Biblioteek van Erpe-Mere eindelijk erkend 9 «Moeten er nog lidkaarten zijn?» Arrondissementeel VU-voorzitter Bert De Cremer weigert verzoening Aalsters Turncentrum TEN uniek in België Opname BTL-TV in Lede «Denkers» reageren op «werkers» bij PVV Jongeren Aalst SP-motie over O.C.M.W. Ziekenhuis in Aalst De Voorpost Het "gelukkig nieuwjaar" van de mannen van de "meskeire" 2 - 14.2.1986 - De Voorpost De strijd tussen jonge liberalen, de P.V.V.-Jongeren en de onlangs opgerichte «Liberale Jongerenraad» woedt verder. Na een perskonferentie van PVV-Aalst waarbij het beleid werd geëvalueerd en ook gealludeerd werd op de gesplitste toestand van liberale jongeren «die zelf hun potje moeten koken» gaven beide «partyen» hun eigen perskonferentie. Over die van de Liberale Jongerenraad met Johan Stijlemans berichtten we reeds uitvoerig. Volgende veldslag werd de perskonferentie in «de Comte» op woensdag vóór karnaval waar de PW-Jongeren met Peter De Boeck hun versie weergaven. Wie na deze veldslagen uiteindelyk «de oorlog» zal winnen blijft een open vraag. Daartoe moet eerst de Nationale Raad van Beheer na de klacht van de Liberale Jongerenraad een beslissing hebben genomen. By de PW-Jongeren die vol vertrouwen het verdict afwachten heerst wel de mening dat iedere liberaal verlies zal moeten incasseren bij deze (z)onderlinge twist waarbij de gemeenteraadsverkiezingen van 1988 reeds een niet onbelangrijke rol spelen. Voorgeschiedenis U begrijpt er wellicht weinig van als je geen elementaire weet heeft van de troebele voorgeschiedenis waarin tegen gestelde belangen spelen. Lidkaarten, die uiteraard stem recht zouden verlenen, spelen bij de machtsstrijd tussen twee kandidaat-voorzitters, Johan Stijlemans en Peter De Boeck een belangrijke rol. Zoals trou wens ook bussen dat doen, of ze nu uit Moorsel (bij een an dere gelegenheid) of uit Wette- ren komen. Voor de bestuursverkiezing van 8 november 11. vroeg Peter De Boeck herhaaldelijk naar de ledenlijst en het aantal ver kochte lidkaarten. Een duide lijk antwoord zou er niet geko men zijn. Wel werd gesteld dat er «70 blanco-lidkaarten» ver dwenen waren. Alhoewel er te Brussel een ontvangstbewijs berustte wist men te Aalst blijk baar hiervan niets... Later werd een aantal ervan ver spreid doch een 40-tal stroken van lidkaarten waarvan het me rendeel hun afzetgebied had den gevonden te Wetteren (waar ook PW-Jongeren werkzaam zijn) werden door Johan Stijlemans aan de sekre- taris overhandigd. Gezien er «slordigheden» op administratief vlak werden vastgesteld - een aantal voor aanstaande leden die wel hun kaart betaalden stonden niet op de lijst - werd beslist dat wie in het bezit was van een lidkaart stemrecht zou krijgen. De kat ging wel op de koord toen aan zowat 35 personen toegang tot het stemlokaal werd geweigerd wegens niet-betalen van hun lidgeld alhoewel de sekretaris in het bezit was van de desbetreffende stroken. Meer nog. Betaling ervan kon nergens worden nagetrokken. In spoedvergadering besliste het uittredend bestuur echter die 35 personen wel te laten stemmen. Anonieme brief Ondertussen viel er een ano nieme brief in de bus waarop uittredende bestuursleden wer den beklad en waarbij ook een «modellijst» voorkwam. Men had het erin over «bestuursle den die de leiding van de PW- Jongeren willen overnemen ondanks het feit dat ze nergens verantwoordelijkheid hadden opgenomen, initiatieven of ak- ties hebben gelanceerd en veel afwezig bleven op vergaderin gen en aktiviteiten». Wat «een miskenning van de logica en een kaakslag voor wie zich wél inspande» betekende. Brief die, zoals gevraagd werd, dis kreet moest behandeld worden. Peter De Boeck voorzitter Bij de stemming haalde Peter De Boeck het met 52 stemmen tegen Johan Stijlemans met 40. In een volgende stemronde werden Johan Stijlemans en Mireille De Dobbelerer niet meer herverkozen als bestuurs lid. De bus met heel wat sym pathisanten was toen al vertrok ken naar Wetteren naar een bowling... Kas en administratie zouden dan door beiden zijn achterge houden omdat ze klacht had den neergelegd bij de Nationa le Raad van Bestuur op 29 november. Klacht waarbij de PW-Jongeren op vraag van nationaal voorzitter Jan Nolf argumentatie en bewijsstukken overmaakte aan de nationale instanties. De PW-Jongeren wachten de beslissing af doch toen de Liberale Jongerenraad de pers inschakelde kon ook PVV-JO moeilijk zwijgen. Privacy De PW-Jongeren zien o.m. in de kwestie van de ledenlijsten en het ervan gemaakt'gebruik een schending van de privacy waaraan ze als «liberalen» zwaar tillen. Gewaarschuwd ook wordt tegen misbruik van de benaming «PW-Jongeren» en de kwestie van de verhuis naar de Molenstraat in een zaal bij een café waarvan de uitba- ters de ouders zijn van een PW-JO-bestuurslid werd ge relativeerd. Alle aktiviteiten si tueren zich trouwens steeds in «de Comte». «Grove leugens» In een pefsmededeling stellen de PW-Jongeren dat hen «fei ten in de schoenen worden ge schoven die op zijn minst als grove leugens te bestempelen zijn». Geprótesteerd wordt ver der tegen wat «een machts greep» wordt genoemd en te gen het rondsturen van een brief met een «modellijst». Men neemt het verder niet dat de ingediende klacht als voor wendsel moet dienen om de kas en de administratieve stuk ken achter te houden. De PW-JO zit «op droog zaad». En vermits alle lidkaarten voor het einde van 1985 werden af gerekend is het bestuur ervan overtuigd dat de verkiezingen alleszins geldig verliepen. De PW-Jongeren vragen zich trouwens af of deze «Liberale Jongeren» wel «liberaal» zijn (geen statuten) en evenmin of ze «jong» zijn (geen leeftijds grens). «Denkers, «werkers» what's in a name? Lazen we niet ergens van «al werkend denkend» of was het «al denkend werken»? LH Aalst. Voorzitter Barrez dankt voor de goede samenwerking (a) Het dekreet betreffende het Nederlandstalige openbare biblioteekwerk dateert van 19 juni 1978? Hieraan is een lange voorgeschiedenis verbonden en verschillende mini sters hebben elkaar opgevolgd vooraleer men tot de huidige vorm van het dekreet gekomen is. In een hele reeks artikelen werden de richtlynen en voorwaarden gepubli ceerd om voor erkenning in aanmerking te komen, en zelfs daarna, om deze erkenning te behouden dient het gemeen tebestuur talryke voorschriften na te leven om van betoela ging te blijven genieten. Terwijl talrijke grote gemeen ten sinds een paar jaar een belangrijke biblioteekwerking hebben kan men in Erpe-Mere nu pas volop van start gaan. Bij een besluit van 23 december vorig jaar werd eindelijk de gemeentelijke biblioteek van Erpe-Mere, met ingang van 1 januari 1986, als deeltijds wer kende POB door de Vlaamse Gemeenschap erkend. Maar ook hier is een lange inkubatie aan voorafgegaan want reeds tijdens de gemeenteraadszitting van 16 april 1981 werd een princiepsbeslissing genomen om een openbare biblioteek op te richten. Gelukkig werden de uitvoeringsbesluiten van het de kreet niet naar de letter toege past zodat men zich in Erpe- Mere evenmin hoefde te haasten. Intussen hadden enkele men sen een soort biblioteekkom- missie, in de schoot van de gemeentelijke kulturele raad, opgericht en via hen werd met de verantwoordelijke van de Sint-Jozefsbiblioteek in feite de vroeger Davidsfondsbiblio- teek onderhandeld om het boekenbezit, of wat er van overbleef, zonder voorwaar den over te nemen. Dezelfde mensen van GKR brachten een paar duizend boeken over naar het oud-ge meentehuis van Erpe waar ze in depot bewaard bleven. Na derhand werd op lijsten ge bracht en intussen bezocht men de nog bestaande vrije bibliote- ken in de deelgemeenten Aai- gem, Bambrugge, Burst, Eron- degem en Erpe. Alleen de laat ste twee wc:<»erden een overna-* me door de gemeente te over wegen, met het gevolg dat ze na 1988 niet meer voor toelagen zouden in aanmerking komen. Na het vertrek van de toenma lige onderpastoor te Erpe en de verkoop van het klooster in Erondegem, is hier verande ring in gekomen. Begin van een koliektievorming Het gratis beschikbaar gesteld boekenfonds van de klooster- biblioteek van Mere lag aldus aan de basis van de huidige PIB. In 1982, dank zij een BTK-projekt, konden deze werken verder geïnventariseerd worden, samen met het ge meentearchief en dat alles on dergebracht in het oud-ge- meentehuis van Erpe. Hier bleef het verschillende jaren als «dood materiaal» liggen want nergens bleek er een ge schikte ruimte voorhanden om een biblioteek onder te bren gen en te starten. Het is pas na de bouw van het Gemeentelijk Administratief Centrum Steen berg dat men over de nodige infrastruktuur beschikt om een aangepaste biblioteek te herbe rgen. Dit bleek het geschikt moment te zijn om met de reali satie van een POB in werke lijkheid te beginnen. Het is trouwens in maart 1983 dat de eerste stap gezet wordt met het samenstellen van de formatie van beheer en bestuur ervan. Een paar maanden nadien wordt hieraan een advieskom missie toegevoegd waarvan de 9 leden door de GKR voorge dragen werden. De installatie van deze «Vaste kommissie van advies» gebeurde op 14 december 1983. Voorbereiding tot erkenning De erkenning door de over heid van een POB is natuurlijk aan verschillende eisen onder worpen en die wordt niet zo maar toegekend. Het duurde trouwens langer dan voorzien vooraleer het volledig dossier kon opgestuurd worden en er is heel wat over geredekaveld in de voorbije gemeenteraadszit tingen. In de begroting van 1984 wer den een paar belangrijke kre dieten ingeschreven, o.a. 1,2 miljoen frank voor de aankoop van een startkolletie, want het boekenaantal van de biblioteek van Mere was te klein, en daar bij nog een bedrag van 1,8 miljoen voor de aankoop van biblioteek-ekonomisch mate riaal. De bibliótheek van Pax-Erpe was intussen door nalatigheid zelfs niet meer als vrije biblio theek erkend en dezè werd op 2 februari 1985 door de ge meente overgenomen. De «verplichte sluiting» van de vrije biblioteek van Aaigem speelt op even eigenaardige manier het boekenbezit in han den en in de rekken van de POB. (De perikelen met de pastoor werden toendertijd uit voerig uit de doeken gedaan). Alhoewel men hier niet kan gewagen van een zeer belang rijk boekenfonds, toch lieten deze biblioteken toe om een niet onaardige kollektie samen te stellen. Naar de erkenning toe Er komt heel wat bij kijken en het duurt dan nog langer dan voorzien om een sluitend dos sier samen te stellen. Bijna elke gemeenteraadszitting kwam de biblioteek ter sprake en het is in maart 1985 dat de raad het aanvraagdossier om erkenning goedkeurde. Ook de samen stelling van het beheersorgaan van de POB zorgde nog voor wat afwisseling in de zittingen. Uiteindelijk werd schepen van kuituur, J. Van Den Steen, tot voorzitter van dit elf leden tel lende orgaan verkozen. Hoe staan de zaken nu? Alhoewel het heel wat voeten in de aarde gehad heeft, is ondertussen de afdeling met de jeugdboeken geopend. Reeds bij de aanvang kende dit initia tief een betrekkelijk groot suk- ses want ruim 400 jonge lezers bezoeken regelmatig de jeugd afdeling. Dank zij de aankoop of vermeerdering van de start- kollektie en de overname van de vrije bibliotheken van Bam brugge en Burst is het bezit tot enkele duizendtallen gestegen. Men kan nu niet alleen boeken ontlenen maar de lezer kan er ook terecht in de leeszaal waar ongeveer een duizendtal stan daardwerken kunnen geraad pleegd worden. De afdeling voor de volwassenen is dus ook nu volledig toegankelijk. Velen hebben indertijd gejam merd om «niet naar Aalst te moeten gaan» om een boek te kunnen lezen. Nu is het aan hen om hun waardering te to nen voor het genomen initiatief (dat wel veel geld kost) want er is een keuze van maar liefst 8000 boeken beschikbaar en bovendien werd een infostand ingericht waar men allerlei gid sen en lijsten kan raadplegen. Door de biblioteek van Erpe- Mere te bezoeken helpt men niet alleen mee om de erken ning te behouden maar bewijst men daarnaast dat een boek nuttig is en een biblioteek noodzakelijk. JV De SP-Aalst is reeds jarenlang de motor achter het projekt van de bouw van het Nieuw Stedelijk Ziekenhuis. Mare Galle en zijn collega minister Roger De Wulf hebben op het vlak van de betoelaging tijd noch moeite gespaard om de dossiers goed te keuren. In het OCMW heeft de SP-fraktie, zelfs vanuit de oppositie, onder de kundige leiding van raadslid Albert De Winter, zich voor de kar gespannen ten einde de bouw van het zo noodzakelijk Nieuw Stedelijk Ziekenhuis tot een goed einde te brengen. Voor wat de scannerkwestie betreft, onderstreept de SP-Aalst dat ondanks het negatief advie.' van de nationale programmatiekommissie, Mare Galle ervoor geijverd heeft bij minister Roger De Wulf opdat deze scanner er zou komen. Roger De Wulf kwam zijn belofte na, maar zijn voorstel werd door de CVP-PW meerderheid in de Vlaamse executieve afgewimpeld. Tot nog toe werd er terzake geen beslissing genomen. De bevoegdheid zowel voor de afwerking van de bouw van het Nieuw Stedelijk Ziekenhuis als voor de toekenning van een scanner aan het Aalsters OCMW-ziekenhuis ligt nu in handen van de bevoegde minister. Op dit ogenblik liggen voor meer dan 150 miljoen franken dossiers voor de afwerking van het Nieuw Stedelijk Ziekenhuis te wachten op de goedkeuring van dezelfde minister. De SP-Aalst verheugt zich tevens over het initiatief van haar fraktie in het OCMW om de relaties met de pers te herstellen en op te voeren alsmede om de werking van de Sociale Dienst naar de deelgemeenten toe te optimaliseren door het inrichten van zitdagen ter plaatse. LH Het Is ruim bekend dat het tussen de VU-afdellng van Lede en het Arrondissementeel Bestuur en VU-Nationaal al sinds lang niet meer botert. De relatie verslechterde naarnutc de verkiezingen naderden en het kwam tot een brede barst toen de VU in hel arrondissement Aalst-Oudenaarde b(j de voorbije verkiezingen het grootste verlies leed; van heel Vlaanderen. VU-voorzltter Ghislain Henderickx werd zelfs vier maanden geschorst, het bestuur werd ontbonden en de zaak zou voor de Tucht- en verzoeningsraad gebracht worden. VMkbUé na D*nd»r Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telex 25765 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie M. De Backer Redaktie Waasland: W. Vloebergh Abonnementendienst: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 1.720 F 6 maand 875 F 3 maand 450 F los nummer 36 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Vorige week was het dan zo ver: VU-Lede zou voor de raad verschijnen in lokaal «Het Gulden Vlies» in Aalst. Naast een uitgebreide delegatie uit Lede, de Arrondissementele Raad en mensen van de Tucht- en Verzoeningsraad waren ook enkele geïnteresseerden op ko men dagen om te vernemen hoe de zaak af zou lopen. Alhoewel er nog geen uitslag bekend is het dossier wordt nu verder afgehandeld uit Brussel kregen de nieuws gierigen toch een mooi schouwspel voorgeschoteld. Zij werden beloond voor hun moeite. Toen na lang wachten de Leedse delegatie naar bene den kwam ontspon er zich een hooglopende ruzie tussen de Arrondissementele Voorzitter Bert De Cremer en mensen van Lede. Waarbij de voorzit ter luidkeels uitriep: duidelijk ter intentie van al de aanwezi gen: Ik wil geen verzoening. Toen realiseerden de mensen van Lede zich dat zij in 't ootje genomen waren: het Arrondis sementeel Bestuur is helemaal niet van plan om de zaken bij te leggen. De Ledenaren waren eraan voor hun moeite. Voorzitter Henderickx van Le de reageerde. «Wij hebben al eerder het ontslag van voorzit ter De Cremer geëist. Ten eer ste is hij de hoofdschuldige van het grote stemmenverlies, ten tweede heeft hij als voorzitter interne briefwisseling in de openbaarheid gebracht. Alleen al omwille van het enorme stemmenverlies had hij uit vrije wil af moeten treden. En nu, na die uitroep, moet hij zeker gaan, zoniet moet Brussel in grijpen en hem de laan uitstu ren. Als ik mij niet vergis is één van de primordiale taken van een voorzitter de rust, de vrede binnen de partij te bevorderen. En zeker te verzoenen. Dit spektakel bewijst duidelijk dat De Cremer de titel van voorzit ter niet waardig is. En hij maakt andere voorzitters ten schande». Voorzitter Henderickx kon geen antwoord geven op de vraag hoe het nu verder zou gaan. Er zou een volgende ver-1 zoeningsvergadering belegd worden, heel binnenkort, maar gezien de reakties van de Ar rondissementele voorzitter ziet hij niet in wat Lede van zo iemand nog te verwachten heeft. Hij voorziet dan ook dat het VU-bestuur van Lede bij oproeping, niet meer zal reage ren en een eigen koers zal gaan varen. Op de nieuwjaarsrecep tie en nu ook, zijn afvaardiging bestond zomaar eventjes uit 10 personen, is het duidelijk ge bleken dat hij een hechte groep achter zich heeft. Zonder de minste steun, noch van officiële noch van sportinstanties, transformeerden licentiaten lichamelijke opvoeding Ronald Buyl en Fred De Stercke samen met waterskikampioen Bart Sileghem en voor de administratie Anne-Marie Lievens het oud, versleten zwembadkompleks om tot de énige gespecialiseerde turnzaal aangepast aan elke discipline. Met, unicum voor ons land, een autentieke Olympische sport vloer. Het oud zwembad Toen bij de Albrechtlaan het nieuw stedelijk zwembad zou operationeel worden keek de stad uit wat te doen met het oud kompleks aan de Capucijnen- laan Maar daar het bestem mingsplan van de diverse stads- lokalen nog niet vastlag - nu ook nog niet? - had het nogal wat voeten in de aarde vooral eer de B.V.B.A. die reeds lang een nationaal turncentrum wil de oprichten in het Aalsterse, een kontrakt - een huurkon- trakt van zowat 35.000 fr. per maand - kon afsluiten. Want eerst zou de Vlaamse Water zuiveringsmaatschappij lief hebber zijn geweest doch deze bleek uiteindelijk niet happig en kocht «een kasteel» te Erembodegem. Ook waren er plannen geweest om er het ar chief in onder te brengen. Met eigen handen werden de oude lokalen omgebouwd tot zeer valabele en degelijk uitge ruste sportlokalen. Het werd een turncentrum uniek in ons land met Olympische vloer, met vast opgestelde Olympi sche toestellen voor meisjes en jongens, met oefentoestellen boven valkuilen zodat risico van kwetsuren bij (mislukte) oefeningen uitgesloten is, met twirling en trampoline-appar- tuur, meteen didaktische ruimte en een gespecialiseerde biblio theek. Een akkomodatie om U tegen te zeggen waar ook nog een cafétaria, een verkoop ruimte voor sportartikelen en slaapgelegenheid voorhanden zijn. Bakermat van turns port in Vlaanderen Dat TEN-turncentrum aan een leemte voldoet blijkt klaar en duidelijk uit de toeloop van sporters allerhande die van heinde en verre te Aalst komen oefenen. Er is bovendien een «spiegelzaal» van zowat 300 m2 waar onder professionele lei ding kan gedaan worden aan konditie-gym, jazz-dance met Martial Tisserand, préskitrai- ning, karate, rock en roll en tachwondo, Koreaanse ge vechtskunst. Alleen het bokslo- kaal «Vic Raes» is nog aan heel wat verbetering toe, doch voorlopig ontbreekt daarvoor de vergunning. Bedoeling van de initiatiefne mers die er evengoed een danszaal of een rolschaatsbaan konden van maken doch ande re inzichten hebben is door degelijk beheer, aangepaste akkomodatie en infrastruktuur, door bestendige promotie en optimale begeleiding het turn- gebeuren verder te popularise ren. Waarvoor dergelijk turn centrum dan wel een must is. Met kampioenen als Jean-Pier re Meert (karate), Bianca De Cock (twirling), Carla Van de Velde (karate meisjes) en Bart Sileghem (waterski) kan er in derdaad veel bereikt worden. Trainen Voor amper 50 fr. kan U er voor 1 tot 3 uur terecht om te trainen op mpan-, dins-, don- der- en vrijdag van 10 tot 22 uur. Tijdens de weekens is de turnzaal bestemd voor trainin gen per club en voor federale trainingen en wedstrijden. TEN ofte «tien» het optimaal aantal punten te bereiken in elke discipline, staat open voor alle federaties van om het even welke politieke kleur. Is het misschien door haar niet-poli- tieke geëngageerdheid dat hen gelen naar subsidiëring steeds op een sisser uitloopt alhoewel de TEN-mensen het stedelijk patrimonium alleszins fel ver beterd hebben. Denk nog maar alleen aan de dakwerken die meer dan noodzakelijk waren. Dat het allemaal gebeurde tus sen de datum van goedkeuring in de gemeenteraad (oktober 1984) toen nog dezelfde dag begonnen werd met de afbraak en 6 januari 1986 bij het opera tioneel worden, toont de niet aflatende inzet van het organi serend viermansschap. Ondertussen kan ook U er heen om te streven naar uw eigen maximum, uw eigen «TEN». LH In Lede streek een RTL-televisieploeg neer. De bedoeling was een reportage te maken over de numismatische munten »50 Vlaamse Franken» en de TV-ploeg wou ook eens ter plekke nagaan of de looppenning «50 Vlaamse Franken» wel degelijk in omloop was en gebruikt werd. De reportage kwam als hoofditem in het 19 uur-nieuws en kreeg als titel «Vlaanderen betaalt met eigen munststuk». De reportage opende met een prachtig totaalbeeld van de Grote Markt van Aalst met een detailbeeld van het enig mooie Belfort. Vandaar ging de trip naar de Verastenestraat, het plaatselijke hoofdkantoor van BAC, tevens draaispil van de verdeling van de numismati sche münten en de looppen ning «50 Vlaamse Franken». Vervolgens kwam het BAC- kantoor van Lede aan de beurt waar aangetoond werd hoe de bestellingen geplaatst konden worden en dat de looppenning «50 Vlaamse Franken» wel de gelijk inruilbaar is tegen 50 Belgische franken. Het zenuw centrum van de hele 50 Vlaam se Franken-operatie gebeurt in het Vlaams Ontmoetingscen trum «Priester Daens» in Lede. Hier werden beelden opgeno men van de aktiviteiten i.v.m. bestellingen, verzendingen, enz... en werd de voorzitter van de vzw «Priester Daens», Albert Van Hove geïnterviewd over het hele opzet. Tenslotte zakte de ploeg af naar het Leedse Statïonskwartier waar in kafees en winkels bewezen werd dat de looppening «50 Vlaamse Franken» wel dege lijk gebruikt wordt. Naar we vernamen in het Ontmoetings centrum wordt het sekretariaat sinds die uitzending met be stellingen en vragen naar infor matie vanuit Wallonië over rompeld. Wanneer besteedt de BRT aandacht aan dit tóch unieke initiatief?... Danny Denayer vroeg of het een gelukkig jaar mogen toe stadsbestuur bereid is om te wensen", Denayer vindt echter voorkomen dat burgers uit hun dat die mensen hun werk doen bed worden gebeld te 7.30 u. zoals iedereen en dat het niet om mannen van "de meskeire" past dat ze op een eerder sluikse hen een gelukkig nieuwjaar te manier aan "nieuwjaars" trach- horen wensen. Waarbij dan wel ten te geraken. Men hoorde door heel wat burgers het prin- zelfs reeds fluisteren dat die som cipe zelf van dergelijk gebeu- p®r man zo" oplopen tot vele ren in vraag wordt gesteld, ver- tienduizenden franks en dat mits het nier gaat om een huisnummers van afwezigen betaalde dienst van openbaar zouden worden genoteerd, nut. In heel wat gemeenten zou Maar raadslid Anny Dierick dat verboden zijn en Denayer vindt het een eerder sym- vraagt dan ook dat daaraan paal pathiek gebaar. "Maar wie niet en perk wordt gesteld. te Aalst geboren is, begrijpt dat Schepen De Maght zegt dat niet", voegt ze er ter intentie zulks ook te Aalst verboden is van ex-partijgenoot Danny De- maar "dat die mensen ons toch nayer aan toe. m Aalst. Vrouwelijk en jeugdig schoon op de verkiezingen van de Ajuinprinses (a)

De Voorpost | 1986 | | pagina 2