WEDSTRIJD MET WEINIG SPEKTAKEL houthandel P. VAN DER GUCHT VERSCHIL REEDS VOOR DE KOFFIE GEMAAKT Kampioenschap van de Verenigde Hamse Boogschutters DE VOORDOST KOU VERLAMDE DE WEDSTRIJD AANVALLEND NERGENS DEUR TOE EN WEG MET DE PUNTEN elke week alles over uw ploeg, uw wijk, het doen en laten van de streek De Voorpost - 28.2.1986 - 27 l- n d te i. ik et i- et 10 i, id ft te le Is ri al ir \n r. )k Fi ll er )e r, ie m er 1t- VfcLUfc VOETBAL De part^ tussen Lede en La Louvière stond duidelijk in het zijn kooi vrij te houden. De teken van een plaatsje in de subtop. Beide ploegen z(jn er daaruit volgende hoekschop le- echter niet in geslaagd om er een aangename partij van te verde echter niets op. La Lou- maken. De slechte staat van het veld was alvast een van de pee? r®uzeka"s toen Gambarelle in de 55ste oorzaken, waardoor er zo weinig voetbalpret te beleven de bal juht na doe, was aan de Openveldstraat. De puntendeling leek alvast keilde. Diezelfde GambareUa een billijk resultaat. kon Vijt even later alweer op vi&re de korrel nemen. Verder spek- Het eerste plaatselijke doel- takel kwam er niet. Slordige gevaar kwam er na een vrij- kombmaües bleven schenng en 3* nationale schop. De knal van Lorré 'nsla8- 9ok La. Louvière nam strandde echter op de vuisten maar wei,m8 initiatieven meer van Michel. Lede bleef nu aan- en beperkte zich tot het ver- De goede middenmoters dringen en een schot van Lorré "e,ngen van de voorsprong. Jong Lede en La Louvière spatte op de dwarsligger. Rond Le"? kreeg nog een kans bij dienden op een hard bevroren het halfuur kwamen de bezoe- et mgaan van het slotkwartier veld hun duel aan te pakken, kers hier dus goed weg. Verder ,^'an ^er Schueren. De Voor de Waaltjes was de start viel het er niet veel te beleven, d**™11 voortvloeiende hoek- alvast veelbelovend. Bij het De problemen met de balkon- leidde tot de gelijkma- eerste doelgevaar was het al trole zorgden ervoor dat weinig ker; Geeraerts kon van dichtbij meteen raak. Ronny Van Pou- akties een goed verloop ken- raak treffen. Beide ploegen cke stuurde de bal schuin voor- den. La Louvière kon alvast de waren dan duidelijk tevrede langs de laag uitvallende Vijt. rust ingaan met een kleine O1®1 ?®z® eindstand. Dit alles na amper vier voorsprong na een magere eer- Scheidsrechter: Van Elshocht minuten. ste periode. Jong Lede: Vijt, Verhelle, Jong Lede kon in die be- Tijdens de rust werd Van Loopmans, Bettens, De Win- ginfase weinig lijn leggen in de Tilburg vervangen door Baten. n®> Mertens, Van Tilburg (46 akties, terwijl Alfano op pass Deze kwam onmiddellijk in de Baten), Rijck (65' Geer- van Varadio gevaarlijk voor kijker. Hij schoot staalhard a®r^/' Yan ™r Schueren, Lor- Vijt'kon opduiken. Het betere naar het doel en keeper Michel Garher, Vergeylen. voetbal kwam dus van La Lou- moest bijzonder attent zijn om (g.d.t.) DAMESVOETBAL SK Aalst - Haaltert 3-1. De Jaegher schoof door naar Spanoghe, die over de Haaltertse muit schiet, (per) SK AALST - HAALTERT 3-1 1' provinciale De staat van het veld heeft beide ploegen duidelijk parten gespeeld. Goed voetbal leek alvast niet mogelijk op de hard bevroren grasmat te Aalst. Toch mochten de lokalen niet klagen. Aalst speelde voluit de aanval en wist voor de koffie het verschil te maken. De ope ningstreffer viel reeds in de eerste minuut. Doelman Van Bever loste de bal en De Naeyer was bij de pinken om in te tikken. Even later ver kwanselden zowel De Bruyn als De Naeyer nog een kans om de score verder uit te bou wen. Toch diende de thuis ploeg niet te wanhopen want in de 20ste minuut wist Van Lae- them de tweede lokale treffer te netten. Haaltert gaf zich echter niet gewonnen en een minuutje later diende De Saedeleer red ding te brengen op een poging van Hendrickx. Ondanks die kans voor Haaltert bouwde Aalst zijn voorsprong uit. Op pass van De Naeyer scoorde De Jaegher in de 26ste minuut. Zo kon Aalst de rust ingaan met een grote voorsprong. In de tweedde helft viel er echter zeer weinig te beleven. Het wedstrijdpeil zakte enorm, daar had de staat van het veld zeker iets mee te maken. Haal tert kreeg kansen langs Hen drickx en Van Praet, toch wist Van Den Bremt te milderen n de 65ste minuut. Verder kwam Haaltert wel niet. Aalst van zijn kant bakte er na de rust ook niet veel meer van. Een wed strijd om zo gauw mogelijk te vergeten al waren de omstan digheden voor een goede partij alvast niet ideaal. SK Aalst: De Saedeleer, Ver- bestel, Wim en Bart De Bruyn, Degryse, Van Keymolen, De Jaegher, Waegeman, Spae- nooghe (75* Van Audenhove), Van Laethem, De Naeyer (46' De Moor). Haaltert: Van Bever, Dumor- tier, Provost (4' Tsiglidis), Diaz, Claes, Van Praet (65' De Petter), De Wael, Hendrickx, Vijverman, Van den Bremt en Coppens. (G.D.T.) Net als tegen Diepenbeek en op Namêche kregen de Kamillekes tegen het eveneens bedreigde Jumet een geslo ten en stevig georganiseerde verdediging voor de voeten geschoven. Bovendien bemoeilijkte het hard bevroren veld de balkontrole zodat de vloeiende kombinaties eerder zeldzaam waren en de anders zo vlotte skoormachine van de Kamillekes door de kou bevangen leek. Na amper 19 minuten had de Ann Eeckhoudt, die onhoud- thuisploeg reeds vier hoek- baar binnenkopte (2-0). schoppen afgedwongen, die echter niets opleverden, dank De temperamentvolle Joego- zij attent plukwerk van doel- Slavische Patricia - met de vrouw Véronique Weyers. moeilijk uit te spreken familie- Aan het kwartier had zij echter naam Skrbe - kreeg geel van een scherp inzenden van de scheidsrechter mevrouw Van naar de doellijn uitgeweken Nerum, die wat later onterecht Ann Eeckhoudt niet voldoende voor buitenspel floot toen Ann kunnen afweren; de bal kwam Eeckhoudt haar bewaakster in de voeten van de goed ge- Isabelle- Frigo had afgeschud volgde Sandra Van der Linden en aUeen op doel ging afsteve- die niet aarzelde om er 1-0 van nen. Meer kansen kwamen er te maken. niet, de kou verlamde de spie- Acht minuten later brak Jumet ren en de bal maakte de gekste even gevaarlijk uit en Nicole kapriolen op de betonharde Verhofstadt moest duikelend in Zandbergse vlakte. Marijke twee tijden redding brengen. Buysse kwam nog in de ploeg Voor de rust zou de bal na een voor Josette Van den Steen, knappe aanval via Den Blau- maar dat was, met nog twintig wen Clompen - Eeckhoudt minuten te spelen, het laatste iets te snel over de kale bodem meldenswaardige feit van een razen om Ann in staat te stellen vrij saaie wedstrijd, suksesvol af te ronden. Ten- Kamillekes Aalst: Nicole Ver- slotte ging een halve omhaal hofstadt, Josette Van den van Ann Eeckhoudt rakelings Steen, Greta Van Hauwermei- over het dwarshout. ren, Iris Hubrecht en Lutgart Na de kampwisseling kwam In- Viaene, Paula Bisback, Sandra grid Wuyls lussen de lijnen in Van dei Linden en Sigrid De plaats van Paula Bisback. Causemaeker, Renilde Clom- Aan de zesde minuut mocht pen, Ann Eeckhoudt en Mieke Greta Van Hauwermeiren Den Blauwen, even buiten de backlijn een 1° de dugout zaten: Ingrid vrijschop nemen; haar geme- Wuyts en Marijke Buysse. ten trap kwam op het hoofd van Cyriel Temmerman. KSV Temse-Melsele 0-1. De afrekening tussen beide nieuwkomers in eerste provinciale eindigde in het voordeel van Melsele, al had een gelijkspel billijker geweest (dw) BOOGSCHIETEN SK Aalst - Haaltert 3-1. Coppens kopt in de richting van De Saedeleers doel (per) SK Aalst - Haaltert 3-1. De tweede schifting in het Hamse schutterskampioen- schap kreeg zijn verloop in het lokaal der Wuitens. Velen dachten dat de Wuitens in eigen klublokaal eens orde op zaken zouden zetten maar dat was blijkbaar niet het geval. Zij brachten er deze keer weinig of niets van terecht. Hun topschut ter Eddy De Witte, die anders zo gemakkelijk de panachen van de wip haalde, lukte nu geen enkele voltreffer wat na tuurlijk in het voordeel was van Dirk De Cauwer (Bastianen) die gans de kop kon neerhalen in amper vier beurten. Ook Jean Goossens (Wuitens) de man die in 1978 kampioen der panacheschutters werd, verras te iedereen door eveneens gans de kop neer te schieten. Leo Willaert (Vier Gekroonden) plaatste zich eveneens bij de kampers'voor het dagklasse ment en als vierde kwam hier bij Alain Van den Broeck. De kamp voor de dagprijs was een stukje schutterssport van de bo venste plank. Dirk De Cauwer liet zich niet verrassen en plaat ste Van den Broeck voor een voldongen feit met twee voltref fers op drie in de tweede beurt. Hierbij nog een eervolle ver melding voor Eric Lambrecht die de hoge en één zijvogel wist neer te halen. Ook Danny De Decker en Omer Steels lever den een opmerkelijke beurt. De grote ontgoocheling bij de topschutters is ongetwijfeld Eric De Looze (Ons Vermaak) die het niet kon waarmaken. Van hem verwacht men in de volgende schifting een re vanche. Maurits De Gols by de Latschutters Bij de Latschutters waren Ba- ziel Willaert (Vier Gekroon den), Louis Lambrecht ('t Ei land) en Daniël Eeckhout in een produktieve bui en lukten vier waardevolle punten. Nie mand had echter rekening ge houden met Maurits De Gols die vijfmaal raak schoot en zodoende het dagklassement bij de Latschutters in de wacht sleepte. In de rangschikking wist Patrick Rousseau zijn lei dersplaats te handhaven. Toch komen Louis Lambrecht en Baziel Willaert gevaarlijk op zetten. Bij de dames waren de vedet ten niet in hun dag. Marleen Van Kerckhove miste op een haartje de rechter-zijvogel. In de damesreeks enkel een mooie uitslag van Sonia Land goed die vier waardevolle pun ten haalde en meteen winnaar werd van het dagklassement. Bij de juniores blijken de ge broeders Steels het ganse lot te domineren. Peter Steels ver overde vier punten en werd winnaar van de dagprijs. Bo vendien verdrong hij zijn broer Rudy Steels van de leiders plaats. Roger Van den Eynde bij de zestig-plussers •Bij de zestigplussers was Ed- mond Sertyn terug van de partij en hij schoot driemaal raak. Samen met Roger Van den Eynde (kampioen 1985) komt hij aan de leiding in het klasse ment. De kamp voor het dag klassement tussen Sertyn, Sae- rens en Van den Eynde werd uiteindelijk door laatstgenoem de gewonnen. In het ploegen- klassement houden de Bastia nen goed stand. Het peloton van Leo Willaert met Louis Van Overstraeten, Gerolf De Vijlder, Victor Saerens en Ba- ziel Willaert komt meteen van de zevende naar de tweede plaats dankzij een 18 punten- score. De grootste sprong werd gemaakt door Alain Van den Broeck met Edmond Sertyn, Amedé Peelman, Lucien Wou ters en André De Clercq. De rode lantaarn is voorlopig in handen van Marleen Van Kerckhove en haar gezelschap. Het klassement der panacheschutters 1. Dirk De Cauwer (Bastia nen) 14 p., 2. Leo Willaert (Vier Gekroonden) en Jean Goossens (Wuitens) beiden met 10 p.4. Eric Lambrecht 8, 5. Alain Van den Broeck (Kas tel) en Eddy De Witte (Wui tens) beiden 7 punten. Bij de dames staat Sabine De Witte (Wuitens) aan de leiding voor Amelie Claus ('t Eiland) en Sandra De Witte (Wuitens), beiden met 6 punten. De volgende schifting heeft plaats op zaterdag 8 maart in Moerzeke-Kastel te 15 u. (P. Van Gendt) JONG LEDE - LA LOUVIERE 1-1 DAMESVOETBAL II* NATIONALE KAMILLEKES AALST - JUMET 2-0 GERMINAL EKEREN - EENDRACHT ZELE 3-0 Eendracht Zele heeft slechts stendig in de greep van de Eens te meer leidde Toon één speelhelft kunnen weer- vijfkoppige Zeelse afweergor- Pfaffs aanwezigheid na de rust stand bieden aan titelkandidaat del. Een mistasten van Plae- naar een desorganisatie in de Germinal Ekeren. Zonder de tinck leidde de enige kans in Zeelse rangen zodat Ekeren gegriepeerde Frank Van den maar ook Van Velthoven's in- een logische zege binnen- Broeck maar met trainer Pfaff spiratie leek zoek. Met Eugène haalde, in de ploeg pakten de Zele- Blomme na de rust als extra- "Aanvallend zijn we nooit in naars de eerste vijfenveertig aanvaller en vervanger voor de wedstrijd geweest", orakel minuten de zaken verstandig Toon Pfaff klom de thuisploeg de Toon Pfaff na een weinig aan. Toch kwamen zij er bij de reeds in de eerste minuut op hoogstaand treffen. "Het is ver leiders te weinig al voetballend voorsprong via een gelukstref- keerd gelopen toen Ekeren 1-0 uit om ergens een vuist te kim- fer van Ruts. Een strafschop- voorkwam. Meteen verdween nen maken. Jan Pieters, ver- fout na een nochtans korrekte de organisatie uit de ploeg. Op dienstig in de spits, kreeg ech- ingreep van De Brabander be- de zege van Ekeren is echter ter te weinig steun zodat de sliste de wedstrijd waarin de niets aan te merken. In de bezoekende aanvalskracht zich tricolores zelf met een manne- ploeg huist meer talent terwijl beperkte tot een gevaarlijke tje meer vooraan nooit tot een wij nogmaals de beperktheid kopstoot van Pieters zelf op noemenswaardige scorekans van onze kem hebben er- vrijschop van Cneudt. Ekeren kwamen. Enkel Alain Cneudt varen." dat het stereotiep bij lange hoge kon even dreigen met een vrij- Joost Arens voorzetten hield vertoefde be- schop tegen de dwarsligger. Voetbal. KSV Temse, een nieuwkomer in eerste provinciale, speelde al een goed seizoen maar moest toch de duimen leggen teven het eveneens gestegen Melsele (dw) TEMSE - MELSELE: 0-1 De Temsenaars hadden duide lijk op een zege gerekend te gen hun belangrijkste konkur- rent, die dan nog een streekge noot is en die ook het eerste jaar meemaakt in eerste pro vinciale. Zij hadden al met en kele uitzeges die aspiraties kracht bijgezet, maar Melsele is ook geen katje om zonder handschoenen aan te pakken. Het was een koud stortbad voor de Scheepsbouwers toen Mel sele al in de eerste minuut op voorsprong kwam na een schot van Storme. De moed zakte Temse in de schoenen en het duurde een hele tijd vooraleer de thuisploeg van de slag beko men was. Het is niet de eerste keer dat Melsele een vroege voorsprong moet verdedigen en de Temsenaars ondervon den dat. Al was KSV technisch de betere ploeg, ze is er niet in geslaagd om de bezoekende afweer totaal van de kook te brengen. Melsele heeft nu haasje-over gedaan en staat zevende op de voet gevolgd door Temse. Melsele ontvangt volgende zondag Evergem Center, een van de koplopers die zekeT geen punt mogen verliezen om Standaard Wetteren geen ruim te te laten. Dat Standaard heeft nu al een reeks van drie drawns achter de rug en stilaan begint de subtop opnieuw hoop te krijgen. Evergem zal dus voor elk puntje vechten, al ge loven we niet dat Standaard in de resterende wedstrijden een prachtig seizoen zal verkwan selen. Temse heeft vrij en kan dus eens gaan kijken.. Temse-Melsele 0-1. Een knappe redding van de Temse kee per (dw)

De Voorpost | 1986 | | pagina 27