Jan Van Hemelryck over Ernest Claes The Feetwarmers opnieuw in The Saint's te Sint-Niklaas Zeelse concertvereniging brengt Jazz met aperitief op zondag 2 maart Een "schooltoneel-boot" die je niet mag missen Rupelmondse fanfare Sint-Jozef is eeuweling' Jeugd en muziek visitekaartje om bloemetjes buiten te zetten? Belangrijke kunstveiling te St.-Niklaas 20 - 28.2.1986 - De Voorpost Te gast bij Kuituurkring Baensland te Sint-Niklaas In 1985 was het precies honderd jaar geleden dat Emest Claes werd geboren. Vlaanderen heeft dat met de nodige luister gevierd. Een groot deel van het kulturele leven in het afgelopen jaar stond in het teken van E. Claes en zijn werk: tentoon stellingen; vieringen;, een postzegel; verfilming van Charelke Dop; toneel; de bij na niet te tellen nieuwe boe ken die van en over E. Claes verschenen en de vele avon den over Claes die door di verse verenigingen werden georganiseerd. Op veel van die avonden was de gast spreker Jan Van Hemel ryck. Ruim honderd keer heeft hij zijn enthoesiasme over Claes kunnen over brengen op een aandachtig en geïnteresseerd pubhek. Ruim honderd keer hebben de mensen stil geluisterd en gelachen bij het voorlezen van stukjes uit het werk van de Nest. Velen hebben opnieuw de boeken van Emest Claes ge lezen en niemand zal ont kennen dat Claes véél meer is dan de schrijver van De Witte of De fanfare De St- Jansvrienden. Het etiket «volkskunde» of «folklore» of «heimatlitera- tuur», dat in bepaalde krin gen nog gehanteerd wordt om het werk van Claes te omschrijven, getuigt alleen maar van onwetendheid of kwade trouw, soms van ja loezie om het sukses dat Claes altijd gehad heeft, en nog heeft, in Nederland en Vlaanderen. Om duistere redenen zijn de werken van E. Claes jaren lang geboycot in onze scho len, nu schijnt daar enigs zins verandering in te ko men. Ook in de bibliotheken wordt Claes meer en meer ontleend. Voorwaar een po sitieve ontwikkeling in het rare wereldje van de litera tuur. Hoewel de festiviteiten rond het E. Claesjaar 1985 duide lijk voorbij zijn (om plaats te maken voor het F. Timmer mansjaar) bezorgde Kui tuurkring Baensland en Jan Van Hemelryck de tal rijke aanwezigen w.o. schepen Mark Huys toch een originele en fijne avond. Puur toeval, maar op die 22ste februari was het pre cies 91 jaar geleden dat de vader van E. Claes overleed. Onvermoeibaar weet Jan Van Hemelryck de aanwezi gen te boeien. Als goede vriend van Claes en als voorzitter van het E. Claes- genootschap weet hij trou wens altijd wat nieuw te ver tellen. Zo hebben velen, die de tweedeüge tv-film «Charelke Dop» hebben gezien, niet kunnen vermoeden dat er ook een derde deel is, maar vanwege de BRT niet mocht verfilmd worden. Het «ech te» slot van het Charelke Dop-verhaal staat in het boekje «Gerechtelijke dwa ling», dat Emest Claes schreef onder pseudoniem G. Van Hasselt. Via Jan Van Hemelryck vernamen we ook dat het familiearchief van de erven Claes voor verrassingen blijft zorgen: men heeft nog héél wat ongepubliceerde teksten van E. Claes terug gevonden. Zo is er het lange verhaal (een projekt waar Claes tot aan zijn dood aan werkte en dat oorspronkelijk als filmscenario bedoeld was), over 12 onbekende soldaten die uit him graf opstaan en overal gaan smeken om vrede maar nergens gehoor vinden, dat in september als jaarboek 1987 van het Er- nest Claesgenootschap zal verschijnen. Wie na al deze vieringen en kulturele avonden van het afgelopen Emest Claesjaar blijvend geïnteresseerd is in deze grote vlaamse schrij ver, en zijn werk, moet be slist aansluiten bij genoemd genootschap. Van de ruim duizend leden zijn er om en bij de vierhonderd in het Waasland. Kontaktadres: Daniël Dedeurwaerder- Lievens, Vlyminkshoek, 57, 2700 Sint-Niklaas; tel. 03/776.41.00. "Schipper naast God" in het SMI-Aalst Sohooltoneel in het Sint-Maartensinstituut... Voor de akteurs steeds een verrijkende ervaring. Dirk Citters, studiemeester-opvoeder op het SMI, is als spelend lid van de gekende Aalsterse "Catharinisten" reeds jarenlang vertrouwd met het toneel. Hij was dan ook de geknipte man om in het SMI een groep jonge mensen te leiden en te begeleiden bij hun eerste wankele stappen op het schooltoneelpodiumIn 1984 nam hij reeds een aanloopje en regisseerde "U spreekt met de dood". In 1985 mocht hij met tevredenheid en een zekere fierheid terugblikken op een afgeronde en genietbare prestatie van een groepje akteurs en medewerkers aan het schooltoneelstuk van Karei Roelants, "Minestro ne voor Kid". Een vaste toneeltraditie blijkt opnieuw gelanceerd... Want, op 11, 13, 14 en 15 maart wordt "Schipper naast God" van Jan De Hartog, in een regie van D. Citters, voor het 8MI- voetlioht gebracht. In de jaren '60 is het schooltoneel in de meeste scholen verdwenen. Ook in het SMI-Aalst. Enkele jaren geleden bleek het weerom overal op te duiken. Ook in het Aalster8 Klein Kollege. Op 15 en 16 maart 1984 brachten drie jonge akteurs, Yves Lievens, Frank Sonck en Bart Van den Driessche, bijgestaan door 2 souffleurs Ronny Vermeir en Frank Eeckhout en met medewer king van J. De Coen en Piet Van der Biest en de toneel- ploeg (leraars) G. De Ras, L. De Ridder, J. Francois en D. David, op een heel be hoorlijk peil de éénakter van Karei Roelants naar een idee van Fruithof "De Dood aan de Telefoon", onder re gie van Dirk Citters. Deze Sint-Niklaas. Jan Van Hemelrijck hield een boeiende korte eenakter kreeg vorig voordracht over Emest Claes (js) jaar een opvolger. Op 18, 19 en 20 april 1985 werd, met sukses, een tweeakter opnieuw van Karei Roe lants en in regie van Dirk Citters - opgevoerd "Mine strone voor Kid" door een groep leerlingen, die reeds heel wat groter was. "Als het applaus na de voorstellin gen hen als een tropische regenval overdadig en mild zou belonen, misschien ko men dan ook aan die inzet weer een paar wortels bij en wordt toneel op SMI een ge vestigde waarde", schreef Gelet op de enorme bijval die The Feetwarmers te beurt viel op 14 december 1985 heeft The Saint's Jazzklub geen moeite gespaard om nog tijdens dit jazzseizoen The Feetwarmers opnieuw in het klublo- kaal in Sint-Niklaas te laten optreden. De aanwezigen van het vorige optreden zullen zich ongetwijfeld het laaiend enthousiasme van die avond herinneren. Zij worden zaterdag 1 maart e.k. opnieuw verwacht. Zij die er niet waren hebben nu nog een enige kans om mee te komen genieten van een avond vol swing, humor, handgeklap, vinger- geknip en uiteraard voetgestamp. De koninklijke katholieke fanfare Sint-Jozef uit Ru- pelmonde bestaat honderd jaar. En dat wordt natuur lijk gevierd. Er werden tal van jubileumaktiviteiten gepland over het hele jaar. Het eeuwfeest start op zondag 2 maart. Om 10 uur wordt dan de eucharistieviering opgeluisterd door de fanfare en het koor KantorijDaarna volgt de wijding van het nieuwe vaandel. Rond 11 uur is er een kleine optocht door de gemeente langs Klooster-, Veld-, Kouter- en G. De Cremerstraat. In het Gildenhuis is ei dan een akademische zitting. In de namiddag tafelen de muzikanten aan een jubileumpakket en 's avonds is er een dorpsommegang gepland. Het jubileum vervolgt op zondag 20 april om 16 uur met een jubelkoncert. Op vrijdag 16 mei opent op het oud-gemeentehuis te Rupelmonde een maritieme ten toonstelling. Een expo die ook op 17 en 18 mei toegankelijk is. De muziekkapel van de Belgische Zeemacht zal op 16 mei om 20 uur een koncert geven in de kerk. Het laatste weekend van augustus zullen dan een twintigtal muziekverenigingen een reuze taptoe ge ven in de Mercatorstede. En het eeuwfeest wordt besloten met de derde Sint-Jozefsfeesten, op 5, 6 en 7 september. Vrijdagavbnd 5 september staat de Bazelse toneel groep XYZ in avant-première op de planken met hun nieuw blijspel. Zaterdag 6 september is er in de namiddag een kinderplayback voor jongeren tussen 6 en 16 jaar. En zondag 7 september zullen de laureaten van het nationaal kampioenschap van het Muziekverbond van België met een demonstratie het jubelfeest besluiten. Kram even voordien de h. Roe lants. Na de voorstellingen eva lueerde regisseur Dirk Cit ters de prestaties van de leer lingen als volgt: "Ondanks alle beperkingen op het ma teriële vlak. Ondanks de moeizame voorbereidingen, denk ik toch dat zij een heel behoorlijk peil hebben ge haald. Enkelen onder hen hebben duidelijk akteerta lent, anderen hebben door hun inzet een afgeronde en genietbare prestatie ge bracht. Ik geloof dat zij met tevredenheid en een zekere fierheid mogen terugblik ken op him prestatie." Dit jaar werd het grotere werk aangepakt met "Schip per naast God" van Jan De Hartog, in drie bedrijven. Hierover laten we opnieuw Karei Roelants aan het woord: "Het is niet zozeer om de indruk te geven dat ons schooltoneel 'serieus van wal is gestoken' dat we dit stuk gekozen hebben, dat zich immers helemaal op een schip afspeelt. Het is vooral omdat we voelen dat het vertrouwen er is om zo iets te wagen. Onze regis seur, Dirk Citters, met zijn typische kombinatie van flair en nuchterheid, opteer de voor een gemengde to neelbezetting: dus leerlin gen én enkele leraars. Geen komedie echter dit jaar, maar een ernstig en span nend stuk. Ernstig want het gaat om één van die tragi sche problemen van onze wereld: dat van de 'displa ced persons', dus van men sen: mannen, vrouwen en kinderen, die uitgedreven worden door een of ander regime (in dit stuk het nazi regime), op de dool gaan en geen thuis vinden. Tot één man, met een hele hoop wilskracht en als enig wa pen de totale zelfverlooche ning, het voor ze opneemt. Hij haalt het... maar hoe! Toch bevestigt De Hartog met zijn stuk het geloof dat het goede in de mens een kracht kan zijn die veel meer vermag dan onze doemdenkende wereld wil geloven. En omdat het een stuk is van de hoop, nodig ik U uit die boot niet te mis sen. We spelen 11 en 13 maart 's namiddags voor de leerlingen en te 20 uur voor ouders en sympathisanten, op vrijdag 14 maart en za terdag 15 maart, in het SMI- auditorium, Esplanade 6 te Aalst, Als ons ook dit lukt, en verlopen de voorstellin gen weer naar ieders vol doening, dan is het 'point of no return' gepasseerd en is een toneeltraditie definitief gelanceerd!" De rolverdeling van dit spel van de zee ziet er uit als volgt: a) de bemanning van het SS Hoop voor Allen: Joris Kui per, kapitein: Wilfried De- muynck; Meester Davelaar, eerste machinist: Dirk De Saedeleer; Meyer, eerste stuurman: Erik Timmer man; Richters, scheepsarts: Kris tof Van Rossem; Hen- kie, messroomjongen: Jan Verzelen. b) de passagiers: de Rabbi: Joos De Kuyper en een jood: Bernard Triest. c) de buitenwereld: Bruinsma, gezagvoerder van het SS Amsterdam: Lode Van Geite; Willemse, zijn scheepsarts: Bernard De Cordier; de Consul te Monte video: Valery Saeys; de do minee uit New York: Patrick Van Goethem; de Marine- Attaché uit Washington: Bart Van Boxstael en Luitenant van de militaire politie te Montevideo: Jos Schockaert. Werken verder nog mee: Franky Van den Stockt en Pascal Scheerlinck en de to- neelploeg: G. De Ras, L. De Ridder, J, Frangois, H. De Vuyst, D. David en K. Roe lants. Voor dit hele SMI-gezel- schap is toneelspelen onge twijfeld een verrijkende er varing. Voor een legertje Aalsterse toneelliefhebbers: een boot die ze niet mogen missen. Een plaatsreserva tie kost 100 fr. Je hoort er nog wel van! Het moet geprezen worden dat de Zeelse Conoertvereniging voor haar seizoen 1985-86 de moed heeft de platgetreden paden van de «klassieke» muziek eens te verlaten en enkele zijsprongen te maken naar twee volwaardige mu ziekgenres die bijna stelselmatig verwaarloosd worden in de programmatic Dit zijn de hedendaagse muziek en de jazz. Het vorige konoert door het Antwerps slagwerkenensem ble met uitsluitend hedendaagse werken imponeerde alle aanwezigen. Heel wat komposities waren trouwens duidelijk door de jazz geïnspireerd en oogstten misschien daarom het meest bijval. Dit laat het beste vermoeden voor het aperitiefkoncert op Ongetwijfeld kent iedereen Bob Geldof. Hij is niet alleen de vocal van de voormalige groep de «Boomtown Rats» maar ook de grote kracht achter Band Aid en Live Aid. Dit is misschien wel het grootste popfestival aller tijden dat zowel in Londen als Philadelphia tegelijk doorging en in zowat elke huiskamer ter wereld kon meegevolgd worden. In 1962 vormde het drie manschap M. Thiry, J.P. Lienard en Lerousseau een trio dat Dixielandmuziek speelde. Al snel kwam drummer R. Fran kei en zanger Y. Marcusson de groep aanvullen. Sindsdien is hun faam blijven groeien omwille van het muzikale talent, de technische vaar digheid en hun verzorgde arrangementen gepaard met een enorm gevoel voor humor en swing. Dit groei de uit tot optredens overal in België, Nederland, Duits land, Frankrijk en zelfs een toemee in Azië. Het oorspronkelijke kwintet is nu een sextet geworden. Wie zijn de muzikanten van de Feetwarmers? Nicolas Lerousseau; bastu ba. Hij is van Verviers en heeft een klassieke muziek opleiding genoten. Eens ge wonnen voor de jazz zijn er weinigen die zulk een swin gende baslijn uit hun in strument kunnen toveren als hij, Hoewel vroeger trombonist, speelt hij met de Feetwarmers vooral bastuba en soe8afoon. Johannes Schick: klarinet. Hij is een Duitser die in de plaats is gekomen van Mi chel Thiry. Johannes Schick begon in 1963 met de zelfstudie van klarinet en dit zo briljant dat hij in Duitsland mee optrad met de Dutch Swing College Band, met Chris Barber en Schnu- ckenack Reinhardt. Philippe Abraham: trombo ne Had wel een opleiding achter de rug voor klassie ke gitaar en piano, maar is autodidact op de trombone. In den be ginne had hij een eigen kwartet en speelde vervol gens in groepen als The Victoria Jazzband en The Brussels Big Band. Rudy Frankel: drums. Een zeer begaafd en onderlegd drummer die zo veelzijdig is dat hij alle stijlen kan spelen. Hoewel vroeger een be-bopper heeft hij nu zijn hart verpand aan de oude dixieland stijl van de Feet warmers. Jean-Pierre Lienard: tenor banjo. Hij debuteerde als gi tarist bij Pol Closset en speel de bij de Victoria Jazzband waarmee hij 2 LP's opnam. Hij was het die zijn oude vrienden verzamelde en met succes de Feetwarmers stichtte. Yvan Marcusson: vocals. Speelde tien jaar in Black pool, New-York en Brussel; eerst double-bas, snel daar na banjo en uiteraard zang in goede oude dixielandstijl. Hij houdt van blues, van New Orleans, speelde met Memphis Slim en met Albert Nicolas. Het was echter Paul Closset die hem zijn liefde voor dixieland deed ontdek ken. De stijl die trouwens de ganse groep in zijn greep heeft. Een zanger en entertainer die je, als je hem ooit ge hoord en gezien hebt, nooit meer vergeet. De liefhebbers die een bui tengewoon jazzevenement willen meemaken maken zich vrij op 1 maart en trek ken massaal naar de Wijn- centrale, Regentiestraat 69 in Sint-Niklaas Aanvang: 21 u. Inkom: 200 fr. leden, 150 fr. niet-leden. Ook is Bob Geldof te zien in de film «The Wall» naar de gelijknamige LP van de Britse formatie Pink Floyd. Deze film stond op het pro gramma van Jeugd en Mu ziek Dendermonde en was te zien in Cinema Albert op dinsdag 25 februari. Onder de regie van Alan Parker tracht de film een beeld te kreëeren van een popzanger (Bob Geldof) die door drank, drugs en een mislukt huwelijk de maat schappij zodanig begint te haten dat hij een muur rond zich optrekt, vandaar ook de passende titel «The Wall». Het is een visuele film want er zijn nauwelijks dialogen. Dit is misschien een aspekt wat de film zo interessant maakt. Door middel van de muziek te kombineren met film (ook met kleine stukjes tekenfilm) brengt de regis seur ideeën over die men nauwelijks onder woorden kan brengen. De kenners kunnen verge lijken met de film «Koyanis- katsi» met de repetitieve mu ziek van Filip Glass. Het intrige reikt echter verder dan het leven van oen pop zanger. De film parodieërt op nazi-praktijken en he dendaagse sociale konflik- ten, die allen gecentrali seerd zijn rond de jeugd. Een goede keuze van Jeugd en Muziek. De enige alter natieve voorwaarde om de film te begrijpen is ofwel een degelijke inleiding of wel de leeftijd van het toege laten publiek te limiteren. Jeugd en Muziek koos voor het eerste, wat zuur oprispte De heer Bracke trachte tevergeefs kort de film te schetsen en te illustreren met perskommentaren en uitspraken van de regisseur Alan Parker. Tijdens deze uitéénzetting die zonder ge luidsversterking gebeurde, maakten enkele pubers van de gelegenheid gebruik om zich te laten opvallen bij het vrouwelijk geslacht door te roepen en zelfs de organisa toren voor schut te stellen. De uitbrander van de heer Bracke werd op applaus ontvangen. Deze eerder beleefde reaktie werd nog kracht bijgezet door datzelfde vrouwelijk publiek dat de "heren' in kwestie een toontje lager deed zingen. Wie als geïnteresseerd per soon dan verder de film wou volgen moest dan maar gewoon genoegen nemen met het 'getetter' van 13-14 jarigen die de gruwelijke essentie van de film blijk baar niet begrepen. Zij gebruiken blijkbaar Jeugd en Muziek als een geldende reden om tijdens de week eens de bloemetjes buiten te zetten. Dit staat na tuurlijk niet in de doelstel lingen van Jeugd en Mu ziek. Het is trouwens niet de eerste keer dat een koncert door gebabbel gestoord wordt. Maar deze keer was het wel te gortig. Je zou van oordeel kunnen zijn dat het aangeboden programma saai is. Hier knelt het schoentje wel een beetje. Jeugd en Muziek heeft zich alö doelstelling gesteld niet alleen alledaagse radio en TV-geluiden te laten horen maar ook minder opvallen de (minder gekende) genres naar voor te schuiven. Van zelfsprekend neemt dan de klassieke muziek hier wel een groot aandeel in. Van de zes koncerten dit jaar zijn er drie klassieke bij. Verder 8 taan Frangois Glorieux (die wij met zijn program ma over Michael Jackson niet klassiek bestempelen) en The Wall van Pink Floyd op het programma. Als klap op de vuurpijl wordt dit jaar op 25 juni besloten met de Jeggpap N.O. Jazzband. Vindt U dit geen mooi pro gramma? Zowel educatief als ontspan nend! Terug naar ons ander alter natief: het limiteren van de leeftijd. Dit zou wel een ze kere diskriminatie teweeg brengen, die niet de ideale oplossing is. Want onder de stoorders zitten ook 16-jari- gen van wie toch al mag verwacht worden dat zij hun beleefdheid kennen, zo niet... Wij zijn ook niet preuts en beweren ook niet dat Jeugd en Muziek een deftige be doening zou moeten wor den, Wij zijn hier niet in een Paleis voor Schone Kunsten waar smoking verplicht is. Het mag er best in een leu ke, plezierige en ontspan nende sfeer aan toegaan, maar maak het niet te bont. Hopelijk zal het volgende koncert (een klassiek) beter verlopen. Het Kempisch Jeugdorkest zal dan op 29 april in de O.L.V. van Zwij- veke-kerk trachten het pu bliek te boeien. Bob Het Vormingscentrum Samen organizeert van 7 tot 12 april een kursus onder de naam «Op weg gaan... om thuis te ko men». Het is geen gewone kur sus, maar bestaat uit een aantal wandelingen door de wilde na tuur en een stille tijd in de avondlijke uren. De kursus heeft plaats in Neufchateau - Orval en de begeleider is Jef Strubbe: voor meer informatie: Vormingscentrum Samen, Det- moldlaan 20 te 3500 Hasselt (011/22.00.48). 2 maart. Dan treedt de Jazz formatie rond Mare Matthijs en Dirk De Caluwé op voor het Zeelse publiek. Klassieke scholing De vier musici van het en semble hebben reeds volop hun sporen verdiend in de vertolking van klassieke muziek en zetten hun loop baan op dit terrein verder Het feit dat zij daarnaast ook suksesvol het jazz-idioom beoefenen, bezorgt hen een unieke plaats in ons kon- certleven. Laten we even kennisma ken met deze muzikale ka meleons. Mare Matthijs studeerde pia no aan het Koninklijk Mu ziekconservatorium te Gent en onderwijst thans aan ver schillende academies. Johan Huys, direkteur van voornoemd conservato rium, nodigde hem uit als dooent voor de gloednieuwe kursus Jazzmuziek. Als jazzpianist is hij een vaste kracht in de combo van Etienne Verschueren en een hooggeprezen bege leider van buitenlandse so listen. Ook fluitist Dirk De Caluwé kreeg een gedegen klassie ke opleiding aan het Ant werps Koninklijk Muziek conservatorium Hij speelt in het Filharmo nisch Orkest van de B.R.T. en geeft eveneens les. Mare Roosendans bespeelt het slagwerk. Ook hij is leraar in diverse muziekakademies en hij studeerde aan het Konink lijk Muziekconservatorium te Gent. Hij is een veelgevraagd mu zikant in verschillende vooraanstaande orkesten. De bassist van het ensemble is Frank Coppieters, die we vorig jaar al konden appre ciëren als lid van het Aerts Baskwartet. Hij doceert on der meer te Gent doch is ook solist bij het Collegium In strumentale Brugense. Geen beperking Mare Matthijs is er vast van overtuigd dat een muzikant alle genres ^.rnoet aan kunnen. Een groot probleem hierbij is wel de eenzijdige vor ming in onze conservatoria, waarvan een opleiding tot jazzmuzikant eigenlijk geen sprake was. Dat er nood aan bestaat, blijkt uit het aantal leerlingen voor de nieuwe kursus. Een jazzbeoefenaar moet op- het-gehoor leren spelen en kunnen improviseren, een eigen speelstijl ontwik kelen. Bij de vertolking van klas sieke muziek is de parti tuur, het notenbeeld, alles Een gans andere instelling is dus vereist, vooral een grote mate van kreativiteit. Een tweede probleem is de opvoeding van het pubhek. Mensen die steeds naar ern stige muziek luisteren of zij die enkel in het lichte genre thuis zijn, zo ver krijgen dat ze ook jazz willen beluiste ren, is een heerlijke maar moeilijke opgave die het jonge kwartet zich heeft nationaal niveau. Zo werd het laureaat op het Jazzconcours te Hoeilaart en kaapte de eerste prijs weg tijdens het concours te Duinkerken voor gerepu teerde formaties uit Neder land en Denemarken. Het trad op tijdens het be kende Middelheim festival en koncerteerde als enige Vlaamse Jazzgroep op het Koninklijk Paleis te Brussel op 13 december jongst leden. Ook talrijke opnamen voor radio- en televisiestations be vestigen de groeiende faam van deze entoesiaste musici. Boeiend programma Het huidige repertoire om vat zowel swingende impro visaties op bekende stan dards uit de jazz als eigen komposities van Mare Mat thijs en een suite van Claude Bolling. Deze komponi8t en bigband leider is een begrip in de Franse jazzwereld. Bolling tracht een integratie te ver wezenlijken tussen lichte klassiek en jazz. Zijn mu ziek is een vermenging van allerlei invloeden, zowel ba rok als moderne dansmu ziek. Het arrangement is wel vol ledig uitgeschreven, ook de solistische partijen. Andere typische jazzken- merken zoals de melodische bluesmotieven en de solisti sche bezetting zijn wel volop aanwezig. Dit wordt beslist een boeien de kennismaking! Alle muziekvrienden wor den verwacht in de raads zaal van het gemeentehuis op zondag 2 maart om 11 u. Na het koncert biedt de Zeel se Concertvereniging een gratis aperitief aan. Hoog niveau Het ensemble werd in 1977 opgericht en bereikte in die ruim acht jaar beslist inter- Een belangrijke éénmalige kunstveiling wordt georganiseerd op vrijdag 28 februari te 19 u. in de feestzaal van het College te Sint-Niklaas (ingang langs de Van Britsomstraat tegenover de Schouwburg). De organisatie berust bij het Natuurfonds van het Waasland. Het werd in 1984 door alle natuurbeschermingsverenigingen uit het Waasland opgericht. De bedoeling van het Fonds is financiële middelen te verzamelen om interessante natuurgebieden in de regio te beschermen door huur of aankoop. Zo werden reeds twee gebieden aangekocht, nl. de «Lange Vage» te St.-Gillis en het «Sint-Amandsschoor» te Hamme-Kastel. Om voldoende fondsen te verwerven wordt o.m. een éénmalige kunstveiling opgezet. Heel wat werken zijn reeds ingezameld. De winst wordt besteed voor de aankoop van natuurreservaten. Wens je aanwezig te zijn dan moet je kontakt opnemen met Peter De Beule, Evangeliestraat 66a te Hamme. Belangrijke meesterwerken zullen er geveild worden met namen als Evenepoel, Langaskens, De Bruyne G., Laermans, E, Spilliaert, G. Vogels en Bastien, Bals, Blomme, Boerewaard, Cleuren, S. Dali, R. De Pillecijn, Devries, J. Ensor, H. Malfait, F. Masereel, A. Saverijs, R. Wouters en vele anderen. (al).

De Voorpost | 1986 | | pagina 20