Lebbeke Lokeren Stekene T emse Kon. Harmonie St.-Cecilia Lebbeke presenteert tweede lustrumkoncert De Voorpost - 28.2.1986 - 47 optreden van de formatie «The Feetwarmers, vanaf 21 u. Elders in dit blad meer gegevens. Toon Van Overstraeten Zaterdag 1 maart om 20 u. komt VU-senator Toon Van Overstraeten op uitnodiging van de Wase Jonge Leeuwen spreken in de stadsbibliotheek. Toneel In Nleuwkerken De Vlasbloem uit Nieuwkerken vertolkt op 7, 9, 14 en 15 maart telkens om 20 u. in de Katholieke Kring aan het dorpsplein het stuk «Onder één dak» van Jan Fabricius, bewerkt door Marcel Smet en in regie van Jaak Verhelst. Kaarten via tel. 776.02.91 of 776.48.49. Dulvenzegening De veertiende duivenzegening van het Waasland vindt op zondag 9 maart in Puivelde plaats. Om 9u30 mis in de Sint- Jobkerk en zegening van duiven en duivenliefhebbers. Na de mis om 10u30 verkoop van jonge duiven en van bons voor jonge duiven in lokaal De Lustige Melkers bij Marcel De Maere. Dendermonde. Veel belangstelling voor de Davidsfonds vergadering over poezie (foto fjamme CMBV Hamme bestaat vijftien jaar. Het bestuur nam even tijd voor de fotograaf Museumzoektocht Piet Hermans(vh) Van 1 maart tot 31 augustus vindt een zoektocht plaats onder het motto «Ontdek het museum». U kunt informatie inwinnen bij het stedelijk museum, Zamanstraat 49. KSA inviteert De KSA-Lebbeke nodigt iedereen uit op een gezellig etentje, dat zij aanricht op zondag 9 maart, vanaf 11.30 u., in het Heidehof, Heizijdestraat te Lebbeke. Voor amper 220 F staat o.a. kip met sla enz. op het menu. Breughelavond Chiro H. Kruis organiseert op zaterdag 8 maart te 19 u. in de parochiale feestzaal, Lange Minnestraat een Breughelavond. ledereen is welkom. Karnavalviering Op zaterdag 1 maart viert BVV-Lebbeke karnaval. Dit gebeurt in zaal Hof ter Burst met o.a. een ontspanningsprogramma, een vieruurtje en een tombola. ACW onderonsje Zaterdag 8 maart om 18.30 uur begint in Ons Huis in de Leo Duboisstraat het ACW Onderonsje voor de leden van het hoofdbestuur. Noordelijk fietspad Gentse steenweg Vanwege Bruggen en Wegen (Ministerie Openbare Werken) vernamen we dat de aanpassingswerken aan het noordelijk fietspad langs de Gentse Steenweg op 13 maart 1986 worden aanbesteed. Door die werken zullen de afwateringsproblemen, die zich langs dit fietspad herhaaldelijk stellen, opgelost worden. Kruispunt K. Boudewijnlaan - Molenstraat - Loker houtstraat De aanpassing van het kwestieus kruispunt is meer bepaald voor wat de uitwijkstrook betreft, voorzien op het voorstel van het programma «veiligheidsmaatregelen» 1986. Jeugd en Muziek Op zondag 2 maart 1986 om 11 uur in het salon van de Stedelijke Academie voor Muziek en Woord, Groendreef 8 te Lokeren, brengt het Stadler-trio, bestaande uit: Ivo Lybeert, klarinet: Kris Matthyssens, altviool; Johan Lybeert, piano, een koncert voor «Jeugd en Muziek». Toegangsprijs: 150 fr. en 75 fr. voor leden van Jeugd en Muziek. Siiit-Oillis-Waas Lede Tentoonstelling Vandaag vrijdag 28 februari gaat te 20 uur in Kunstgalerij «'t Hof te Puttens», Wichelsestraat 20-22 te 9310 Lede de vooropening door van de tentoonstelling van M. Werners schilderijen. Inleider is Joris De Smet. De tentoonstelling is gratis toegankelijk op vrijdagen van 19 tot 21 uur, en op zater-, zon-, maan- en feestdagen van 1 tot 21 uur tot en met 31 maart. Exposant werd in 1981 laureaat met gouden medaille in het «Grand Palais de Paris» en verleden jaar in de tentoonstelling Latemse Galerij. Vormlngskursus Op vrijdag 14 maart, eveneens in «'t Hof te Puttens», vormings cursus «Moderne Kunst vanaf 1945» met Voorwoord door Karei De Meulemeester, nationaal sekretaris VTB-VAB. De diverse str-mingen na 1945 worden er belicht en van wat in Vlaanderen gebeurde wordt een overzicht gegeven. Dit via dia's, prenten, muziekfragmenten, literatuur. Aanwezigen ont vangen gratis een syllabus. Niet-leden betalen 50 fr. inkom. Karnaval In Sint-Pauwels De Orde van het Prinsenhof organiseert dit weekend een aantal kamavalaktiviteiten in Sint-Pauwels. Op 1 maart om 14 u. limonadebal en om 20 u. verkleed bal. Op zondag 2 maart tweede kamavaloptocht. Hart- en vaatziekten Nog op maandagen 3 en 17 maart kunt u in het parochiehuis van De Klinge aan de Sint-Gillisstraat 14, terecht voor informatie over het voorkomen vah hart- en vaatziekten. De bijeenkomst wordt om 19u30 georganiseerd door het kristelijke ziekenfonds. Toneel bij Oud-KLJ Op 1 en 2 maart voert de toneelgroep van de Oud-KLJ het stuk «Wegpiraten» op. Zaterdag 's avonds en 's zondags in de namiddag, in de Katholieke Kring. Sint'Niklaas Expo Gust Smet Van 1 tot en met 12 maart kunt u in het kultureel centrum van Lokeren aan de Torenstraat 1 gaan kijken naar een tentoonstel ling van de Lokerense kunstschilder Gust Smet, die op 22 februari 75 jaar werd. Het Molsbroek Zondag 2 maart organiseert CVN en WM een wandeling door het Molsbroek. Men verzamelt om 14u30 aan het bezoekerscen trum in de Molsbergenstraat. Toon Van Overstraeten Dinsdag 4 maart is VU-senator Toon Van Overstraeten te gast in het kultureel centrum van Lokeren, vanaf 20 u. Ook senator Hugo Weckx van de CVP is te gast. De organisatie is in handen van de Vlaamse Volksbeweging. VTB-VAB, A. Verbruggen- kring, Coppekring en Wase Jonge Leeuwen. Moderator is Wilfried Maes. Kreativitelt bij BGJG De Bond van Grote en Jonge Gezinnen organiseert lessen kreativiteit. Op 1 en 8 maart wordt vanaf 9 u. aan «zijdeverven» gedaan. Op 5, 12 en 19 maart om 19 u. is het «makramé voor beginners». Inschrijven kan via tel. 48.33.09. U kunt deelnemen In lokaal Gepetto, Torenstraat 8. Bericht Inzake de Ijkverrichtingen 1986 Van 24 maart 1986 tot en met 3 april 1986 worden in Lokeren de vierjaarlijkse ijkverrichtingen voor meetwerktuigen georgani seerd door de Metrologische Dienst van het Ministerie van Ekonomische Zaken. Diegenen die gebruik maken van meet werktuigen hebben in principe een aangifteformulier ontvangen via de wijkagent. Wie van oordeel is dat hij meetwerktuigen gebruikt die onderworpen zijn aan de ijkverrichtingen en geen aangifteformulier heeft ontvangen, kan voor de aangifteformulie ren hetzij persoonlijk, hetzij telefonisch terecht op bureau 5 op het stadhuis (48.28.01, binnenpost 10). Jong Lokers talent stelt tentoon Tot 10 april stellen Celeste en Hilde Van Branden hun kunstvolle kreaties, gedurende de kantooruren, tentoon in het BAC agent schap, Poststraat 2 te Lokeren. Deze Lokerse gezusters volgen de kunstleergangen aan de Stedelijke Kunstakademie te Sint- Niklaas. Daarenboven krijgen ze ook nuttige tips van de Lokerse schilder Robert Baetens. De schilderijen van Celesta weerspiegelen haar passie voor het Oostenrijks berglandschap, bekeken door een modern getinte bril. Hilde Van Branden daarentegen houdt zich vooral bezig met het klassieke tekenen. Stillevens, portretten of levensfiguren worden met een kunstgevoelige hand tot in de fijnste details met potlood op papier tot leven gebracht en brengen de toeschouwer in een droomtoestand. Jeugd en Muziek Donderdag 6 maart om 19u30 in de schouwburg, koncert van Jeugd en Muziek m.m.v. de Mariakantorij o.l.v. Kris Soetens. Elisabeth Maraln Vrijdag 7 maart om 20 u. is er een literaire avond in de stadsbibliotheek. Auteur Elisabeth Marain spreekt dan over «de invloed van het reizen op het schrijven». Kaas eten met Schlltz De A. Verbruggenkring richt vrijdag 14 maart om 20 u. een kaas- en wijnavond in met als gastspreker Hugo Schiltz. In zaal Nectar, Driekoningenstraat 156 te Sint-Niklaas. Men betaalt 250 frank als deelname in de onkosten. Verloofdendag Zondag 16 maart vindt in de O.L.Vrouw-Presentatie, Plezant- straat 135, van 9 tot 18 u. een «verloofdendag» plaats. Wie wil deelnemen aan deze bijeenkomst ter voorbereiding op het huwelijk neme kontakt op met Peter en Nadine Hilgert-Janssens, Pottenbakkerstraat 10 in Sint-Niklaas, tel. 777.10.76. De Dijlereservaten Wielewaal gaat zondag 2 maart op uitstap naar de Dijlereserva ten. Men komt dan om 13u30 samen aan het stadhuis van Sint- Niklaas, of om 14u30 in Muizen bij Mechelen aan café Het Brugsken bij de Muizenbrug. Gemeenteraad Vrijdagavond 28 februari om 19 u. vergadert de gemeenteraad in Sint-Niklaas. Men heeft het over o.m. de uitbreiding van de kunstakademie langs de Boonhemstraat, het sportbeleid, een uitbreiding van het kunstpatrimonium van de stad. Klnderkarnaval Zaterdag 1 maart organizeert de KWB van Duizend Appels in de grote zaal een kinderkamavalfeest, met een goochelaar als i. Vanaf 13 u. Nieuwstraat «Speelmans treffen». Erik Wille zingt liedjes uit Eeklo. Hij wordt begeleid door Hans Quagebuur, akkordeon, Peter Liebrecht, viool, en Jo Van Haute, bas. De toegang is gratis. Kursus zlekenhelper Woendag 26 februari om 19u30 startte een kursus ziekenhelper in de leslokalen van het Rode Kruis, Antwerpsesteenweg 114. U kunt nog bijna twintig lessen meemaken als u houder bent van een brevet van «helper» en ouder dan 18 jaar bent. Gegra dueerd verpleegkundigen en dokters verstrekken onderricht. Info via tel. 776.29.29 van het Rode Kruis, Parklaan 2. Wandeling uitgesteld De wandeling naar Den Baggaert, op initiatief van KWB-Duizend Appels en voorzien voor zondag 2 maart is uitgesteld. Ze zal wel plaatsvinden op zondag 16 maart. Dan afspraak om 13u30 aan het gemeentehuis van Sinaai. Jazz bij Den Eglantier Op uitnodiging van jeugdklubs Den Eglantier treedt vrijdag 28 februari om 21 u. in Het Centrum, Grote Markt, de New Orleans Train Jazz Band op. Louis De Lentdecker Vrijdag 28 februari om 19u30 komt journalist Louis De Lentde cker in Huize De Meerleer aan de Hofstraat praten over «Geweld in de mens en de samenleving». KWB-O.L.Vrouwpa rochie organiseert. Politie en rijkswacht Vrijdagavond 28 februari om 20 u. debat over politie en rijkswacht in het Masereelhuis aan de Truweelstraat 123. Sprekers zijn Hubert Van Den Heede en Jan Capelle. Moderator is Marc Van Hecke. Organisatie: Masereelfonds, Acod, LRB en Culturele Centrale. De gevangenis Vrijdag 28 februari om 19u30 in de kleine zaal van de Paters op Duizend Appels (Sinaai) spreekt e.h. Daniël Evrard over «Achter de schermen van de gevangenis» op uitnodiging van KWB- Duizend Appels. Oud en gezond Dinsdag 4 maart om 14u30 in de stadsbibliotheek, Heyman- plein, achtste zitting van de Wase Seniorenakademie. Erik Stevens, geriater bij het Sint-Helenaziekenhuis in Sint-Gillis, spreekt rond het thema «Oud en gezond». - Leven met kanker Dinsdag 4 maart organiseert het Kristelijk Ziekenfonds in de verbondsgebouwen aan de Castrodreef (Heymanplein) een informatieavond rond «Leven met kanker». Om 20 u. De toegang is vrij. Zure neerslag Nog tot 29 maart kunt u in kasteel Walburg terecht voor een tentoonstelling rond «Zure neerslag». Die manifestatie is van maandag tot vrijdag toegankelijk, van 9 tot 12 u. en van 13u30 tot 16 u. Sint-Rochus Schoolfeest Zaterdag 8 maart organiseren ouderkomité en direktie van de Sint-Rochusschool in de zalen van het kollege (ingang via Van Britsomstraat) een feest. De opbrengst komt ten goede van de leerlingen. Om 19u30 is er een maaltijd en rond 21 u. begint het dansfeest (met discobar La Dolce Vita). Gezondheidscentrum Vrijdagavond 28 februari om 19 u. wordt in de gebouwen van het Kristelijk Ziekenfonds het informatiecentrum van G.V.O. open gesteld. Er zijn toespraken van nationaal verantwoordelijke Greta Derveaux en van staatssekretaris Miet Smet. Verbondsse- kretaris C. De Rop verwelkomt aan de Castrodreef 1 (Heyman plein). The Feetwarmers Zaterdag 1 maart in The Saint's Jazzclub, Regentiestraat 69, ATB-De Natuurvrienden Zaterdag 1 maart organiseren De Natuurvrienden een groots kamavalbal in Heidebloem-Waasmunster, vanaf 20 u. ATB-Sint- Niklaas-Belsele richt zondag 2 maart een wandeling in langs de Oude Durme, daarvoor is de afspraak om 13u30 aan het Koopcentrum. En ATB-Sinaai houdt zaterdag 1 maart i.s.m. ATB-Sint-Niklaas, een vergadering in het Volkshuis aan de Vermorgenstraat, in Sint-Niklaas, ter voorbereiding van het Wielerseizoen (om 14 u.). Luister van het kamerorkest Zondag 2 maart om 15u30 in de stadsschouwburg koncert van de muziekakademie onder het motto «Luister van het kameror kest». Met werk van Rossini, Britten, Mozart, e.a. Het Kameror kest van de Stad Sint-Niklaas musiceert o.l.v. André Delcourte en solist is Jan De Mayer, hobo. De Ingebeelde ziekte Nog op vrijdag 28 februari en zaterdag 1 maart worden voorstellingen gegeven van Molières «Ingebeelde zieke» door het Sint-Jozef-Klein-Seminarie en de Heilige Familie, in regie van Martin Gyselinck en t.v.v. de sociale werken van e.h. Daniël Evrard. Voor verloofden «Bezoek aan een gezin». Dat staat zaterdag 1 maart op de agenda van de gespreksavond voor verloofden die in Het Centrum, Grote Markt, plaatsvindt om 19u30. Info via tel. 776.56.02. De identiteit van het kristendom Dinsdag 4 maart spreekt Jozef De Kesel, verantwoordelijke voor de vorming van pastorale helpers, in Het Centrum, Grote Markt, over «Het kristendom: een eigen identiteit». In de reeks «Kate- chese voor volwassenen» om 20 u. Poppentheater Oekedoeleken Op 1 en 5 maart om 14 u. speelt poppentheater Oekedoeleken in het zaaltje van het exlibriscentrum, Regentiestraat. Tot 15u45. Hubert Van Herreweghen Zondag 2 maart is dichter Hubert Van Herreweghen te gast in het auditorium van de muziekakademie, in de serie «Poëzie op zondagmorgen», om 10u30. Hij spreekt over eigen werk. CM B V-aktiviteiten Dinsdag 4 maart om 13.30 u. houdt de CMBV een gezellig samenzijn in de sporthal van Stekene. Donderdag 6 maart om 20 u. is jeugdschrijfster Christina Guirlande te gast. Bloedlnzameling Maandag 3 maart organiseert het Rode Kruis een bloedinzame- ling in het parochiaal centrum van Kristus Koning, van 18u30 tot 20 u. Karnaval In Temse Van 1 tot en met 3 maart viert kerngemeente Temse karnaval. De optocht gaat zondagnamiddag uit. Het programma werd in De Voorpost van vorige week afgedrukt. Wielertoeristenklub De Reisduif Zondag 2 maart houdt wielertoeristenklub De Reisduif, P. Boelstraat 33 in Temse, tel. 771.29.17, een oefentrip. U kunt om 10 u. aan het lokaal terecht. Rotary-loopbaanaktie Negentien scholen uit het Waasland doen mee aan de Rotary- loopbaanaktie die zaterdag 1 maart van 14u30 tot 18 u. in de stadszalen plaatsvindt. Er wordt dan heel veel informatie ver strekt over opleidingskansen na het sekundair onderwijs. Velling Natuurschoon Waasland Natuurfonds Waasland organiseert een éénmalige kunstveiling ter bescherming van interessante stukjes natuur in het Waas land. De veiling vindt plaats op vrijdag 28 februari om 19u30 in het kollege, Kollegestraat 31 Speelmans treffen Vrijdag 28 februari om 20 u. in 't café «Bij de Miet» in de De Koninklijke Harmonie St.-Cecilia serveert op zaterdag 1 maart haar tiende opeenvolgende jaarlijkse kunstkon- oert. Bij de programma tie van dit tweede lustrumkoncert liet dirigent Fran90is Peleman zich leiden door de num mers die bij de vorige edities in de «maak vielen van het publiek. Al bij al geen gemakkelijke taak, vermits tijdens de voorbije koncerten flink wat nummers door het publiek geapprecieerd werden, Faacinatin(r Drums Uiteindelijk viel de keuze op (Ted Huggins), Introducing volgende werken: Waide- the Band (Kees Vlak), Sina- manss Heil (August Reek- tra in concert (ar. Jerry No- ling), Aquarellen (Guy wak), Only Love (Vladimir Duyck), op een Perzische Cosma), en Burgemeester markt (Albert W. Keteleby), Moeyersoon Mars (Lode De Lawrence of Arabia (Marice Feyter en Frangois Pe- Jarre), Theme d'Orgue (Jef leman). Penders), Bolero di Media Vooral de laatste twee wer- Nocce (Llano), Jesus Christ ken moeten de muzieklief- Su erstar (Lloyd Webber), hebbers als speciaal in de Moonlight Serenade (Glenn oren klinken. Only Love van Vladimir Cosma, bij de massa bekend als het leitmo tiv van de Amerikaanse tele visieserie «Mistrai's Daugh ter», werd bovendien een hit via de vertolking van de be kende zangers Nana Mous- kouri. Met niet minder spanning wordt uitgekeken naar de kreatie van de mars «Burge meester Moeyersoon Mars», gekomponeerd door twee Lebbekenaars: Lode De Fey ter en Frangois Peleman. Deze kreatie zal met de nodi ge luister opgedragen wor den aan Lebbeeks burge meester, die tegelijk ook voorzitter is van de Konink lijke Harmonie St.-Cecilia. Het hoeft dan ook geen be toog dat «d'armonie» voor de tiende editie van kunst- koncert een bomvolle zaal «Ons Huis» verwacht. Plaats, datum en uur van het gebeuren? Zaal Ons Huis, zaterdag 1 maart, 20 u. Frangois Peleman heeft de leiding in handen, Cecilia- sekretaris Willy Meert pre- Vermelden we nog dat het boek «De Koninklijke Har monie St.-Cecilia Lebbeke» 1785-1985, een weten schappelijke historiek van een Lebbeeks harmoniebe- staan, tijdens de pauze en na het koncert kan worden aangekocht. Van Rossem Uitreiking van eerste Europese Identiteitskaart Ook Lokeren had er aan gehouden aan de uitreiking van de eerste Europese identiteitskaart een klein intiem feestelijk tintje te geven. Om 15 uur werd deze eersteling dan ook verwacht in de schepenzaal op het stadhuis te Lokeren. De ontvangst werd voorgezeten door de Lokerse schepen van de burgerlijke stand, Georgette Van Wouwe. In een zeer korte toespraak schetste zij het belang en de redenen van deze vernieuwing. Vervolgens werd de nieuwe kaart uitgereikt aan de jongeheer Jan, Edgard, Alfonsine Van de Voorde, zoon van Alfons en van Lucienne Van den Berghe. Hij werd geboren te Lokeren op 30 januari 1974. Koliektor Rechtstraat Eksaarde De Raad van beheer van de Vlaamse Waterzuiveringsmaat schappij heeft in zijn zitting van 18 februari II. beslist de koliektor in de Rechtstraat te Eksaarde definitief op het programma 1986- 87 te plaatsen. De renovatie van de straat (tot aan het betonnen wegvak) en ook de andere werken zoals vroeger medege deeld kan dus volgen in de loop van de komende maanden. De datum van aanbesteding zal dus weldra bepaald worden. Sint-Niklaas. Drievoudig viergeslacht aan de Uilenstraat 87. Volgende dames brachten Karnaval in Meerdonk (Sint-Gillis-Waas). Prins Frank I van de Gilde van de die krachttoer voor mekaar: Elisa Maes (80 jaar), Maria Van Havere (54), Rita Bloksmijters zwaait de scepter over de poldergemeente, waar op 23 maart de stoet uitgaat Bryssinck (28), Godelieve Bryssinck (26), Lutgart Bryssinck (23), Velien Martens (2 (lv) jaar), Mieke Van Britsom (1 jaar), en Liesbeth Van Steelandt (2 maanden) dw

De Voorpost | 1986 | | pagina 47