IJSREVUE IN HET OTTENSTADION STRAFSCHOPPEN BESLISSEND IN SPANNEND BEKERDUEL DANNY VERMEIR GESCHORST BIJ SK LEBBEKE PROBLEMEN BIJ ROBUR MOERZEKE LOKERSE KATTEBELLETJES EENDRACHT AALST: GEEN KADOOTJES VOETBALKALENDER SPORT SK BEVEREN KRIJGT EEN 'BUSINESS CLUB' VW HAMME LONKT NAAR TWEEDE PLAATS SEGERS EN POPPE NOG ONZEKER BIJ KAVDENDERMONDE 26 - 7.3.1986 - De Voorpost VOETBAL GENT - LOKEREN 2-1 De wetenschap dat de rechtstreekse konkurrenten voor een Uefa-ticket, Waregem en Luik, zaterdagavond hun inhaal wedstrijd verloren, speelde de Gentenaren rechtstreeks in de kaart. Zij kwamen dan ook supergemotiveerd aan de y nationale aftrap. Lokeren eiste aanvankelijk de aanvangsfaze op, had het op bet besneeuwde veld iets moeilijker dan zijn tegenstander en ging uiteindelijk de boot in met 2-1 na een fel betwiste strafschop. Zesduizend toeschouwers hadden de ijskoude temperatu ren getrotseerd om de veelbesproken derby bij te wonen. Via Didier M'Buyu zorgden lastig op schoten van Criel, de Lokeraars voor het eerste Schapendonck en Noliet. doelgevaar. Een attente Gentse Dat een doelpunt in de ijs- doelman was echter bij de pin- koude lucht hing, daaraan twij- ken. Aan de overzijde kreeg felde geen mens. Eenendertig Hoogenboom het daarentegen minuten gespeeld, en het was zover: een voorzet vanop links van Borloo werd door Ver- heecke uit de lucht geplukt en door de jonge Van Peteghem - voor het eerst van bij de aftrap op het veld - in de her neming binnengetikt: 1-0. Lokeren werd door deze openingstreffer danig wakker- geschud en trachtte met enkele mooie tussenkomsten orde op zaken te stellen. Gent was dus verwittigd. Nochtans deden de 1' NATIONALE SC Lokeren-Lierse (Van Volcem) Cercle Brugge-SK Beveren (Modave, 12.3, 20 u.) 2* NATIONALE E. Aalst-Union (Boschaerts) SK Sint-Niklaas-Berchem (Goethals) 3* NATIONALE KV Oostende-J. Lede (Vermassen) Merchtem-E. Zele (Vandevenne) BEVORDERING Lauwe-VW Hamme (Clerckx) 1* PROVINCIALE Winnik-SK Aalst (Meganck) KAVD-Ertveldé (Van Zande) Borsbeke-Melsele (Devisscher) 2* PROVINCIALE B Appelterre-Kruibeke (Balthazar) Kerksken-G'bergen (De Vriese) Stekene-Meldert (Boone) Robur-Lokerse (Okladnicoff) Kemzeke-FC Denderleeuw (De Keyser) Schellebelle-Vrasene (Weytens) Heikant-SK Lebbeke (Van Imschoot) 3* PROVINCIALE E Baasrode-Haasdonk (Verstraeten) Bazel-Kieldrecht (Verriest) KI. L. Vrasene-St.-Pauwels (Burm) Excelsior-Klinge (Van Renterghem) St.-Gillis-W.-Oudegem (De Waele) Opstal-Kallo (Teugels) Wieze-Waasmunster (Reyniers) St.-Gillis-D.-Grembergen (Melkebeek) 4' PROVINCIALE G Okegem-Erembodegem (Van Butsele) Doggen-Terjoden (Goossens) Opdorp-Buggenhout (Coppens) R. Lebbeke-S. Moorsel (Van Lombergen) Schoonaarde-Baardegem (Van Mieghem) TK Meldert-Herdersem (Philips) W. Moorsel-Appels (Pollez) 4' PROVINCIALE H Verrebroek-Moerbeke (Santon) Boonwijk-Rupelmonde (Vermeiren) Sinaai-Eksaarde (Heerwegh) Sombeke-SK Lokeren (Cooremans) White Boys-Gerda (Van Bogaert) Wachtebeke-Hoogeinde (Uyttendaele) Tielrode-Lutterzele (De Cock) Meerdonk-Straatje (Weyn) Stroppen hun voorsprong net voor de rust op een sullige manier teniet. Een misver stand, zo groot als een olifant, tussen Lauryssen en Mücher re sulteerde ei zo na in een doel punt van Dimitri M'Buyu, doch de Lokerse spits kon niet afron den. Even later was het dan toch zover: Nijskens kreeg op rechts ruim de tijd om een gemeten voorzet naar de eerste paal te sturen en diezelfde Di mitri M'Buyu was vlugger bij de bal dan doelman Lauryssen: 1-1. Na de rust zou Gent de wed strijd beheersen, maar on danks een paar mooie kombi- naties bleef alles voorlopig zoals het was. Noliet, Hinde- rijckx en De Kneef trachtten de Lokerse defensie te ontregelen en daar dit niks opbracht zou Gespaclallsain! in altnisUng nor: DE SCHRIJVER Klein Antwerpenitraat 36 LEBBEKE Tel. 052/35.72.45 JOGGING - CROSS - FOOTING - WANDELSPORT KWALITEIT- WAARBORG - KLEDING 30 jaar ONDERVINDING in ATLETIEKMATERIAAL Adidas - Nike - Kahni - Brooks - Tiger enz. de uitgeslapen Verheecke dan maar voor enig animo zorgen. Ongeveer halfweg de tweede speelhelft ging de Bruggeling tot diep in het strafschopgebied door. Na een tikje van bewa ker Johan Schoofs ging lepe Verheecke professioneel tegen de glibberige vlakte. Straf schop, oordeelde scheidsrech ter De Bleeckere. Onterecht, meenden de Lokerse spelers. Criel klaarde de klus en Gent stond meteen op de zo begeer de voorsprong: 2-1. Lokeren ging nu weer voluit in de aanval en Angelo Nijs kens zag zijn schot gestopt door Lauryssen. Even later ging ook Dirk De Vriese op zoek naar de gelijkmaker, doch de bal belandde naast het doel. Ook Versaevel werd door een toe snellende Hinderijckx het sco ren verhinderd. De negentig minuten tikten weg en alles bleef zoals het was. Al met al was het een aan trekkelijk derby. Vooral ge zien de staat van het speelveld mocht achteraf van een meer dan behoorlijk kijkstuk ge waagd worden. Tegen een rou tinerijk Gent echter, dat boven dien met het felbegeerde Euro pees ticket in het achterhoofd liep, kwam het jonge Lokeren nog een ietsje tekort... Vivian Bogaert Bij SK Beveren beseft men ook de noodzaak te zoeken naar andere geldbronnen om de zaak drijvende te houden. Het toeschouwersaantal op Freethiel ging, net als elders, in dalende I(jn en het is dus noodzaak het bedrijfsleven dichter b(j de werking van de club te brengen. Bij Beveren spreekt men nu van een 'business club'. Beveren zit echter met haar imago van volkse sportklub en loges zoals op Anderlecht, Standard of Mechelen lijken op Freethiel geen kans te ma ken. Dus wat anders. Een meer open formule waarbij in een ontspannen en zakelijke sfeer ook ten volle kan genoten worden van de sport. De 'business club' wordt on dergebracht in een nieuw te bouwen zaal achter de hoofd tribune. Ze zal bestaan uit een 1/8 FINALES BEKER VAN BELGIE aantal boxen, in de eerste faze, voorzien tegen september, zit ten er een 15-tal, en een bar met centrale ontmoetingsruim te. Later komt er ook een res taurant. Bedrijven kunnen voor de periode van drie jaar een box afhuren. Elke box biedt plaats aan een achttal per sonen die er een prima zitje naast de eretribune krijgen. De gegadigden kunnen tij dens de rust en na de wedstrijd kontakten leggen, ook met de spelers en met de klubverant- woordelijken. SK Beveren wil er de nadruk op leggen dat het invoeren van de 'Business Club' kadert in een reeks pro- jekten die het ook de andere supporter gezellig moeten ma ken. Zo wordt een uitbreiding van de overdekte staantribune voorzien en worden de be staande kantines gemoderni seerd en verruimd. In het Waasland wil men aan klanten winning doen, men beseft er dat het ontspanningsaanbod sterk gegroeid is, maar de be stuursleden van geel-blauw be nadrukken toch dat vooral het werk van de voetballers zelf de mensen weer naar het voetbal kan lokken. (H.A.) DAMESVOETBAL EVA'S KUMTICH - KAMILLEKES AALST 2-2 (strafschoppen 6-5) Op het terrein van Kumtich, tweede geklasseerd in de hoogste afdeling, hebben de Kamillekes een verdiend gelijkspel afgedwongen. Bij het nemen van de strafschoppen misten zij het onontbeerlijk tikkeltje geluk om een plaatsje in de kwartfinales af te dwingen. Dat greintje meeval is hen ook in de kompetitie niet gegund, anders was de promotie dit seizoen al een voldongen feit geweest. Eén van de oorzaken was de maandenlange onbeschikbaar- heid van het knappe Aalsterse doelvrouwtje Brenda Van den Eeckhoudt, wat in beslissende wedstrijden puntenverlies ver oorzaakte. Vorige zaterdag was Brenda opnieuw van bij de aftrap van de partij en tijdens de eerste helft behoedde zij haar ploeg voor zwaardere cijfers. Na de rust trokken de Aalsterse meis jes onverschrokken ten aanval en dwongen op de valreep nog het gelijkspel af dat onverhoopt leidde tot het trappen van straf schoppen. Daarbij toonde Kumtich zich echter iets sterker en verlieten de oranje-blauwen eervol het bekerstrijdperk... Daar heb je Brenda weer De Kamillekes startten met windvoordeel en mochten ook bergafwaarts voetballen, maar dat scheen de thuisploeg niet te deren. Met vier internationalen in hun rangen - Jeannine Poe sen, Anita Frederickx, Els Kin- naer en Ann De Vroede - wil den de Kumtichse Eva's blijk baar alles op de Beker zetten, nu de kampioenstitel toch niet meer in hun bereik lijkt. Vijf minuten lang werden de Aalsterse meisjes vóór hun doel genageld en het doel van Brenda Van den Eeckhoudt flink op de korrel genomen. De zesde minuut schudde Ann Eeckhoudt haar bewaaks ter Ann De Vroede af, week uit tot aan de hoekschopvlag en bracht de bal tot bij Mieke Den Blauwen. Doelvrouw Sonja Vermeulen weerde af, doch een attente Nicole Verhofstadt kon via het lichaam van de keeper de bal in doel verwer ken en het was verrassend 0-1 Amper twee minuten later werd het bijna 0-2 toen bij een kombinatie Eeckhoudt-Den Blauwen het schot van Mieke door Vermeulen werd gepa reerd. De lokalen drukten dan opnieuw hun stempel op de wedstrijd, dwongen vijf hoek schoppen en verschillende vrij schoppen af en kwamen na een halfuur op gelijke hoogte van de bezoeksters, nadat Van den Eeckhoudt reeds een kanonbal van Ann Langenaker in twee tijden onschadelijk had ge maakt. Ann Muller mocht on gehinderd oprukken, werd niet aangevallen, ging moeiteloos 'twee tegenstrevers voorbij en zette haarfijn tussen de doel paal en de vingertoppen van goalie Brenda tegen de Aal sterse netten. Twee minuten la ter moest Brenda opnieuw een schot van Muller redden doch aan de 38ste minuut ging de zelfde Muller nog maar eens door, zette gemeten naar de ongedekte Els Kinnaer die de 2-1 stand op het skorebord tik te. Even voor rusten moest de Aalsterse doelvrouw in de voe ten van Marleen Timmerman duikelen om een derde doel punt te verhinderen. Een halfuur Aalsters klassevoetbal Na de pauze kwam Renilde Clompen tussen de lijnen voor Nicole Verhofstadt, die zich in de eerste helft ten volle had ingezet maar dan, na het maan denlange keeperswerk, begrij pelijkerwijze het hard labeur in het middenveld niet zo goed meer verteerde. Kumtich wilde kost wat kost de zege veilig stellen en dwong nog twee hoekschoppen af. Na een kwartier trapten de plaatselijke speelsters wat op hun adem en kwam het Aalsters elftal met enkele staaltjes klassevoetbal voor de pinnen. Vooral het duo Den Blauwen-Eeckhoudt stelde zich herhaaldelijk uiterst gevaarlijk aan. Mieke gaf tot driemaal toe een goede voor zet, doch Ann had pech bij de afwerking. Achtereenvolgend kwam haar schot op de keeper, op de paal en naast het doel terecht... Met nog 20 minuten voor de boeg kwam Nancy De Cremer in de ploeg. Iris Hubrecht, die de gevaarlijke Ann Muller zo goed mogelijk had gescha duwd, ging naar de bank. Aan de 23ste minuut bedien de Lutgart Viaene mooi Ann Eeckhoudt die vanaf de mid denlijn wegsnelde, drie oppo nenten uitschakelde maar dan in de handen van Vermeulen besloot. Nadat scheidsrechter Van Overtvelt een geel karton had getoond aan Ann De Vroede, keek Jeannine Poesen tegen hetzelfde kleurtje aan toen ze de doorgebroken Den Blau wen net voor de backlijn pro fessioneel onderuit haalde en aldus Mieke van een zeker doelpunt hield. De wedstrijd was toen een halfuur oud en Greta Van Hauwermeiren keil de de daaruit voortvloeiende vrijschop naast het doel. Twee minuten nadien werd een bij zonder fraaie aanval van Eec- khoudt-Den Blauwen op mira- kuleuze wijze door Sonja Ver meulen uit het doelvlak gehou den. Direkt daarop verschalkte Anita Frederickx de Aalsterse defensie, Brenda Van den Eeckhoudt miste maar ditmaal stond Lutgart Viaene in het ver laten doel om redding te bren gen, Els Kinnaer dreigend kwam opzetten, moest Greta Van Hauwermeiren met beide handen het gevaar in het straf schopgebied afweren, doch ge lukkig voor haar had de spel- leidster niks gemerkt. De laatste vijf minuten gin gen de Kamillekes op zoek naar de gelijkmaker cn daarbij toonde vooral Renilde Clom pen zich erg bedrijvig. Aan de 35ste minuut zonderde ze Ann Eeckhoudt af, maar de Aalster se topschutter trapte de bal in de handen van de lokale keeper. Met nog twee en een halve minuut te spelen zette Renilde dan De Vroede en Poesen in de wind, kwam voor doel, maar in plaats van zelf te be sluiten gaf ze de bal naar Ann Eeckhoudt. Deze vuurde een kanonbal af waartegen Sonja Vermeulen enkel nog wat vin gertoppenwerk te bieden had. Via de onderkant van de lat ging de bal in het doel en werd het 2-2. De strafschoppen zou den dus moeten beslissen over de kwalifikatie voor de kwartfi nales. In de eerste reeks van vijf penaltys trof Poesen de staak en schoot Bisback over. Het was dus 4-4 en het viertal Eeckhoudt-Van Hauwermei- ren-Den Blauwen trof raak. Ook Clompen en Kinnaer zet ten de elfmetertrap voor hun ploeg om, maar Josette Van den Steen trof de deklat terwijl Ann Langenaker vanop de fa tale stip haar klub een ronde verder bracht in de Belgische voetbal beker. De talrijke toeschouwers en bondstrainer Albert Bers had den een aantrekkelijke en spannende wedstrijd gezien, waarin de Aalsterse Kamille kes nog maar eens bewezen dat ze een plaats in eerste nationale waardig zijn. Zaterdag krijgen ze aan de Zandberg de gelegenheid om tegen Nijlen nogmaals hun voetbalkwaliteiten te bewijzen en wie weet, als Beerse op Elen zou verliezen... Kamillekes: Brenda Van den Eeckhoudt, Jozette Van den Steen, Greta Van Hauwermei ren, Lutgart Viaene en Iris Hu brecht; Paula Bisback, Sandra Van der Linden, Sigrid De Causemaeker en Nicole Ver hofstadt. Ann Eeckhoudt en Mieke Den Blauwen. Wissel- speelsters: Renilde Clompen en Nancy De Cremer. Cyrizl Temmerman Bevordering VW Hamme had een oefen wedstrijd gepland tegen Heir- nis Gent. Ingevolge de weers- oAistandigheden werd de match afgelast zodat het voor de Wuitens net als voor vele andere ploegen een voetbal loos weekeinde werd. Wat de onmiddellijke toekomst betreft, blijft men in de Hamse voetbal middens in ieder geval reali stisch. Oefenmeester Willy Meers man: "Een titelkandidaat zijn we niet. Daarvoor is er een te groot verschil met de leider. Toch beogen we een tweede plaats. Op dat vlak staan we niet alleen. Ook het West- vlaamse Lauwe beoogt het vi- ce-leiderschap. Het is uitgere kend deze ploeg die komende zondag onze tegenstander is. Het zal een moeilijke opdracht worden. Lauwe is, meen ik, de beste voetballende ploeg van de reeks. We wonnen de heen match met 1-0. Indien we een punt winnen blijft de tweede plaats in bereik. Een zege zou uiteraard nog beter zijn. Op dit ogenblik stellen er zich geen problemen voor de selektie. Alleen Mare D'Hondt blijft voorlopig onbeschikbaar. Hij liep een spierverrekking op tijdens de laatste kompetitie wedstrijd. Ik veronderstel niet dat hij zal hersteld zijn. Op Franco Pirelli kunnen we niet rekenen. Hij blijft nog een zestal weken geschorst", aldus de Hamse oe fenmeester. Indien VW Hamme op Westvlaamse bodem ongesla gen kan blijven, is een prettige zondagavond gegarandeerd. Het is karnaval in de Durmege- meente. Een gebeurtenis waar bij het ook aan de spelers toe gelaten is om de fr estneus op te zetten. (e.g.) IN TWEEDE PROVINCIALE 2' provinciale Oefenmeester Richard Van der Straeten van SK Lebbeke is niet akkoord met het gezegde dat zijn ploeg in deze kompetitie niets meer te winnen of te verliezen heeft. "De tweede plaats blijft nog steeds in bereik", zegt de Leb- beekse oefenmeester. "Het verschil is niet zo groot. Het komt er natuurlijk op aan dat we geen punten te grabbel gooien. De laatste weken spe len we behoorlijk goed. Voor al Eddy De Malsche vertolkt telkens een uitstekende rol. In Kemzeke bijvoorbeeld vatte hij post in de aanval en kwam tot scoren. Daarna evolueerde hij in de middenlinie waar hij zich een werklustig en efficiënt voet baller toonde. Komende zon dag krijgt hij de rol van oprui mer toebedeeld. Dat komt om dat Danny Vermeir aan een schorsing toe is en ik de voor keur wil geven aan een ervaren voetballer om zo'n funktie toe te vertrouwen. Eddy De Mal sche is hiertoe bekwaam. Trou wens, bij hem primeert in eer ste instantie het belang van de ploeg in haar geheel en be hoorlijke resultaten die moeten worden nagestreefd. Ik meen dat SK Lebbeke met Eddy De Malsche een van de beste trans fers in vele jaren heeft gereali seerd." Wij delen de mening van Richard Van der Straeten. Een aantal jaren zagen we Eddy De Malsche met VW Hamme aan het werk. Hij kreeg vaak kri tiek van het publiek. Tenminste van een deel ervan, want ie mand die ook de taktische kant van het voetbal bekeek had veeleer een andere mening. Ook bij VW Hamme heeft De Malsche zich steeds een effi ciënte voetballer getoond die in iedere wedstrijd tot het uiterste ging. Vermelden we nog dat SK Lebbeke op paasmaandag 31 maart om 18 u op eigen veld een oefenwedstrijd speelt tegen Eendracht Aalst en op 25 april om 19 u het eerste elftal van SK Beveren op visite krijgt. De ploeg: Jansegers, Pele- man, De Malsche, Hals, Van Hecke, Van Blade), Heirbaut, Van Langenhove, Van Dam, De Kinder, Van Hauwermei ren (Roelandt, Elskens, De Vis) Problemen Het gaat de laatste weken minder goed met Robur Moer- zeke. De tweede provincialer heeft de leidersplaats moeten afstaan, maar geeft zich niet verloren. "Het verschil bedraagt am per een punt", zegt trainer Wal ter Coen. "Met acht wedstrij den voor de boeg is alles nog mogelijk. Een punt uit drie recente wedstrijden is een te mager saldo, en de oorzaak dat we een stevige positie moeten prijsgeven. Ik pleit verzachten de omstandigheden. De laatste weken meldden een aantal voetballers zich onbeschikbaar wat een invloed had op de kohesie en de kollektieve sterk te van het elftal. In dat opzicht bekeken is er komende zondag reden tot pessimisme. René Vlaminck, Benny Huyle- broeck en Luc Thierens zijn geschorst. Daarbij komt dat Nobels en Ost allicht ingevolge werkomstandigheden belet zul len moeten geven. Hopelijk kunnen zij, in samenspraak met hun werkgever, een oplos sing bereiken. Hoe moet ik anders een waardige ploeg in lijn brengen? Voeg daarbij dat Willy Raemdonck ontbreekt en waarschijnlijk in deze kompeti tie niet meer zal aantreden. Gelukkig is Fons Vercauteren hersteld van een/letsel. Toch één lichtpuntje. Ik weet nog niet voor honderd procent met welke wapens we komende zondag Lokerse SV zullen moeten bestrijden. Waar schijnlijk zal ik de rol van wisselspeler voor mijn reke ning nemen. Ik heb dat nog eens gedaan, eerder op het seizoen. Verliezen mogen we in geen geval. Dat zou een zware op doffer betekenen en het moreel zodanig aantasten dat de gunsti ge invloed zich weken kan ma nifesteren. Wie als invaller thans een kans krijgt moet de gelegenheid te baat nemen om zijn mogelijkheden te onder strepen. De ploeg: Laureys, Fons Vercauteren, Etienne Lelie, Luc Vercauteren, Nobels Vermeer, Verhclst, Ost Wuytack, De Vos, De Prijcker (Coen, Aubroeckl De wedstrijd AA Gent-Lokeren heeft in onze eerste nationale voetbalklasse het nodige stof doen opwaaien. Na vier keer te zijn afgelast, kon de match dan drie en een halve maand na de vooropgezette datum toch Aanvankelijk werd gevreesd dat voor de vijfde maal forfait moest gegeven worden, doch zelfs een be sneeuwd speelveld ton de pret niet meer bederven. Trainer Aimé Anthuenis noemde de Gentse zege eerder gevleid. "De Buffalo's legden een bestendig overwicht aan de dag, dat wel. Niettemin vind ik dat het aantal doelkansen gelijtopgaand was voor beide ploegen. Een puntendeling was naar mijn mening dus logischer geweest", stelt de Lokerse oefenmeester. "Over die gele kaart voor Raymond Mommens ben ik anderzijds maar weinig te spreken. Raymond ging wel gemakkelijk tegen de vlakte maar of dat nu werkelijk geel waard was, is een andere vraag. Meteen zijn we beland bij de Gentse strafschop. Was die dan wel terecht? Hij werd op een lepe manier afgedwongen door Verheecke, die man weet ten andere heel goed hoe je op een glibberig veld zulke situaties moet uitlokken. Gent staat hoog geklasseerd en dat verwondert me geenszins. Er is routine aanwezig en de prestatiekurve verloopt gelijtopgaand. Dat kan men van Lokeren moeilijk zeggen. Wij vallen nog teveel van het ene uiterste in het andere", aldus nog Aimé Anthuenis. Dimitri M'Buyu, de oudste van het tweetal, scoorde tegen Gent zijn tiende treffer van het seizoen. Dimitri staat daardoor op kop in "De man van het seizoen", een regelmatigheidskriterium dat wekelijks verschijnt in een Vlaamse krant. Ronny Laroy speelde onlangs tegen Waterschei precies één wedstrijd als gelegenheidslibero. Maurits De Schrijver was toen uitgeschakeld wegens bronchi tis. Een paar dagen na bewuste wedstrijd diende Laroy een knie-operatie te ondergaan. Een hard kontakt met een Limburgse speler was de oorzaak. De meniscus werd geraakt en voor Ronny, die eerder al een tiental weken out was met een identieke blessure, betekent dit opnieuw een inaktiviteit van tenminste zes weken. Sporting Lokeren werd door Qatar, een oliestaat in de buurt van Saoedi-Arabië, uitgenodigd om een drietal vriendschappelijke wedstrijden te komen betwis ten. De trip werd aanvankelijk voorzien voor februari maar de FIFA stak een stokje voor het ganse gebeuren. De reis werd nu uitgesteld tot einde mei, nadat is deelgenomen aan de beker van de Profliga. De volgende thuiswedstrijd van Sporting vindt plaats op zondag 9 maart a.s. Te gast is Lierse, de rode lantaarn in de klassering. Voor de Lisp-jongens wordt het alleszins een levensbelangrijk duel, willen ze alsnog aan de degradatie ontsnappen... Afspraak op Daknam, aftrap om 15 uur. (V.B.) 2' nationale Eendracht Aalst ontvangt zondagnamiddag hekkeslui- ter Union Sint-Gillis, een van de zogenaamde zwakke re broertjes uit de reeks. Maar wie zijn nu eigenlijk de sterke en zwakke broertjes in tweede nationale? Oefen meester Bers heeft het in de loop van de week niet onder stoelen of banken gestoken met een verklaring dat de wedstrijden tegen Aalst en RC Jet als bepalend kunnen beschouwd worden in het kader van de operatie redding. De oud-legerkommandant en ex- trainer van de nationale militaire ploeg kondigde tevens aan dat tegen Aalst "moet" gewonnen worden. Eendracht dat nog steeds de vijfde plaats viseert om een plaatske in de eindronde af te dwingen is dus gemaand. "Inderdaad, een verwittigd man is er twee waard", zegt pr-man Roger Van de Waeter. "Gezien de huidige positie van beide teams op de rangtabel zullen langs weerszijden beslist geen kadootjes uitgedeeld worden. Van onze tont kunnen we ons niets meer permitteren, zeker niet op eigen veld. Ik ben ervan overtuigd dat we op een sterke tegenstand zullen stuiten. Een verhoogde toncentratie in alle tompartimenten is derhalve een must". Voor de wedstrijd tegen de Brusselaars is Droessaert twijfelachtig. Debougnoux maakt zich gevechtsklaar in het reserventeam en ook doelman Van Wilderode is aan individuele trainingen toe. (abl) 1provinciale - Hoewel er voor KAV Dendermonde vorig weekeinde geen kompetitie voetbal op het programma stond, werd een oefenmatch gepland tegen de derdeklasser Hoger Op Merchtem. Het laatste winteroffensief was er de oorzaak van dat dit treffen verviel. Paarsblauw krijgt tomende zondag Ertvelde op be zoek. Het won de heenwedstrijd met 1-3. Omtrent het optreden van Luc Segers ontsteking aan de knie) en Patrick Poppe (hielletsel) bestaat onzekerheid. Alge meen wordt verondersteld dat ze tijdig zullen fit zijn. Dendermonde rekent op een overwinning. Het is een streefdoel van oefenmeester Etienne Borré om de tompetitie zo eervol mogelijk af te ronden. Gezien de ingevallen dooi en het feit dat de vorst tot een halve meter diep in de grond is gedrongen, worden er drassige terreinen verwacht. Wat een invloed zal hebben op de verrichting en eventueel op het resultaat. De ploeg: Verstrepen, Michelet, Maris, De Schrijver, Segers Franssens, Waegeman, De Wolf, Poppe De Baere, Rodrigo (Vercauteren, Michiels, Rau- woens of Van de Voorde). (e.g.)

De Voorpost | 1986 | | pagina 26