Uitslag karnaval Baasrode Rekords zijn er om gebroken te worden, zegt men in Baasrode De Voorpost - 14.2.1986 - Karnaval in Baasrode. De kopstukken van De jury van de 24e kamavalstoet in Baasrode moet het lang niet gemakkelijk hebben gehad. Het was een flink stuk na 19 uur eer ze in het proppensvolle gemeentehuis arriveerden met de resultaten van de stoet. Ondertussen hadden de vertegenwoordigers van de groepen zo goed en zo kwaad als het ging een plaatsje gezocht in de raadszaal. Daar werd er met allerlei ludieke uitspraken de stemming ingehouden. Karnavalisten in hart en nieren zorgden er voor de show en pas toen de juryleden, de keizer en de prinsen hun intrede deden werd het stil. Feestkomiteevoorzitter Veyt gaf lezing van de resultaten en deelde meteen ook mee met hoeveel geld de groepen naar huis gingen. Een goede gewoonte. Lolbroeken die erin Baasrode legio zijn, lieten zich bij het aanhoren van elk bedrag de uitspraak «veel te weinig» ontvallen, maar dat was natuurlijk alleen maar voor dé pret. Begon men in Baasrode aan het eind van de lijst, wij beginnen helemaal vooraan: Laureaat werden de Mannen van de Nacht, een overwinning waar naar ons gevoelen niets kan tegen ingebracht worden. En dat vond men in Baasrode ook, want iedereen juichte entoesiast toen de groep zijn prijs in ontvangst ging nemen. Komen we dan bij de mooiste groepen: 1. Schepen Van der Linden, 2. Hof ten Rode en 3. Soep. Bij de karnavaleske groepen ging de zege naar de Simplisten. Tweede werden de Deurdrijvers en derde de Sterrekijkers. Dan volgden in de algemene rangschikking op een gedeelde vierde plaats de Kasseistampers en de Klaverkes en de Plantrekkers werden zesde; de mooiste wagen werd volgens de kamavaljury gemaakt door de Deurdrijvers. De Sterrekijkers krijgen de prijs van de origineelste groep en de jury kende zijn speciale prijs toe aan Hof ten Rode. Wat die wagens betrof, wordt een indeling gemaakt in drie reeksen Bij de praalwagens worden de Deurdrijvers, de Sterrekijkers, de Simplisten en Schele Van der Linden gerekend. Bij de versierde wagens komen in aanmerking: Soep, Hof ten Rode, Kalverkes en Kasseistampers en bij de gewone groepen behoren de Kasseistampers, de Mannen van de Nacht en de Plantrekkers. Tenslotte werden er enkele speciale prijzen uitgereikt: aan enkelingen wel te verstaan. Zo ging een prijs naar de Reiningsdienst van de stad Baasrode, aan Parijs-Dakar, de Baby-sitters en Cool Dierkop. Dendermonde. Karnaval in Baasrode. De Pierrotvrienden waren present op de aanstelling van de nieuwe prins, lid van hun vereniging (c) de Mannen van de Nacht in een extra nummertje (c) Dendermonde. Karnaval in Baasrode. Een zeer mooie groep (c) I leerden in hun wondermooi I robotpakje. Een groep die altijd even mooi is om naar te kijken. De Pierrotvrienden, pas uit de startblokken geschoten, hadden zich dan in de volg orde van de stoet weten te wriemelen. Hoe kon het ook anders of zij brachten i een uitbeelding van de be kende clownsfiguur Pierrot. Voor de eerste deelname j aan karnaval in elk geval I een zeer verdienstelijke groep. Zotterkantnie was ook schit- terend. De mannen van i Appels pakten uit met hun j oplossing voor de gezond making van de Dender en plonsten leefmilieu minister Lenssens in een bubbelbad. Mooi om zien. Voor de I Simplisten kan het niet een- I voudig genoeg zijn. Maar het moet ook krankjorum zijn. Deze keer hadden ze de beesten van stal gehaald en trokken ze naar de Baas- roodse jaarmarkt. Varkens waren in, want zo waren de Simplistische leden ook verkleed. Aan iedereen die het wilde werd een gratis toegangskaart voor de j Baasroodse jaarmarkt van 23 september e.k. uitge reikt, met natuurlijk een aantal daaraan verbonden voordelen. I Dat omdat de Simplisten dit I jaar tien jaar bestaan en deze verjaardag ook wilden vieren. Volgend jaar heb ben ze er hun elfde jaar opzitten en elf is in kama- valmiddens een heilig getal. Misschien kunnen de Baas roodse vindingrijke jon- Dendermonde. Karnaval in Baasrode. Van de diertjes die de Simplisten op de Baasroodse Jaarmarkt hadden gevonden, schoot na afloop niet veel meer over (c) Soep uit Baasrode zorgde voor de koude rillingen, of schoon dat niet nodig was. Het was zo al koud genoeg. Met een thriller van for maat. Een luguber geheel. Op een wagen werd een doodskist meegevoerd en skeletten van mannen (er ontbrak telkens een rib aan de linkerkant) zorgden voor de entourage. Ook Aef D'Eir Vast uit Sint-Gil lis Dendermonde was el ders verzeild geraakt, want zij waren op de honderd meter die ons scheidde van de start al zeker van vast voorbijgestoken door de Kasseistampers uit Baasro de. Die stoere jongens had den zowat alles uit huis ge haald wat aan een cirkus kon laten denken. Rood huiden met en zonder vre despijpen, echte vuurspu- wers (geen draak maar een fakir die zorgde voor de nodige verwarming) en zo meer. Voordat Prins Kuiper luid juichend zijn opwachting maakte, werden we vergast op een streepje muziek van de Drum en Majoretten Werkersvreugd uit Assene de. Zij werden bijwijlen overstelpt door het muziek korps dat Prins Kuiper zich voor de gelegenheid had aangeschaft. De Klaverkes uit Baasrode, ook al aan hun allereerste optreden toe probeerden een aktie overleven op gang te brengen. Niet dat zij het gemunt hadden op ons leef milieu, of beter gezegd de verloedering ervan, maar gewoon overleven voor de werklozen, met name de jeugd. Voor de Gilde van de Dries uit Wolvertem wa ren we nu aan de middel eeuwen toe en dat deze vol gens sommige duistere tij den nogal wat inspiratie op leverden, kan men nu zelf zien. Naast abele lieden in prachtige gewaden, ook de keerzijde van de medaille: de lijfstraffen in al him ver scheidenheid en gruwelijk heid. De Paviljoenboys uit Baasrode waren vergeten te komen of stonden ergens stijf bevroren te wachten. De Stouseplekkers uit Den dermonde waren er wel. Met een wagen dit keer. Vorig jaar was die uitge brand. Dit keer waren ze inspiratie gaan zoeken in het gebeuren rond de Rain bow Warrion, het vlagge- schip van Greenpeace. Leuk ideetje dat ook netjes werd uitgebeeld. De pin- guins die het schip vergezel den waren ook leuk om zien en zorgden her en der voor nette dansjes. Met de Gremby's waren we ver aan het einde van de stoet die voorbij was voor we er eigenlijk erg in hadden. Met hun goed ingeduffelde konijntjes waren zij mis schien wel de warmste groep van de hele stoet. Ook netjes verzorgd en met een mooie wagen die in de toekomst heel wat sukses zal oogstten. Daarvan zijn we nu al zeker. Uit Kapelle op den Bos moesten de gondeliers komen, maar blijkbaar waren de binnen- kanaaltjes helemaal dicht gevroren en was het onmo gelijk om per gondel Baas rode te bereiken. De drumband Werkerswel zijn uit Gent sloot de rij. Daarmee viel het doek over een al bij al toch wel mooie en afwisselende stoet die ondanks het kille weer toch weer een sukses werd. Al was de belangstelling lang niet zo groot als de voorbije jaren. Velen hebben allicht verkozen het gordijntje op zij te schuiven toen de ka- valkade voorbijtrok om zich dan weer warm in de knusse zetel te laten vallen. In elk geval zondagavond was het in Baasrode cen trum een drukte van jewel ste. Overal liepen er karna valisten rond, de ene al en- toesiaster dan de andere. Maar allemaal bezield met de leuze: we gaan nog niet naar huis, bijlange niet. Dendermonde. Karnaval in Baasrode. De groep Soep op de lijkbidderstoer c Dendermonde. Karnaval in Baasrode. De Boottrekkers van de 1Volga of het Hof ten Rode (c) gens dan denken aan een onze volgorde niet meer te de jongste berichten niet tij extra viering die samenvalt kloppen, of was het omdat dig klaar te zullen zijn met met een hoop andere kar- een aantal groepen ontbra- hun wagen) maar we be- navalvieringen. ken? We zagen dus geen wonderden wel de Plan- Drie Meren uit Wichelen trekkers uit Baasrode en de Met een fakir op schoot en een Lizemarieks uit Ou- Orde der Filosofen uit Ou-, Nadat de mensen van de degem (die blijken volgens degem met natuurlijk hun Moerstraat met hun Mexi- kaans avontuur waren ge passeerd, vroegen de Ko zakken van het Hof ten Ro de onze aandacht. Net zoals in een ander bekend ver haal trokken ook zij een reusachtige boot, niet over de Wolga, maar door de straten van de Palingge meente. Toen bleek plots rondborstige en -buikige Prins Chantie I die verge zeld was van Fabiola. Neen, niet de echtgenote van Boudewijn, maar de zevende dochter van de Oudegemse Prins. Zaterdag had de plechtige aanstelling plaats van de nieuwe prins van Baasrode. Dat gebeurde in de vroegere raads zaal van het gemeentehuis die nokvol was gelopen voor deze gebeurtenis. Natuurlijk was Prins Pierre I die aan huis was afgehaald, niet alleen gekomen. Met hem ook een hde delegatie van de Pierrot vrienden, karnaval vereniging waarvan Pierre Verkoelen deel uitmaakt. Feestkomiteevoorzitter Veyt goede samenwerking, onderstreept in zijn welkomst- A teU1 woord dat het karnaval in AanMelunS Baasrode goed was geweest. ^an was het ogenblik aange broken van de aanstelling van Dat de onderlinge strijd tussen de nieuwe prins. Burgemeester de twee kandidaat prinsen daar Cool, nog altijd omwille van Dendermonde. Karnaval in Baasrode. De Deurdrijvers weten wat lol maken is (c) voor veel tussen zat, de voorzitter vast. Beide kandi daten zijn tot het uiterste ge gaan. Ook wat de kaartenver- it voor zijn gezondheid niet helemaal op de been, was afwezig en schepen Hermans, zeg maar de eerste burger van Baasrode, koop betreft. Dat hij woorden nam zijn taak over. Hij w van lof had voor deze kandida- in zijn toespraak op dat de ten, daar kan men nu eenmaal krisis overal om zich heen niet omheen. Hij voegde er grijpt. Ook in Baasrode zijn noga n toe dat de ingezamelde daar de bewijzen van. Maar gelden zeer goed zullen be- blijkbaar heeft die krisis geen steed worden. Dat ook de show vat op het karnavalgebeuren en een sukses was, dat is volgens daarmee alludeerde de sche- voorzitter Veyt een vaststaand pen naar de enorme recette die feit. Drie dagen na elkaar zo de Orde van Palingboer mocht goed als vollen bak, het kan noteren tijdens het prinsenbal. niet beter. Hij dankte alle me- «In Baasrode werden blijkbaar dewerkers aan deze show voor alle rekords gebroken» aldus Dendermonde. Karnaval in Baasrode. Koning Boudewijn op bezoek met onze nationale hun inbreng en hun inzet en de schepen die daaruit afleidde luchtvaartmaatschappij. De Polderboeren dus (c) wenste hen het allerbeste toe. dat karnaval in Baasrode nog Dat het karnavalkomitee twin- steeds floreert. Hij dankte de tig jaar bestaat, dat weet onder- supportersgroepen van de twee tussen iedereen die in Baasro- kandidaten voor hun inspan de bij het karnaval is betrok- ningen die ze zich tijdens de ken. Dat wordt dus feesten, verkiezingsstrijd hadden ge- aldus de voorzitter die eraan troost. Waarna hij jeugdige toevoegde dat liefst 40 groepen prinsenkinderen van harte feli- in de stoet zullen opstappen, citéerde met hun uitverkiezing. Voor volgend jaar staat er een Bij dat alles had hij toch nog nog groter feest op het pro- een vraag: «hebben subsidies gramma (25 jaar kamavalstoet, voor de Baasroodse karnaval 30 jaar karnaval en 10 jaar nog zin, gezien deze geweldige bont show-weekend. Bij die bron van inkomsten». Schepen gelegenheid wil het feestkomi- Hermans kreeg onmiddellijk tce een grootse tentoonstelling lik op stuk van voorzitter Veyt opzetten over karnaval in Baas- die zei helemaal niet gekant te rode. Daarvoor wordt gere- zijn tegen een afschaffing van kend op de medewerking van de betoelaging van de stad, op de verschillende groepen uit voorwaarde dat dit zou gebeu- Baasrode. Al wie fotomate- ren voor iedereen, «ook voor naai, affïchen, kledij, attribu- Dendermonde». Een refreintje ten enz. bezit kan terecht bij de leden van het feestkomitce. Hoe vlugger hoe liever, want aan de bouw van deze tentoon stelling is biezonder veel werk. Tenslotte dankte hij het stads bestuur voor de financiële en materiële steun en rekende hij dagen in de toekomst op een even dat we ook al in Oudegem eens hebben gehoord. Daarop werd overgegaan tot de installatie van de nieuwe prins, die de sleutel overhandigd kreeg en daarmee de bevoegd heid kreeg om gedurende drie Dendermonde. Karnaval in Baasrode. Een nieuwe groep, trouw aan de nieuwe a Baasrode te rege- Baasroodse prins: de Pierrotvrienden (c)

De Voorpost | 1986 | | pagina 23