Mooie wagens schitteren in winterzonnetje te Temse Karnavalstoet Klein-Sinaai aan tiende uitgave toe Stekense karnavaloptocht geschrapt Temse beleefde sfeervol kinderkamavalfeest r__f Sinaaise jeugd vierde karnaval Mini-Kielen verkopen paaseieren Lucky Dog primus in karnavalstoet Temse De Voorpost - 7.3.1986 - 7 lïiwtof Karnaval in Temse. De wagen van hondenafrichtingsklub Lucky Dog oogstte groot sukses (dw). Naar aanleiding van de negen de karnavalstoet in Temse wer den ook punten toegekend aan groepen met wagens, groepen zonder wagens en muziekver enigingen. In totaal waren er 26 groeperingen met wagen. Eer ste werd Lucky Dog uit deelge meente Tielrode met als thema «Alpenjacht». Zij behaalden 58 punten. Tweede groep werd K.V. Den Blok uit de deelge meente Steendorp. Zij beeld den de «Kaasdragers van Alk maar» uit en behaalden 52 pun ten. De volgende groeperingen waren achtereenvolgens de Djepenassen uit Hamme (51 punten), de Durmevrienden uit Elversele (Dwergenland) met 50 punten, de Kettermuitvrien- den (uit Tielrode met de Trap pisten) en de Vriendenkring «De Kliek» eveneens uit Tiel rode (elk eveneens 50 punten). De eerste groepering met wa gens uit de kerngemeente Tem se werd de koninklijke harmo nie St. Cecilia met als onder werp E.E.E. De Middenstan ders uit Temse met «Kwis-mas- ters gevraagd» kwamen op de 15de plaats met 42 punten. Van groepen zonder wagens werd K.W.B. Tielrode met «Tielroodse Technology» de eerste met 34 punten. Tweede werd «Aan ons de toekomst» (turnvereniging uit Temse) die de vogelverschrikkers uitbeeld den. De spring-bok-klowns van de turnkring Willen is Kunnen (heren) uit Temse werden derde met 30 punten. Van de 12 deelnemende mu ziekverenigingen werden vol gende de eerste drie: de fanfa re Eendracht maakt Macht uit Steendorp werd eerste met 33 punten (geen karnaval zonder muziek), tweede werd de libe rale fanfare St. Ceciclia uit Steendorp met 30 punten( mu zikale klowns) en derde de koninklijke harmonie St. Ceci- liakring uit Elversele. M.R. Wanneer elders karnaval zo'n beetje is uitgevoerd maakt men zich in Klein-Sinaai Stekenes kleinste deelgemeente op om met z'n allen karnaval te vieren. Het is reeds de tiende keer dat de stoet door het «geitendorp» trekt'. Buiten de karnavalstoet zorgt de Orde van de Zandstuivers nog voor een bijzonder interessant programma. Karnaval in Temse. De wagen Disneylandvan de Franckaertvrienden (dw). Orde van de Zandstuivers Sedert 1970 reeds wordt in Klein-Sinaai karnaval gevierd, want toen was het dat het plaat selijke feestkomité voor 't eerst een kamavalbal inrichtte. Er werd ook elk jaar een kama- valprins gekozen. Wanneer in 1976 Johan De Vleeschauwer tot prins karnaval werd geko zen, beloofde hij te zorgen dat er in de toekomst ook een kar navalstoet zou uitgaan in Klein- Sinaai. Johan hield z'n belofte en in 1977 trokken een viertal wagens en één harmonie door de voornaamste straten van Klein-Sinaai. Nu, precies tien jaar later, pakt men in Klein- Sinaai uit met een heuse karna valstoet met maar liefst vijf har monieën (zowel te voet, te paard als begeleid met majoret- ten) en een 25-tal wagens plus nog ongeveer evenveel groe pen. Daarbij komen nog de broodnodige reklamewagens en de «losse» kamavalisten, zodat we kunnen besluiten dat de gestadige groei ervoor ge- Zondag 2 maart werd door de Werkgroep Jeugd Sinaai in samenwerking met Culturele Centrale Sinaai De Bezige Bij een kinderkamavalfeest georganizeerd in zaal Dorpspaleis te Sinaai. De opzet van het feest was een jeugdprinsenpaar te kiezen uit dc aanwezigen. Hoe heeft men dit gedaan? De kinderen en jongeren werden verdeeld in vier leeftijdsgroepen: 6 tot 8 jaar, 9 tot 12 jaar, 13 tot 14 jaar en 15 tot 16 jaar. In de eerste drie leeftijdsgroepen werden een aantal binnenspe len gespeeld en de kinderen mochten zichzelf voorstellen. Rond 16 u. werd in elke groep een prins en prinses gekozen door de begeleiders. De 15-plussers hadden ondertussen ook niet stilgezeten: zij stonden in voor de eigenlijke verkiezing van het jeugdprin senpaar. De zes kandidaten moesten het tegen elkaar opnemen in een behendigheidsspel en een partijtje Hoger Lager. Uiteindelijk werd de moeilijke beslissing om de prins en de prinses karnaval 1986 te kiezen overgedragen aan de raad van 11 der Sinaaise Bokken. De keuze was zeer moeilijk maar de uitspraak klonk als volgt: 1. .jeugdprinses 1986: Liesbet Meganck, 2. jeugdprins 1986: Wim Adriacnsens; 3. Olivier Leroy, 4. Lieve Van Damme. Het jeugdprinsenpaar wordt zondag 9 maart ontvangen op het stadhuis in Sint-Niklaas. In de namiddag stappen zij en een gevolg van de Sinaaise jeugd mee in de karnavalstoet die vanaf 15 u. door de straten van Sinaai trekt. zorgd heeft dat Klein-Sinaai in derdaad «waardig» karnaval viert. Wél wil men het bewust kleinschalig houden: door en voor de bevolking. Géén «zotte kosten» zoals in somoige ste den waar men kunstmatig kar naval wil forceren... Deze stoet was en is nog het werk van het kamavalkomité, in 1977 opgericht door Johan De Vleeschouwer. Ondertus sen bleef het feestkomité ver der het bal en de prinsverkie zing organiseren. Een vijftal jaren geleden sloegen beide komités de handen in elkaar en vormden de Orde van de Zandstuivers. Deze Zandstui vers de naam is logisch want in Klein-Sinaai is het zandige grond en er is een wijk die De Stuiver noemt zorgen sinds dien voor een volwaardig kar- navalprogramma terwijl ze voor het overige afzonderlijk blijven werken. Zandstuiversworp Het kamavalkomité is aange sloten bij de Kamavalfederatie van Oost-Vlaanderen en de Fe deratie van Europese Narren. Maar kamavalvieren kèn in feite niet zonder de plaatselijke verenigingen, die telkens met veel inzet en plezier hun mede werking verlenen. Natuurlijk is de steun van de plaatselijke neringdoeners evenmin weg te denken terwijl de Klein-Sinaai- se bevolking in feite deel uit maakt van heel het gebeuren. Ter gelegenheid van de tiende stoet wil men het in Klein- Sinaai wel eens wat plechtiger doen. En er zullen enkele nieuwigheden worden ingelast in het programma. Vóór het begin van de stoet gaat op zon dag 16 maart een receptie door in het ontmoetingscentrum, een receptie voor al diegenen die deelnemen aan de stoet. Na de stoet, tijdens het groots kama- valfeest met deejee Roland (ja- ja, de Europaprins 1984!), gaat dan voor 't eerst in de geschie denis een «zandstuiversworp» door. De Orde van de Zand stuivers zal dan kleine zakjes zand uitgooien met daarin tal rijke geldprijzen. Natuurlijk krijgen de deelnemers aan de stoet ook nu weer een mooie herinnering aangeboden. Ook in de stoet zélf zal het te merken zijn dat het de tiende keer is: naast een negental plaatselijke verenigingen, vijf muziekverenigingen en talrijke groepen uit omliggende ge meenten zijn er enkele speciale attrakties: de Gilles uit Lokerec en... het «Schip der Woestijn». Dit laatste is en blijft een ver rassing. Het karna val programma Zaterdag 8 maart om 14 u. Kindemamiddag met verkie zing van de kinderprins en - prinses in het ontmoetingscen trum, voor kinderen tot 12 jaar. Deze namiddag wordt ver zorgd door animator Lee Memphis. Zaterdag 8 maart om 20.30' u.: Zestiende kamavalbal met verkiezing van de nieuwe Prins Karnaval 1986 in het ontmoe tingscentrum met discobar «Sil- verstar». Zondag 9 maart om 10.30 u.: Ontvangst op het gemeen tehuis van prins Karnaval 1986, dc beide karnavalkeizers Georges en Geert en de Raad van Elf. Donderdag 13 maart om 13.30 u.Karnaval voor gepen sioneerden. Gratis koffie en koeken en gelegenheid tot kaarten en sjoelen. Zaterdag 15 maart om 20 u.: Muzikale kroegentocht met rondgang in de herbergen van Klein-Sinaai en in het klubhuis van Shaloom. Zondag 16 maart om 14.30 u.: Tiende karnavalstoet met start in de Kasteelstraat. De omloop: Koebrugstraat, E. Ti- nelstraat, Vijfstekestraat, Mer- lanstraat, Brugse Heirweg, Baudeloostraat, Kloosterstraat, Koebrugstraat en Kasteelstraat. Na de stoet worden in het ont moetingscentrum de herinne ringsmedailles uitgereikt. Daarna vindt de «zandstuivers worp» plaats, gevolgd door groots kamavalfeest met D.J. Roland. M.G. Er zal hard en lang moeten worden «gewerkt en onderhan deld» wil men de Stekenaren warm genoeg maken om nu eens écht karnaval te gaan vieren. Dit hebben de Stekelbak jes tot hun schade moeten ondervinden. Inderdaad, voor afgelopen zondag was er door de voornaamste straten van Stekene een karnavalstoet gepland. Er ging evenwel géén karnavalstoet uit omdat «er geen medewerking kwam, noch van de verenigingen en/of wijken, noch vanwege het gemeentebestuur», aldus de inrichters van karnavalvereni- ging De Stekelbakjes. Hopelijk laten de initiatiefnemers het niet bij deze ene poging en beginnen ze nu reeds te werken aan de eventuele karnavalstoet voor volgend jaar. Be ginnen met kontakten te leggen, overeenkomsten af te sluiten: onderhandelen dus en niet zeggen hoe het moet. Wat wél doorging was de ver kiezing van de jeugd-kamaval- prinsen tijdens een bal dat za terdagavond om 20 u. begon in de feestzaal 't Brugsken in aan wezigheid van talrijke prinsen en prinsessen-karnaval uit zo wat het gehele Vlaamse land. We noteerden onder meer de kamavalprinsen uit Wolver- tem, Hoboken, Asse, Aalst, Schaarbeek, Willebroek, Puurs en Belsele. Na een verkiezing-in-mineur (een aantal kandidaten was niet komen opdagen) werden de jeugdprinsen van vorig jaar in hun funktie bevestigd. Officieel is Jean Verhaegen uit Hobo ken ook voor 1986 de jeugd- kamavalprins van Stekene en Sandra De Wilde uit Sint-Gil- lis-Dendermonde de jeugd- kamavalprinses. Het prinsen- paar is resp-ektievelijk 13 en 12 jaar en beiden zijn ze gelegen heidsinwoners van Stekene, want ze vertoeven op kamping De Vlasschaard. Toch karnaval Ondertussen willen De Stekel bakjes blijven ijveren om kar naval ingang te doen vinden in Stekene. Het jeugdprinsenpaar Jean I en Sandra I nodigen alle jonge Stekenaars uit voor het kinderkamavalbal dat doorgaat op zondag 9 maart in feestzaal 't Brugsken te Stekene. Alle kinderen zijn van harte wel kom, als ze maar verkleed zijn. Dit kinderkamavalbal begint om 14.30 u. Voor de volwassenen is er za terdag 8 maart natuurlijk het grote verbroederingsbal, even eens in zaal 't Brugsken. Er zal worden verbroeders met èlle karaavalveraigingen, maar heel speciaal met de Duitse kamavalgroep Altstadtratze uit Hullrach-Grevenbrüch. Voor de Stekense kamavalvierders een unieke gelegenheid om kontakten te leggen in een lu dieke, uitbundige sfeer. Zater dag 8 maart in zaal 't Brugsken te Stekene vanaf 20 u. M.G. Tijdens de komende weekends van zaterdag 8, zondag 9, zaterdag 15 en zondag 16 maart zullen de leden van de karaavalvereniging De Mini-Kielen uit Sint-Gillis-Waas in alle straten van de gemeente paaseieren verkopen. De eieren (wit, fondant of melk) zullen bij u thuis aangeboden worden in zakjes van 250 gr. en zullen 100 fr. kosten. Met de opbrengst van deze aktie hopen de Mini-Kielen hun jaarprogramma 1986 te kunnen bekostigen. Dit program ma omvat Schrijverskermis, een playbackshow, een bingo en deelname aan diverse kulturele activiteiten. Telefonisch bestellen is ook mogelijk via het nummer 03/ 770.70.00. Stekene. Karnaval-jongerenprinsen Jean I en Sandra I omringd door hun meter en peter, hofdame en het volwassen prinsenpaar (mg) Onder een winters zonnetje getrouw werd de karnavalstoet Langs de grote omloop had een Rupelmonde, hadden hun ui- inplanting van een tennishal in trok een mooie karnavalstoet voorafgegaan door een rekla- talrijk publiek postgevat. Liefst terste best gedaan om er iets een deel van het park Ver voor de negende keer door de meoptocht die luid schetterend 73 groeperingen, waarbij een speciaals van te maken. beeck. Door het ontslag van straten van Temse. Gewoonte- boodschappen aankondigde, sterke delegatie uit Eupen en Ook de deelgemeenten van schepen De Ryck als kwismas- Temse waren zeer goed ver- ter vroegen de middenstanders tegenwoordigd. Om een 2800 van Temse om een nieuwe Jan mensen op het parcours te krij- Thys-figuur. De buurtgroep 't gen werd dit jaar de omloop Foort hoopt dat er nu eindelijk ervan vergroot. Mooi versierde eens werk van hun dorpsplan- praalwagens, pittige liederen nen gemaakt wordt in het verre en humoristische teksten waren Brussel. De orde van Mercator de ingrediënten van deze ne- uit Rupelmonde en een delega- gende kavalkade en deden de tie uit Eupen showden vooral kou vergeten. Vanop zijn hun ganse keizerlijke en prin- praalwagen en omringd door selijke gevolg, zijn hofdames Linda en Suzy, groette prins Dré I (Peeters) de w,e tijdens de voorbije kro- belangstellenden langs de om- kusvakantie de kamavalstoeten loop. In de stoet zelf waren er de deelgemeenten van Tem- lolbroeken van allerlei pluima- se was gaan bekijken, had Karnaval in Temse. Prins André I in gezelschap van eredames Linda en Suzy en van ge, muzikaal omlijst door een peer dan de helft van de stoet kinderprinsenpaar Kurt en Vicky (dw). twaalftal muziekmaatschap- 'n Temse gezien. Liefst 26 ver- pijen. Bepaalde tumverenigin- enigingen kwamen uit de deel- gen uit Temse waren vogelver- gemeenten, tegenover 15 uit schrikkere, baskaboutere, Temse. Het overige gedeelte spring-bok-klowns en «rust werd geleverd door groepen uit roest onze jeugd». St. Jansteen (Nederland), Ook op de aktualiteit werd in- Burcht, Puurs, Hamme, Brus- Kamaval in Temse. Een Tirolertafereel van de wijk Appelsvoorde uit Tielrode (dw). gespeeld. De tennis- en park- segem en Schoonaarde. vrienden hadden het over de M.R. Tijdens de voorbije dagen vierde men in Temse opnieuw karnaval, een feest dat in deze gemeente niet meer weg te denken is. Dank zij de jaarlijkse impulsen van het aktieve kamavalkomité, van Temse en de medewerking van een honderdtal jonge feestneuzen, werd op zaterdagnamiddag een groots kinderkarnaval georganiseerd in de sporthal Temsica. Het kamavalkomité organi seerde zelf de verkiezingen van de jeugdprinsen. Wie wilde deelnemen moest wel aan en kele voorwaarden voldoen. De aanwezige kinderen kregen eerst een aangenaam showpro gramma aangeboden. Het kin derkamavalfeest werd dit jaar opgeluisterd door Nonkel Wal- ly en Tante Lieve. Reeds we ken vooraf lonkten de kinde ren naar dit kamavaleske ren dezvous. Het was één uitgela ten jeugdige vrolijkheid in de sporthal. Talrijke kinderen ga ven uiting aan hun jeugdige onuitputtelijke kamavaleske fantasie. Vol zotternijen vlin derden zij ongeduldig wirwar door mekaar. Heel wat meisjes en jongens hadden die namid dag hun gekste plunje aange trokken. In vrolijke kleuren, de feestneus en de prethoed op, waren sommigen vermomd als narren en klowns, heksen en allerlei vreemde sprookjes figuren. Het spannendste van deze na middag was wel de verkiezing van de kandidaat-jeugdprins en -jeugdprinses. Nadat zij on derworpen werden aan enkele vragen inzake het aktuele kar- navalgebeuren in groot-Temse had een bekwame jury volgen de jeugdprins en prinses aan geduid: de 11-jarige prins Kurt Van Grasdorf uit Temse, die vooral van voetballen en zwemmen houdt, en de 10- jarige prinses Vicky Boddaert uit Temse-Velle (zij houdt vooral van knutselen). Kurt fare De Strooien Hoedjes zorg- j>aat bij de Broeders van Liefde de voor de passende muzikale naar school in Temse en Vikcy begeleiding, volgt de lagere school in Sint- Op het gemeentehuis van Tem- Niklaas. se werden jeugdprins en jeugd- Na een bonte afwisseling van prinses ontvangen door het kol- zang, dans, sketches en leuke lege van burgemeester Van kinderspelletjes trokken de Riet en schepenen. Natuurlijk kersverse prins en prinses sa- was ook Prins Dré I (Peetere), men met hun gevolg in stoet karaavalprins van Temse, met naar de Markt van Temse. Een zijn eredames Linda en Suzy ijzige wind kon dit vrolijke ge- van de partij. Het kinderkaraa- zelschap er niet van weerhou- val werd afgerond met een «ka den hun plezier en gezond ver- ramellenworp» vanop de pui maak te tonen in de straten van van het gemeentehuis, de gemeente. De vrolijke fan- M.R. Karnaval in Temse. Een fraai ineengeknutselde «Leutmachine» (dw).

De Voorpost | 1986 | | pagina 7