VOOR EEN KRUISJE. SNOOKERHAL «DE ROOS» TE LOKEREN: AMBITIE TE KOOP! LIGA BEROEPSVOETBAL WIL VERANDERING DANNY DAELMAN, BORRELEND VAN TALENT ;A.P0PPE VERSUS DE I.V. IN DE EINDFASE De Voorpost - 7.3.1986 - 25 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05Z21.40.60 ZELENAAR LUC VAN HENDEN IN ELFSTEDENTOCHT Net zoals «darts» is iedereen het erover eens dat de kabeltelevisie met de BBC het van dergelijke mastodonten, snooker biljartspel in ons land bekend heeft gemaakt. En vermits voor de plaats van het Tegen eind mei wenst men uit gebeuren best een ruime café kan gebruikt worden, z«n wij Vlamingen er uiteraard ais de „^Mjtommde bSls en kippen by om de Britse rage te verwelkomen. Eerst was er Oostende en het sukses aldaar eventueel tVyee kleinere. Eén heeft ervoor gezorgd dat de opmars kan beginnen richting binnenland. Sedert midden exemplaar kost vlug zo'n vorig jaar kunnen liefhebbers dan ook terecht in Snookerhal «De Roos» te Lokeren. 450.000 fr. Iedereen kan dus rekenen en tellen wat moet be taald worden om een zaal met reputatie uit te bouwen. Met terechte fierheid zegt Dimitri De Wilde ons dat hij de beste tafel in huis heeft die er in België bestaat, nl. een «steel- bloc» van het merk BCE waar op onlangs te Oostende de we reldtop speelde en die recht streeks door de BRT werd uit gezonden. Rik De Saedeleer - jawel, de man van het voet bal - en fervent biljartliefheb ber zorgde voor de commen taar terwijl Carl Huybrechts de interviews deed. Ook op kwalitatief vlak heeft snookerhal «De Roos» de am bitie om de grootste van Oost- Vlaanderen te worden en nu reeds komt men van buiten Lokeren om, eerst schuchter, de keu tussen de vingers te nemen en de rode ballen op te potten. Dimitri De Wilde wenst ook een eresaluut te brengen aan Paul Sammyn, dé promo- Snooker. In snookerhall «De Rooste Lokeren had onlangs een regionaal tornooi plaats dat tor van snooker in Oost-Vlaan- aanmerking komt voor het Belgisch kampioenschap. Finalisten waren (v.l.n.r.): Dirk deren en aan Daniël Kal ter, de Verhulst, Alex Seghers, Benno Vervaet en André Tempels. Deze laatste haalde het net niet invoerder van die prachtige van Alex Seghers (polo) BCb-tatels. Prijzenpot Voor elke liefhebber van jaar een 60-tal en thans al meer deze ook vrijgehouden en is andere snort is de j snooker zijn namen als Steve dan 80. Het is de ambitie om de men ook aangesloten bij de P° Davies en Dennis Taylor zeker grootste club van Oost-Vlaan- BBSA (Belgian Biljard and 8 overtufod dat het geen onbekenden. Vooral tus- deren te worden en daar is men Snooker Association), wat de „nlf. iaT.n%a, Hnr.n sen oktober en april (het niet zo ver meer van af. Het voorwaarde is om aan tornooi- ®a.._r „_n nL0 „.„„„i; snookerseizoen) ziet men hen lidgeld bedraagt 1.000 fr. per t en deel te nemen en om ach te ee internationale nlaats zal ver- regelmatig op de buis. Ook de jaar. In ruil voor dit bedrag kwalificeren voor het Belgisch Tjt-rQar? ie Ho h*«t* sommen geld die door de top- betaalt men minder voor de kampioenschap. De clubleden cnrir„n elers verdiend worden, spre- huur van de biljarttafel, wordt kunnen ook genieten van een P. De Elfstedentocht 1986 was voor Zeienaar Luc Van Henden geen urenlang TV-ldjken en kranten naplooien, maar keiharde werkelijkheid. Hij bond de schaatsen onder, ging, zag en reed de 200 km. uit! ipelers veruieno woracn, spre- nuur van ue oiijamaiei, wurui kuuucu uuk S"" tomooien en kampioenschap- tot de verbeelding. In pen te houden. Elke club orga- niseert wedstrijden met-de be doeling de individuele rang schikking op te maken van de vier finalisten. Er wordt ook een prijzenpot samengesteld en bij het regionaal tomooi dat onlangs in «De Roos» te Loke ren plaats had, was er zo'n 12.500 fr. (dankzij sponsoring) te verdelen. Zo kreeg de eerste 5.000 fr. en de tweede 2.000 fr. en voor de grootste serie was eveneens 2.000 fr. voorzien. De prijzenpot voor provinciale tomooien bedraagt minimaal 50.000 fr. en de winnaar van het Belgische kampioenschap zal met niet minder dan e ciun Snooker. Voorzitter Dimitri De Wilde en mede-vennote 100.000 fr. naar huis gaan. kwam "traag op gang. Telde Ludwine Achten: «Wij willen kwalitatief de beste snooker- Thans worden ook meer en men in oktober zo'n 20 leden klub van Oost-Vlaanderen worden en we zijn er niet zo ver dan werden het er begin dit meer van», (polo) tot de verbeelding. In egenstelling tot de geheimdoe- nerij in het voetbal wordt bij snooker open en bloot over de verdiensten gesproken. «Is dit ook in België het geval?» vroe- pn we ons af en hoe is het illemaal begonnen voor fflookerhal «De Roos» te Lo keren. Een gesprek met de voorzitter van de club, Dimitri De Wilde, lag voor de hand, tussendoor geassisteerd door André Tempels, de penning meester. Leden Het was precies in de dode snookerperiode en wel op 29 juni van vorig jaar dat zaal «De Roos» geopend werd, De club Bij een temperatuur van -13 graden werd woensdag morgen, 26 februari 1986, om 5 uur het startschot gegeven van de 14de Elfstedentocht. Eerst gingen 317 wedstrijdrijders van start, daarna volgden de zoge zegde tourrijders. Onder hen Luc Van Henden. We vroegen hem waarom een Belg gaat deelnemen aan deze "Friesse Titanenstrijd". "Het was een wens van kindsbeen af om ooit mee te rijden in die Elfstedentocht. Je moet al wat geduld opbrengen vóór ie georganiseerd wordt en van de gelegenheid gebruik maken, want als het weer zo lang duurt als vorige keer... Ik had het geluk om tijdens de wintervakantie veel aan sport te kunnen doen en verder zat ik zestien jaar lang in de rol- schaatskompetitie. Daardoor had ik een goede konditie. Want veel voorbereiding is er niet bij. Maandag hoorden we dat ie zou doorgaan en dins dagavond zeven uur moest je ginder zijn." Jij bent gestart bij de tourrij ders. Wat is er dan belangrijk om de eindstreep te halen, een prijs zit er toch niet in? "Een kruisje halen en de eindstreep bereiken, dat zijn de enige dingen die tellen. Na tuurlijk liefst allebei! Maar het is zwaar hoor! Het is vooral belangrijk dat je je in het begin niet overschat. Je gaat best van start met een gangetje van zo'n 15 tot 20 km. per uur.Na de 120ste kilometer moet je dan zwaar gaan klunen en voor de overige 80 km. heb je je reser ves dan ook meer dan nodig. Ik had het vooral moeilijk tus sen de 115 en de 125 kilometer. Pijn in de benen, pijn in de voeten en blaren op de hielen. Die lagen dan ook helemaal open. Gelukkig heb ik mijn schoenen nergens uitgetrok ken, want die had ik niet meer aangekregen..." Ben je die 200 km. helemaal alleen geschaatst of zocht je aansluiting bij iemand? "Tja, ik had het gezelschap opgezocht van een ouwe rot en die heeft me wel een eindje geloodst. Maar ja, het pro bleem is: je krijgt niet gelijktij dige honger, je moet niet ge lijktijdig plassen, enz. Na een tijdje raak je mekaar kwijt en dan ga je weer op zoek naar iemand anders." Op televisie schijnt alles piek fijn georganiseerd te zijn, hoe ervaar je dat als rijder? Het is ook zeer goed georga niseerd. Vooral omdat aUe Friezen dit voor de volle 100 procent meebeleven. Tussen Leeuwarden en Sneek sukkel de ik in een gleuf, waardoor mijn schaats 2 cm. uit de lijn raakte. Daarmee is het onmo gelijk verderschaatsen. Geluk kig was er daar een boerderij in de buurt en daar hebben ze mijn schaats gerecht. Gebeuren er veel ongeluk ken? Valpartijen zijn er altijd, omdat je op natuurijs schaatst: dat zit vol gleuven en bulten. Als je dan niet 100 procent gekoncentreerd bent, lig je er. Zele. Luc Van Henden, deelnemer aan de Elfstedentocht. AKTUEEL De dalende toeschouwersaantallen in ons nationaal voetbal, de lange winter, heeft sommige klubs echt in nauwe schoentjes gebracht, en vooral de vraag van onze topklubs, zij zien nog mogelijkheden buiten de kompetitie, hebben de Liga Beroepsvoetbal ertoe bewo gen enkele opmerkelijke voorstellen aan de Voetbal bond te doen. Zo vraagt men de kompetitie te beginnen rond JS augustus en een winterstop in te bouwen van 20 december tot 20 januari, zaalvoetbal zou die periode kunnen overbruggen. In februari moeten twee vrije speeldagen gehouden worden voor het spelen van eventuele inhaalwedstrijden. De halve finales en uiter aard de finale van de Beker van België moeten worden betwist na het kampioenschap en tenslotte wil de Liga geen vrije weekends meer voor de interlands maar in plaats daarvan verplicht vrijdag- of zaterdagvoetbal. Daarmee volgt de beroepsliga van ons voetbal de tendens van de buurlanden als Nederland, West- Duitsland en Frankrijk. In dat laatste land bijvoor beeld willen de profs zelfs starten met een kampioen schap dat moet lopen van maart tot eind november, een maand onderbroken voor de Ronde van Frankrijk (juli) Van de Liga had men ook verwacht dat ze zou voorstellen het aantal eersteklasseklubs te verminde ren. Opnieuw naar buitenlands model. Het blijkt nu echter dat in ons land maar weinig klubs daar echt voor te vinden zijn. Zoals men ondertussen ook al weet start de profliga dit jaar al met een "Profcup". Van 1 tot-29 mei zitten de achttien eersteklassers, plus Beringen, in een kompeti tie met liefst acht speeldagen. Hoeveel toeschouwers er daarvoor bereid worden bevonden heeft de Liga Be roepsvoetbal vermoedelijk niet in vraag gesteld. Boven dien mag men niet vergeten dat de beste 22 Belgische voetballers in die periode richting Mexico blikken en een paar klubs dus echt met de tweede keus moeten uitpakken. Afwachten dus maar. Hugo Aerts opleiding; regelmatig zijn er videovoorstellingen en worden er demonstratielessen gegeven. Dimitri De Wilde wist ons te vertellen dat de leeftijd van de m en Jvia Pin mai den met een prijzenpot van zo'n 180.000 fr. Het initiatief gaat vooral uit van Supra (bier) die de bevoorrechte partner en hoofdsponsor is. s hierbij nog dat leden varieert tussen 13 en 45 v,a een "tgewtttelti puntensys- jaar en dat het gemiddelde zo «"«-dub, provinciate en rond de 23 24 jaar moet regionale tornooien de 16 beste liggen. .In tegenstelling tot de «Pele» tut de bus komen die Britse snookerspelers, hebben mogen deelnemen een het Bei- we bij onze leden bijna geen 8,schkampioenschap. Toeval- werklozen, wel mensen uit de he of met maar de vier fina i- middcnklasse. Wellicht is dit SKn va" det hoger vermelde het gevolg van de prijzen maar re8tonaal tornooi zijn I'd van ,e moet weten dat het materiaal !"°?k"olnb -De Roos.: Dirk Vf*rhiilct Hpnnn vprtrnnt An_ toch duur is», aldus de voor zitter. Zele. Luc Van Henden heeft zijn «kruisje» verdiend. De meeste kwetsuren zijn dan ook kneuzingen aan armen en gewrichten, schrammen van schaatsen. Ja, de EHBO-men- sen hebben de handen vol. Maar om de 5 km. is er een EHBO-tentje en de toeschou wers helpen natuurlijk ook als je valt... Hoe zit het met dat publiek? Komen die naar de prestatie of naar de kermis kijken? Wel, voor 70% wordt de Elfstedentocht gemaakt door de rijders. Maar die overige 30% worden ruimschoots gemaakt door het publiek. In elk ge hucht wordt muziek gemaakt door fanfares, orkestjes of met een disco-bar. De mensen schreeuwen je moed toe, men staat daar met spandoeken... En, een goeie raad: als je aan de Elfstedentocht meedoet, sleep niet teveel eten en drank mee: je kan al het nodige on derweg kopen en het spaart gewicht uit. Waarom doen er zoveel rij ders mee? Valt er geld te verdie nen met die Elfstedentocht? Voor ons zeker niet. Ook voor de wedstrijdrijders niet. Althans niet rechtstreeks. Maar het is wel zo dat als Van Ben- them naar de Zwinnetochten moest komen, hij meteen 350.000 fr. startgeld zou bin nenrijven en dan zwijgen we nog over de reklame die maar al te graag uitpakt met Neder lands' jongste held. Men heeft zich wel vergist met die Van Benthem trou wens. De meesten dachten dat hij maar een ééndagsvlieg was, maar hij heeft meteen bewezen dat het zeker niet het geval is. Jij hebt gerolschaatst, dan moet het toch gemakkelijk ge weest zijn deze ijsrally mee te rijden? Dat zou ik niet durven zeg gen. Ik heb inderdaad 16 jaar rolschaatskompetitie achter de rug, maar dat is geen ijsschaat sen! Stijl en houding verschil len enorm. Bij rolschaatsen moet je kort en krachtig kracht zetten, bij ijsschaatsen bestaat de goeie techniek erin lang te kunnen uitglijden... Doe je ooit mee als wedstrijd rijder? Hoho... daar moet je een andere naam voor hebben dan Luc Van Henden. Weet je, je moet al een zeer goede reputa tie hebben als schaatser om daar te mogen aan deelnemen. Er waren zelfs Amerikanen die men weigerde, ze mochten en kel mee als tourrijder. Maar je hebt je kruisje? Ik héb mijn kruisje! En daar is het 'm om te doen! En misschien toont Luc aan z'n kleinkinderen later dit kruisje van de Elfstedentocht en vertelt ie dan: "Vroeger, be stond er in Nederland. P.V. Hamme Verhulst, Benno Vervaet, An dré Tempels en Alex Seghers. Laatstgenoemde (sportbestuur der van de club) haalde het van de televisie. Wie op de penningmeester. Zeggen we tot slot nog dat voorzitter Dimi- Kwaliteit Terug nas de buis al een of ander snoo- KAMPIOEN VAN BELGIE FIETSCROSS WIL VOLWAARDIG RENNER WORDEN kerduel volgde en nog nooit trl ?a w,lde °°k omringd echt zo'n bi^arttafel zag, staat ™rd' do!)r Stefaan Slagmul- telkens versteld wannelr men ders (ondervoomtter) en Hugo in werkelijkheid met de om- Coppieters (sekretaiis). Een vang van het groene laken ge- P'°f8 snookerfanaten met heel lrnnfrnntpprH uinrHt In snnnlt- veel ambitie. (Polo). WIELRENNEN konfronteerd wordt. In snook erhal «De Roos» staan er HANDBAL A. Poppe, ex-voorzitter van Robuco Buggenhout, heeft zijn drie jaar schorsing en de daarmee gepaard gaande degradatie van Robuco naar provinciaal, nog lang niet verteerd. De gewezen handbalfanaat heeft een rechts zaak aangespannen tegen de V.H.V. omdat hij ervan overtuigd is 'geflikt' te zijn door komiteeleden die hem het licht van de zon niet gunden. Na een wachttijd van enkele maanden, waarin geen vergelijk kon gevonden worden, komt 'de zaak' nu in kortgeding voor de Burgerlijke Kamer te Antwerpen. A. Poppe eist hierin de opheffing van de uitspraken van de V.H.V., minstens de opschorting tot de uitspraak van de rechtbank en de opname van het vonnis in alle nationale kranten en in het officieel orgaan van de V.H.V. binnen een termijn van acht dagen. - Indien de rechtbank A. Poppe in het gelijk zou stellen, vervalt ook de degradatie van H.K. Buggen hout en indien het zo een vaart zou lopen zijn wij benieuwd hoe de V.H.V. deze knoop gaat ontwarren. EVA. Danny Daelman omschrijven kun je alleen met vleiende woorden. Een pittig kereltje, joviale spuiter, vriendelijk in de omgang, flinke student en werklustig in het peloton. Faktoren die de zestienjarige nieuweling kenmerken. Stemt het uitzicht overeen met de leeftijd, dan kom je onder de indruk van de intelligente gedachtengang die de knaap uit Sint-Gillis-Waas erop nahoudt. Niet te verwonderen dat hü op school tot de groep van de beste studenten behoort. een boom, liep een hersen schudding op en kwam in het ziekenhuis terecht. Het crossen was afgelopen. Vader Dael man wou geen motorfiets meer op zijn eigendom zien. "Ik heb toen geopteerd om wielrenner te worden en heb mij dat niet beklaagd", zegt Danny Daelman. "Ik kreeg de steun van mijn ouders. Als eerstejaarsnieuwe ling eindigde ik vorig seizoen tot twintig keer binnen de vijf en legde vijf keer beslag op een tweede plaats. Van een overwinning bleef ik versto ken, hoewel ik er een paar keer dichtbij ben geweest. Dit jaar wil ik beter doen. Ik was aktief in de voorbije winter. Vaak trok ik het veld in, deed aan cross en powertraining. Danny Daelman geraakte vroeger dan wie ook geprik keld door de wielermikrobe. Aan zijn tien jaar oudere broer had hij het beste voorbeeld. Hij deed aktief aan motorcross, won een aantal wedstrijden en behaalde vaak ereprijzen. Danny Daelman begon op elf jarige leeftijd aan fietscross te doen. Binnen de kortste keren onderscheidde hij zich door een opvallende behendigheid, behaalde een rits overwinnin gen, werd kampioen der beide Vlaanderen en won drie jaar na mekaar de nationale titel- ren. Niet minder dan 135 tro- fees sieren de woonkamer van het gezin Daelman. Op veer tienjarige leeftijd schakelde hij over naar motorcross. Daarin kende hij minder sukses. Na drie maanden botste hij tegen Het was de bedoeling om kracht op te doen. Ik onder vind er de gunstige invloed van. Vorige week nam ik deel met juniores aan het klubkam- pioenschap. Met negen renners geraakten we voorop. Ik was de enige nieuweling en had niet de minste moeite om het tempo te volgen. Vorig weekeinde was ik in Klein-Sinaai belust op een flinke prestatie en aasde op een dichte ereplaats. Spijtig dat de sneeuw stokken in dfc wielen kwam steken en de wedstrijd werd afgelast. Een gans jaar blijf ik lid van de nieuwelin gen. Ik hoop overwinningen en dichte ereplaatsen te behalen." Danny Daelman volgt op school automechanica en koetswerk. Hij behaalt er de beste resultaten. In Sint-Gillis- Waas, meer bepaald op de wijk Het Kalf geniet hij de steun van vele wielerfans. Vo rige week werd een supporters- klub opgericht in hej café Voorhout. Die verenigt intus sen bijna honderd leden. Aan morele (en financiële) steun zal het de nieuweling niet ont breken. (E.G.) Wielrennen. Danny mans (arch.)

De Voorpost | 1986 | | pagina 25