REDEN OM TROTS TE ZIJN WASE WIELERKLUB HEEFT DAN OVERWINNINGEN ROND DE KERKTOREN JOSE ROOMS WIL ZICH TONEN IN HET VOORSEIZOEN EDO DE RUIMTE IN GARY DE GOGK: EREPLAATSEN W.Z.K. SINT-NIKLAAS IN ANTWERPEN: LOGISCH VERLIES... IN GROTE KOERSEN BELANGRIJKER JAARLIJKSE PRIJS EN TROFEEUITREIKING B.W.C.L.-WIELRENNEN IN WIEZE De Voorpost - 14.2.1986 - 41 Gary De Cock heeft als werklustig renner veel bewonde ring afgedwongen. Vorig seizoen evolueerde hy in vrywel iedere wedstryd in de voorste gelederen, trok vaak in het offensief en lag op de loer om initiatieven van anderen te counteren. Wie Gary De Cock een neus wilde zetten, moest wachten tot by de ontknoping. Daar zou de junior uit Bazel vaak de tol voor zyn vele inspanningen betalen. Het bewys zyn de negen tweede plaatsen. Had men een prijs voor de werklustigste renner toege kend, dan kon die aan nie mand anders dan aan Gary De Cock te beurt zijn gevallen. De pas achttien jaar geworden ju nior is niet ontgoocheld omdat hij slechts één overwinning be haalde, en vaak in de spurt werd geklopt. Telkens vielen hem evenveel felicitaties te beurt als de winnaar. Een schrale troost? «In feite niet. Ik vraag me af of overwinningen zo belangrijk zijn? Ik heb vele renners ge kend die als nieuweüng en ju nior de ene zege na de andere opstapelden. Eens amateur konden ze nauwelijks mee, de gradeerden tot figurant, raak ten ontgoocheld en gooiden er uiteindelijk het bijltje bij neer. Wat mij als eerstejaarsjunior tevreden stemt, is dat ik geen enkele keer uit de wielen werd gereden. Ook niet door hen die op de drempel van het ama teurschap stonden. Tijdens de voorbije wintermaanden was ik vrijwel ieder weekeinde in het veld aktief. De bedoeling was om aan kracht te winnen en in grote koersen mijn mannetje te WIELRENNEN kunnen staan. Het is mijn in tentie om het zware werk op te zoeken en vaak uit te wijken naar het Brabantse heuvelland en Wallonië. Het zint mij niet om rond de kerktoren te rijden en in kermiskoersen overwin ningen te behalen. Zware wedstrijden, zoals de Ronde van Vlaanderen, Om loop der Vlaamse Gewesten en de Ster der Juniores staan prio ritair. Het zijn in zulke koersen dat ik mij wil manifesteren en een vuist maken als het kan. Een ereplaats in een klassieker lijkt mij belangrijker dan een zege in een doordeweekse wedstrijd. Weliswaar zal ik rekening hou den met mijn studies. Ik volg het laatste jaar A2 elektro-me- chanica. Het is de bedoeling een diploma te behalen, een eis Hoewel de Wase Wielerklub niet eens vyftig renners verenigt, moet zy kwalitatief voor geen klub onderdoen. Met José Rooms en Didier De Witte in haar rangen, hebben voorzitter Roland Uyttendaele en de dynamische sekretaris, Patrick Van Duyse, alle reden om trots te zyn. Bruisend van ambitie, en dynamischer dan ooit, blikt men naar de toekomst, naar het nieuwe wielerseizoen dat weldra op de kalender verschynt. Over inzet en verrichtingen van de renners, is de klubleiding biezonder tevreden. «Zevenendertig renners waren Vercauteren als nieuweling een Het liefhebberspeioton werd vorig seizoen goed voor 65 revelatie. Jan Bogaert, onze versterkt met Luc Van Bossche overwinningen», preciseert se- enige prof, mocht vijfmaal jui- uit Sinaai en Gino Van Havere kretans Van Duyse. chen. Guy Rooms, Johny De uit Temse.» «Elf minder dan het jaar te- Dobbelaer, Filip Van Walle, De Wase Wielerklub neemt voor, maar dat komt omdat Geert Bulteel en Gino Brijs met haar renners deel aan be- Didier De Witte en Guy wonnen drie koersen. Gary De langrijke wedstrijden. Wat de Rooms, zegekapers bij uitstek, Cock behaalde één overwin- nieuwelingen betreft werd in- onder de wapens waren en niet ning en zelf smaakte ik ook het geschreven voor de Ronde van voluit konden gaan. Bovendien genoegen om met een bloem- het Meetjesland en de wegwed- namen vele renners deel aan tuil huiswaarts te keren. strijd in Kopstal-Bridel in het een zwaar interklubpro- José Rooms werd algemeen Groot-Hertogdom Luxemburg, gramma». kampioen. Een titel die Peter De juniores nemen deel aan de Zeeekonine ^an Nuffel als amateur mag Oostvlaamse Ster der Juniores, dragen. Gino Vercauteren wijken eveneens uit naar het Met twintig overwinningen werd de uitschieter als nieuwe- Groot-Hertogdom Luxemburg, werd José Rooms voor het ling en Mare Batens als veldrij- nemen deel aan het provinciaal eerst tot zegekoning gekroond der. Te vermelden is de zesde interklubkampioenschap in Hij werd bovendien Belgisch plaats van Gino Brijs in de Oostakker en aan het nationaal kampioen bij de juniores in eindstand van de Ronde van interklubkampioenschap. snelheid, achtervolging en kilo- het Meetjesland. In klubver- Voor de amateurs staat Belsele- die mijn ouders stellen, hoewel een gewezen renner die zijn meter zonder aanloop. band legden we in de Ronde Gent geprogrammeerd even zij mij in de wielrennerij ten- buurjongen met raad en daad Didier De Witte volgt met ne- van Luxemburg beslag op een als Gent-leper het provinciaal volle steunen. Zelf besef ik bijstaat. Niet te versmaden is de gen overwinningen. Hij werd vierde plaats op 22 ploegen, interklubkampioenschap Zei- genoeg dat een diploma be- steun van Wim Gielen, Gary's o.m. Belgisch kampioen ach- Individueel mogen we belang- lik-Galmaarden Kopstal-Bri- langrijk is wil je kans hebben ferventste supporter die overal tervolging en ploegenachter- rijke resultaten van verschillen- del (Luxemburg) de Ardense op een goede betrekking. Het is waar 'zijn' renner aan de volging. Bovendien veroverde de renners niet vergeten. De Triptiek Ronde van Luxem- is best mogelijk dat tijdens de start verschijnt en vaak een hij als militair een nationale klub kende vorig seizoen met burg en' wedstrijden tellende examentijd het koersen even handje toesteekt. Tenslotte zijn titel in het tijdrijden. «Naast 37 aangesloten renners een voor de Beker van België zoals wordt onderbroken en ik korte er pakweg honderd wielerfans deze twee uitschieters, mogen dieptepunt. Dat evolueert in de Schaal Schoeters in Beve- tijd niet voluit zal kunnen die zich verenigd hebben in we de verrichting van andere gunstige zin, nu we weer het ren de trofee Van Vaerne- gaan.» een klub en voor de joviale renners niet vergeten.» cijfer veertig overschrijden, wijck in Izenberge, het natio- In zijn streven om zich in de junior een belangrijke morele «Peter Van Nuffel werd acht Thans wordt de basis gelegd naai interklubkampioenschap wielrennerij te vervolmaken, steun betekenen. keer eigenaar van de bloemen, voor de toekomst. Dat komt en de Schaal Seis in Merksem Wielrennen. Garry De Cock (c) wordt Gary De Cock gesteund door Ronny Van de Vijver, Met zes overwinningen in am- omdat een aantal jonge renners De renners zullen voorts kun- per drie maanden werd Gmo werden aangesloten. Sven Bo- nen rekenen op de helpende gaert (Temse), Patrick Caluwé handen van Roland Uyttendae- (Beveren) en Gino Verhulst le als ploegleider, Marc Van (Kruibeke) als nieuwelingen Duyse als verzorger, Thierry en Gert Maes (Temse), een Van Gasse als mekanicien en junior die vorig seizoen in witte op Jozef van Gasse en Patrick trui drie overwinningen be- Moras, haalde. E.G. MTSA-VOETBAL JOSE ROOMS EN DIDIER DE WITTE: KONINGINNESTUKKEN halve maand onderbreking van de wielrennerij in het vooruit zicht. Toevallig krijgt het jonge gezin omstreeks die tijd het bezoek van de ooievaar. Wat bijkomende beslommeringen inhoudt. José Rooms is wijs genoeg om te beseffen wat hem te doen staat. «Verantwoordelijkheid voor een gezin primeren op studies. Op dat vlak kan ik het mij niet veroorloven om er mijn broek aan te vegen. Een verschil met wie vrijgezel is. Eens een diploma op zak wordt het uitkijken naar een betrek king. De inkomsten zijn be langrijk. Wat het nadien gaat worden? Aanvankelijk had ik gedacht aan een deelname aan de baankampioenschappen tij dens de maand augustus in Luik. Ik veronderstel dat de omstandigheden dat niet zullen toelaten. Plannen maken voor de komende winter lijken al te voorbarig. Veel zal afhangen in hoeverre het koersen met een betrekking zal te kombine- ren vallen.» Negentienjarige José Rooms is en blijft een bescheiden jonge man die oog heeft voor de toekomst, rotsvast in zijn schoe nen staat en bekwaam wordt geacht om een jong gezin, moeder en kind, gelukkig te maken. E.G. In de waterpolokompetitie van weer van de Sint-Niklazenarer de nationale ere-afdeling is de volledig ontmanteld. A.Z.V.; klassering praktisch hetzelfde de landskampioen van vorig gebleven. Reeksleider blijft seizoen, scoorde toen met de nog altijd G.S.C. dat in de regelmaat van een klok en bij eigen vertrouwde omgeving het einde van de derde herne- een eerder gemakkelijke zege ming wezen de bordjes op lo- behaalde tegen Z.S.A. De kale winst (13-5). Ook tijdens voorsprong van de Gentenaars de laatste time zouden de po- wordt trouwens gehandhaafd lospelers van W.Z.K. het niet op één punt, daar ook S.C.M. meer kunnen waarmaken en geen moeite had met het laatst tenslotte werd het een afgete- geklasseerde B.Z.K. De over- kende zege voor een vlot domi- winning van C.N.T. tegen nerend A.Z.V. (17-5)... M.Z.V., dat nochtans een bij- Scoorden voor W.ZK.: Jan zonder goede repliek gaf, kon Foubert (2) en Vincent Ge- als normaal worden be- raert, Walter Daelman en schouwd. Belangrijk in ver- Franky Lijssens elk éénmaal, band met de degradatiestrijd Resultaten van het weekend: werd ook de puntenwinst van A.Z.C. - W.ZK. 17-5 D.M. in een thuisbeurt tegen S.C.M.-B.Z.K. 17-3 G.Z.V. Weinig of geen verras- D.M. - G.Z.V. 16-12 singen dus in de kompetitiere- G.S.C.-Z.S.A. 10-6 sultaten en bij A.Z.C., heeft C.N.T.-M.Z.V. 16-12 W.Z.K. uit Sint-Niklaas daar Wase waterpolokalender van ook niet voor kunnen zorgen, het weekend: zaterdag 15 fe- De lokalen werden alleen tij- bruari in het stedelijk zwembad dens de eerste time enigszins te wsint-Niklaas: bedreigd. Tot tweemaal toe te 19 u. W.Z.K. dames - Z.V. stelde W.Z.K. gelijk, maar bij Hasselt het begin van de tweede perio- te 20.15 u. W.Z.K. heren - de stond er toch al een 3-2 op M.Z.V. Eeklo de plank. Nadien werd het ver- Roger Van Laere BWCL-Wielrennen. De ijverige bestuursleden van de B.W.C.L. (GB) BWCL-Wielrennen. De organisatoren van het eetfestijn in Wieze (GB) Hoewel hy nog last van een gebarsten sleutelbeen onder vindt, is José Rooms al Volop aan het trainen gegaan. De jonge amateur uit Temse verheelt het voor niemand dat hy zich in het voorseizoen wil manifesteren. Andere beslommeringen zullen later tot een onderbreking leiden. Wat José Rooms daarna op sportief vlak wil verwezeniyken, laat hy voorlopig in het ongewisse. Tevreden overwinnaar geworden. José Rooms blikt met tevreden- Ik had tussendoor andere, veel heid terug op het vorige wieier- belangrijkere katten te geselen, seizoen. Hij vindt de eindba- Anderzijds werd ik in vele lans positief. wedstrijden te vaak als favoriet «Ik had op een klassieke over- getipt. Dat had voor gevolg dat winning gerekend en in de ik meer dan wie ook werd Omloop der Vlaamse Gewes- beloerd. Voor mij is alleen de ten is die er gekomen. Op de Ronde van Vlaanderen een piste behaalde ik drie titels: tegenvaller geworden. IJzerte- snelheid, achtervolging en km. kort was er de voornaamste stilstaande start. Ik heb dus oorzaak van dat ik op 20 km. geen enkele reden om ontevre- van de finish de klop van de den te zijn. In het provinciaal hamer kreeg, kampioenschap werd ik versla- In de nationale titelren heb ik gen. Je kari dat als een neder- gegokt en verloren. Dat zijn laag beschouwen. Zelf heb ik dingen die gebeuren en zich daar een andere mening over. allicht in de toekomst nog zul- Ik was te zegezeker en gooide len herhalen. Voor de rest was al te vroeg de arm in de lucht, ik goed voor twintig overwin- Zoiets is een les. Of ik belang- ningen, waarover ik tevreden stelling toonde voor de drie- ben.» kleurige trui? Wie niet? In een wedstrijd kan er maar één win- Toekomst naar zijn. Je moet je daar spor- José Rooms heeft de nabije tief bij neerleggen. Zo simpel toekomst duidelijk geprogram- is dat. Veel hangt af van de meerd. In maart en april staat konditie op de dag zelf. Ik het wielrennen centraal en wil bewaar goede herinneringen hij zich manifesteren. Gent- aan de Oostvlaamse «Ster», die Gent wordt de eerste belangrij- ik op stelten heb gezet. Behou- ke wedstrijd waar hij aan de dens de finale, toen ik sukkel- start verschijnt, de met een tekort aan ijzer in José Rooms wil als laatstejaars- het bloed, won ik alle ritten, student de examens tot een Had ik aan iedere selektierit goed einde brengen en stelt deelgenomen, dan was ik eind- daarom in mei-juni een ander- BWCL-Wielrennen. De provinciale en nationale kampioenen van de BWCL (GB) Al drie seizoenen worden de prijzen en trofeeën overhan digd aan de gelukkige laurea ten van de wielrenners van de «Belgische Wielrenners en Cy- clo Liga» te Wieze in 't Wieze- hof, dat barstensvol zat. Hon derdtachtig trofeeën en 60 scha len werden er overhandigd als ook de prijzen! Het bewijst dat bij deze wielerliga, die vooral in de streek werkt, ieder renner er aan zijn trekken komt, zowel de vedetten als de sportiever en iets minder begaafde renners. Ook voorzitter Frangois Bou- chez uit Opwijk wees op dit feit en sprak er lovende woorden voor iedereen. Hij legde voor al de nadruk op de gebonden en trouwe sfeer die er heerst. Bovendien waren de bestuurs leden trots nopens het zelfstan dig bestaan van de B.W.C.L. In de toespraak werd de wer king '85 en '86 uiteengezet en werden de belangrijkste feiten toegelicht. Opmerkelijk is dat ook de or ganisatoren en medewerkers werden geprezen en een trofee ontvingen en iedereen die be trokken was met de liga werd er bedankt. Ook de pers! De te talrijke laureaten kunnen niet worden opgesomd, want in vorige uitgaven werden de overzichten van 't seizoen al gepubliceerd. De mensen en renners van deze wielerliga mogen met een uiterst gerust gemoed het wielerseizoen tege moet gaan. Vóór de toespraak van de voorzitter vond de trekking plaats van de gratis tombola der steunkaarten 1985, waarvan de prijzen nog kunnen worden af gehaald tot 7 maart 1986 op de zetel van de Liga te Lebbeke, Opwijksestraat 260, tel. 052/ 35.35.30, tijdens de openingsu ren ('s maandags en 's vrijdags van 18u.30 tot 19u.30). TOMBOLA B.W.C.L. 1985 32365 14372 13603 35181 12253 13140 32396 31599 32697 30010 33037 30558 30884 33867 12974 11885 34781 32187 13319 31169 32657 30110 30743 33714 30400 32000 31822 11546 13168 35157 33071 15644 11708 31679 10136 15737 32631 11764 35863 13224 10382 13618 33256 34156 13920 30746 32832 11974 12802 30905 Alle aandacht ging uiteraard naar de topper Excelsior-Edo. Deze wedstrijd loste de ver wachtingen ruimschoots in. Edo won met het kleinste ver schil dankzij een doelpunt van Van Driessche. In de slotfase dreigde Excelsior nog wel langs Bracke en Meert, maar de Moorselse verdediging uit stekend georganiseerd door Van Haut en Dillaert gaf geen krimp. Giwo won op het terrein van De Kring. Van Den Hauwe, Ringoir en Ceupens scoorden voor Giwo en Cleemput E. en Cleemput L. maakten de tegen- goals. Volharden-Camu ein digde op een gelijkspel. Schol- laert opende de score en Riem- kens stelde in extremis nog gelijk. Royal Sportief versloeg Ab- dijshotters in eigen vesting dankzij goals van Keymeulen en Peirlinck. Blauw-Wit haalde het van Brueghels met forfaitcijfers. Van Kerckhove, Maes met een hattrick en Lefèvre knalden raak. Cobila's had het niet moeilijk tegen het zwakke Jong Timarcha. Heiremans en De Smet schonken hun ploeg de zege. In de zondagafdeling leed Adelaars dat amper met zeven spelers aantrad, een smadelij ke nederlaag tegen Real Fami lial. Uvet (4), Daclcman (2), Huy- lebroek (3) en Standaerd maakten de doelpunten. Park en Duifken deelden de punten na goal van Igual voor Park en Coppens voor Duifken. Amapola-Star Boys eindigde eveneens onbeslist. Arijs knal de Amapola op voorsprong en Piqueur stelde drie minuten voor tijd gelijk. VLJ PROGRAMMA M.T.S.A. Eerste afdeling 14.00 u. Boterhoek - Alexander Cam u - Giwo Edo - Piasken Onder Den Toren - Endoka 16.00 u. Rayo Espanol - Excelsior 14.00 u. Rita Boys - De Kring Volharden - Bartan Tweede afdeling Abdijshotters - Den Hert 15.30 u. Animalia - Leeuwerik 16.00 u. Blauwe Vlam - Dressel Breughels - Jong Timarcha Cobilas - Royal Sportief 16.00 u. Heipias - Appels 14.00 u. Octopus - Vissershof Sparta Pinti - Blauwwit Duifken - Gipak IJsboerken - Amapola Koszen - Pano Nieuwe Wijk - Star Boys Park - Adelaars Real Familial - Rode Roos Sportief '81 - Sportkring Sunset - Zandput BWCL-Wielrennen. De cyclocrosskampioenen van de BWCL (GB) BWCL-Wielrennen. De winnaars van de klassementen (GB)

De Voorpost | 1986 | | pagina 41