52 miljoen voor Keizershalien in Aalst Ook op Moorsel-Dorp natriumlampen K.S.A. Waasmunster op zoek naar zijn verleden Baardegem bloemendorp bij uitstek PUIK OPTREDEN VAN JEGGPAP NEW ORLEANS JAZZBAND IN TER WEYDE 22 - 7.3.1986 - De Voorpost cert in de typische New-Or- op de koperen instrumentale Lokeren Huiskomputers «Huiskomputer, zin en onzin» is de titel van een voordracht die de BGJG inricht op dinsdag 11 maart om 20 u. in het kuftureel centrum,. Kerkplein. LEF-werkgroep «Incest» De LEF-werkgroep Lokeren organiseert op vrijdag 7 maart 1986 in café De Groene Poort (op de zolder), Markt 72 te Lokeren (ingang trap vooraan) een informatieavond over «incest». In de praatstoel: medewerkers van het Antwerpse Vertrouwens- centrum met getuigenissen. Mensen uit het onderwijs, Mare Bussens, maatschappelijk werker bij de jeugdbescherming, Jan Buyl, centrum voor ge zinsbegeleiding, «Ovaal»-Lokeren. Tijdens de gebruikelijke kleine pauze, waar een versnapering zal aangeboden worden, zal Geert Van Kerckhove een inter mezzo brengen met klassieke guitaar, met een paar gedichten door Sonja Sonck. Na het gebruikelijk vragenkwartiertje wordt de aftrap gegeven naar het ontspannend gedeelte. Met als geschikte sfeermuziek: soul, folk en dixie, gebracht door het Antwerpse «Duo Demon». En zoals steeds «jusqu'è l'aube»... Kontakt adres voor LEF-groep Lokeren: Francine De Canne, Dr. Vannestestraat 28 te Lokeren (tel. 091/48.13.82). Rose. Het stuk introduceert ons in de deliberatiezaal van een assisenjury. Twee komische mannen Donderdag 13 maart om 20 u. komen Peter De Jong en Karei De Rooy, resp. Mini en Maxi, hun akteertalent exposeren in de schouwburg. «Sprakeloos» is muzikaal-poëtisch, beeldend theater. Beide mannen worden terzijde gestaan door danseres musicienne Ans Bosvelt. Stekene In het kader van de rekonver- sie in de textielsector krijgt Aalst volgens een zeer recente melding 52 miljoen van het Europees Fonds voor Regio als Ontwikkeling. Dit dan voor de vernieuwing van het deel van de Keizershalien dat, nu de spektakelzaal een feit ge worden is, er eerder schamel bij staat. U ziet wellicht niet dadelijk het verband tussen textiel en spektakel. Dat wordt u wel duidelijk als u weet dat de huidige Keizershalien, een al te prestigieuze vlag die een weinig schitterende lading dek te, vroeger een textielfabriek Oude Wase ambachten Heemkring D'Euzie organiseert op 8, 9 en 10 maart in de raadszaal van het gemeentehuis een fototentoonstelling over «Oude ambachten in het Land van Waas». U kunt qaan kijken van 9 tot 17 u. Temse Sint-Niklaas Tussen wieg en graf Fotoklub Don Bosco houdt ook van dia's. Vrijdag 7 maart vanaf 20 u. zet men in het Dobocentrum, Gladiolenstraat, driehonderd stoelen klaar t.g.v. de 'allerlaatste' vertoning van de diamontage «Tussen wieg en graf» van Patrick Wauman. Elisabeth Marain Vrijdag 7 maart om 20 u. spreekt in de stadsbibliotheek schrijfster Elisabeth Marain ("Brugge, 1943) over «de invloed van het schrijven op het reizen». Huwelijkskontrakten Laatste in een serie «gespreksavonden voor verloofden», op zaterdag 8 maart om 19.30 u. in Het Centrum, Grote Markt 40. De bijeenkomst gaat over huwelijkskontrakten. Barbierama Zondag 9 maart opent om 10.30 u, in het stedelijk museum, Zamanstraat, de nieuwe vaste kollektie Barbierama, met toe spraken door schepen Daan Anthuenis, burgemeester De Vidts en samensteller van de verzameling Raymond Resmann. Wase Rullklub De Wase Ruilklub organiseert op 9 maart van 9 tot 12 u. een ruildag in zaal Renova, Heymanplein-Nieuwstraat. Karnavalbal De Kunstvrienden Zaterdag 8 maart in garage Torino aan het Oostjachtpark 6 (grens Temse) groot verkleed halfvastenbal van harmonie De Kunstvrienden, vanaf 21 u. Ten dans speelt Maro Flash Back. Sint-Rochusschoolfeest Zaterdag 8 maart in de zalen van het kollege, ingang Van Britsomstraat, vanaf 19.30 u. schoolfeest van de Sint-Rochus- school. De opbrengst komt ten goede van de leerlingen. Het Puiveldebos Het Centrum voor Natuurbeschermingsedukatie organizeerl zondag 9 maart een wandeling in het Puiveldebos. Men verzamelt in Belsele om 14.30 u. aan de hoek Bosstraat- Gouden Leeuwstraat. Duivenzegenlng van 't Waasland Zondag 9 maart om 9.30 u. in de kerk van Puivelde (Belsele) misviering met zegening van duiven en duivenliefhebbers. Bij de offerande worden gedachtenissen uitgereikt. De duiven kunnen veilig geborgen worden in de sakristie of de pastorie. Na de mis, om 10.30 u., verkoop van jonge duiven in duivenlokaal De Lustige Melkers bij Marcel De Maere. Toneel In Nleuwkerken De Vlasbloem-Nieuwkerken vertolkt op 7, 9,14 en 15 maart om 20 u. in zaal Katholieke Kring aan het dorpsplein in Nieuwkerken het stuk «Onder één dak» van Jan Fabricius, in een bewerking van Marcel Smet en in een regie van Jaak Verhelst. Kaarten via tel. 776.02.91 of 776,48.49. Tien jaar Steenstraete Zaterdag 8 maart viert de Gebroeders Van Raemdonckkring, het tienjarig bestaan van lokaal Steenstraete aan de Nieuwstraat 86. Eucharistieviering om 18 u. in de kapel van de Arme Klaren, OLVrouwplein, gecelebreerd door Daan De Smet en omlijst door het VWG-koor en orgelist Carlo Claes. Om 19 u receptie en dan kaas- en wijntafel in de refter van de broedersschool. Feestrede door sekretaris Koen Baert van het IJzerbedevaartko- mité. Info via tel. 776.86.83. Het Schouselbroekpad Zondag 9 maart organiseert Wandelklub Waasland een wande ling langs het Schouselbroekpad. Vertrek om 14 u. aan de kaai van Temse. Info via tel. 776.98.23. Dertiende Muziekmozaïek Zaterdag 22 maart om 20 u. dertiende Muziekmozaïk in het parochiecentrum Kristus Koning aan de Prinsenlaan 4. M.m.v. het gemengd koor Verbroedering uit Mariekerke o.l.v. Guido Van Doorslaer en harmonie Recht door Zee uit Temse o.l.v. Marc Van Hoorick. Toegangsprijs 50 fr. Martens' kabinetchef Maandag 10 maart om 20 u. in feestzaal Het Volk komt kabinetchef Verplaetse van premier Martens spreken over 'het herstelbeleid' van de regering sinds 1981en zulks gezien vanuit de optiek van de werknemer. De bijeenkomst wordt ingericht door ACW-groot-Temse. Oude röntgenfoto's Van 1 tot 18 april kunt u uw vervallen röntgenfoto's binnenleveren in het postkantoor van uw keuze. Deze aktie van Unicef kreeg de goedkeuring van de Orde van Geneesheren. Plaatselijk kontakt- adres: Mare Seghers, Sterstraat 37 in Steendorp. Vreugdezaaiers Zaterdag 15 maart organizeren enkele Wast Vreugdezaaiersfa- milies een bijeenkomst in het VTI (Broederschool), Akkerstraat 54. Roger Van de Walle presenteert om 14 u. een diamontage over adoptie in India. De kinderen kunnen tegelijk in een aangrenzend lokaal hun hartje ophalen. De Vreugdezaaiers zetten zich in voor de kansarmen in de wereld. Info via tel. 771.09.50, 774.42.45 of 771.20.46. Slaapproblemen Donderdag 13 maart spreekt in Den Oever, Oeverstraat 30, mevrouw Tavernier over «Slaap en zijn problemen». Om 20 u. CMBV organiseert. Van aan de Moorselbaan te Aalst tot Baardegem, grens van de gemeente en tevens van de provincie is er moderne open bare verlichting langsheen de rijksweg. Alleen het Dorps plein van Moorsel maakt daar op uitzondering. Daaraan wilde het stadsbestuur in de raadszitting van verleden dinsdag nu verhelpen. Temeer omdat ook schepen De Maght van mening is dat een dorps plein duidelijk beklemtoond en herkenbaar moet zijn. De kos ten daartoe, vervangen van pa len en armaturen, zouden zo wat een kwart miljoen bedra gen voor acht lichtpunten. Raadslid Danny Denayer (VU) vindt deze uitgave louter «verspilling». Het zou volgens hem even goed kunnen gebeu ren met beduidend minder kos ten. Palen voor acht lichtpunten vervangen vindt hij onnodig. Maar finaal bleek dan wel dat het slechts om drie palen zou gaan en dat de andere armatu ren aan gevels bevestigd zijn en blijven. Ook burgemeester Raymond Uyttersprot vindt dat het een noodzaak is. De be staande verlichting dateert uit 1965 en als gewezen burge meester van Moorsel is hij goed geplaatst om het te weten. Hij ook vindt dat deze verlich ting noodzakelijk is en dat na triumlampen moeten worden geplaatst. Danny Denayer verandert het geweer dan even van schouder en heeft het over de vernau wing van de weg naar Opwijk die gevaarlijk is maar schepen De Maght zegt dat dit boven het petje van het stadsbestuur gaat omdat het een rijksweg is. Toch weet ze dat er nog dit jaar aan de bestaande situatie ver betering zal worden aange bracht. LH was. «Kapitentjes» naar de graad van de eigenaar bij de brandweer (kapitein) en de «tje» als verkleinwoord voor de eerder bescheiden gestalte van de eigenaar. Het stadsbestuur heeft aardig ingespeeld in deze kwestie en wist 52 miljoen van de EEG los te weken. Zoals bijna heel Vlaanderen, met uitzondering dan van de Westhoek en in schrille tegen stelling met Wallonië, is het arrondissement Aalst géén ontwikkelingsgebied meer. De status van T-zone (T voor Tex tiel) haalde het evenmin. Wel werd de regio erkend als tex- tielzone en in dit kader slaagde dan de transaktie. Daarmede kan nu gestart wor den met de uitbouw en totale restauratie van de hele Kei zershalien zodat de naam wer kelijk de vlag kan worden dié de lading dekt. Met medewer king dan van de Vlaamse Ge meenschap die voor 60% be toelaagt. LH In Waasmunster is de plaatse lijke KSA-afdeling aan het zoeken in zijn eigen verleden. Een archiefbestand werd uitge bouwd om te voorkomen dat heel wat waardevol materiaal verloren zou gaan. Toch blij ken er nog heel wat leemtes in te bestaan. Het huidige bestuur zoekt momenteel foto's, versla gen, brochures, tijdschriften, symbolen enz. In een latere faze zullen interviews afgeno men worden. Konkreet zoeken ze alle mogelijkheden en infor matie sinds de oprichting in 1939. Voor 1939 zouden de KSA-ers uit Waasmunster een apart vendel in de bond van Hamme gevormd hebben. Wie daar meer informatie over heeft wordt gevraagd zich te willen wenden naar Irene Van Dorsselaer, Dommelstraat la, tel. 052/47.01.32 of bij Danny Temmermans, Fortenstraat 71 te Waasmunster. Bij het onder zoek wordt ook het algemeen Katoliek Vlaams Studentenver bond betrokken. Dit was van 1923 tot 1927 onder de namen De Meibloem en 't Heiblom- meken aktief in de Roosen- berggemeente. Alle informatie is welkom op vermelde adressen. (VGP) Baardegem is altijd al een bloemendorp geweest. In het begin van deze eeuw stond de uit Waasmunster afkomstige in Baardegem benoemde hulpon derwijzer Jozef Blindeman mede aan de wieg van de snij bloementeelt onder glas in on ze streek. Zelf teelde hij ook bloemen en tuinbouwproduk- ten. Zijn grootste verdienste bestond erin de jonge landbou wers te hebben aangespoord over te schakelen op de bloe menteelt. Te Brussel hielp hij tachtig jaar geleden de Halle der Voortbrengers (nu Euro veiling) stichten en in eigen dorp richtte hij een vakschool voor avondleergangen op. Ook bij de bouw van het socio- kulturele centrum Ons Huis was hij nauw betrokken. In deze zaal Ons Huis werden van 1955 tot 1968 groots opgezette bloemenbals gehouden. Ook op dit gebied kreeg de naam Baardegem een grote reputatie. Deze bals groeiden uit tot echte bloemenfeesten met bijhoren de handelsbeurs. De mooie traditie van het bloe- menbal werd enkeke jaren ge leden nieuw leven ingeblazen. Ze krijgt op 15 maart e.k. een passend verlengstuk. Het Ver bond van Snijbloementelers van Oost-Vlaanderen organi seert die dag, vanaf 21 uur, in de parochiezaal een reuze bloemenbal. Het verbond staat er borg voor dat om halfeen nachts alle bloemstukken kos teloos onder de aanwezigen worden verloot. Tussendoor speelt het orkest Matthijs heer lijke tango's, walsen, marsen, foxtrots en rock rolls uit de tijd van toen... Dansen,... of gewoon een avond verpozen, in een zee van bloemen... e dit voor 100 fr. Vr jdag 21 februari 1986 stond op de kalender van de «Kultuur-punch» van het Mariekerkse «Terweyde» het optreden genoteerd v d.» een flir aanhang en met als thuisbasis de honky-tonk-familie met haar ledenbestand van ruim 800 Aalst. Irt de Bank Brussel Lambert in de Nieuwstraat werd gekoncerteerd. (a) Een groep dus met een geves tigde reputatie optredens bij koncerten en jazz-festivals. Des te verwonderlijk was dan ook de minimale belangstelling waarop deze groep kon reke nen ter gelegenheid van haar Mariekerks optreden. Het kon- cert was er echter niet minder prettig of dynamisch om en je kon het duidelijk aanzien dat de groep bestaande uit Joris De Cock (trompet), Dave Senior (trombone), Norbert Detaeye (piano en vocaal), Pol Van Den Durpel (bas), Miel Ley- baert (drums) eri als gastvedette een uitstekende Filip De Smet op de sax-tenor. Een heerlijk en pittig jazz-kon- leans-stijl en -klanken. Zonder vooraf opgesteld pro gramma speelde deze jazzband naar de smaak en het gevoelen van de publieke belangstelling toe. Het zijn optredens die zich een zekere vrijheid van uitvoering aanmeten en dus analoog zijn aan de jazzmuziek en zijn rit mische vrijheden. Hoe dan ook, het werd een typische jazz-swingende aantrekk lijk- heid. Een nooit vervelende vorm van vrij en open musice ren, met een eigen interpretatie en toonzetting en waarbij voor al de drums opvielen door hun perfecte begeleiding en die bij na nocit de bovenhand kresen klanken. En als er dan toch eens een drum-solonummet kwam, dan was dat van uitste kende kwaliteit. Een puik koncertwaarbij de muzikanten het niet aan hun hart lieten komen en dus toch voor de nodige sfeer zorgden, Aimé Het nummer 43 van de reeks «Aspekten en dokumenten» uitgegeven door de Belgische Vereniging der Banken heeft het over de partikuliere en de openbare kredietsektor, hun koëxistentie in een juridisch perspektief. De brochure kan verkregen worden door stor ting van 50 fr. op rekening nummer 210-004884879 van de Belgische Vereniging der Banken met vermelding van het nummer of de titel van de De taal van het lichaam Het Centrum voor Man, Vrouw en Gezin organiseert een leerseminarie rond «Ziek zijn en gezond zijn; leren luisteren naar de taal van ons lichaam». Op donderdagen 6, 13 en 27 maart en 3 april in het lokaal aan de Kollegestraat 5a. Info via tel. 777.14.00. De twaalf qezworenen a r„ n r \r n- Disanten huwelijksjubileum in Sint-Niklaas. Aan de Nieuwe Molenstraat 208 wonen y Aalst. In de O.-L.-Vrouwkliniek werd een voordracht gegeven over een nieuwe therapie Petrus Van Den Dumpt en r* a l 'rioiensiruuizoo won Maandag 10 maart om 20 u. is KVS-Brussol te gast in de voor hartpatiënten. Dr. F. Van de Werk van ie KU Leuven was er gastspreker, (a) bileZ Het echtpaarheeft Mee schouwburg. Men speelt «De twaalf gezworenen» van Reginald ren (Iv) ecmPaar "eeJl twee kinderen, twee kleinkinderen en zeven achterkleinkindt Lebbeke. De animatiegroep van de Orde van Lietbeka verzorgde een optreden voor de BW. Deze groep treedt op voor bejaarden, minder-validen, enz. tegen de onkostenver- Sint-Niklaas. In het kollege werd een veiling van kunstwerken georganiseerd ten voordele van het Natuurfonds Waasland (Iv) goeding (G. Breckx). Kolloquium over Europa In het kollege (Sint-Jozef-Klein-Seminarie) in Sint-Niklaas wordt vrijdag 7 maart om 20 u. een weekendbijeenkomst van het Europees Kultureel Konvent geopend door schepen Anthuenis Om 21 u. debat over mensen en volkenrechten in Europa m.m.v. medewerker E. Bucquoye van het Nationaal Vormings- en Documentatiecentrum en een spreker namens Amnesty International. Zaterdag 8 maart om 14 u. internationaal kollo quium over de toekomst van Europa met R. Steuckers (België), A. Sampieru (Frankrijk), K. Höffkes (Duitsland) en M. Walker (Engeland). Er zijn lezingen om 14 u., 16 u., 18.30 u. en 20.30 u. Recital Ballet Laffont Balletschool Laffont van Sint-Niklaas geeft een recital in de schouwburg op 8 maart om 20 u. en op 9 maart om 15 en 20 u.

De Voorpost | 1986 | | pagina 22