r Liefhei ibers spo rten zo 1 WALIVO'S VOETBALKAMPIOENSCHAPPEN: TITEL- EN ANDERE KANDIDATEN. FOUTE BESLISSING REF BEZORGT JABBEKE WINST IN TOPPER TEGEN VDM-ZELE ZEELSE VOETBALBEKER AAN ZESDE UITGAVE TOE WALIVOTHEEK COACH VAN DAMME BEHAALT MET PLATTE PLOEG DE TITEL VLAAMS SPORTVERBOND Afdeling Waasland WEINIG VERANDERING HANDBALKALENDER De Voorpost - 7.3.1986 - 3 i - 1 1 De laatste maanden heeft Koning Winter herhaaldelijk en hard toegeslagen. Enkele Wase verbonden van het liefhebbersvoetbal hebben het daardoor reeds meerdere weken laten afweten. Alleen Walivo bleef in de winterse weersomstandighe den volharden en hoewel bepaalde matchen toch noodgedwongen moesten worden verdaagd, werd de speelkalender gerespekteerd. Tijdens het vorige weekend en bij de - hopelijk - laatste stuiptrekkingen van de winter, heeft Walivo nu ook voor de eerste maal moeten kapituleren. Van deze gelegenheid hebben we trouwens geprofiteerd om de kansen van de titel- en andere kandidaten even nader te bekijken: Zaterdag eerste afdeling: In verband met de degradatie is het daar al beklonken: The Jacky Boys uit Sint-Niklaas werden er gewogen en te licht bevonden en voor het Hamse F.C. Boemerang wordt meteen ook een tweejarig verblijf in eerste afgesloten. Voor de titel is de toestand nog onduidelijk. Enkele achterstallige matchen verhinderen een betere kon- klusie. Toch wordt het één van deze drie: F.C. Corner (Ham- me), F.C. Bondgalm (Ham- me) of F.C. Avanti (Sint-Ni- klaas). Voor de laatstgenoem de ploeg liggen de kaarten ei genlijk het voordeligst: twee wedstrijden minder dan F.C. Bondgalm en drie minder dan reeksleider F.C. Corner. Evenveel bedraagt ook de pun- tenachterstand van F.C. Avanti en een titelhernieuwing wordt door de Sint-Niklazenaren als haalbaar beschouwd. In die reeks wordt de vierde plaats van R.C. Raap (Sint-Niklaas) ook nog ernstig bedreigd door de stadsgenoten van F.C.R. Sparta. Zaterdag tweede afdeling: Het bijzonder homogene F.C. Milano uit Sint-Gillis-Waas heeft de titel daar al op zak. Daarmee wordt de plaats in de topklasse heroverd, die voor een tweetal seizoenen werd verloren. Voor de plaats van vice-kampioen komen nog een viertal ploegen in aanmerking: F.C. Puivelde (Belsele), P.W. Hemelaer (Temse), A.C. Do regem (Bornem) en F.C. Nieuw Marokko (Sint-Ni klaas). Tussen deze kansheb bers is er echter ook een aantal ongelijke matchen en momen teel heeft A.C. Doregem de minste verliespunten. Alleszins nog geen waarborg voor een promotie en de al dan niet gunstige wedstrijdkalender der kandidaten wordt misschien beslissend. In die reeks bleef het verblijf van V.C. Bristol en F.C. Motoreco - reeds uitge sloten door meerdere for faits -, beiden uit Sint-Niklaas, beperkt tot één seizoen. Zaterdag derde afdeling, reeksA: Nog steeds met het maximum der punten is F.C. El Aiyoune uit Sint-Niklaas hier al een tijd je de glansrijke kampioen. Voor de tweede plaats wordt F.C. Tromp (Stekene) nog be dreigd door het eerder verras sende F.C. Familia uit Sint- Niklaas. Toch méér winstmat chen voor de Stekenaars, die zich geen slippertjes meer kun nen veroorloven. Hoogstwaar schijnlijk wordt het hier een laatste plaats voor F.C. Zwarte Parels uit Sint-Niklaas, alhoe wel de stadsgenoten van F.C. 't Landhuis en F.C. Novelty theoretisch nog altijd kunnen worden bijgehaald. Zaterdag derde afdeling, reeks B: Aanvankelijk een spannend ti- teldebat tussen twee debuteren de ploegen: F.C. Coulier (Hamme) en F.C. Hof van Grembergen (Dendermonde). Laatstgenoemden liepen echter tegen de lamp in verband met Walivo's sportreglementen en voor F.C. Coulier betekende dat meteen de reekstitel. Een bijzonder boeiende strijd om de tweede plaats tussen F.C. Fortuna-Nantes (Sint-Niklaas) en F.C. Tr. Steels (Belsele) en reeds definitief als laatste: het méér dan 20-jarige F.C. Dino Boys uit Sint-Niklaas. Zondagse eerste afdeling: In de zondagse topklasse werd het een uiterst spannende titel strijd. Stelselmatig werd het groepje der kanshebbers daar afgeslankt en momenteel is F.C. De Cock uit Sint-Niklaas reeksleider met één puntje méér dan F.C. Bondgalm (Hamme). Deze laatste ploeg heeft echter één wedstrijd min der gespeeld en de kansen kunnen dus nog verkeren. Nochtans heeft F.C. De Cock op papier nog een gemakkelij ke opdracht: uit de wedstrijden tegen het laatst geklasseerde F.C. Desfo (Sint-Niklaas) en F.C.R. Sparta (Sint-Niklaas) of één der betere middenmoters, moet alleszins het maximum worden gehaald. Voor F.C. Bondgalm liggen de kaarten echter anders: volgende zon dag een bijzonder gevaarlijke verplaatsing naar F.C. Troch Textiel (Sint-Niklaas), dat voor de tweede opeenvolgende maal als vice-kampioen wil eindi gen. De overige wedstrijden tegen F.C. Drie Linden (Belse le) cn F.C. Geywa (Hamme) liggen F.C. Bondgalm mis schien beter en zelfs F.C. Wijnveld uit Sinaai heeft nog uitzicht op de titel van vice- kampioen. Degraderen naar de tweede afdeling: het eerder Liefhebbersvoetbal. Walivo- scheidsrechter Van De Voor de vindt dat de spelers zich goed aanpassen aan de win ter en fair blijven spelen (dw) vermelde F.C. Desfo en F.C. Sanicentral uit Sint-Niklaas, dat het bij de zondagse toppers slechts één seizoen volhield. Zondagse tweede afdeling: Het debuterende F.C. Were Di uit Stekene dat bijzonder regel matig presteerde werd hier voortijdig de logische kam pioen. Langzaam maar zeker werden de konkurrenten uit de wielen gereden en F.C. Cen trumvrienden uit Belsele dat nog het langst stand hield, wordt waarschijnlijk yice-kam- pioen voor de dorpsgenoten van F.C. Rode Duivels. Ach teraan F.C. Oostberg (Sint-Ni- klaas) en het nog steeds pun- tenloze maar bijzonder sportie ve F.C. Ruitershoeve uit Stekene. Damesreeks: Bij de voetballende dames een zelfde situatie als tijdens het vorige seizoen: reekstitel voor F.C. Wijnveld Girls (Sinaai) en F.C. Wepogro uit Waas munster als vice-kampioen. Duidelijk afgescheiden van de rest trouwens en het bijzonder sportieve V.K. Siera Ladies haalde nog géén punten. Het staat begrijpelijk als laatste ge klasseerd achter F.C. Anker Girls uit Sint-Niklaas. Walivo's bekervoetbal: Straks start Walivo's beker kompetitie. De ploegen van de zaterdagse eerste en tweede af deling worden aangevuld met enkele derde klassers. Deze speelden reeds - of bijna - een soort mini-kompetitie en de eerste van iedere reeks, wordt voor het bekervoetbal gekwali ficeerd: de laureaten, F.C. El Aiyoune, F.C. Tromp, F.C. Coulier, F.C. Wazoo (Sint-Ni klaas) en eventueel ook nog F.C. Tr. Steels of F.C. Hof van Grembergen. Voor de zondag se reeksen wedstrijden met di- rekte uitschakeling en bij de dames, twee reeksen waarvan de eerste twee de halve-finales spelen... Roger Van Laere Liefhebbersvoetbal. FC Rode Duivels is in forme voor de eindfaze van de kompetitie (dw) Liefhebbersvoetbal. De winter werd door Club 66 goed doorgesparteld (dw) MINIVOETBAL MINIVOETBAL - NATIONAAL PROGRAMMA Zaterdag 1* afdeling (telkens te 15 u.) Jacky Boys - Habotim (Bals) 1000 Appels - Sparta (Beniers) Raap - Drie Linden (Van Steelant R.) Boemerang - Temsica (De Rudder) Bondgalm - VK Inter (Buggenhout) V.K.W. 70 - Avanti (Vergauwen) De Zwervers - Corner (Moortgat) Zaterdag 2' afdeling Doregem - Herten Aas (Van Brussel) Rodeo - Wijnveld (Boone) Vivak - Milano (Steeman) Motoreco - Puyvelde (0-5 ff) Club 69 - N. Marokko (Wijmeersch) Hemelaer - Bristol (V.D. Voorde F,) Siera is vrij Zaterdag 3' afdeling - reeks A Ankerhof - Landhuis (Van Osselaer) Eendracht - De Strijders (Pannecoucke) El Aiyoune - Novelty (Van Geem) Zwarte Parels - Familia (Plaquet) L.V.K. en Tromp zijn vrij Zaterdag 3' afdeling - reeks B Dino Boys - Bazel (Van Hoornijck) Back Home - Wazoo (uitgesteld) Coulier - Steels (Michiels) Hof v. Grembergen - Nantes (Brijs) Kesteloot - Hassania (5-0 ff) Zondag 1* afdeling (telkens te 10 u.) Desfo - De Cock (De Rudder) Drie Linden - Beenhouwerken (De Ruysscher) Bonaparte - Wijnveld (De Bock) Bondgalm - Troch Textiel (Van Hoornijck) Sparta - Volksunie (De Dobbelaere) Geywa - Slachthuis (V.D. Voorde A.) Sanicentral is vrij Zondag 2' afdeling Rode Duivels - Siera (Michiels) Ruitershoeve - Habotim (V.D. Voorde F.) Den Bolhoed - Metallo's (gespeeld op 8.12) Hemelaer - Post (Beniers) Van Gavere - Were Di (Bals) 9.45 u. Oostberg - VK Fan (Pannecoucke) Studio 69 - Klub 65 (Van Geem) Wijnveld - Centrumvrienden (De Permentier) Damesreeks (telkens te 15 u.) Super Stars - Luitentuit (De Ruysscher) Raapse Girls - Zillebeek (Plaquet) Bonte Girls - Goalgetters (De Bock) De Zeelse sportraad heeft de organisatie op zich genomen van de beker van Zele voor liefhebbersploegen. De finale van deze plaatselijke kompeti tie is voorzien op donderdag 1 mei. Tien klubs lieten zich in schrijven waaronder beker houder FC. Uilen uit Zele- Durmen. De wedstrijden wor den gespeeld op het gemeen telijk sportstadion en starten lel kens om 20 u. De lottrekking door schepen van sport Alfons Rupus gaf volgend wedstrijd schema als resultaat: Schiftingswedstrijden: Dinsdag 11 maart: FC. Uilen-KLJ; don derdag 13 maart: Juvenes-Cos- ta Zela; dinsdag 18 maart: Real Hansevelde-Moderne; donder dag 20 maart: Kloddezak-On- der Ons; woensdag 26 maart: Brandweer-Thor Veldeken. De kwartfinales met de vijf winnaars en een door het lot opgeviste ploeg worden ge speeld tussen 31 maart en 11 aptil, de halve finales tijdens de week van 14 april tot 18 april. De wedstrijdleiding is in han den van sportraad-ondervoor zitter Luk Van Laere (ajz) Zes minuten voor het einde van de topwedstrijd met Jabbeke viel de beslissing in een bomvolle Zeelse sport hal. Aan een 2-3 score in het voordeel van de Westvla mingen maakte doelman Jockheere duidelijk handspel om een knaller van Dominique Pieters uit zijn doelvlak te houden. De ref bleef echter stoicijns toekijken op deze foute redding en weigerde de Zeienaars de logische strafschop. Onbegrijpelijk ontnam hij VDM ook zijn vierde hoekschop zodat ook een tweede scorekans via strafcorner de mist inging. De uitgekookte Jabbekenaars lieten de protesterende Zeienaars uitrazen en scoorden in een algemene verwarring hun vierde en vijfde doelpunt. De wedstrijd eindigde in ccn gediend bij de bondsinstanties komplete chaos maar met een wegens een scheidsrechterlijke zwaar verdikht voor Van de dwaling. Met een aantal aan- Moortel dat een puntendeling wezige NOMB-kommissiele- verdiende. Coach Rudy De den als kroongetuigen in de Grauwe heeft prompt klacht in- zaal hoopt de Zeelse coach het MINIVOETBAL Young Boys - Platte Ploeg 2-11 KALENDER BEKERWEDSTRIJD Vb' FINALES Zaterdag Celtic - FC Laar (Buytaert Jozef, Cool Omer, Smet Guido) Klein Sinaai - Moderne (Windey Roland) De Pekton - VK Club '66 (De Hert André) Pylonen De Kerf-KWB Kruibeke (Buytaert Alfons) Real Witte Pen - Moerstraat (Dingenen Emiel, Peersman Achiel, Walschaerts Frangois) 'tHoeksek - Zeemeermin (De Rechter Robert) Den Buiten - Onder Ons (Roosenboom Willy) Vlierkouter - VK Audi (Van Bossche Willy) Zondag Moerstraat-VK Veile (Baeke Hilaire) Los Amigos-VK 't Vlietje (Herremans Franky) Hoop en Vreugd-VK Frema (De Block André) Zillebeek-Luitentuit (Van Doorselaere Omer) Favo-Kommersanten (Windey Roland) Zondagnamiddag AFC Cocktail-Jong KWB Elversele (De Rech ter Robert) Uil Temse-Real Witte Pen A (Vermeire Richard) Fina Boys-Van De Voorde (Van Daele Werner) INHAALWEDSTRIJDEN Zaterdag 1 Shell Boys-Luitentuit (16 u.) (Van Daele Werner) VK 3M Zwijndrecht-Sp. Steendorp (D'Hollan- der Herwig) Zaterdag 2-A Golden Eagles-Welvaart (Van De Put Pierre) VK Bmkw. De Wolf-VK Frema (Bruggeman Walter) Zaterdag 2-B Scoutshuis-Vlaamse Huis (Cousin Armand) Sport-SK Moerheide VH (Uytdenhouwen Michel) Zondag 2-A Koekoek - Pomstraat (Vermeire Richard) Zondagnamiddag 1 De Zon-VK Club '66 (Windey Roland) Hamse Bouwcentrale-Dry Boeren (Peersman Achiel) Terlocht-Hoop en Vreugd (Van Doorselaere Omer) Veteranen KWB Kruibeke-Shell Boys (Van Uytvange Georges) Bij twijfels nopens eventuele afgelasting bel 03/ 777.45.69 (automatisch antwoordapparaat) op zaterdag tussen 10 en 12 u. of tussen 20 en 22 u. Op zondag tussen 8 en 9.30 u. of tussen 13.30 u. en 14.30 u. Deze wedstrijd tussen de twee eerstgeklasseerden leverde zoals algemeen verwacht een overwinning op voor Platte Ploeg dat meteen haar eerste titel binnenrijft. Dat de zege zou geschieden met zulk spre kend gemak en overtuigende cijfers zal wel niemand gedacht hebben. In het eerste kwartier was reeds duidelijk dat Platte Ploeg wei nig tegenstand zou ondervin den van het nochtans sterk aan geschreven Moerzeke. De filo sofen leidden na die eerste act reeds met 5-0. Doelpunten aan getekend door Van der Meu- len, Verlaeckt, Van den Hau- we tweemaal en Gorus. Vooral de treffer van Verlaeckt was een juweeltje. Uitblinker Van de Voorde (misschien wel de beste man op het terrein) passte over de ganse lengte van het speelveld naar Verlaeckt die in één tijd met een lobbal scoor de. De tweede time was er één zonder doelpunten maar waar in beide doelmannen de hoofd rol speelden. Vooral PP-doel- man De Troch was in zijn dagje en verhinderde een paar doelpogingen na enkele schaarse aanvallen van Young Boys. Hij moest zich wel ge wonnen geven na een poging diep in de derde speelperiode van Peelman Leo. Direct daar op scoorden Van der Meulen en Van Paepeghem zodat we de laatste 13' ingingen met een 1-7 stand. Nogmaals Van der Meulen, Van Paepeghem, Van den Hauwe en Gorus tekenden de rest van de goals aan voor Platte Ploeg Oudegem. Daartussenin was keeper Peel man Edward (YB) erin ge slaagd na een strafcorner nog een eerreddertje tegen het net te prikken. Uitgelaten gezichten na de wedstrijd bij secretaris Bock- stael en coach Van Damme die voor zijn eerste seizoen bij Platte Ploeg meteen in de roos knalt. Alleszins een geslaagd seizoen als men weet dat Platte Ploeg reeds het Kermistornooi van Oudegem heeft gewonnen en tot de halve finale is doorge drongen van de Beker tesamen met de eersteklasser Huize Goossens, Minisparta en der deklasser Sportivo. Uit goed ingelichte bron vernamen we dat na' de wedstrijd de cham pagne (sic) en het bier rijkelijk vloeiden. Ref Van Rillaer leidde volgend Moerzeeks vijftal: Colman J, en E.Verhelst en Peelman L. (1) en E. (1), voor de kam pioenen Platte Ploeg speelden: V.d. Meulen (3), Verlaeckt (1), De Troch, Van Paepe ghem (2), V.d. Voorde, V.d. Hauwe (3), Gorus (2) en V.d. Abbeele. KERN D.S.D. MINIVOETBAL Uitslagen Smossers - MVC Lebbeke 3- 5 Kleding Octaaf - Dendermotors 10- 3 Honky Tonk - FC Stoom 5- 3 Verhofstadt - Minishotters 4- 7 VDB Sobofi - Eves 3- 1 Avanti - De Markt 6- 2 Givana - Zwambershof 4- 2 Texaco Appels - A.V.D. ff 0-10 Rangschikking: 1. Givana 23 22 1 0 227 45 44 2. MVC Lebbeke 23 18 3 2 171 87 38 3. Kleding Octaaf 23 17 4 2 138 74 3è 4. Minishotters 23 16 4 3 170 104 35 5. A.V.D. 23 15 5 3 145 63 33 6. Zwambershof 22 11 9 2 106 76 24 7. VDB Sobofi 22 11 9 2 90 76 24 8. De Markt 23 9 10 4 96 85 22 9. MVC Eves 23 9 10 4 92 114 22 10. Avanti 23 8 13 2 98 114 18 11. Honky Tonk 23 7 14 2 109 171 16 12. Dendermotors 23 6 13 4 90 128 16 13. VerhofstaÓt 23 5 15 3 85 151 13 14. Smossers 23 4 15 4 69 160 12 15. FC Stoom 23 3 19 1 64 162 7 16. Texaco Appels 23 1 21 1 57 192 3 gelijk aan zijn kant te krijgen. Arsenal had in zijn thuiswed strijd met Zottegem met dezelf de ref af te rekenen. Ook hier duwden een aantal dubieuze beslissingen de in degradatie verkerende Zeienaars defini tief in het verlies. Het Zeelse derby tussen De Pieker en ON. Van Damme verliep spannend en sportief. De Pieker dat pech kende bij de afwerking en een strafcorner onbenut liet, keek aan de rust tegen een 0-2 ach terstand aan na treffers van Hans De Graef en Mark Dhol- lander. Eric en Danny Kint brachten de bordjes gelijk in de derde periode waarop Fred dy Van de Velde voor ON replikeerde met een rake knal (2-3). Een loeier van kapitein Tony Collewaert bezorgde De Pieker bij het ingaan van de vierde periode nieuwe hoop. Via een rake strafcorner van Dhollander klom Van Damme voor de derde maal op voor sprong. Niet voor lang vermits Danny Kint de eindscore 4-4 kon vastleggen. De laatste vijf minuten gingen de beide ploe gen nog voluit maar de twee uitstekende doelmannen Gil bert Christiaens en Philip Van Doorsselaere verhinderden een ultieme standswijziging. Een zwak gestart Pimpernel keek bij PS. Brugge na de eerste periode tegen een 3-0 achterstand aan. Nog voor de rust herstelden Jan Berkers (2) en Guy Van der Straeten het evenwicht 3-3. Een uitstekende Berkers tikte in de derde perio de nummer vier aan maar mis te een strafcorner aan een 4-4 score. In de laatste periode was het de beurt aan de Bruggelin gen om afstand te nemen. Uit blinker Berkers kon uiteinde lijk de logische 5-5 door drukken. Oyz). HANDBAL HEREN 1' nationale Zat. 8.3 te 20.30 u. Avanti Lebbeke-Neerpelt 2' nationale Zat. 8.3 te 20.15 u. Jemeppe-E.V. Aalst 3' afdeling Zat, 8 3 te 16.15 u. Ajax Lebbeke-Haachtse 4' afdeling Zat. 8.3 te 20.30 u. Mechelse-H.B.C. Dendermonde Zond. 9.3 te 19.30 u. At. Temse-De Panne Zond. 9.3 te 20 uur H,C. Lokeren-Desselgem Provinciaal Zat. 8.3 te 19.45 u. S.K. Grembergse-Waasmunster Zat. 8.3 te 21 uur Eeklo-Denderbelle Zond. 9.3 te 18.30 u. Lokeren 2-Groot-Bijgaarden 2 DAMES 1' nationale Zat. 8.3 te 17 uur Jemeppe-Avanti Femina Lebbeke 2' afdeling Zat. 8.3 te 15 uur E.V. Aalst-Opglabbeek Zat. 8.3 te 15 uur R.B. Dendermonde-Overpelt Zond. 9.3 te 15.15 u. Avanti Femina Lebbeke 2-Zicho 3' afdeling Zond. 9.3 te 16.10 u. IC. ICC Busgenhout-Groot-Bijgaarden JbUuD Miniemen Lokeren-Waasmunster 1 Ajax Lebbeke-D.B. Zwijnaarde Gent-Avanti Kadetten E.V. Aalst-Waasmunster Lokeren-Dendermonde Gent-Ajax Lebbeke 2 EVA.

De Voorpost | 1986 | | pagina 39