ALWEER EEN FORFAIT EN GIVANA OPPERMACHTIG TOPPER IN SLOTFASE! ALBO/POPPE WINTERKAMPIOEN NA OPDOFFER VOOR DE KONING LADA DE LEU BESLIST De Voorpost -14.2.1986 - 45 ktsuusi ilHWS MINIVOETBAL MINIVOETBALKOMPETITIE KERN D.S.D. Minivoetbal. Het scheidsrechtersduo De Beule-Pierquet (vh) GIVANA - A.V.D. 9-3 De wedstrijd van het jaar, zoals door velen gezegd, draaide uit op een demonstratie vanwege Givana. Onder het kundige oog van twee scheidsrechters, De Beule en Pierquet, bewees de titelverdediger dat enkel zij recht hebben op de titel in het seizoen '85-'86. En behoudens een enorme terugval kan er de Oudegemse club niets meer van dat doel, de verlenging van de titel, gebeuren. A.V.D- doelverdediger Eeckhoudt was na de wedstrijd de eerste om te zeggen dat Givana een klasse sterker was. De wedstrijd begon goed voor de leider, want na juistgeteld 23 Kconden haalde «Sjoe» De Bleeckere, vanop afstand kei bard uit. AVD-goelic Eeck houdt zag de bal in de winkel haak verdwijnen: 1-0. De Dendermondenaars, op Turneer na kompleet, konden in de eerste periode voor wei nig gevaar zorgen. Eén kans was er voor De Man, maar Givana-doelverdediger Meys- man redde met de knie. De man die daarna de aandacht op zich vestigde, was Frangois Heymans. In de slotfase van de eerste periode had hij met een schitterend doelpunt voor 2-0 de tweede periode was het meesterschap van Givana nog groter dan in de eerste periode. Nadat Aerts en De Bleeckere een attente Meysmen redde echter. Aan de overzijde kon De Beeckere nog eens hard uithalen, AVD-keeper Eeck houdt was kansloos: 6-1. Met die stand, en drie corners langs beide zijden, gingen we de laatste periode in. Givana dwong als eerste een strafcor- ner af, keurig omgezetb door De Bleeckere. Aan de over kant kon even later ook De Man scoren uit strafcorner zo dat de bordjes 7-2 aangaven. In de laatste vijf minuten kwa men Buyle en Verberckmoes nog tot scoren voor Givana, Van Eycken deed dat voor A.V.D. zodat de eindstand, niet eens overdreven werd vast gelegd op 9-3. Givana trad aan met Meysman J., Aerts E., Vertongen L., Heymans F., Verberckmoes C De Bleeckere O., Buyle J.P. cn Aerts R. A.V.D: Eeckhoudt A., Fran cois J., De Man R., De Sitter P., Van den Bcrgh F., Van Eycken F. en Van Herrewe- ghen M. VERHOFSTADT 7 M.V.C. LEBBEKE 11 Goede wedstrijd van beide ploegen, met M.V.C. als de verwachte winnaar. M.V.C. een goede sub-topper, begon goed aan deze wedstrijd want in geen tijd stond het 0-2 voor, doelpunten van Van Rans- beeck en Van Damme H. Ver- VIDEOCLUB KRISALA - LADA DE LEU 3-9 VC Krisala heeft een goede wedstrijd gespeeld tegen stads genoot Lada de Leu, doch kwam in de slotfase aan onge lukkige tegendoelpunten, zodat de eindstand zeker overdreven mag genoemd worden. Lada- doelverdediger Van Hemel- rijck toonde z'n klasse door vijfmaal een hard afstandsschot van Jacobs uit z'n doelvlak te halen. Aan de overzijde kende Lada wel succes. Een knappe driehoek Van Geert-Van Keer - Baevegem werd door eerstge noemde afgerond: 0-1. Een supergemotiveerde Jacobs dwong daarna vier heokschop- pen af. De Haeck lobte de bal op het hoofd van De Man, die niet faalde: 1-1. Maar lang konden de paars-witten niet jui chen met die verdiende gelij kmaker, want Van Keer zette Lada ietwat geluykkig opnieuw op voorsprong. Een voorzet van Jaspaert werd door Van Steen slecht aangepakt maar toch hobbelde de bal in doel voorbij een onthutsende De Man 1-2, dat was ook de stand bij de kampwisseling. Na die kampwisseling kreeg De Haeck de eerste kans. Zijn schot werd door de paal gestuit. Aan de overzijde was het wel raak bij de eerste aanval. Doel- Minivoetbal. A.V.D., een team van ex-KAVD'ers doet het bijzonder goed (vh) Minivoetbal. De mannen van Givana stevenen op de titel af (vh) punt dat op naam van Baeve gem mag geschreven worden: 1-3. En van dan af werd Lada teruggedrukt op de eigen helft en kon enkel via Jaspaert, die voorin bleef lopen, voor enig egvaar zorgen. Verhulst zou aan de basis liggen van de aansluitingstreffer. Hij ging door langs de linkerkant en trok de bal gepast voor doel waar een vrijstaande Leys met het hoofd kon scoren. Dat was meteen het mooiste doelpunt van de wedstrijd: 2-3. Even later speelden Jacobs en De Haeck een spelletje met drie tegenstanders in de beste hoek. Van Geert kon niet anders dan een hoekschop toestaan, de vierde alweer. Opnieuw mocht De Man de strafcorner van De Haeck binnenkoppen 3-3. Elkeen dacht reeds dat we met die gelijke stand de slotperiode zouden ingaan. Maar Van Keer dacht daar anders over. Hij benutte een strafcorner om Lada opnieuw voorsprong te bezorgen: 3-4. In de beginfase van de laatste periode kende Krisala geen geluk. Van He- melrijck stopte schoten van De Haeck en Jacobs, Verhulst zag z'n bal tegen de lat teb pletter vliegen en Leys werd, toen hij alleen op het vijandige doel afsotmde, foutief gestopt door Vande Wiele. Aan de andere kant echt?r scoorde Lada tegen 100%. Van Keer, Van Geert, Jaspaert en tweemaal Baeve gem deden in' de laatste zes minuten de score overdreven oplopen tot 3-9. Videoclub Krisala speelde met De Man Kris, Jacobs Rudy, Leys Laurens, De Haeck Ed dy, Verhulst Luc en Van Doo- ren F. Lada de Leu kwam de zege weghalen met Van Hemelrijck, Van Geert, Jaspaert, Van De Wiele, Van Keer en Bae vegem. Maar in deze partij bewezen beide ploegen hun plaats in de top vijf waard te zijn. Lada verstevigt nu zijn derde plaats; Krisala voelt zich in gevaar op de vijfde plaats met Nottingham en OKA-KSA in de nek. OKAPI-CAXTUS 5-2 Verdiende overwinning voor de mannen van Hugo Vercam- men tegen een bij momenten goed meespelend Cactus. In de hoekschopverhouding gelijk (6-6), dan kende Okapi meer succes bij de afwerking. In de openingsperiode kwam Okapi op voorsprong via Moens. Via Meysman en Vercammen M. kwam Okapi dichtbij een twee de doelpunt, doch de Caxtus- goalie D'Hooghe hield de stand op 1-0. De eerste kans in de tweede periode was voor Caxtus maar Van Dooren schoot de bal op Vercammen L. Bij de daarop volgende tegenaanval kon Meysman Okapi op 2-0 bren gen. Nog in de tweede periode werd het 3-0 door een doelpunt van Vercammen M. Caxtus liep in de derde periode het hardst van stapel, het moest ook met drie doelpunten ach terstand, en via Philips kon het milderen: 3-1. En op het mo ment dat iedereen de aanslui tingstreffer verwachtte, kon de steeds gevaarlijke Moens uit breken en scoren aan de over zijde: 4-1. In de beginfase van de laatste periode bracht Meysman de stand op 5-1, zodat Okapi ge wonnen spel had. Het speelde rustig de bal rond en het kon hen niets schelen als Van Doo ren nog tot scoren kwam voor Caxtus: 5-2. Volgende spelers hielpen mee deze wedstrijd in faire banen te houden: Okapi: Vanden Abeele Kris, Cool Luc, Vergeylen Jean- Pierre, Vercammen Lesly, Moens Guy, Vercammen Mare, Meysman Peter. Caxtus: Van Dooren Dirk, Fran$oisq F., Philips M., Bae- tens J., Roelandt B. en D'Hooghe G. SPORTHUIS 7 CLUB 83 4 Man van de wedstrijd was on getwijfeld Johan Cornelis, die bewees dat hij, na een zware kwetsuur, nog niet moet afge schreven worden. Hij was de spelverdeler bij Sporthuis, en scoorde bovendien zelf nog vier keer, waarvan drie keer in de beslissende, laatste periode. Bij het ingaan van die laatste periode wezen de bordjes im mers 4-4 aan. 1-1 stond het na de eerste perio de. Cornelis voor Sporthuis en Roels voor Club 83 hadden gescoord. Club 83 kwam dan voor de enige keer in deze wedstrijd, op voorsprong via Burssens. Maar via Boere- waarl en Christiaens zette Spor thuis die achterstand om in voorsprong: 3-2. Na de kampwisseling kwam Christiaens een tweede keer tot socren. Maar Club 83 vocht terug en Colman en Van Muyl- der slaagden erin hun club op nieuw naast Sporthuis te brengen In de vierde periode ontbond Cornelis dan z'n duivels en kwam driemaal tot scoren. Daarmee beslechte hij het pleit in het voordeel van Sporthuis: 7-4. REGENTBOYS 3 JEUGD Z. CLUB 10 De jongens van Lea en onze fotograaf Cesar hebben goed meegespeeld tegen J.z. C., dat zaterdag a.s. gaat feestvieren. Ver in de derde periode wezen de bordjes 3-4 aan en had Regentboys reeds tweemaal op voorsprong gestaan, iets wat ook niet alle weken voorvalt. De eerste keer gebeurde dat in het begin van de wedstrijd. De Sutter had immers gescoord na goed 3 min. Maar Baert,'top schutter met zes rozen, zorgde voor antwoord: 1-1. Deze score bleef behouden in die eerste periode. Toch kon den de Grembergenaars voor sprong genomen hebben, had bij Regentboys De Backer niet in het doel gestaan. Regentboys kwam, alweer via De Sutter, op 2-1 voorsprong, maar hoe goed De Backer ook keepte, tegen de schoten van Baert en Vander Vreken had hij geen kans: 2-3. Meteen ken je de stand bij de rust. Baert had in de eerste minuut van de derde periode de Grembergse voorsprong ver hoogd tot 2-4, maar via Van- derjeught kwamen de statio- ngangers terug tot 3-4. J.z.C. voelde de dreiging van z'n tegenstander en daardoor ging het meer nadenkend te werk. Zo kon het op de tegen aanval de voorsprong uitbou wen tot 3-7, doelpunten van Drieghe en Baert (2). Regentboys legde zich neer bij een nieuwe nederlaag zodat J.z.C. geen moeite had de kloof in de laatste periode nog uit te breiden tot 3-10 Minivoetbal. De ploeg van de Brandweer werd tweede in het tornooi van Sint-Gillis-Waas (dw) ZEELSE MINIVOETBALKOMPETITIE Kernreeks Uitslagen Colman 3 Arsenal 17 Tegen dit Arsenal was geen kruid opgewassen. De thuis ploeg beperkte zich bijgevolg tot het voorkomen van doel punten. Die werden gescoord door Piet Abbeel (11), André Maes (4), Eddy Van Puyvelde (2), Dirk Colman (1), Werner Colman (1), Dirk Claus (1) en Chris Van Pevenage (1). Verheyden 2 Topspin 5 Eervolle uitslag voor de thuis ploeg zeker na een 0-1 rustsco- re. In de derde periode was de balans zelfs nog in evenwicht 2- 2. De laatste herneming maakte Topspin het verschil. Doelpun ten van Mark Van de Velde (2), Geert Rombout (2), Peter Van Driessche (1), Luc Van Hecke (1), Geert Verstringe (1)- Neyt 2 Albo/Poppe 8 Vlotte zege van de bezoekers met overdreven eindcijfers. Neyt bood voldoende weer stand om de pil enigszins af te zwakken. Doelpunten van Luc Poppe (3), Eric De Graef (2), Danny Everaert (2), Hans De Graef (1), Patrick Herrebaut (1) en Abdellah Bouharrak (1). Express Travel 3 ON. Bontinck 8 Rustig meesterschap van ON omgezet in een logische zege. Doelpunten van Patrick Van de Velde (5), Etienne Dhollander (2), Patrick Burm (1), William Mertens (2) en Jan Van Acker (1). De Hoppe 12 De Pik/De Kroon 4 Afgetekende zege voor een komplete thuisploeg waarbij Jan Van Huffel vijfmaal scoor de. Werner Uyttersprot vier maal, Jaak Van Henden en Jean Verschueren elk een maal. Voor De Pik scoorden Danny De Vleeschouwer (3) en Patrick Van Avermaet (1). Fl. Hofman 10 Juvenes 3 Juvenes een van de zwakke broertjes uit de reeks kon in het duel met Hofman enkel maar die reputatie bevestigen. Doel punten van Peter Poppe (7), Patrick Van Buynder (3), Freddy Peelman (2) en Carlos Van Acker (1). De Balans 5 Shamrock 6 Gezellige wedstrijd met veel toeschouwers, een opperbeste stemming en spanning tot en met. Shamrock won uiteinde lijk dank zij doelpunten van Dirk Van Puyenbroeck (2), Hans Murphy (2), Peter De Loose (1) en Frank Van Dorp (1). Voor De Balans scoorden Geert Van Kerckhove (2), Bart Merckx (2) en Paul Herwegc (D- De Pieker 32 Tr. Hofman 6 Monsterscore voor De Pieker waarbij Tony Collewaert elf maal scoorde in twee perioden. Zijn totaal dreef hij op tot 18 treffers en werd de onbetwist bare topschutter van de week. Zijn ploegmaats Danny Kint (7), Albert Van Hecke (3) en Danny Van der Strickt (4) maakten de 32 rond. Bij de verliezers stal Richard Osabu (2) de show. Leopold Van El- suwege (2) en Luk Tilburgh (1) waren de andere afwerkers Van Heule 3 Van Cauteren 11 De kampioen heeft een einde gesteld aan de overwinningen van Klodde. Peter Van Eetvel- de (2) en Vincent De Smedt (1) beperkten de schade terwijl Paul (5) en Toon Van Caute ren (3), Bart De Kegel (2) en Robert Van Dorp (1) de zege vaste vorm gaven. Telelec 4 De Koning 3 De topper van de week verliep in een gespannen sfeer. Dat er geel en rood bij te pas kwam schetst de ingesteldheid van sommige ploegen tussen de lijnen. Veteranenreeks Uitslagen ON. Bosman 4 Pimpernel 2 Nederlaag die voor Pimpernel hard aankwam. ON lijkt op weg naar rehabilitatie na doel punten van Paul Meirsman (2), Luk Van Acker (1), en Eric Tranoy (1). Bij Pimpernel was enkel Eddy De Winter (1) en André De Waele (1) op peil. De Stube 3 De Bus 7 De Bus bewandelt verder het goede pad. De Stube werd het volgende slachtoffer nadat de eerste periode eindigde op 0-1 en de tweede op 0-3. In de derde en vierde herneming scoorden de beide ploegen nog drie- en viermaal. Peter Ver- heirstraetcn (2) was topscorer voor zijn ploeg. Jaak Fierens (1) lukte nummer drie. In het winnende kamp scoorden Os wald Lambrecht (4), Herman Verdonck (1), Marcel Ver- beeck (1) en Eddy Benaerens (1). Den Draver 4 De Fontein l De Fontein heeft haar gunstige uitgangspositie (0-1) na de eer ste periode niet kunnen hand haven. Toen brak Den Draver voorgoed los en stevende naar een ruime zege. MINIVOETBAL NATIONAAL Op kampioen Pimpernel na cker en Arsenal lieten zich in bleven alle Zeelse ploegen aan de gunstige zin opmerken. De de winst. Van de Moortel hield Picker won de vierpuntenwed- er zelfs een derde plaats aan strijd met Teralfene. Onder de over na een zege tegen Eke. bezielende leiding van kapitein Deze overwinning kreeg Tony Collewaert, goed ge- slechts in de vierde periode steund door Luc Collewaert, en vaste vorm na een bikkelharde een knappe doelman Philip aanpak van de bezqekers. Eke Van Doorsselaere domineer- ging met een 1-2 voordeel de den de Zeienaars drie perio ral in en sloot de derde perio- den. Tijdens de laatste herne- de af aan 2-3. Vooral Domini- ming kreeg De Pieker het be- que Pieters goed voor drie tref- paald moeilijk en scoorde Col- fers kreeg het hard te verduren lewaert nummer zes goed voor. tot de ref eindelijk naar de gele een verlossende 6-4 zege Ook kaarten greep om Eke met Di- Arsenal liet rode lantaarn Ge- dier De Rycke in de negatieve raardsbergen geen schijn van xt j af ,-e remmen- kans. Via een 10-3 zege treden Na de gelijkmaker van Guy de Zeienaars in het spoor van Goossens was ook Fons Ver- Teralfene en behouden de cauteren ter, plekke om met kans op redding. De enige ver drie doelpunten een verdiende liezer van dit weekeinde was zege af te dwingen. ON Van Pimpernel. De kampioenen, Damme hield Lokeren in de slechts met vijf spelers ter plek- eigen sporthal aan de klap toen ke, lieten het in de afwerking het in de derde periode 0-3 afweten. Lauwe dat bestendig uitliep. Jan De Mels (2) en in de verdrukking akteerde Mare Dhollander via strafcor- kwam 2-0 voor aan de rust Na ner waren de doelpuntenma- een scoreloze derde periode kers. De thuisploeg kwam in keerde Pimpernel via Berkers de slotperiode tot 2-3 terug na en Abbeel terug tot 2-2. Vijf handspel van doelman Gilbert minuten voor tijd nam Lauwe Christiaens en een gelukte via strafcorner opnieuw voor- strafschop van Abbeel. Jo Van sprong en strafte de risikone- Eetvelde legde in de slotfase de mende Zeienaars tegen alle lo- zege vast na een treffen waarin gica in af met een vierde treffer ON-doelman Christiaens de (4-2). grote figuur was. Ook De Pi- MINIVOETBALKOMPETITIE KERN DENDERMONDE Het gaat niet goed met sommi ge klubs in de streek van Den- dermonde en Lebbeke. Dat werd opnieuw bewezen in de kern D.S.D. Smossers, dat normaal had moeten aantreden tegen Texa co, geraakte niet aan het mini mum vereiste spelersaantal van vier. De ploeg van Texaco mocht dan ook terugkeren naar Appels, weliswaar met de bei de punten (10-0ff), maar zon der gevoetbald te hebben. En dat is het toch wat telt in een liefhebberskompetitie Voor Texaco waren aanwezig: Van Den Abbeele André, Moens Leo, Van Gijseghem Hugo, De Visscher Eric, Van Den Bossche Jozef, De Roo- ver Alfons en Eeckhoudt Herman. al een mogelijkheid tot scoren hadden verkwanseld, kon Heymans de A.V.D-bank op gelucht doen herademen. Hij kwam immers twee keer tot scoren en telkens na een prach tige aanval. Met een 4-0 score bij de kampwisseling, wist elk een dat A.V.D. het heel moei lijk zou krijgen nog terug te komen. Heymans was nog niet tevreden met z'n drie doelpun ten op rij, ook wel een hattrick genoemd, en niemand van de tegenpartij kon hem verhinde ren na een persoonlijke actie de score op 5-0 te brengen. Givana liet de teugels even los ser, iets waar Van Herrewe- ghen kon van profiteren om tegen te scoren: 5-1. Ook De Man kwam nog aan een kans. hofstadt kwam terug tot 1-2 via Pien. En als alle aanwezigen daarna de gelijkmaker hadden verwacht, kon Van Damme H. op een diefje voor 1-3 zorgen. Die voorsprong van twee doel punten werd in de tweede pe riode vergroot tot drie doelpun ten. M.V.C. kwam in die twee de periode vier keer tot scoren, Keppens (2), Pissens en Van Damme H., Verhofstadt «slechts» drie keer. De Decker en twee keer Walraevens wa ren de makers van die doel punten. 4-7 bij de grote rust. Verhofstadt vocht sterk terug en via Dejagher en De Decker kwam het terug tot 6-7. Maar dan kwam Keppens terug op de koord (de kat was afwezig) en hij scoorde opnieuw twee maal. Met een doelpunt Van De Decker gingen we de laatste periode in met een 1,9 stand. Alles was dus nog mogelijk. Verhofstadt, dat een stunt bin nen z'n bereik voelde, ging drukken en M.V.C. moest met man en macht de verworven voorsprong verdedigen. Maar dat dat risico's inhoud, is alge meen geweten. Op de tegen aanval konden Van Damme P. en Keppens de voorsprong op drijven tot 7-11Daarmee was de kous af voor Verhofstadt. Verhofstadt kon beschikken over volgende spelers: Ver- wilghen Gilbert, Walraevens Arthur, Barth Leo, De Jagher Mare, De Decker Chris, Pien Luc, De Mey Marc en Van Geel Eddy. Het winnende M.V.C. bestond uit: Van Damme Pierre, Kep pens Jean, Van Ransbeeck Ronny, Pissens Leo, Van Damme Herman, Elskens Wil ly en De. Smet Francois. ZWAMBERSHOF 10 STOOM 0 Gelijkopgaande wedstrijd die in de derde periode met een spijtig incident werd geschorst. In de eerste periode was het zoeken en tasten, zodat het niet verwonderlijk was, dat die eer ste periode met 0-0 werd afge sloten. In de tweede periode, waarin beide ploegen om beurten ten aanval togen, kwam Zwam bershof op een 2-0 voorsprong via De Brouwer en Joos. Aan de overzijde lieten Buydts en Van Gijseghem een grote kans liggen om Stoom terug te bren gen. 2-0 bij de kampwisseling dus. In de derde periode was de eerste kans voor Goossens (Zw.). Hij faalde echter. Even later trok scheidsrechter De Beule een geel karton voor Stoom-speler Van Damme. Dat viel niet in goede aarde bij twee andere Stoom-spelers die het terrein verlieten. Als dan ook de secretaris de scheids rechter begint uit te schelden, vond deze het wijselijk de wed strijd te schorsen. Zwambershof wint daardoor de wedstrijd met 10-0 cijfers. Voor Zwambershof speelden: Goossens N., De Meyst L.. De Brouwer K., Waeytens M., Joos M. en Coetsiers D. Stoom: Van Gijseghem W., Van Schoor R., Van Damme O., Buydts M. en Van Gijse ghem J.P. Jacobs Rudy Minivoetbal. In Sint-Gillis-Waas werd een tornooi georganizeerd tussen Rijkswacht, Politie en Brandweer. Staand de politie en zittend de Rijkswacht (dw)

De Voorpost | 1986 | | pagina 45