M ERIC TEMMERMAN AAN HET KANON DRESSEL VERRAST AANGENAAM VOORHOEDE DOET HET! ZES JAAR GELEDEN SCOORDE MARC STEUREBAUT OOK EEN KEER TOPPER EINDIGT ONBESLIST HONDA ZORGT VOOR UITSCHIETER ZAALVOETBALKLUB 'T ZOLDERKEN IN HALVE FINALE 48 - 14.2.1986 - De Voorpost MTSA-AALST M HXHM+ki'I.M+im In eerste klasse wonnen de koplopers Edo en Excelsior beiden hun wedstrijd. Terwijl de Melckenbeeckvrienden voor het opmerkelijkste resul taat zorgde door Rayo in eigen huis te verschalken. Edo knoopte na enkele mindere prestaties terug met de zege aan. Endoka zorgde wel voor een flink verweer, maar kon de leider nooit bedreigen. De Trooch, Ceuppens en Verley- sen zetten de Moorselaars op rozen. Van Hoeck redde de eer voor Endoka. Excelsior kende geen problemen met toch wel zwak spelend Rita Boys. De Brucker driemaal, Meganck tweemaal en Meert zorgden voor de afgetekende zege. De Boeck scoorde tegen voor Rita Boys. Volgende week staat de topper Excelsior-Edo op het program ma. Aan een gelijkspel heeft Edo voldoende om zijn leidersplaats veilig te stellen. De thuisploeg zal vast haar huid duur verkopen. Voor de neutrale toeschouwer wordt de ze topper waarschijnlijk een zeer boeiende wedstrijd. Melckenbeekvrienden blijft een onberekenbare ploeg. De ze maal moest Rayo Espanol de duimen leggen tegen de Le denaars. De wedstrijd werd pas in de laatste vijf minuten beslist. Everaert had een ruim aandeel in de overwinning van Melckenbeekvrienden. Giwo won op Piasken met het kleinste verschil. Verstraeten was de auteur van bet enige doelpunt. Boterhoek haalde het van Onder Den Toren in en barslechte wedstrijd. De Win ter en Bisschop zetten de netten bol voor Boterhoek. Meule- man hield de spanning in de match. Alexander versloeg bartan dankzij de inbreng van Van Leuven en Droesbeke, die zes maanden inaktief wa ren. De Boeck scoorde de bei de doelpunten. In tweede klasse zorgde Dres- se-1 voor de verrassing van de speeldag. Leider Octopus ging met zware 3-0 cijfers ten onder bij de Moorselaars. Dirk Bos nians opende de score met een schitterend afstandsschot. De Waegeneer en Boemans dre ven de voorsprong van de Moorselaars verder op toen de leider te veel risico's nam. Royal Sportief versloeg Blauw Wit dat met een vormcrisis te kampen heeft. Geeroms twee maal, Croock en Gallé maak ten het verschil. Van Kerckho- ve scoorde tweemaal tegen. Abdijshotters won met forfait- cijfers op AnimaUa. Bruno Fe lix maakte drie goals en Van Den Broeckx lukte de overige twee treffers. In de zondagafdeling had Nieuwe Wijk het niet breed op Sportkring. Keymeulen (2) en Van Hees namen echter een blunderende Sportkringdoel man te grazen. De Man scoor de tegen. Sunset kende geen problemen op Pano. Diaz (2), Rivera (2), Navarro (2) maak ten samen een half dozijn goals. Zandput speelde een verdienstelijke partij tegen Ro de Roos. Steghers A. en Ste- ghers R. zetten Rode Roos op rozen. De Troyer bracht de spanning terug in de wedstrijd. Bombeeck gaf meer gestalte aan de zege van de rood-witten waarbij De Petter rood kreeg voor een zware overtreding. Ijsboerke won van Sportief 81 dankzij drie goalsvan De Gendt. Voor de rode lantaarn drager lukte Verleysen het tegendoelpunt. Adelaars blijft krasselen. Tegen Koszen werd er andermaal verloren. Collard opende de score. Van Lyse- beth stelde gelijk. In de slotfase schonk De Schrijver zijn elftal de overwinning. LIEFHEBBERSVOETBAL SPORTVERBOND WAASLAND FC VLAAMS HUIS ELVERSELE - FC SPORT DENDERMONDE: 2-8 JVL Liefhebbersvoetbal. Het Oud Veerhuis uit het Tornooi van Lokeren (polo) SV Heizijde-Lebbeke SETOKVOETBALVERBOND-AALST Geen problemen voor de Den- dermondse club die nochtans drie pionnen moest missen; Van Geert. Kindermans en de geschorste Vanderstraeten. Zij werden goed vervangen door twee nieuwelingen, De Meers man en Walbron. Laatste man Walraevens werd voor de gele genheid uitgespeeld op de links-backplaats. FC Sport ging van bij het begin in de aanval en al vlug wisten de Dendermondse middenvel ders dat Walbron vreselijk snel is. Na acht minuten werd Wal bron weggestuurd door Jas- paert, trok de bal voor doel, waar Boone de bal in één tijd voorbij een wanhopig duiken de thuisdoelman kanonneerde, 0-1. Drie min. later kon Boone de voorsprong verdubbelen. Een thuisspeler mocht de bal in gooien, maar gooide die over z'n doelman. Boone duwde de bal in het lege doel, 0-2. En na 18 min. werd het al 0-3 als Walbron nogmaals wegge stuurd werd door Van Heek. De voorzet van Walbron werd door topschutter Dauwe on houdbaar binnengekopt. Dauwe, Walbron en Jaspaert liepen nog tegen een kans aan voor de rust, doch zij faalden. Aan de overzijde kon WUlems voor 1-3 zorgen met een knap pe boogbal over de uitlopende doelman Van de Wiele. Dat was ook de stand bij de rust. De tweede helft goed voor de Dendermondenaars. Na 120 seconden werd het 1-4. Een voorzet van Walbron belandde over de doelman in doel. Ze ven minuten na de rust onder schepte Dauwe de bal op de eigen helft. Na een solonum mertje prikte hij nummer vijf tegen de netten. En nog voor het kwartier verstreken was stak de zesde goal al binnen. Van Heck had de bal gepast in de loop van Walbron geduwd, die geen genade kende en van op 16 m de bal tegen de netten trapte. De thuisploeg kon een tweede tegendoelpunt scoren via De Moor die de bal uit de handen van doelman Van de Wiele trapte. Walbron werd dan vervangen door Dejagher die achteraan ging spelen. Jacobs schoof daardoor op naar het midden veld, De Boeck naar de voor- lijn. Dauwe ging, twaalf min. voor tijd, nog eens door en trapte dan de bal naar doel. Een inlopende Boone duwde de bal over de doellijn 2-7. Vijf min. voor het slot mocht Dau we een vrijschop van Boone binnenknikken, 2-8. Jacobs kreeg dan ook nog twee kansen, de eerste ging voor langs, de tweede werd door de doelman weggewerkt. FC Sport trad aan met: Van de Wiele Jacques, De Meersman Yvan, Van Hooimissen Karei, Jacobs Rudy, Walraevens Ar thur, Jaspaert Renaat, Van Heek Filip, De Boeck Mare, Walbron Philippe (76e Dejag her Mare), Dauwe Pierre en Boone Filip. Jacobs Rudy Het gaat SV Heizijde de laatste tijd blijkbaar beter. Immers de moeilijke verplaatsing, op Serskamp werd met een duide lijke 2/4 winst afgesloten! Na goals van Patrick Verbeeck (2x) Frank Van Boven en ja hoor... Marc Stuerebaut. In de daaropvolgende thuiswedstrij den tegen respektievelijk, Poe- sele en Akkers Maldegem (de wedstrijden tegen Merendree en Astene werden uitgesteld) haalde SV Heizijde een 4/2 overwinning en een 1/3 neder laag. In de partij tegen Poesele kwam de thuisploeg 3/0 voor langs, Van Boren-Verbeeck en Oveel. De gasten kwamen nog wel terug tot 3/2, maar in de slotfase maakte André Oreel er 4/2 van. De week daarna was nieuwkomer Akkers Malde gem te gast in de IJzerenweg- laan te Lebbeke. Heel vroeg in de wedstrijd kwamen de be zoekers op een 0/2 voorsprong, na missers in de plaatselijke achterhoede. Nog na de rust milderde Hedwig Brusselmans met een prachtig afstandschot. Na de koffie was Heizijde de betere ploeg, maar de beste kans werd door André Neel naast getrapt. Het waren in tegendeel de bezoekers die op tegenaanval er 1/3 van maak ten. Al bij al verdiende Heizij de wel een punt. Afgelopen zondag verloren de jongens van speler trainer Frank Van Boven met zware 4/0 cijfers in het verre Middelburg. De be zoekers moesten teveel basis spelers vervangen, om voor een degelijke repliek te zor gen. Zondag a.s. ontvangt men Nazareth, waar men in de heenronde met een arsenalsko- re won. Alvast geen gemakke lijke opdracht. Beker van Hamme De laatste kompetitiewedstrijd van de zaterdagploeg van SV Heizijde dateert van 11 januari laatstleden. Het speelde dan 1/1 gelijk aan huis tegen het Ham- se Avo, na een doelpunt van Ivo Geubels. De week nadien verloor men met zware 6/3 cij fers bij Neerstraat, na een 1/2 voorsprong te hebben verkwist. De volgende wedstrijd is voor zien op 15 februari op het veld van RC Grambergen. Hope lijk komt het daar voor de jongens van coach Gust Brus selmans tot en goed einde. Langs deze weg danken de spelers het bestuur, voor het prachtig nieuwjaarsgeschenk, dat ze gekregen hebben. (A.T.) De topper OC. Aalst-Tijl Snas eindigde onbeslist, zodat O.C. Aalst nog steeds leider blijft. Leeuwerik volgt evenwel op een puntje na een vlotte zege tegen De Pluim. Tijl Snas begon zeer goed bij de leider. Van Mol opende de score na een slippertje van de lokale doelman Bioqué. Na de koffie dreef Coppens met een prachtig afstandschot de voor sprong van Tijl verder op. De thuisploeg gaf zich echter nog niet gewonnen en sloeg terug langs Van Neuville. In de slot fase kopte Cornelis de gelijk maker tegen de netten. Leeuwerik hieldzoals verwacht doelpuntenkermis tegen het zwakke De Pluim. Hugo Cor- ten was goed bij schot en trof vijfmaal raak. Johan Corten tweemaal. Triest en Peynsaert maakten de overige doelpun ten. Van Den Bossche en De Ridder scoorden tegen voor De Pluim. Wembley had het niet breed tegen Tinne Boys dal pas in de slotminuten begaf. De Pauw knalde Tinne Boys zelfs op voorsprong. Redant Tony stelde evenwel voor de rust nog gelijk. Guy Verlee nam met een zuivere hattrick alle twijfels weg. Pie Boys dat aan amper zeven spelers geraakte slikte elf goals tegen koploper Groen Wit Erembodegem. De Smet (3), Van Cauwenbergh (3), Verleyen (2), De Grom (2) en Van Hoefs zetten de netten bol. JVL BEDRIJFSVOETBAL Leider Honda zorgde terug voor de uitschieter van de speeldag. Tegen V.V.T.T. speelde het een schitterende wedstrijd die gekruid werd met zeven doelpunten. Het duurde wel een halfuur vooraleer Van Der Vurst de score opende. Na de rust werd de TT-verdediging meermaals uit verband gespeeld. Dit resul teerde in goals van De Wolf viermaal, Marien en Guns. Dusong redde de eer voor de telefonisten. Callebaut A haalde een punt tegen Post Erembodegem dan kzij een partijdige arbitrage in het voordeel van de Wieze- naars. De scheidsrechter kwam niet opdagen en iemand van Callebaut A moest de wedstrijd leiden. Bij Post was men over deze leiding niet te spreken, te meer omdat een geldig doel punt van Hedwig Callebaut af gekeurd werd. Intercom ver sloeg Amylum in eigen huis. Caloens zorgde met twee doel punten voor deze verrassing. Bouw won op Somati en Calle baut B moest het onderspit del ven tegen Saf. JVL Liefhebbersvoetbal. In het Aalsterse MTSA moesten vo rige week enkele wedstrijden uitgesteld worden. Scheidsrechter Daem nam die verantwoordelijkheid op zich voor de wedstrijd Camu-Melckebeeckvrienden (da) ZAALVOETBAL Zaalvoetbal 't Zolderken uit Berlare bewees vorige maan dag dat de woorden van interim-voorzitter Jef De Kegel (en niet Kerre zoals vorige week vermeld) niet gelogen waren: de ploeg is waard om minstens twee reeksen hoger te spelen. In de kwartfinale van de beker van Vlaanderen werd 1ste provincialer SPD Gent na een indrukwekkend klassevertoon met 11-5 terug naar de Arteveldestad ge stuurd. «Die ploeg speelt volgend seizoen in 1ste provincia le binnen de eerste drie!», zei de Gentse coach achteraf. «Die ploeg is fysiek heel sterk en heeft echte klassespelers.» Spannend In de tweede helft begon Berla- •t Zolderken nam een blitz-direkl ,h? ™a" Ce'n start. In het eerste kwartier Naatt Paul De Kegel Cwatnen werd al drie keer geseoord. °°k Fra^ Van Den Aj, Vooral Paul De Kegel was heel beele cn Iaak n?taln aktief. De GenteJaars lieten ?e'den 'f sco"° .Dk°!Ïa° zich echter niet zomaar afslach- De ten. Integendeel, na 23 minuten kJk P"* de was alles terug te herbeginnen reppen voor een Genu schot toen Ronny Bekaert ml, een tussen de doelpalen -I» "*»!»■■- onhoudbare volley beide ploe- ,le kwa™,c' probeerden de lMe gen op gelijke hoogte bracht, provincialers nog entge dritk De «Stroppen» liepen zelfs nog °ata"an' da tot 3-4 uit. Bij het talrijk opge- sneUe ma"nan ac„h'e! komen publiek dacht titen dan da ka"a; ?°f 3 ook de wedstrijd gespeeld. Piet d»"a? m.akan' D' 'aa®e Abbeel en Paul De Kegel »a» da" wtl v°°' de b"oc' trachtten het eerst met afstands- ^crs." schoten, maar bleken achteraf B«la'e: Kegel Jaak meer geluk te hebben na enke- Van De Kerckhove, Gmo De le prachtige dubbelpasakties. FrrnkV',m' Bij de rust was de stand al terug p,et Abbeel, Werner Uyt- 5-4. tersprot en Paul De Kegel. LOKERSE ZAALVOETBALLIGA Liefhebbersvoetbal. Liefhebberstornooi In Reeks A van de Lokerse zaalvoetballiga heeft Van Ruyskensvelde een afgetekende overwinning behaald van Van Winkel, zodat deze laatste thans onderaan de rangschik- De Donker, Wolk speel, in de Peeede klasse mn he, Lokers klng v«r«UJ 8er».ktl3 OpmerkelUk lUn ook de skoorde In de wedstrijd tegen Snookerhal. In reeks B deed Dirk Formesyn het zelfs beter. P Hij maakte zeven doelpunten voor de Donkere Wolk. Liefhebbers voetbal, (dw) F.C. Avanti, Reeks A: Staakte 3 - Lucontalner 4 Dit was de topper van de week met een ruststand van 2-1 in het voordeel van de thuisploeg. In de tweede helft echter kwam Lucontainer meer aan bod en behaalde de ploeg in extremis de beide punten. Zo komen de bezoekers opnieuw in de run ning voor de titel. De drie doel punten voor Staakte werden ge scoord door Rudi Baeke en voor Lucontainer waren dat Francois Schalekens (1) en Jo han Hofman (3). Van Damme 3 - Huls a/d Durme 2 Deze propagandawedstrijd was spannend van begin tot het ein de, met zeer wisselende kansen voor beide ploegen. Waren er de doelmannen niet, de skore winnaar tegen F.C. De Raap en kanshebber op de titel zou hoo8 opgelopen zijn. De stand aan de rust was 3-1waar bij dient opgemerkt te worden dat Patrick Van Buynder de h'at-trick voor de thuisploeg voor zijn rekening nam. In de tweede helft dacht de ploeg Van Damme meer aan verde digen en het veilig stellen van de voorsprong. Huis a/d Dur me vocht voor wat het waard was en slaagde erin de slui tingstreffer aan te tekenen. Verder kwamen ze echter niet. Koen Vispoel en Johan Muyen skoorden voor de bezoekers. Garage Saelens 5 - Hamboerke 2 De bezoekers die nog steeds hun doelman moeten missen, wegens een heelkundig ingrij pen, hebben tegen Garage Sae lens toch een voortreffelijke wedstrijd gespeeld. De thuis ploeg kombineerde goed en bijna elke kans werd omgezet in een doelpunt. Minder geluk Zaalvoetbal. Blauwe Duivel won met 5-0 tegen ZVC Petrol in reeks B van de Lokerse Zaalvoetballiga (polo) De Wilde (3) en Eric Temmer man (6) skoorden voor de be zoekers. Reeks B: Sterreshotters 3 - Donkere Wolk 7 Wie de ploegen goed leest en de uitslag aandachtig bekijkt moet tot de vaststelling komen dat het eindresultaat logisch is. Wie kan er nu vanop de bega ne grond het melkwegstelsel bekogelen als het zicht ondui delijk is door het aanwezig zijn van donkere wolken. Vcrdef geen grapjes. De stand aan de rust was 0-3 en zo te zien zaten de bezoekers op rozen. De hemel klaarde echter gedeelte lijk op en de thuisploeg kwam terug tot 2-4. De mannen van de Donkere Wojk hadden blijkbaar meer reserves en schoten rustig verder tegen de Zaalvoetbal. Sporthal Van De Velde-B behaalde met 6-9 sterren op. Johan De Groote cijfers een zege tegen Snookerhall in de Lokerse liga (polo) fn Danny De Wachter (2) te- kenden de doelpunten aan voor de thuisploeg. Formesyn - Dirk skoorde alle goals voor de bezoekers. FC Kooks 7 - FC Saturn 5 Strijd en spanning waren de ingrediënten van deze wed strijd. Reeds van in het begin was het duidelijk d$t beide ploegen zinnens waren om het laken naar zich toe te halen. Bij de thuisploeg was de afwerking op een behoorlijk peil terwijl de bezoekers zich beter toon den in het rondspelen van de bal. Uiteindelijk won Kooks verdiend. Veldeman Eric (4), Freddy Van Wiele, Felix Van Brussel en Clement Van Laere skoorden voor de thuisploeg. René Meganck, Patrick De Brauwer en Mare Heirwegh (3) tekenden de doelpunten aan voor Saturn. Blauwen Duvel 5 - ZVC Petrol 0 Dat de thuisploeg een gemak kelijke overwinning behaalde moet hoofdzakelijk gezocht worden in het feit dat Petrol hei moest stellen met slechts vier spelers en te weinig gas in hun tank hadden om aan de over macht te weerstaan. Blauwen Duvel had ook geen zin om de bezoekers te vernederen en be perkte zich tot een aangenaam partijtje voetbal met respekt voor de tegenstander. Mare Bauwens (2), Eddy Meert (2) en Leo Van Kerckhove skoor den. had Hamboerke en deze ploeg had zeker beter verdiend. Voor de thuisploeg skoorden Frans Coene, Luc Van Broeck, Kenneth Rombaut en Johan Zaman (2), terwijl voor Hamboerke Rudi Lammers en Geert Rogiers de auteurs waren. Van Winkel 1 - Van Ruyskensvelde B 7 De bezoekers die met een ster ke ploeg aantraden hebben de laatste plaats in de rangschik king definitief overgelaten aan Van Winkel. Met een ruststand van 0-1 was echter alles nog mogelijk maar in de tweede helft drukte Van Ruyskensvel de extra op het gaspedaal, kombineerde ook heel wat be ter zodat de thuisploeg weinig kon inbrengen en slechts ze nuwachtig aanvallend spel bracht. De afgetekende zege van de bezoekers is misschien wat overdreven maar zeker verdiend. Voor Van Winkel skoorde Claude Troch en voor Van Ruyskensvelde Rudi Bon- tinck, Roland Annaert, Geert Vercauteren (2) en Peter Van de Vijver (2). Snookerhal 6 - Sporthal VDV B 9 Deze sportieve en spannende wedstrijd werd door de man nen van de Sporthal gewonnen dankzij de betere afwerking. Amper was de tweede helft begonnen en de bordjes wezen reeds een 1-6 stand aan. Snookerhal liet zich echter niet ontmoedigen en begon met de achtervolging met als resultaat dat het vlug 4-6 werd. De be zoeken waren verwittigd en het vertoonde spel kwam weer in evenwicht. Beide ploegen skoorden om beurt wat tenslotte 6-9 als einduitslag gaf. Metde- penningen Willy» Chris Schal ekens, Alex Achten en Eric Fiers tekenden de doelpunten aan voor de thuisploeg. Ronny

De Voorpost | 1986 | | pagina 48