het was een uitgebreide kaval- kade. Liefst 42 deelnemende groepen, met vooraf een steeds slinkende reklamestoet met slechts 24 'exposanten'. Wat schort hier? Is deelname mis schien te duur? Ja, de orde moet toch ergens de centen zoeken om een waaier aan show- en paradegroepen te kunnen presenteren. En inder daad, hier werd in dit jubi leumjaar een extraatje gedaan met de showband Victory uit Den Haag, de Tirolerkapel, de Buggle-and-Drums Selection Constancia uit Etten-Leur en de majoretten Les Fleurs uit Stam persgat. Bloemetjes van meis jes met blozende kaakjes en roodgevroren neus. Pareltjes voor het oog! En dan natuurlijk de eigen Rupelmondse muziekmakers. We zijn niet chauvinistisch als we schrijven dat de pierrots en de fanfare Herleving zeker met bovenvermelde showgroepen kunnen konkurreren. Zij zijn alleen wat goedkoper! Ook de satire op de aktuali- teit door gelegenheidsformaties ontbrak niet. Temse was hier, naast Kruibeke natuurlijk, zeer sterk vertegenwoordigd. Een jury o.l.v. Marcel De Meyer rangschikte deze groepen in volgende volgorde. Het cirkus van de Mercatorhoeve in de Broekstraat haalde met zijn paardjes en ezels een eerste plaats. Zij voerden o.a. ook nog een kruising van een goril la en oerang-oetang in hun zog. De tweede plaats ging naar sUpportersklub Geel-Blauw uit Steendorp. Deze supporters van SK Beveren vierden het huwelijksfeest van een twee ling. Op de derde plaats legden de Rode Valken beslag met hun visie op het jaar 2000: afschuwelijk! Op de vierde plaats kwam een jeugdig ex-aequo. Onder de titel 'Jonger dan je denkt' pakten de Rupelmondse scouts uit met een satire op het rust oord Wissekerke en de fietsers van de Scheldekant lieten zien hoe leeg de portefeuilles in de Wetstraat wel waren. Op de zesde plaats kwamen de libera le kamavalvrienden met hek senjacht en toverkracht. Met De Mispoezen, 't Brandt Weer, Moe Boetoe in Ballingschap en Koekebakkeprins eindigde de officiële uitslag. Een uitslag waarin ons inziens ook Paris- Dakar en de Terroristen van de Trappisten thuishoorden! Kram kreeg 59 punten, wat een groot deel van zijn achterstand goed maakte, en hem op 6 punten van de leider bracht die er 241 totaliseerde. Na deze proeven steeg de span ning zienderogen (en oren!). De klok wachtte nog een half uurtje om 11 u. - tijd voor de stemming door het publiek - te slaan. Toen het eindelijk zo laat was hadden een 650 men sen het Wiezehof vreedzaam bezet. Wel erg veel voor zo'n kleine biergemeente, en weten de dat er slechts twee kandida ten waren. Naarmate het stem men tellen vorderde, groeide de suspens, te meer dat de punten bijna gelijklopend op het bordje kwamen. Uiteindelijk haalde Pros het met 53,57% van de stemmen op Urbain die er 46,43 be kwam. Samen met de stemmen van de jury won Pros met 121 punten, vóór Urbain die er 115 achter zijn naam kreeg. Pros had werkelijk zijn best gedaan... en zijn aanhangers deden de rest. Aldus hernieuw de hij zijn stunt van 1980, waar door hij voor de tweede keer prins Karnaval van Wieze werd. Voor deze verkiezing was er zelfs interesse van over de grenzen. De Duitse Narren- zunft «Rot Gold» uit Bergka- men, had immers een delegatie naar Wieze gestuurd als tegen prestatie voor een bezoek van het Wiezecomité bij een hulde aan hun kamavalprins(es). De voorzitter uit Bergkamen zei dat ze dit jaar een bijzonder jubileum vieren, nl. de 25ste deelname aan de Wieze-Okto- berfeesten en beloofde dat ze op 23 februari alvast in de Wieskamavalstoet zullen mee- stappen. Hij overhandigde een wimpel van de burgemeester van Be rgkamen en een eremedaille van Rot Gold aan de nieuwe prins; ook jury-voorzitter Gommaar kreeg zo'n ereme taal om de hals. In een kort wederwoord verklaarde deze wat volgt: «De Wieskarnaval wordt in Groot-Lebbeke één van de bijzonderste Kulturele (met een grote K!) manifesta ties». men in Wieze kan doen met een subsidie van pakweg 14.000 fr. per jaar. Dit kan natuurlijk niet zonder de hulp van talrijke sponsors, kama- valminnend Wieze, en het 5- koppig komitee met Gommaar, Mare, Willem, Eddy en Gil bert. Er zijn bij de kamaval- realisatie steeds handen te kort. Wie wil bijspringen hoeft maar een seintje te geven! Programma Er staan nog minstens drie gro te happenings op het karnaval- getouw: op zaterdag 15 februa ri is er in de zaal Voermansrust aan de Schroverstraat Prinsen bal met verkiezing van de mooist verklede enkelingen, paren en groepen. Kaarten op voorhand (speciaal voor groe pen) zijn te bekomen bij Wil lem Heuvinck aan de prijs van 60 fr./stuk i.p.v 80 fr./stuk (bij afname van minstens 10 stuks). Op zaterdag 22 februari gaat de Kinderkavalkade uit met ver trek om 14.30 u. op het Wieze- plein. Na die optocht is er kin- deranimatie tot 17 u. De Wieskamaval-stoet van zondag 23 februari start om 14 u. op .de Rooien cn stapt langs Hoeksken, Aalstersestraat, Streekbaan, Schoolstraat, Aal stersestraat, Kapittelstraat, Schroverstraat en Wiezeplcin. Daar defileren de groepen voor de tribune. Om 20 u. is er die avond het Sluitingsbal in het Wiezehof met gratis Toten. Van 20.30 u. af hebben de prijsui treikingen plaats. J. Van Landuyt Lokeren. Voor de vierde maal werden de jeugdprinsen Hc. u verbazend wa. verkozen. Dil jaar vie, deze eer ,e beJ s„ge Lokeren. Prins karnaval Georges II en de leden van de Orde van de Raepewerden door het schepencollege ontvangen. Vanaf nu mag het gezelschap zich bestempelen als stedelijke kamavalvereniging» (Polo). Lokeren. Burgemeester Liebaut kreeg van prins Georges II de klassieke penning (Polo).

De Voorpost | 1986 | | pagina 22