Dendermondel schiet jonge man neer in /astenvoettocht te Buggenhout Drugverslaafde inbreker l Lentespelen bereiken 130.000 kinderen Poor de twaalfde keer Affiche- en folderwedstrijd Lokerse Feesten Een jaar raketten: VAKA Lokeren roept op tot herdenking De Voorpost - 28.2.1986 - 11 te met een ferme knal uiteen ben geweten dat Xavier Van de tegen de winkeldeur. De inbre- Weygaerde wel eens iets zou te Buggenhout. Deze groep meisjes was uit Moerzeke gekomen (vh) beeds aan zijn 12de editie is de Buggenhoutse Vastenvoettocht op zaterdag 1 maart toe. En Ipnieuw berust de organizatie by de plaatselijke vrye en gemeentelyke scholen, de eerkrachten en leden van het ouderkomitee van deze scholen zorgen voor een ordelyk erloop. ie organisatoren kunnen bovendien rekenen op de steun en de medewerking van het fluggenhouts gemeentebestuur, de gemeentelyke politie en de rijkswacht werden bereid jevonden de deelnemers op een veilige wyze te laten opstappen. De opbrengst van deze: (Vastenvoettocht» gaat, net als de vorige jaren, naar de Buggenhoutse ontwikkelingshel pers. ^jerugblik straat. Het deelnemersaantal In 1981 manifesteerde zich een e basis van de vastenvoettocht verdubbelde en de opbrengst nieuwe tendens. De organisa- ,prd gelegd toen in de lente liep op tot 253.000 Fr. toren bemerkten dat diverse in 1975, in het St.-Vincentius- Dankzij de deelname van de volwassenen interesse betoon- stituut te Buggenhout een Opdorpse gemeenteschool en den. Daarom werden alle so- ojekt werd opgezet rond ont- de BLO steeg het deelnemers- ciaal-kulturele verenigingen ikkelingshulp. Enkele klas- aantal in 1978 tot 736, want in aangeschreven. Een tiental ver in namen toen het initiatief de lagere scholen stapten nu enigingen reageerden positief, •n tocht van 25 km. te onder- ook de leerlingen uit het 4de en Het barslechte weer hield ech- emen. Aan deze tocht namen 3de leerjaar mee. Zelfs jonge- ter veel deelnemers thuis. Voor J6 leerlingen deel, de op- tjes uit het eerste studiejaar leg- het eerst daalde dan ook het rengst bedroeg 65.000 fr. den een deel van de tocht af. aantal deelnemers (850), de ;en jaar later sprongen ook het De winst overschreed de kaap winst daalde eveneens (licht- de en 6de leerjaar van de van de 350.000 fr. jes), maar bleef rond het half igere St.-Vincentiusschool op Een jaar later werd meer dan miljoen schommelen. Ook in e wagen. Dat jaar werd 400.000 fr. ingezameld. Dit 1982 liet het weer het afweten. 0.000 fr. opgehaald. Enkele dankzij o.m. de opkomst van Zware regenval en hagelbuien ndere scholen toonden toen de lagere scholen uit Opstal, ten spijt wandelden 845 deelne- ;eds interesse en schreven met 750 deelnemers telde men t mers de toch en werd 516.154 nkele leerlingen in. oen. De Vastenvoettocht mocht fr. op de rekening geschreven, n 1977 werd een grote stap op een steeds groter enthou- Het O.L.Vrouw-ter-Schelde oorwaarts gezet. Toen werd siasme rekenen, zowel in de Instituut uit Baasrode stapte nmers de deelname bekomen deelnemende scholen, als bij mee in de organisatie, maar an het St.-Michielscollege, het de «peters en meters». In 1980 stortte de gelden wel ten voor- /rij Technisch Instituut en de konden 922 jongeren een half dele van eigen projekten. iemeenteschool uit de Hane- miljoen samenmarcheren. In 1983 werd voor het eerst meer dan 600.000 fr. opge haald. Meer dan 1000 deelne mers, onder wie verrassend veel volwassenen, stapten mee. De tiende Vastenvoettocht werd een jubileumuitgave, met kransen, met een herdenkings tekening, maar vooral met veel volk. Niet minder dan 1.350 deelnemers werden toen ge teld: opbrengst 730.000 fr. De gemeente kent een toelage toe van 73.000 fr. Vorig jaar werd de totale op brengst van 829.883 fr. ver hoogd met 82.988 fr. gemeen telijke toelage. Het aantal deel nemers steeg tot 1365. Naast het spijzen van de gekende Bug genhoutse projekten, werd ook geld afgedragen aan de BRT* aktie Overleven en ook rechtstreeks aan ontwikkelings helpers in Ethiopië. Op zaterdag 1 maart kunnen alle deelnemers zich tussen 8 en 9u30 laten inschrijven in de feestzaal van de Gemeentelijke Jongensschool, Hovestraat 92 te Buggenhout. Senator Mariet- te Buysse geeft de start te 8u30. De eerste kilometers worden afgelegd onder begeleiding van muziekkorpsen. De tocht brengt de deelnemers, waar dat mogelijk is, langs rus tige, landelijke wegen naar di verse kontroleposten. De totale afstand van de tocht bedraagt 25 km. In elke kontrolepost kan er even halt worden ge houden om iets te eten of te drinken, zich te laten verzorgen of gewoon om een babbeltje te slaan. Op geregelde tijdstippen komt in elke kontrolepost een auto bus langs om de kinderen die niet verder kunnen (of willen) mee te voeren naar de eind- post. Wie langs het parcours wenst halt te houden, kan een beroep doen op vrijwilligers. De tocht eindigt opnieuw in de gemeenteschool. Daar kan men uitrusten en wordt ook een animatieprogramma verzorgd. De deelnemertjes van de eerste leerjaren worden gezamenlijk met een bus naar het eindpunt teruggebracht. Ze worden trou wens permanent begeleid door hun leerkrachten. De deelnemers krijgen vooraf een peterslijst. De gelegen heidspeters en -meters kunnen de tocht sponsoren door een bepaald bedrag in te schrijven. Zij betalen dan na de tocht, dit bedrag vermenigvuldigt met het aantal afgelegde kilometers. Via de kontrolekaart kunnen de deelnemers aantonen hoe veel kilometer ze aflegden. De gelden worden nadien geind via de scholen of de verenigin gen. De bankrekening van de Dendermonde. De Denderbrug zal eerlang verdwenen zijn uit het stads zicht (v) Vastenvoettocht wordt gekon- troleerd door een afgevaardig de van elke organiserende school: Zuster Rita, namens het St.-Vincentiuscollege, Luc Van Driessche namens het Vrij Technisch Instituut St.-Michiel en Michael Van Mulders, na mens de gemeentelijke jon- Bijkomende informatie kan steeds worden bekomen bij Luc Van Driessche, 052- 33.33.13 (tijdens de school uren) en 052-33.69.29 (privé). De organisatoren beschikken over films en dia's, i.v.m. de voorbije tochten. Ook heeft men dia's en brieven die een beeld geven van de projekten die met het geld van de Vas tenvoettocht konden worden gerealiseerd. De diamontages kunnen ontleend worden door verenigingen die erom verzoe ken. Kontaktadres: Zuster Ri ta, Kloosterstraat 15 te 9300 Buggenhout. Pierre Van Rossem Pleegt zelfmoord na drieste achtervolging in stadscentrum Vrydag in de vroege ochtend werd ingebroken in de elektronicahandel van Patrick Gilen politie hem uit de auto wilde aan de Stationsstraat te Dendermonde. Enkele jonge mannen hadden zich een toegang halen, bleek dat hij zich een weten te verschaffen tot de zaak. Daarby maakten ze nogal wat gerucht, want precies door k°8el door m° ®e" dat lawaai werd Koen Meersman, die van eigenaar Gilen de toestemming had gekregen ^venTad"benomen.^nTriest om in een vertrek achter in de winkel te slapen, gewekt. Hij ging kyken en werd e;nde van een 'even triest gekonfronteerd met een aantal inbrekers, waarvan er ten minste een was gewapend, verhaal. Meersman werd onder vuur genomen en getroffen door vier kogels. Zyn toestand was In de woning van Xavier Van zorgwekkend, maar voor hy nog naar het ziekenhuis werd vervoerd, kon men zeer kort de Weygaerde aan de Sint- ondervragen. Met resultaat blijkbaar, want nog dezelfde avond wist de gerechtelijke Christianastraat werden bij een politie een van de daders op te sporen en hem na een wilde achtervolging doorheen het huiszoeking twee televisietoe- Dendermondse stadscentrum klem te rijden. Het ging om de 28-jarige Xavier Van de en ,een Jlne<\r^.orv^ Weygaerde, die nog voor hy kon worden aangehouden, zich van het leven benam. de b®[t yan de óverval. De rest is tot op heden spoorloos. Opschudding in de buurt van kers reageerden. Een van hen maken kunnen gehad hebben het Dendermondse station schoot op Koen Meersman, die met de brutale overval. Temeer Geen onbekende waar de elektrozaak van Pa- werd getroffen door drie ko- omdat Koen Meersman hem Het is niet de eerste keer dat trick Gilen opnieuw het mik- gels: een in de lies, een in de op een foto had aangewezen Xavier Van de Weygaerde in punt was van drieste inbrekers, borst en een in de arm. De als de man die op hem had aanraking kwam met het ge- Het is inderdaad niet de eerste Meersman viel meteen neer, geschoten. De gerechtelijke recht. Hij staat bekend als een maal dat dieven tijdens de na- maar dat stoorde de inbrekers politie trok dan ook naar de druggebruiker en werd don- chtelijke uren zich proberen niet die van de gelegenheid nog verblijfplaats van Van de Wey- derdag nog veroordeeld tot een meester te maken van een van gauw gebruik maakten om wat gaerde, die evenwel afwezig gevangenisstraf van 6 maanden de vele gesofistikeerde toestel- toestellen mee te ritsen. Ook de was. Men besloot de woning in en een geldboete van 60.000 fr. len die Gilen aan de man kassa moest eraan geloven... de gaten te houden en toen wegens het misbruik van ver- brengt. Tot dusver was er nog Daarop verdwenen de daders omstreeks 21.00 uur Van de dovende (genees)middelen. nooit een schot, zelfs geen klap vliegensvlug met twee auto's. Weygaerde uiteindelijk op- En vorig jaar kwam hij er bij gevallen. Nu werd er evenwel Koen Meersman wist nog zelf dook, kon men overgaan tot een rechtspraak vanaf met vijf- geschoten door de inbrekers, de hulpdiensten te verwittigen zijn aanhouding. Maar de 29- tien maand, gekoppeld aan een Dan nog op een toevallig daar die ook spoedig ter plaatse wa- jarige jonge man had lont gero- probatietijd. vertoevende jonge man, Koen ren. Ook het parket onder lei- ken en sloeg bij het zien van de Ondertussen werd Koen Meersman uit Baasrode. ding van onderzoeksrechter agenten op de vlucht. Het werd Meersman geopereerd en evo- Gewekt door het lawaai was Tas stapte ter plaatse af en een dolle achtervolging door- lueert zijn toestand vrij gunstig. Koen Meersman opgestaan en startte het onderzoek. Van de heen het centrum van Dender- Volgens de laatste berichten ging hy kijken wat er aan de daders op dat moment evenwel monde, tot Van de Weygaerde zou hij buiten levensgevaar hand was. Zo betrapte hij de geen spoor. in een doodlopend straatje in zijn. Men zoekt nu nog ijverig inbrekers met wie hy oog in Koen Meersman kon evenwel de omgeving van het Sas kon verder achter de andere daders oog stond. Het sterke licht van nog voor hij naar het zieken- worden klemgereden. Toen de van deze overval, een zaklantaarn werd hem in huis werd overgebracht even de ogen geschenen, maar hij worden ondervraagd. Allicht kon nog een beeldbuis van een heeft hij een van de daders televisietoestel uit een rek halen herkend, om het in de richting van de dief te gooien. Het projektiel Wilde achtervolging miste evenwel zijn doel en spat- Vast staat dat de speurders heb- De voorbereiding van de Lokerse Feesten 1986 van 2 tot 10 augustus op de Oude Vismijn en omgeving, is volop aan de gang. De werkgroepen zijn opgestart en een eerste initiatief van het Komitee Lokerse Feesten is de Affiche- en Folderwedstrijd voor de 12* uitgave van de Lokerse Feesten. Het reglement is in grote lijnen hetzelfde dan vorige jaren, en is te verkrijgen op volgende adressen: Jamklub, Schoolstraat 21 - tel.: 091/48.59.31. T-Klub, Oude Vismijn 11A, tel.: 091/48.20.30. VW-Kulturele Dienst, Torenstraat 1 - tel.: 091/48.28.05. Voor 30 april 1986 dienen de ontwerpen binnen te zijn, eveneens op één van bovenstaande adressen. De prijzen, jaarlijks een mooi geldbedrag, werden opge trokken van 6000 fr. naar 8000 fr. voor de eerste prijs Affichewedstrijd. De tweede prijs ontvangt 1000 fr. De winnaar van de Folderwedstrijd krijgt 2000 fr. voor zijn ontwerp. De prijsuitreiking vindt plaats op vrijdag 4 juli 1986 in de Jazz-klub op de Oude Heerweg, dit ter gelegenheid van de persconferentie Lokerse Feesten 1986. Op 15 maart van vorig jaar kaal door het «installeren» van besliste de regering tot plaatsing 16 vredesbommen in de Hoed- van de kernraketten in Floren- haarwijk, een nieuwe nog te j p jUZjZ™™~~'n~nnMi>~Ven ~"hpeldbuis nes. Die eerste verjaardag wil beplanten sociale woonwijk, Dendermonde. Koen Meersman gooid Vaka Lokeren herdenken, zo- gelegen aan de Kazernestraat te naar een van de inbrekers maar die miste naar aoei. z,e wd lQkaal als nationaal Lokeren Die boomplanting spatte uiteen tegen de deur (c) za\ plaats vinden op zaterdag 15 maart. Een afvaardiging van het stadsbestuur zal de bomen in ontvangst nemen. Aan de bevolking wordt gevraagd deze aktie- financieel te steunen door het storten van minstens 50 fr op rekeningnummer 001- 1568498-84 van het Vaka, Heyerstraat 8 te Lokeren met de vermelding «Aktie 15 maart». De manifestatie ver trekt om 14.30 uur aan het stadhuis en de plechtigheid zal ongeveer een uur in beslag nemen. Nationaal sluit het Vaka Loke ren aan bij de aktie die plaats heeft op zondag 16 maart in Florennes onder het motto «Dwarsboom de bom». Wie voor deze manifestatie be langstelling heeft kan inschrij ven bij het Vaka. Men gaat per autocar naar Florennes. Voor meer informatie M. Beauprez, Rozenstraat 181 te 9100 Lokeren (091-48.79.25). DendermondeMevrouw De Volder had niets gehoord van de schietpartij (c) Buggenhout. De grootste groep kwam uit de broederschool van Sint-Niklaas (vh) Toen in oktober de Lentespelen werden opgestart, rekende het B.O.I.C. erop minimum 100.000 kinderen te bereiken. Nu de basistest werden afgelegd, blijkt dat er 130.000 kinderen van 9 en 11 jaar deelnamen. Op 26 februari werd voor de tweede maal over gans België (72 centra) «de finale fitste klas» georganizeerd. Met deze sleutelactiviteit sluit het project Lentespelen in feite een eerste fase af. I Op grond van de behaalde resultaten werden per provincie 50 klassen aangeduid die in 5 centra de basisproeven hebben overgedaan. Voorwaarde tot deelname was dat een klas enkel in aanmerking kon komen voor een finale indien ze had deelgenomen aan de basistest met minstens 80% van het effektief. Nu deze finales achter de rug zijn, volgen in april de specifieke sporttesten waarin de kinderen zullen kennis maken met de verschillende sporttakken. Handbal komt samen met zwemmen aan de beurt op 16 april. Drie sportcentra uit de onmiddellijke omgeving, werden hiervoor uitgekozen nl. Lebbeke, Aalst en Temse. Volleybal is een week later aan de beurt nl. op woensdag 23 april. De volleybal testen worden o.a. gehouden in Lebbeke en Aalst. Uiteraard geven naast de schoolsportfederaties ook de diverse sportbonden hun medewerking aan dit initiatief. Nadat de kinderen met de basistests inzicht kregen in hun eigen fysische mogelijkheden, kunnen zij nu in de verschillende sportdisciplines hun specifieke aanleg ontdekken. Wie mee wil werken aan het afnemen van deze sporttesten kan steeds kontakt opnemen met H. Bleyaert op de nummers 091/ 22.56.22 - 22.38.69. EVA Buggenhout. Ook de meisjes van de rijksscholen uit Sint-Niklaas waren present op de Lentespelen (vh)

De Voorpost | 1986 | | pagina 11