DE VOORPOST TOT DE LAATSTE SNIK! België naar eindronde in European Wintercup OP LOKERS HANDBALFESTIVAL ONTBRAK ENKEL HET ORGELPUNT EEN DIEPTEPUNT! MEER DAN VIJFHONDERD INSCHRIJVINGEN elke week alles over uw ploeg, uw wijk, het doen en laten van de streek E.V. AALST - VILLERS De Voorpost - 28.2.1986 - 33 HANDBAL De publieke belangstelling was opvallend groot, er was heel- wat sfeer in de sporthal en ook diegenen die voor het eerst met de handbalsport kennis maak ten waren opgetogen met het gebrachte spektakel. Enkel het orgelpunt, Lokeren dat zich plaatste ten nadele van de 1ste nationaler, ontbrak maar de «ingewijden» tillen hier echt niet zo zwaar aan. Vooral om dat de thuisploeg verrassend sterk uitpakte en in een schitte rende eerste 20' Herstal van het IBADMINTONl TENNIS kastje naar de muur speelden. Dat dit niet kon blijven duren was voor diezelfde «ingewij den» duidelijk maar de eerder toevallige supporter genoot er van. Uiteindelijk werd het tem po van de eerste nationaler Lo keren fataal en in de tweede helft bleek ook duidelijk dat de ervaring van de bezoekers ver zilverd werd. Lokeren begon ongelooflijk sterk en vooral verdedigend met een sterke doelman Van Vaerenbergh was de prestatie optimaal. Na amper één minuut had Rom- bout reeds raak getroffen en ZATERDAG OM 20.30 U. Het komende weekeinde is er eindelijk weer kompetitie handbal voor de nationaal spelende klubs. Na vrijwel drie maand onderbreking, ten gevolge van de voor België katastrofaal verlopen C Wereldkampioenschappen, is men bij E.V. Aalst bepaald «balhongerig». Eendracht heeft weliswaar heel wat oefenwedstrijden gespeeld maar de echte kompetitie voelt toch nog anders aan. Met wedstrij den tegen Hellas Den Haag, Kortrijk, Unif Gent enz... werd de konditie niettemin op peil gehouden en ook maakte men van de gelegenheid gebruik om o.a. C. Agneessens zijn handkwetsuur te laten opkalfateren. Ook G. Van Malderen beëindigde zijn revalidatie en Van Nuffel werd in de ploeg geïntegreerd. Toch gebeurde er iets in de stilstandsperiode dat voor Eendracht opmerkelijke gevolgen heeft gehad. Kraainem werd betrapt op het opstellen van een buitenlandse teveel en meteen kreeg Aalst twee punten supplementair. Hier door komt Eendracht nu op een toch wel verrassende derde plaats in het klassement. Enkel Houthalen en Eupen staan nog voor hen gerangschikt en aangezien deze ploe gen zaterdag tegen elkaar spelen kan E.V. Aalst opklim men naar de tweede plaats! De spelers zijn dan ook enorm gemotiveerd om zaterdag Villers te bekampen. Trainer-coach M. Wellekens zegt dat de nederlaag tegen Villers in de heenronde een toeval was en de Waaltjes moeten in de Rozendreef kunnen verslagen worden. In elk geval, het spektakel is verzekerd en vergeet het niet, de Aalsterse sponsors bieden ook deze wedstrijd gratis aan. EVA Beker van België H.C. LOKEREN - H.S. HERSTAL: 17-22 Het werd zondag bepaald een hoogdag voor het Lokerse handbal. De bescheiden ploeg uit 4e afdeling was doorge drongen tot de l/8e finale in de Beker van België en geloof ons, zowel het bestuur als de spelers hebben er wat aan gedaan om deze stunt niet onopgemerkt te laten voorbij gaan. Handbal. Meer dan 250 toeschouwers woonden vorige zondag de wedstrijd tussen HBC Lokeren en Herstal bij. Nog nooit had er op de tribunes van de Stedelijke Sporthal zoveel volk gezeten Het werd een echte propagandamatch. (polo) hoewel de Waaslanders bij zonder zenuwachtig over haast tewerk gingen in aanval, werd het 4-0 na 10' met treffers van Rombout, De Brouwer en Lenaertz. Even later lukte Her stal wel zijn eerste doelpunt maar na een kwader leidde de thuisploeg zowaar met 7-1. Het werd 8-2 10' voor de rust maar kort daarna zag men de fysieke mogelijkheden van Lokeren duidelijk verzwakken. Het schitterend verdedigend werk begon af te brokkelen en in afwerking werd het minder nauwkeurig. L. Van Cauwen- berghe bewoog hemel en aarde om de verdediging te schragen maar toch naderde Herstal langs het Nederlandse duo Me- vis en Houwers tot 8-5 voor aleer A. De Brauwer de 9-5 ruststand vastlegde. In het be gin van de tweede helft gebeur de dan het onvermijdelijke, Lokeren had duidelijk moeite om opnieuw in de wedstrijd te komen, de fysieke paraatheid bleek sterk aangetast, de verde diging was nu steeds een stapje te laat en het ervaren Herstal maakte hier natuurlijk gebruik van om de fouten van de thuis ploeg af te straffen. Na 38' veroverde Herstal voor het eerst de leiding (10-11) maar Lokeren hervatte zich dan goed en via 10-12 slaagde het erin gelijk te stellen na 43' (12-12). Met nog 10' te spelen zorgde een hard werkende Verguit voor 14-15 en via 15-16 moest de duidelijk vermoeide thuis ploeg dan uiteindelijk de rol definitief lossen. Het werd 15- 18 en de pressing over het ganse terrein van een moedig Lokeren werd afgestraft door de balvaardige Nederlander Mevis. De 17-22 einduitslag mag gevleid genoemd worden voor Herstal want Lokeren lag echt niet zoveel onder. In elk geval, de ploeg van voorzitter D'Hanis had voor echte propa ganda gezorgd voor de hand balsport in het Waasland. H.C. Lokeren: G. Van Vae renbergh, Smet, Verzele, Le- naerts 1, A. D'Hanis, Verguit 2, Rombout 6, L. Van Cau- wenberghe 3, Van Hille 1, De Brouwer 4, Vermeiren, Boc- klandt. EVA Handbal. De ploeg van HBC Lokeren speelde in de achtste finale voor de Beker van België een uitstekende eerste helft tegen eersteklasser Herstal. De eindstand was echter 17-22 in het voordeel van de bezoekers (polo) Beker van België ANGLEUR - AVANTI LEBBEKE: 26-25 Avanti Lebbeke heeft wellicht een dieptepunt bereikt met de uitschakeling voor de Beker van België tegen het al b(j al toch maar middelmatige Angleur. Meteen zit Avanti duidelijk in de problemen. Nadat het in de kompetitie vrywel elke topper verloor en dus het moeilijk programma in acht genomen nog weinig kans maakt op een plaats die recht geeft op Europees handbal, is nu ook het liedje uit in de Belgische Beker. Voor de Belgische Bekerhou der uitgeschakeld worden in een «gemakkelijke» l/8e finale kan gerust rampzalig worden genoemd. Meteen stelt zich de vraag of met de sterk uitgedun de spelerskern Lebbeke nog echt tot de top van het Belgische handbal behoort. Op Angleur ontbrak F. Cornelis gekwetst en naar ons gevoel heeft L. De Nil, de Lebbeekse trainer- coach het enorm moeilijk om volwaardige wisselspelers in te schakelen. Dit kwam za terdag nog maar eens tot uiting en aangezien zowel K. Verhof- stadt en A. Maes pas hersteld van ziekte en J. Van Önsem na een wekenlange inaktiviteit zeker niet over al hun moge lijkheden beschikten had de Lebbeekse coach weinig nieuws om iets te proberen. «Er werd verschrikkelijk slecht verdedigd», zegde L. De Nil, «25 doelpunten scoren moet ruim volstaan om deze wed strijd te winnen, al werden er in aanval heel wat open doelkan sen verkwanseld. Enkel Dirk Verhofstadt, bijgestaan door L. Van Mol, zorgden voor enig gevaar en het was opvallend dat Angleur heel wat gemoti veerder speelde dan een pas sieve Lebbeekse ploeg». Reeds vanaf de eerste minuten zag men Angleur er fors tegen aan gaan langs Bruni, toch geen onbekende voor Avanti. Zo werd het 2-0 en het duurde tot het kwartier vooraleer Leb beke gelijk kwam (6-6). Avanti raakte dan opnieuw 8-6 achter maar via A. Maes kwamen de Lebbekenaars voor het eerst op voorsprong na 21' (8-9). Angleur bleef dan nog even aanklampen maar met een 10- 13 ruststand leek Lebbeke toch orde op zaken te hebben ge steld. Onmiddellijk na de rust maakte Van Mol er zelfs 10-14 van maar dan gebeurde het. De Avanti-defensie ging enorm onzeker akteren en na amper 7' stonden de ploegen opnieuw gelijk (16-16). Enkele minuten later stond Avanti zelfs achter (18-17) en nadat Van Ransbeeck in de 40' minuut voor 18-18 had gezorgd, kon alleen de oersterke Dirk Ver hofstadt nog scoren voor de Lebbekenaars. Via 20-20 werd het 22-20 na 45' en 10' voor het einde leidde Angleur zelfs met 24-21. Dirk Verhofstadt bracht Lebbeke nog een paar keren tot op één doelpunt maar uit eindelijk werd het toch een 26- 25 nederlaag voor de Lebbeke naars. Quo Vadis Avanti? Avanti Lebbeke: M. Mertens en W. Van Hove, K. Verhof stadt, D. Verhofstadt 16, El Hafi, A. Maes 1, H. Maes 1, Van Mol 5, J. De Pauw, J. Van Onsem, B. Van Ransbeeck 2. EVA Tennis. De Belgische meisjesploeg kwalificeerde zich in het Zeelse Topspin voor de Europese finale (bvw) DERDE TENNISTORNOOI VAN HET WAASLAND? Handbal. Av. Lebbeke-HC Lokeren. Dirk Verhofstadt scoorde de eerste treffer voor Avanti (vh) Handbal. Koen Verhofstadt kende geen sukses met deze sprongworp tijdens de wedstrijd A i Lebbeke-HC Lokeren (vh) Het derde tennistornooi van het Waasland zorgde op de terrei nen van TC Beckhand (Beve- ren) en TC De Jasmijn (Sint- Niklaas) voor enkele door de talrijke kenners, gesmaakte tennishoogstandjes. Met meer dan vijfhonderd in schrijvingen, gespreid over ze ventien reeksen, sprak wed strijdleider André Beek, hij had samen met Hans Vietti en Maurice Buyssens de leiding in handen, van onverzadiging. Goede wedstrijden trouwens met bievoorbeeld 36 inschrij vingen bij mannen I waar Van Poelgeest de finale won van Brauwerman, tennis van hoog niveau bij mannen 2 en maar liefst 16 reekshoofden bij he ren 3 waar Marc Claes van Forest Hills het haalde. De Antwerpse klubs waren trou wens sterk vertegenwoordigd. De Beckhand- en, in mindere mate, Jasmijnspelers toonden zich in eigen huis ook van hun goede zijde. Zo bij de Junior- Veteranen (open) waar Mid delkamp de finale won van zijn Beckhandvriend De Groote of bij dubbelveteranen waar de Beverse klub met Bulteel- Steenhuis de overwinning haal de. Voor Jasmijn haalden Smeekens-De Witte (dubbel mannen 2) de zege binnen. Biezonder spannend, en toch in twee sets, werd de finalepar tij bij vrouwen 3 waar Chris JEUGDHANDBAL Miniemen Waasmunster B 10 Don Bosco Zwijnaarde 13 De jongere en kleinere thuis ploeg vond geen tegenzet tegen de gesloten defensieve 6-0 ver dediging van Zwijnaarde. Rust 3-4. Waasmunster B: Baert-Des- seaux S., Maes 1, Taelman 2, Ternest 2, Loier 1, Vermeulen 1, De Meerschman, Desseaux C. 1De Grave 2. Hens van TC Temse het haalde van Ida Dirickx. Spannend ook, en erg stevig tennis, in de eindstrijd mannen superdubbel waar Van Bladel-Brauwerman wonnen van Demuynck-Cau- wenberghe. In het Waasland was men erg opgetogen met het derde Waaslands tornooi. Er wordt al een vierde editie op stapel gezet. Begrijpelijk na het sukses van nummer drie. AHD De finaleuitslagen: mannen 1: Van Poelgeest - Brauwerman, 2-6, 7-6, 6- 3,mannen 2: Aerts - De Bie 6- 2, 6-2,manenn 3: Claes - Egge- rickx 6-2, 6-2,mannen 4: Jans- sens - Vermoesen 6-1 - 6-3. Junior. Vet. (open): Middel kamp - De Groote 6-4, 6-4, Junior Vet. (C 30): Van Lierop - Cornelissen 5-7) 6-3, 6-4, Ve teranen: Callewaert - Cop 6-3, 6-1, Vrouwen 1: Claes - Velde- man 6-4, 6-1, Vrouwen 2: Loix - Cool 6-0, 6-1, Vrouwen 3: Hens - Dirickx 7-6, 7-5, Dub bel mannen super: Van Bladel - Brauwerman - Demuynck - Cauwenbergh 6-2, Dubbel mannen 1: Claes - Pote - De- meyer - Dewandel 6-2, 6-1, Dubbel mannen 2: Smeekens - De Witte - Van Puynbroeck - Rottiers 6-2, 6-3, Dubbel vrou wen: Courtein - Van Tichelen - Neels - Van Herentals 6-4, 6-4, Dubbel veteranen: Bulteels - Steenhuis - Verschraegen - Verbruggen 6-4, Dubbel ge mengd: Van Puynbroeck - Van Puynbroeck - Vanderelst - Cleerbout 4-6, 7-5, 6-4. In de eerste provinciale kom- peitiereeks is er niets veran derd. Behalve misschien dat Danlie-Hamme geweldig aan het klungelen moest zijn ge weest tegen voorlaatsten Vul- cain III. Het begon reeds bij de dames waar BI speelsters Kris tel en Inge Van Eetvelde de enkelpartijen verloren van res- pektievelijk de Cl's Mie Van Doorne en Lies Van Heesbe- ke. Beide wedstrijden verlie pen in drie sets. Ook in het gemengd speelde één van de zusjes Van Eetvelde niet ge- koncentreerd en verloor met A2 Jos Verbeke met 15-12 en 15-9 van weer Cl's Bart Wal- laeys en Mie Van Doorne. Achteraf zal er door Vulcain wel duchtig gevierd zijn ge weest! Danlie 1 staat in deze reeks aan de leiding met 16 punten, gevolgd door Gentse 1 met 13, Hying shuttles 1 met 10, Gentse II met 6, Vulcain III met 3 en Stekone met 0 punten. Scaldis 1 is de ongeslagen kam pioen in tweede afdeling Waas land, maar de strijd om de tweede plaats zal binnenkort worden beslecht. Winnen de Mintons 3 van Scaldis 2 dan komen zij voor Drive 1 op de tweede plaats terecht. Wint Scaldis 2 met 1-7 dan komt het voor de huidige nummer twee te staan, maar winnen de be zoekers met 2-6 dan komen ze op gelijke hoogte met Drive 1 en zal hoogstwaarschijnlijk een testwedstrijd heen en terug de beslissing brengen. Spanning tot de laatste match dus! Maar hoe ziet de rangschikking er nu uit? Scaldis 1 is dus kampioen met 16 punten, ge volgd door Drive 1 uit St.- Gillis-Dendermondc met 7, Mintons 3 met 6, Scaldis 2 met 5 en als definitieve rode lan taarn Danlie 2 met 4 punten. Wat het thuisvoordeel tot in vloed kan hebben bewees Gentse in tweede afdeling Gent door met 6-2 te winnen van De Lieve. Tenminste als je het 5-3 verlies van Gentse op verplaat sing in de heenronde daarmee vergelijkt. Daardoor komen al le ploegen achter leides Latem 1 gelijk te staan. Behalve Moerbeke natuurlijk. Voor de tweede plaats staan de Flying shuttles en De Lieve volkomen gelijk zodat het zal afhangen van hun prestatie tegen leider Latem. En dan moeten ze ze ker twee games winnen want anders wordt gentse de Num mer 2! Want dat Gentse heeft momenteel één gewonnen ga me meer dan de konkurrentie. Latem 1 is hier dus onvermij delijk kampioen met 12 punten en nog twee te spelen wedstrij den voor de boeg, gevolgd door Gentse, Flying shuttles en De Lieve met 8 punten. Moer beke gaf forfait voor aanvang van de kompetitie. In derde provinciale afdeling Waasland kijkt iedereen uit naar de ontmoeting tussen lei ders Scaldis III en Temse II. Voor Scaldis heeft deze match nog weinig belang maar voor de bezoekers wel. Wint Temse dan komt het op gelijke hoogte van Scaldis en maakt dan veel kans om met Scaldis over te gaan naar tweede provinciale. Maar om daarvan zeker te zijn moeten we dan weer wachten op de match van Temse II tegen Drive 22, want beiden staan momenteel met gelijke punten. Spanning dus. En een spanning die pas op 9 maart e.k. zal worden opgelost na de match tussen Temse II en drive II. Maar ondertussen staat Scaldis III aan de leiding met 20 pun ten, gevolgd door Drive II en Temse II met 18, Temse III met 9, Hamse met 8, Drive III met 3 en Scaldis IV zonder punten. Maar de grootste verrassing ge beurde in derde provinciale Gent waar leider Moerbeke II op verplaatsing verloor van Pluimplukkers. Door de afwe zigheid van Luc Cornelis bij Moerbeke slaagde Pluimpluk kers er in zowel het heren dub bel als de beide enkelspelen te winnen. Toen de thuisploeg dan nog het tweede dames en kel won stonden de zenuwen aan beide kanten strak gespan nen. Moerbeke bracht de stand op 4-3 door het eerste gemengd te winnen, maar Smissaert-Van Der Crone legden de winst voor Pluimplukkers vast door met 15-9 en 15-2 te winnen van Verhooye-Van De Voorde. Maar met nog één wedstrijd voor de boeg heeft Moerbeke voldoende voorsprong om ze ker tc zijn van de titel! Moebeke staat hier immers met 14 punten aan de leiding, ge volgd door Pluimplukkers met 11, Lovendegem met 10, De Lieve met 4, Wetteren met 3 en Aalst met 2 punten. Moet worden opgemerkt dat in derde provinciale de twee eer ste ploegen stijgen! Omdat de sportkommissie nog de uitslag van de twee laatste wedstrijden van Buggenhout niet ontving is de rangschikking in de eerste herenreeks dus niet korrekt. Maar verrassend in deze reeks is het verlies van Latem 1 van Deinze met 3-5. De bezoekers forceerden de overwinning door vooral drie van de vier enkels te winnen. In de tweede herenreeks speelde De Lieve gelijk tegen Vulcain en mist daardoor de aansluiting met leider Gentse politie Geen veranderingen in het klassement zodat de Gentse po litie, De Lieve en Moerbeke zich afscheiden van de andere ploegen. (L.C.) Zele, De Belgische meisjes- ploeg met een dominante Ann Devries heeft zich op een over tuigende manier geplaatst voor de eindronde van de European Wintercup ten nadele van Ne derland en West-Duitsland. In het Franse Chateauroux mogen Ann Devries, Sandra Wasser man, Annick Claes Caroli ne Neuprez het nu op 7, 8 en 9 maart opnemen tegen Tsje- choslovakije, Engeland en gastland Frankrijk. De natio nale meisjesselektie kon in het tenniscentrum Topspin haar fa voriete rol inlossen. De West- duitse meisjes daarentegen ble ven ondermaats en kregen zelfs een 5-0 nederlaag van de Bel gen aangesmeerd. Nederland met een goed spelende Van Dierendonk snoepte West- Duitsland zelfs de tweede plaats af via een 3-2 zege. Onze Noorderburen boden het langst weerstand aan het aanwezig Belgisch jeugdtalent. Oorzaak hiervan was de onverwachte nederlaag van Sandra Wasser man tegen Van Dierendonk. Zondagvoormiddag nam Ann Devries alle twijfels weg na een zege in de sleutelwedstrijd met Sonneveld. Meteen prijkte een 3-1 voordeelstand op het score bord zodat de reeks- en eind overwinning van de Belgische meisjes vaststond. Nationaal coach Jean Gilbert liet dan maar Caroline Neuprez als vervangster van Devries aan rukken om het laatste enkelspel vol te maken. Van Dierendonk scoorde prompt een tweede wedstrijdpunt tegen en beperk te de verliescijfers. Het drie daags kwalifikatietornooi ge noot heel wat belangstelling, haalde een hoog tennisniveau en kon daarbij op een feilloze organisatie en ontvangst reke nen van de als gastheer funge rende tennisklub Topspin ver tegenwoordigd door VTV-be- heerraadslid en voorzitter Jos Francotte en tornooileider Ka- rel Van Cauteren. Uitslagen: Duitsland-België 0-5. Frankl-Devries 5-7, 6-7, Le vers-Wasserman 1-6, 4-6, Krie bel-Wasserman 3-6, 5-7, I.e- vers-Devries 2-6, 0-6, Frankl- Levers-Devries-Claes 5-7, 6-7. België-Nederland 3-2. Wasserman-Van Dierendonk 6-3, 4-6, 5-7, Wasserman-Son- neveld 6-7, 6-2, 6-0, Devries- Sonneveld 6-4, 6-4, Neuprez- Van Dierendonk 3-6, 2-6, De- vries-Wasserman-Van Dieren- donk-Schults 6-3, 6-2. Duitsland-Nederland 2-3 Frankl-Van Dierendonk 4-6, 6-3, 4-6, Levers-Sonneveld 7- 5, 2-6, 6-3, Frankl-Sonneveld 6-3, 6-3, Levers-Van Dieren- donck 0-6, 0-6, (w.o.), Levers- Frankl-Sonneveld-Van Die- rendonck 6-2, 1-6, opgave. Eindstand: 1. België 2 p., 2. Nederland 1 p., 3. West-Duits land O p. Oyz)

De Voorpost | 1986 | | pagina 33