AV LOKEREN IN TEGENAANVAL dynamica a nipt verslagen 3 PATROG MOET HET NU DOEN! BOBO A KREEG HET MOEILIJK STRIJD OM DE TWEEDE PLAATS ONBESLIST STERK WERK BIJ EERSTE EDITIE BERLAARSE MINIVOETBALKOMPETITIE WORDT VZW 38 - 14.2.1986 - De Voorpost ATLETIEK SCHORSING RAF VERVAET TAFELTENNIS K.V.K.T.-TAFELTENNIS Raf Vervaet, lange afstandsloper, aangesloten bij Atletiek Vereniging Lokeren (A.V.L.O.) nam eind september van vorig jaar deel aan de Derde Durmejogging. Dat was blijkbaar in het verkeerde keelgat geschoten van de V.A.L. (Vlaamse Atletiek Liga) en deze schorste de atleet voor alle wedstrijden in België en het buitenland vanaf 16 oktober tot 15 november. Hoewel Raf Vervaet in feite weinig hinder ondervond van de maatregel wenst AVLO toch in het verweer te komen in de eerste plaats om principiële redenen, maar ook en vooral om een einde te stellen aan een blijkbaar krankzinnige reglementering. Niettegenstaande Raf Ver- Vragen een ambtshalve administratief vaM een eerder bescheiden «- 0 het e„stc ,aat bo. gnomen sank,ie penberoep eet is, doet hij het in het veld- vcns;aande lekst „ict5 aa„ duj. ™g;b)k is. Is dit niet dtcta- loopwereldje zeker niet slecht. de|ijkheid over Toch rijzen Integendeel Klis, want na de voor Johan De Grailde cross-cup te Wtngene waar hij aaMa] vraagtekens. I„ de eerste beslag legde op een puike 10de |aaIS is er» wat onduid<,. plaats, staat h,j 5de, na Karei lijkhdd w>, wordt predes be. Lismom. in de tussenstand. doejd met manifestaties op de flrsir- in Hp vnnrhnp larpn n Propagandist Ook in de voorbije jaren Is onderscheid met mocht de Lokeraar op het scha- joggings? 0ok vraagt men zich votje komen. Het is dan ook af waarom des de 30 bcste niet verwonderlijk dat hij ge- tijden als n01m wordcn ha„. rangschikt staat bi) de eerste 30 ,eerd AVLO is c()k lange afstandsatleten. Dat pre- opgeIogcn „„da, de sank,ie ctes is de reden waarom het ambtshalve volgde na vaststel- hem verboden is deel te nemen u VM de °vert[eding vja aan een joggtngwedstnjd, zelfs pe^p^.,,. Mcn bestempelt als deze ingericht wordt door a|s ^illckeur. Mcn zijn eigen vereniging. het ook „iet dat na onderhan. delingen'met atleten sommige schorsingen omgezet worden in De jogging die op 29 septem- voorwaardelijke straffen en dat ber van vorig jaar plaats had Qp dezelfde vergadering nieu- was door AVLO aan de VAL we schorsingen worden uitge- aangevraagd en was ook in de sproken. "Waar blijft de logi- officiële kalender verschenen, ca") vraagt men zich af. Een wat meteen inhield dat het ini- kortgeding van Brussels Pro- tiatief (van een 'wedstrijd' kan motion, die de marathon van niet gesproken worden) door Brussel organiseert, tegen de de VAL erkend werd. Volgens k.B.A.B. omtrent de deelna- AVLO-voorzitter Johan De me Van de atleten, werd door Grande heeft Raf Vervaet van eerstgenoemde gewonnen, geen enkele voorkeursmaatre- "Dit was een rechtspraak tegen gel genoten. "Als lid van een de bond", aldus AVLO. Ook vereniging wenste hij zich in te is men bij deZe laatste niet te zetten voor die vereniging. Hij spreken over het feit dat tegen nam gewoon deel aan het klub- leven zoals alle andere leden - -Tfa Vanuit zijn klubgeest zette hij a - i. zijn naam propagandistisch in voor de atletieksport en de re- kreatiesport. Zoiets mag blijk baar niet van de Vlaamse Atle tiek Liga. Voor dergelijke po sitieve inzet wordt men prompt LL, Jfc /jp geschorst", aldus de verbolgen j jj'fr AVLO-voorzitter. Reglement Volgens AVLO gaat het hier uiteindelijk niet om het regle ment als dusdanig maar wel om een beslissing van de Raad van Beheer van de K.B.A.B. (Kon. Belgische Atletiekbond) welke op 18 april 1985 aan de klubs als volgt werd medege deeld: "Met ingang van 1 mei 1985 is het aan alle mannelijke atle ten die tijdens het voorbije sei zoen bij de dertig beste gerang schikt staan in elk klassiek nummer, gaande van 800 m. tot de marathon, verboden deel te nemen aan andere manifesta ties op de weg, behalve de marathons en halve marathons, georganiseerd door de VAL- of LBFA-verenigingen. Idem tuur?" stelt menonomwonden. Tenslotte zou het reglement be doeld zijn om in te gaan tegen zgn. "wilde" manifestaties. AVLO meent dat de VAL is opgetreden tegen een "erken de" jogging, tegen de atletiek en tegen de rekreatiesport. Aktie Wie bovenstaande grieven leest, kan best begrijpen dat Raf Vervaet en AVLO in het verweer gaan. Allereerst wenst men de sanktie ongedaan te maken en op langere termijn is het de bedoeling om te komen tot een ander reglement m.b.t. wegwedstrijden en joggings, zodat dergelijke beslissingen onmogelijk worden. Raf Vervaet en AVLO heb ben 1986 niet afgewacht om in de tegenaanval te gaan. Reeds in oktober 11. startte men met het protest. In de eerste plaats reageerden Vervaet en AVLO via briefwisseling aan de VAL. Men stelde duidelijk dat be trokkene alleen gelopen heeft als propaganda en als steun voor AVLO, de atletieksport en de jogging. AVLO stelde daarbij dat ze het juist fijn vinden dat iemand met derge lijke kapaciteiten zich nog wil inzetten als zuivere amateur en propagandist tot verdere bloei van de atletiek en de klub. Vooral het feit dat men als lid van een vereniging niet mag deelnemen aan de eigen klub- aktiviteiten vindt men erg en onbegrijpelijk. Na het verschij nen van een persmededeling volgden heel wat positieve reakties in de meeste kranten en weekbladen. De sanktie wordt er in afgedaan als bela chelijk, onpopulair, anti-pro- paganda, burlesk reglement enz... Ook krijgen Raf Vervaet en AVLO de steun van de stede lijke sportraad, de schepen van sport, de Regionale Commissie van Oost-Vlaanderen van de VAL, enz... die allen brieven sturen naar de VAL. Ook de heer Silance, nieuwe voorzitter van de K.B.A.B., neemt kon- takt op met de VAL. Het enige resultaat van dat alles was een telefonisch on derhoud tussen de heer Du bois, voorzitter van de VAL en Johan De Grande. Opnieuw werd bevestigd dat de sanktie voor wat betreft de vrouwelijke Atletiek. Raf Vervaet mocht ambtshalve werd genomen op atleten met de twintig beste niet starten in eigen Lokeren tijden." (arch) een persknipsel en dat geen beroep mogelijk is. Atletiek. Raf Vervaet uit Lo keren, dan toch geschorst (polo) Op de diverse brieven die ge schreven werden, antwoordde de VAL niet. "Dit vinden wij een hoogste vorm van onbe leefdheid. Na het nemen van een ongepaste sanktie laat men allen gewoon in het ongewisse, onwaardig voor één der groot ste sportbonden van Vlaande ren", aldus AVLO. De Lokerse atletiekvereni ging vroeg ook alle briefwisse ling te bundelen en op de e.v. raad van beheer van de VAL te bespreken. Eind december ontving (om omhoog te VAL- len?, nvdr) men de notulen van de raad van beheer van de VAL, die op 25 november werd gehouden. Hierin wordt de sanktie bevestigd en aan het reglement herinnerd. Ander reglement Benevens de sanktie van Raf Vervaet gaat het bij AVLO om een princiepskwestie en is het de wil om tot een andere regle mentering te komen om mistoe standen te vermijden. AVLO heeft dan ook een aantal voor stellen op papier gezet die mid den volgende maand op de dagorde van de algemene ver gadering van de VAL zullen besproken worden. Samenge vat komen de voorstellen op het volgende neer: eerst onder zoek van de feiten vooraleer te beslissen, mogelijkheid tot be roep, mogelijkheid tot deelna me aan wedstrijden die georga niseerd- worden door een VAL-vereniging, mogelijkheid tot deelname aan een jogging voor zover deze georganiseerd wordt door de eigen klub van de atleet, schorsing moet met motivatie in de berichten gepu bliceerd worden. Bovenstaande voorstellen werden overgemaakt aan alle Vlaamse klubs. Totnutoe heb ben reeds meer dan 40 vereni gingen positief gereageerd. Wordt vervolgd. Polo In de eerste reeks is Dynamica A nipt door de mand gevallen tijdens de thuiswedstrijd tegen Pardaf A uit Kruibeke. Aan vankelijk schenen de bezoe kers het zeer vlot te zullen ha len. Deze knapen konden al spoedig 1-4 laten noteren. Pas dan kwam Dynamica aan bod. Langzaam maar zeker knaagde het aan de achterstand. Na de enkels had de Pardafploeg nog één punt voorsprong: 4-5. Het dubbel was dus zeer belang rijk. Pardaf haalde het omdat Flor De Boes geen moeite had om Geert Gerlo te kloppen. Datzelfde Pardaf A was van geen tel in zijn thuiswedstrijd tegen Patro B. De bezoekers bereikten hoge 1-9 cijfers. De ze keer ontbrak Flor De Boes op het Kruibeekse appèl, maar dat doet niets af van de mooie Hamse zege. Alleen in het dubbel kon Pardaf, met Bau- ning-Van Mieghem, het laken naar zich trekken en de eer redden. In de tweede reeks moest BAC B het in eigen huis opnemen tegen Dynamica B. Na een eer ste plaatselijke overwinning lie pen de bezoekers uit naar 1-3 en 2-4. Toen begon de Dyna- micamotor te sputteren. De lo kale formatie kwam meteen ge lijk: 4-4. De beslissing moest dus vallen in de laatste twee wedstrijden. Ook daar werden de punten gedeeld, zodat het .een drawn werd. De meeste overwinningen gingen naar Muylaert, Boeckmans en Segers. Lebbeke had vrijwel niets in de pap te brokken op het terrein van Pardaf B. Het werd een echt Waterloo: 9-1. Enkel John De Man kon de bezoekende eer redden in zijn wedstrijd tegen Eddy Saman. Tegen BAC B haalde Baasrode echter zwaar uit. Het werd 10- 0. De bezoekers kregen amper drie setjes en dat is bitter wei nig. In een uitgestelde ontmoe ting kon datzelfde Baasrode op verplaatsing naar Dynamica B de zware 1-9 score bereiken. Alleen Marjolein Van Moucke kon de Waasmunsterse eer redden. Zij klopte B. Van Lan- deghem in de belle. Het werd moeilijker voor Bobo A uit Buggenhout dat in eigen huis Prado ontving. In het be gin scheen het te zullen meeval len voor de thuisploeg. Het werd immers 4-1. Toen Ronny Segers aantrad, kreeg Bobo het moeilijk. Hij won drie wed strijden en dat weegt zwaar door in de eindbalans. Later zou Prado met het duo Van Couwenberghe-Segers ook het dubbel winnen. Het werd dus 6-4. Jammer voor Prado dat Salembier geen enkele keer kon winnen. Dat is men van hem niet gewoon. Eenzelfde spannend duel was te zien tij dens de wedstrijd van Trlumf B Lokeren tegen BAC C uit Hamme. De thuisploeg startte geweldig en kon snel 2-0 vast leggen. Dan liep het mis. De bezoekers maakten daarvan gebruik om tot 2-4 te komen. Deze achterstand kon de plaat selijke formatie niet meer inha len. Ze bleef steken op 4-6 en verloor de volle buit. De beste speler was Hugo Ruys, die al zijn wedstrijden kon winne HVC K.T.T.T.B .-TAFELTENNIS Morgen zaterdag 8 februari, zal Patro C het moeten waar maken. Het staat momenteel tweede in de derde provinciale afdeling op twee punten van leider Herleving Dendermon- de. Zaterdag komt Herleving naar de zaal Familia om er Patro C partij te geven. Het is dus voor beide teams alles of niets. Winnen de bezoekers, dan kan de Hamse formatie de boeken sluiten. Wint Patro C, dan staan de ploegen gelijk. Voor de eindstand tellen dan de overwinningen die tegen mekaar werden behaald. Patro C verloor in Dendermond! met 9-7. Om aan de leiding te komen moet Hamme dus win nen met 10-6 en dat zit er volgens de Wuitens dik in. Het wordt zaterdag dus een reuze- strijd. Begin om 15.00 uur. Patro C heeft het deze week trouwens zeer goed gedaan bij het bezoek van KJeldrecht C. Het waren vaak spannende wedstrijden, maar Patro C hield bijna een schietoefening. Het werd 13-3. Paul De Schoe- sitter was nog maar eens de Hamse nummer één met vier overwinningen. Dirk Stallaert, Jozef Van Couwenberghe en Francis Van Dender wonnen elk drie keer. Deze kerels had den de week tevoren op Made- Ion Buggenhout al bewezen hoe sterk ze zijn. Madeion heeft de faam een goede home-ploeg te zijn. Die reputatie heeft Patro C echter aan zijn laars gelapt en is er na 2-8 met 3-13 gaan winnen. Thuis tegen Madeion was het amper met 9-7 over eind gebleven. Patro D had geen moeite om Temse C terug te wijzen met 12- 4. Behiels en De Rijcke knal den vier keer raak. Geert Stal laert en Bart Van Couwenber ghe elk tweemaal In de tweede provinciale was Patro B veel te sterk voor het bezoekend Melsele C. Het werd vlot 14-2, Carl Goossens en Peter Van Cauteren wonnen alles, terwijl Hilaire Straetman en Guido De Block driemaal triomfeerden. Vorige week heeft deze formatie trouwens verrassend gewonnen op Dri ve-C Sint-Amandsberg met 7- 9, Het gaat dus goed. In eerste provinciale is Patro A, gehandikapt vertrokken zondei de gekwetste Pierre De Schoe- sitter. Hij werd vervangen dooi Stefan Goossens. Het werd een 5-11 nederlaag tegen Sint-Ni klaas B. Mark De Keyser en Erik De Clercq wonnen twee maal. Johan Van Hecke éénmaal. HVC K.V.K.T.-TAFELTENNIS Bobo A uit Buggenhout kreeg het niet onder de markt tegen Troelant uit Sinaai, de oorzaak daarvan was de opstelling van Hendrik Van Belleghem. Na de 2-1 score konden de bezoe kers doorgaan tot 2-3. Het werd nog 3-3 en toen scheen Bobo gemakkelijk te zullen winnen: 3-5. Toch zou het nog even moeten wachten om zekerheid te hebben. Bij de thuisploeg was Van Belleghem niet te houden en hij kreeg ruim schoots hulp van Frank Van Britsom, die twee keer won. Meert en Breda waren de ster kste bezoekers. Zij waren elk goed voor twee overwin ningen. Patro G en Patro E moesten het onder mekaar uitmaken wie de sterkste is. Na een 2-2 stand was er geen houden meer aan de bezoekers die met 3-7 won nen. Bij de winnaars won ie dereen twee wedstrijden. Bobo A heeft thuis geen moeite moeten doen om het bezoeken de Trlumf B uit Lokeren van de wijs te brengen. Na zes wedstrijden was het verdikt al gevallen: 6-0. Later zou de Lo kerse formatie nog wel wat te rugkomen. Ze won het dubbel en Van de Voorde kon Meuri- ce kloppen. Maar met 8-2 kon Bobo niets gebeuren. Juvenes A uit Zele blijft domi neren in vierde afdeling. Deze week was het te gast bij Vlam- mers B uit Zogge en haalde er zonder moeite 0-10 binnen. De thuisploeg kreeg geen setje op het scheidsrechtersblad en dat bewijst de sterkte van de bezoe kers Victory kreeg in eigen midden buur Vlammers B te bekampen. Het is een boeien de kamp geworden, waarin de uitslag pas tegen het einde werd vastgelegd. Na 2-2 liep Victory plots uit tot 5-2. De bezoekers lieten echter niet begaan en in de laatste drie wedstrijden was het al Vlammers wat de klok sloeg en het werd 5-5. Nie mand mocht driemaal juichen, maar twee overwinningen kwa men er wel uit de bus voor Cyriel en Mare De Waele, Jo zef D'Hauwe en Gerry Rons- mans. Brabo C kende een rustige avond bij het bezoek van Vlier- kouter B. In voetbaltermen zou men van een éénrichtingswed- strijd spreken. Na 1-1, Paul De Bruyne had immers gewonnen tegen Dirk Van Praet, werd het vlot 9-1. Pacem had evenmin moeite tegen KWB B. Het leg de zonder pardon een 10-0 ze ge vast. De bezoekers uit Krui-~ beke konden alleen enkele set jes laten noteren. Verder kwa men ze er niet aan te pas. Meer spanning was er in Kallo, waar uit- BADMINTON In eerste provinciale valt er niet te tornen aan de suprematie van Danlie uit Hamme. Hoe wel de ploeg van Jo Verbeke op verplaatsing naar de Flying Shuttles nipt met 3-5 won, kan niets hen meer de titel ontne men. Achter de leiders staat Gentse 1 voorlopig veilig voor de Flying Shuttles 1 uit Zaffela- re, hoewel de ontmoeting tus sen beide ploegen aan het ein de van de maand zeker heelwat zal oplossen. Onderaan de rangschikking slaagt Stekene er maar niet in om een punt te scoren. Danlie 1 staat hier dus met 14 punten aan de leiding, gevolgd door Gentse 1 met 11 punten, de Flying Shuttles 1 met 8, Gentse II met 6, Vulcain III met 3 en als laatste Stekene, nog steeds zonder punten. Drive 1 uit St.-Gillis-Dender- monde rukt in tweede provin ciale afdeling Waasland op naar de tweede plaats. Het ver sloeg achtereenvolgens Danlie 2 en afgelopen zaterdag Scladis 2 met 7-1. Een wat late opflak kering van Drive 1 dat zeker Scaldis 1 niet meer kan bedrei gen maar toch haar plaats in tweede provinciale veilig stelt. Scaldis wl is hier dus eerste met 10 punten en zal zeker volgend seizoen ten nadele van Stekene weer in eerste provin ciale uitpakken. Op de tweede plaats volgt Drive 1 met 6, Scaldis II met 4, Danlie 2 en de Mintoos 3 met 3 punten. Aangezien er in deze reeks een ploeg ontbreekt is er niemand die zakt naar derde provin ciale. Is Scaldis 1 in tweede Waas land zeker volgend seizoen in eerste provionciale aan te tre den dan zullen ze daar zeker ook Latem 1 ontmoeten. Latem 1 is immers ontegensprekelijk kampioen in tweede provincia le afdeling Gent. Met vier pun ten voorsprong op de achter volgers kan hen niets meer overkomen. Opvallend in deze reeks zijn de zwakke prestaties van de Flying Shuittle II die zowel van Gentse 3 als van De Lieve 1 verloren en zo verder wegzakken TENNIS INDOORTENNISTORNOOI DENDERMONDE Het door het gewestelijk Olym pische Komitee georganiseerde tennistornooi van Dendermon- de kreeg vorige zondag in de sporthal van Appels zijn finale wedstrijden. Meer dan 200 tennisliéfhebbers woonden de grootse sportdag bij en er werd echt genoten van uren hoogstaand tennis. Het hoofdmenu was ongetwij feld de demonstratiewedstrijd tussen de Dendermondse Bel gische Kampioene Ilse De Ruysscher en de Westvlaamse Virginie Tanghe. De Ruys scher toonde haar onbespro ken klasse met 6-3, 6-2. Maar ook de mindere tennisgo- den maakten de finaledag in Appels biezonder aardig. Zo bleef de partij vrouwen dubbel drie sets boeien en brachten mannen dubbel tot 40 punten ongetwijfeld de beste tennis. De jeugd deed het goed in dubbel gemengd waar Chantal De Muylder en Kris Lefevre het haast moeiteloos haalden. Het sportieve kennerspubliek had wat aan de wedstrijden en reageerde dankbaar voor het beste tennis dat Dendermonde ooit werd getoond. De prijzenpot van ruim 50.000 frank deed de rest, de organi satie was perfekt. Het Dender- monds Olympisch Komitee haalde opgelucht adem want toen het tornooi in oktober vo rig jaar aan de pers werd voor gesteld waren er nogal wat twij fels Het was dan ook een ge lukkige voorzitter Alfons Ab- beloos die bij de prijsuitreiking iedereen bedankte voor zijn inzet. Vooral bestuurslid Willy Walraevens, hij was met het idee naar voor gekomen, en gelegenheidsmedewerker tor- nooileider Rik Moortgat wer den naar voor geschoven. Ook de andere bestuursleden kre gen een welgemeend applaus. Het grote sukses van de eerste editie van het Olympisch dub- beltornooi, voorzitter Abbe- loos sprak voorzichtig ook over de gemaakte schoonheidsfout jes waaruit voor de toekomst moet worden geleerd, krijgt dit jaar nog navolging. Abbeloos en Walraevens werken mo menteel al aan de tweede editie die vanaf september-oktober gepland wordt. - H.A. De uitslagen: Ilse De Ruysscher-Virginie Tanghe 6-3,, 6-2 Jeugd: Langbeen - De Wilde w.v. Prieels - De Pril 6-3, 6-1 Vrouwen dubbel: Van Malde- ren - De Muylder w.v. Peel- man - Peelman 6-4, 2-6, 6-3 Dubbel gemengd: (20 p.) Pla- teau-Persiau w.v. De Muylder- Vileyn 6-1, 6-4 Dubbel gemengd: (10 p.) De Muylder-Lefevre w.v. De Keersmaecker - De Borger 6- 1, 6-2 Dubbel mannen(40 p.) Ottoy- De Swaef w.v. Van Haute-De Smedt 6-3, 6-2 Dubbel mannen (10 p De Muylder-Lefevre w.v. Biinde- man-Veldeman 6-2, 6-3 Latem 1 is hier dus leider met 12 punten, gevolgd door De Lieve 1 met 8; de Flying Shutt les II met 6 en Gentse III met 4 punten. Doet Drive 1 het zeer goed in tweede afdeling Waasland dan blijft Drive 2 hardnekkkig aan sluiting zoeken bij leider Scal dis III in derde provinciale af deling Waasland. Spijtig ge noeg verloor Drive II op ver plaatsing van Scaldis III met 5- 3, alhoewel een 4-4 uitslag meer logisch zou zijn geweest. Delplanque-Van Boven van Drive II verloren met één punt de tweede set na de eerste vlot te hebben gewonnen. Vooral Van Boven kon in de derde set de spanning niet meer aan, wat resulteerde in een verwarrend samenspel en een 15-13 verlies in de derde set. Wie uiteindelijk met Scaldis III mee naar de tweede provincia le zal stijgen wordt op 9 maart ek. in Temse beslist. Scaldis III kan principieel niet meer verliezen en staat nu aan de leiding met 16 punten, even veel als Drive II en Temse II maar met één wedstrijd minder gespeeld. Op de vierde plaats volgt Temse III met 9; Hamse met 5, Drive III met 2 en als laatste Scdldis IV zonder punten. In derde afdeling - Gent wint Lovendegem thuis met 5-3 van leider Moerbeke II maar ver loor eerder van Pluimplukkers met 2-6 en slaagt er dus niet in de twee puntenkloof te dichten Vermeldenswaard is de 2-6 winst van hekkesluiter en nieu weling in de kompetitie, Aalst tegen Wetteren 1. Moerbeke II blijft dus leider met 12 punten, gevolgd door Lovendegem met 10, Pluim plukkers met 7, De Lieve met 4, Wetteren met 3 en tot slot Aalst met 2 punten De strijd tussen de drie best geplaatste ploegen in beide herenreeksen kan bijna verge leken worden met een lijf aan lijf gevecht. In de eerste reeks staat Buggenhout voorlopig aan dc leiding omdat de Mintons uit St.-Niklaas één wedstrijd min der hebben gespeeld. De grote verrassing in deze reeks is het 5-3 verlies van Latem 1 ten voordele van Gentse. Gentse won drie enkels en twee dub bels en liet Latem kansloos. Buggenhout staat dus in de eer ste reeks aan de leiding met 11 punten, op de voet gevolgd door de Mintons en Latem 1 met 9, Gentse met 6, Deinze met 5 en Wetteren als laatste zonder punten. In de tweede herenreeks heeft de Gentse politie één wedstrijd meer gespeeld dan de Lieve en Moerbeke. De laatste ploeg won met 5-3 van de nummer vier, Flying Shuttles en maakt daardoor de afscheiding van de rest van het klassement. De Gentse politie is hier waar schijnlijk de sterkste ploeg maar wie zal hen volgend sei zoen volgen naar de eerste reeks: De Lieve of Moerbeke? De Gentse politie is dus eerste met 13 punten, gevolgd door De Lieve met 11, Moerbeke met 10, de Flying Shuttles met 8, Vulcain met 5; Latem II met 3 en als rode lantaarn Artevel- de zonder punten. L.C. MINIVOETBAL Onder impuls van kernvoorzit ter Luc Melis werd de jongste weken druk vergaderd in de sporthal te Berlare. De ploegverantwoordelijken van de klubs aangesloten bij de minivoetbalkern Berlare wer den allen meermaals uitgeno digd, teneinde hun mening kenbaar te maken omtrent de volgende punten. A Opstellen van de kalender voor de terugronde. De vergadering besliste om de criteria te behouden die des tijds werd goedgekeurd. In praktijk komt het hierop neer: 1. De voor het klassement be langrijke wedstrijden dienen op vrijdagavond te worden ge speeld. 2. De wensen van de ploegen in verband met de voorkeurda- gen en -uren dienen zpvpel mogelijk te worden ingewil ligd. Aangezien dc kalender van de terugronde maximaal rekening houdt met de wensen van de ploegverantwoordelijken werd deze door allen goedge keurd. B. Het nieuw kemreglement. Het nieuw kernreglement werd voorgelegd ter vervanging van het oude reglement, dat reeds meermaals werd gewijzigd, aangevuld, of verduidelijkt. Het 43 artikelen bevattende reglement werd uitvoerig be sproken in de vergaderingen en toegelicht door Luc Melis. Op de vergadering van 15 ja nuari 1986 werd het reglement integraal en unaniem goedge keurd door al de klubverant- woordelijken. De volgende punten zijn ons inziens van het allergrootste belang: 1. Het nieuw kernreglement heeft uitwerking sedert 26.1.86. 2. De taken en de bevoegdhe den van de huidige bestuur- sploeg worden duidelijk om schreven. Ze werden aanvaard en erkend door alle aangeslo ten leden. 3. De verantwoordelijkheden van de spelers en bestuursle den, tegenover het bestuur, en derden werden vastgelegd. 4. De konstruktie van een rechtspersoon is noodzakelijk door de voortdurende groei van de vereniging die inmid dels meer dan 200 leden telt. De huidige voorzitter beloofde de statuten op te stellen voor de VZW zodat voor het einde van dit jaar de oprichtingsvergade ring kan plaatsvinden. C. Bal Op 22 maart a.s. organiseert de kern een tweede bal ten voor dele van de aangesloten klubs. De winst ervan zal integraal uitgekeerd worden aan de meewerkende klubs, alle ploe gen hebben hun steun toege zegd. Aangezien het eerste bal een groot sukses was zal gestreefd worden naar eenzelfde resul taat. het plaatselijke Okapi A de degens moest kruisen met VUerkouter C. Aanvankelijk scheen de Hamse formatie best uit de verf te komen met 1-4 De thuisploeg liet echter niet los en Eddy Quintelier alles. De lokale ploeg ging uiti eindelijk nipt door de kniei' met 4-6 Met wat meer geh kon het een drawn gewei zijn. Vlammers C had thuis geen verhaal tegen Bobo C. Van in het begin lieten Raedemaec- kers en zijn maats er geen twijfel over bestaan. Na vier wedstrijden was het al 0-4. Uit eindelijk werd het 3-7. Okapi C bracht het niet verder dan 5-" tegen Dynamica D. Na een 3-3 tussenstand, kwam Waasmun ster op 3-5. Verder is het niet geraakt. HVC KVKT UITSLAGEN Afdeling 1 Patro A-Dynamica A Patro BV-Pardaf A Patro D-Patro C Vlierkouter A-T riumf Madeion A-Bac A uitges Afdeling B BAC B-Dynamica B Pardaf D-Ons Huis A Lebbeke-Hingene Pardaf-Madelon B Baasrode A-Pardaf B ujt| Afdeling 3 KWB A-Triumf B 5 Patro E-OnsHuis B 4 Patro F-Patro G jj Bobo A-Prado 6 Troelant A-BAC C 5 Afdeling 4 Dynamica C-Troelant B g Vlierkouter B-Bobo B 10 Vlammers B-Juvenes A o-| Baasrode B-Vlammers A Ujti Pardaf C-Victory 5e Afdeling A Opwijk B-Ons Huis C 0- Balegem-Vlammers C Bobo C-Vlierkouter D Madeion C-Avanti 5e Afdeling B Opwijk A-Bobo C Vlierkouter C-Madelon D g Triumf C-Patro H Vlammers D-Okapi A 5e Afdeling C Kemzeke-Okapi C 10 Pacam-KWB B i& Juvenes C-Okapi B Dynamica D-Juvenes B O-! Jeugd le reeks Pardaf A-Vlierkouter A iG Pardaf B-Patro A KWB A-Patro B Jeugd 2e reeks Vlierkouter B-Patro G Madelon-Pardaf C KWB B-PardafD ZAALVOETBAL Topsport 2 - FC Vapo 10 Zoals uit de uitslag blijkt heb ben de bezoekers het niet moeilijk gehad tegen Topsport. Vooral in de eerste helft lieten de bezoekers er geen gras over groeien. Bijna elke kans werd voluit benut. De rust werd be reikt bij een 1-7 stand. Dit voor ogen speelde Vapo in de twee de helft in een zetel. Topsport vocht moedig verder maar was duidelijk de mindere. Eddy Hillaert en Danny Dc Vricndt brachten dc troost voor Top sport terwijl Mario Van Brussel (3), Raf Jansoone (4) en Gorca Paz Vapo de overwinning be zorgden. DW Baeyens 3 - Karre-wiel I De thuisploeg krijgt het meer en meer moeilijk om een over winning te behalen. De oor zaak moet wellicht ge» worden in het feit dat de te? stander zich beter inspant een degelijke repliek te ge» Zo ook met Karrewiel. Mei rust was de stand 1-0 en a zien kon de wedstrijd nog richtingen uit. In de twe helft werd het zelfs 1-1. V DW Baeyens zag het er niet schitterend uit. Een gel streffer gaf de thuisploeg nieuw het nodige vertrou'

De Voorpost | 1986 | | pagina 38