PETER DHANIS METEEN IN DE ROOS VAN HAUTTE DIRIGEERT KRIS DE PAUW NEEMT WEERWRAAK SPELMAKER LEIDERS KLASSE STERKER GOLFBILJARTEN IN AALST KOLLEKTIEF HOOGTEPUNT De Voorpost - 28.2.1986 - 35 j BASKETBAL GOLFBILJART De Scheldemotor Kris De Pauw, vorig jaar nog lid van Falco, heeft met een knalpre statie weerwraak genomen op een sportieve wijze. De start van Temse 16-2 zette Falco vol ledig knock-down. De Pauw- Verspecht waren de afwerkers en bij de Gentenaars kwam enkel Beirnaert de neus aan het venster steken. De 36-25 rust- cijfers waren dan ook dit ver diend, maar wat de thuisploeg de tweede helft voor het voet licht bracht was werkelijk out standing. Mertens-Van Oecke- len leidden Scheldejeugd naar 50-32 en een falende bezoe kende ploeg werd op bepaalde momenten van het kastje naar de muur gespeeld. Bij 62-38 (16e min) kon de thuisploeg dan nog eens al zijn uitblinkers vervangen zonder dat Falco een vuist kon maken. Aanval lend bleek Falco een dode mus te zijn, terwijl De Pauw-Mer- tens de organisatoren van een geheel schitterend geweest. Punten: Scheldejeugd: De Pauw 19-14, Van Lombergen 0-8, Gosselin 0-2, Verspecht 10-2, Van Wou- we 4-0, Van Oeckelen 4-8, Mertens 3-5. Falco: Vincent 2-3, Beirnaert 9-2, Deraedt 4-6, De Brucker 5-0, Colle 2-2, Grusenmeyer 0- 2, Dessomville 4-5. WEGA MOTORCROSS GEYWA MOERZEKE ZELZATE De thuisploeg blijft de derde plaats hardnekkig verdedigen en hoopt misschien via een eindronde toch nog te promo veren. Zelzate verdedigde bij zonder hardnekkig en de thuis- aanvallers werden vrij agres sief aangepakt. Dit resulteerde in veel fouten, maar Moerzeke kon niet zo gemakkelijk het gewone aanvalsspel ontwikke len. Het had wel doorlopend een kleine voorsprong, die via 20-10, 32-26 aan de rust was opgeklommen tot 42-32. Dit verschil bleef intakt tot de 12e minuut. Een plotse tempover- hoging en een produktief trio met Van Hautte, als spelmaker die knap dirigeerde en verder Van Loey en Simard liep de thuisploeg uit tot 84-67 aan de 18e minuut en daarmee was de laatste weerstand opgerold. Moerzeke speelde zonder de gekwetste Verstappen en de ontevredenen Persiau en Van Cleemput. Punten: Moerzeke: Van Loey 22, Van Hautte 24, Simard 23, Verbeke 9, Bruneel 2, Van Broeck 2, Van Riet 7. Zelzate: N. Janssens 3, De De cker 7, Sintobin 25, Fidesser 17, R. Janssens 9, Wauters 3, Meert 9. BENO Golfbiljart. De B-ploeg van Biljartklub Moderna uit Lebbeke (vh) Inmiddels zit de eerste BLB-wedstrijd van dit seizoen erop en mag men deze openingswedstrijd in Axel toch geslaagd noemen, rekening houdend met de weersomstandigheden. Het aantal deelnemers in de verschillende kategorieën is wel aan de lage kant, maar toch konden zeker onze Wase piloten de eer hooghouden. Peter Dhanis en Werner Lauwers mochten reeds een overwinning optekenen terwijl Leslie Van Puyvelde tweede werd en Patrick Van Vlier- berghe als derde eindigde. De nieuwelingen 125 cc moesten nog uitzonderlijk sa men rijden met de juniors 125 cc. Patrick Van Vlierberghe, met een nieuwe Kawasaki aan de start, zorgde wel voor de verrassing want hij kwam ook met een nieuwe aanpak in de wedstrijd. In beide reeksen was hij wel niet zo goed gestart, maar eindigde tweemaal op een twaalfde plaats als vierde en derde der nieuwelingen. In de eindstand had hij ook een derde plaats. Ook Ingmar Smet kwam hier niet zo sterk uit de start maar bij de debutanten werd het een onderlinge strijd waarin hij naar een zesde plaats reed in de eerste reeks en vierde werd in de herne ming of een vijfde plaats in de eindstand. Kenny Vertenten en Ronny Heyrman werden in de eerste reeks voor moeilijkheden uit geschakeld en kwamen in de herneming niet meer aan de start. Bij de juniors 125 cc, de nieuwe kategorie in de BLB, ging het er bijzonder hard aan toe. Leslie Van Puyvelde kwam in de eerste reeks on middellijk als eerste uit de start en gaf de rest het nakijken. De rood-witte kleuren van de Stae- lens-Vervaet-boy bleven de ganse tijdspanne aan de lei ding, hoe hard ook een Wal- hout, Smidt of Andy Wibo aan drongen. In de tweede reeks was Leslie iets minder goed weg en moest de strijd aanvan gen tegen het voornoemd trio. Leslie slaagde er uiteindelijk in om in de korte tijdspanne van slechts tien minuten en een ron de om nog tweede te worden en had ook een-tweede plaats in de eindstand. Luc Van Clapdorp had niet zoveel geluk, de eerste reeks kwam hij half-weg uit de start, klom naar een vijfde plaats maar door een val verloor hij een tiental plaatsen. In de ach tervolging deed hij misschien wat te zenuwachtig en ging nog enkele keren tegen de grond om nog als 21ste te finishen. In de tweede serie kwam hij terug maar rond een veertiende plaats uit de start en kon ook ondanks een hapering nog naar een vijfde plaats terugko men. In de eindstand der ju niors werd hij negende maar niettemin maakte hij een sterke indruk om het bij deze juniors tot de top te brengen. De podiumplaatsen bij deze juniors gingen naar Walhout voor Van Puyvelde en Wibo terwijl de overwinning bij de nieuwelingen ging naar De Letter voor Keyenberg en Van Vlierberghe. Bij de juniors 250/500 cc kwam van onze piloten enkel Geert Bruggeman aan de start die nu is overgestapt naar de 250cc'ers. Bij deze juniors kwamen reeds een 35-piloten aan de start maar Geert wist tiende te worden in de eerste reeks en behaalde een achtste plaats in de herneming. In de eindstand der 250cc'ers had hij een zesde plaats. De overwin ning ging hier naar Magnus voor Marcusse en Raes en bij de 500cc'ers won Haelterman voor Van de Voorde en De Vos. Bij de nationalen werd de wedstrijd zowat beheerst door streekpiloot Gino De Jonghe. In de eerste reeks was hij na de eerste ronde op een zesde plaats gekomen, maar wist nog door te komen als eerste 250cc'er op een tweede plaats. In de herneming liet hij ieder een achter zich en wist na deze opvallende wedstrijd ook de eindzege op zijn naam te schrijven. Ronny Volckerick komt dit jaar ook aan de start bij de 250cc'ers en in de eerste reeks was hij reeds tweede met een zesde plaats algemeen. In de tweede serie had hij ook een ereplaats in handen maar ver dween uit de wedstrijd en zag toch een ereplaats verloren gaan. Omer Coppieters eindigde in de reeksen op een zestiende en een vjftiende plaats en kwam in de eindstand der 250cc'ers op een zevende plaats. De ere plaatsen gingen naast Gino De Jonghe ook naar De Rijck en Dhaene. Bij de 500cc'ers ging de overwinning .naar Savat voor Warrens en Van den Eyn- de. Frank Deckers, nu ook opgenomen in het Staelens- Vervaet-team reed in de eerste reeks bij de voorste groep toen hij door een val werd terugge slagen, maar in de tweede serie kon hij zich hernemen. Na de start kwam Frank op een acht ste plaats maar bij de eindmeet kwam hij op een derde plaats als eerste 500cc'er en had een vijfde plaats in de eindstand. Werner Lauwers winnaar bij de zijspannen Werner Lauwers met Domi nique Maerten wisten in de eerste reeks zijspannen als zes de uit de start te komen om uiteindelijk naar een derde plaats op te komen. In de twee de serie namen ze onmiddellijk een betere start, namen een tweede plaats in en konden ook met deze tweede piaats bij de finish, de eindzege op hun naam schrijven. Omer Van Vlierberghe kwam in beide reeksen uit de tweede groep terug, maar zoals we dat van hen gewoon zijn, weten ze steeds sterk terug te komen en ook in Axel eindigden ze twee maal op een vijfde piaats en werden vierde in de eindstand. Petrus De Cock met Luc Landuyt namen in de eerste reeks deel aan de strijd om de ereplaatsen en haalden een vierde plaats. Ook in de herne ming namen ze geruime tijd een vijfde plaats in maar bij de eindmeet werden ze zesde of vijfde in de eindstand. Van Osselaer had in de eer ste reeks een goede start als zevende maar na de eerste ron de werd hij in een hapering betrokken maar kwam uitein delijk nog terug naar een tien de plaats. Ook in de tweede reeks werd hij tiende en had een elfde plaats in de eind stand. Bij de iners 500cc liet Ronny Vercauteren een opvallende wedstrijd optekenen en met wal meer geluk zat er misschien wel een ereplaats in. In de eerste reeks kon hij een achtste plaats behalen maar in de tweede serie had hij een betere start, nam een vijfde plaats in en kon deze ook sterk verdedigen maar uiteindelijk Dit weekend wordt de BLB- wedstrijd gereden in Beervelde en wel op een nieuwe omloop. Trainingen vanaf 8u45 en de eerste start om 10u45. De BMB-piloten hebben voor zon dag hun wedstrijd te Lustin, trainingen vanaf 8u30. (D.H.) Van 23 tot 26 april heeft in Van 1 tot 9 maart wordt in Gent Brussel een internationaal col- Voor de zestiende maal de Len- loquium plaats over de rol van tebeurs georganizeerd. Ruim de affiche bij het voorkomen 350 exposanten brengen er hun van arbeidsongevallen. Het diensten en produkten voor ge- colloquium is opgevat als een middeld 100.000 bezoekers, werkvergadering, waarbij op Naast heel wat toeristische aan een maksimale wijze een be- trekkelijkheden heeft deze roep wordt gedaan op de bij- beurs ook oog voor de bouw- drage van elke deelnemer. sektor, de sport, de tuin en natuurlijk de keurhandelsza- In het Japanse Amagasaki ker? uil de regio. De toegangs- heeft een industrieel een drup- Pnls bedraagt 100 fr. en men vrije sluiting voor flessen uitge- kan er terecht gedurende ge vonden. Het gaat hem om een noemde periode alle dagen van dop die niet alleen het lekken 14 19 uur> °P vrijdag van 14 voorkomt, maar tevens de lek- tot 21 uur en tijdens het week- Motosport: BMB-motocrosser Jan Van Hove hield vorige week zijn jmrfeesl in hel Maal Sjï JÏJÏ?' 0Pn'cuw de 10 ,0' 19 u~Golfbiljart in Aalst. Palace moest het opnemen tegen Hand in Hand (da) Kerksken in de wijk Overheet in Berlare. Er was ook een vertegenwoordiging van het bondsbestuur (jj) ERPE MERE - SPORTIEF TEMSE: 108-70 Na een gelijkopgaand begin (6-4) probeerde Van Damme de greep op de match te krij gen. Hij slaagde daar in tot 20- 16 (10° min.) maar dan leidde Schorreel de leidersploeg in goede banen. Lievens-Lanck- raan vanop afstand zorgden voor 35-22 (15° min.) en enkel De Caluwé kon van Sportief zijde nog reageren. Bij 53-35 rustcijfers wist Temse al dat Mere geen toevallig leider is. De tweede helft bleef het over wicht langs het thuisfront en bij 81-50 (10° min.) was de match gespeeld. Van der Eecken toonde nog zijn kapaciteiten terwijl Sportief enkel De Block als tegengewicht voor punten zorgde. Sportief berustte uitein delijk in het meesterschap van de leiders die nu rustig afwach ten wat The Tower hen nog in de weg kan leggen. Punten: Erpe Mere: Lievens M. 14-8, Callebaut J. 6-7, Schorreel 13-5, Meuleman 8-8, Lanckman 9-10, Van der Eec ken 3-16. Sportief: Muylaert 4-4, De Ca luwé 10-8, De Maeyer 3-0, De Block 6-17, Vael 0-4, Van Damme 12-2. WEGA PANTERS BAASRODE 90 VOSO OOSTENDE 57 Een overwinning kon de thuis ploeg nog best gebruiken om zich definitief uit de onveilige zone te spelen en de tegenstre ver was ook al een degradatie kandidaat zodat een Baasrood- se zege met vreugde werd be groet door de andere Oost- vlaamse bedreigden in die reeks. De thuisploeg werd in een goe de positie gebracht door de afwerking van het duo Verstap- pen-Vermeersch, de vertrouw- i, die de centrale as van de ploeg vormden en dit nog maar eens deden. Ze kregen zeer goede steun in de eerste helft van Mark Ver stappen en Stevens, zodat de ideale eerste helft met 46-25 voorsprong eindigde, het resul taat van de kollektieve inzet. Voor de kustploeg was er de tweede helft geen sprake meer van terugkomen. Na 10 minu ten bleef het twintig punten ver schil intakt en de thuisaanhang kon zich verder opwarmen op de bevestiging van Goossens, die nu Matthijnsen nog altijd afwezig is wegens ziekte, meer speelkans krijgt en die gretig waarnam om zijn mogelijkhe den te bevestigen. Punten: Panters: Guido Verstappen 9- 8, Mark Verstappen 8-2, Ste vens 0-3, Moens 13-6, Ver- meersch 11-8, Esseldeurs 0-4, Goossens 3-12. Oostende: Rijschaert 0-4, Haeck 2-14, Buysse 4-2, Brem- donck 9-4, De Bruyne 0-2, Sampson 10-0, Brouns 0-9. BENO Zaterdagreeks A Cosmos A Hand in Hand A Leeuwkens A Palace A Schoonaarde A Buxy A Telstar A Scotsing A Moorsel A Kloksken A Retro A Cosmos B Hoppe A Krijt op Tijd A Hand in Hand B Moorsel B Zaterdagreeks B Duifken A Telstar B Prima A Schoonaarde B Scotsing B Leeuwkens B Johny Boys Central A 40 Palace B 35 Trapken Op A 33 Posthoorn 29 Prima B 29 Telstar C 28 Retro B 28 Hoppe B 28 Kloksken B 27 25 Vrijdagreeks 19 Telstar I 16 Moorsel 12 Schoonaarde Scotsing 5 Retro 4 Hand in Hand I Telstar II Buxy I 36 Prima 36 Palace 34 Hand in Hand II 32 Kloksken 31 Buxy II 31 Cosmos I 28 Cosmos II SCHELDEJEUGD TEMSE - FALCO 79-45 Basketbal. De damesploeg van BBC Lokeren doet het de laatste tijd verre van slecht. Vorige week werd de beslissende wedstrijd tegen Ronse met ruime cijfers gewonnen. Deze week moest De Pinte, zij het dan krap, eraan geloven. Einduitslag 62-61 (polo) 36 Uitslagen 26 Zaterdagreeks A 22 Moorsel A-Hand in Hand A 2-4 14 Schoonaarde A-Telstar A 1-5 lg Scotsing A-Cosmos B 4-2 jj Kloksken A-Palace A 5-1 Buxy A-Leeuwekens A 3-3 1" Cosmos A-Hoppe A 5-1 Retro A-Moorsel B 3-3 Hand in Hand B-Krijt op Tijd A 4-2 moest hij door een val naar een veertiende plaats en was in de eindstand der 500cc'ers nog zesde. Peter Dhanis zorgde in deze eerste reeks wel voor een uit zonderlijke remonte want in deze ingekorte reeks wist Peter van ruim een vijftiende plaats terug te komen en finishte nog op een tweede plaats als eerste 500cc'er. In de herneming kwam het tot een strijd met Hugo Dhaemers maar toch was zjin eindzege veilig, in de eind stand werd Dhaemers nog tweede voor Lensen. Golfbiljart. De A-ploeg van de Lebbeekse Biljartklub Moderna (vh) Lieven De Vylder met tegenslagen gestart Bij de inters 250cc ging de eindzege naar Van Poelvoorde voor Claus en Scheele. Lieven De Vylder was in de eerste reeks de ganse tijd in strijd om de eerste plaatsen en wist als derde te finishen maar in de start der tweede reeks werd hij in een val betrokken waarbij het zelfs van dien aard was dat hij het verdere verloop niet kon meemaken, hopelijk zonder erg want als kampioen 1985 blijft hij toch de te kloppen man in deze kategorie. Franky Van Clapdorp was bij de inters rond een achtste plaats gestart maar een val na de eerste ronden verwees hem terug naar een twintigste plaats. Ondanks deze ingekorte reeks kwam hij nog terug naar een elfde plaats als vierde 250cc'er. Opk in de herneming werd hij door een hapering geremd, maar kwam hier bij de finish op een negende plaats, ook als vierde 250cc'er, eindstand^11 plaats was 'n de Golfbiljart. Thuisploeg Retro won tegen Telstar II (da) Zaterdagreeks B 3g Prima A-Central A 5-1 35 Hoppe B-Retro B 3-3 Leeuwkens B-Johny Boys 6-0 Telstar C-Posthoorn 3-3 28 Palace B-Scotsing B 3-3 27 Trapken Op A-Schoonaarde B 2-4 23 Telstar B-Prima B 4-2 22 Duifken A-Kloksken B 6-0 20 17 Vrijdagreeks r Telstar I-Buxy I 4-2 Hand in Hand I-KLoksken 4-2 Cosmos I-Schoonaarde 2-4 12 Scotsing-Prima 1-5 11 Moorsel-Cosmos II 6-0 5 Palace-Hand in Hand II 2-4 4 Retro-Telstar II 3-3

De Voorpost | 1986 | | pagina 35