ANDY DE TOBEL HOE ZWAARDER HET PARCOURS, HOE MEER HET ME AANSPREEKT SPORTORGANISATIE DE WUITEN HEEFT WIND IN DE ZEILEN ■■BnHHHHHBHMHi MARC VAN DER SPIEGEL UIT AALST IS NATIONAAL KAMPIOEN TRIATLON SPORT De Voorpost - 28.2.1986 - 25 SPORT Radaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/121.40.60 VELDLOPEN BILJARTEN BeseeclallMenl lil ultmitlng «oei: JOGGING-CROSS - FOOTING - WANDELSPORT KWALITEIT- WAARBORG - KLEDING 30 jaar ONDERVINDING in ATLETIEKMATERIAAL Adidas - Nike - Xahm - Brooks - Tiger enz. DE SCHRIJVER Klein Antwerpgnstnit 36 LEBBEKE Tel. 052/35.72.45 LEBBEEKSE EERSTEJAARSKADET WINNAAR VAN DE CROSS CUP Sportorganisatie De Wuiten hield in zaal Tivoli een pers- konferentie waarbij een over zicht werd gegeven van de tal rijke aktiviteiten in het voorbije jaar en waar tevens het pro gramma voor 1986 uitvoerig werd toegelicht door woord voerders Eddy Hofenboom en Tony Baert. De h. Hofenboom stelde in zijn toespraak dat niet tegenstaande het Destaan van twee sporthallen in Hamme het privé-initiatief, Sporthal De Wuiten, bewezen heeft dat het de toon aangeeft wat de organi satie van ploegsporten in kom petitie betreft. Ook de indivi duele sporten komen er vol doende aan hun trekken en mogen op een degelijke servi ce rekenen. Wat betreft de or ganisatie van de verschillende liga's is het sukses vooral te danken aan de formidabele werking van de sportorganisa tie De Wuiten. Voorzitter Ho fenboom wees hierbij op de 109 ingeschreven klubs die er hun aktiviteiten uitoefenen. Vooral de Liga voetbal is er een enorm sukses en gaat er met 4 reeksen van start. Naast vier reeksen heren, is er een reeks damesvoetbal, één reeks veteranen en één reeks jeugd plus één reeks junioren. Daar naast is er de kompetitie van eerste provincialer Criva en de Fortuna. Belangrijke tornooien zijn er ondermeer met de Be ker van Hamme met 38 ploe gen, de Supercup, het Nieuw- jaarstornooi. het Lentetornooi, Hamme. De beheerraadsleden van de Hamse sporthal De Wuiten met de verantwoordelijken van de diverse klubs bespraken hun programma en behandelden enkele problemen tijdens een gezellige maaltijd vh) het Nationaal Tornooi van de Spoorweg, het Nationaal Post- voetbaltornooi, het Pinkster- voetbaltornooi met 12 deelne mende klubs dat wordt georga niseerd door Criva. Daarnaast staan er nog op het program ma: de bedrijfstornooien Bel gië - Nederland, de finale van de beker van Oost-Vlaanderen en de tornooien van Opbeu ring, 't Brugsken, enz. De Hamse badmintonkompetitie, gespeeld op 12 terreinen, is meteen in volle uitbreiding zoals de interklubkompetitie en tornooien van judo. De Ster van het Waasland is de hoofd- brok op tafeltennisvlak. Ver melden we hierbij de volley balkampioenschappen van de Hamse klub Madavoc met de Beker van Hamme, de dame- sploeg in 4* provinciale en de jeugdwerking waarvoor trainer Mare De Baere voor de eerste ploeg en reserven en Miet Van de Velde de jeugd onder hun hoede nemen. Een sukses is tevens de tien ingeschreven klubs voor de kompetitie muur- kaasten waarvoor ook Ten Be ker van Hamme wordt georga niseerd. De Nacht van de Sport staat dit jaar op het programma met als datum 10 mei in sport hal De Wuiten aan de Dam straat. Heelwat mensen hebben grote verdiensten bij het orga niseren en het in goede banen houden van al deze kompeti ties. Wat het zaalvoetbal - Liga V.Z.V.B. - betreft zijn dat on dermeer voorzitter Eddy Ho fenboom, sekretaris Willy De Clippeleir, scheidsrechter Ed- mond De Landtsheer, Liga-af gevaardigde Alain Lecocq en Rudy Van de Velde, Roger Goossens, Antoine Mettepen- ningen, Pierre Van Gucht en AANTAL KLUBS STIJGT ELKJAAR Berly De Cock. Voor de vol leyballiga zijn dat Patrick De Smet voorzitter Eddy Moernaut en Edy Vancar. De initiatiefne mers voor het muurkaatsen zijn voorzitter Tony Baert en Ed ward De Rechter. De tafelten niskampioenschappen staan onder leiding van de gebroe ders Henri en Jozef Van Cou- wenberghe. Roger Van Moer- zeke neemt de tenniswinterin- terklub, Jean Porthals en Ed. De Rechter de gevechtssporten voor hun rekening. Voor bas ketbal met Bavo Moerzeke dat in tweede provinciale speelt staan Ambroos Goossens en trainer Louis Coppens paraat en Jef Van Hout is de stimula tor voor wat de handbal betreft. Sportorganisatie De Wuiten stelde haar nieuw brochure voor met de reeksindelingen in de verschillende sportdiscipli nes. Een handig boekje waarin de klubs een overzicht krijgen van hun te spelen wedstrijden in kompetitieverband. Voorzit ter Hofenboom dankte alle me dewerkers die zich hebben in gezet in de diverse sporttakken, om deze verder te stimuleren. Deze vergadering werd nadien besloten met een etentje dat zijn beslag kreeg in het lokaal Tivoli, Kerkstraat, waar op en kele uitzonderingen na, alle ge nodigden paraat waren. (P. Van Gendt) Triatlon is een meerkamp die drie disciplines omvat: kader, band en drieband. Voor het kader wordt het biljart in vakken verdeeld. De speler mag in één kader een bepaald aantal punten maken, maar ondertussen moet één der aangespeelde ballen het kader verlaten hebben. Zo wordt de moeilijkheidsgraad opgevoerd. Bandstoten is punten maken met daarbij minstens één band te raken. In drieband wordt het moeilijker. Dan moeten er drie banden geraakt worden voor de tweede bal aangespeeld wordt. Marc Van der Spiegel is een all-roundspeler zonder een bepaalde specialiteit. Daardoor komt hij aan zijn trekken in triatlon. Een goede koncentratie, veelfysiek, een goede training en toeleven naar het kampioen schap is een pakket dat men moet bezitten om prestaties te leveren. Na ongeveer drie uur wedstrijd werd Aalstenaar Mare Van der Spiegel nationaal kampioen triatlon. In de finale die plaats had in Tessenderlo won hij tegen Ward Custers. Marc is een geboren en getogen Aalstenaar die als vijftienjarige begon te biljarten en als achttienjarige in ereklasse speelde. Toen hij zeventien was rijfde hij zijn eerste nationale titel binnen. Hij behaalde twaalf Belgische titel in totaal en was diverse malen finalist in de Europese kampioenschappen. Aangesloten bij bil- jartklub Metro van Jos Vervest behaalde hij de zestiger jaren een twaalftal wereldtitels in het kaderspel. (da) het 4de leerjaar in de Gemeen telijke Jongensschool en speur der naar looptalent, Andy De Tobel aan het werk zag, stond weldra vast dat laatstgenoemde de atletiek zou gaan beoefe nen. Zijn uitslagen als eerste- jaarsminiem reveleerden met een zijn talent. Van de dertien veldlopen waarin hij aanzette, won hij er immers niet minder dan zes. Het jaar nadien dreef De Tobel dat zege-aantal trou wens op tot zeven. Op advies van trainer Fran- ky De Feyter, licentiaat licha melijke opvoeding - met wie het prettig samenwerken is, al dus de Lebbekenaar - beperkt Andy De Tobel het aantal veld loopwedstrijden tot vijftien per seizoen. Welke richting hij uit eindelijk zal kiezen - piste of veldwerk - staat trouwens nog niet vast. Daarvoor is hij im mers nog te jong ook. Vader Danny, die - dat merk je aan z'n toelichtende tussenkomsten tijdens het ge sprek - met grote belangstel ling de sportieve prestaties van zijn zoon volgt, herinnert eraan dat zijn zoon op de piste ook van wanten weet. Zo is Andy als tweedejaarsminiem houder van zowel het klubrekord over de 80 m (10 sekonden rond), de 200 m. (25.9) en de 800 m. (2.14.7). Tijden die erop wij zen dat hij over intrinsieke snelheid beschikt. Trainen Trainen, aldus Andy De To bel, vraagt me niet de minste moeite. Ik doe het graag. Elke dinsdag- en donderdagavond is hij dan ook present op de klub- trainingen. Op woensdag- en zaterdagnamiddag oefent hij op z'n eentje. Wordt op zondag een wedstrijd gelopen, dan wordt de zaterdagnamiddag- training beperkt tot het loslopen van de spieren. En dat hij de zaken ernstig aanpakt, bewijst zijn aandacht voor zijn voe ding. Zo staan er geen aardap pelen op het menu, wanneer er getraind of gewedstrijd wordt. De aanpak van de Lebbeke naar en van z'n trainer levert overigens resultaat op. Vorig jaar won hij in Breda (Neder land), waar 114 miniemen aan het vertrek stonden, de Interna tionale Cross; sleepte hij ook de Grote Prijs van Oostende op de Wellingtonbaan in de wacht en werd hij ook Oostvlaams kampioen. Cross Cup Omdat hij bij het begin van dit veldloopseizoen goed pres teerde en het voor een atleet nooit kwaad kan de konfronta- tie met de konkurrenten niet te beperken tot de wedstrijden in de onmiddellijke omgeving, besloot Andy De Tobel deel te nemen aan de Cross Cup 1985- 86. In de vier wedstrijden die deze Cross Cup omvatten, presteerde de Lebbekenaar zo goed en regelmatig dat hij eind overwinnaar werd. Zijn uitsla gen? In Gits (Roeselare) werd hij eerste, in Wingene werd hij tweede achter Gregory Faille - een kanshebber op de titel van Belgisch kampioen, op 9 maart a.s. verzekert De To bel in Hannuit gingen Denis Fourneton en Philippe Meloni, twee atleten uit de Hoge Ve nen, hem vooraf; in Bierbeek tenslotte een door de koude onzeggelijk harde wedstrijd, eindigde hij opnieuw tweede achter Gregory Faille. Maar de eindzege had de Lebbekenaar op zak. De ervaring viel hem zodanig mee dat zijn besluit deel te nemen aan de volgende editie van de Cross Cup, nu reeds vaststaat. Vorige zondag stond te Zot- tegem het provinciaal kam pioenschap op het programma. Andy De Tobel slaagde er niet in de titel in de wacht te slepen, want Benny De Frenne, een bij Vlierzele aangesloten atleet, was hem vier sekonden te vlug af. Een ontgoocheling? Geens zins, verklaarde vader De To bel ons dinsdagavond via de telefoon. Andy was tevreden. Voor Benny De Frenne was de overwinning een must, Andy van zijn kant heeft zich nooit geforceerd. Het feit dat Andy reeds aan zijn 14de wedstrijd van het seizoen toe was, kan wellicht ook een rol gespeeld hebben. De Frenne liep te Zot- tegem pas zijn zevende cross; twee weken geleden ging de Vlierzele-atleet De Tobel ook in diens eigen Lebbeke vooraf. Ging de Oostvlaamse kam pioenstitel hem van een zucht voorbij, midderwijl staat toch weer vast dat Andy De Tobel opnieuw het klubkam- pioenschap van AC Lebbeke in de wacht sleepte. Een zo veelste sportief sukses van deze jonge Lebbekenaar. Pierre Van Rossem dagindeling, hun tegenslagen en verwachtingen in hun ;:;::MSOTC^ë, hup tppprestaties en wat ze er van maken buiten de sport. Béidé zatét^j^p zijn daarenboven geheel gratis, inklusief een warme maaltijd! De enige vereiste is dat je jong bent, werkend of werkloos i jé intéressebetoont in dé aangeboden onderwerpen. Jd moet wcl zeet vlyg ipsehrijyen, uiterlijk op 28 februari of op 61 maari. inschrij vingen kan je terecht bij de ABVV-Jongercn, Dijkstraat 59, 9330 Dendermon de,; telefonisch op het nummer 052/22.13.30. d in sport? Dan is bet volgende :cdaagse babbel over topsport, met s in de praatstoel, e dag. Hij handelt volledig over ort». In de voormiddag komen s in de het thema «geweld in de sport». In de voormiddag Johny Verbruggen, boksmanager en Rudi Mertens, aktief bokser aan het woord. In de namiddag wordt de film Rocky 3 vertoond met Sylvester Stallone in dc hoofdrol. Hij voert de tocschou- sport. Maar dan wel rond wei* rechtstreeks met in de Als afronding gebeurt er een informele babbel over de eigen ideeën van bet fenomeen geweld in dc sport, op basis van de getuigenissen van dc voormiddag co de belevenis- Zaterdag 8 maart is er het v bekende topsporters. Deze kee r söjit de veldrijders Paul de post. Zij zullen het hebben m jègi "rcmdbéel bij Bcvcrcn en rol van geld in hun I Andy De Tobel: pas veertien en al een rijkgevulde trofeeënkast (vh) H(j is op de zevende dag van dit jaar veertien geworden, volgt de kunsthumaniora aan het Brusselse Sint-Lucasinsti- tuut, kjjkt op naar Vincent Rousseau, is lid van AC Lebbeke, werd vorige week tweede in het Oostvlaams veldloopkampioenschap, maar slaagde er vroeger op het seizoen in primus te worden van de Cross Cup 1985-86. Zjjn naam? Andy De Tobel. Al zowat drie jaar beoefent deze jeugdige Lebbekenaar - hij woont langs de Albert I-straat - de atletiek. Zowel op de baan als in het veld slaat hfj de benen uit. Z(jn voorkeur 4 echter uit naar de wedstrijden "op het land". Vechten de modder, de regen en de wind; de kou trotseren, de afstand. Hoe zwaarder het parcours, hoe beter hij in z'n sas voelt. Dan voel je immers dat je leeft. En dat hard labeur dan nog bekroond worden met een Wat wil je nog meer als reeds stevig uit de kluiten knaap van veertien? Van het voetbal naar de atletiek Het begon allemaal drie jaar geleden. Andy had, zoals de meerderheid van de jongens van zijn leeftijd, kennisge maakt met het voetbal, scoorde als miniem zelfs veertien doel punten, maar werd toen, omdat de zoon van de voorzitter zich aandiende, naar de achterhoe de "getransfereerd". Voorbij dus, de hunker naar de lederen bal. Op het handballen was hij ook al uitgekeken. Aan stilzitten werd echter geen ogenblik gedacht. En toen Luc Verhavert, "meester" van

De Voorpost | 1986 | | pagina 25