Werk Ruim duizend betogers te Lokeren Familie Lermytte toont zich langs haar beste zijde Aalst heeft nu prachtige spektakelzaal Het Lebbeekse Dorpsplein wordt blauw Uit de Lebbeekse raad geklapt Vu-jongeren: «De rangen sluiten» ZACHT OVERDAG, FRIS 'S NACHTS Johan en Karei uit Lebbeke Buggenhout: Vastenvoettocht nu op 15 maart 4 - 7.3.1986 - De Voorpost Dendermonde. Stad op Stelten. Meer dan eens moest het jonge volkje worden ingetoomd door Bob Davidse (foto Piet Hermans). Vervolg van blz. 1 moet toch een Ros Beiaard kunnen timmeren, of niet soms? Vader en moemoe Ler mytte demonstreerden dan ook hoe het moest en maakten hun Ros in een mum van tijd klaar. Het houten beest stond nog ste vig op zijn poten ook, terwijl het Beringse paard wat later overeind kwam en nog wat bleef nawankelen. Had Den dermonde de beste paarden- meesters de beste fietsers zaten dan weer in Beringen, Al was er wat meeval mee gemoeid, want Veerle van de Dender- mondse ploeg miste op een haartje haar laatste heemkind dat op de rug van het paard moest worden geplaatst en daarmee was de zege in het vijfde spel gaan vliegen. Gastvedette Tussendoor werd er geluisterd, gekeken en vooral meegezon gen met Cecile Van Dijck die een pracht van een liedje zong. «Ik zou je voor geen geld van de wereld nog willen missen», zong het lieve kind en we kun nen er best inkomen dat jonge mannen dat ook graag tegen Cecile Van Dijck zelf zouden willen zeggen. Zij kreeg het applaus dat ze verdiende: lang durig en hard. Ondertussen waren we aan de vraag over het verkeer geko men en kwam het er voor de families op aan de acht overtre dingen te vinden die in het filmpje te zien waren. Dender monde rekende natuurlijk op politieagent Guy en die had het ook goed bekeken. Hij vond vijf overtredingen wat lang niet onaardig was. Genoeg voor de overwinning dus. Toen iedereen nog aan het ge nieten was van de Dender- mondse zege in het verkeers- spel, waren de spelers al druk doende met de volgende proef. Zoveel mogelijk visjes ophalen uit een enge vaas en ook daar was er tussen Beringen en Dendermonde geen speld tus sen te krijgen. Daarop volgde opnieuw een filmpje over Dendermonde, waarbij de aandacht vooral ging naar de deelgemeenten. Natuurlijk werd er ook een vraag over gesteld en Dender monde bleek veel scherper ogen te hebben dan Beringen. Prachtige prijzen te winnen Wie het antwoord weet op de kijkersvraag en het is beslist niet zo moeilijk die kan zo stelde schepen Dierick het, mooie prijzen winnen. Er staan twee crossfietsen klaar om Vlaanderen te doorkruisen en dus om Dendermonde aan te doen, er is een echte lederen voetbal, een sportzak en na tuurlijk een aantal spelletjes voor het hele gezin. Dender monde heeft daarmee weer eens zijn gul en goed hart ge toond. Die prijsvraag voor de kijker is een kort intermezzo want ondertussen waren de le gendarische folterstoelen op het toneel verschenen en wer den de vaders in de boeien geslagen. Hun lot was in han den van hun kinderen. En zo wel de Beringse als de Dender- mondse vader moesten met bange ogen toezien hoe de kin deren faalden in hun lang niet zo makkelijke opdracht: op een minuut tijd tien lange bal lons door een ijzeren ring wer pen vanop een respektabele af stand. Tien ballons moesten door de ring gaan. Dender monde sneuvelde pas op de eindstreep. Dus werd de koord doorgehakt en kreeg eerst va der Das de taart knal in het gelaat, waarna vader Lermytte hetzelfde lot onderging. Zijn kommentaar: «het was echt lek kere en verse slagroom». On dertussen kon hij wel de laatste restjes ervan uit zijn haren wrijven en was het programma afgelopen. Om voor U de pret van de uitzending (op zaterdag 15 maart om 18.05 uur op BRT I TV) niet te bederven, vertellen we lekker de uitslag niet. Op diezelfde zaterdag wordt de op name gemaakt van de terug wedstrijd. De Dendermondse supportersclan vertrekt al om 9.00 uur naar Beringen en in totaal kunnen er een honderd tal personen mee. Men heeft dan ook een selektie doorge voerd. Twee scholen uit het vrij onderwijs en twee uit het offi cieel onderwijs werden via een loting aangeduid. De gelukkige supporters zitten in het vijfde leerjaar Hemaco, Heilige Maagdcollege en het vierde leerjaar van het Heilig Hart uit Sint-Gillis; in het vijfde leer jaar van het rijksbasisschool van Dendermonde centrum en in het vijfde leerjaar van de Boonwijkschool van Sint-Gil lis. Vervolg van blz. 1 we uitdagingen. Hij refereerde wat op het spel staat in de Boelwerf. Hij zei dat ACV, ABW en ACLVB in het Waasland gelijklopende stand punten hebben. «Het is een kwestie van pompen of verzui pen geworden in de huidige krisissituatie. Daarom handen in elkaar voor werk, inkomen en toekomst», aldus tot slot Ju- lien Van Geertsom. Kalm verloop Na de drie toespraken kon ein delijk gestart worden met de eigenlijke betoging door de Lokerse straten. Voorop uiter aard de syndikale verantwoor delijken. Achter de spandoek van de mutualistische jongeren van de Jam-club stapten een aantal werknemers van de Boelwerf, w.o. Jan Cap. Ook het voltallige schepencollege was aanwezig en in de onmid dellijke omgeving van burge meester Liebaut bemerkten we SP-volksvertegenwoordiger Freddy Willockx en S.P.-Euro- parlementslid Fonny Boes mans. Ook senator Pros Mat- thijs was van de partij terwijl zijn collega Georges Anthuenis (PW) bij het begin van de betoging zich even kwam to nen. Dit was ook het geval voor staatssekretaris Miet Smet die haar solidariteit kwam betuigen en later op de avond aan het woord kwam tijdens het BRT- TV Nieuws wat niet door ieder een in dank werd aanvaard aangezien, zo zei men ons, het toch een syndikaal en niet een politiek initiatief was. Lokeren. Vooral veel jongeren stapten mee op. Niet zo verwonderlijk wanneer men weet dat deze leeftijdsgroep het extra hard te verduren heeft tijdens deze krisis (polo). Opmerkelijk was ook de aan wezigheid van een spandoek waarop aandacht werd ge vraagd voor zowel Limburg als het Waasland. Daar tegenover staat dan weer dat we bitter weinig werklozen hebben op gemerkt. «Maakt de krisis ook deze zwakke groep volkomen murw?» hoorden we uit ver schillende monden deze vraag stellen. In elk geval kende de betoging een kalm en waardig vertoon. Tenslotte ging het om de eis «Jobs voor Lokeren», wat in het achterhoofd van sommigen niet helemaal de be doeling was maar wie zijn wij om de echte waarheid te achter halen! (Polo) De Vujo-Lokeren en de Vujo-Waasland vragen zich af of op 1 maart voor één maal het belang van het Vlaamse volk en de Lokerse bevolking zou primeren boven dat van CVP, PW en SP en of dan de gedachte van een (de) Volks-Unie zou veld winnen. In de marge van de betoging van 1 maart in de Durmestad richtte de Volksunie aan alle Vlamingen een oproep om opnieuw de rangen te sluiten. «Geef Lokeren het statuut van Europese ontwikkelingszone, want de draak van de slaapstad is niet meer veraf», aldus de Volksunie-jongeren. Men betreurt het dat de werkgevers geen delegatie hebben gestuurd naar de manifestatie van zaterdag jl. De VU-jongeren richtten een oproep tot de regering opdat zij Lokeren z*n rechten zou geven, dat zij konkreet het Textielplan zou toepassen en Lokeren op Europees vlak stimuleren. (wv) Onze weersverwachting De middagtemperaturen blijven de komende dagen op een voor de tijd van het jaar normaal peil. Daarbij schijnt af en toe de zon en neerslag van betekenis wordt niet verwacht. De depressie die de geslaagde dooiaanval regisseerde trekt naar het noordoosten weg. Intussen heeft een uitbreiding plaats van een Russisch hogedrukgebied naar het westen, wat ons een paar rustige dagen garandeert. Vandaag vrijdag zijn er zonnige perioden en is een bui mogelijk. Bij een matige zuidwestenwind wordt het 's middags zo'n 8 10°. Deze temperaturen worden ook tijdens het weekeinde en begin volgende week verwacht, 's Nachts wordt het iets kouder en kan lichte vorst optreden. Voor de rest blijft het overwegend droog en zijn er perioden met zon. De wind neemt af tot zwak en vertoont de neiging om naar zuid of zuidoost te krimpen. Inmiddels kondigt zich zuidelijk van IJsland een diepe depressie aan, maar daarmee krijgen we, voorlopig althans, nog niet te maken. (EG1 Aalst. Burgemeester Uyttersprot en een vertegenwoordiger van een Aalsterse brouwerij ondertekenden het kontrakt. (a) Vervolg van blz. 1 Minder dan een jaar na de aankoop werden de Keizers- hallen dan in 1972 plechtig in gehuldigd. Uiteraard na nog heel wat aanpassingswerken. Ondertussen kwam er een po dium, werd de noodverlichting aangepast, werd het glazen dak vervangen door plastiekgolf platen en werd de hal aange past aan de noodwendigheden. In 1979 kwam er een ontvangst centrum in het herenhuis en onlangs werd de zolder inge richt voor stadsadministratie. Opening In aanwezigheid van heel'wat prominenten opende de burge meester deze nieuwe infra- struktuur die kansen schept op het kulturele vlak en op dat van de vrijetijdsbesteding. Wat vroeger slechts sporadisch werd gebruikt, zal nu gegeerde infrastrukluur worden die bo vendien goedkoper zal uitval len vermits er weinig supple mentaire kosten nog zullen bij komen. De juiste tarieven wor den in de eerstvolgende ge meenteraadszitting van 25 maart vastgelegd. Ondertussen kan u er echter reeds terecht voor de Gezins-, Gezondheids- en Welzijnsbeurs die morgen zaterdag opengaat. Samenwerking De stad sloot een kontrakt af - dat ter zitting symbolisch nog eens herhaald werd - met NV Dendria die in ruil voor het alleenrecht voor het leveren van bieren, frisdranken en wa ters gedurende 9 jaar in deze zaal heel wat voor eigen reke ning nam. Twee tapinstallaties, 390 tafels, 1590 stoelen, 20.000 betongevelstenen voor binnen- metselwerk, brandbeveiligings materiaal en een scheidings wand van 230 m2 in twee kleinere delen te splitsen. De stad zelf stond in voor het grootste gedeelte van de metsel werken in eigen beheer alhoe wel het Herscholingscentrum van de RVA een zeer reële inbreng hadden zelf niet uit te voeren opdrachten door gespe cialiseerde firma's werden uit gevoerd. Schepen De Maght deed dan ook reeds nu een beroep om deze mooie zaal in ere te hou den en alleszins voor elke vorm van beschadiging of van dalisme te vrijwaren. De nieuwe zaal De gloednieuwe spektakelzaal is 81 m. lang en 27 m. breed, heeft een hoofdingang van 5 bij 10 m. met kassa, vestiaire en sekretariaat voor het Feestko- mitée, een warmeluchtinstalla- tie aangesloten op het stoom- net, een nooduitgang in de ach terwand en parkeergelegen heid. In de bloemen Zeer verdiend werden Achiel De Moor, namens Expressie- groep Vredon die zorgde voor een feestelijk tintje en de direk- teur-generaal NV Dendria in de bloemen gezet. Ook de (we gens omstandigheden) afwezi ge direktrice van de RVA krijgt bloemen. Waarna het Aalsters bier in de nieuwe zaal gedegusteerd werd, wat de velen die aan de realisatie hadden bijgedragen dit reeds op de vooravond had- LH Ze zijn beiden jong en... ze willen wat. Ze maken beiden deel uit van de Lebbeekse gemeenteraad. Johan als oppositielid, Karei als schepen. De ene heet De Mol en de andere heet De Gucht. Totnogtoe tolereerden ze mekaar, maar tijdens de jongste raadszitting kwamen ze lijnrecht tegenover elkaar te staan. En lazen ze mekaar eens duchtig de levieten. Aan de heftigheid waarmee ze dat deden, kwamen beider woordenvloeden trouwens uit de grond van hun hart. Alles begon tijdens de diskussie omtrent de aanvraag tot zandwinning in Belle-Broek en de PW-houding terzake, die duidelijk pro is. Dit in tegenstelling tot de andere rond de tafel zittende partijen die van enige zandwinning in dat Belse broek niet willen weten. De diskussie laaide tamelijk fel op en toen Johan De Mol insinueerde dat de PW via haar houding wel eens persoonlijke of partijbelangen zou nastreven, «ontplofte» finanaeschepen Karei De Gucht: Ik heb in die hele affaire geen enkel persoonlijk belang. Jij en hij richtte zich dus tot Johan De Mol formuleert enkel verdachtmakingen. Je insinueert enkel, je beweringen hard maken doe je nooit. Je wordt bovendien persoonlijk. Via omwegen probeer je de mensen verdacht te maken. Dergelijke manier van doen lijkt je wel aangeboren! Johan De Mol van zijn kant, bleef bij zijn beweringen en voegde er aan toe dat het niet past voor een schepen de gemeente waar hij dit ambt uitoefent niet eens te be wonen... De diskussie ging verder tot burgemeester Moeyersoon er een eind aan maakte. (pvr) De handelaars uit het centrum en omgeving, bracht burgemeester Moeyersoon tijdens de jongste Lebbeekse raadszitting te berde, zijn er voorstander van tijdens de duur van de koliektoren werken op rjjksweg 257 (Dender- mondsesteenweg), op de «Grote Plaats» de blauwe zone in te voeren. De vraag is reeds aan bod gekomen tijdens een vergade ring van de Verkeerskommis- sie en het schepencollege meent dat deze vraag meer dan gerechtvaardigd is. Het invoeren van de blauwe zone, was Johan De Mol van oordeel, heeft slechts zin wan neer het beperkt in tijd-parke- ren er dan ook toegepast wordt. Een zeer regelmatige kontrole lijkt me dan ook een nood zaak. Kijk in dat verband maar naar de situatie langs de Den- dermondsesteenweg. Indien deze regeling, vertolkte Cle ment Vlassenroot het SP-stand- punt, een oplossing biedt aan de problemen van de midden stand, dan zijn we het met die regeling eens. Voor zover de regeling vanzelfsprekend niet definitief wordt. In feite, voegde Clement Vlas senroot er nog aan toe, is de middenstand het grootste slachtoffer van de werken. Verschillende onder hen zien hun broodwinning gewoon ka pot gaan. Ingewonnen infor matie leert ons dat de toestand voor enkelen zelfs dramatische afmetingen aanneemt. Heeft de schepen van de middenstand zich over deze moeilijkheden reeds laten informeren? En wat doet hij aan deze situatie? Het is duidelijk dat er veel zaken verkeerd lopen. De ak- tie van enkele middenstanders waarbij ze de Dendermondse- steenweg afsloten was daar een treffende illustratie van. jpvr) den gedaan. Een wijze beslissing, het besluit dat de werkgroep van de Buggenhoutse Vastenvoettocht, vorige week zaterdagmorgen nam, de die dag geplande voettocht af te gelasten. Het was onverantwoord, aldus werkgroepwoordvoerder Luc Van Driessche, de deelnemers de besneeuwde wegen op te sturen. Onze beslissing werd meteen via BRT 1 en 2 radio omgeroepen en ook de diverse kontroleposten werden op de hoogte gebracht. De zowat 200 liter soep, klaargemaakt ten behoeve, van de deelnemers, werd diepgevroren en het overige proviand werd ter plaatse, tegen inkoopprijs, aan de belangstellenden verkocht. Aanvankelijk werd gehoopt de 12de Vastenvoettocht op zaterdag 8 maart te laten doorgaan, maar reeds vroeger op die datum geplande manifestaties waarbij flink wat jongeren betrokken zijn, deden de organisatoren besluiten de tocht op zaterdag 15 maart te laten wandelen. Het St.-Michielscollege werd daartoe zelfs bereid gevonden zijn examens te verschuiven. Afspraak dus op zaterdag 15 maart. Same time, same place. (pvi) Exit poUtiekommissaris Op 23 juli van dit jaar bereikt politiekommissaris A. Heyvaert de pensioengerechtigde leeftijd Burgemeester Moeyersoon bracht de raad hiervan op de hoogte en stelde voor in de vraag tot ontslag, gericht aan de koning, voor te stellen de kommissaris de ere-titel van zijn ambt te laten dragen. Leo Callaert was het wel eens met het ontslag liefst zo vlug mogelijk, voegde hij eraan toe maar sprak zich uit tegen het voorstel de h. Heyvaert de titel van ere-kommissaris toe te kennen. Die toekenning staat trouwens niet eens op de agenda, aldus interpellant. Hoe burgemeester Moeyersoon de VU-fraktie ook probeerde te overtuigen dat die ere-titel er bij begrepen wordt, wanneer de ambtenaar in kwestie geen administratieve straffen opgelopen heeft, de VU bleef zich verzetten en onthield zich dan ook bij de stemming die volgde. We zijn niet akkoord met de formulering van de agenda, verantwoordde Johan De Mol de VU-onthouding. En behouden ons het recht voor dit aan de gouverneur te melden. De Mol ris posteert De raad verleende ook zijn goedkeuring aan een aantal leningen. Zo een van 360.000 fr voor de afbraak van de CAT-antenne, een van 503.000 fr voor de aankoop van vier ademhalingstoestellen en 30 individuele ontvangers (het bedrag vertegenwoordigt het gemeentelijk aandeel van 50%) voor de brandweer, een derde groot 240.000 fr voor de aanschaf van 200 stoelen en 20 vergadertafels (bestemd voor het ontmoetingscentrum Wieze en de sociaal-kulturele uitleendienst) en een van 706.000 fr voor het volstorten van het kapitaalsaandeel DDS. Met voornoemde leningen was iedereen het eens. De vijfde, een lening van 3.356.000 fr voor aanleg en verbeteringswerken aan de openbare verlichting langs de Albert I-straat (844.362 fr), de Opstalstraat (541.232 fr), de Laurierstraat (244.428 fr), de Nieuwstraat (450.182 fr), Meerskant (624.505 fr), Laurierstraat (284.872 fr), Dorp Denderbelle (316.065 fr) en toegang Meerskant (49.829 fr) stuitte op verzet. Bij deze verlichting, aldus Johan De Mol, hebben we vanuit onze fraktie steeds voorbehoud gemaakt. Deze vernieuwingen werden meestal niet ingegeven door dringende noodzaak. De Intergem-voorstellen werden steeds, door de meerderheid, op kosten van de gemeenschap, uitgevoerd. Steeds, beklemtoonde interpellant verder, hebben wij een ernstige analyse van deze voorstellen gemaakt. Bij elk voorstel van Intergem bewezen wij de willekeurige inplanting. Deskundigheid was dikwijls een louter scherm waarachter men zich wegstak om improvisa tie te verbergen. De resultaten van deze «deskundigheid» zijn zowel in de Laurierstraat, Brusselsesteenweg als Albert I-straat te zien. Vooral de inplanting in de Laurierstraat is gewoon schandalig te noemen. Op een aantal plaatsen kan de voetganger met moeite passeren. Kinderwagens, invaliedenwagens en mensen met de fiets aan de hand worden verplicht het voetpad te verlaten. Het is een schande dit als vertegenwoordigers van de bevolking te durven aanvaarden. De voetganger heeft door deze aanleg duidelijk geen enkel recht. Om die reden ook, besloot de VU-woordvoerder, zullen wij laatstgenoemde lening niet goedkeuren. Bij de stemming sloot de SP-fraktie zich bij de VU aan. 900 Dringend vervoer met de ambulancewagen van de dienst 900, wordt duurder. Voor iedere verplaatsing die heen en terug 10 km bedraagt, moet nu een vast bedrag van 720 fr betaald worden. Nieuw licht voor Pastoor De Buck De vernieuwing van de openbare verlichting langs de Pastoor De Buckplaats het gemeentebestuur mag dringend een paar straatnamen gaan aanpassen aan het korrekt Nederlands en een deel van de Laurierstraat, zei schepen Hiel, wordt geraamd op 114.530 fr BTW inbegrepen. Dit voorstel, reageerde Johan De Mol, vormt weer een typisch voorbeeld van een onverantwoorde uitgave. Deze typische woonstraat heeft immers geen behoefte aan een zware verlichting. Nu voorziet men aldaar de installatie van twee palen met toebehoren, wat niet minder dan 114.530 fr kost. Werkelijk onbegrijpelijk is dat er lampen worden voorzien met een vermogen van 250 Watt. Wat betekent dat in deze relatief smalle straat dezelfde verlichting wordt voorzien als langs de Brusselsesteenweg. Ook hier worden de voetgangers in de verdrukking gebracht, vermits de twee palen praktisch in het midden van het voetpad zullen terechtkomen. Vooral de inplanting van de paal op de hoek van jeugdklub Toreken is gewoon ondenkbaar. Het voetpad is daar immers geen halve meter breed. Is het nu echt niet mogelijk met onze opmerkingen rekening te houden? Tientallen keren hebben we hier gepleit voor het vrijwaren van de voetpaden van obstakels. En toch blijft men verlichtingspalen installeren zonder rekening te houden met de voetgangers. Willy Van Vossole zei zich deels te kunnen terugvinden in de bemerkingen van Johan De Mol. Het Pastoor De Buckplein, aldus de SP-woordvoerder, is inderdaad geen straat waar zich een zeer intensieve openbare verlichting opdringt. Daarom ook zullen wij ons onthouden. De VU stemde tegen. Zes bedden meer Oorspronkelijk was voorzien dat het in aanbouw zijnde OCMW-hejaardentehuis langs de Omleidingsweg een kapaciteit zou bezitten van 90 bedden voor de bejaarden en zes bedden voor de personeelsleden (zusters). Vermits de zusters sinds 1 september het rusthuis hebben verlaten, komt het erop aan deze zes bedden een andere bestemming toe te kennen. Bij de Executieve zal nu een aanvraag ingediend worden om de kapaciteit van het rusthuis voor de bejaarden van 90 tot 96 bedden op te voeren. Zei deels schepen Tirez. Deze aanpassing, merkte VU-raadslid Leo Callaert op, maakt ook een groot verschil wat betreft de betoelaging. Een bed voor een bejaarde is betoelaagbaar voor 989.500fr, voor een personeelslid slechts voor 625.000 fr. De subsidiëring zal dus kunnen gebeuren op 2.187.000 fr meer dan in het oorspronkelijke ontwerp. Een extra-voordeel voor het OCMW. Pierre Van Rossem

De Voorpost | 1986 | | pagina 4