OP DE VALREEP DE OVERWINNING DIE NOODZAKELIJK WAS WAASMUNSTER IN DE LIFT AVANTILEBBEKE - NEERPELT ONDANKS ERBARMELIJKE START BRABO MAG HET VERGETEN... GEHANDIKAPTE PLOEGEN, POVER VERTOON WACHTEN OP... MECHELSE RUIME DENDERMONDSE ZEGE 30 - 7.3.1986 - De Voorpost Handbal. Wim Van Hove van Avanti Lebbeke (gb) HANDBAL ZATERDAG 8/3 IN BUGGENHOUT Zaterdag om 20u.l5 komt Neerpelt op bezoek in de Buggenhoutse sporthal. Meteen is Avanti reeds aan de laatste topper in eigen huis toe en voor de Lebbeke- naars is er geen alternatief, er moet gewonnen worden. Inderdaad, Avanti nu op de tweede plaats gerang schikt, wacht nog een enorm zwaar programma met verplaatsingen naar H.C. Herstal, Beyne, Sasja en Hasselt en aangezien de Lebbekenaars toch nog hopen op een plaats die recht geeft op deelname aan Europa beker nr. 3 mogen de twee punten tegen Neerpelt niet verloren gaan. Neerpelt zopas verslagen door lands kampioen Hasselt, zal wellicht net als Avanti redeneren met toch dit verschil: de Limburgers kunnen nog op een tweede paard wedden, nl. de Belgische Beker. Eén zaak staat vast, het wordt zaterdag enorm spannend en Avanti vertrekt zeker niet kansloos. Welke supporters clan het vokaal zal halen, is al evenmin duidelijk. EVA. Trainer-coach L. De Nil was dan ook zeer tevreden met de ze zege: «De ploeg speelde opnieuw gemotiveerd. Kortrijk deed nochtans meer dan zich verdedigen want het duurde tot het wedstrijdeinde vooraleer de Westvlamingen door de knieën gingen. Avanti speelde nochtans een sterke wedstrijd. Vooral in verdediging vlotte het nu heel wat beter met F. Corne lls opnieuw speelklaar. F. Cornelis, met een ingetapte enkel, zorgde ervoor dat de automatismen opnieuw werk ten en C. Vinck speelde een fantastische wedstrijd. Carlo wou Adamczyck, de nationale trainer, wellicht bewijzen dat zijn niet-selektie voor het Bel gisch team ten onrechte was. In elk geval deze zege heeft de ploeg enorm veel goed gedaan, Avanti is mentaal gesterkt uit Kortrijk teruggekomen». Zoals gezegd werd het geen gemakkelijke overwinning voor Avanti. Vanaf het wed- strijdbegin pakte Kortrijk de zaken stevig aan. De Westvla mingen speelden sterk in ver dediging en via 1-0 na 5' leidde de thuisploeg steeds met 3-2 na een kwartier. Kort daarna zorgden D. Verhofstadt weer goed voor acht van de zeventien treffers en L. Van Toen in het begin van de twee de helft K. Verhofstadt en Cor nelis de Avanti-voorsprong tot 6-10 opdreven, leek het pleit beslecht en tot de 43e minuut werd deze vier-doelpunten- voorsprong door Lebbeke be houden (8-12). Toch werd het nog spannend. Toen Avanti in de volgende 9' niet meer scoor de en Kortrijk naderde tot 11- 12 6' voor het einde. Lebbeke liet zich echter niet van zijn stuk brengen en in een sterk wed strijdeinde zorgden Dirk Ver hofstadt (3 x), F. Cornelis en H. Maes nog voor een ruime 11-17 zege. Reserven Ap. Kortrijk 20 Avanti Lebbeke 21 Na een sterke Lebbeekse eer ste helft (rust 7-10) kreeg Avan ti het nog moeilijk in het tweede wedstrijdgedeelte. Kortrijk raakte zelfs 16-15 voor na 12' maar via 17-17 en 19-19 zorgde J. Van Onsem voor 19-21 2' voor het einde. Avanti: M. Van Hove en M. Mertens, El Hafi, St. Vlassenroot 1, De Donder 1, Hertsens 4, P. De Smedt 5, B. Van Ransbeeck 4, Van On sem 6. EVA 4e afdeling D.B. Zwijnaarde - S.K. Grembergse: 22-27 2* afdeling E.V. Aalst - Villers: 20-19 Trainer-coach M. Wellekens na de wedstrijd: «W(j kwa men op het juiste moment aan de leiding». Met deze zin onderstreepte de Aalsterse coach dat zjjn ploeg op de valreep de twee punten in eigen huis hield. Inderdaad, Villers bleek een moeilijk te bespelen tegenstander en lang heeft het er naar uitgezien dat de Waaltjes de punten zouden pakken. Vooral verdedigend had Aalst het moeilijk tegen een fysiek en technisch sterk Villers dat ook uit de tweede lijn over enkele mannetjes beschikte die geen ogenblik uit het oog mochten verloren worden. Meteen een verklaring voor de 19 toegestane doelpunten al was men bij Eendracht het er over eens dat het defensief niet altijd klopte. In aanval ging het wel vlotter bij de thuisploeg maar het eer ste kwartier uitgezonderd, moest bet toch van individuele acties komen die vooral langs een goed afwerkende, maar soms nogal nonchalante Ag- neessens werden afgerond. Het is niet nieuw, Agneessens kan een hele grote worden maar er moet duidelijk nog geschaafd aan details. E. Van Nuffel speelde zijn eerste kom petitiewedstrijd voor zijn nieu we ploeg en voor ons is het duidelijk dat er nog een aan passingsperiode nodig is om deze speler 100% te laten ren deren. Het gebrek aan ervaring op dit niveau speelt hem nog parten. In elk geval, Eendracht beeft nog steeds zijn «strate gen» vandoen. Mare Bayens en J. Steeman maar dan als pivotspeler zijn nog altijd niet weg te denken. Eendracht begon sterk. Nadat Villers de score had geopend lukte Aalst regelmatig enkele kollektieve bewegingen die afgerond wer den door D. Bayens en na 12' leidde de thuisploeg met 5-4, Het werd weliswaar 5-6 enkele minuten later maar Agnees sens, pas op het terrein, zorgde voor 6-6 na een kwartier. Daarna ging het echter fout bij de thuisploeg, de afwerking werd onzuiver en samen met enige tegenslag lag daar de oorzaak van de 6-10 score 5' voor de rust. Toen Agneessens na 10' dan toch scoorde voor Aalst, werd het 7-10 maar via 7-11 werd het langs diezelfde Agneessens 8- 11 aan de rust. Eendracht begon sterk aan de tweede helft, nadat doelman L. Moens knap had gestopt, zette W. Van Der Borght twee 7-m worpen feilloos om en Agnees sens zorgde voor 12-12 na 36'. De Aalsterse verdediging ging echter opnieuw in de fout zodat een kwartier voor het einde Villers opnieuw leidde (13-16). In dat laatste kwartier werd het toch nog enorm spannend. Langs Agneessens en R. Bayens werd het 17-17 en 3' voor het einde leidde Aalst langs D. Baeyens met 19-18. Het werd nog 19-19 en met nog 30 sekonden te spelen viel de beslissing in het voordeel van de thuisploeg. Mare Bayens speelt pivot Steemans aan die prachtig afwerkte en Coppens, tijdens het laatste kwartier inge komen voor L. Moens, stopt de ultieme vrijworp van de bezoe kers. Een overwinning op de valreep voor Aalst, dat naar men ons vertelde, veel beter kon. E.V. Aalst: L. Moens en R. Coppens, De Ketelbutter, Van Herreweghe, D. Bayens 4, R. Bayens 2, J. Steemans 1, Van Nuffel, Van Der Borght 5, Ag neessens 6, M. Bayens 2. Reserven: E.V. Aalst 23 Villers 17 Knappe wedstrijd van E.V. Aalst bij wie A. De Ketelbutter opvallend debuteerde met 9 treffers. Toch een minder goed nieuws: G. Van Malderen kon de wedstrijd niet uitspelen en zal het wellicht dit seizoen voor bekeken houden. Aan de rust leidde Eendracht met 12-6. Het werd nog wel 13-12 maar sa men met de snelle De Ketelbut ter zorgde B. Arijs nog voor een ruime 23-17 overwinning. E.V. Aalst: Coppens, De Ke telbutter 9, Meert 1, B. Arijs 8, G. Van Malderen, G. Janssens 1, F. De Troch 1, De Doncker 2, R. Arijs, F. Van den Bos sche 1. HK WAASMUNSTER - MOBIL EEKLO 25-21 In een nu-op-niveau verwarmde 'sporthal' heeft HK Waasmunster zijn eerste thuiswedstrijd van het seizoen gewonnen. Met de wetenschap dat alle 'goede dingen' uit drie bestaan en met de notitie dat de twee jeugdploegen (kadetten en miniemen) reeds in belangrijke wedstrijden (tegen Loke ren en DB Zwijnaarde) vooraf hadden gezegevierd, begon deze wedstrijd hoopvol. Het waren nochtans de bezoe kers die tot 0-3 uitliepen langs de scherp-gooiende J.-Ph. Guerin. De thuisploeg, HKW, bracht de stand terug tot 3-4 langs de debuterende W. Leu- nis, die twee dagen voordien, zijn zestiende verjaardag vier de. Andermaal een produkt van de sterke jeugdwerking, die de Heide-ploeg via E. De Vlieger alle eer toebrengt. Toen HKW de bezoekende speler-coach Guerin met een stevige mandekking door R. Gyssels, bedacht, kreeg A. Wauters zoveel ruimte en uit haalmogelijkheden dat de rust met 7-11 werd bereikt. Toch kon Eeklo niet ten volle profiteren van de veldmeerder- heid twee minuten voor het einde van de eerste speelhelft, toen E. Van Mele, C. Rous seau en J.P. Verheyen vroeger mochten rusten. De tweede dertig-minuten wer den de rollen omgekeerd. De jeugdige scheidsrechters ble ven konsekwent en strak de wedstrijd beheersen. Nu HKW voor het eerst over een 'volledi ge' bank beschikte, bracht dit voordelen. De rust-achterstand werd op de 47° min. omgebo gen tot een 16-14-voorsprong. Toen kreeg Mobil-hoofdfiguur Guerin rood en moest Eeklo wegens een spelers-tekort het verder met zes stellen. De thuisploeg voelde de 'spanning' meer aan dan de bezoekers, die nog even op voorsprong kwamen op de 52° min.: 17-18. Na de gele kaart voor de dienstdoende coach H. Maes, kwam iedereen bij Waasmuns ter tot bedaren. P. Verdunnen concentreerde zich over de alomtegenwoordige A. Wau ters. R. Gyssels benutte zoveel mogelijk strafworpen en 'opa' T. Vanderstappen gooide zes maal raak uit stand en bracht bovenop rust bij de Waasmun- sterse jonge garde. J.P. Verheyen, niet goed op dreef, scoorde toch nog drie maal. Het twee minuten-nood lot, dat HKW even voor rusten driemaal tegelijkertijd trof, werd nu overgelaten aan de bezoekers. Cl. Rousseau beze gelde definitief het lot van Mo bil met zijn vierde doelpunt in de slotminuut. Het debuut van de nieuwe HKW-sekretaris F. Maes werd door de nervositeit en sensatie nog even uitgesteld. Nog een laatste en niet-onbe- langrijk pluspunt: deze span nende en toch faire wedstrijd werd betwist voor een talrijk opgekomen publiek. De ploegen: HK Waasmunster: Van Mele E., Verdunnen 2, Vanderstap pen 6, Van de Velde, Thierens 2, Rousseau 4, Gyssels 7, Leu- nis 1, Maes F., Berckmoes en Verheyen 3. EVA. S.K. Grembergen lijkt er een patent op te hebben bijzonder moeilijk uit de startblokken te kunnen. Ook tegen Zwijnaar de was het weer «van dat». Via 2-2 werd G.S.K. na een kwar tier op een 8-2 achterstand ge speeld vooraleer de «diesel» op temperatuur kwam. Ge woontegetrouw ging Grember gen toen over tot een helse achtervolging en nog voor de rust was er orde op zaken ge steld. Via 10-9 na 21' werd de eerste helft afgesloten met een 12-14 score. G.S.K. liet nu niets meer aan toeval over, bleef het wedstrijdgebeuren kontroleren en leidde met 14- 18 na 40'. Met nog 10' te spelen wees het scorebord 17-24 aan en G.S.K. liet de zege niet meer ontglippen. S.K. Grem bergen: Janssens, J. De Proft 9, Smet 2, Dooms 1, Verhae- vert 3, Renneboog 1De Smedt 2, Heirman 5, G. De Smedt 4. Handbal. Guido Dooms van SK Grembergen (arch.) Handbal. In de sporthal Rozendreef speelde E.V. Aalst een verdienstelijke wedstrijd tegen Villen, (da) Brabo Denderbelle - H.K. Bueeenhout: 15-30 Leider Buggenhout heeft tegen belager Brabo Denderbelle be wezen dat zij en zij alleen de kampioenstitel verdienen in le provinciale. Vóóé de wedstrijd had Brabo er nochtans goede hoop op want naast M. Hen- drickx waren zowat alle basis spelers present voor de wed strijd die hen de titel kon op brengen. Buggenhout vond moeilijk een gaatje in de sterke Brabo defensie van Van Goe- them en co. Na 12' stonden de ploegen 5-5 gelijk maar naar het einde van de eerste helft toe, kon Buggenhout langs M. De Proft en Trienpont toch reeds een eerste kleine kloof slaan. Rust 9-12. In de tweede helft was het liedje echter vrij wel onmiddellijk uit voor de thuisploeg. Buggenhout liep bijzonder vlot de tegenaanval, de gevaarlijke Van Keer werd uit de wedstrijd gehouden door een stevige Buggenhoutse ver dediging en na 40' was het pleit beslecht. De bezoekers leidden met 12-20 en aangezien ook M. Handbal. Na de zege tegen Denderbelle neemt Buggenhout een ernstige optie op de titel in eerste provinciale (polo) Hendrickx niet in zijn allerbe ste doen verkeerde, was er van Grembergen omzeilen voor- neau, Van Goethem 3, Tollem- Buggenhout: Van Hecke, Van Vuyst 3, Van Damme 3, een remonte van Brabo hele- aleer aan de kampioenenvie- beek 3, Vinck 1, De Smedt 1, Moer, Macharis 2, De Smedt Merckx, De Maerschalk 1. maal geen sprake. Nu moet ring te beginnen. Brabo Den- Hendrickx 4, Goeman, Van 4, Trienpont 7, M. De Proft 7, EVA Buggenhout nog enkel de klip derbelle: D. Uyttersprot, Tami- Keer 3. Moyersoons 2, Verbelcn 1, De Heren -1' nationale Ap. Kortrijk Avanti Lebbeke: 11-17 Bij Lebbeke slaakte men na de overwinning in Kortrijk Mol voor 3-4 en Lebbeke zou Avanti: M. Mertens en C. een zucht van opluchting. Na de uitschakeling op Angleur vanaf dan de leiding niet meer Vinck, D. Verhofstadt 8, El in de Beker van België en de moeilijke zege in de Vi finale prijsgeven. In de eerste helft Hafi, K. Verhofstadt 3, F. Cor- van de Beker van Oost-Vlaanderen tegen Lokeren, was k°" thuisploeg weüsMar jelis 2 De Smedt I A. gaan ^.emDaarom werd dewedslryd JJJ- 1-1JJaes 1, ^M»1, op Kortrijk rowat beschouwd als een sieutelmatch In van' K verhofstadt B. Van Ransbeeck. verband met het verdere kompetitieverloop. werd het toch 6_g aan de ^st. 3* afdeling Fr. Beerse - Ajax Lebbeke: 19-25 Zowel Beerse zonder de dan duidelijk meer gemoti- gekwetste Van Doorne als veerd. Ajax zonder het trio Van Met W. De Proft op de plaats Gucht-De Man-Van Mede- van spelverdeler kwam D. gael, kwamen gehandikapt aan Luypaert bijzonder goed aan de beginworp. Meteen een uit- zijn trekken en Ajax stevende leg voor het vrij matige niveau naar een ruime 12-19 voor van de wedstrijd. Ajax kwam sprong na 48'. Dan kon Lebbe- in feite nooit echt in moeilijk- ke de teugels enigszins vieren heden maar het rommelige en door alle wisselspelers ruim wedstrijdbegin van de Lebbe- speelgelegenheid te geven kenaars zorgde er toch voor dat groeide de Lebbeekse voor- Beerse een tijd in de wedstrijd sprong daarna niet meer aan. kon blijven. Na het missen van Meteen blijft Ajax ook nu nog heelwat doelkansen samen met onverslagen in de terugronde, een onbehoorlijk aantal bal- Ajax Lebbeke: D. De Bruyn, verliezen, moest Ajax toestaan H. Van Bosbeke, Quidé 3, dat de thuisploeg via 4-4 tot 7-7 Van Biesen 1, Van Geel, VIas- bleef aanklampen 8' voor de senroot 1Luypaert 7, Coppens rust. Eric De Batselier die in de 3, Christiaen's, De Batselier 7, eerste helft een 5 op 7 lukte, De Proft 3, De Vlieger, zorgde er niettemin voor dat H Lebbeke kon gaan rusten met een 9-11 voorsprong. Onmid- "pvf dellijk na de rust maakte die- Ajax Lebbeke 24 zelfde De Batselier er 9-12 van Leider Ajax ondervond weinig maar wellicht om zijn onwillige tegenstand van een zwakke knie te sparen, verdween de thuisploeg. Met een 4-10 aan Lebbeekse shotter dan naar de de rust was de wedstrijd reeds bank. Gelukkig speelde Ajax in de definitieve plooi gelegd. Handbal. Wim De Proft van Ajax Lebbe 4C afdeling De Panne - Lokeren: 14-24 Voor Lokeren wordt het wel licht wachten en hopen op me dio april als leider Mechelse op bezoek komt. Wachten om de leiders de nederlaag toe te die nen en hopen dat Mechelse hier of daar nog een puntje prijsgeeft. Want één zaak lijkt duidelijk, beide ploegen over heersen de andere ploegen en het is dan ook bijzonder jam mer dat de Waaslanders een steek lieten vallen tegen Ander- lecht, waardoor Mechelen drie punten voorsprong telt en Lo keren nu moet hopen op een misstap van de Maneblussers. W^nt tegen Mechelen winnen, dat staat vast, zegt men in Loke ren... In elk geval, zondag won Mechelen in Izegem en Loke ren deed hetzelfde in De Pan ne. Voor de ploeg van Fl. D'Hanis een «makkie». Enkel tijdens het eerste kwartier kon den de Westvlamingen even aanklampen (3-5) maar aan de rust leidde de ploeg van trai ner-coach P. Vermeiren reeds met 6-11. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Rombout en Co ble ven de tegenstander domineren en met een weer briljante doel man Van Vaerenbergh werd het 10-19 na driekwart-wed strijd. Zo ging het naar een gemakkelijke 14-24 overwin ning. H.K. Lokeren: Van Vae renbergh en Smet, Versele 4, Lenaerts 1, Vermeiren, A. D'Hanis 1, Verguit 3, Van Driessche 1, L. Van Cauwen- berghe 3, Rombout 7, De Brouwer 2, Van Hille 2. Handbal. E.V. Aalst speelde tegen Villers (da) H.B.C. Dendermonde - At. Temse: 28-17 Toevallige omstandigheden zorgden ervoor dat wij vrij moeilijk aan een wedstrijdver slag geraakten. In ieder geval, Dendermonde werd nooit be dreigd door Temse want in de eerste helft speelde de thuis ploeg bijzonder sterk wat resul teerde in een 17-5 ruststand. In de tweede helft tapte Temse, een overweldigende eerste 30' zonder Moortgat weliswaar, uit genoeg gehad om de zege te een heel ander vaatje en onder pakken. H.B.C. Dendermon- impuls van een hardwerkende de: Van Renterghem 3, Krog- B. Bruyninckx en met de ge- strup 7, Impens, De Smedt 5, broeders Buytaert als afwer- Asaert 4, De Swaef 1, Van Der kers, verliep de wedstrijd nu Veken 4, Bouteille 3, volledig gelijkopgaand. Goossens 1. Dendermonde had echter aan EVA

De Voorpost | 1986 | | pagina 30