Edgard Hooghuys met zestien delige interpellatie in Aalsterse raad Denk na, niet erna... Symposium over Kinderziekten Jongerenaktie «Sloef» start te Aalst op 10 maart Te Aalst wordt «Overlegcentrum Verkeersbeleid» gesticht Aalsterse Topdag wordt nu Topweek Kopen en Lenen nu Aalst toont akties bij ramp Herdersem: Spitstechnologie en Vlaamse emancipatie Noordamerikaanse jeugdformatie te Oordegem De Voorpost - 7.3.1986 - 15 SP-fraktieleider Edgard Hooghuys kwam met een eerder ongebruikte interpellatie met liefst 16 punten voor de pinnen op de jongste gemeenteraadszitting. De huidige koalitie heeft er de helft van haar mandaat opzitten en nu tijdens de «halftime» wil de interpellant nagaan hoe de eerste helft verliep en hoe de tweede best wordt aangepakt. De eerste helft van de huidige bestuurstermijn werd getoetst aan de vorige wat de huidige meerderheid ook 64 keer deed «om kritiek te weerleggen en fouten te rechtvaardigen». Hooghuys voegt er wel bij «wie zich op vergissingen van zijn voorgangers beroept om eigen fouten goed te praten zichzelf een getuigschrift van onbe kwaamheid aflevert». Hooghuys zegt dat waar de vroegere oppositie vooral be lust was op sensatie, op schan daaltjes, op treffen van een persoon de huidige oppositie konstruktief wil zijn doch moest ervaren dat heel wat op bouwende SP-voorstellen verti kaal geklasseerd werden. Geen perskonferentie Hooghuys zegt dat hij deze ma terie ook in een perskonferen tie had kunnen behandelen. Maar omdat er dan slechts één klok wor^t gehoord gaf hij de voorkeur aan een interpellatie. Waarbij dan mogelijkheid tot antwoord bestaat. Hooghuys ergert zich aan het leggen van het aksent op de belastingvermindering waar SP en VU dit reeds twee jaar als leitmotief hanteren. Ook nu nog is de belastingdruk te Aalst te hoog en spreker stelt dat verzwegen wordt dat bij de aanvang de belastingsvoeten bewust te hoog werden gesteld om niet alleen een sluitende begroting te kunnen voorleg gen maar om daardoor de vrije hand te hebben inzake perso neelsbeleid en om finaal de belastingen te kunnen verlagen en als triomfators uit de arena te kunnen treden. Er werd ge saneerd, niet door inkrimpen van uitgaven doch door opdrij ven van de belastingen. «Nu nog besteelt de stad haar inwo ners», zegt Hooghuys. Burgemeester Raymond Uyt- tersprot stelt daar echter tegen over dat de CVP in de opposi tie heel wat konstruktiever was dan de huidige oppositie en zegt in deze bestuursperiode nog steeds moet worden terug betaald voor schulden gemaakt in de vorige periode. Belastingen Hooghuys of de verhaalbelas- ting wordt afgeschaft, of belas ting op financiële instelling zal worden ingevoerd en of zal worden overgegaan tot belas tingvermindering. Antwoord: Het huidig bestuur overweegt geen veranderingen in de fiskaliteit tijdens het lo pend boekjaar. Deze materie kan worden onderzocht bij de volgende begroting. Schepen-voorzitter Het stadsbestuur acht het op portuun dat een schepen voor zitter is van een adviesraad om dat hij er dan direkt bij betrok- Sint-Augustinusinstituut voor Verpleegkunde Oud-Leerlingenbond «De Krans» van het Sint-Augustinus- menveiling. instituut voor Verpleegkunde, Leopoldlaan 9 te Aalst, organiseert op zaterdag 22 maart een symposium over pediatrie met een uitgebreid en gedifferentieerd pro gramma. Na onthaal en verwelkoming vanaf 9 u. leidt dr. A. Bo- ghaert, medisch direkteur van het O.L.V. -Ziekenhuis het symposium in waarna ver pleegkundige F. Achten (dienst spoedopname) het heeft over ongevallen bij kinderen en dr. Lemli (kinderarts) over vacci naties. Na de koffie te 10u30 belichten leerkrachten G. Steenhoudt en M. Van Beve- ren opvang en begeleiding van kind en familie waarna gele genheid tot het stellen van vra gen, receptie en lunch, 's Namiddags behandelt dr. Vermeersch, kinderarts, oor zaken en behandeling van dia ree bij kinderen en verpleeg kundige M. Peirlinck verple ging van kinderen met diaree. Na gelegenheid tot het stellen van vragen spreekt dr. Bo- ghaert te 15u30 het slotwoord, waarna gezellig samenzijn. In schrijvingen voor het sympo sium voor 10 maart door stor ting op rekening 001-0371677- 49 van 300 fr. voor studenten, 400 fr. voor Krans-leden en 500 fr. voor niet-leden. Warme maaltijd is in de prijs begre pen. Ruime parkeergelegen heid op het terrein bij de bloe» Sint-Augustinusinstituut Het instituut voor verpleegkun de biedt paramedisch hoger onderwijs korte type dat het diploma gegradueerd zieken huisverpleger (verpleegster) aflevert. Duur: 3 jaar. Verder aanvullend secundair beroepsonderwijs dat het bre vet ziekenhuisassistent(e) mits 1 supplementair jaar. En tenslot te is er het Hoger secundair beroepsonderwijs dat na 3 jaar het brevet Kinderverzorg(st)er aflevert. Voor Paramedisch hoger onderwijs en aanvullend secundair beroepsonderwijs is internaat voor meisjes moge lijk. «Aktie Sloef» wordt het resul taat van tal van Vlaamse jeugd verenigingen die geen genoe gen nemen met een aantal re geringsplannen die de jeugd aangaan. Via de Vlaamse jeugdraad om (dit is de koepel van vrijwel alle Vlaamse jeugdverenigingen) staken de ze verenigingen de koppen bij elkaar om de volgende mini mum eisen te formuleren: Geen verlenging van de dienst plicht. Geen verdere diskriminatie van gewetensbezwaarden Geen verlenging van de wacht tijd voor werklozen Stop afbraak onderwijs (geen verhoging van inschrijfgelden en geen numerus clausus) Bij veel verenigingen was er bovendien grote bereidheid om het beruchte artikel 143, dat langdurige werklozen het recht op dopgeld kan ontnemen, aan te passen. Hoe dan ook, jonge ren laten niet met hun voeten spelen, en... schieten dus uit hun sloef... Daarom worden er overal sloefclubs opgericht met als ruggegraat de jeugdverenigin gen, maar er wordt tevens stel lig op gerekend dat de niet- georganiseerde jeugd meer dan een handje zal toesteken. Het verloop dan: 1Massaal verspreiden van fol dertjes met info over de sloef- aktie. 2. Inzamelen van oude sloefen, sandalen en ander schoeisel 3. De parlementairen met een symbolische sloef bedenken. 4. Het versieren van jeugdhui zen en lokalen met sloefen. 5. Regionale sloefhappenings, eventueel met optredens e.d. 6. Nationaal sluitstuk op 13 april eventueel samen met de Franstalige jongeren (de sloef- idee komt trouwens uit de Franstalige jeugdraad). Om dit alles mogelijk te maken namen een aantal verenigingen uit het Aalsterse (KAJ, Jong- kommunisten, ABW-jonge- ren, ABW-werklozenwer- king, Rode Valken) het initia tief genomen voor een startver gadering waarop alle jongeren en jongerenverenigingen van harte welkom zijn. Deze startvergadering gaat door op maandag 10 maart om 20 uur in HAK, St.-Maartens- plein 2 te 9300 Aalst. Niet met je voeten laten spe len... tot dan dus! ken is en de informatie uit de eerste hand heeft. De schepen heeft er trouwens géén stem recht. Raadsleden in adviesraden Wat betreft eventueel recht van toezicht, zonder inmenging, van gemeenteraadsleden op adviesraden is het bestuur van oordeel dat de adviesraden het gevaar zouden lopen gepoliti seerd te worden. Schepenbevoegdheden Op de vraag tot een duidelijker afbakeken van bevoegdheden waarbij kerkhoven als voor beeld worden gesteld die mo menteel onder diverse schepe nambten ressorteren zegt de burgemeester dat dit een mate rie is waarin raadsleden geen bevoegdheden hebben. Verhuren van stadseigen- dommen Het College houdt zich hierbij nog steeds aan de vastgestelde normen in 1983. Personeelsbeleid Edgard Hooghuys pleit voor een meer efficiënt personeelsbe' leid en noemt het centraliseren van al het personeel onder één schepen het vormen van een leger met generaals zonder sol daten. De 'burgemeester stelt dat dit bestuur een zeer sobere personeelspolitiek volgt. Aanwervingen gebeurden en kel qua veiligheid in politie en brandweer. Er kwam slechts één bureauchef bij. Uit de 150 kandidaten voor de politie slaagden er slechts 30. Er wordt nu voor het eerst een wervings reserve aangelegd. Ook wer den deeltijds loopbanen inge voerd. Afwezigheden Het aantal afwezigheden van personeelsleden is door efficië- 05860586ntere kontrole met zov de helft gedaald. Openbare Werken Hooghuys vroeg absolute voor rang voor wegeniswerken voor de veiligheid van weggebrui kers. De burgemeester ant woordde dat voor de allereer ste keer in de begrotingen 85 en 86 speciale kredieten voor ver keersveiligheid werden inge schreven, 3,4 miljoen in 85 en 2,7 miljoen in 86. Ook de nieu we bewegwijzering zal een gunstige factor voor verkeers veiligheid worden. Wegbermen Voor onderhoud van voetwe gen en maaien op wegbermen blijft nog steeds de wet van kracht niet te maaien voor 15 juni en een tweede eventuele maaibeurt pas na 15 septem ber. De burgemeester zal daar van wel mogen afwijken desge vallend voor veiligheidsre denen. Traagheid bouwaanvragen Interpellant noemt de behande ling van bouwaanvragen ter gend traag. Geantwoord werd dat eventuele laattijdigheid in de behandeling niet voorkomt uit het schepenambt Openbare Werken - Ruimtelijke Orde ning wanneer de administratie te Gent er bij betrokken wordt. AROL, Administratie Ruimte lijke Ordening en Leefmilieu kan voor heel wat vertraging zorgen. Wegmarkeringen Voor een meer efficiënt houden van wegmarkeringen werd een tweede verfmachine aange kocht waardoor de markerin gen regelmatiger zullen kun nen worden opgefrist. Ook in de deelgemeenten. Jaarverslag Met zijn herhaald verzoek om het jaarverslag «tijdig» voor te leggen, berijdt Hooghuys an dermaal zijn stokpaardje. Ge- natwoord werd dat de wet noch periode noch datum voorziet. Er wordt nog steeds gewacht door het stadsbestuur op het antwoord van de minister van Binnenlandse Aangelegenhe den op de vraag van volksver tegenwoordiger Ghis Willems. Gevraagd werd dat hij en ook Jan Caudron nogmaals zouden aandringen. Momenteel zijn er inderdaad over deze kwestie zeer uiteenlopende interpreta ties. Show Oscar Redant (PW) zegt dat de «show» over belastingverla ging hem de keel uithangt. De verhoging van de belastingen was een must in verband met de saneringslening. Hij herin nert er verder aan dat onder vorig bestuur de schuld opliep van 1,2 naar 2,1 miljard. «Dat is dan de 65' allusie op vorig bestuur» zegt Edgard Hoog huys. Eddy Monsieur heeft het ver der nog over 350 personeelsle den werkend in nepstatuten en over een bevorderde die op zijn zelfde stoel blijft zitten. Hij stelt dat er noog is aan een organigram. «In vorig bestttur werd er wel 6 jaar lang over een organigram gesproken doch er kwam nooit een uit voering», besluit de burge meester. LH Aalst. In het Gareelken in de Beekstraat waren 32 kaarters komen opdagen voor een kampioenschap. Overwinnaar werd de heer Uyttersprot die van sportdirekteur De Baeremaecker een fiets kreeg, (a) Préventieve campagne «Verbruikerskrediet» Het Aalsters Koördinatiekomitee voor Welzijnsbeleid start vorens te ondertekenen, vandaag vrijdag 7 maart samen met de OCMW$ van Niet meer lenen dan Aalst, Erpe-Mere, Haaltert, Denderleeuw, Geraardsber- men kan afbetalen, gen, Galmaarden en wellicht ondertussen nog andere en tevens met de bU bet Aalsters Sociaal Overleg aangesloten "J* men m d"SeliJkc vereniging een preventiecampagne «verbruikerskrediet». SI a ie' Niet tegen het krediet zelf uiteraard. Wel tegen de misbrui- D°°r impulsief koopgedrag ken, de uitwassen, de «mafTiosipraktijken» in de naar overbeste- kredietsector. O.m. onder het motto «Denk na, niet erna», dmg- Of door er een te hoge Konsumenten worden in- als jonggehuwden, minder- levensstandaard op na te derdaad vaak in het ootje begoeden en laatstejaarsstu- houden, genomen. «Geld in 24 uur» denten. Door een of andere toeval kan voor laagstgeschoolden lige gebeurtenis: wérkloos- zo appetijtelijk lijken. Het riPs heid, ziekte, echtscheiding, ligt in de bedoeling door Een kontrakt goed le- Door een onregelmatig in- ruime informatie te voorko- zen. Vooral de tekst in komen zodat een vast uitga- men dat velen zich o zo kleine lettertjes. Kontrakt- venpatroon niet kan wor- makkelijk in een krediet- taal is vaak gewild ingewik- den opgesteld, avontuur zouden storten, keld en ondoorzichtig. Of door het zich makkelijk De reeds vermelde Nooit lenen bij privé- laten beïnvloeden o.m. door OCMW's dragen bij in de tussenpersonen. leurders, door reklame. In aanwezigheid van minister Herman De Croo wil de Vlaamse afdeling van de «Vereniging van Belgische Steden en Gemeenten» op donderdag 13 maart te Aalst overgaan tot de stichting van een «Overlegcentrum voor Gemeentelijk Verkeersbeleid». Meer dan 100 verenigingen zijn er reeds bij aangesloten, doch formeel wordt het Overlegcentrum gesticht op donderdag 13 maart te 9.30 u. in dc stadsfeestzaal te Aalst. Ook gemeenschapsminister voor Onderwijs en Vorming Th. Kelchtermans zal aanwezig zijn. Na een begroeting door burgemeester Raymond Uyttersprot en een welkomstwoord door senator-burgemeester van Galmaarden Cardoen zal de waarnemende voorzitter van het Centrum, de Kortrijkse schepen Decabooter doel, werking en structuur van het centrum belichten waarna de Stuurgroep zal worden aangesteld en een voorstel van actieprogramma besproken. Tot slot spreekt gemeenschapsminister Kelchtermans over «Verkeersopvoeding en - consumentenopleiding» en minister De Croo over «de rol van gemeenten als wegbe- heerder». LH De Topdag, hoogdag voor de Aalsterse Middenstand, evolueert gezien zijn sukses naar een Topweek. De eigenlijke Topdag blijft op zaterdag 3 mei, doch de Topweek gaat die dag vooraf vanaf maandag 28 april. Te Aalst werd reeds geëxperimenteerd met gastlanden. Algerije was geen topper, doch met Ierland haalde de Jonge Kamer op de Jaarbeurs meer sukses. Op de Topweek kan het nu Oostenrijk worden. Een land dat alleszins op diverse vlakken veel te bieden heeft en dat traditioneel goed in de markt ligt. Dat wordt wellicht de topper van de Topweek. Om echter een week lang valabele manifestaties te hebben moet aan brainstorming gedaan worden. Samen met de ekonomische dienst van de stad kijkt de Middenstandsraad uit naar ideeën van buitenuit. Verenigingen of particulieren die iets te bieden hebben, een suggestie in petto houden of op een of andere wijze hun inbreng willen hebben worden verzocht zulks te melden aan de Economische dienst van de stad, Keizerlijk Plein 21. Telefoon 053777.11.11, toestel 220 of 221. LH kosten a rato van 30 centie men per inwoner. Voor de practische uitvoering staan ASO-leden en Tewerkge stelde Werklozen in. Op donderdag 13 maart is er inderdaad een avond waar bij men zich speciaal richt naar Jan met de pet of met de hoed. Hierover verder meer. Denk na, niet erna Via deze campagne wil men het publiek voorzich tigheid bijbrengen door be tere voorlichtingen enig tegengewicht vormen tegen al te misleidende koop-re- klame. Momenteel is het zo dat er in ons land per dag 6.000 aanvragen tot lening worden genoteerd, dat er 73.000 personen 2 of meer leningen lopen hebben en dat het totaal onbetaald be drag 4,5 miljard beloopt. Speciale aandacht wordt besteed aan doelgroepen Twee keer nadenken al- In het kader van de Welzijnsbeurs in de Keizershallen brengt het Aalsters Coördinatiecomité voor welzijnsbeleid op donderdag 13 maart te 20 u. een avond voor JAN MET DE PET of MET DE HOED, voor ieder verbruiker dus. BRT-omroeper-regisseur Karei Nijs interviewt er Pier re Eeckhout van de Verbruikersunie en van Test- Aankoop, over o.m. agressieve reklame, misleidende verkoopstechnieken, gevaren van verbruikerskrediet, kopen op afbetaling... Daarnaast is er een toneelvoorstelling, zo uit het leven gegrepen. Een lach en een traan. Een tragische kome die over het lot van de verbruiker. Te brengen door 7 akteurs uit Herdersem, Haaltert en Geraardsbergen. En dan is er een klank- en lichtspel met als optredende burgemeester Uyttersprot, schepenen Lievens-Borms en Van Vaerenbergh, oud-minister Mare Galle, OCMW-voorzitter Richard Goossens, volksvertegen woordiger Jan Caudron, een bankdirecteur en een welzijnswerker. Organisatie in de handen van de Werkgroep «Verbrui kerskrediet», Aalsterse Sociaal Overleg en Coördina tiecomité voor Welzijnsbeleid, Dirk Martensstraat 13. - Tel. 053/78.30.52. Deze avond kan U veel geld verdienen. LH A.s. zondag 9 maart wordt vei ligheid, een akuut probleem, in zijn diverse facetten belicht. Dit in het kader van de Welzijns beurs in de Keizershallen te 15 u. Wat doet de overheid om onze veiligheid te waarborgen? Welke maatregelen worden ge nomen ingeval er zich een ramp voordoet? Hoe gebeurt de koördinatie en de samenwerking tussen de on derscheidene diensten en orga nismen in ramp- of noodsitua ties? Hoe worden onze rijkswacht en politie opgeleid tegen terro risme? Dat zijn vragen die men zich vandaag, de dag stelt? Met de organisatie van het pa- nelgesprek «Akties bij ramp» wordt er naar gestreefd een sluier op te lichten aangaande deze problematiek en de vraag stelling errond. Voor deze paneldiskussie kre gen wij de medewerking van: Dokter A. Botaert, medisch di rekteur O.L. Vrouw-Zieken huis - Aalst De heer J. Ost, Hoofdver pleegkundige, spoedopname O.L. Vrouw Ziekenhuis - Aalst Dokter O. Van Melkebeke, verantwoordelijke Vlaams Kruis. Dokter G. Huylenbroeck, Anesthesist St.-Elisabeth Zie kenhuis - Aalst Dokter J. Van Overschelde, Orthopedie, Traumatologie St.-Elisabeth Ziekenhuis Aalst De heer F. Deboosere, Provin ciale chef Oost-Vlaanderen, Civiele Bescherming. Kapitein Bergmans, Tweede Kommandant - Distrikt Aalst - Rijkswacht Aalst Kommissaris A. Van den Broeck, Politie - Aalst De heer M. Gillebeert, Natio naal Verantwoordelijke hulp diensten Rode Kruis - Brussel Afgevaardigde van het Stads bestuur Aalst: schepen A. Dooms Kap. W. Bauwens brandweer - Aalst Het geheel staat onder de lei ding van moderator Piet De Valkeneer van de B.R.T. LH Aalst. Het Vuurtorenprojekt wordt uit de doeken gedaan, (a) De Herdersemse Davidsfondsafdeling nodigt U uit tot de voordracht door Jempi Opsomer, stichter-voorzitter van vzw Flanders' Airminded, op vrijdag 7 maart te 20 uur in het Parochiaal Centrum. Opsomer wil Vlamingen sensibi liseren voor het ekonomisch aspekt van lucht- en ruimte vaart. Hy is ten andere de laureaat van de wedstrijd «De meest beloftevolle Vlaming 1984». In welke mate is de glamour en dan soms gedacht wordt? Hoe glitter van Flanders' Technolo- veel mensen weten bijvoor- gy meer dan klatergoud? Waar beeld dat een aantal Vlaamse staat Vlaanderen in de beslis- bedrijven vitale onderdelen le- sende wedren naar een Nieuwe veren voor het Amerikaanse Internationale Economische ruimtevaartprogramma? Bete- Orde? De markt voor vele van kent iets dergelijks meer dan onze «traditionele» produkten een reclamestunt? Wat is de wordt steeds meer afgeroomd impakt van de spitstechnologie J door de lage-loonlanden. In op de tewerkstelling? Moeten - welke mate kans ons bedrijfsle- wij niet alleen onze Vlaamse ven dit welvaartsverlies com- minderwaardigheidscomple- penseren door het scheppen xen afleggen, maar ook reso- van nieuwe, technologisch luut opeisen dat wij onze eigen hoogwaardige produkten? Is weg kunnen uitstippelen? De {België met zijn immobilisme, Vlaamse Beweging op een an- zijn bureaucratie, zijn econo- der terrein: spitstechnologie en mie met 2 snelheden daarbij Vlaamse emancipatie. Een ver een blok aan ons been? kenningstocht langsheen een Vlaamse spitstechnologische 30-tal Vlaamse bedrijven. Met wereldprimeurs: een utopie? soms onthullend diamateriaal. Kunnen onze bedrijven méér LH Een 100-koppige groep jonge ren uit Blue Lake in de Ameri kaanse staat Michigan komt op zomerkamp naar Europa. Meer bepaald in Beieren (Bundesrepubliek). Daar wordt op zinvolle wijze gemu siceerd. Na de voorbereiding in hun kamp wordt dan een tournee gemaakt. In Vlaande ren wordt dat dan naast Brakel, Geraardsbergen, Genk en Gullegem ook Oordegem. Het gezelschap brengt er een koncert met op het programma symfonische muziek en jazz. Waarschijnlijk gaat het koncert te Oordegem door in de ruime fabriekshal van André De Deurwaerder. Voor de lokale en regionale organisatie te Oordegem staat de Koninklijke Harmonie Sint- Cccilia in. Met al^ kontaktper- soon voorzitter Robert Van der Stuyft, Speurtstraat 19a (091/ 69.31.91) of dirigent Guido De Haene. Bij de groep zijn ook enkele Europeanen: Zweden, Denen, Noren, Duitsers, Nederlanders en zelfs Belgen. Momenteel is het uitkijken naar gastfamilies waar deze jongeren kunnen worden on dergebracht. Wie bereid is er een of een paar op te nemen kan zich nu reeds melden. Graag. LH Aalst. In café 't Landhuis had de eerste les plaats van de kursus zelf bier, wijn, port en likeur maken. Een organizatie van VTB-VAB. (a)

De Voorpost | 1986 | | pagina 15