Jeugdboeken week Ook in deze maatschappij heen de kristendemokratie nog zijn doel CVP Dendermonde hernieuwt groot vertrouwen in atdelings- en sektievoorzitters mffwnmmt?- Artistieke schooi voor kunstnaaldkant uit Zele ontvangt Engelse kantwerksters Dendermonds Jeugd- en Informatiecentrum verhuisd STADHUIS DENDERMONDE 14-22 maart 1986 Tentoonstelling «veertig jaar kristendemokratische beweging» ook in Dendermonde Paulus De Boskabouter, prins karnaval in Waasmunster De Voorpost - 7.3.1986 - 17 «De CVP overstygt het traditionele politieke spektrum. Wij zyn origineel wat de basisideeën aangaat. We hebben een eigen gelaat en een eigen karakter. Zelfs in deze tijd waarin achter alles vraagtekens worden gezet, heeft de CVP nog zin. We streven naar twee grote doelstellingen: de maatschappij leiden en ordenen opdat de mens van de 21e eeuw zyn geestelijk evenwicht kan krijgen en behouden en in de tweede plaats die mens van de volgende eeuw in zyn omgang tot de natuur tot een harmonisch geheel brengen». Dat zei gemeenschapsminister Lenssens bij gelegenheid van de openstelling van de tentoonstelling «40 jaar kristendemokratische beweging» die het voorbye weekend Dendermonde heeft aangedaan. Dendermonde. CVP-jongeren voorzitter Van den Eede lichtte het doel en waarom van de tentoonstelling toe (foto Piet Hermans). Dendermonde. Met belangstelling werd er geluisterd naar de toespraken (foto Piet Hermans). CVP-jongeren-voorzitter Mau- de jongeren. Zo zijn volgens len. Ook nieuwe dynamische rits Van Den Eede mocht heel hem de CVP jongeren de krachten moeten daarin hun veel en voorname gasten ver- groep die zorgt voor de bin- plaats vinden en krijgen. De- welkomen op deze voorope- ding, die aantoont dat men po- jongeren spelen een voorname ning. Hij had ook enkele be- litiek niet gewoon mag afdoen rol en kunnen voor de oudere denkingen te formuleren vanuit tot een spel voor professione- generaties een stimulans inhou den, op voorwaarde dat er tus sen jong en oud geen ongezon de naijver ontstaat, aldus de voorzitter die terloops aanhaal de dat de CVP het toch maar heeft klaargespeeld om in deze moeilijke tijden het gewicht van de verantwoordelijkheid te dragen. «Geen sinecure», zo zei hij en drong erop aan dat de inspanningen die men zich in het verleden al heeft getroost, niet zouden worden opgege ven, maar integendeel zouden worden verder gezet. Vervol gens lichtte hij het sociaal, eko- nomisch en politiek deel van de CVP toe. Sociaal is de CVP ook in Dendermonde zeer ak- tief. Denk maar aan de jaar lijkse Ros Beiaardprijs, waar bij de CVP jongeren de laatste jaren vooral de indruk hebben gelegd op het vrijwilligerswerk dat men evenwel niet al te veel als een schild mag gaan gebrui ken. Ekonomisch wil de CVP de arbeid zinvol maken en die arbeid ook eerlijk beloond zien en wat de politiek aangaat, daar komt het erop aan dat men omzichtig omspringt met de macht die men krijgt toever trouwd. Natuurlijk is lang niet alles koek en ei, maar uit wat in het verleden verliep moet men de lessen voor de toekomst halen, zo besloot voorzitter Van Den Eede die zich gelukkig prees met zijn bestuursleden die er als de kippen bij waren om de mooie tentoonstelling naar Dendermonde te halen. Zoeken naar evenwicht Gemeenschapsminister Lens sens noemde zich een gelukkig man. Hij was de tolk van velen toen hij een dankbare hulde bracht aan de pioniers van wel eer, maar evenzeer drukte hij zijn grote waardering voor al len die ook nu nog meebouwen aan het programma dat de CVP brengt en de onvervangbare waarde van het geloof in elke mens in zijn banier voert. We zoeken naar een bestendig evenwicht tussen het individu en de gemeenschap, tussen het egoïsme en de solidariteit, al dus de minister die zei trots te zijn op wat men door dit pro gramma al heeft kunnen reali- zeren. Op alle denkbare domeinen heeft de CVP mee aan de basis gelegen van de meest funda mentele beslissingen aldus de minister die zei dat men vooral het jarenlang haast ononder broken dragen van een verant woordelijkheid niet mag wor den onderschat. Vooral na de tweede wereldoorlog heeft de CVP laten zien dat ze werkelijk de bouwmeester van ons land mag worden genoemd. «Zowel nationaal als lokaal hebben we grote mandatarissen geleverd», zo ging hij verder, al is dat voor hem nog lang niet voldoende om zich in een sfeer van eufo rie te gaan hullen. Integendeel, er zijn nog problemen cjie al te zeer de aandacht vragen. Tus sen droom en werkelijkheid bestaat er nog steeds een kloof en dat doet er ons aan denken dat politiek een zaak is van mensen en dus onvolmaakt is. Hij noemde de tentoonstelling aktualiteitsgebonden want daarin wordt het wezenlijke dat ons bindt naar voor gebracht en rijkelijk geïllustreerd. Daar op zou de minister wijzen op de originaliteit van de CVP en aandringen in een sterk geloof in eigen zending. Hij waar schuwde ervoor dat men de problemen niet mag overver- eenvoudigen, maar men moet ze integendeel durven zien in hun hele totaliteit. Geschenkjes Daarop werd de tentoonstelling voor open verklaard, maar voor de kleine receptie en de rondgang kon beginnen, over handigde voorzitter Van Den Eede aan gemeenschapsminis ter Lenssens, aan burgemeester Cool, aan afdelingsvoorzitter De Schrijder en aan de voorzit ters van de verschillende sek- ties nog een kleine symbolische herinnering vervaardigd door de kunstenaar-van-het-huis, Paul De Bock uit Grembergen. Ook de CVP fraktieleider van Dendermonde, Jan Van Dam me, kreeg een dergelijk ge schenk om via zijn persoon de inzet van de raadsleden van de kristelijke volkspartij te belonen. De tentoonstelling die via pane len een overzicht brengt van veertig jaar CVP in ons land, kreeg de toepasselijke naam «Tussen droom en werke lijkheid». Heel wat hoogtepun ten, zoals de staking rond de Eenheidswet, de betogingen voor de schoolvrede, de ko ningskwestie, en vele andere nijpende problemen uit het verleden werden aan de hand van foto's, affiches en doku- menten duidelijk getoond. Maar men kon er ook kennis maken met de struktuur van de partij, met de verschillende af delingen. Een biezonder boeiend kijkstuk dat aan de hand van een mooie katalogus nog een stuk interessanter is. Waasmunster. Paul Van Bellghem werd in Waasmunster prins karnaval in het Natuurvriendenhuis Heidebloem (adw) Zaterdag was het volle bak in het Natuurvriendenhuis Heide bloem te Waasmunster waar de verkiezing plaats had van een prins karnaval. Er waren twee kandidaten komen opdagen voor deze titel en dus voor de opvolging van prins Bertje. Jaak Van Der Henst en Paul Van Belleghem zouden het te gen elkaar opnemen. Omdat in Waasmunster iedereen een bij naam heeft, werd Jaak kortweg de Krul genoemd en werd Paul bedacht met het epiteton de boskabouter. De twee zijn in het gemeen schapsleven van Waasmunster geen onbekenden. Beide staan ze bekend als grapjassen van de allerbeste soort en waar er plezier wordt gemaakt, daar kan je ze ook makkelijkst aan treffen. Plezier hebben ze tij dens de verkiezing ook ge maakt, want tijdens de voorstel ling van hun persoontje waren de lachsalvo's niet uit de lucht. Zowel in het zingen als in het moppen tappen waren beide heren sterk aan elkaar ge waagd, maar uiteindelijk ging de titel toch naar Paulus De Boskabouter van Belleghem. Meteen kon het echte feest be ginnen en dat duurde tot in de late uurtjes. Het feest krijgt trouwens nog een staartje, want zaterdag 1 maart is er al het prinsenbal dat ook plaats heeft in het Natuurvriendenhuis Heidebloem. Men kan er te recht vanaf 20 u. André Zele. De Zeelse artistieke school voor kunstnaaldkant ontving een groep Britse kantwerksters die graag de Zeelse naaldkant zouden willen leren (bvw) De Zeelse Artistieke School voor Kunstnaaldkant heeft een internationale uitstraling. In acht jaar tijd is de naaldkaht Omdat begin mei het nationaal party bestuur van de CVP moet verkozen worden, hebben plaatselijke afdelingen van de Kristelijke Volkspartij plaatselijke verkiezingen opge zet. De bedoeling is met name dat ook zy een plaatselijke bewindsploeg aanduiden evenals kongresafgevaardigden. Eenmaal die namen bekend wordt overgegaan tot de samenstelling van een arrondissementeel bestuur, en zo gaat men steeds een trapje hoger. In Dendermonde kreeg de CVP zondagvoormiddag in de verschillende deelgemeenten liefst 600 kiezers over de vloer. Dat is ruim 40 procent van het aantal leden en gezien het kou de weer en het vroege uur op een zondag best een schitterend cijfer. Die 600 kiezers bezorgden het telbureau in Trefpunt tot laat in de vooravond heel wat werk om uit te zoeken wie er nu allemaal was verkozen. Daar mee is men evenwel nog niet aan het eind van het bobijntje, want de statuten willen dat in de besturen een bepaald aantal vrouwen en jongeren moeten zitten. Bovendien moeten later deze maand nog twaalf leden worden gekoöpteerd. Zeggen we al maar onmiddel lijk dat de CVP-leden een bie zonder groot vertrouwen heb ben uitgesproken in de afde lingsvoorzitter en ook in de sektievoorzitters, die alleen al len zonder een uitzondering met een ruime meerderheid werden verkozen. Dat betekent dat Gaston De Schrijder voor een nieuwe periode van drie jaar de Dendermondse CVP zal leiden. Hij krijgt als afde lingsvoorzitters naast zich: Leon Bomhals (Dendermon- de-centrum), Alois Van Weze- mael (Sint-Gillis Dendermon de), Arthur Cool (Appels), Michel Dierick (Grembergen), Pierre De Smet (Baasrode), Roger Van den Abbeele (Ou- degem en Mespelare) en Geor ges Props (Schoonaarde). Daarop werden de 35 bestuurs leden aangeduid. Voor Den dermonde centrum waren dat er zeven: Frederic De Gelis- sen, Jan Van Lantschoot en Pieter Buysc die de jongeren vertegenwoordigen; Mare Ma- charis, André Mertens, Luc Wiemeersch, die de oudere garde vertegenwoordigen en üliane Vervaet die de vrouwe lijke vertegenwoordigster is. In Appels moesten drie leden *orden afgevaardigd. De voorkeur ging naar Basiel Pop- pe en Remi Cammerman en voor de jeugd Hendrik Ver- waeren. Daar vielen de dames uit de boot. In de sektie Oude- gem-Mespelare werd Mare De Ridder de vertegenwoordiger van de jongeren en Tinneke Van den Berghe de afgevaar digde voor de vrouwen. In Sint-Gillis Dendermonde lagen er liefst negen mandaten klaar. Die werden toegekend aan Luc Michiels, Eugene Verbruggen, Henri Van Gucht, Etienne Ab- beloos en Louis Buys en aan Nijs Greta en Greta Van der Jeugd voor de vrouwen. De jongeren komen er aan bod met Pierre Peersman en Mauri ce Van den Eede. Maar ver mits deze laatste als voorzitter van de jong CVP automatisch in het bestuur zetelt, werd er een nieuwe vertegenwoordiger in de persoon van Herman Kempkens aangeduid. In Grembergen moesten er ook negen personen worden aange duid: Jozef D'Hooghe, Leo Dierick, Ephrem Van Damme en Willy Van den Abbeele enerzijds en voor de vrouwen en de jongeren Marleen Die rick, Veerle Dierick en Rita Merckx en voor de jongeren Guy Kerremans en Mare Van Avermaet. In Baasrode gingen de drie te begeven plaatsen naar Gerda Simenon voor de vrouwen en naar Albert De Geyter en Eugeen Van den Bossche. In Schoonaarde ten slotte waren er maar twee kan didaten die automatisch waren verkozen. Marcel Van Hauwe en Geert Van Keer zijn zeker van hun plaats. Dendermonde. De tellingen gebeurden met de grootste nauwkeurigheid (foto Piet Hermans). Kongresafgevaardigden Gillis Dendermonde werden Naast de leden van het partijbe- kongresafgevaardigden: Greta stuur werden ook de 21 kon- Nijs, Maurice Van den Eede, gresafgevaardigden via een Therese Van Gucht en Etienne stemming aangeduid. Voor Abbeloos en Louis Èuys. In Dendermonde kwamen uit de Grembergen werden Jozef De bus: André Mertens, Michiels Bonte, Maurits Dierick, Michel Jozef, Jan Van Lantschoot en Dierick, Olivia Saegeman, Pieter Buyse. Voor Appels valt Ephrem Van Damme en Willy die eer te beurt aan Lieven Van den Abbeele verkozen en Senepaert en Hendrik Verwae- in Oudegem-Mespelare was ren en voor Baasrode werden dat Jozef De Roeck. In Pierre De Smet en André Van Schoonaarde tenslotte wordt Akoleyen aangeduid. In Sint- Annie Van den Berghe de kongresafgevaardigde De toekomst Afdelingsvoorzitter Gaston De Schrijder zegt dat deze verkie zingen van uitzonderlijk belang zijn. Vandaar ook dat men zo tevreden is met de grote op komst. Immers, in 1988 heb ben er opnieuw gemeenteraad- verkiezingen plaats en het zal dus het nieuwe bestuur zijn dat de te begeven plaatsen zal toe kennen. Het wordt beslist een zoeken en tasten naar een evenwichtige lijst waarin alle groepen, standen, deelge meenten en wijken zich op een evenwaardige wijze kunnen te rugvinden. Dat is een niet te onderschatten opdracht aldus de voorzitter die rekent op de inzet van de verkozenen. Hij Dendermonde. Afdelingsvoorzitter De Schrijder wenst de Dendermondse sektievoorzitter d^van^dT'Lov^diens^^et Bomhals (links) van harte geluk. Arrondissementeel sekretaris Jef Dauwe volgde het hele jnstjtuut voor politieke vorming verloop op de voet (foto Piet Hermans). van de CVP dat men verder wil aktiviteren en stimuleren. Uit eindelijk moet men komen tot het opstellen van een politiek vormingsprogramma naar 1988 toe, voor kandidaten en poli tiek geïnteresseerde CVP leden. Het einddoel is en blijft de politieke aktie in de CVP, par ticipatie in de politiek met ken nis van zaken en die kennis kan men via Ipovo opdoen. Men streeft ook naar een goede relatie met de vertegenwoordi gers van de plaatselijke pers. In de toekomst zullen er meer perskonferenties worden gege ven vanuit de partij en zal men er ook voor zorgen dat een eigen publikatie naar de leden toe en naar de grote massa gaat. Blikt men zeker en vast in de toekomst, het is volgens de voorzitter ook zinvol om eens achterop te kijken. De eerste drie jaar van de legislatuur van de gemeenteraad is inderdaad voorbij. Daaruit moeten nu de nodige iessen worden getrok ken. Voor de nieuwe of jonge schepenen moet bievoorbeeld de inloop- of leerperiode ach ter de rug zijn. «Het ogenblik is aangebroken dat onze topman datarissen een inventaris opma ken voor zichzelf, voor het be leid, voor de partij, voor onze leden. Vertrekkende van het verkiezingsprogramma 1982 moet elk voor zichzelf zeer goed weten welke weg is afge legd en wat nog niet of onvol doende aan bod is gekomen», aldus de voorzitter die meteen onderstreepte dat de noodzake lijkheid van het organizeren van een colloquium als een soort gewetensonderzoek zeer nuttig zal zijn. Het vernieuwe partijbestuur moet samen met alle mandatarissen de te volgen weg van de laatste drie jaar gemeentebeleid vastleggen en bepalen. Een ander heet hangijzer zijn de voor de deur staan de poli tieke wisselingen. Een tijd ge leden stonden de kranten er bol van, maar iedereen binnen de CVP hield zich aan de stilzwij gendheid. Is men binnen de partij het reeds duidelijk eens over wie er in de plaats van wie komt, dan zal men die wisselin gen pas ten tepaste tijde aan de pers mededelen, aldus de voorzitter. Wanneer dat precies zal zijn, dat blijft voorlopig nog afwachten. Maar echt lang zal dat allicht niet meer duren. van Zele door het enthousias me van Irma Boone en haar medewerksters gegroeid met meer dan 1400 leerlingen, maar ook in Engeland, Neder land, Frankrijk, Duitsland, Zwitserland en de Verenigde Staten van Amerika, Zuid-Af- rika, Joegoslavië en Australië wordt er Zeels kant gewerkt. Voor de derde keer opeenvol gend kwamen de voorbije week tien Engelsen naar de Zeelse kantschool om zich ver der te bekwamen in de naald kant. De Engelse dames ver spreidden nu over gans het land de Zeelse n Het was de voorzitter van de O.I.D.F.A. Anne Colier die in 1984 in kontakt kwam met de Zeelse naaldkantschool. Op 4, 5, 6, 7 april is er een kollektieve tentoonstelling te Zele met de Engelse kant en de Zeelse naaldkant. Miss Suzan Cox en Mevrouw Irma Boone de kant-dames van de English Lace en de Zeelse Naaldkant maken er begin april in de raadszaal van het gemeentehuis hoogdagen van de kant van. BENO Sinds 1 maart jl. is het Stedelijk Jeugd- en Informatiecen trum, kortweg JIC genoemd, gehuisvest in het Administra tief Centrum dienst Onderwijs en Jeugd, Frans Courtens- straat 11, Dendermonde. Wellicht is het nuttig om nog even te vermelden wat deze dienst inhoudt Ten eerste heeft men een jeugdservicedienst. Hier kan je terecht voor: - inspraak in het jeugdbeleid - gratis gebruik van een stencilmachine - bemiddeling bij de regionale uitleendienst - bemiddeling bij huur van films, bij kontakteren van groepen en optredens - onderhoud en nazicht op de sted. speelpleinen - nieuwe initiatieven die je wenst uit te werken. Naast een servicedienst beschikt de jeugddienst ook over een uitgebreid dokumentatiecentrum. Artikelen en teksten over de meest uiteenlopende onderwerpen worden hier samengebracht. Deze teksten kan je gratis kopiëren. Ideaal voor verhandelingen en eindwerken. Tevens kan je voor informatie over de keuze van studie richtingen, informatie over het uitlenen van muziekinstalla ties, stoelen, tafels, spots en informatie voor werklozen op de jeugddienst terecht. Onlangs is ook het initiatief van de JIC-JONGEREN- FOON gestart. Hiermee wil het JIC de jongeren de kans geven om te praten over alle mogelijke problemen die hen aanbelangen. Maar je hoeft niet noodzakelijk vragen te hebben of in moeilijkheden te zitten om het JIC op te bellen. Ook voor een gewoon praatje of een knettergekke mededeling leggen zij hun oor graag te luisteren. Het nummer van de JIC-jongeren-foon is 22.08.00 binnenpost 572.

De Voorpost | 1986 | | pagina 17