van de rennerspl TeVe-BLADEddy TeVe-blad zeven dagen op zeven zeker van UW programma Nieuwtjes uit de gemeenteraad van Aalst Jev/e, sTeVfcf -v Tevep^evt tBLAtOLADj 0U €DDY mCRCHM BLAD? BLAD I Net zoi snookei gebeur kippen heeft e vorig j MAERTENSI 24 - 7.3.1986 - De Voorpost Grond- en bouwbeleid - Bij de omzet van een lening van bijna 7 miljoen in verband met de regie grond- en bouwbeleid stelt Roger D'Hondt (SP) dat die miljoenen hebben gediend voor erelonen voor werken die nooit uitgevoerd werden, die gewoon in een of andere lade zijn blijven liggen. D'Hondt neemt het bovendien niet dat lasten worden afgewenteld op de Regie die als beleidsinstrument duidelijk wordt afgeremd. Schepen André Dooms zegt dat het gemeentebestuur destijds de plannen door de Regie liet opmaken omdat het er zelf de kosten niet van kon dragen. De kosten zijn echter wel verrekend in de verkoopprijs, zegt de schepen. De opbrengst van verkoop zal in de begroting 1987 worden opgenomen. Overhevelen van de verkoopsom naar de grondregie wordt door Roger D'Hondt als positief ervaren. SP en VU stemmen tegen het voorstel. Leningen Een lange paternoster leningen samen goed voor ruim 24 miljoen, wordt unaniem goedgekeurd. De lening in ver band met aanpassingswerken aan de isolatie van Sporthal Ten Rozen wordt verdaagd. De goedgekeurde leningen handelen over werken aan oud-gemeentehuis Erembode- gem (1,4 miljoen), bouw van sanitair en opvanglokaal Brouwerijstraat (440.00 frank). Chalet voor speelplein Brouwerijstraat Nieuwerkerken (kwart miljoen), elektri sche installaties kultureel centrum (2,7 miljoen), werken aan centrale verwarming kultureel centrum (2 miljoen), luchtroosters in spektakelzaal (kwart miljoen), hydranten in Keizershallen (200.000), werken aan academie muziek (1,1 miljoen), luchtkanaal Keizershallen (230.000), sanitair in Osbroek (600.000), zolders Oud-Hospitaal (850.000), schoolgebouw Nieuwbeekstraat (800.000), daken Oud- Hospitaal (900.000), pastorie Nieuwerkerken (800.000), werken aan Bosveld (900.000), werken aan Dries-, Kan ton-, Brug- en Dreefstraat (900.000), werken aan basket balterrein Beukenhof (300.000), voetbalterrein Erembode- gem (140.000), laagspanningsnet Dorp, Klaarhaag en Kokerij te Meldert (8.000), stortplaats Lion d'Or (kwart miljoen), meubilair voor politie (kwart miljoen), onderde len voor reinigingswagens (150.000), klepelmaaier en onderdelen (700.000), dekzeilen masten en dekoratiearti kelen (120.000), meubilair voor bibliotheek (700.000), onderstel van reinigingswagen (400.000), chassiskabine (1,8 miljoen), grondverwervingen (2,4 miljoen), aanleg rond zwembad (1,2 miljoen) en grondaankoop ter ontslui ting van Ingang Backaert (240.000). Voetpaden Er komt een wijziging op de retributie op het vernieuwen van voetpaden die erop neerkomt dat de stad alle herstellin gen ten haren laste zou nemen: Danny Denayer vroeg daarbij te voegen dat aangelanden verantwoordelijk blij ven voor «hun» voetpad. Zodat ze er zouden op waken dat er geen schade aan te pas komt. «Uw vrees is ongegrond», zegde de burgemeester. Bescha digingen aan voetpaden worden door de politie bekeurd. Jan Caudron berijdt daarbij andermaal zijn stokpaardje, werken voor derden. Wat de burgemeester doet zeggen dat er een register zal aangelegd worden, te raadplegen door raadsleden, met erin de werken voor derden. «We houden van geen willekeur», zegt schepen De Maght er nog bij. «Enkel de graad van gevaarlijkheid en de periode van aanvraag komen in aanmerking voor prioritaire uitvoering. In 1985 werden 8300 m2 voetpaden in eigen beheer aangelegd of hersteld. Abbegatweg De vraag werd gesteld om de Abbegatweg, voetweg die Brusselsesteenwegen Krommenelleboogstraat verbindt, af te schaffen. Het college stelt voor deze voetweg te behou den omdat hij dagelijks druk wordt gebruikt. Jan Caudron (VU) vraagt zich af waarom dergelijk punt aan de agenda komt als men toch zinnens is een ongunstig advies te verlenen. «Omdat de afschaffing gevraagd werd en alles volgens de procedure moet gebeuren», antwoordt de burgemeester. Melkhuisje Aan de dagorde stond het vaststellen van de voorwaarden tot herpachting van het recht van uitbaten van de verbrui- kzaal van het melkhuisje in het stadspark. Danny Denayer heeft het dossier uitgepluisd en wenst een aantal wijzigingen, schrappingen en aanvullingen. - «Kan» wordt liever vervangen door «zal» zou kunnen aanleiding geven tot willekeur. - In plaats van een waarborgsom te vragen een bankwaar borg. - Het melkhuisje mag geen soort spijshuis worden. - Geen publiciteit voor sigaretten en er zeker geen ver kopen. - Een Qessenverwarmer voor baby's voorzien. - Reklame verbieden als ze storend zou werken op de omgeving is al te vatbaar voor verschillende interpretatie. - Geen reklame maken voor alcoholhoudende dranken. - Het melkhuisje moet zoals aangeduid geopend zijn. Danny Denayer, zegt dit allemaal om aan te tonen dat zulke zaken beter op een kommissievergadering kunnen worden besproken. Schepen Dooms antwoordde o.m. dat de waarborg 10% moet bedragen met een minimum van 50.000 fr. en dat het beter is één vogel in de hand te hebben dan tien in de lucht. Volledige bereide maaltijden zijn er inderdaad verboden. En over de reklameborden zegt de schepen dat de Beheerskommissie hierover wel zal waken. Qua openingsuren zegt de schepen dat hetmelkhuisje in principe open is tijdens de openingsuren van het park. In de winter enkel bij speciale gelegenheden. Ook de toiletten moeten open zijn. Bij «hoogdringendheid» zijn er nog steeds diensttoiletten achteraan, zegt de schepen. En bo men. En wanneer André Dooms terloops opmerkt dat in de tekst «nochtans» staat geschreven met een «asj» repli ceert Denayer dat zulks niet waar is maar dat het een «ha» is... Denayer vraagt dat het punt zou verdaagd worden om de reglementering aan te passen doch CVP, PW en SP keuren het punt goed. Bepleisteren van gevels Voor bezettingswerken aan door afbraak vrijgekomen gevels wordt 1 miljoen voorzien. Een enigszins fiktief bedrag gezien nog niet geweten is welke woningen zullen worden weggebroken en welke gevels dan zullen komen vrij te staan. Danny Denayer vindt dat raadsleden hun kontroletaak niet kunnen uitoefenen als de plaats van de werken niet wordt vermeld. Maar de burgemeester zegt dat al deze werken op voorhand niet kunnen worden voorzien. Fraktieleider Edgard Höoghuys (SP) verklaart zich met de uitleg akkoord als het gaat om stadseigendommen. Maar niet als het om privégebouwen gaat. Dan moet de verzeke ring spelen. Eventueel moeten kosten van de privé-eige- naar worden teruggevraagd. Hij hoopt alleszins dat de materialen ter plekke beschikbaar blijven voor het doel waarvoor ze worden aangekocht. Aankopen Zonder enige bespreking worden volgende aankopen goedgestemd: - steen, hout en verf voor 3,8 miljoen - vrachtwagen met kipbak voor 3 miljoen - bestelwagen en gereedschap voor 800.000 fr. - twee kombi's voor de politie voor 1,3 miljoen - twee personenwagens voor de politie voor 670.000 fr. - een laadkamionette voor de politie voor 500.000 fr. - een motorrijwiel voor patrouille en koerierdiensten voor 350.000 fr. - bouwmaterialen voor afwerking Keizershallen voor 500.000 fr. - een schrobmachine voor de nieuwe spektakelzaal voor 500.000 fr. - houtachtige materialen voor Keizershallen voor 300.000 fr. - lichte bestelwegen voor 335.000 fr. - vrachtwagen-onderstel en persinstallatie voor 6 miljoen - aanvullen van stockes en werken in eigen beheer voor 500.000 fr. - aankopen van materialen en electrisch, sanitair en ver warmingsmaterialen voor 1,5 miljoen fr. Werken Eveneens zonder bespreking goedgekeurd - vernieuwen van refter in de stadsschool Gaston De Schepperstraat te Erembodegem: 392.000 fr. - verkeersgeleider aanleggen Walgraefplein Erembode gem, kruispunt Langestraat - Bergekouter en kruispunt Sint-Annalaan - Ledebaan, samen goed voor 540.000 fr. - wegenwerken aan Esplanadestraat, vernieuwing riole ring en voetpaden, wegdek in betonklinkers om de Wallenring te visualiseren door aparte wegbedekking: 5,6 miljoen. Roger D'Hondt verheugt er zich over dat er betonklinkers worden gebruikt. «Dat moest ook gebeurd zijn op het Keizerlijk Plein», zegt hij. - reinigen van glas en aluminium in het kultureel centrum. Twee jaar ermee wachten is te lang, zegt Denayer die wenst dat nu reeds de leidingen zouden worden voorzien voor plaatsen (later) van schotelantennes. Openbare verlichting Degelijke verlichting bevordert de veiligheid van de weg gebruikers. Daarom werden een aantal projekten in de begroting 1986 opgenomen. Er wordt wel, kostenbespa rend, gestreefd realiseren van renovaties of nieuwe installa ties gezamenlijk met andere kabelaanleg door Intergem. Wegens uitbreiding van de bebouwing zijn een paar projekten wel autonoom. Meerstraat: 23 nieuwe lichtpunten, 353.000 fr. Meldert, Dorpstraat tussen Stevensveldstraat en Hoogstraat samengaand met de wegeniswerken wordt de laagspanning ondergronds gebracht: 550 meter kabel en 11 lichtpunten, 462.000 fr. Raffelgemstraat: renovatieprojekt, 8 verlichtingspunten, 322.000 fr. Gustaaf Papestraat (tussen Capucijnenlaan en Beekveld- straat): vernieuwen van de verlichting, 8 palen met armatu ren; 268.000 fr. Baardegem, Dorpstraat (Kerkstraat naar Molenstraat): 14 verlichtingspunten, 486.000 fr. Erembodegem: Driehoekstraat: gedeeltelijk ondergronds net 175 m kabel en 2 lichtpunten op paal, 120.000 fr. Erembodegem, Zwalmkouter: ondergronds brengen, 610 m kabel, 12 lichtpunten, 397.000 fr. Hofstade: Steenweg op Aalst: gedeeltelijk ondergronds, 6 lichtpunten, 272.000 fr. Nieuwerkerken, Bredeweg: wegens toenemende bebouw ing en vele vragen komt er openbare verlichting tussen School- en Testertstraat met 9 lichtpunten goed voor 278.000 fr. Voet bal terreinen draineren Het voetbalterrein Beukenhof en dat van Osbroek zijn aan drainage toe. Twee draineerstellen worden aangekocht voor plaatsen in eigen beheer. De stad zou de materialen leveren en de kosten worden geraamd op twee maal 250.000 fr. Prijsofferte september 1985. Denayer dringt aan op ze precies mogelijke ramingen en| suggereert de prijs liever per lopende meter vast te stellenr Wat niet kan zegt de schepen. Dergelijke werken zijn ti veel afhankelijk van allerlei omstandigheden. En wanneer Roeer D'Hondt zijn vraag naar schuilhuisjes herhaalt krijgt hij de belofte dat ze eerlang zullen gemaakt II worden. Voegvullingen Voor voegvullingen aan betonwegen werd verleden jaar 2 miljoen uitgetrokken wat ook dit en volgend jaar het geval is. In drie jaar hoopt men op het hele gebied van Groot- Aalst rond te zijn. Dit jaar komen Herdersem en Gijzegem aan de beurt. "Kosten te ramen op bijna twee miljoen. Edgard Hooghuys heeft daarbij een vraag over de geluids hinder wanneer over de metalen deksels van mangaten wordt gereden. Kan daar met rubber aan verholpen worden. Schepen De Maght wil dat laten onderzoeken doch tot hiertoe had men er op de Parklaan geen goede ervaringen mede. LH ^Ye Sportgroep TeVe-blad Ri jwielen Eddy Merckx j Handig.kompleet en goedkoop tv-programmablad RIJWIELEN Koop je nu TeVe-BLAD, dan sla je twee vliegen met één slag. Je kocht het allergoedkoopste, maar bovendien het handigste, en ook komplete, tv-programmablad, met de programma's voor deze week en de week nadien. Maar je hebt meteen een bon voor de gratis poster van al de jonge en veelbelovende coureurs. Uitgevoerd in vier kleuren, formaat 57 x 50 cm. Wordt je kosteloos en postvrij thuis bezorgd Je mag ook de bon uit de krant gebruiken, maar dan moet je er wel een covervignet TeVe-BLAD bijvoegen (het rode vierkantje links boven op de voorbladzijde). Zend de bon onder gesloten omslag naar TeVe-BLAD, Poster, Frankrijklei 86/b, 2000 Antwerpen. Je sportieve vrienden zullen je om die prachtige poster sportief benijden. BON VOOR POSTER NAAM VOORNAAM ADRES POSTNR./WOONPLAATS wenst gratis en portvrij een poster van de rennersploeg TeVe-BLAD/Eddy Merckx. Handtekening

De Voorpost | 1986 | | pagina 24