LANDSKAMPIOENEN MET BIBBER OP HET LIJF SUBLIEM BEVEREN CORNET EN VANDENHENDE LUSTEN KANARIES RAUW EL FAHEM ZETTE TWEE KEER DE ZAAK RECHT 5PDBT SINT-NIKLAAS STAAT MET EEN VOET IN EINDRONDE LOKERSE KATTEBELLETJES EENDRACHT AALST ONTVANGT VEDETTEN CERCLE- BEVEREN OP 12 MAART 26 - 28.2.1986 - De Voorpost ANDERLECHT - LOKEREN 3-2 Aimé Anthuenis was zaterdagavond, na afloop van de wedstrijd Anderlecht-Lokeren een tevreden man. Dankzij kollektief sterk voetbal konden de bezoekers de verliesscore zeer miniem houden, een uitslag waaraan geen enkel pronostieker zich op voorhand zou gewaagd hebben. Nog meer zelfs: in de slotsekonden hing ei zo na de Lokerse gelijkmaker in de lucht. Anderlecht had het tegen een goed georganiseerd Lokeren behoorlijk moeilijk en de Waaslanders hoefden na afloop van de match zeker niet met blozende kaken uit het veld te stappen. VOETBAL C nationale Bij de Brusselaars ontbrak de geelgeschorste Juan Loza- no. Lokeren daarentegen kwam weer zwaar vertimmerd aan de aftrap. Maurits De Schrijver, nog altijd niet fit na een bronchitis, Ronny Laroy en Dirk De Wachter, dienden forfait te geven. In extremis moest ook nog Angelo Nijs- kens vervangen worden en haakte Raymond Mommens na de rust af wegens een schou derblessure. Het jonge Lokeren, met ach teraan gelegenheidslibero Schoofs, de jonge Wim De Wolf als bewaker voor Erwin Vandenbergh en het broeder paar M'Buyu, zorgden ervoor dat Anderlecht regelmatig van repliek werd gediend en het bijwijlen behoorlijk lastig kreeg. De bezoekers kregen dan ook de allereerste doelkans: Raymond Mommens lanceer de Didier M'Buyu en Munaron had alle moeite van de wereld om de bal in hoekschop te verwerken. Op zoveel lef van dat brave Lokeren hadden de Brusselaars zeker niet gere kend en ze replikeerden met een aktie Vercauteren-Scifo- Vandenbergh, maar het schot van laatstgenoemde sloeg te pletter tegen de staak. Er kwam wat meer vaart in de wedstrijd en even later be diende Vandereycken Per Fri- mann, maar de bal werd door Hoogenboom magistraal weg- gepuncht. Aan het halfuur zou Anderlecht dan toch scoren: Vandenbergh joeg een vrij schop voorbij de Lokerse muur en een verbouwereerde Hoogenboom had enkel het nakijken (1-0). Lokeren leek nauwelijks aangeslagen door die treffer en amper vijf minuten na het ope ningsdoelpunt stond de score gelijk. Mommens, voornaam ste fourier voor eenzame spits Dimitri M'Buyu, stuurde deze in de diepte en Munaron was meteen gevloerd (1-1). Vlak na de rust herpakte de thuisploeg zich enigszins. En daaruit zou ook de tweede An- derlechtse goal resulteren: Ol- sen bediende De Mol en deze liet met een schot uit een schier onmogelijke hoek de Lokerse doelman geen schijn van kans (2-1). Aan de 65ste minuut dan zorgde een scherpe voorzet van Frimann ervoor dat Vanden bergh zijn 200ste kompetitie- doelpunt kon aantekenen (3- 1). Anderlecht stond nu ogen schijnlijk op een geruststellen de voorsprong, doch het kreeg het in de slotminuten nog be hoorlijk lastig. Nonchalance in de thuisdefensie lag voor een groot deel aan basis van een tweede Lokerse treffer, gete kend Dirk De Vriese. En de Brusselse goalie moest amper een paar tellen later nog eens beroep doen op al zijn kunde op een schot van diezelfde De Vriese. De bezoekende gelijkmaker was ei zo na een feit in de slotsekonden. Een sullige Franky Vercauteren verspeel de de bal, Hoogenboom trapte ver uit en Dimitri M'Buyu kon het leder rekupereren. Een pa niekerige Munaron kon echter redden. Zoals we al zegden liet An derlecht tegen Sporting Loke ren een weinig denderende in druk. Het voetbalde zonder overtuiging en kon in feite moeizaam de zege af dwingen... Vivian Bogaert CHARLEROI - BEVEREN 0-4 Op het veld van Sporting Charleroi, hard maar best bespeelbaar, toonde SK Beveren aan ruim 10.000 Waalse voetbalaanhangers, het gaat dus echt wel beter met het voetbal in het zuidelijk landsgedeelte, dat het inderdaad één van de kandidaten op een Uefaticket bljjft. Beveren speelde fris, dat kon ook moeilijk anders, en zelfzeker en indien de ploeg de voortreffelijke indruk in de komende wedstrijden ook verder kan waarmaken, kan trainer Rik Pauwels een kommerloos seizoeneinde doormaken. Zo ver zitten de Waaslanders echter nog niet. Aimé Anthuenis was na afloop tevreden over de verrichting van zijn team. "We hebben vooral kollektief zeer sterk gespeeld", aldus de Lokerse coach. "Toch wel jammer dat we in de slotsekonden niet konden gelijkmaken. Maar zeg nu zelf: wie had tegen Anderlecht op een gelijkspel durven gokken? Positiefis wel dat jongeren als Schoofs en De Wolf ook in moeilijke omstandigheden kunnen beves tigen." Anthuenis wilde ook nog kwijt dat Angelo Nijskens zaterdagochtend een beslissende, doch negatief uitval lende test aflegde. De Nederlander liep vrijdag op training een knieblessure op. Er werd aanvankelijk gevreesd voor beschadigde gewrichtsbanden. Spelmaker Raymond Mommens diende na de rust noodgedwongen het veld te verlaten. De Lebbekenaar sukkelde al een tijdje met de schouder en naarmate de wedstrijd vorderde bleek de pijn niet meer te harden. Wellicht was een geknelde zenuw de oorzaak. Na een radiologisch onderzoek werd echter gekonstateerd dat er met de schouder niks ernstigs aan de hand was. De wedstrijd AA Gent-Lokeren zorgt voor behoorlij ke problemen: ze werd voor de vierde keer uitgesteld. De eerste keer strooide een optreden van de nationale Duivels roet in het eten, de drie volgende keren was de vriezeman de spelbreker... Volgend weekend is er bekervoetbal. Er zullen dus in de hoogste afdelingen geen kompetitiematchen plaats hebben. Volgende thuiswedstrijd van Sporting Lokeren: zondag 9 maart om 15 uur: Lokeren-Lierse (V.B.) Het was vooral Paul Theunis die Beveren naar het betere werk voerde. De Limburger, pas enkele weken weer aktief in het voetbal, lijkt nu de kon- ditionele achterstand te hebben weggewerkt en Paul voerde als autoritair veldheer Beveren naar een partij demonstratie- voetbal. Het middenveld was trouwens echt goed en ook Stal- mans en Marinelli hadden technische hoogstandjes in de voeten. Marinelli, het Waalt je, heeft er duidelijk weer zin in en was samen met Patrick Go- rez voor eigen volk erg aktief en het was Salvino die al na vijf minuten Charleroi veel hoop ontnam toen hij knap werk van Schmedding, de Duitser wordt een vaste waarde voor Rik Pauwels, met een droomdoel- punt afrondde. Charleroi wist niet waarmee te beginnen en de Karolingers kregen geen voet in de wedstrijd. Doelman Ro- sez, nog eens tussen de palen nu De Wilde geelgeschorst aan de kant moest blijven, kreeg nauwelijks de kans zich te tonen. Beveren speelde snel en in ventief en nog voor het halfuur had Franz-Jozef Schmedding, een naam als voor een aarts hertog, de voorsprong van geel-blauw steviger gebouwd. Een foutje in de toch wel goed georganiseerde thuisverdedi- ging werd onmiddellijk afge straft. Toen moest Charleroi wel komen. Of in ieder geval proberen wat te doen maar het Wase samenspel bleef de wed strijd beheersen. Theunis en zijn gezellen speelden hun rol voortreffelijk en Charleroi ging helemaal onderuit. Toch bleef het voorlopig 0-2 en met die ruststand wisten zelfs de meest verwoede thuissupporters zrch niet bedrogen. Na de rust zag het er even naar uit dat de koffie in het Karolingische kamp van goede kwaliteit was geweest want de thuisploeg toonde via de flan ken ook even de koude aanval lende neus. Rosez, al leek de Dendermondenaar toch wat aarzelend, knapte het werk foutloos op. Lang duurde de nieuwe hoop voor de thuis ploeg echter niet want nog voor het uur kon de snelle Kusto, het SK Sint-Niklaas - Sint-Truiden 2-0. De opportune Joris Cornet drukt af en het is goal (dw) SINT-NIKLAAS - SINT-TRUIDEN2-0 De Klaasjes schijnen wel definitief op het goede spoor te 2* nstïonslc zjjn. Met Cornet in de ploeg is men blijkbaar aan een verfrissing toe en samen met de ervaren kerels die de Waaslanders nog lopen hebben moeten z|j iets kunnen forceren. Langzaam is de ploeg opgeklommen in de hende kreeg een gemiste terug rangschikking en bezet ér een vyfde plaats na de zege tegen speelbal van Cleuren niet in di een Sint-Truiden dat eigenlijk weinig kon inbrengen tegen mu'£ van Nisen. de grote Klazen. Af en toe leek het wel een bende m c„ collegejongens die wat op de akker van boer Juul kwamen e"n ehog®ree eve°nJ!"g spelen. denhende verwittigde een keeper Nisen dat hij het nie Toch mag niet gezegd worden £^^eli]k ^Jkri]|enen W dat de Kanaries niet gestreden kreeg gelijk. Op de 53e minuu D was het raak. Een nieuwi hebben voor hun zaak. Zij toonden veel inzet en moed Jeeht weggewerkte bal verzed maar tegen de ferme mannen b'J •*0™,Coraet Dle ,de° van Sint-Niklaas kwamen ze er het ?eer kalm een k01» met moeite aan te pas. Aanval- cro^he' ?n een loeier naar dl lend brachten de bezoekers f°f N,sen was duidelijk t niet veel te voorschijn. Niet alleen misten ze klasse, ook de gestalte was er niet en dat kan De trudojongens waren zelfs een totale overgave weinig maar Pas van deze uppercu helpen. hersteld of Truyens trapte o Sint-Niklaas mag wel fier zijn bnks een hoekschop en No op de geleverde prestaties de st°n(l klaar om aan de eerstt jongste tijd. Het haalde zes op Paa' ei"g mooi binnen zes en men ziet het zelfvertrou- koppen, wen en het enthousiasme met Met deze 2-0 op het bord plooi de minuut groeien. Komt daar- Sint-Niklaas een beetje te bij nog dat Vendenhende er ^8 en de bezoekers krege opnieuw bijloopt en laat dan de vr*J sPe' °P be* middenveld geelblauwen maar los. Zelfs de maar verder niet. De Limbur toeschouwers hebben het be- 8ers wisten af en toe geen blij grepen en ze waren al met een me' ba' en misten duidelij) dikke vijfhonderd meer, wat enkele basispionnen zoal erop wijst dat de supporters Agtcn en Sleurs. Cremasc< hun ploeg toch steeds in het ''eP er ook maar als een halvi hart dragen, maar steunen in bÜ- Veel gevaar kwam er du moeilijke situaties, dat is wat niet van de overkant. De beste anders. kansen waren nog voor Cornel Sint-Truiden startte het best, en Vandenhende. Cornet liep want Sint-Niklaas liet in die zowaar de keeper, maar ook eerste helft eigenlijk nog niet de doellijn voorbij en Danny veel zien. Halve kansen waren kopte vallend net naast de paal. er wel voor de bezoekers Bof- Opwarmertjes dus voor het pu- fin, Claes en Cleuren. Toen de bliek dat tegen de volgende rust dichterbij kwam, kregen thuismatch alweer met meer zal ook de plaatselijken enkeie zijn. Daarvan zijn we over- kansen. Leroy en Noë mochten tuigd. Tegen Berchem wordl het met het hoofd proberen en het dus een topper, de wederoptredende Vanden- DeBe Sint-Niklaas - Sint-Truiden 2-0. Een prachtig kopbaldoelpunt van Noë. Vandenhende kijkt toe met spanning (dw) RC MECHELEN - E. AALST 2-2 Eendracht Aalst heeft z|jn doel bereikt, namel|jk niet verliezen op Racing Mechelen en derhalve geen voeling verliezen met die ploegen die in aanmerking kunnen komen voor de eindronde. Oefenmeester Canjels stuurde zjjn "mannschaft" de voetbalwei in zonder Droessaert (nog onvoldoende hersteld van zjjn kniekwetsuur) en Gaby Moortgat (griepaanval). Derhalve werd Ennekens weer uitgespeeld als libero. De Limburger speelde eer der onwennig op deze nochtans voor hem vertrouwde plaats. Bij de eerste serieuze Mechelse aanval miste hij een interceptie, met een thuisdoelpunt als ge volg. Een tijdje lang was hij onder de indruk van deze tref fer en door de vroege knock down ging Aalst een tijdje vlot ten. Gelukkig hielden Luk Limpens en Milko Derijck in die mindere periode het hoofd koel zodat Racing Mechelen de gelegenheid niet kreeg om zijn tegenstander "vroegtijdig" af te Het was integendeel, een beetje tegen de gang van zaken in, Aalst dat op gelijke hoogte kwam na een aanval op rechts van De Winne en een knal van El Fahem. Nadat de doelman in de tweede helft had gefaald op een hoog inzenden in zijn doelgebied en Aalst derhalve opnieuw op achterstand was geplaatst, kwam nadien tot uit ing dat El Fahem wellicht de ideale "gunner" wordt van Eendracht Aalst voor de rest van de kompetitie-. Zijn harde Zaterdag 1 maart kunnen vanaf 20 u. de aanhangers van Eendracht Aalst in de grote kantine van het P. Cornelisstadion terecht op een sportavond. Het wordt opgevat als een leuke /confrontatie met bestuur, oefen- meester en spelers, in aanwezigheid van enkele beken de namen uit onze bloedeigen sportwereld. Eddy Merckx, Paul Van Himst, Bene Henemans (de legendarische oud-trainer van E. Aalst), Maurice Martens, Gaston Van der Eist, Maurice De Schrijver en Roger De Vlaeminck worden voorgesteld door TV- journalist Louis De Pelsmaker, (abl) kopbal zoefde verrassend aan voor doelman Pauwels, die het leder onmogelijk onder kon- trole kon houden en aan de Tunesiër de gelegenheid schonk om voor Aalst de halve inzet weg te kapen. El Fahem scoorde dus in vier wedstrijden drie keer en ontpopte zich der halve als hét element waarvoor hij uit Tunesië naar Aalst ge lokt werd, om goals te maken. Hij bezit bovendien een uitste kende timing bij het koppen en is niet te lui om zich met de opbouw van de aanval te be moeien. Samen met Bassett kan hij in de komende weken wellicht nog furore maken in tweede klasse. Tot de betere Aalsterse spelers citeren we de ze keer EI Fahem, Milko De rijck, Luk Limpens en Geert Van Roy. Deze laatste akteer- de op Racing Mechelen in een nieuwe rol, nl. als "valse" aan valler achter de spitsen. Een dracht Aalst speelt zondag a.s. een vriendschappelijke wed strijd in eigen stadion tegen VK Ninove. Aftrap om 15 uur. (abl) DE SCHRIJVER Klein Anlwerpenttrait 36 UEBBEKE Tel. 052/35.72.45 DE NIEUWE SPORTTASSEN «MEXICO 86 zijn toegekomen Meerdere kleurencombinaties lijkt dat de Pool op de harde, snelle velden nog sneller loopt, langs de flank diep gaan en zijn hard schot haalde alle vuur uit de wedstrijd. Er viel inderdaad niet zo veel meer te beleven. Beveren hield alles moeiteloos onder kontrole en de tegenstan der had eigenlijk niet veel zin meer om tegen de superieure geel-blauwe voetballers op te boksen. Peter Creve maakte even voor affluiten het sukses van Beveren trouwens nog dui delijker. Beveren dus opnieuw in goede doen. Wanneer de Waaslanders de volgende wed strijden even sterk kunnen overtuigen, zit Europees voet bal er weer in voor het Waas land. (H.A.) De op woensdag 12 februari uitgestelde wedstrijd Cercle Brugge-Beveren werd door de voetbalbond ingeschreven voor woensdag 26 februari maar de aandachtige lezer en voetbalkenner zal nu ook al weten dat die partij niet doorging. Beveren, dat op 12 februari in Saoedi-Arabië verbleef en toen zelf aan Cercle voorstelde de wedstrijd later te spelen, ging nu immers in op de vraag van de Bruggelingen om de wedstrijd opnieuw uit te stellen. Cercle vroeg nu uitstel omdat ze zondag op het veld van Standard Luik voor de kwartfinales van ons bekervoetbal spelen. De nieuwe, en definitieve, datum voor het treffen wordt nu woensdag 12 maart om 20 uur in het Olympia. (h.a.) VOLLEYBAL Vollevbal. De Leedse he ren ploeg won nipt de eerste set tegen Real Testa Lokeren (polo) In tweede klasse blijven de venassingen zich speel dag na speeldag opstapelen. Net als de rode kaarten trouwens, dit jaar werden reeds veertig spelers het veld uitgestuurd in tweede. Sint-Niklaas blijft ondertussen aangenaam verras sen. Op het einde van de heenronde stonden de Klaasjes op de dertiende plaats, een puntje voor Union, twee voor Bergen. In grote nood dus en onmiddellijk na de winterstop leek het aan de Watermolendreef niet beter te gaan. Trainer Novak sukkelde met de samen stelling van zijn elftal en de supporters lieten het afweten. In de Wase hoofdstad kwamen geen 1000 toeschouwers meer naar het voetbal. Vandaag, na drie opeenvolgende overwinningen, staat Sint-Niklaas op een eindrondeplaats en niemand verwondert zich daarover. In de periodestand heeft geel-blauw twee punten voorsprong op de dichtste belagers en in de spelerskern droomt men weer van de eindronde en... van eerste klasse. Sint-Niklaas zit dus weer op het goede spoor. Net als grote voetbalbuur Beveren dat dicht bij een Uefacup- plaats loopt. Bij de Wase hoofdstedelingen lijkt vooral de kamplust aangescherpt en iedereen werkt weer voor iedereen. Daar waar de ploeg voorheen bij tegenslag, en die kende Sint-Niklaas inderdaad, al snel de armen liet zakken bijt men nu de moeilijke momenten door. En kijk, tegen Sint-Truiden werd hetgeen makkie, ook al staan de fruitjongens in dit derde periodekampioen schap zonder punten op de laatste plaats, en Sint- Niklaas moest vechten tot rond het uur vooraleer Cornet de Truiense defensie kon ontmantelen. De supporters, er waren er trouwens ook al wat meer, reageerden dankbaar en de nieuwe vechtstijl van de ploeg moet nu nog meer mensen naar het stadion lokken. Opvallend ook is het feit dat nu niet meer gesprokén wordt over financiële problemen bij Sint- Niklaas. Zo zie je maar... (h.a.)

De Voorpost | 1986 | | pagina 26