Senator Anthuenis: «Tewerkstellingsplan voor het Waasland realistisch benaderen Nelly Maes: «Lokeren moet meteen ontwikkelingszone worden- Driedaagse van het Goede Hart te Lokeren Er zijn dringend nieuwe initiatieven nodig voor Lokeren Wase ACV-militanten Hout en Bouw bekommerd en solidair Wetgevend initiatief i.v.m. de soepelheid van de arbeidstijd Lokerse Heemkring De Souvereinen: ambachtelijk brouwen De Voorpost - 14.2.1986 - 7 Het Waasland en in het by zonder het kanton Lokeren wordt de laatste maanden getroffen door een opeenvolging van bedrijfssluitingen: een gelegenheid blijkbaar voor sommige politici om zich plots op de voorgrond te plaatsen als industrie- of ekonomiestrateeg. Senator Anthuenis en met hem de Wase liberalen echter doen alles wat in hun mogelijkheden ligt om de aanwezige krachten te bundelen: de senator bekijkt de situatie inder daad nuchter en gaat terecht uit van de basisgedachte, dat elkeen op zijn terrein dient te blijven. De taak van de politieker, aldus Anthuenis, ligt in het scheppen van een bedrijfsvriendelijk klimaat en in sommi ge gevallen in het vervullen van een koördinatieroi, de ekonoom bepaalt vanuit dit klimaat in funktie van sektorië- le ontwikkelingen en marktgegevens de noodwendigheden om de ekonomie en dus ook de tewerkstelling draaiende te houden. De industrieel zal, samen met zijn bankier of andere externe financier (privé of vanuit staatsinitiatief) beslissen of uiteindelijk een nieuwe industrieel initiatief zal genomen worden. C.V.P. - en S.P.-Waasland, bij monde van hun mandatarissen zetten naar aanleiding van de (crisistoestand in het Lokerse de zaken op hun kop: dit is «was sen zonder zeep», aldus de Wase P.V.V., die mevrouw Smet en de heer Willockx eraan herinnert dat tijdens de ultieme onderhandelingen in het Nobels-Peelman dossier een saneringsplan voor een te werkstelling van 350 man on der druk van het A.B.V.V. en A.C.V. niet is doorgegaan. Waar bleef in dit konkrete dos sier de politieke moed vanwege diezelfde politieke verantwoor delijken om hun basis te over tuigen een nieuwe start te ne men, weliswaar met beperktere tewerkstelling? Aldus An thuenis. De ekonomische, industriële en financiële middelen waren toen nochtans voorhanden. In tussen is een internationaal er kende technische «know how» volledig uit het Wase toneel verdwenen. De ernstige Lokerse toestand is gegroeid uit een opeenstape ling van negatieve tendenzen: heroriëntering in de textielnij verheid, zware konkurrenties- lag tussen de toeleveringsbe drijven en gebrek aan basisin dustrie. Dit laatste is wellicht het gevolg van een gebrekkig beleid i.v.m. het ter beschikking stel len van industriegronden op Lokers grondgebied in de ja ren '60. De Lokerse C.V.P. gaat volgens Anthuenis niet vrijuit en had er blijkbaar in 1985 nog steeds geen behoefte aan, in dit ondernemersklimaat verandering te brengen. Tij dens het begrotingsdebat over de stadsbegroting 1986 heeft de P.V.V. -fraktie een konkreet voorstel gedaan i.v.m. het on- dernemersvriendelijk maken van het Lokerse grondgebied d.m.v. het over twee jaren ('86 en '85) gespreid, tot een mini mum beperken van de taksen op tewerkgesteld personeel en drijfkracht. Dit voorstel werd in december 11. nog letterlijk weggelachen door dc burge meester en zijn S.P.-C.V.P.- kollege. Zo stelt tenminste se nator Anthuenis. Na de sluiting van het bedrijf Neyrynck (waarvan in decem ber nog geen sprake was!) Woensdag 5 februari hadden er interpellaties plaats in de kamer over de sociaal-ekonomische problematiek in de streek rondom Lokeren. Naar aanleiding van een massaal verlies van arbeidsplaatsen na een reeks van faillisemen- ten, sluitingen en afdankingen drong volksvertegenwoordi ger Nelly Maes aan op de onmiddellijke afbakening van de ontwikkelingszone en de toekenning van het statuut voor ontwikkelingszone aan de regio Lokeren, zodat nieuwe investeringen 12% goedkoper worden. De huidige afbake ning bevalt haar helemaal niet omdat een aantal streken ten onrechte niet erkend worden als ontwikkelingszone. Nelly Maes vroeg de minister van ekonomische zaken ombij het uittekenen van de kaart, waarop deze zones staan aan geduid, vooral oog te hebben voor dc sociaal-ekonomische problemen Dit is van groot belang voor Lokeren, dat sociaal-ekono- misch aansluit bij Dendermon- de en het Zuid-Oost-vlaamse textielgebied. De werkgelegen heid in het Waasland, vooral te Lokeren, gaat met rasse schre den achteruit omdat de textiel- en konfektienijverheid- nog steeds een probleemsektor is. Daarom achtte volksvertegen woordiger Nelly Maes het niet meer dan haar plicht, bij de regering aan te dringen op daadwerkelijke hulp en finan ciële steun aan het getroffen gebied Lokeren. Zij wees erop dat men in het verleden reeds met twee maten en twee gewichten werkte en dat de balans toen duidelijk omsloeg ten voordele van Wal lonië, waar gebieden die een minder rampzalige toestand kenden dan Lokeren nu wél het statuut verkregen. Vandaar dat Nelly Maes nu naar voor treedt als pleitbezorger voor Vlaamse gebieden die hard ge troffen worden door een mar kante achteruitgang op ekono- misch en sociaal gebied. Zij vestigde tevens de aandacht op het belang van de vrouwelijke tewerkstelling en de aftakeling ervan in het Waasland. Minister van ekonomische za ken Maystadt vond deze argu menten waardevol. Het initia tief behoort in de eerste plaats de Vlaamse regering toe, die de stelling verdedigt dat Loke ren zeker in aanmerking komt voor het statuut ontwikkelings zone. Hij gaf toe dat de rege ring niet over behoorlijk statis tisch materiaal beschikt om de slechte toestand van de streken te kennen. Daarnaast wil de minister on derzoeken om gelden uit het Textielplan aan te spreken en de getroffen arbeiders van de onderneming. Neirynck-Hol- voet een supplementaire dag vergoeding toe te kennen. De ze pleister op het houten been kan maar gekleefd worden met de goedkeuring van vak bonden en patroons. We kun nen nu stellen dat de toeken ning van het statuut van ontwik kelingszone afhangt van de Eu ropese Kommissie, die zeer streng zal optreden. De interpellaties van de voor bije week hebben terdege ge holpen om minister Maystadt de ernst van het probleem te doen inzien. Zijn daden zullen door de Waaslanders dan ook met de grootste aandacht wor den gevolgd. spreken diezelfde mandataris sen plots een andere taal, zo zegt de P.V.V.-er. Dat is noch geloofwaardig, noch reali stisch, aldus senator Anthuenis, die eraan toevoegt dat hij de indruk heeft dat binnen de Lo kerse C.V.P.-kringen, waar men permanent van elke kaas wil eten, onenigheid bestaat omtrent het doordrukken van enkele initiatieven voor het ter beschikking stellen van bijko mende industrieterreinen: de landbouwersvertegenwoordi ging binnen de C.V.P. zou zich met name verzetten tegen deze plannen. De P.V.V. waarschuwt voor gedeeltelijke beslissingen, die zouden genomen worden in funktie van louter partijbelang. De zware Lokerse stadsbela stingen worden door iedereen betaald! Verder herinnert senator An thuenis aan het reeds herhaal delijk door de Lokerse P.V.V.-fraktie geformuleerde voorstel aan de schepen van financiën om een bijzonder in vesteringsplan uit te werken, gefinancierd door een deel van hem extra ter beschikking ge stelde belastingsgeld, ten gevol ge van de forse belastingsver hoging, opgelegd door het hui dige schepenkollege. Het is voor een soortgelijke beslissing vijf voor twaalf geworden en de, P.V.V. vreest dat het zelfs nu reeds te laat is. Van het door burgemeester Liebaut voorge stelde krisiskomitée weet de oppositie nog niets af. Wat er wel op wijst dat eens te meer eigenwijs en eng-partijgericht het dossier wordt aangepakt. Aldus toch de P.V.V. Senator Anthuenis merkt welis waar op, dat men met beide voeten op de grond moet blij ven en dat hij niet zal meedoen aan politiek opbod. Boelwerf Het heeft geen zin op te roepen tot aktie als het objektief niet bepaald is en de mogelijkhe den en beperkingen bekend. Zo stelt Anthuenis. Hij heeft de P.V.V.-federatie opdracht gegeven, binnen het kader van konkrete investe ringsdossiers na te gaan waar de politieke verantwoordelij ken een overheidsbeslissing kunnen versnellen. In het bijzonder staat de sena tor tenvolle achter de dwingen de vraag vanwege de scheeps bouwer Boelwerf voor de ver soepeling van de toepassing van de scheepskredietenwet, wat de Belgische reders moet toelaten om onder internatio naal konkurrerende voorwaar den bestellingen te plaatsen in België i.p.v. in het buitenland. Het ware overmaat van ramp, mocht ook bij dit toonaange vende bedrijf de tewerkstelling plots dalen. De P.V.V.-federa tie staat ten volle achter het pragmatisme en de realiteitszin, waarmee haar senator en zijn medewerkers het tewerkstel lingsdossier behandelen en staat tevens zeer huiverig tegen over het verbale geweld en het politieke opbod, welke tot nu toe werd verspreid door voor namelijk S.P. en C.V.P. (we citeren). Bijzondere aandacht zal de komende maanden ook besteed worden aan het sensi biliseren van privé initiatief. Slechts in konkrete dossiers zal nagegaan worden waar over heidshulp onder de vorm van administratieve versoepeling of investeringssteun nuttig kan zijn: in deze gevallen zullen alle krachten gebundeld wor den om de kans op slagen op het goede moment tot sukses te maken. Tot zover senator An thuenis. De zoveelste driedaagse van het Goede Hart te Lokeren werd ons voorgesteld tijdens een perskonferentie op donderdag 6 februari jl. Naar het ons scheen was er iets minder volk aanwezig dan op andere jaren. Maar met dat Siberisch weer was dat toch niet te verwonderen. De driedaagse heeft plaats op 13, 14 en 15 februari in de zaal «Het Volk» aanvang telkens om 20 uur. HET PROJEKT WERELDSOLIDARITEIT «BURKINA FASO» Eric Laureyns, secretaris van de werkgroep, opgericht in de schoot van ACW-Lokeren, gaf enkele woorden uitleg over het nu gekozen projekt «Burkina Faso». Het projekt situeert zich in het distrikt Kaya van Burki na Faso waar ongeveer 500.000 mensen wonen. Het projekt zal over 5 jaar gespreid worden. Er worden drie doelstellingen nagestreefd: betere voeding, verbetering van gezondheids- peil en vorming van militanten. Het initiatief komt van de be volking zelf, die na goed ge zien en gezond geoordeeld te hebben haar lot zelf wil verbe teren... met onze morele en financiële hulp. Er zullen wa terspaarbekkens worden aan gelegd, met daarrond kleinere waterputten. Daarbij bouwen van diepwaterputten. Vervol gens komt de oprichting van een animatiecentrum voor lan darbeiders, voor onderricht en vorming. Nabij de landbouw centra komt telkens een dispen- sarium, met geschoold perso neel. En ten slotte zal elk land bouwcentrum de opdracht krij gen een boomkwekerij aan te planten, dit om de erosie te bestrijden, en het gebied op nieuw te bebossen. Tot dat pro jekt wil nu ACW Lokeren ook zijn steentje bijdragen langs zijn al goed gereputeerde drie- i het Goede Hart. VOORSTELLING VAN SPONSORS EN RENNERS De voorstelling van de spon sors verliep naar het traditio neel recept aan de hand van een reeks kleurendia's, waarop elke sponsor afzonderlijk voorkomt in zijn werkmilieu, of tijdens zijn beroepsbezighe den. Iedereen had hier natuur lijk zijn beste beentje voorgezet om er zo voordelig mogelijk uit te komen. Vele van die spon sors zijn nu al werkers van het eerste uur. Dit wil zeggen dat zij er van in den beginne bij zijn geweest, en niet aan opge ven denken. Dat is ten andere ook het geval bij dezen die er later bijgekomen zijn. Eens er bij wil niemand er meer uit. Er zijn dus bijna geen sponsors die het in de loop der jaren opgegeven hebben. Er zijn ook al meer sponsors dan ploe gen. Voor 12 meisjesploegen en 24 jongensploegen telden wij oppervlakkig zo'n 45 spon sors. Het aantal deelnemende ploe gen schijnt ons niet vermeer derd te zijn in vergelijkign met verleden jaar. Maar er is een meer evenwichtige verdeling. Bij de meisjes vinden we Zie kenzorg, twee groepen Spelo- ke, 4 Chiro groepen, 2 KSJ- groepen, er zijn ACV-jonge- ren en KLJ-meisjes en Rood kapjes van Eksaarde. Bij de jongens treffen we AKABE-Scouting-Heirbrug, 2 ACV- en 2 ACW-groepen, 3 Chiro-groepen, Dansclub Raap en Rooster; Dagverblijf De Sperwer, Jeugd en Ge zondheid CM, KLJ Heirbrug, 3 KWB-groepen en ook 3 KSJ- groepen, MPI Hagewinde, Ro de Kruis Lokeren, 3 Scouts- groepen en VZW Honingraat. Elke ploeg telt 4 entoesiaste deelnemers, zodat we in de loop van de volgende dagen niet minder dan 144 renners en rensters op het podium zullen zien verschijnen. TOELICHTING UIT HET KOERSREGLEMENT Het koersschema. Donderdag: voor de jongens 500 m indivi dueel (rood) en 500 m indivi dueel (zwart), en vervolgens 1000 m ploegkoers. Voor de meisjes wordt dat respektieve- lijk 250 m, 250 m en 500 m. Vrijdag wordt het dezelfde in deling, maar dan voor koppel B (op donderdag was het kop pel A) Zaterdag worden dan de eind uitslagen verwacht, met voor de jongens 1000 m ploegkoers A en 1000 m ploegkoers B. Voor de meisjes worden die cijfers teruggebracht tot 500 m. Het koersverloop is onderwor pen aan een zeer strenge regle mentering. De premies. De gewonnen pre mies worden een week na de driedaagse overgemaakt aan de kapitein van de vereniging. Van die premies wordt 10% afgehouden voor het gezamen lijk project van Wereldsolidari- teit. Ook van de kaartenver- koop wordt 10% afgehouden voor hetzelfde doel. Na die afhoudingen komt het overige volledig ten goede aan de eigen meedingende vereniging. Die driedaagse is dus ook een zeer goed middel tot spijziging van de steeds arme kassen van Chi ro, KSJ, Scouts... en wat nog meer. Iedere deelnemende ploeg krijgt 50 kaarten die hij moet plaatsen. Die kaarten worden niet teruggenomen. Op het einde ontvangt iedere deel nemer en iedere sponsor een herinneringstrofee TREKKING DER PLOEGNUMMERS Dit was dan het vierde deel van deze perskonferentie, waar mee dan ook het officiële ge deelte geëindigd werd. Maar naderhand werd er nog duchtig nagekaart en kennis gemaakt met elkaar. En wat nu die drie dagen zelf betreft: Als er men sen zijn die graag een zitplaats- je zouden hebben, dan raden we die aan zeker niet te wach ten tot 20 uur. Want dan zit de hele zaal al lang hopeloos vol. Wie dus wil zitten zal zijn voor zorgen moeten nemen, en iet wat vroeger komen. J.V.L. Op woensdag 5 februari hoorde de kommissie voor het bedrijfsleven in Brussel drie Wase tussenkomsten i.v.m. de precaire toestand van de tewerkstelling in het Lokerse. De tussenkomst van Volksvertegen woordiger Lieven Lenaerts wordt hierna samen gevat. Naar aanleiding van de 100 afdankingen in La Lokeroise, de 250 afdankingen bij Nei- rynckx, de problemen bij Van de Putte en de 200 afdankingen bij Grada, stelt zich de proble matiek van de tewerkstelling in het Lokerse bijzonder scherp. Het is ongetwijfeld zo dat Lo keren meer dan andere Wase gemeenten een verouderd in dustrieel patroon vertoont. Op vallend zijn, zelfs in de Loker se stadskern, gedemodeerde bedrijfsgebouwen en bedrijf stakken die reeds lang door de krisis worden getroffen. Het is ook niet te ontkennen dat in sommige Lokerse bedrijven het management te wensen overlaat. Dit kan natuurlijk niet veralgemeend worden omdat dan weer andere bedrijven, speciaal in de nieuwe industrie parken, een toonbeeld zijn van dynamisme en moderne aanpak Overigens is het merkwaardig dat in Lokeren de textielsektor zwaarder wordt getroffen dan in andere streken van Vlaande ren, en men zelfs moet vaststel len dat de textielindustrie, zeer speciaal de breisektor, de laat ste tijd opnieuw een grote bloei kent. Er wordt opnieuw geïnves leerd, de tewerkstelling ver hoopt maandelijks en vooral de exportorders nemen toe. boor de krisis in het Lokerse bedrijfsleven is de recente evo lutie van de werkloosheidscij fers in het arrondissement Sint- Niklaas zeer erg verslechterd. Het Waasland had tot voor kor te tijd een relatief gunstige posi tie vergeleken met de werk loosheidscijfers in het Vlaamse land en zeker in gans België, maar de verslechtering neemt zeer snel toe in de laatste maanden. Het is derhalve noodzakelijk om dringend initiatieven te ne men ten voordele van het kan ton Lokeren, aldus o.m. Lie ven Lenaerts. De Wase parlementsleden be nadrukken de mogelijkheid om tot een erkenning tc komen als ontwikkelingszone door de E.G. Men dient echter te besef fen dat de kriteria om als ont wikkelingszone erkend te wor den momenteel in diskussie zijn binnen de Europese kom missie en dat zij wellicht zullen verstrengd worden, waardoor een erkenning voor de Lokerse regio zeer problematisch is. Dit heeft natuurlijk te maken met enerzijds dc toetreding van twee nieuwe leden tot de E.G. en anderzijds met het feit dat ook l\et Europees budget bij zonder scherp is afgemeten. De Wase parlementsleden, ook Lieven Lenaerts, dringen erop aan dat er een verschui ving zou gebeuren van de mid delen van het Textielplan van uit het luik van de diensten en het financiële luik naar het sociale luik, opdat de forfaitai re vergoeding voor de afge dankte werknemers bij Ney- rinckx, toch uiteindelijk nog een goede oplossing zou kun nen krijgen. De minister van ekonomische zaken heeft in dit verband beloofd, zijn uiterste best te doen om hierover een konsensus te bereiken tussen werkgevers en werknemers teneinde deze aangelegenheid op te lossen. Lieven Lenaerts steunt ten volle de aanpak van het dynamische stadsbestuur van Lokeren dat zeer recent een krisiskomité heeft opgericht. Voor Lokeren is het belangrijk dat er nu in volmaakte consen sus initiatieven worden geno men die vooral gekoncentreerd zullen zijn op de kreatie van nieuwe vcstigingsmogelijkhe- den voor k.m.o.'s in de streek van Lokeren. Het zal noodza kelijk zijn om hiertoe de nodi ge infrastruktuur op korte ter mijn te kreeëren. Lieven Lenaerts feleciteert staatssekretaris Miet Smet met haar initiatief tot oprichting van een werkgroep tussen de ver schillende ministeriële kabi netten teneinde de werkgele genheid en de ekonomische ontwikkeling van het Waasland zoveel mogelijk te promove ren. Het spreekt vanzelf dat hij zelf graag bereid is om zoveel mogelijk het werk van deze opgerichte werkgroep te onder steunen. 110 afdelings- en ondernemingsmilitanten van de Christelijke Hout en Bouw (ACV) beroepsverbond Waasland, op studiedag bijeen op zaterdag 8 februari te Sint-Niklaas, besteedden behalve aan het studieonderwerp «Nieuwe tendenzen in het sociaal overleg, ondernemingswerking en nieuwe aktiemiddelen» ook aandacht aan de huidige tewerk^ellingsproblemen in het Waas land: De Talrijke afvloeiingen, sluitingen en falingen in verschillende Wase hout- of bouwbedrijven, waardoor de werkloosheid in deze sectoren abnormaal hoog blijft, de moeilijkheden bij het meubelfabriek Van Pelt te Burcht, waardoor andermaal verschillende tientallen Waaslanders hun job dreigen te verliezen, de alarmtoestand in Lokeren, waar de voorbije zes maanden 600 arbeidsplaatsen door kollektieve afdankingen, sluitingen of falin gen verloren gingen. Het beroepsverbond drukt zijn solidariteit uit met de getroffen arbeiders en hun gezinnen, en roept de openbare instanties en de ondernemingsverantwoordelijken op om de krachten te bunde len om aan deze situatie een passende oplossing te geven. Het beroepsverbond hout- en bouw ACV zal zich inschakelen in het interprofessionele ACV-actiekomitée, teneinde in eerste instantie de aandacht te vestigen op de speciale toestand in het Lokerse, en teneinde samen te trachten zoveel mogelijk arbeids plaatsen voor de Wase werknemers te behouden of terug te De soepelheid van de arbeidstijd wordt meer en meer noodzakelijk naarmate de deeltijdse arbeid toeneemt, naarmate ook de pieken in het bedrijfsleven frekwenter worden en moeilijker te voorzien (de interne Europese Markt die zich stilaan realiseert, de toenemende export). Een en ander houdt de aandacht van volksvertegenwoordi ger Lieven Lenaerts gaande. Stekene. Men is volop bezig met het herstellen van de bedaking van de H. Kruiskerk. Maar er zullen heelwat méérwerken moeten worden uitgevoerd en dat komt omdat er liefst vier jaar voorbijging sedert het opmaken van het ontwerp en de uitvoering ervan. Tijdens de jongste raadszitting werd een begrotingskrediet van 540.000 frank goedgekeurd, dat is het gemeentelijk aandeel in de meerkosten van zo'n 2,5 miljoen frank (mg) De betere benuttiging (voor stellen Palasti) van de zeer ka pitaalintensieve investerings goederen maakt een betere en vooral veel soepeler arbeids verdeling nodig. Het zou veel logischer zijn de bepaling van de arbeidsduur, rekening hou dend met de eigenheid van el ke sektor, onderneming of af deling van een onderneming, zo uit te werken dat een- maximaal rendement van de investeringen mogelijk is en een ideale soepelheid ook voor de werkgever voordelen ople vert. Op deze wijze zullen de ondernemingen weer armslag krijgen om zich kompetitiever op te stellen. Het is de bedoeling om de arbeidsduur niet langer te rege len per week (40-38 uur), noch per dag (8 uur), maar de ar beidsduur eerder te regelen per jaar. De bedoeling is geenszins te komen tot een langere, nóch een kortere arbeidstijd maar tot een soepeler verdeelde arbeid stijd. Het is overigens opval lend dat ingevolge artikel 76 van de herstelwet van 22.1.1985 reeds een procedure is voorzien om de arbeidsduur op jaarbasis te spreiden. In het regeerakkoord lezen we dat deze mogelijkheid op effektie- ve wijze, en ook in de kmo's moet kunnen worden toege past. Lieven Lenaerts bereidt in sa menwerking met de studiedien sten van het NCMV en met Cepess een initiatief voor om deze mogelijkheid nog een be ter wettelijk kader te geven. Overigens ishet de bedoeling om op deze wijze het vanaf maart geplande sociaal overleg tussen de regering en de sociale partners, attent te maken op de voordelen van een derlijk sys teem zowel voor het bedrijfsle ven als voor de werknemers. Stekene. Tijdens de jongste raadszitting bekloeg meerderheidsraadslid Alfons Dhollander er zich over dat er nog steeds niet werd opgetreden tegen sommige Stekenaars die op illegale manier gemeentegrond verwerven door het vullen van een gemeentelijke gracht. Hij noemde zo één geval in de Kemzeekse Koestraat (foto) en één in de Stekense Kiekenhaag. Ondanks het feit dat de situatie al vaker werd aangeklaagd wordt er niets aan gedaan, zo luidde het (mg) De heemkring «De Souverein» uit Lokeren brengt een heem kundige kijk op het Ambachte lijk brouwen. Wij stellen vast dat Lokeren in het jaar van het Bier niet ten achter blijft met het inrichten van allerlei evenementen op dat terrein, en daarmee voor dit ogenblik in het Waasland een vooruitgeschoven plaats hikt te bekleden. Zo bracht ohder meer de VZW Durme en meer bepaald het bezoekerscentrum «Molsbroek» reeds eind 85 het «Dobbelken» opnieuw naar de Durmestede. Terwijl de Lo kerse Heemkring met de re cente jaarwisseling een heus «Biernummer» publiceerde. Een uitgave die een onver moed sukses kende. En nu, samen met hun jaarver gadering vergasten de «Souve reinen» ons op een door dia's begeleide uiteenzetting over de vroegere brouwerijen, met speciaal de aandacht voor het Ambachtelijk Brouwen en de daaruitvloeiende streekbieren. Uiteraard wordt dit alles heem kundig bekeken. Dat het geen «Droge» vergade ring zal zijn wordt onmiddellijk duidelijk als we nu reeds ver klappen, dat men naast het eer der genoemde Lokerse «Dob belken» bij woord en beeld nog enkele andere «schuimen de» producten krijgt aange boden. Deze voordracht, verzorgd door de heer Dufour uit Gooik, heeft plaats op vrijdag 21 februari 1986 om 20 uur in de bovenzaal van de «Groene Poort» Markt 72 te Lokeren. Deelname in de onkosten: 100 F. Iedereen, zowel leden als niet- leden, wordt van harte uitgeno digd! J.V.L.

De Voorpost | 1986 | | pagina 9