GODELIEVE ROGGEMAN, ANDRE GROEBBENS EN DE KADETTEN VAN ATLETIEKKLUB EENDRACHT AALST SINT-GILLIS-WAAS TEVREDEN OVER PIL00TPR0JEKT KRUIBEEKSE SPORTKAMPIOENEN GELAUWERD STEKENSE SPORTRAAD HULDIGDE LAUREATEN VOGELPIKKLUB THE CHARLIES UIT SINT-NIKLAAS IN T NIEUW De Voorpost - 14.2.1986 - 31 AALSTERSE SPORTLAUREATEN1985 Verleden vrijdagavond liep de stadsfeestzaal overvol by de proklamatie van de sportlaureaten 1985. De vele aanwezigen bleven wel een tyd lang op hun honger zitten alvorens de namen van de laureaten werden bekend gemaakt. Spanning tot en met by de vele aanwezigen, familieleden, sympatisanten. Vooreerst voerden schepen Louis De Pelsmaeker voelde Anny De Maght en ondervoor- Gaston Van der Eist en André zitter Willy Coen het woord. De Nul aan de tand over anek- Aalst. Godelieve Roggeman is zowel de wereldkam- J ploene als wereldrekordhoudster en werd sportlaureate Aalst. Bianca De Cock werd Oostvlaams kampioene ba- (da) ton twirling (da) Vrydag jl. 31 januari werd een hoogtepunt in het vier maanden jonge bestaan van de vogelpikklub die in café Den Bolhoed aan de Kalkstraat 78 in Sint-Niklaas is gevestigd. Dan werd de gloednieuwe sponsor, Albert Van Cauwenberghe, voorgesteld. Hy overhandigde aan de klub nieuwe truitjes. Met haar 35 leden is de vereni ging uitgegroeid tot één der grootste in haar genre te Sint- Niklaas. Vogelpikklub The Oiarlies wil middels een her- I opgefrist embleem en tal van nieuwe gezichten furore maken in de dartssport. Het komt er vooral op aan, het caféminnend publiek enigszins sociaal en kreatief bezig te hou den, zo luidt het. Sinds de BBC er brood in zag, het dartsspel uit te zenden verwierf deze sporttak ook in onze kontreien heel wat bekendheid. Het ei gen dartsblokje van The Char lies moest plaats maken voor het grote Engelse dartsblok, nu dé blikvanger in het café. The Charlies verwent de fana ten met wel drie blokken. In de toekomst, over enkele maan den, wil men het nog ruimer bekijken door het optrekken van een overdekt dartskomplex waarin tien èt twaalf blokken zullen ondergebracht worden en ook de nodige akkommoda- tie voor spelers en sympathi santen zal worden voorzien. Hiermee wordt de organisatie van een maandelijks open- dartstomooi beoogd. Dank zij de steun van uitbater Serge van café Den Bolhoed en sponsor Van Cauwenber ghe floreert de dartsklub nu ten zeerste. W.V. dotes uit het sportmilieu die de toehoorders duidelijk fel inte resseerden. Inside-in-informa- tie dus. Gaston Van der Eist wilde daarbij graag kwijt dat hij, na zijn ervaringen te Aalst en te Denderhoutem, geen andere trainersjob meer ambieert. «De trainer heeft het toch altijd gedaan», zegt hij. «Als het mocht lopen zoals nu te Den derhoutem dan liever inder daad een week voor dan een week na karnaval». Trofeeën De gewonnen wisselbekers en trofeeën werden vervolgens de gemeenteschool Erembode- gem (zwemmen en voetbal), het HRITO (basketbal-jon gens), het kon. Atheneum (zwemmën en voetbal) en het kon. Lyceum (basketbal jon gens), de stadsschool van de Binnenstraat 157 (voetbal jon gens), het Sint-Jozefinstituut (veldloop meisjes), het Sint- Jozefscollege (voet-, hand-, basket- en volleybal en daaren boven nog zwemmen) en het Sint-Maartensinstituut (handbal jongens en basketbal meisjes). Dit allemaal dan als gevolg van de voorbije interscholentor- nooien. Verdienstelijke bestuursleden Marcel Beeckman (kaatsclub Steven Moorsel), Frans Boog- mans (Sportkring Erembode- gem), August Corthals (Biljart- klub De Kromme Stokken), Nestor De Baerdemaecker (Kravaalruiters Meldert), Mau rice De Brauw (Wielersportco mité Aalst), Hugo De Meyst (Judoklub Moorsel), Hendrik De Neve (balboog Sint-Serva- tius), Emiel De Schrijver (club 25 - 100), Marcel De Waege- neer (volleybal V.K.), Antoine Ghijsens (tennisklub Corona), Willy Langelet (WTC De Ka dees), Rudolf Maes (golfbil jart), Henri Marcoen (kaats- klub Sportvrienden), Gerard Muysewinkel (WTC De Trek vogels), Jules Pessemiers (WTC Denderzonen), Kamiel Aalst. Golfbiljartvoorzitter Adolf Maes werd gehuldigd als verdienstelijk bestuurslid (da) Sportlaureaten in Aalst. De Koninklijke Atletiekklub E. Aalst kreeg de prijs per ploeg (da) Roelandt (Kon. Atletiekklub Eendracht Aalst), André Saeys (Blijf Jong Erembodegem), Alfons Smekens (Krachtmeters Aalst), Kamiel Soetinckx (Kon. Wielerklub Terjoden), Marcel Van Audenhove (bal- boog De Ware Vrienden), Au- gustin Van der Veken (hand boogmaatschappij Aalst), Ro ger Van de Waeter (Kon. Sportklub Eendracht Aalst), Emilienne Van Impe (Gym Nieuwerkerken), Karei Van Neyghem (basket The Tower), Norbert Van Ransbeek (perso- neelskring G-bank) en Luc Veldeman (Wilskracht Hof- stade). Laureaten De titel Sportlaureaat Stad Aalst 1985 werd toegekend aan volgende verdienstelijke stads genoten. Voor de rekreatiesport aan An dré Groebbens die de «twaalf uren van Aalst» zwemmend realiseerde, 852 keer over en weer zwom in het 50 meter-bad en dat ten voordele van min- dervalide jongeren. Gevolgd als tweede door Wielertoeris- tenklub «Den Blok», als derde door Odilon De Bruyn (wan delsport) en als vierde door de verenigde Krachtmeters met bodybuilding en powerlifting. In de kompetitiesport per ploeg zegevierden de kadetten van de Koninkiyke Atletiekklub Een dracht Aalst voor Basketbal- klub Alloo, Voetbalklub Wils kracht Hofstade en 4e ex-aequo Handbalklub Eendracht Aalst en de Zaalvoetbalklub van het Aalsters Koninklijk Athe neum. De spqrtlaureaten in deze afde ling zijn nationaal kampioen op de 4 maal 800 m en haalden de beste prestatie op de 4 maal 100 m. Godelieve Roggeman werd uit eindelijk de sportlaureate kom petitiesport individueel waar mede een van haar vurigste betrachtingen in vervulling ging. Een ware liefhebster die op eigen kosten en met verlies van wedde naar Rome trok voor deelname aan een wed strijd. Achter deze Herdersem- se kampioene, 45 jaar en on derwijzeres in de Klooster school aldaar, volgden de am per dertienjarige tennisspeel ster Sabine Appelmans, de Meldertse karatekampioen Jean-Pierre Meert, marathon loper Jean-Paul Fransaert en 5' ex-aequo Bianca De Cock (twirling, baton) en Herman Grauwels van de Meldertse Kravaalruiters. Aalst sportgemeente Bij de aanvang had schepen Anny De Maght gewezen op het feit dat Aalst een sportstad bij uitstek is en bij het einde noemde sportschepen Gilbert Bourlon de Keizerlijke Stede een stad met heel wat sportve renigingen optredend in hoge re klassen, een aantal indivi duele sportbeoefenaars mee draaiend aan de top en alles zins vele liefhebbers-sporters. Als realisaties van het stadsbe stuur noemde hij onder meer het optrekken met 1/3 van de toelagen aan sportverenigin gen, de nieuwe atletiekpiste in het Osbroek met o.m. «10.000 jaar sport te Aalst» en het suk- ses dat het nieuw zwembad oogst, waar heel wat sportinitia- tieven worden gerealiseerd. WANNEER EEN SPORTRAAD? Eind '84 werd In Sint-Gillis-Waas het projekt «Pilootge- den in mevrouw Bekaert, Dirk ^eiu"all8e aktiviteiten meente voor de sport» voorgesteld. Volgens sportschepen De Bosschere en Hilde Bruy- Aan fietstochten m het kader Karei Vereist «rd door dit WtlsMhet sportgebeuren mock*. van ibet projdc,»«d door hon- aktief in de Kyker gesteld. Hy vindt ook dat de tyd op 31 t lokte gekomen is, met alle sportverenigingen rond de tafel te Sportiva beredderde de zaken wel 235 deelnemers aan. Voor gaan zitten en de wenseiykheid en behoefte te onderzoeken in Sint-Gillis zelf. Jazzdans de sportkampen tijdens de voor het oprichten van een gemeenteiyke sportraad. o.l.v. Bea Van den Hende, paasvakantie waren er 203 turnen voor 50+ers o.l.v. Kristel deelnemers. De vijfkamp op 1 Mariman, tafeltennis o.l.v. mei werd door 95 mensen mee- Het projekt «Pilootgemeente diverse disciplines waren René Marc Maes en Walter De gemaakt. En 96 mensen deden voor de sport» werd een suk- Beckers, Patrick Buyle, A. Cock, tafeltennis voor minder- mee aan het 'spel zonder gren- ses. Een en ander is te danken Lingier en J. De Burggraeve. validen o.l.v. Dirk De Bos- zen' in de sporthal op 11 no- aan de grote inzet van de werk- In Sint-Pauwels werd, onder schere, kleutertuinen o.l.v. vember. groep, de Blosokonsulente en impuls van Werner Thierens, Linda Dullaert en kleuter- Deze gegevens werden maan- aan yoga, tafeltennis en jazz- zwemmen (in Beveren) be- dagavond tijdens een perskon- dans gedaan. Telkens daagden hoorden tot het pakket. Voor ferentie in Sint-Gillis bekend- gemiddeld ruim 20 deelnemers het kleutertuinen noteerde men gemaakt. gemiddeld 43 deelnemers. W.V. de sportverenigingen. Bloso de gemeente zelf verlenen ma teriële steun. Van bij de start lag de bedoe- op. Voor de begeleiding ston- ling voor, de minder bekende sporttakken aan bod te laten komen, niet-sportbeoefenaars uit hun zetel te halen en de «sport-voor-allen» idee te sti muleren. Lessenreeksen en eenmalige aktiviteiten werden op het getouw gezet. Enkele relatief nieuwe sporten en nieu we initiatieven werden door de d Sint-Niklaas. Vogelpikklub The Charlies kreeg nieuwe truitjes (foto Delro) kig dat de Enthovens een grote bende hadden meegebracht, dat «Nering door Sport en Steun» ook nogal wat mensen had samengebracht en wan neer - diep in de avond - de damesvolleybalklub dan na haar wedstrijd nog binnendui- kelde kon men toch zien dat er iets te doen was. Ook deze huldiging spijtig voor de laureaten werd een flop. Sportlaureaten We gaan de steen niet naar de De jaarlijkse kampioenenvie- kurassen. Hij was ook blij over ring van de sportraad had dit zo'n gamma aan sportambassa- jaar een dubbel feestelijk tint- deurs te beschikken: de Wase je. Niet alleen konden er 18 wielerklub met Peter Van Huf- klubs en 30 individuele perso- fel, Patrick Van Duyse, Didier nen gehuldigd, maar ook het De Witte, André Verhelst, Joh- tienjarig bestaan van de sport- ny De Dobbelaer, en José raad kon gevierd. Het was een Rooms; tafeltennisklub Pardaf gelukkige sportraadvoorzitter met Veerle Vanderreysen, Re- Marcel De Laet die enkele ver- nilde en Machteld Van Lierop, diensten van die tien jaar nog- Kristof Saman, Wim Buytaert maals op een rijtje zette: de titel en Flor de Boes; voetbalklub sportieve gemeente, de buren- Jong Vlaanderen Kraibeke, sportdienst, de uitgebalanceer- die na 29 jaar nogmaals de de sportdienst, de naderende kampioenstitel behaalde, dans- erkenning van een sportcen- klub Merksem met Johan De tram, de fit-o-meter, de sport- Roeck en Peggy Brijs, de vol- promotie, de sport aktiviteiten leybalploeg van KWB-Kruibe- de infoavonden en opleidings- ke die kampioen werd in de 4de afdeling van het Vlaams Katholiek Sportverbond, Peter Vijt die verschillende schutters- titels behaalde; het brandweer korps Kraibeke met Eduard en Jozef Maes en Jozef Van Pol- fliet, de turnkring Moed en Kracht jongens Bazel, Vitesse- Kraibeke dat kampioen speel de in 1ste landelijke, de scho lieren van voetbalklub OFC- Rupelmonde, zaalvoetbalploe gen Nova en mini-Kraibeke, de Jong Oud-Chiroleiders, FC Eendracht Bazel, Worstelklub Willen en Kunnen met Geert Van Landeghem, Alain De Wit, Kurt Jonckheer, André Verhelst, Mark De Dijcker, Franqois De Volder en René De Wachter, de Kraibeekse Lopersploeg met Frans Van Mieghem, Herman Van Eet- veldt, Daniel De Clerck en Danny De Meester, turnklub Kogym met Els Vercauteren en volleybalklub Pardaf. Sportschepen Caluwé was er fier op dat er procentueel ge zien nergens zoveel kampioe nen te voorschijn komen als in Kraibeke. En dat komt omdat er meer dan 6000 sportbeoefe naars zijn, wat bijna 50% is van de totale bevolking. Burge meester Denert tenslotte deelde mee dat de groei van de sport nog maar net begonnen is. Nog dit jaar komt er nieuwe sport- akkomodatie bij in Kraibeke Kram Het werd afgelopen weekeinde het weekeinde van de niet-ge- slaagde «nachten» van Steke- ne... We verklaren ons nader: vrijdag ging in de gemeentelij ke sporthal de «Dolle Nacht van Stekene» door met tal van vedetten. Een aantrekkelijke affiche in feite want het was tevens de afronding van de ein- dejaarsaktie van de plaatselijke middenstand mét trekking van de tombola met - zoals dat heet - één miljoen frank aan prij zen. Deze «Dolle Nacht van Stekene» werd een dolle nacht voor slechts een paar honderd mensen. De grote massa bleef zichtbaar achterwege. Een flop dus, wat men er ook van moge beweren. Zaterdag ging in zaal «Het Centrum» dan de «Nacht van de Sport» door, een orga nisatie van de gemeentelijke sportraad. Mét huldiging van de sportlaureaten van het voor bije jaar 1985. Ook hier bleef de publieke belangstelling ge woonweg ondermaats, Geluk- J Sportlaureaten in Stekene. Na de officiële huldiging werd een groepsfoto gemaakt (T&T) Maar daar zullen de vierders van «De Nacht van de Sport» met om gerouwd hebben. In tegendeel: er was sfeer én het orkest verdient een pluim. Kortom, voor diegenen die wél aanwezig waren, was het wel licht nog een aangename nacht. Op bijgaande foto die dan tóch kon worden genomen (na lang wachten) staan naast de Steken- se sportlaureaten ook de be stuursleden van de gemeen telijke sportraad met onder meer schepen van sport De Sint-Gillis-Waas. Een zicht op de zaal tijdens de bespreking of Sint-Gillis pilootgbmeente T&T wordt (Iv) sportraad zelf gooien, maar het was andermaal een «nogal rommelige» huldiging. Een hulde die - wellicht door on voorziene omstandigheden - met zowat anderhalf uur ver traging doorging! Een hulde tijdens dewelke getracht werd de verdienste van de laureaten voor te lezen, tijdens dewelke de voorzitter het had over de sportweek-in-wording en waar de sportschepen het zowaar had over Edwin Enthoven, Pierre Weyn en... «Nering door Sport». Ingewijden weten ongetwijfeld dat de «Sportklubs 1985» niet de geciteerde Kem- zeekse klub is maar wél «Ne ring door Sport en Steun» sa men met de Stekense dames volleybalklub. Deze laatste werd niet eens vermeld... Het kon dus beter! bestaande sportverenigingen en nieuwe groeperingen in hun programma opgenomen en verdergezet. In deelgemeente Meerdonk kampt men met een belangrijke handikap: daar be schikt men nog niet over over dekte sportakkomodatie. Initiatiereeksen I.s.m. Omnisportklub De Klin- ge werd aan judo, turnen voor 50+ers, kleutertuinen, kleuter- zwemmen en tafeltennis voor mindervaliden gedaan. Voor het kleuterzwemmen moest men naar het zwembad in grensgemeente Clinge en wa ren er gemiddeld 65 deelne mers. De lesgevers voor de

De Voorpost | 1986 | | pagina 31