Provinciaal Koorzangtornooi 1986 verliep suksesrijk voor de koren uit onze streek Resultaten Provinciale Koorzangtornooien 1986 Laatste Kasteelkoncert op Cortewalle te Beveren: Robert Groslot en Roel Dieltiens Ongecompliceerde gezelligheid op jazzkroegentochten in het Land van Aalst 44 - 7.3.1986 - De Voorpost De jaarlijkse koorzangtornooien van de Provincie Oost- Vlaanderen, die tijdens de voorbije weekends van 22-83 februari en 1-2 maart werden gehouden, verliepen voor de koren uit onze regio meer dan bevredigend; er kwamen zelfs erg suksesrijke deliberatieresultaten uit de jurybeoor delingen. Wij woonden voor U het laatste tornooi bij, dat zijn verloop kende in het Parochieoentrum aan de Leo Duboisstraat te Lebbeke. Provinciale koorzangtor- nooien 1986 Onze provincie Oost-Vlaan deren heeft een Dienst voor Kulturele Aangelegenhe den, die gevestigd is aan het Bisdomplein 3 te Gent. Deze dienst valt onder de be voegdheid van bestendig af gevaardigde Etienne De Cuyper, en staat onder de leiding van Dr. Paul Huys, kultureel adviseur. Jaar lijks richt deze dienst pro vinciale koorzangtornooien in voor koren van gelijk welke samenstelling. Een koor kan, maar moet niet, aan deze tornooien mee doen. De bedoeling ervan is te zien op welk niveau er vokaal gemusiceerd wordt. Vermits ieder, die zich met een of andere kunstuiting bezighoudt, het op prijs stelt dat zijn prestaties naar waarde geschat worden, kan een zangkoor op deze wijze zijn vokale kwaliteiten laten evolueren door een on partijdige en kompetente ju ry. Zoals dit ook geldt voor fanfares en harmoniekorp sen, bestaan er verschillen de afdelingen: 3de, 2de, 1ste divisie, uitmuntendheid en zelfs eredivisie. Uiteraard ligt het in de bedoeling van iedere koorvereniging zo hoog mogelijk op deze rangschikking te komen. Een koor kan zich inschrij ven voor zo een tornooi en kan zich aan de jury voor stellen in een van deze kate- gorieën. Veel hangt natuur lijk af van de dirigent, dat hij de intrinsieke muzikale waarde van zijn koor juist kan schatten. Dan zijn er drie mogelijkheden: het koor voldoet aan de normen die voor deze kategorie door de jury gesteld worden en wordt erin bevestigd voor vier jaar; het koor voldoet niet aan de normen en wordt in een lagere kategorie ge rangschikt dan het had ge vraagd; het koor presteert veel beter dan voor de beoogde kategorie vereist is en krijgt een hogere katego rie toebedeeld. Deze drie mogelijkheden werden tij dens de koorzangtornooien werkelijkheid voor bepaal de koren. Schitterende resultaten te Lebbeke Nadat reeds eerder te Waas munster op 22 februari vijf koren aantraden (1 uit Zele, 1 uit Waasmunster1 uit Rupelmonde en 2 uit Sint- Niklaas), te Gent op 23 fe bruari en 1 maart respektie- velijk 5 en 4 koren uit het Gentse, waren vorige zon dag te Lebbeke 6 koren aktief. De jury bestond uit onder voorzitter Dr. Paul Huys, bijgestaan door zijn sekreta- rissen Danny Bockstaele en Nadine Lievens en vijf kom petente juryleden: Kamiel Cooremans (o.m. direkteur van het Koninklijk Muziek conservatorium te Brussel), Joh an Duijck (dirigent van het Gents Madrigaalkoor dat in eredivisie uitkomt), Ro ger Leens (eveneens een be faamd koordirigent), Mi chael Scheck (Bach specia list en recensent van het dagblad De Standaard) en Jos van den Borre (rijksin- spekteur Muziek en dirigent van het in eredivisie geklas seerde koor Cantabile, waarmee o.m. Pandora nog een opname realiseerde). Voorzitter van de jury, bestendig afgevaar digde Etienne De Cuyper was wegens ziekte veront schuldigd. Een paar vast stellingen dringen zich na dit tornooi op. In de eerste plaats de presentatie van de diverse koren, die uitste kend was: opstelling, een heid van de partituurmap pen, aan- en aftreden, disci pline. (Het Gymel-ensemble uit Dendermonde oefende tijdens de pauze zelfs nog vlug even de opstelling op de verschillende niveaus van het podium). Een twee de vaststelling is dat de diri genten van de hier aanwezi ge koren hun kwaliteiten erg goed hadden ingeschat: geen ontgoochelingen ach teraf dus. Dit vloeit waar schijnlijk voort uit het feit dat de meeste van de huidige dirigenten een degelijke muzikale opleiding hebben genoten en muzikaal-realis- tisch genoeg zijn om kwali teiten én gebreken van hun gezelschap te beoordelen. Gemengd Koor Sange-Jo uit Lebbeke De deelnemende koorvere nigingen moesten één opge legd stuk, kwa moeilijk heidsgraad verschillend van kategorie tot kategorie, uitvoeren én daarenboven meerdere stukken naar keuze. De uit te voeren keu zestukken werden onmid dellijk vóór het optreden door de jury aangeduid en publiek meegedeeld. Het gemengd koor «Sange- Jo» uit Lebbeke trad op on der de leiding van Marcel Schelfhout. Het was voor dit koor de eerste keer dat ze aan het tornooi deelnamen en zij presenteerden zich in derde divisie. Na het vrij behoorlijk gebrachte in- zingstuk «Gebed voor het vaderland» van Gaston Fe- remans, zongen ze het op- De twintig koren die dit jaar deelnamen aan de provinciale koorzangtornooien van Oost-Vlaande ren, klasseerden zich als volgt. In Uitmuntendheid Dendermonde - Gemengd Koor Sint-Jozef - voor 4 jaar. Rupelmonde - Kamerkoor 8inghet Vro - voor vier jaar. Sint-Niklaas - Gemengd Koor Mariakantorij - voor vier jaar. In Eerste Divisie Aalst - Meisjeskoor Halleluja - voor vier jaar. Dendermonde - Gemengd Koor Gymel-Ensemble - voor vier jaar. Gent - Koninklijk Gemengd Zangkoor Jubilate - voor vier jaar Lebbeke - Gemengd Koor Sine Nomine - gepromo veerd voor twee jaar. Oudenaarde - Mannenkoor Oudenaardse Zangvere niging - voor vier jaar. Sint-Martens-LatemGemengd Gregoriuskoor - voor vier jaar. Waasmunster - Gemengd Roosenbergkoor - voor vier jaar. Zele - Meisjeskoor Make Blyde - voor vier jaar. In Tweede Divisie Drongen - Gemengd Koor Sint-Martinus - voor vier jaar. Gentbrugge - Gemengd Koor Helicon - gepromo veerd voor twee jaar. Hofstade - Kinderkoor De Edelweisjes - voor vier jaar. Sint-Denijs-Westrem - Gemengd Sint-Camilluskoor - voor vier jaar. Sint-Martens-Latem - Kinderkoor De Leievinken - voor vier jaar. 8int-Niklaas - Gemengd koor Sinte-Cecilia - Kristus Koning - voor vier jaar. In Derde Divisie Gentbrugge - Gemengd Koor Avanti - voor vier jaar. Lebbeke - Gemengd Koor Sange-Jo - voor vier jaar. Zaffelare - Gemengd Sint-Ceciliakoor - voor vier jaar. Vermelden we dat er van deze «20 koren 16 gerang schikt werden in de gevraagde reeks, 2 een promotie afdwongen (Sine Nomine uit Lebbeke en Helicon uit Gentbrugge) en er twee lager gerangschikt werden (de Oudenaardse Zangvereniging en Sint-Cecilia koor uit Zaffelare). L. gelegd stuk «Wij zijn al bij een» in een bewerking van jurylid Jos van den Borre; het klonk niet zo erg vrolijk maar in de meer gepronon ceerde delen ivel met de no dige vokale présence. Klonk Brahms' «Da unten im Tale» vrij degelijk, dan ging echter het «Gaude Ma ter» van Gorczycki in een bewerking van jurylid Ro ger Leens, ronduit vals, on zeker pijnlijk, volledig de mist in. Voor een eerste voorstelling aan de jury echter toch goed voor derde divisie, waarmee het beoog de doel bereikt was. Kinderkoor «De Edelweis jes» Hofstade «Allen die willen naar Is land gaan» in een bewer king van Karl Marx was het inzingstuk van dit dertigtal stemmen rijke kinderkoor. Van S. Van Vaerenbergh was het opgelegd stuk «Boe rinnetje van buiten». Keuze stukken waren: «Vier we- verkens» van Raymond Schroyens, «Matheetje kwam van Watou» van S. Van Vaerenbergh en «Komt vrienden in de ronde» in een bewerking van N. van Wambeke. Zij paarden een gedegen diktie aan een mooie interpretatie. Maar uiteraard hadden ze af te rekenen met de problemen van de meeste jeugdkoren: onvoldoende stevige sonori teit, aarzelende akten en on zekere sopraantjes. Toch een optreden dat door een aangepaste keuze heelwat kwaliteiten openbaarde. Tij dens de tornooien van 1984 waren zij geklasseerd in tweede divisie, waarin ze zich ook nu voorstelden en waarin ze voor vier jaar be vestigd werden. Gemengd koor «Sine Nomi ne» Lebbeke Dit koor van dirigent Mark Goossens had zioh tijdens de tornooien van 1982 ge klasseerd in tweede divisie, stond in voor de organisatie van deze sessie van het tor nooi en stelde zich ook nu voor in tweede. Met zijn 24 vrouwen- en 12 mannen stemmen zong het koor in met het Kyrie uit de «Missa in f» van Carpani. Het opge legd stuk was hier «De vas tenavond die komt an» van Kriatiaan Van Ingelgem, waarin het koor overduide lijk zijn kwaliteiten demon streerde: een mooie stemba- lans tussen de diverse stem groepen, prima kwa toon- treffen en toon vastheid, een vokale presence en zeker heid die voorbeeldig was en rijke variatiemogelijkhe den. Dit bleek ook tijdens de keuzestukken: Hasslers «Jungfrau dein schön Ge- stalt», Schroyens' «I died for Beauty» en Nees' «Ik wandel door Gods seizoenen». In plaats van de verhoopte tweede divisie, kregen ze meteen eerste divisie, wat bij de leden en de vele Lebbeek- se simpatizanten natuurlijk luid vreugdegejuioh ontlok te; en terecht! Gemengd «Gymel-Ensem ble» Dendermonde Het pas twee jaar geleden opgerichte Gymel-Ensem ble uit Dendermonde en Zele van dirigent Dirk Vermeir, bewees in het voorbije sei zoen verscheidene keren heelwat kwaliteiten te bezit ten, iets waarvan ze trou wens zelf, terecht, overtuigd waren. Totnogtoe stelden ze zich nog niet voor aan de jury van deze koorzangtor nooien. Toch misten ze hun entree niet: ze sloegen derde en tweede divisie meteen over en opteerden onmid dellijk voor eerste divisie; kwaliteit én lef is hun inder daad niet vreemd! Ze zon gen als opgelegd stuk «Has selts Meiliedeken» van Ju- liaan Wilmots en als keuze stukken «Magnificat» van Pureell, «Hoort mijn gebed» van Clemens mon Papa, «Fa.hr wohl!» van Brahms en «Puisque tout passé» van Paul Hindemith. Ook de ju ry wist waardering op te brengen voor hun optreden, dat getuigde van een tech nisch en interpretatief hoog staand musiceren. De 14 mannen en 22 vrouwen zongen erg genuanceerd, fijnzinnig met een zeer ko- herent klankpalet, een goe de diktie en een hoogstaan- de stilistische interpretatie. Een vertolking die zeer gaaf was, al hoorden we hen, in minder stresserende om standigheden weliswaar, toch reeds beter presteren. Zij werden door de jury on middellijk voor vier jaar in eerste divisie gerangschikt. Een meer dan mooie presta tie! Meisjeskoor «Halleluja» Aalst Tijdens de provinciale zan- gtornooien van vorig jaar rangschikte dit koor onder leiding van Gaston De Cock zich in tweede divisie; waar schijnlijk waren ze hier door een beetje teleurgestéld want nu reeds amper een jaar later stelden ze zich voor in eerste divisie. Dit 26 stemmen tellende meisjes koor heeft heelwat troeven om te schitteren: fijn nuan ceringsvermogen, een goe de diktie, een mooie stemba- lans. Ze hadden het zich trouwens niet gemakkelijk gemaakt met hun program makeuze: als opgelegd stuk «Aloètte voghel clein» van P. Cabus, en als keuzestukken «Veni Creator» van Hector Berlioz, «Alma redemptoris Mater» van Palestrina, «In monte Oliveti» van Martini en het «Gloria» van Carnaz- zi. Een zeer gevarieerd pro gramma kwa stijlperiodes en dus interpretatietechniek Al was Palestrina's «Al ma...» geen zuiver geprofi leerd kantwerk van stem men, toch globaal een erg mooie prestatie! Ook zij wer den voor vier jaar in eerste divisie bevestigd. Opnieuw Uitmuntendheid voor het gemengd koor Sint- Jozef uit Dendermonde Sinds 1982 reeds zijn ze in Uitmuntendheid geklas seerd. Ook nu stelden ze zich aan de jury voor in deze afdeling. Dirigent Mark Goossens en zijn groot Sint-Jozefskoor (31 vrouwen- en 15 mannen stemmen) toonden dat hun klassering vier jaar gele den ten volle verdiend was. Ook nu zorgden ze voor een uitstekend optreden. Reeds tijdens hun inzingstuk, de psalm 23 «Mijn Herder is de Heer» van Vic Nees bleek dat de mannenstemmen (nochtans slechts half zo tal rijk als de vrouwenstem men) kwa volume en tonali teit alleen numeriek in de minderheid waren. Het op gelegde stuk «Als ons ont- steet die merte» uit de «Lente triptiek» van Johan Duijck j beviel ons persoonlijk niet zo erg, maar dat lag veeleer aan de kompositie dan aan de vertolking. «Sub tuum praesidium» en «Languenti- bus» zijn twee komposities van de betreurde Herman Roelstraete, prachtige werk jes die door het Sint-Jozefs- koor breed en met een prachtige tonaliteit werden uitgevoerd. Ook de andere keuzewerken («Meine Seele Lebbeke. Het Lebbeekse koor Sine Nomine promoveerde naar eerste divisie voor een erhebt den Herren» van periode van twee jaar. (G. Breckx) Hammerschmidt, opus 86 nr. 2 «Kleine Maria» van Bruch en «O sing joyfully» van Batten) kregen een schitterende vertolking. Ook nu werden ze door de jury voor vier jaar in Uit muntendheid gerangschikt. Een koornamiddag van hoog niveau. Terechte feli citaties van de jury voor de deelnemende koren en diri genten dus. Eveneens te recht alleen maar blije en gelukkige gezichten na de proklamatie van de resulta ten. Deze namiddag werd besloten met een receptie die door het Lebbeekse gemeen tebestuur aan alle deelne mers, jury en simpatizanten werd aangeboden. L' Lebbeke. Voor het provinciaal tornooi van de zangkoren in Ons Huis te Lebbeke was ook veel (politieke) belangstelling (G. Breckx). De kulturele Piet Stautkring uit Beveren presenteert op zaterdag 15 maart het slotkonoert van de serie kamermu ziekavonden op Kasteel Cortewalle. Nadat reeds eerder dit seizoen het Orpheus Ensemble (16 november), het Heists Kamermuziekensemble (14 deoember), het pianoduo Le- vente Kende en Heidi Hendriokx (18 januari), klaveoiniste Martine Chappuis (1 februari), het Belgisch Blaaskwintet (15 februari) en het Vokaal Ensemble Florestan (1 maart) te gast waren op Cortewalle, wordt deze kamermuziekserie besloten met twee eminente Vlaamse solisten, namelijk Robert Groslot en Roel Dieltiens. Robert Goslot Groslot werd geboren in Mechelen op 9 juni 1951. Op zesjarige leeftijd was hij al een virtuoos op het akkor- deon. Zulk uitzonderlijk ta lent kon natuurlijk niet on opgemerkt blijven en zijn leraar akkordeon raadde hem aan viool te gaan stude ren. Zo werd hij leerling van Jan Verlinden aan het konservatorium van Meche len. Op zijn beurt zette deze hem ertoe aan tegelijkertijd kennis te maken met de pia no, teneinde zijn muzikaal inzicht en begrip te ver ruimen. Zo werd Robert Groslot leer ling van Yvonne Van Den Berghe, eerst aan het kon servatorium van Mechelen, later aan het Koninklijk Konservatorium van Ant werpen. Daar behaalde hij zijn Eer ste Prijs in 1971 en zijn Hoger Diploma in 1973. In dezelfde periode verwierf hij ook zijn Eerste Prijs ka mermuziek. Intussen was hij ook al tweemaal laureaat van de Pro Civitate Wed strijd geworden: voor viool in 1968 en voor piano in 1969. Als pianist was hij in 1972 laureaat van de Wed strijd Tenuto, georgani seerd door de B.R.T. Vanaf 1973 ging hij zich vervolmaken bij Jacques De Tiège. De resultaten van dit nieuwe kontakt lieten niet op zich wachten: reeds in 1974 behaalde Groslot de Alex De Vries-prijs en nog in het zelfde jaar werd hij Eerste Laureaat van de Internatio nale Wedstrijd Alessandro Casagrande te Terni in Ita lië. In 1978 was hij laureaat van de Internationale Wed strijd Koningin Elisabeth. Dit alles droeg natuurlijk veel bij tot zijn stijgend suk- ses in het buitenland, met als gevolg talrijke koncer- ten en recitals in Nederland, Duitsland, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Oostenrijk, Tsjechoelovakije en de So vjet-Unie, naast diverse ra dio- en televisieoptredens Toen Aram Katsjatoerian in 1977, als dirigent van zijn eigen werken, een toernee door België maakte, koos hij Robert Groslot om zijn schitterend pianoconcerto te vertolken. Hij realiseerde meer dan 20 platen en uit deze diskogra- fie spreekt een voorkeur voor «grote gehelen» (De bussy, Messiaen, Crumb...), niet verwonderlijk als men weet dat deze pianist ook erg aktief is als dirigent en komponist. Hij doceert aan het Konservatorium te Utrecht. Ondertussen blijft de kamermuziek in al haar vormen hem evenzeer boeien en is hij in' diverse formaties de ekspresaieve partner van viool, cello, fluit, klarinet en andere. Op Cortewalle is hij de partner van oellist. Roel Dieltiens Tien jaar na het aanvatten Beveren. De Piet Stautkring richtte een koffiekoncert in. Anne Pas voerde een vioolsonate uit (Iv) van zijn cellostudies was Roel Dieltiens reeds in het bezit van de hoogste nationa- lo en internationale onder scheidingen, o.a. Muziek kapel Koningin Elisabeth (Argenteuil), Diploma d'O- nore (Siena), Internationale MiiHiifftifABft-mifl für Solisten (Wolfenbüttel). Hij studeer de onder leiding van André Messens en André Navarra en begon onmiddellijk daarna samen te werken met grote namen zoals de Hongaarse violist André Gertler en de Belgisohe kla rinettist Walter Boeykens. Er volgden solo-optredens en opnamen in binnen- en buitenland, telkens weer onthaald op bijzonder lo vende persreakties. Roel Dieltiens is solist bij het Collegium Instrumentale Brugense en leraar cello en kamermuziek aan het Lem- mensinstituut te Leuven. Als batokcellist is hij aktief bij La Petite Bande en Les Goüts-Réunis. Hij is oprich ter van het Servais-ensemble dat zich toelegt op de uitvoer ing van de 19de eeuwse vir tuoze cellomuziek. Nu reeds werd hij vereerd met een aan hem opgedra gen conoerto: het opus 102 van de Belgische komponist Victor Legley. De vele perskritieken over Roel Dieltiens leggen eens gezind het aksent op zijn uitzonderlijke boogvor- ming, de verklaring voor zijn prachtige toonvorming en diepe ekspresaieve kracht. Het is wellicht ook deze gave die komponisten ertoe aanzet om werken aan hem op te dragen, en die de beroemde Franse cellist Pierre Fournier deed schrij ven: «8on talent le destine aux plus grands suooès et je suis heureux de l'entendre oomme un si bel exemple de rare valeur instrumen tale...». Met pianist Robert Groslot vertolkt Roel Dieltiens een indrukwekkend en geva rieerd repertoire. Zo vertol ken ze op zaterdag 15 maart op kasteel Cortewalle te Be veren onder meer werk van Schubert en Stravinsky. Toegangskaarten voor dit koncert, dat om 20 u. begint, kunnen bekomen worden bij: Kredietbank Beveren (tel. 03-775.78.73), be stuursleden van de Piet Stautkring, via overschrij ving op rekening nr. 415- 3002121-83 met vermel ding van het bij te wonen konoert, of in de Kaashoeve «Bij Inge», Gaanderij De Bever, Beveren. Een toe gangsticket kost 250 BF. T Vrijdag 21 maart programmeren VTB-VAB en Jeugdhuis De Spin l.s.m. cafés Volkskring, Fles, Central, Spin, Postiljon en Tower, te Haal te rt hun 2* kroegentocht: één jazzoocktail met de Jeggpap New Orleans Jazz Band, Lazy City Jazz Band, New Orleans Train Jazz Band, Feetwar- mers, Fondy Riverside Bullet Band en Myosotis, onder auspioiën van VI. Gem. Dienst Volksontwikkeling. Het kroegentochtfenomeen konden ze dan ook niet ont- is doorgedrongen tot buiten snappen; een niet te missen het Land van Dendermonde gebeurtenis voor de ken en Aalst. Op 21 maart zal ners dus! Bezetting: Norbert reeds voor de tweede maal Detaeye (piano, zang), Joris - een legertje jazzliefheb- De Cock (trompet, flügel- bers zijn stappen zetten naar horn), Dave Senior (trombo- Haaltert voor een VTB-VAB- ne), Miel Leybaert (drums), en De Spin-kroegentocht Pol Van Den Durpe (bas), met een zestal pleisterplaat- In café De Fles (Bruulstraat) sen. Waar gemusiceerd kan je kennismaken met wordt en wie de deelnemen- «The Lazy City Jazz Band», de jazzbands zijn willen we In 1983 begonnen in de met genoegen even verdui- Dendermondse Honky delijken. In café De Volks- Tonk en vorig jaar bevor- kring (Bruul) is het «The derd tot huisorkest van de Jeggpap New Orleans Jazz Aalsterse Crazy Bol Jazz- Band». Deze groep ontstond klub, braken de Lazy City- in 1962, maakte reeds een era pas volledig door na 10-tal LP's en brengt onver- hun optreden op de 1* kroe- valste New Orleans Jazz. gentocht van Haaltert. Hij is het huisorkest van de Sindsdien zijn ze opgeno- Dendermondse Honky men in de rij van pretentie- Tonk jazzklub en ereburger loze, goede oude-stijljazz- van de stad New Orleans, bands die talent aan ambian- Aan een optreden in Haaltert oe en sfeer weten te paren. Dit alles onder de kundige leiding van Jean-Pierre Verhofstadt (drums, vo cals). De groep bestaat uit Peter Verhas (klarinet, alt sax), Franky Vander Stock (sax, trombone), Hen De Looee (trompet), Marcel Ver meir (banjo) en Sis Rochus (bas). «The New Orleans Train Jazzband» uit Lokeren is te gast in café Central in de Stationsstraat. Deze band is in 1974 opgericht door Ala- joe Van Peteghem (ex-Jegg- pap) en heeft als bezetting: A. Van Peteghem (leader, trombone, zang), Tony Peel- man (trompet), Jean-Claude De8champs (klarinet), Gui- do Ros (piano), Arnold De Schepper (bas), Dirk Burs- sens (drums), Patrick Van Haute (banjo). «The Feet wanners» vallen te beluisteren in Jeugdhuis De Spin (Hoogstraat) Ontstaan in november 1982 als trio werd de groep geleidelijk uitgebreid met een drum mer en een zanger, het «showbeest» Yvan. Deze laatste zou zijn stempel op de Feetwarmers en htm optre den drukken: swing, hu mor, ambiance, handklap pen, vingerknippen, voet- gestamp worden hier in een wervelende show over de jazzliefhebbers uitgegoten. Als bezetting: Jean-Pierre Lienard (banjo, gitaar), Mi chel Thiry (klarinet, sax), Nicolas Lerousseaux (tuba), Rudy Frankel (drums) en Yvan Marcsson (vocals). Café Postiljon (Stations straat) herbergt «The Fondy Riverside Bullet Band» offi cieel ontstaan op 7 juli 1983 en met als huidige bezetting: Camiel Van Breedam (trom bone, leader), Johnny Van Breedam (trompet, vocals), Ad Van Beerendonk (bas), Jan Van Acoleyen (drums), Kos Koster (banjo), Adolf Robertus (altsax, blokfluit, klarinet). Taverne The Tower - het zesde trefpunt op het Haal- tertse kroegencircuit - be looft elkeen een stijlvolle avond met «Myoeotis». Be ïnvloed door Django Rein- hardt en de Hot-Club de France, werkt deze groep toch aan een eigen repertoi re, met thema's uit zigeuner- muziek en suksessen uit de vooroorlogse periode, ver rijkt met eigen komposities. De basisbezetting bestaat uit een sologitaar, een viool, een ritme-gitaar en een con trabas, regelmatig bijge staan door andere instru menten. Heel wat jazzliefhebbers zullen vrijdag 21 maart al vast in Haaltert (vanaf 21 tot 2 u.) in vriendenkring van de ene kroeg naar de ande re slenteren voor enkele uurtje ongecompliceerde gezelligheid. Toegangstic kets toegang tot de 6 kroe gen, zijn te koop in elke van de deelnemende kroegen: 150 fr. (voorverkoop), 170 fr. aan kassa. Nadere info is te verkrijgen op de num mers 053/78.56.13 of 053/ 21.08.81. Een niet te missen gebeurte nis voor de kenners! Prosit! D.B.

De Voorpost | 1986 | | pagina 44