«Fonteinstraat en dorpskom zullen gevaarlijke verkeerstrafiek kennen» De uitsluiting van het N.J.S.V. uit de jeugdraad van Temse Bazelse Chlro heeft 35 jaar Interesse voor anderen Eurofonny in Straatsburg, tussen Waas en wereld Oceanografisch schip «Belgica» houdt opendeur in Temse Aangepaste werken voor sportschuur in Steendorp Kort nieuws uit Temse Kandidaat-bouwers, attentie! 18 - 28.2.1986 - De Voorpost Werkgroep Havenaktiviteiten Temse Tot grote verrassing van vele Temsenaren vestigde zich, op 9 februari '86, het hefeiland Tijl van de Combinatie Dredging International en Smet Boring, aan de oever Scheldeafwaarts de brug te Temse. Dit hefei land voert sonderingen uit in opdracht van Dolso (Ministerie van openbare werken - Dienst Ontwikkeling Linker Schel- deoever) voor de bestudering van de ondergrond met het oog op het bouwen van een los plaats van 100 m lengte. De Werkgroep Havenaktiviteiten Temse reageert hier aldus op (we citeren): «Deze sonde- ringswerken slokken ongeveer het volledige jaarbudget voor grondonderzoek van '86 op van de Dienst Zeeschelde te Antwerpen (ongeveer 14 da gen werken aan 250.000 fr. per dag), middelen die deze dienst zou kunnen besteden aan de studie en het onderzoek van projekten ter bescherming van de Scheldeoeverbewoners bij overstromingsgevaar (zie rampen van 1953 en 1976). Dit enkel om te voldoen aan de expansiedrang van het privebe- drijf Ets. D. Van Riet - Belgo- mine in een woongebied. De heer Paul Akkermans, Vlaams gemeenschapsminister van huisvesting, zou deze uit breidingsplannen gunstig ge zind zijn. Het werknemersbestand, 16 werknemers volgens de balan sen en jaarrekeningen, zou door verregaande automatisatie niet noemenswaardig ver groten. Dat bij de besprekingen hier omtrent, D. Van Riet als bur gemeester van Temse en als afgevaardigd bestuurder van de Ets. D. Van Riet de belan gen van de gemeente vertegen woordigt, is op zijn minst ver ontrustend te noemen» aldus nog de Werkgroep Havenakti viteiten Temse. Deze vereni ging licht haar standpunt verder als volgt toe: «De gemeenschap (staat) investeerde reeds zwaar in de Waaslandhaven te Ant- werpen-Linkeroever, die op nauwelijks 20 km van Temse verwijderd ligt. Kilometers kaaimuur met wegeninfrastruk- tuur liggen daar te wachten op investeerders. Cijfers van de laatste loskadestudie spreken van minimum 100 miljoen voor de goedkoopste oplossing, en dan mag de ondergrond niet voor onaangename verrassin gen zorgen, iets waarvoor men wel vreest. Daarbij komen nog de blijvende kosten van regel matig noodzakelijk uit te voe ren baggerwerken. De onkos ten voor de aanleg van de noodzakelijke wegeninfra- struktuur, de onteigeningskos- ten van gronden en gebouwen en het blijvend onderhoud van deze wegen voor trafiek van 20-tonners moet door de ge meente zelf gefinancierd wor den. Dit zal de Temsenaren vele miljoenen kosten», aldus de Werkgroep Havenaktivitei ten, die verder aldus argumen teert: «Volgens de nieuwste plannen van eind december 85 is het enkel mogelijk nieuwe verbindingen voor wegverkeer tot stand te brengen via de buf ferzone door aanleg van een weg op de Fonteinse dijk en door verbreding van de be staande bedieningsweg naar de uitwateringssluis naast het Scheldepark. Beide wegen komen uit op de nu rustige Fonteinstraat, met geklasseerd dorpsgezicht (hoe ve en kapel). Voor de grond die hen zal onteigend worden en de ver- bredingswerken aan'het weg dek, zullen de Fonteinstraatbe- woners zelf moeten betalen. Zij krijgen hiervoor geluids hinder en gevaarlijke verkeer strafiek in de plaats. Vijfhon derd vijftig 20-tonners voor elk groot schip, dus 1.100 pas sages. Aldus zou, indien de loskaai er komt, dit industrieterrein met zijn uitvalswegen het Schelde park met zwembad, het ge plande wachtbekken voor het zuiveringsstation, een natuur- en rekreatiegebied en een woongebied omsluiten. Het ergste valt hierbij te vre zen. Immers, de Ets. D. Van Riet en N.V. Belgomine over traden en overtreden heden nog regelmatig de wettelijke normen. Regelmatig overtre den zij bvb. hun exploitatie voorwaarden die aktiviteiten verbieden tussen 20 en 7 u. en tijdens de weekends», zo stelt de Werkgroep nog. «De dorpskombewoners zullen de verdere aftakeling van hun woonkonfort, door intensief vrachtvervoer tussen de loska- de en het distributiecentrum Orlay op Cauwerburg, moeten ondergaan. Deze geldverslin dende investering zal daarbij geenszins de hinder op de Wil- fordkaai wegnemen, iets waar van de horeka en de bewoners van de kaai al jarenlang dromen. Integendeel, i.p.v. hopen zand komt er een uitbreiding van stukgoederen, boomstammen, marmer, rotsblokken, staalpla ten en kontainers. Dit in kon- kurrentie met de haven van Brussel», zo stelt de Werk groep. Uitgebreide informatie omtrent de havenproblematiek is te vin den in het Nieuw Nationaal Dossier, samengesteld door de Werkgroep Havenaktiviteiten Temse (W.H.T., Fonteinstraat 6, 2690 Temse - tel.: 03/ 771.49.67). Een alternatieve studie, met bijzondere aandacht voor de tewerkstelling en de toeristische mogelijkheden van de ge meente Temse, zal binnenkort voorgesteld worden. M.R. Op verzoek van de VW en het gemeentebestuur van Temse zal het oceanografisch schip Belgica opendeurda gen houden voor onze gemeente en alle belangstellenden. Speciaal daartoe zal het schip naar Temse komen op 2 mei. De opendeurdagen zijn voorzien op zaterdag 3 en zondag 4 mei. Nadere gegevens zullen via De Voorpost medegedeeld worden. Vorig jaar werd het herziene definitieve ontwerp van de op te richten sportzaal in de deelgemeente Steendorp op de gronden in de Vuurkouter goedgekeurd. De raming van het eerste lot bedraagt 19 miljoen 107.451 fr. Dit lot omvat de ruwbouw en afwerking voor een bedrag van 11 miljoen 327.401 fr. en een deel stabiliteit ten bedrage van 7 miljoen 780.050 fr. Eind vorig jaar werden door de provinciale technische dienst opmerkingen gemaakt. Studiebureau Mare De Nil bracht nu een aangepast ontwerp naar voren. Ruwbouw en afwerking komt nu op 12 miljoen 369.827 fr. en het deel van de stabiliteit bedraagt 7 miljoen 780.050 fr. Totaal 20 miljoen 149.877 fr. De b.t.w. bedraagt 3 miljoen 425.479 fr. Eupenlaan De bewoners vah de Eupenlaan in Temse, verenigd in een komité, hadden een tweetal vragen aan het schepenkollege van Temse. Men had vragen rond het treffén van verkeers- remmende maatregelen, verspreid over gans de Eupenlaan en het aanplanten van groen, zowel op het centrale plein als in de parkeerstroken aldaar. Hun voorstellen kwamen terecht in de gemeentelijke kommissie voor ruimtelijke ordening en leefmilieu. Er was ook een volksraadpleging met de buurtbewoners. De laatste aanpassingen werden tijdens de jongste gemeenteraadszitting goedgékeurd. Ook werd een aangepast ontwerp voor herstellingswerken aan de Watermolen in Temse goedgekeurd. De raming van het eerste lot, zijnde ruwbouw en afwerking, blijft ongewijzigd. Het komt op 6 miljoen 664.762 fr., b.t.w. is 1 miljoen 133.009 fr. Een subsidie van 4 miljoen 700.000 fr. werd voor deze werken toegekend. M.R. Ik neem de pen ter hand Ten gevolge van het oyer- Van maandag tot vrijdag van 8 schakelen naar een voltijdse UUr tof 8u.30 en op woensdag werking in de gemeentelijke Van llu.30 tot 12u.30 mag men openbare bibliotheek van niet in de Akkerstraat rijden Temse vroeg bibliothecaresse met motorvoertuigen, gespan- mevrouw Dienckx via het ge- nen> bromfietsen en motorfiet- meentebestuur tot uitbreiding sen> komende van de Pastoor van de personeelsformatie. Re- Boelstraat. Gasthuisstraat of kening houdend met het reeds Kouterstraat. in dienst zijnde bibliotheekper- in het kader van de nieuwe soneel (4 deeltijdse personeels- Europese identiteitskaarten zal leden, samen 62 uren, biblio- men voor kinderen van 12 tot thekans uitgezonderd), zijn i6 jaar oud een gemeentelijke volgende bijkomende functies belasting vragen van 40 fr. Een mogelijk: van het leidend per- eerste identiteitskaart kost in to soneel van devoltijdse biblio- ,aal 200 fr., zijnde 125 ff. voor theek één voltijds bibhotheka- de staat en 75 fr. voor de ge- ns-esse (38 uren) en één deel- meen te. Een eerste duplikaat tijds assistent-dienstleider (20 kost 200 fr., en elk volgend uren) Voor het technisch per- duplikaat komt neer op 125 fr. soneel zijn plaatsen voor 4 bi- De gemeentelijke belasting bliotheekassistenten vakant (in wordt opgeheven eind 1989. totaal 75 uren). Voor het admi- In januari deelde de ge- mstratief personeel (betoelaagd meenteontvanger aan het sche- 60 ten honderd door de provin-penkollege mee dat hij, on- cae) is er plaats voor één vol- danks herhaald aandringen, er tijdse klerk-typist (voor 38 niet in slaagt de betaling te uren) vakant. bekomen van verschillende Bij onderhandse opdracht fakturen en schuldvorderin- zal voor de uitieenpost in de gen. Gezien hierdoor de belan- deelgemeente Elversele door gen van de gemeente worden gemeente een elektronische geschaad, werd tijdens de schrijfmachine aangekocht jongste gemeenteraadszitting worden. gevraagd of het college van Gezien de uurregeling van burgemeester en schepenen de lagere school m de Akker- machtiging k straal gewijzigd ,s (op woens- rechte te freden ^tTten was dag les tot 12 uur) is het volgens het hiermee eens het schepenkollege ook wense- M lijk het aanvullend reglement op het wegverkeer te wijzigen. Het Nationalistisch Jong Studenten Verbond N.J.S. V. van Temse is na een derde stemming uit de jeugdraad gestoten. Hiermee gaat de jeugdraad van Temse in tegen zijn eigen statuten. Want artikel 3 zegt dat geen enkele jeugdvereniging kan geweigerd worden, uitgezonderd de jongerenafdelingen van een politieke partij, en dit laatste is het N.J.S.V. duidelijk niet. Dat schreef ook het schepenkollege van Temse aan de vergade ring van de jeugdraad. Het schepenkollege legde er de nadruk op dat alle drogredenen die uitgevonden werden om te trachten het N.J.S.V. te weigeren niets ter zake doen. Dit alles lapte de meerderheid van de «jeugdvertegenwoordi- gers» aan hun laars en ze gooide het N.J.S.V. buiten omdat ze «voelden dat ze hier niet thuishoren» (sic). Enkele linkselaars vonden het nodig de statuten naar eigen goeddunken te interpreteren of desnoods de statuten eventjes vlug voor de gelegenheid aan te passen. «Naar de geest van de statuten handelen» noemt men dat daar. Omdat wij door vorming en gezonde ontspanning onze jeugd naar eigen keuze en uit vrije wil, tot volksbewuste en aktieve mensen willen begeleiden, werden wij het slachtoffer van een niets ontziende onverdraagzaamheid. Dit omdat wij steeds recht voor de raap uitkomen voor onze overtuiging en onze idealen als Vlaamsnationalisten Na meer dan een jaar bewezen te hebben dat wij als volksnatio- nalistische jongeren aktief willen meewerken in de jeugdraad meent men ons te moeten weigeren om onze mening, of mogen we die niet meer hebben in dit land en moeten we ons gedragen als makke schapen? Men verwijt ons aan politiek te doen. Welke jeugdrader was het ook weer die enkele maanden geleden zei: «alles is politiek». Deze keer paste het echter niet in hun kraam... Een liberale jeugdvereniging wordt wel opgenomen, en terecht! Maar merkt u het verschil? Wel, dit dware spelletje dulden we niet langer! Een jeugdraad die haar'eigen statuten miskent is die naam met waardig. Deze huidige jeugdraad is geen plaats waar vertegenwoordigers van alle jeugdverenigingen kunnen praten over hun noden en advies geven aan een gemeenteraad. Neen, deze jeugdraad is eerder een praatklubje dat gepatroneerd wordt door enkele «progressieven» die hun mening aan iedereen willen opdringen en hun waarheid als de enig zaligmakende beschouwen. Een deel anderen weten niet waar de klepel hangt en gaan gewoon gaan zetelen «omdat het moet» en laten zich alles aanpraten. De mensen die het wel goed menen worden in een hoekje gedrumd en officieel doodgezwegen als ze ingaan tegen de linkse stemmingmakerij. Anderen worden gewoon tegen alle gezond verstand in uitgesloten», zoals het N.J.S.V. Het wordt hoog tijcl dat aan deze wantoestand een einde wordt gemaakt. Een jeugdraad samengesteld uit figuren die enkel zichzelf vertegenwoordigen en hun eigen mening laten doorgaan als die van de jeugd van Temse, aan zoiets heeft men in Temse geen behoefte. Een jeugdraad die een loopje neemt met haar eigen beginselen en statuten moet maar opgedoekt worden, zo'ft klucht verder laten opvoeren is onze Scheldegemeente on waardig. Het kan en het moet anders! Het Nationalistisch Jong Studenten Verbond eist een jeugdraad voor alle jeugdverenigingen. Een jeugdraad waar iedereen samen met respekt voor de eigenheid en de idealen van elke jeugdvereniging kan werken aan een echt jeugdbeleid in Temse. Hiervoor zal het N.J.S.V. met alle mogelijke middelen blijven ijveren. Men heeft lang genoeg laten begaan. Namens het Nationalistisch Jong Studenten Verbond - Temse: Joris DE VRIENDT. De Bazelse Chiromeisjes vierden het voorbije week-end verantwoordelijke van dé aspi- samen te werken met de Chiro- hun 35-jarig bestaan. 35 jaar lang zyn jongvolwassenen ranten werd. jongensgroep. Vooral dan in erin geslaagd om kinderen en jongeren spelenderwijs te de oudere afdelingen. En ook boeien. 35 jaar lang zyn er leidsters geweest die zich rvoran Qp de jaarlijkse familiedag hebben ingeschakeld in de tegenstroom om binnen en Aspiranten! Inderdaad, want waarbij men er met de ganse buiten de Chiro te bouwen aan een rechtvaardige samenle* ,"a ,onaï C?r0 «roeP' ?udcni c" b aan reorganisatie toe. Zo kre- rovnenden op uit trekt naar een VUI^' rekreatiedomein (Kelchter- hoef, Wachtebeke). Chirowietje Om de band met de ouders en oud-leiding te bewaren is er het tijdschrift 'Chirowietje'. Het verschijnt drie keer per jaar en vertelt het ganse Bazelse Chiro- leven: bivak, heidetrips, feest jes, afscheid van een leid ster,... Vandaag de dag telt de groep ongeveer 70 leden, en elke zondag zijn er zo'n 50 aktief rond het lokaal op het dorps plein te Bazel. Ellen Lambrigts en Petra Cosemans zijn leidster bij de pinkeltjes, Kristine Gor- rebeeck en Carine Vergauwen bij de sterren. Els Oste en Hilde Van der Aa bij de kwiks, Anna Van de Velde en Mymi Gythiel bij de tippers en Kristi ne Bulteel en Annemie Buy- taert bij de tiptiens. Annemie is ook groepsleidster. Voorbije zondag werd dan het jubileum gevierd. In een jcugdeucharistie werd dank ge bracht aan zovelen die het ideaal van de beweging hebben uitgestraald. Proost De Jonghe dankte ook de huidige leiding omdat ze toch nog tijd durven maken voor anderen. Op de receptie daarna was het groepsleidster Annemie Buy- taert die het hele Chiro-verhaal uit de doeken deed. Zij kon digde ook het vervolg van het jubileumprogramma aan met een fietsrally, breugelavond, dia-avond, bivak en fami liedag. Kram Bazel. De leiding van de Chiro, die jubelt om het 35-jarig bestaan (dw) Onder Impuls van pasloor Van speurtocht. Tot de oude niet oa dc „„iformen een mo- Coppenolle ging men op de meer gebruikte kapel van de derner „psmukie. Aihoewel eerste zondag van 1951 in Ba- kongregatie werd bemachtigd. we ln Bazel nu nog steeds veel zei van start met de Chiromeis- Pastoor Van Coppenolle kocht donkerblauwe rokken met jesgroep St.-Lutgardis. Daar- gasradiators en om de bewe- lichtblauwe bloes en herfstgele voor moest men wel Fanny ging financieel te runnen werd das aantreffen! Heylen uit de Kruibeekse Chi- een lidgeld van 2 frank betaald En ook de struktuur van de ro weghalen. Er werd een en werd het lokaal verhuurd afdelingen veranderde: aspi's werkgroep met een tiental jon- voor toneel- en filmavonden (16-18 jaar), tiptiens (14-16 geren gevormd en de eerste aan diverse verenigingen, jaar), tippers (12-14 jaar), inspiratie gingen ze bij hun Daarnaast kreeg men van de kwikj'es (10-12 jaar) en speel- Kruibeekse buurmeisjes pastoor de 10, 20 en 25 centie- klubs. Deze laatste groep bevat opdoen. mekens uit de offerblok en de de sterrekens (8-10 jaar) en de Met ongeveer 80 leden startte schalen van de kerk. pinkeltjes (6-8 jaar), men dan uiteindelijk. Fanny De werking werd gevoelig uit- De groepsnaam veranderde Heylen, Mia D'Hooghe, Jac- gebreid en er worden bivak- ook. De Bazelse meisjes kozen queline Janssens, Jeanne Buy- ken, fietstochten en familieda- Intervoran, wat zoveel zou wil- taert en Simonne Brijs namen gen georganiseerd die in het jen zeggen' als 'Interesse Voor de verantwoordelijkheid als hart van zovelen geprent zullen Anderen', leidster op zich. Toen waren er blijven. Rond de jaren '70 begon men slechts drie afdelingen; de zon- Ook op gewestelijk vlak is de nekinderen (6-10 jaar), de zon- Bazelse Chiro aktief en neemt nemeisjes (10-14 jaar) en de men deel aan de gewestverga- Christiemeisjes (14-18 jaar), dering te Sint-Niklaas. Later zouden de zonnemeisjes In 1955 werd Fanny Heylen als hun naam omtoveren tot groepsleidster opgevolgd door kroonmeisjes. Prinsesjes voor Mia D'Hooghe. Enkele jaren de toekomst! later neemt Rosa Huyghe het roer over. En in die periode Centiemekens bloeit de Bazelse-Chiro uit tot Een goede jeugdbeweging één der voornaamste groepen heeft een lokaal nodig en ook van de streek. Zeker nadat Ro- in Bazel was men ijverig op sa gewestleidster en verbonds- De Syndikale Kamer van het Bouwbedrijf - Waasland waarschuwt kandidaat-bouwers voor advertenties van zgn. bouwmaatschappijen die de bouw van een traditionele woning aanbieden tegen te aanlokkelijke, lage prijzen. Zij spoort het publiek ook aan, zich bij voorkeur te wenden tot firma's die over een registratienummer als aannemer beschikken. Haar sekretariaat staat ter beschikking voor alle informatie hieromtrent. Tel.: (03/776.37.92). van formaat wezen en min of meer omvangrijk zijn, naar Europese maatstaven is 't een niemendalletje en je kan van de Hellenen of de Spanjolen, de Nederlanders zelfs bezwaarlijk verwachten dat ze warm lopen voor de proble matiek van deze toch geteisterde regio. Boesmans doet dus z'n best, méér kan hij in de gegeven omstandigheden niet doen. Hij moet omzeggens hard op tafel kloppen om de kompanen en andersdenkenden van de ernst van de situatie te overtuigen. Hoe proklameer je Lokeren in godsnaam tot Europese ontwikkelingszone? door te verwijzen naar beschikkingen en artikels in wetten en teksten die door en voor juristen lijken opgesteld te zijn. Door statistieken voor te leggen over de evolutie van de industriële tewerkstelling in en om de Durmestad. Door zo intens mogelijk de grieven en verlangens van dit krisiszwangere Waasland te vertolken en aldus advokaat te spelen van stad(je) en streek. Europa is méér dan Lokeren alleen. Het is ook ten dele de Belgische kust waar tientallen zeevogels doodgaan door aardolievervuiling die wordt veroorzaakt door tankers die 't niet zo nauw nemen met het milieu, en Boesmans diende t.a.v. de kommissie van Europa daarover een schriftelijke vraag in. Het Europa van het milieu: de gipslozingen moeten Europees gereglementeerd worden, zegt Boes mans, die er zich over verwondert dat lozingen als die door BASF in Antwerpen niet zijn opgenomen in de EEG- richtlijnen van september '83. Bocsmans eist klaarheid op dat stuk en zal in een brief aan de ministers Lenssens en Smet aandringen opdat een algemene maar duidelijke wet wordt opgemaakt die, zo stelt hij, geen mogelijkheden openlaat tot omzeiling en die verder de Vlaamse afvalmaat- schappij en de juridische instanties in staat stelt tot een doeltreffend optreden. Chique, maar hèrd Even nababbelen met Sint-Niklazenaar en journalist van De Standaard Guido Boodts, specialist in Europese aange legenheden. Aanzitten aan het banket ter afronding van de milieudag in Straatsburg, en horen hoe kundig SPD-ster Beate Weber over de Umwelt praat, gul maar kordaat geassisteerd door Straatburgs burgemeester Pflimlin. Ook dèt is het paleis van Straatsburg, dat op een kwartiertje van het vorige week zo meedogenloos ingesneeuwde histori sche stadshart hét Europese trefcentrum blijft zijn, tot nader order. Straatsburg wil z'n Europese parlement niet 'weggeven' aan Brussel of Luxemburg, het klampt zich daar hecht aan vast. Want al dat Europees gedoe inspireert, animeert Straats burg, bezorgt de horekasektor cn heel wat nevenbedrijven veel jobs. Wie, zoals Fonny Boesmans, uitverkoren is om op Europees vlak, namens kiezers én partij, zijn streng te trekken komt in een wereldje van glamour en chique, ingewikkelde toestanden terecht. Maar de uitverkorene kan het zich niet permittéren, in of om het paleis op z'n lauweren te gaan rusten. Het is hard werken op vijfhon derd kilometer van zowel Boelwerf als Lokeren. Wouter VLOEBERGH Europese parlementsleden, wat spoken ze uit? Peil over ze bij de publieke opinie en je zal medunkt een antwoord krijgen in de trant van: kweetniet/ 't zijn profiteurs/ 't interesseert me niet/ ze doen wel wat, maar 't is zover van ons deur. Sinds de Europarlementsleden rechtstreeks worden verko zen (1979 was de start) werden twee Wazenaren naar de as Brussel - Luxemburg - Straatsburg gedelegeerd: VU-er Maurits Coppieters uit Nieuwkerken, die na een poos door Oostendenaar Jaak Vandemeulebroecke werd opgevolgd, en SP-er Fonny (eigenlijk Alfons) Boesmans uit Temse. Het charisma van Coppieters werd nimmer ter rechtstreek se toetsing aan ter plekke uitgezonden Wase perslieden voorgelegd. Fonny Boesmans heeft pas sedert enkele maanden de horizont mogen verwijden met het goedvin den van Karei Van Miert, voor wie hij inviel en daar kon, medio februari, al een keurkwartet Wase persmensen op schaduwtocht(je) naar het zo tegen Duitsland aanleu nende maar desondanks fel-Franse Straatsburg mee. Van San Salvador tot Lokeren Fonny Boesmans, veertig, journalist van beroep en tv- vedette voor «Roodvonk» tussendoor, heeft in Temse een piepklein hoofdkwartiertje in de buurt van de Kasteelstraat; Het Veer. Een plaatselijk scharnierpunt is dat, maar de lieve sekretaresse daar houdt ook voeling met Straatsburg, Luxemburg, Brussel (alnaargeiang de plek waar Fonny toeft, want het Europarlement is van het ambulante type zoals u weet). Het moge duidelijk wezen, het moge de sceptici troosten: Boesmans zit die éne week per maand in Straatsburg niet te niksen, verre vandaar. Al is het moeilijk, je stem te verheffen in dat koor van wel zeshonderd volksverkoze- nen, van Denemarken en Griekenland tot Spanje voorbij. Het Europarlement is een smeltkroes van opvattingen, van politiek gelobby, van poluglot touwketrek. Er wordt daar meer in de marge, in die talrijke zaaltjes nèèst het halfrond in 't paleis, vergaderd dan in de praatbarak zélf. Boesmans' belangstelling voor de wereldpolitiek konkreti- seerde zich onlangs in bekommerde mondelinge en schrif telijke vragen over de in Zuid-Afrika ingesperde Hélène Passtoors, over de repressie in Haïti ook, maar omdat zo'n gegevenheden evolueren waren z'n interventies dra achter haald. Boesmans diende samen met Willy Vernimmen, Marijke Van Hemeldonck en Jef Ulburghs, socialisten altegaar, een ontwerpresolutie in om 24 maart, de dag van de moord op aartsbisschop Romero, te doen uitroepen tot «dag van de vrede» voor Centraal Amerika. Dat voorstel maakt wél kans om goedgestemd te worden. Het is voor de Wazenaren goed dat een Waasiander (al is het dan een geïmporteerde, want Boesmans stamt uit Hasselt) hun belangen verdedigt of althans geècht wordt zulks te doen op Europees vlak. Vorige week kon u in De Voorpost al lezen dat Boesmans van plan is, uitgere kend in (zijn) Temse een Eurokolloquium over de Boel werf te laten organizeren door de Europese kommissie, een idee dat nog niet zo gek is. En dan is er het zeer schrijnende geval Lokeren, waaromtrent Boesmans indien de een «verzoek om behandeling in het debat over aktuele en dringende kwesties, overeenkomstig artikel 48 van het reglement». Dat verzoek, die bede bijna, wordt afgezwakt tot resolutie, moet eerst gekneed, t.t.z. besproken en onderzocht worden in diverse kommissies. Want Lokeren mag dan al, in 't Land van Waas en Vlaanderen en met onze normen bemeten, een kantonnetje Straatsburg. Fonny Boesmans rechtsin het Euro pees parlement, in gezelschap van Wase persmensen Wouter Vloebergh en Mare Terreur. Ook SP-veran- twoordelijke Guido Van den Berghe mocht mee op de foto.

De Voorpost | 1986 | | pagina 18