Aalsterse Dirk Martensprijs '85 voor Monika van Paemel Aalst heeft nieuwe spektakelzaal Free Dance aan het werk in Aalst Wat wordt de nieuwe woonwijk op de rechteroever van Aalst Aalsterse Stadhuisnieuwtjes Nog de tweetalige affiches van Pétanqueclub Alosta Benefietavond voor Familie Van den Steen in Aalst De Voorpost - 14.2.1986 - 3 De literaire Dirk Martensprgs 1985 werd toegekend aan het werk 'De vermaledijde vaders' door Monika Van Paemel. Deze prijs ter waarde van 20.000 fr. zal worden uitgereikt in Kasteel Terlinden op zondag 2 maart te 10.30 u. De jury bestond uit voorzitter Piet Thomas, Marcel Jans- sens, Marcel Wauters, Frans-Jos Verdoodt en Lionel Deflo. Literaire Dirk Martensprijs In 1962 besloot de gemeen teraad op de stadsbegroting een krediet goed te stemmen, bestemd voor het uitschrijven van een stedelijke prijs voor li teratuur, gekend onder de naam 'Prijs Dirk Martens'. Deze jaarlijkse prijs wordt af wisselend toegekend voor pro zawerk, poëzie en essay. Na lezing en bespreking van de werken wordt door de jury een gemotiveerd verslag gestuurd aan het schepencollege dat, als uitvoerend orgaan van de ge meenteraad de prijs toekent De financiële waarde van deze prijs steeg sedert 1962 tot he den van 10.000 tot 20.000 fr. Het gaat telkens over oorspronkelijk Nederlandstalig werk, geschreven door Belgi sche auteurs die in België woonachtig zijn. In de loop van de laatste tien jaar werden twee formules toe gepast. Aanvankelijk werden manuscripten aanvaard, nadien geschiedde de beoordeling uitsluitend over gepubliceerd werk. Werken die reeds be kroond zijn met een provin ciale, nationale of internatio nale prijs komen niet meer in aanmerking. Piet Thomas Schuilnaam: Ruysdael Johan. Opleiding: Grieks-Latijnse Hu maniora, Sint Jozefscollege Aalst. Klein Seminarie Sint-Niklaas. Groot Seminarie Gent priesterwijding 1953. Wijsbegeerte en Letteren KUL Germaanse Filologie. Loopbaan: van 1957 tot 1961 leraar Sint-Vincentiuscollege Eeklo. 1961-62 beursstudent We nen. literair adviseur van de In terdiocesane Commissie voor Liturgische Zielzorg. 1966 assistent part-time KUL Campus Kortrijk. 1969 Doctor in de Ger maanse Filologie; Docent KUL Campus Kortrijk. 1973 hoogleraar KUL en KUL Campus Kortrijk. 1975 gewoon hoogleraar KUL en KUL Campus Kor- tnik. Funkties: Direkteur Literaire Me diatheek Campus Kortrijk. Redakteur Vlaanderen, Nieuwe Stemmen en Verschaevana. De te Aalst in 1929 geboren juryvoorzitter die veel publica ties op zijn naam heeft is lid van tal van Vlaamse literaire vere nigingen en tevens lid van 'Christenen voor Europa'. Marcel Janssens Gewoon hoogleraar KU Leu ven. Gehuwd met Aerts Cathy, le rares. Opleiding: Doctor in de Germaanse Filo logie. Baccalaureaat in de Thomisti sche Wijsbegeerte KUL. Loopbaan: van 1958 tot 1961 aspirant Nationaal Fonds voor We tenschappelijk Onderzoek. van 1961 tot 1964 assistent KUL. 1964 docent. vanaf 1968 gewoon hoogle raar. Funkties; van 1971 tot 1972 voorzitter Departement Literatuurwe tenschap. van 1972 tot 1976 dekaan Fakulteit Letteren en Wijsbe geerte. van 1976 tot 1981 voorzitter groep Humane Wetenschap pen. lid van de Maatschappij voor Nederlandse Taal- en Letter kunde. Marcel Janssens zag het le venslicht te Grembergen in 1932. Marcel Wauters Hij studeerde aan het Athe neum te Aalst en werd nadien ambtenaar. Na de bevrijding maakte hij deel uit van de re- daktieraad van het tijdschrift 'Tijd en Mens', dat de moder nistische literatuur in Vlaan deren introduceerde. Tot deze redaktieraad behoorde ook Jan Walraevens, Remi C. van de Kerckhove, Albert Bontridder, Ben Cami, L.P. Boon en Hugo Claus. Hij publiceerde poëzie en proza. Wij vermelden de volgende bundels: Er is geen begin en geen einde. Apotheek. Anker en zon. Hypotheek. Nota's voor een portret. Wit tegenbericht. Als de nachtegaal toeslaat. Vergeeld dossier. Haperingen. Hij werd laureaat van de Dirk Martensprijs voor poëzie in 1963. Hij wijdde een mónografie aan Remi C van de Kerckhove; pu bliceerde tekeningenboeken 'Voor een waterdruppel' '3 de len' met teksten en gedichten van L.P. Boon, G. Giels en A. Bontridder; publiceerde teke ningenboeken 'Vingerknippen naar een vlinder' met gedich ten van Bontridder; 'Een gril van de natuur' - met teksten van Willem M. Roggeman. Op dit ogenblik is hij voorzitter van het Pen-Centrum Vlaan deren, dat aangesloten is bij de internationale penvereniging, die overal in de wereld de vrij heid van het woord tracht te beveiligen. Hij houdt zich thans vooral be zig met het maken van colla ges. Marcel Wauters werd geboren te Aalst in 1923. Lionel Deflo Leraar Nederlands middelbaar onderwijs. Hoofdredakteur van het li terair en kunstkritisch tijd schrift 'Kreatief Gehuwd met Elsie Vanwalleg- hem. Opleiding: Grieks-Latijnse hu maniora aan de Koninklijke Kadettenschool te Lier. Aggregaat lager secundair on derwijs Nederlands-geschiede nis aan de RMNS te Kortrijk. Lionel Deflo, in 1940 te Menen geboren, heeft heel wat publi- katies op zijn naam en is lid van verschillende kommissies. Frans-Jos Verdoodt Genoot een opleiding als histo ricus en taalkundige. Afgevaardigd Beheerder van het Archief en Documentatie centrum voor het Vlaams-na- tionalisme. Lesgever Taalkunde 'Brussel' en Politiek Instellingen 'Gent'. Publiceerde talrijke literaire en historische werken. Medewerker aan 7 week- en maandbladen. Hij publiceerde: 'Het Daensisme in het Ar rondissement Aalst'. 'Poëzie en grafiek'. 'Hoopvol stemmen' poëzie bundels. 'Om Euridike'. 'L.P. Boon en 2 spoken' es- op negenjarige leeftijd werd van de provincie Oost-Vlaan- say. gevolgd door een lang verblijf deren. 'Lach nooit eer het te laat in het ziekenhuis en een jaren- Ze is ook de auteur van 'De is' korte verhalen en kronie- lange herstelperiode bij konfrontatie' en in 1985 publi- ken. pleegouders in het grensgebied ceerde zij haar recentste roman 'Omtrent het federalisme' - Essen-Nispen. 'De vermaledijde vaders', sociaal-politieke standpunten. Vanaf 1959 ging Monika Van Monika Van Paemel huwde in 'Zeg me hoe je leest' - boek Paemel op kostschool in het 1963 met Theo Butzen en over kreatief lezen. Heilig Graf te Turnhout, waar woont momenteel met haar 'L.P. Boon 60' - biografie, zij overigens met een enorme 'Maerlant en Martijn' - to- tegenzin handelsweten- neel. schappen studeerde. 'Frans Van der Eist' '1976'. Haar literaire karrière startte in 'H. Planquaert, de Daen- 1969 met de publikatie van twee sistische beweging en het Plan- gedichten in het Nieuw Vlaams Vroegere quartisme' thesis RUG 1979. Tijdschrift. Sindsdien publi- n en haar twee dochters Sas- kia en Hendrika te Bouchout bij Lier. laureaten waren Maurice D'haese (62), Marcel De in 1939 te Moorsel geboren ceerde Monika Van Paemel Wauters en Willy Roggeman Frans-Jos Verdoodt werkte onder meer in tijdschriften als Robberechts^65), Mar- mede aan verscheidene publi- v katies i.v.m. het Daensisme en heeft verder een uitgebreide li teraire belangstelling. Monika Van Paemel Monika Van Paemel werd ge boren op 4 mei 1945 te Poe- Dietsche Warande en Belfort, cel Van Maele (66), Mana Ros- De Vlaamse Gids, Nieuw (67), Gust Gils (68), Mark Vlaams Tijdschrift, Opzij en Andreis (69), Albert De Ridder r i-iiw i d„..i int r^b Lover en werkte zij mee (70), Louis Paul Boon (71), Erik radio- en televisieprogramma's ^an Ruysbeek (72), Hugo Raes in Nederland en Vlaanderen. Tevens was^zij een tijdlang ak- tief in de Vereniging van sele, een' landelijke gemeente in Vlaamse Letterkundigen, waar de provincie Oost-Vlaanderen. zij zich inzette voor de belan- Haar kinderjaren bracht zij gen van de auteur, door in haar geboortestreek, In 1972 kreeg Monika Van (81)» Willy Spillebeen (82), Bert waar zij hoofdzakelijk onder de Paemel de prijs voor het beste Van Hoorick (83), Hedwig Spe- hoede van grootouders en an- literaire debuut voor 'Ama- "ers (84) en nu Monika Van (73), Ben Cami (74), Claude Van de Berge (75), Herman De Coninck (76), Paul De Wispe- laere (77), Mark Insingel (78), Paul Koeck (79), Paul Snoek (80), Walter Van den Broecke dere familieleden opgroeide; zo zone met het blauwe voor- P*emel (85). woonde zij in de Leiedorpen hoofd' en in 1975 werd het ma- De PHjs wordt uitgereikt voor Lotenhulle, Nevele, Poesele en nuscript van 'Marguerite' poëzie, proza of toneel. Vinkt. Een hersenaandoening bekroond met de literaire prijs LH Schepen Anny De Maght heeft haar belofte kunnen waar maken alhoewel heel wat in siders, ook binnen het stadsbestuur, nogal wat twijfels koesterden. Maar verleden zaterdag by de perstrip langsheen aangang zynde openbare werken kon de schepen met gewettigde fierheid de resultaten tonen van de samenwerking van velen waarbg inderdaad het onderste uit de kan werd gehaald. Prachtige zaal Een grote zaal m2 (81-20 bij 27-20 m. binnen- afmetingen) met alles derop deran. Uiteraard moet er alvo- zaterdag 22 februari. In afwachting gaat het Catha- rinistenbal en het Kamillekes- bal nog door in de "oude zaal". Werken ruim 2200 De oude zaal werd totaal ont manteld, de afbraakwerken De verwarmingsinstallatie ge beurde in 2 fasen: le fase - le veren en plaatsen van luchtroosters uitgevoerd door weiden gratis uitgevoerd door de ba Dande te Lebbeke, firma J. Van Goethem, te i,,jrg. 94c Afj, tT 9. fase rens totaal operationeel te zijn Moorsel. aankooD van materialen nodig de laatste hand er nog worden Op de gebleven buitenmuren voor i.et uitvoeren van de wer- aangelegd zoals u verder leest werd het nieuwe dak opge- SeTrf X,r de pvba •Deze vertraging is er omdat bouwd, uitvoering firma Oal- Mollafn te Erembodegem, be- het meubilair met tijdig kon Vada te Deinze, bedrag drao pan 414 fr worden geleverd. Als alles 5.704.569 fr., meerprijs licht- iff .nd,„ „rl„ werden planmatig verloopt kan de of- koepels 35.100 fr. BTW inclu- m,gevoerd me, eigen personeel ficiele opening plaats hebben op sief. zoals- De door de spanthoogte nood- vonecüg vernieuwen van de zakelijke verhoging van de bui- riolerjn„ tenmuren werden uitgevoerd dakaflopen en zinkwerken op door het herscholingscentrum boven het dak uitstekende Links van de hoofdinkom een metsers met materialen van de muren - elektriciteitswerken ge~ brandbeveiliging de binnengevelwer- stenen bevloering ken uit o.a. de langswand betonwerken Rechts van de hoofdinkom een waarachter het warmeluchtka- naal zich bevindt. ruimte voor verkoop van in- stad. gangskaarten. 2-10 m. x 2-20 Deze voerden ook een m. en een ruime E.H.B.O. 2-10 deelte v m. x 2-10 m. vestiaire 3-40 m. x 8-n50 m. Martial Tisaerand, een sterdanser van wereldformaat, heeft de stad A«int, uitgeko zen om er danslessen te geven. Van daaruit groeide by hem ook de idee om een dansgroep op te richten waarin de betere elementen die ««n de lessen deelnamen terecht zouden kunnen. Met die groep zou hij dan overal demonstraties geven. Niet zozeer van klassieke dans of het ballroomdansenmaar wel de Free Dance, een, nieuwe rage. In Parijs is Martial Tisserand een begrip. Hij heeft er zeven jaar ervaring als jazzdanser op zitten, waarvan drie jaar met Amadis, de akteur-danser die onder meer schitterde in musicalls als West Side Story en Hair. Hij was ook de dansleraar van Sylvie Vartan, Sammy Davis jr., Dean Martin en nog vele andere bekenden van de showwereld en het witte doek. Jazz-dan oe is een heel aparte stijl van dansen. Wie zou durven te veronderstellen dat jazz-danoe gelijk staat met dansen op de tonen van jazz-muziek, heeft het verkeerd voor. Het is een groepsdansvorm die zowel door mannen als door vrouwen wordt beoefend. Via een intense oefening kunnen de deelnemers aan de lessen vrij snel tot een hoog technisch niveau komen Onder de kundige leiding van Martial Tisserand moet dat natuurlijk lukken. In Aalst is men nu onder de kundige leiding van Fabien De Jonckheere gestart met deze «Martiale Free Dance» groep. Met veel sukses, want niet alleen zijn er heel wat leerlingen, men staat ondertussen al zover dat men fier kan gaan op elk optredens, waaronder enkele in Aalst zelf. Onder meer toen Pact zijn nieuw teater aan het pubhek voorstelde. Daar werd trouwens de afspraak gemaakt dat de groep alle voorstellingen zou opluisteren. Kortom de «Martiale Free Dance» is gelanceerd en brengt echt opwindende, kundig gebrachte en sty vol afgewerkte dansen. De dansgroep oefent in de spiegelzaal van het 8portkompleks Ten (gevestigd in het vroegere zwembad van Aalst). Oefeningen zyn er op maandag voor beginnelingen van 19 tot 20 uur, waarna van 20 tot 21 uur de gevorderden aan de beurt komen. Beginnelingen en gevorderden oefenen samen op woensdag van 19 tot 20 uur. Op donderdag wordt het programma van maandag gevolgd maar dan beginnelingen van 20 tot 21 en de gevorderden van 21 tot 22 uur. (da) - schrijnwerken - verfwerken - maken en plaatsen warmeluchtkanaal in "Feestcomitée" voorzien 5x8- voerd met eigen personeel. ren^^de^anKwand116 2 70 m en de afdeling warme De betongevelsteen werd ter metalen schJfooort lichtinstallatie 5-50 m x 7-20 beschikking gesteld door de metalen sctuutPoort- m. en nog een berging van 3-80 Brouwerij De Gheest, 19.700. LH m. x 5 m. De voegwerken werden uitge- De nu nog opvolgende afwer- voerd door firma Lievens, king is het op- en inrichten van Erembodegem, bedrag 231.660 sanjtairen en fr. Tegen de scheidingswand met Alle andere binnen- en buiten- de expozaal is het secretariaat metselwerken werden uitge- Voor herstel en herplaatsen van kerkmeubilair te Baardegem bracht de gemeenteraad een positief advies uit. De kerkfabriek Sint-Martinus werd er door de gouve- neur uitgenodigd een ontwerpdossier op te stellen ingevol ge het verslag van de provinciale technische dienst van de gebouwen en van het kunstpatrimonium. De stad Aalst treedt toe tot het Centrum voor overleg en aktie ter bevordering van verkeersveiligheid en -leefbaar heid. Centrum dat opgericht werd in het kader van de Vlaamse afdeling «Belgische steden en gemeenten». Het lidmaatschap ervan is kosteloos. Doelstellingen zijn o.m. verspreiden van informatie, maken van reportages over belangrijke realisaties in binnen- en buitenland en organi seren van studie- en ontmoetingsdagen. In een gedeelte van de Gentsestraat wordt blauwe zone ingericht en er komt parkeerverbod aan éénkant in de Kloosterstraat te Moorsel. In de Pontstraat te Aalst zal een parkeerplaats voor schoolbussen worden voorbehouden wat ook het geval is te Moorsel in de Kloosterstraat. In de Pontstraat voor Konink lijk Atheneum II (Lyceum) en in de Kloosterstraat voor de Vrije School. Er werden zonder enige diskussie volgende leningen, samen goed voor 1.679.000 fr. goedgestemd 218.000 fr. voor bewegwijzering en signalisatie op de Wallenring, 1.244.000 fr. voor materialen voor herstellingswerken aan de openbare verlichting, 126.000 fr. voor materialen voor draineren van twee voetbalvelden en 91.000 fr. voor aankoop van onderdelen voor herstellingen aan voertuigen van de reinigingsdienst. Op vraag van raadslid Danny Denayer om meer uitleg over een punt in verband met de openbare verlichting bevestigde schepen Anny De Maght haar in vorige zitting reeds aangenomen standpunt dat verlichtingstoestellen die nen... om te verlichten». Een procent te weinig geraamd Wegens beslissingen van het komitee blijkt finaal dat het voor 1985 voorzien begrotingskrediet voor de sociale dienst ontoereikend is. Het werd inderdaad 299.000 fr. te weinig geraamd op een totaal van 32 miljoen wat dan nog ruim onder 1% ligt. «Dergelijke zaken die afhankelijk zijn van steeds wisselende omstandigheden zijn gewoon niet te ramen», zegt financieschepen Robert De Pauw. «Het was even te nipt». «In zekere mate was dat te voorzien», zegt Patrick De Smedt». Men moet nu immers rekening houden met de nieuwe armoede». Fraktieleider Osrac Redant zet uiteindelijk de puntjes op de i's en zegt dat het niet de sociale doch wel de financiële dienst is die ramingen opmaakt. Nieuwe straatnamen Horebekeveld Voor de uitbreiding van de wijk Horebekeveld aan het einde van de Botermelkstraat stelde het stadsbestuur vol gende straatnamen voor: Klaproosstraat. Eglantierstraat, Braambesstraat, Korenbloemstraat en Boekweitstraat Na men die in een vorige zitting reeds unaniem werden aanvaard. Ook nu werden ze goedgestemd maar dan wel na enig gebakkelei. Edgard Hooghuys was van mening dat men er «met zijn pet naar gesmeten had». «Waarom nu eens niet namen van auteurs zodat het allemaal wat kultureler wordt», vroeg hij zich luidop af. Maar raadslid Van de Sijpe vindt op het kultureel vlak namen van autochtone bloemen even waardevol als van eigen auteurs. «In straten met dergelijke nanjen die fel met elkaar verwant zijn loopt men makkelijk verloren» zegt Danny Denayer (VU) waarna Hooghuys het op een lachje gooit en voorstelt dat men het Amerikaans systeem met «first, second... street» zou volgen maar Anny Dierick is wars van Ameri kaans. «Mag het dan in 't Frans zijn,», vraagt Hooghuys?. LH accommodaties, een 2e inkom lans de kant par king evenals nog een bijko mende nooduitgang in de ach terwand. De gebrekkige enigszins ver vallen toestand van de spekta- Brouwerij De Gheest stond in voor de totaaluitvoering der tapinstallaties evenals voor de levering van het brandbeveili gingsmateriaal en het meubi- kelzaal Keizershallen beoogde lair. 390 tafels en 1560 stoelen, een voor de doelstelling aan- Hen scheidingswand welke de gepaste vernieuwing. De te- zaal in 2 kleinere zalen kan genwoordige verwezenlijking verdelen dient nog aangekocht mag relatief goedkoop gesteld en geplaatst. Brouwerij De en in verhouding met de ste- Gheest biedt hiervoor een tus- delijke financiële mogelijkhe- senkomst van 400.000 fr. den. De meeste werken wer- J den uitgevoerd met De industriële bevloering werd uitgevoerd door p.v.b.a. Reyn- personeef met materialen uit beton Roeselare. bedrag stock van de stad ter beschik king gesteld. Bepaalde ontbre kende materialen dienden 349.830 fr. De basismaterialen beton en bewapeningsnetten werden door de stad geleverd. gekocht of van lopende Het beton werd afgenomen van bestekken afgenomen. Werken een lopend bestek, de wape- buiten de mogelijkheden van ningsnetten werden aange- het stadspersoneel werden aan- kocht 136.862 fr. besteed uitgevoerd door De verlichtingsinstallatie werd gespecialiseerde privaatbedrij- uitgevoerd door p.v.b.a. Porta ven. Aalst voor 1.262.047 fr. Alhoewel raadslid Willy Van hen toepasselijk is. Mossevelde er geen polemiek In een postscriptum zegt Van in feuilletonvorm wil van ma- Mossevelde er ten zeerste van ken en graag afsluit met felicita- overtuigd te zijn dat de fransta- ties aan Pétanqueclub Alosta, lige vrienden van «Alosta» bij niet voor haar tweetalige affi- de eerstvolgende gelegenheid ches uiteraard maar wel we- een tweetalige affiche en een gens haar 20-jarig suksesvol nederlandstalige uitnodiging bestaan wil hij allerminst nala- zullen sturen... LH ten een repliek te bezorgen op het antwoord van de bestuurs leden van de pétanqueclub over deze materie. Zonder tot een verregaande polemiek te komen, waarvan hij noch het nut noch de relevatie inziet. Bedoeling van zijn tussenkomst op de gemeenteraad was ge woon zijn bezorgdheid de sub sidiegelden Aalst. De schepen De Maght gaf een overzicht van de openbare werken die in de stad al werden uitgevoerd (a) Voor vader, moeder en dochter Van den Steen, slachtoffers van de raid op de Delhaize, organiseert "Steun in Nood" op zaterdag 15 februari een kulturele benefietavond. In het Sociaal Centrum aan de Immerzeeldreef ziet U vanaf 19.30 u. een uitgelezen programma met de "Koninklijke Symphonische Kring Door Eendracht Groot", de "Schola Cantate Domino", het ensemble "Amabile Consortium", baszanger Luc De Mot, organist Walter De Troyer, sopraan Nelly De Ro en toneel "Verloren voorwerpen" in regie van Jo Corthals en presentatie van Theo Van Gijseghem. Kaarten verkrijgbaar bij het bestuur aan 200 fr. De organisatie staat onder toezicht van een deurwaarder. bevolking en... kinderen. hopelijk veel Ingevolge de plenaire vergadering In verband met de aan- waarvan sprake zou wel zijn koop van het stadseigendom Hoge Vesten door een sociale onderhandeld. Ze krijgen prio- ve^enhrinfien bouwmaatschappy dient een uitbreiding te worden aan- riteit vo?r het betrekken van nuttig te besteden waarbij hij, gevraagd om de densiteit van 40 naar 60 65 woningen per een aan een huurprijs Het raadslid vraagt zich verder zonder namen te noemen, hectare te verhogen. Tevens om een strook grond te ver- van ,tot 8,fr' P" fiPKnad van"^» hL8v 1 vond da, betoelagen v,„ een werven voor he. onUluiten van he, gebied vla de Dool- ™^e T„ al d«°l^ SS Zwembadlaan staat ^e vereniging die tweetalige affi- hofstraat. Dit dan tn het kader van het herwaarderings- piammgj^ zou niette- gebeuren doch sfhepen Doorns kae„SzHn gebied rechteroever. genstaande er S huizen Ito- ««It hem allSf over 2! Het argument .wij hebben Meerhuizen, weg, en Walstraat. Hij vraagt men. nie, getornd worden. Er geen geki voor één,.lige affi- minder groen of 5ie mensen via een enquête «C tt'Z" Jcn w^ ches» wijst Van Mossevelde a/s er per hectare 35 huizen bi) het °Pzel betrokken wer- P anjcomen, zegt de schepen den. En £jn die bewoners ka- Denayer toelaat te zeggen volgens spreker perfekt moge- ziiïien groeneer] öwii nitorên pitaalkrachtig genoeg om even- men dan liever géén plan in kordaat van de hand. Het moet meer worden opgetrokken, lijk zijn zonder bijkomende automatisch verkleinen kosten eerst twee- en daarna Danny Denayer die verder zegt huren of ééntalige affiches te drukken, dat de nu eerder rustige Dool- tot voldoening van Aalsterse hofstraat haar sociaal karakter Doolhotstraat neringdoeners die hun zuur zal verliezen en dreigt een n'e' alleen Denayer vindt daarenboven de hoger zullen liggen dan de ve'r- verdiend geld aan de pétanque- doorgangsweg te worden. Schepen André Doorns relati- inplanting van een wijk in een melde sommen, besluit de club besteden. veert en zegt dat de toegang vochtig gebied niet goed en zegt burgemeester dat over het Na een maand bezinning zou- Roger D'Hondt (SP) kan dat naar de op te trekken wijk niet dat in de Hoge Vesten verkeer principe men duidelijk akkoord den de bestuursleden van de principieel wel goedkeuren alleen via de Doolhofstraat zal zal worden gekreëerd. Hij gaat en dat de uitwerking ervan pétanqueclub wellicht tot het doch heeft vragen over het vin- gebeuren. Er zijn immers ook vraagt zich af of een door- in 't lang en breed zal bespro- besluit komen dat «il n'y a que den van een onderkomen voor de Hoge A- u~- - utiaaiMauiukt K&tiubit um tvttr meel In de nieuwe wijk een huis h?'"Tu", als het 10ch niet valahel i« a te kopen? Doorgangsstraat En wanneer Denayer nog stelt er liever een woonerf te zullen zien dan een doorgangswijk en Edgard Hooghuys heeft gezegd dat de huurprijzen merkelijk i'y a que den van een onderkomen voor dc Hoge Vesten en de Ho- gangsstraat wel opportuun is in ken worden, la vérité qui blesse», ook voor de bewoners van de IJzeren- venierstraat. Met de bewoners een nieuwe wijk met een jonge (L.H.)

De Voorpost | 1986 | | pagina 3