15 MAART TOT 23 MAART 1986 Lentesalon van de Middenstand te Wieze opnieuw een sukses WOONINRICHTING EN VRIJE TIJD Voor derde maal kursus prenataal in OLVT ziekenhuis te Dendermonde OKTOBERHALLEN Berlaarse info-brochure verdeeld A Appels heeft opnieuw afdelingWerk der Volkstuinen Voor de zeventiende maai Zelfklever-aktie BGJG heeft Dendermondse winnaar Garages en opbergruimtes: bronnen van ongevallen 12 - 7.3.1986 - De Voorpost Voor derde maal wordt er een kursus prenaat georgani- zeerd in de lokalen van het Onze Lieve Vrouw van Troost Ziekenhuis te Dendermonde. Het NWK, de Medische Eenheidskring afdeling huisartsen van Dendermonde en de direktie van het Algemeen Ziekenhuis Onze Lieve Vrouw van Troost staan in voor de organizatie. Dendermonde. De heren Landuyt, Vermeiren, Minsaer en Van Hoyweghen of vier werkers van het organizerend komitee. (c) De info-brochure van het Berlaarse gemeentebestuur, die enkele maanden terug werd aangekondigd, werd door de mensen van de Berlaarse brandweer rondgedragen. In de toekomst zullen alle nieuwe inwoners van de gemeente by hun inschrijving een exemplaar ontvangen. Wie is wie? gemeentehuis, maar bv. ook In de brochure worden alle die van de Regie Donkmeer diensten voorgesteld waar men (o.a. Eendenkooi), politie, als burger mee te maken heeft, brandweer, de gemeentescho- Dit zijn de diensten van het len, het OCMW, Hulp in Wo- ningnood en de niet-gemeen- teüjke dienstverlenende ver enigingen die instaan voor vei ligheid, onderwijs, kuituur en religie. Bij alle wordt getracht om een foto af te beelden van de verantwoordelijken van de dienst. De verschillende taken van de diensten worden duide lijk omschreven en achteraan samengevat in een trefwoor- Drie jaar geleden werd met deze kursussen gestart. Wat nu de eerste lessenreeks van 1986 aangaat, die bestaat uit vijf in formatie-avonden rond zwan gerschap en geboorte. De eerste les heeft plaats op dinsdag 18 maart en handelt over het geneeskundig toezicht tijdens de zwangerschap. Op woensdag 26 maart heeft men het over de evolutie van de zwangerschap en de geboorte. Op woensdag 2 april komen de sociale aspekten aan bod en spreekt men verder over «ne gen maanden lang». Op woensdag 9 april bespreekt men baby's behoeften: de af- fektie en de uitzet. Een tweede deel van de avond behandelt de problemen met buitenhuis werken en de kinderopvang- mogelijkheden. Op woensdag 16 april zam men het hebben over de voeding van de baby en brengen de deelnemers een bezoek aan het bevallingskwar tier en de neo-natale dienst. Tenslotte is er op dinsdag 22 april een voorlichtingsavond over de bevalling zelf, waarbij de verschillende metoden wor den doorgenomen. De info-avonden hebben plaats telkens van 19.45 tot 22.00 uur in het Ziekenhuis, Zwarte Zu sterstraat 2-4 te Dendermonde. De kurus is geheel gratis. Om organizatorische redenen wordt gevraagd vooraf in te schrijven ofwel aan de receptie van de kliniek ofwel telefo nisch op het nummer 052/ 22.38.00 sociale dienst of ma- temiteit. Voor meer informatie kan men trouwens op hetzelfde nummer. Dendermonde. De heer Derveaux overhandigt de cheque (foto Piet Hermans) De familie Jassogne uit Dendermonde werd winnaar van de zelfkleveraktie die door de Bond van Grote en Jonge Gezinnen werd georganizeerd. Ze kregen een cheque van 10.000 fr. overhandigd waarmee de heer en mevrouw Jassogne met hun beidjes een heerlijke vakantie kunnen doorbrengen in een van de vakantiehuizen van de Bond. Ze kunnen daarbij de keuze maken uit een verblijf aan zee, in de Kempen of in de Ardennen. Vanzelfsprekend is het bestuur van de Dendermondse afdeling onder leiding van voorzitter Derveaux, ondervoorzitter Van Hoyweghen en sekretaris mevrouw Hooghcwijs zeer opgetogen met deze prijswinnaar binnen de afdeling. om het opzoeken te vergemakkelijken. De teksten werden door de administratie van het gemeen tehuis gemaakt, de foto's zijn van fotoklub Reflex en van Luk Persoon. Op een bijeenkomst in het Gildenhuis te Appels werd vorige week donderdag opnieuw een afdeling van het «Werk der Volkstuinen» opgericht. Het initiatief daartoe werd genomen door Willy De Swaef die meteen ook werd aangesteld tot voorzitter van de nieuwe sektie. Bij gelegenheid van deze stich tingsvergadering was de heer Michiels gevraagd om er als gastspreker op te treden en de ruim dertig aanwezigen een en ander te vertellen over het be werken van de tuin. Op het programma stond verder een film over «de tuin, mijn hob- Dendermonde. Willy De Swaef, de eerste voorzitter. by». Deze film werd gedraaid fJT MWÊÊ, door de heer Van Hecke. u a tfö'jjtori Na een gezellig onderonsje r Mf mU werd dan overgegaan tot de ImÊÊm B samenstelling van een alge- ,:_X#7 mwfmm Bk s WÊ meen en een dagelijks bestuur, JÊe Zoals gezegd werd Willy De ffj Swaef aangeduid tot voorzitter. MBP^ $^B^| Ondervoorzitter werd Louis ïkA 7%m iS j Bi^r Joos en sekretaris is Gerard HmW' 'jcét f. j PjBr Beirens. Desire De Grauwe V 'txm'jm zal de centjes beheren en de AL^nk. i *1 kommissarissen zijn Jan Goed- I» t tr - gezelschap, Jean De Vos, Jo- '1 zef Van Herrewegen en Paul M Vincke. Liefst 27 leden beslo- i ten al onmiddellijk zich te ab- »3jf Jk //.4 yj f tv onneren op het tijdschrift «De Volkstuin». Wie belangstelling I ff Of?r v mocht hebben om van deze PBBBBBiBBB» fmr'?* vereniging «Werk der Volks tuinen» deel uit te maken, kan Dendermonde. De nieuwe ere-veirkesboer is Freddy De kon'akt opnemen met Reuze. Hij versloeg met meer dan 500 stemmen zijn naaste Sïyi92 rfcLriXirens' "W Frans Dumo"gh- De ere-veirkesboer wordt hier Kapellestraat 6 te 9330 Dender! omringd door Keizer Gilbert van Sint-Gillis en ex-prins m0nde. Danny van Baasrode c Je moet er geen ogenblik aan twijfelen, maar ook in 1986 zullen ruim 25.000 bezoekers de kassa van het zeventiende Lentesalon passeren dat van 15 tot 25 maart de hallen A en B van het reusachtig kompleks van de Oktoberhallen te Wieze in beslag zal nemen. Liefst 93 exposanten hebben hun medewerking toegezegd en dat zouden er heel wat meer kunnen geweest zyn, mochten de organizatoren zich niet wensen te beperken. «We hebben er zorgvuldig over gewaakt dat we ook dit jaar weer kwaliteit kunnen brengen», aldus arrondissementeel NCMV sekretaris André Minsaer tijdens de perskonferentie waarop het salon werd bekend gemaakt. Het Lentesalon 1_ een beetje in het verlengde van het Verkoopsalon dat begin no vember wordt georganizeerd en steeds een grandioos sukses kent. Men zou het Lentesalon een beetje kunnen beschouwen als het kleine broertje. Er zijn inderdaad minder standhou ders en dus is de tentoonstel lingsruimte ook beperkter. Maar toch zijn de hallen A en B samen goed voor een 6.000 m2 en dat is lang geen peul schil. En dat het Lentesalon ook best op eigen benen kan staan, dat kunnen de 93 deelne mende exposanten best bewij zen. Zij brengen er net als de vorige jaren een zeer grote ver scheidenheid aan artikelen, met natuurlijk de klemtoon op de meubels, huishoudappara- tuur en kleding. In een opzicht hebben Lentesalon en Ver koopsalon gelijklopende doel stellingen: men wenst alleen en uitsluitend kwaliteitsvolle pro- dukten en producenten uit de streek van Dendermonde en Aalst. Handelaars die ook be schikken over een zeer hoge graad van bekwaamheid wat de dienst na-verkoop aangaat. Want dienstverlening staat hoog aangeschreven bij de or ganizatoren. Krisis De vraag die bij velen leeft is of het wel zinvol is om tijdens een krisisperiode een dergelij ke organizatie op te zetten. Ze vergt immers zowel voor de organizatoren als van de deel nemers heelwat inzet. Het ant woord op die vraag is volgens de organizatoren heel eenvou dig: een salon met de allure van het Lentesalon is een nood zaak. Dat kan worden gestaafd aan de hand van cijfers uit het verleden: elk jaar 25.000 be zoekers, een omzet die niet te onderschatten valt, kortom het Lentesalon is een sukses. Daarom ook dat de deelne mers er zo graag naartoe ko men en dat de meesten ook vragen om asjeblief toch de zelfde standplaats te kunnen krijgen als het jaar voordien. Speelt de koopkracht van het publiek dan geen rol van bete kenis? Misschien is hier een verklaring te zoeken in het feit dat vele mensen hun aankoop een tijdje uitstellen en wachten tot het salon de deuren heeft geopend. Omdat men uitgere kend daar vergelijkingen kan maken tussen de verschillende handelaars onderling en men vrijuit kan rondkijken. Het sa lon heeft dus om uiteenlopende redenen zijn bestaansrecht niet alleen weten te verwerven, maar ook behouden. Trouwens, de organizatoren la ten niets onverlets om elk jaar opnieuw met nog grotere zorg te werken aan de samenstelling van het aangeboden assorti ment dat men zo ruim mogelijk en zo verscheiden als het maar mogelijk is, te houden. Men streeft daarbij naar een verzoe ning met wat de traditioneel gevestigde firma's uit de eigen streek in dat verband hebben aan te bieden. Deze goede kombinatie is van het aller grootste belang voor de dienst na-verkoop, een dienstverle ning waarop de klanten van het Lentesalon niet alleen aan spraak maken, maar meer nog recht hebben, aldus de heer Minsaer. Harmonisch geheel Rekening houdend met al deze elementen, is men er weer in geslaagd een harmonisch ge heel samen te stellen, zodat het Lentesalon al voor het zijn deu ren opent op zaterdag 15 maart, geslaagd kan worden ge noemd. De meest ldeskeurigen zullen er zich best bevredigd voelen. Wat men er allemaal kan gaan bekijken is echt te veel om op te noemen. Maar bondig sa mengevat vindt men er alles voor de tuin, het huishouden, de vakantie. Kortom alles wat de eigentijdse mens van 1986 voor de komende maanden kan nodig hebben. Het Lente salon is er ook om al te denken aan de seizoenen die op komst zijn. Wie bievoorbeeld zinnens is zijn centrale verwarming aan te passen, doet er goed aan nu al uit te kijken. Dat is maar een voorbeeld van de velen waar om het Lentesalon van kapitaal belang is. We denken eerder aan de «mei-bruidjes» die er best al het nodige voor hun uitzet zullen kunnen vinden, voor de vakantiegangers naar verre en nabij gelegen landen, vinden er hun gading. Koperskaarten Zoals steeds werden er onder de deelnemende handelaars ook nu weer koperskaarten verspreid. Die kaarten verle nen dan gratis toegang tot het salon, waarvan men nu de luchtige sierlijke affiches langs heen de wegen zal kunnen te rug vinden. Noteer in elk geval al de data 15 tot 25 maart. U kan het Lentesalon bezoeken op de zondagen in die periode van 14u30 tot 22 u., op de zaterda gen van 17u30 tot 22 u. en tijdens de weekdagen van 18u30 tot 22 u. Zaterdag 15 maart heeft om 17 u. de officiële opening plaats. Dit keer is de heer Baetens de gastredenaar. Hij is direkteur van het Centrum voor Midden standsopleiding in Sint-Niklaas en zal het hebben over de vak bekwaamheid en de handels bekwaamheid van de midden stander. Bestuur Het komitee dat het Lentesalon voorbereidde en organizeerde bestaat uit voorzitter Francois Du Bois, ondervoorzitter Jac ques D'Hollanders, sekretaris André Minsaer, de leden An- toon Van Hoyweghen, Robert Vermeiren, Louis Landuyt, Jo zef Van Gucht, Jo Uyttenhove en Wilson Bergmans. Zij heten 'u er van harte welkom. Dendermonde. Voorzitter Derveaux, de heer Van Hoeyweghen en mevrouw Hoogewijs of de BGJG delegatie die de cheque overhandigde aan de familie Jassogne in de Donckstraat te Dendermonde (foto Piet Hermans). Een garage wordt vaak de plaats waar men wat wegzet dat men niet onmiddellijk nodig heeft, met het gevolg dat het bewuste ding er ook een hele tijd kan blijven staan omdat niemand er nog aan denkt. Dat is ook zo met alle mogelijke opbergplaatsen waar heel wat zaken terecht komen die men in feite best zou wegdoen. Het zijn bovendien plaatsen, waar men de kinderen moei lijk in de gaten kan houden en bijgevolg zijn het de uitverkoren plaatsen voor spelende kinderen. Het komt er dus op aan om deze ruimten zo veilig mogelijk te maken en te houden. Huishoud- en onderhoudsprodukten moeten dus achter slot en grendel worden bewaard, in hun oorspronkelijke verpakking. Dat moet ook zo voor de meststoffen en de onkruidverdelgers. Men doet er goed aan enkel produkten te gebruiken met een degelijk etiket, waarop het gevaren- symbool zeer duidelijk is aangebracht. Men moet de kinderen ook zo vlug mogelijk de betekenis van deze symbolen bijbrengen. Gereedschap zoals een hamer, een beitel, een kaag, enz. moet men buiten het bereik van de kinderen opbergen, Liefst van al in een gereedschapsbak en nog veel veiliger is achter slot. Tuingereedschap zoals een spade, een hark, de grasmaaier moet men veilig opbergen in een afgesloten ruimte en zeker niet zomaar laten rondslingeren. Ook de doorgang van de garage is daarvoor niet de geschikte plaats. Men moet er een goede gewoonte van maken alle gereedschap na gebruik weer op te bergen. Elektrische apparaten, boormachine, handzaag, soldeerbout, snoei- schaar en andere, moeten veilig worden opgeborgen in een afgesloten ruimte of kast. Men moet ook goed uitkijken wanneer men bievoorbeeld met de wagen achteruit rijdt. Het kan best zijn dat er zich spelende kinderen vlak achter de wagen bevinden. In een gesloten garage mag men ook nooit de motor van een auto laten draaien en het is best van nooit een kontaktsleutel in de wagen achter te laten. En de tuin Ook in de tuin loert er achter elke hoek bijna een gevaar, tenminste als we niet opletten. In de tuin kunnen bievoor beeld giftige planten groeien en we denken dan aan laurierkers, blauweregen, wegedoorn, taxus, goudenregen en andere. Heeft men een vijver in de tuin, dan moet men die voorzien van een degelijke afsluiting, want water is en blijft voor het kind van elke leeftijd een uitdaging. De tuin moet ook altijd worden afgesloten van de straat. Bovendien doet men er goed aan de kinderen op een veilige afstand te houden wanneer men in de tuin aan het werk is met machines of apparaten die met een motor (al dan niet elektrisch) worden aangedreven. Als het een elektrisch apparaat is, dan moet men de stekker uittrekken wanneer men het werk onderbreekt. Ook al is het maar voor ogenblikken. Lentesalon Wieze OPENINGSUREN: WERKDAGEN 18.30 TOT 22 U. ZATERDAGEN:17.30 TOT 22 U. ZONDAGEN 14.30 TOT 22 U.

De Voorpost | 1986 | | pagina 12