t SAVANTI ST. AMANDS BOUWT CHALET KATHLEEN SCHUURMANS NR. 1 OP NIEUWE LIJST TENNISKLASSEMENTEN 1986!!!! Kli Albert De Keyser baas in Kaartkriterium Whist te Blaasveld 40 - 28.2.1986 - De Voorpost Wie zoekt naam voor nieuw komplex? Blaasveldse topspeelster krijgt jonge konkurrentie... De nationale lijst van A- en B-spelers en speelsters tot en met B-15.2 blijft voor de grote hoop der tennisliefhebbers een utopie. De kring der eksklusieven zouden we bijna dit elitair korps kunnen noemen die het zo ver sohoppen dat ze op nationaal vlak een hele bekendheid vormen. Internatio naal staan we in het tennis nog nergens. Uitschieters als een uitzonderlijke deelname aan het best betaalde tenniscir- cruit, dat de European Championsship heet (ECC) en in eigen land plaatsgrijpt kan de massa tennisfanaten nog meer opjutten en bovendien de tennissport- en bedrijvig heid ten lande alleen Ttumr opvoeren en dus ten goede komen. Regionaal heeft onze streek de bijzondere eer één grote dame te hebben. Kathleen Schuurmans uit Blaasveld. Zelfs het verliezen van de nationale titel aan de Dender- mondse Ilse De Ruysscher heeft haar statuut niet gewij zigd. Aan de hand van -interklub en tornooien staat onze Blaasveldse tenniskampioene nog steeds helemaal boven aan de ranglijst van het nationaal damestennis. in het internationaal damesten nis (seniors) zal brengen dit komend zomerseizoen. De voorsprong die ze heeft op haar jeugdige rivalen die wel dra aan de slag gaan in de meest bekende jongcrencir- cuits in de States, zal moeten blijken in volle seizoen. (Pirre) Het eresaluut aan het adres van Kathleen is misschien wel het duizend-en één-ste dat men haar brengt. Hoelang dit mooi liedje zal duren dient nog afge wacht. Er rijzen immers jonge rivalen die Ann Devries en Sandra Wasserman heten en ook Ilse De Ruysscher is opge klommen naar de 4' plaats. Bovendien is er als 4C bis: de talentvolle Marleen De Wou ters. Meteen zijn alle A-dames vermeld die we rijk zijn. Nadat Kathleen Schuurmans als eer ste het internationale circuit der 10.000 dollartornooien kon proeven, soms met schade en schande, zijn nu ook haar naa ste konkurrenten richting bui tenland vertrokken. Met Ann Devries en Sandra Wasserman komen er twee 15-jarigen aan dringen om de hoogste eer op te eisen. Toch zal het hard knokken worden om de eerste plaats. Achter de schermen fluistert men dat Ann Devries I betere resultaten haalde in het buitenland terwijl er op eigen bodem verlies geleden werd vanwege Devries tegen Was serman en ook Ilse De Ruys- I scher werd 'maar' als vierde geklasseerd. Een hele tramme- lant dus rond de drie die in de hals ademenen van de laeding lady Kathleen Schuurmans. En I dit viertal zitten de Vlaamse provincies recht aan de top. In ieder geval kijken we met be langstelling uit wat Schuurmans Kathleen Schuurmans (Pirre) Luc Meys 'info jeugd' aan het werk in de inforuimte (Pirre) Penningmeester Miel Verhulst als 'plakker' (Pirre) De ploeg-ieden-arbeiders (vrijwilligers) die zich elke zaterdag belangloos aanbieden. Op de foto P. Hiemstra... de Nederlander was net om een 'witteke' tegen de koude! (Pirre) H ontbreekt Bornemse tennisfamilie uitgebreid!!! Zeer goed nieuws uib de Bornemse tennisfamilie. De kersverse voorzitter Marc Van den Bossche en zijn echtge note, de klubsekretaresse Carine De Smet (dochter van stichter en uittredend voorzitter Flor De Smet) meldden ons de geboorte van hun eerste kindje Stephanie. De blijde gebeurtenis had op donderdag 6 februari jl. plaats in de St.- Jozefkliniek te Bornem. Meteen ook de verontschuldiging voor het afwezig zijn van de voorzitter die er van meetaf voor gezorgd heeft dat het aantal leden van Bornem TC. groeit onder zijn bewind... want zo wist Mare ons in een vorig interview te zeggen: «Ik zal het huidige beleid verder zetten en de klub verder uitbouwen.» Hij voegde de daad meteen bij het woord. Met een voorzitter die van zijn woord is zal Bornem TC. inderdaad nog wel ver komen. In ieder geval wenst onze sportredaktie het sportieve gezin het allerbeste toe en we willen bij deze onze welgemeende felicitaties overmaken aan Mare en Carine. (Pirre) nooduitgang dienst doet be vindt zich aan de zijkant in de richting van de binnenkoer aan de sporthal. Via de dienstin gang komt men in de bergruim ten voor dranken en centrale verwarming, uiteraard via een sas. Dat sas heeft een opper vlakte van 20 vierkante meter '5 bij 4'; Vanuit dit sas geraakt men ook bij de sanitaire instal laties zoals dames- en herentoi letten, dames- en herenkleed kamers repskeitevelijk 4x4 meter en 5x4 meter met ge meenschappelijke douchecel in elke kleedkamer. Verder is er ook een vergaderlokaaltje van 3 op 4 meter en een keuken van dezelfde grootte. Al deze ruim ten bevinden zich links van de dienstingang, de andere helft is rechts gelegen en omvat het ca- fétaria. Daar komt men recht streeks in vanaf de hoofdin- Materialen Het gebouw werd opgetrokken in gyproc-steen en heeft een houten dakbedekking 'zie bin nenzijde'. Gebinten en dak blijven in het interieur zicht baar. Alles is een kombinatie van steen en hout, met over wegend gebruik van hout, ook de binneninrichting. Ramen en deuren zijn in hout. Het is in derdaad een initiatief dat veel moed en durf gevergd heeft van het zeskoppig Savanti-bestuur om met de bouw van zo'n indrukwekkend gebouw te be ginnen. De noden waren er echter en men besefte waar men voor stond. Bovendien zitten deze mensen opgescheept met de voorbereiding van het nieuwe, nakende seizoen. Een applaus dus voor voorzitter Luc Quisquater, sekretaris Luk Onderhoudsman-technicus vloerder in aktie (Pirre) gang weliswaar gescheiden met een ingebouwd sas voor de tocht. Rechts van de ingang zal men boxen vinden, evenals recht voor de bar die een zeer breed buffet zal hebben. Links vooraan is een eethoek voor zien en links achteraan ziet men ook nog boxen net voor de in foruimte die uitmondt achter aan de kantien en uitgeeft op het sas van de dienstingang. Rechts achteraan komt men dan weer in de vergaderruimte en keuken uit. Jean-Pierre De Saert als Ceurvelt, onderhoudsman- technicus Jean-Pierre De Saert, verantwoordelijke jeugd in formatie Luc Meys, feestleider René Janssens en penning meester Miel Verhulst die in het bestuur ook een nieuwkomer verwelkomen: Piet Lejon die zich vooral bezig zal houden met jeugdopleiding 'beginners' en vriendschappelijke ontmoe tingen. Ontwerper en werfleider René Janssens... de feestlei der die de kookpan ruilt voor de plans (Pirre) Wie zoekt naam voor cafétaria? Zoals menig schrijver op zoek is naar de titel van een boek en ook wij eens kopzorgen heb ben om onze reportages van een gepaste titel te voorzien zit ook Savanti met een klein pro bleem: de naam voor het café taria. Wie echt een goed idee meent te hebben kan dat kwijt bij Sazvanti TC. St. Amands of zelfs op onze re- daktie. Wie weet mag je als laureaat - uitvinder niet naar de openingsreceptie Werkingskosten Het feit dat men met een eigen infrastruktuur te maken heeft houdt ook in dat er voor Sa vanti hogere werkingskosten zullen komen. Onderhoud van gebouwen vergt niet alleen een daadwerkelijke inzet van de le den, er zullen ook rekeningen aan elektriciteit, water en brandstof aan te pas komen. En tenslotte is alles gloednieuw maar kunnen zich ook onvoor ziene obstakels voordoen die een investering vragen inzake herstellingen. Wij van onze kanf duimen nu al voor een spoe dige afwerking en opening van Savanti's nieuwe gebouwen Te vermelden valt ook dat het hele tenniskomplex een aparte in gang zal krijgen. De gemeen tediensten zullen de afsluiting voor toegang tot het komplex aanpassen en scheiden van die van het komplex dat voor SK St. Amands voorzien is. 'Pirre' Mede-organisator Jean Van Dooren tijdens de inschrijving (emgee) binnen afzienbare tijd Savanti St. Amands met de nodige fierheidhaar nieuwe akkomodaties plechtig zal openstellen dan zal men echt kunnen zeggen dat die nieuwe parel in het St. Amandse sportkompleks eigenhandig gebouwd werd. Typerend voor Savanti is dat trouwens wel. In tegenstelling met gelijkaardige klubs die over de nodige financiële middelen beschikken, al dan niet via sponso ring of enig andere bron van inkomsten van fondsen, mag Savanti zeggen dat het met eigen handen van onderaan begonnen is en mede ook in samenwerking met het gemeentebestuur die haar technisch personeel in ruime mate heeft ingeschakeld en Savanti bijstand heeft verleend. Ook op financieel vlak is er iets als een fifty- fifty overeenkomst. Als morgen de laatste hand gelegd zal zijn en de schuimwijn zal vloeien zullen er alleszins vele hartjes gaan tril len: met vereende krachten werd wekenlang in alle weer en wind geknokt om de chalet, kleedkamers, bergruimten enz. gebruiks klaar te krijgen tegen de opening van het nieuwe seizoen. Dat is niet zover meer af en er is nog enorm veel werk te verrichten. Vooral het interieur dient nog aangepakt. OKaBee ging even een kijkje nemen en maakt een schets van de stand van zaken... 1 hebben zich op alle mogelijke manier nuttig gemaakt. De ene j misschien al wat meer dan de andere en dat volgens hun kun- j nen, mogelijkheden, vrije tijd enz. Eén man willen we toch even apart citeren: René Jans- sens, de ontwerper van het nieuwe gebouw die ook de al gemene cooïrdinatie verricht, I dagelijks begaan is met de wer ken en sedert februari 1985 met veel ijver en inzet bezig om al les wat er bij komt kijken te re gelen zoals prijsoffertes ma ken, bestellingen uitvoeren en niet te vergeten de daadwer kelijke opbouw van het in terieur. Hij us dus ook de wer fleider met respekt voor alle helpers, in welke vorm die ook aktief zijn. René dankt hen en niet in het minst de mensen van de gemeente die bvb. ook de schrijnwerkerij deden, het ter ras aanbouwden, enz. Zware in- Maea 161 p., 3. Louis Mees 155 p., 4. Louis Van den Brande 154 p., 5. Leo Men- heere 152 p.6, Luc De Cos- ter 151 p., 7. Jan Verhaart 151 p., 8. Frans Callewaert 150 p., 9. Maria Huysmans 145 p., 10. 4 deelnemers gelijk met 147 p. Vrijdag 28 februari om 20 uur wordt verder gespeeld, dit alles ten nadele van de 2 kiekens per tafel en ten voordele van de verbouwin gswerken aan het Blaas veldse Volkshuis. Inschrij vingen aan 70 fr. per per soon vanaf 19.30 uur. K.D.D. Zo ziet het gebouw er momenteel uit (Pirre) Er was echt nood aan een be- bailers. Na pakweg 5 jaar Knap Werk tere inlrastntktuur dan die bestaan is Savanti ertoe geko- n welke tot op heden gebnrdtt. men om zelf iets op te bouwen NSluweUjks was Een zeer enge chalet die door en daardoor de klub een flinke steenleeeine een feit de voetbalklub gebruikt wordt sprong omhoog te tUlen. Men reeds 0^er8dak. Met als ontvangstlokaal voor offi- mag niet vergeten dat men tds medewerki van het cielen en klubafgevaardigden is interklubploeg kollega s uit de eemeente St echt ontoereikend voor een provincie moet kunnen ontvan- werd efrst de dakbe; ldub die 25° tot 280 leden tek. gen en afgezien van de dne dekkl an het bestaande ge. Als die dan nog aktlvileiten aan mooie courts naast de sporthal .Jnderbouw- weggehaald de dag leggen, zoals in dit ge- was de opvang niet altijd ge- werden de funderinien ge val het tennis, dan heeft men makkelijk. Daar komt dit jaar h„. njeuwe |e- ook kleedkamers en douche- veel verandering in met het cellen nodjg. Alles van de voet- nieuw opgetrokken gebouw van P^ bal gebruiken was geen ramp 216 vierkante meter of dus 9 en als er op dezelfde ogenblikken meter bi, 24 meter. denbestand van Savanti zelf in geen gebrutk gemaakt werd van akde. Zo'n 25-tal vrijwilligers de akkomodatie door de voet- vestering Gelukkig bezitten de tennissers enige valbekwaamheid in de bouwsektor. Anders was dit hele projekt niet te onderne men geweest. Voor de aan koop van de materialen komt men aan de ronde som van ruim 2,5 miljoen. Daarbij komen nog de kosten voor de inrichting van het interieur. Het wordt in ie der geval iets knaps. Het is de bedoeling een rustiek kader aan te brengen en zo zien we op het plan een eethoek, boxen om luilekker gezellig zitten te niksen, een ruime bar en een info-hoekje met vestiaire. Tot hiertoe zit men goed met de budgetaire planning. Beter zelfs: men heeft zich isolerende beglazing kunnen veroorloven wat aanvankelijk niet in de kostendekkingssom was voor zien. Toch loopt men een klein beetje achter op het voorziene tijdsschema zodat er koortsach tig gewerkt wordt om alles te gen de opening van het nieuwe seizoen klaar te krijgen. Voorzieningen •Er zijn twee ingangen 'een dienstingang en een hoofdin gang' voorzien. De hoofdin gang komt rechtstreeks aan de voorzijde aan het terras dat uit geeft op de drie courts. De dienstingang die tevens ook als De eerste wedstrijd van het door SP en SW Blaasveld georganiseerde Kaartkrite rium Whist is achter de rug. Er werden 124 kaarters in geschreven. Albert De Keyser won met 164 slagen de eerste veld slag. Hij klopte 2. Jules

De Voorpost | 1986 | | pagina 40